De Lange De Moraaz Junioren-tournooi Bankiers te Alkmaar sinds 1805 Stad en Omgeving. Terreinen „Alkm. Boys". van den N.H.V. B. (ICll 'llieuws EGMOND BINNEN NIEUWE NIEDORP WARMENHUIZEN NOORDSCNARWOUDE BROEK OP LANGENDIJK Voor kleine tuinen. ZONDAG a.s. vanaf 10.30 uur Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van hall 2 tot hall 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 10—5 en 7—9 uur; 's Zondags van 10 9 uur. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ta- rass Boulba (rom.); hoofdrol Harry Baur. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Publieke Opinie (rom.); hoofdrollen Jean Harlow en William Powell. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De vroolijke pleegvaders (klucht); hoofdrollen Mary Carlisle, Noah Beery. Vooraf IJzeren knuisten (Wild-west film); hoofdrol Dick Foran. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, half 8, tot en met Maandag, hoofdnummer Peer Gynt (rom.); 'hoofdrol Hans Albers. Leeftijd boven 18 jaar. Dinsdag-, Woensdag- en Donder dags v., half 8, hoofdnummer Juffertje Blauwbaard, hoofdrollen Shirley Temple en Adolphe Menjou. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 28 Juni. Pesie's natuurbad: sportdemonstraties. ROTARY-CONGRES IN ONS LAND? Aantal deelnemers bedraagt acht duizend. De correspondent van het Hbld. te Zandvoort verneemt dat de secretaris van de Internationale Rotary in Holland ver toefd heeft, ten einde te onderzoeken, of het mogelijk is het Rotary-congres 1937 in Holland te doen houden. Het aantal deel nemers dat verwacht wordt, bedraagt 8000. Het plan is, wanneer alles door gaat 2000 menschen gedurende vijf nach ten en wel van 611 Juni 1937 in Zand voort te laten doorbrengen. WERKLOOZE AANGEHOUDEN. Wilde zijn drie kinderen in het stempellokaal achterlaten. Hedenmorgen heeft een werklooze, die reeds vaker zijn ontevredenheid had geuit over de hem toegewezen steunuitkeering, in het stempellokaal aan de Tolstraat te Am sterdam zijn drie jonge kinderen achterge laten met de verklaring, dat hij geen kans zag zijn kinderen van zijn uitkeering in het leven te houden. Aangezien de man zich weerspannig be toonde tegenover een politie-agent, die hem gelastte de kinderen mee te nemen, werd hij gearresteerd en naar het bureau Pieter Aertszstraat overgebracht. Reeds vroeger heeft hij getracht, zich op deze wijze van zyn kinderen te ontdoen. Deswege zal hij ditmaal ter beschikking van de justitie worden gesteld wegens moedwil lige verlating. LOTING VOOR DEN DIENSTPLICHT. Aanstaanden Dinsdag 30 Juni, om 2 uur des namiddags, zal in de Rolzaal te 's-Gravenhage, Binnenhof nr. 8, de loting voor de lichting 1938 plaats hebben. Tot deze lichting komen in het algemeen te behooren de jongelieden, die in 1918 ge boren zijn. De loting is voor het publiek toeganke lijk en duurt gewoonlijk, met inbegrip van alle daarbij te vervullen formaliteiten, weinig langer dan een kwartier. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN VAN BERGEN (N.-H.) Men schrijft ons: Van de zeven autotochten die door de ouden van dagen reeds zijn afgelegd, be hoort die van 25 Juni j.L zeker tot de meest geslaagde. Waar dat precies in zit, is moeilijk te verklaren, maar 't wordt leder jaar mooier. Mogelijk is 't, doordat het de langste tocht is geweest, die door de commissie is voorbereid, want van 's morgens negen tot 's avonds halfnegen is geen kleinigheid, 'tls ook mogelijk doordat er dien dag warm gegeten is, en dus het gevoel werd gewekt, echt „te gast" te zijn. De derde mogelijkheid kan hierin liggen, dat de gedachte aan dezen prettigen dag nog zoo versch in het ge heugen ligt.... In elk geval, 'twas een dag om nooit te vergeten. Zooals reeds gezegd om negen uur ver trokken we van het van Reenenpark, Over Alkmaar en Purmerend ging het op 't Tolhuis aan, waar een goed kop koffie zeer welkom bleek te zijn. Toen dwars door Amsterdam via Bussum naar Hil versum. De nieuwe brug over de Merwede en het autokerkhof daar dichtbij werden druk besproken. In Hilversum werd door „Heek" een prettige ontvangst bereid, en iedereen was daar al heel spoedig op z'n gemak, en toen de soep, aardappelen, groente en gehakt op tafel kwam, was men geheel thuis. Er bleek groote belang stelling te bestaan voor het weegwerktuig, en het gewicht der oudjes liep uiteraard nogal ver uiteen. Daarna zou de tocht worden voortgezet naar Valkeveen over Laren en Huizen, maar eerst werd nog even het stadhuis en het nieuwe A. V. R. O. gebouw (van bui ten) bekeken. Toen werd het een aaneen schakeling van prachtige tuinen, villa's en parken. Men wist waarlijk niet welken kant men het eerst moest uitzien. In Val keveen wachtte een geurig kopje thee, en ook daar werd alles zeer nauwkeurig be keken (en besproken). Toevallig waren daar ook juist een driehonderdtal ouden van dagen uit Velsen, en nog een duizend kinderen van verschillende scholen, zoo dat daar een gezellige drukte heerschte. Van Valkeveen werd de terugtocht aan vaard. In één ruk door zou te erg zijn, en daarom werd te Zaandam gepauzeerd, en een boterhammetje gegeten. Hier meende de voorzitter, de heer Besse, een woordje te moeten spreken. Hij bracht dank aan Dr. Blok voor zijn bereidwilligheid, om indien het noodig bleek, medische hulp te verleenen; en den heer Koning voor het vervoer van de levensmiddelen. Ook de dames geleidsters werd dank gebracht. Maar een speciaal hartelijken dank werd gebracht aan de dorpsgenooten, die dezen tocht weer mogelijk hadden gemaakt. Zelfs uit Indië en Amerika was geld over gestuurd, zoodat we internationale be langstelling hebben. Het luide applaus hierop was de bevestiging hoezeer dit op prijs werd gesteld, en de uiting van dank baarheid aan de goede geefsters en gevers. En toen we weer goed en wel op het van Reenenpark aankwamen, begroet door Bergen's Harmonie en zeer vele bekenden en vrienden, konden we in verrukking zeggen: ,,'twas een mooie dag". DE MARKTEN OPGEHEVEN. In den gemeenteraad van Beemster is een bespreking gevoerd over het zeer kwijnende marktwezen in de gemeente, met het resultaat dat zonder hoofdelijke stemming werd besloten alle markten, met uitzondering van de paardenmarkt, op te heffen. Geslaagd. De heer A. P. de Nijs, voorheen volon tair ter Secretarie en agent der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling alhier slaagde te 's-Gravenhage voor het examen gemeente-administratie. Schoolfeest vereen iging. De Schoolfeestvereeniging vergaderde in Prins Maurits. De voorzitter, de heer K. Coops, wijdde by de opening een woord aan de nage dachtenis van den heer Wilbrink. Het is, zeide hij, wel onder zeer droeve omstandigheden, dat ik alvorens deze ver gadering te openen een oogenblik uw aan dacht vraag. Zooals u allen bekend is, is hedenmorgen juist op den dag van deze vergadering ons geacht medebestuurslid en hoofd der school overleden. Ik verzoek u dan ook allen een oogenblik op te willen staan ter nagedachtenis der overledene: „Dat hij ruste in vrede". Na dit plechtig oogenblik sprak de voor zitter een openingswoord. De rekening werd goedgekeurd. Wegens aftreding van het rekeningscomissielid den heer D. Wit, werd benoemd de heer P. Zwagerman. Inplaats van den heer C. van der Haagen (niet herkiesbaar) werd tot lid van het bestuur benoemd mevr. L. Dekker-Vugt. Den heer van der Haagen werd dank gebracht voor hetgeen hij voor de vereeni- ging heeft gedaan. Na bespreking werd besloten het school feest wederom te houden als het vorig jaar en wel de kinderen der hoogste klas naar Amsterdam op 15 Juli en de kinderen der andere klassen naar Schoorl en Bergen op 17 Juli a.s. In verband met het overlijden van den heer Wilbnnk heeft een bijeenkomst plaats van oud-leerlingen van den overledene en belangstellenden ter huize van den heer Kossen. H. Wilbrink t. Gistermorgen kwam hier het ontstellende bericht, dat de heer H. Wilbrink, Hoofd der O.L. school te N. Niedorp, te Deventer is overleden. Ongeveer 18 jaar lang diende hy het on derwijs in ons dorp, eerst als onderwijzer, en vanaf 1925 als Hoofd der School en hij diende het met geheel zijn hart. Maar ook buiten het onderwijs gaf hy zyn krachten en in vele vereenigingen, als: 't Nut, Volksonderwijs, de IJsclub, 't Witte Kruis, de voetbalvereeniging, bekleedde hij bestuursfuncties. 1 September 1933 noodzaakte zijn gezond heidstoestand hem, hoe noode hy dit ook deed, zyn plaats in de school aan anderen af te staan, om in een sanatorium herstel van gezondheid te zoeken. Dit herstel nu leek thans zoo heel nabij, alleen om volkomen zekerheid te verkrijgen achtten de doktoren nog een operatie gewenscht, Helaas heeft dat niet zoo mogen zyn en op 43-jarigen leeftijd is hij aan de zijnen ontvallen. Moge de verzekering, dat het vele, dat hij voor N. Niedorp heeft gedaan, by allen, by zijn leerlingen en oud-leerlin gen in 't bijzonder in dankbare herinnering zal blijven voortleven, hun eenigszins tot troost zijn. Wethouder P. Slot KRz. overleden. Na een korte ongesteldheid is Vrijdag middag te Warmenhuizen overleden de heer P. Slot KRz. in den ouderdom van 57 jaar. Tal van functies werden door hem ver vuld, o.a. het wethouderschap, voorzitter van de Centr. Veilingsver. Warmenhuizen en Omstreken, vice-voorzitter van de tuin- bouwvereeniging „De Noord", voorzitter van Het Witte Kruis, kassier van de Boe renleenbank enz. Al deze functies heeft hij vervuld op een wijze die boven allen lof is verheven. Met den meesten ernst en nauwgezetheid heeft hij steeds strikt om partijdig en zakelijk de belangen dezer in stellingen gediend. Hij was iemand met een helder verstand, niet iemand van veel woorden, maar naar hem werd geluisterd, wanneer hij iets in het midden bracht. Steeds kwam hy uit met een weloverwogen oordeel, wat blijk gaf van een helder inzicht. Temidden uit zijn drukke bezigheden heeft de dood hem van ons weggerukt en zijn heengaan beteekent in de eerste plaats voor het gezin een zwaren slag en in de tweede plaats voor het plaatselijk samen leven een verlies dat van groote beteeke- nis is. Hij ruste in vrede. Aanbesteding. Door het Geestmerambacht van West friesland werd een aanbesteding gehouden waarvan de uitslag als volgt was: le. Het rietsnoeien in de Raaksmaatboe- zem: perceel 1: J. Schouten, Dirkshorn, 58; 2 A. Heymans en J. Heeldijk te N.- Scharwoude 58; 3. Dezelfde voor 59; 4. C. Seis te Rustenburg 68; 5. Dezelfde voor 85. 2e. Het onderhoud van de Geestmer ambacht by Veenhuizen en Kleine Katte- gat. Laagste inschrijver K. Silver te Hoogwoud voor 421. 3e. Verpachting van vischwater in het Geestmerambacht en Raaksmaatboezem: Perc. 1 en 2 opgehouden, perceel 3. P. Groen te Langereis 15; perc. 4 C. G. Wida te Amsterdam 54 en perceel 5 aan K. Rood te Hoogwoud voor 42. l Een len prys. Het chr. mannenkoor „de Lofstem" behaalde op het gehouden zangconcours te den Haag een len pr. met 347 punten. Het koor kwam uit in de superieure afdeeling en staat onder leiding van den heer Paul Kok. Een goed geslaagd concert. Door het chr. fanfarecorps A.d.v.e.n.d.o alhier en het harmonie-gezelschap „Excel sior" te Noordscharwoude werd een ge zamenlijk concert gegeven in den tuin der pastorie achter de herv. kerk. Onder diepe stilte en aandacht werden de nummers ten gehoore gebracht en aan het einde met een dankbaar applaus be loond. Het was een avond van mooi kunstgenot en we spreken den wensch uit dat meer dere van deze avonden mogen volgen en het muziekminnend publiek in de gelegen heid gesteld wordt te beluisteren de schoone klanken ontlokt aan het instru ment. De rotstuin na den voorjaarsbloei. De rotstuin is altijd het mooist in de maanden April, Mei en Juni. Nu zijn er reeds tal van laagblijvende soorten uitge bloeid en verschillende daarvan kunnen nu zeer goed door scheuren worden voort- gekweekt. Zoo handelen we met de vroeg- bloeiende Primula-soorten als: P. veris, P. acaulis, P. wanda, P. auricula, P. rosea grandiflora e.a. We planten deze Primula soorten bij voorkeur op een half bescha duwde plaats en bij droog weer gieten we vooral de eerste tyd totdat de planten voldoende zyn aangegroeid. Ook de mos achtige Saxifragasoorten of steenbreek zijn weer uitgebloeid en kunnen op dezelf de wijze door scheuren worden voortge- kweekt. Vooral voor deze planten is een beschaduwde standplaats dein eersten tyd gewenscht. Tegen het najaar planten we ze weer in den rotstuin en daar geven we ze een lichte en zonnige standplaats omdat ze daar beter bloeien dan in de schaduw. Ook de laagblijvende en zodenvormende Phlox setacea, die we in tal van kleuren in den rotstuin aanplanten, is nu weer uitgebloeid en kan worden gescheurd. Dit is misschien wel de mooite rotsplant die we hebben. Tijdens den bloei zien we na genoeg geen blaadjes, zoo is deze plant met bloempjes overdekt. Nu gaan de jonge scheurtjes weer groeien en is het een zeer gschikte tijd om te scheuren. We behoeven deze niet op een beschaduwde plaats uit te planten maar toch brengen we tijdelijk eenig schermmateriaal aan totdat de plant jes zyn aangegroeid. Andere rotsplantjes, die nu zijn uitgebloeid en gescheurd kun nen worden, zijn o.a. Arabis alpina, Veroni- ca repens, Armeria of Engelsch gras en Cerastium of akkerhoornbloem. Entree f 0.20 (dagkaart). Jongens f 0.10. Hoe advertentie-campagnes van te voren worden getest. Op het oogenblik loopt in Engeland een groote reclamecampagne voor een nieuw sigaretten-merk (Top Score). Deze advertenties van flink formaat zullen drie maanden lang in de couranten voor komen. Vooraleer men hiertoe overging, heeft men terdege onderzocht of deze campagne wel loonend kon zijn. Hiertoe plaatste men een proef campagne in vier couranten in Birmingham en Manchester. De resultaten van deze courantenreclame waren zoodanig, dat men met het volste vertrouwen op succes een campagne in een groot aantal couranten over het ge- heele land aan durfde. De opengekomen plekken kunnen wor den aangevuld met laagblijvende éénjarige zomerbloemen en potplanten. Geschikt zijn Nemesia strumesa, Campanula speculum, Portulacca, Alyssum Bentami procumbens, Phlex Drummondii, Lobelia erinus, Gazapia splendens, Mesenbrianthemum, Verbena en meer andere. Door het aanplanten van de ze soortgelijke planten kunnen we de rots tuin den geheelen zomer tot een belangrijk en fraai onderdeel van den tuin maken. Bovengenoemde aanvullingsplanten ver langen veel zon, maar daar een rotstuin een zonnige ligging behoort te hebben, zullen ze daar juist op hun plaats staan. Het spreekt wel vanzelf dat we de rotstuin steeds vrij houden van onkruid en van af gestorven plantendeelen. Ook lette men zorgvuldig op, dat zwakkere planten niet worden verdrongen door sterk groeiende soorten. A. G. BESPREKING KAASMARKT. Vrijdagmiddag had ten Stadhuize van Alkmaar een bespreking plaats tus- schen het bestuur van den Bond van op Coöp. grondslag werkende zuivelfabrieken in Noordholland en het gemeentebestuur van Alkmaar, aangevraagd met het doel om de beschikking te krijgen over een lokali teit voor het stichten van een kaasbeurs. Door het gemeentebestuur werd bezwaar gemaakt om een lokaal beschikbaar te stel len, omdat de markt in een behoefte voor ziet zoowel van de producenten, als van de handelaren en de gemeente de verdwijning van de kaasmarkt door het in het leven roepen van een kaasbeurs niet mag bevor deren. Bij de conferentie bleek, dat de Bond van Zuivelfabrieken vasthoudt aan het eenmaal vastgestelde standpunt, dat een kaasbeurs behoort te worden gesticht, kan het zijn met medewerking en anders zonder medewer king van de gemeente Alkmaar. Evenwel zou een nieuwe situatie kunnen ontstaan, wanneer het de gemeente mocht gelukken met behulp van andere organisaties de wik- en weegloonen afgeschaft te krijgen, in welk geval de zaak door den Bond van Zuivelfabrieken opnieuw zou worden be keken. TERAARDEBESTELLING L. H. J. STEINMEIJER. Op de algemeene begraafplaats had gis termiddag een korte, droeve plechtigheid plaats: de teraardebestelling van het stoffe lijk overschot van wijlen den heer L. H. J. Steinmeyer, den in de kracht van zijn leven na een ongeval te Stompetoren op 47-jari- gen leeftijd overleden vertegenwoordiger van den Ijzerhandel voorheen R. van Ree alhier. Een groote schare belangstellenden, waaronder vele kegelaars, hadden zich op den doodenakker verzameld, om van hun medeleven te getuigen. In een vijftal auto's kwamen de familie leden achter de lijkauto aan de begraaf plaats en toen de kist opgebaard was en de kransen en bloemstukken daarop een plaats hadden gevonden, schreed een droeve stoet grafwaarts. Aan het graf sprak allereerst de heer K. Langendijk, jongste patroon van den over ledene. Hij herinnerde eraan, dat de heer Steinmeyer dit jaar zijn 25-jarige werk zaamheid aan de zaak zou herdenken, waarvan 9 jaren werden samengewerkt met spr. en diens vader. In die jaren had spr. hem leeren kennen als een uitstekende kracht en er was vriendschap ontstaan tus- schen hen. Door zijn prettigen omgang hij had een hart van goud hadden de ove rige leden van het personeel hem als op de handen gedragen. Namens deze allen en namens zijn vader wenschte spr. den over leden vriend een zalige rust. Uit naam van de afd. Alkmaar van den Alg. Ned. Bond van kantoorbedienden (groep handelsreizigers) een vlag dezer afdeeling dekte de kist sprak de voorzitter, de heer Holman, een woord van hartelijke waardeering van den overleden bondsmak- ker. Deze had zich nooit op den voorgrond gedrongen, maar had desondanks mee ge- Werkt overal waar men hem noodig had. Eerlijk, trouw en rondborstig, was hij een man geweest, op wien men kon bouwen Wij zullen het werk, waaraan je van harte mee deed, voortzetten, zei spreker. Een broeder van den overledene dankte voor de bestoonde belangstelling. JAN SCHATS ZINGT. Onze stadgenoot, die zoo succesvol uit den wedstrijd van de V. A. R. A. te voor schijn trad, heeft van dezen omroep thans een nieuwe uitnoodiging ontvangen. He denavond zal hij optreden in Artis, waar een zomerfeest wordt gegeven. Een ge deelte van het feest wordt hedenavond na 10 uur door de Vara uitgezonden, w.o. zeer waarschijnlijk het zangnummer van Jan Schats. DE UITLATINGEN VAN DEN AMBTENAAR VAN HET O. M. TE HOORN. Het Tweede Kamerlid Van der Heide heeft aan den minister van justitie de vol gende schriftelijke vragen gesteld: le. heeft de minister by zijn onderzoek naar de uitlatingen van den ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Hoorn ook onderzocht, of deze ambtenaar lid van de nationaal-socialistische beweging is? Zoo ja, tot welk resultaat heeft dit on derzoek geleid? Zoo neen, wil de minister alsnog hier een onderzoek naar instellen' 2e. Is de minister niet van meening dat de ambtepacn SM» bet O.M. vallen onder naar waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag 27 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 28 Juni: Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen; gedeeltelijk bewolkt; waar schijnlijk nog eenige regen; weinig verande ring in temperatuur. Buitenlandsch weeroverzlcht. Koel weer; kans op regen. De noordelijke kern van den rug van hoogen luchtdruk verplaatste zich naar de Noorsche zee en vertoont neiging, om zich naar Scandinavië te verplaatsen. De zuide lijke kern nam in beteekenis af. De depres sie op den oceaan werd dieper, die in het noord-oosten blijft stationnair en heeft nog een secundaire over de Oostzee. Kleine de pressiekernen over het vasteland en in En geland geven het weer een zeer onstabiel karakter. Gebieden met betrokken weer met regen wisselen af met gebieden van op klaring. In noord- en midden-Zweden werd het kouder, op IJsland warmer. In het Oos ten, in noord-Italië en aan de Rivièra blijft het zeer warm. In noord-Frankrijk werd het koeler na onweersregens. Het weer blijft weinig betrouwbaar en zeer wisselend. De kans op opklaring met iets koeler weer is niet uitgesloten. LICHT OP! Hedenavond voor rywielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.54 uur tot 4.13 uur licht op. De aardappelziekte. De Plantenziektenkundige Dienst schrijft ons: Door het Kon. Nederl. Met. Inst. te de Bilt zyn reeds eenige malen waarschuwin gen uitgezonden in verband met de moge lijkheid van optreden der aardappelziekte. Thans kan worden medegedeeld dat uit eenige berichten is gebleken, dat op ver schillende plaatsen de aardappelziekte, Phytophthora infestans, in het aardappel gewas optreedt Aan alle verbouwers, zoo wel van vroege als van late aardappelen, die nog niet tot het bespuiten van hun ge was met Bourgondische pap, Bordeauxsche pap of wel met een der daarvoor speciaal bereide koperpraeparaten,zyn overgegaan, wordt met nadruk aangeraden, thans zoo spoedig mogelijk met bespuiting een begin te maken. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen, de bij dezen dienst werkzame ambtenaren buiten Wageningen, alsmede de Ryksland- en Tuinbouwconsu- lenten. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm. nam. 28 10.53 11.25 6.55 7.30 29 11.59 8.00 8.39 30 0.29 1.05 9.05 9.42 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 28 10.50 11.22 6.43 7.18 29 11.56 7.48 8.27 30 .0.26 1.02 8.53 9.30 N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 27 Juni 1936. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 190000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volg: 58—60 2.50—f 2.65, 60—62 2.55—2.80, 62—64 2.60—2.85 en 6466 2.803. Eendeieren 2.10f 2.30. de beschikking d.d. 5 April 1934 van den voorzitter van den raad van ministers, waar bij het lidmaatschap van de N. S. B. voor alle ambtenaren in 's rijks dienst verboden is? ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 28 Juni is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zyn gesloten van s avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen, ALKM. WERKLOOZENBOND. De werkloozen hebben in hun vergadering van Donderdag de volgende motie aange nomen: De staking van de visschers in IJmuiden duurt nog voort. De Centrale Bond is bereid de kassen te openen. Wij hebben geïnfor meerd en vernomen dat dit onder druk van de arbeiders, werkzaam aan de hoogovens en papierfabriek gedaan is (die anders ook in staking zouden gaan). Het is wel treurig, dat wij ongeorgani seerden de vakbonden moeten wijzen op hun plicht, om de kassen te openen. Wij sporen de georganiseerden aan om solidariteit te betoonen met de visschers. Het is ook hun belang. Steunt op de lysten, zoolang de besturen hun plicht verzaken. De vergadering ging hierna over tot de orde van den dag.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2