ObuUetdatid £udUoaad. ALKMAARSCHE COURANT van ZATERDA0^7_JUNjJ^£ Rexisten veroorzaken incidenten. De Duitsche buitenlandsche politiek. De onlusten in Palestina. Zonnebaders opgepast! Glimlachje In de Belgische Kamer. Een redevoering, welke minister-presi dent van Zeeland gister in de Belgische Kamer heeft gehouden, werd eenige malen door hevige incidenten onderbroken. Toen de heer van Zeeland een toespeling maakte op de campagne der Rexisten tegen de „pourris" („rotte" toestanden), sprong de Rexist Hertoque op en riep: „het land is rein, maar zy die regeeren zyn „verrot". Er ontstond hierop een geweldige verwar ring. Men zag den socialist Marteau op de Rexisten toestormen waarby hij met groote moeite door de boden werd tegengehouden. Ook Vandervelde werd door de ordebe waarders tegengehouden. Op mededeeling van den president der Kamer, Kamiel Huysmans, die dreigde hem tydelyk de deelneming aan de zitting te ontzeggen, verklaarde Hertoque dat hy zyn woorden terugnam voorzoover het de tegen woordige regeering betrof maar niet ten aanzien van vroegere. Hiermede was dit incident geëindigd. Op dat oogenblik ontdekten de socialisten den leider der Rexisten, Degrelle, op de tribunes en gingen zij heftig tegen hem te keer. Het lid Syndio, die het eerst het woord „pourri" ten opzichte van den minister van justitie Bovesse had gebruikt, werd op voor stel van den kamerpresident tijdelijk van de zitting uitgesloten. By de voortzetting der zitting deed de heer van Zeeland nadere mededeelingen over zijn sociaal program, waarby hij ver klaarde, dat België minder gevaar zou hebben geloopen en gemakkelijker aan zijn economisch herstel toe zou zijn geweest, in dien de hervormingen geleidelijk zouden worden ingevoerd. Hij zeide, dat de goed gekeurde sociale verbeteringen meer dan 2 milliard zullen kosten. Indien wij, aldus de premier, den arbeids tijd te vroeg verminderen, loopen wij ge vaar een crisis te verwekken in de industrie en het algemeene levenspeil te verlagen. De premier verklaarde geen enkel amen dement te zullen aanvaarden, waardoor de lasten der industrie zouden kunnen worden verzwaard. Von Ribbentrop over de geschiedenis. Op uitnoodiging van de nationaal-socia- listische journalisten gaf ambassadeur von Ribbentrop op de Rijksbijeenkomst van de nationaal-socialistische pers te Muenchen een overzicht van de geschiedenis van de Duitsche buitenlandsche politiek. Hij ging uit van de geografische ongunstige ligging van Duitschland in midden-Europa en van het dat Duitschland in beslissende perioden niet over leiders beschikte, welke groot genoeg waren om den toestand te be- heerschen. Spreker wees op de zwakten in de middeleeuwen en op de tegenstellingen tusschen Pruisen en Oostenrijk en vestigde de aandacht op de groeiende eenheidsge dachte in den Napoleontischen tijd. Ver volgens bracht von Ribbentrop hulde aan Bismarck. Hij schilderde de buitenlandsche politiek tot het uitbreken van den oorlog, gedurende den oorlog, en daarna, waarby hij sprak over de gevolgen van de onder- teekening van den wapenstilstand, hetgeen volgens hem niet noodig was geweest. Ver volgens schetste spreker de tegenstelling van nationaal-socialisme en bolsjewisme en wees erop, dat alleen het nationaal-socialis me de kerken voor vernieling heeft ge spaard. Hij wees erop, dat alleen het nat.- soc. het volk eenheid heeft gebracht en onderstreepte de noodzakelijkheid van een zelfstandige handels- en economische poli tiek van Duitschland. Ook wees hij op de noodzakelijkheid van de herbewapening van Duitschland. Tot 30 Januari 1933 was Duitschland weerloos temidden van een sterk bewapend Europa. Dit kon het nieuwe Duitschland niet verdragen. Von Ribben trop wees vervolgens op de vele gevaren, welke het bolsjewisme meebrengt. Het is een geheel nieuwen factor in de buitenland sche politiek, welke de berekeningen van de vooroorlogsche school onbruikbaar maakt. Duitschland is zich de onmetelijke geva ren bewust, welke schuilen in het toelaten van communistische propaganda alsmede in de steeds toenemende militarisatie van den Sovjet-Staat. Spreker verklaarde verder, dat Duitsch land vrede wenscht. Reeds door zijn wereldbeschouwing wyst het verovering en overheersching van vreemde volkeren van de hand. Daarna be handelde hy de verschillende voorstellen van den Fuehrer. De voorstellen tot ontwapening zijn evenwel te Geneve op niets uitgeloo- pen zoodat Duitschland niets anders over bleef dan den Volkenbond te verlaten. Ook de overige voorstellen leidden niet tot vrucht bare besprekingen, en het afsluiten van het Fransch—Russisch militair verbond van 27 Februari van dit jaar was voor Duitschland aanleiding voor de stappen van 7 Maart. Tenslotte verdedigde spreker nog het vredesplan van Adolf Hitier van 31 Maart. Militaire patrouilles in gevecht met Arabieren. Gistermorgen is een personentrein, waar in zich gelukkig slechts weinig militairen bevonden, op het traject Haifa-Lydda ont spoord. De machinist en een soldaat werden onder de locomotief begraven en kwamen om het leven. Twee andere soldaten werden zwaar gewond. Het onderzoek heeft wezen, dat twee rails waren losgeschroefd, tengevolge waarvan de locomotief en de eerste wagon ontspoorden. Toen de ramp plaats greep, openden de plegers van den aanslag op de soldaten, die zich in de ach terste wagon bevonden, een hevig geweer vuur. Aan beide zijden vielen verscheidene gewonden. Ten zuiden van Nabloes is een militaire patrouille door vrijbuiters over vallen. Een tweede patrouille, die tot taak had de arbeiders, die .de telegraafleidingen herstelden, te beschermen, werd tegelijker tijd door een troepen Arabieren ter sterkte van ongeveer 50 man overvallen. Op het door hen gegeven alarmsein wer den direct militaire troepen en vliegtuigen uitgezonden. Er ontspon zich een gevecht, waarbij 3 Arabieren gedood en verscheidene soldaten gewond werden. De Arabieren trokken zich in het gebergte terug. DE RELLETJES TE BOEKAREST. De „Blauwhemden" veroorzaken incidenten. Nationalisten hebben opnieuw inciden ten veroorzaakt, vooral in de buitenbuur ten der stad, waar voorbijgangers werden mishandeld en linksche bladen werden ver brand. De belhamels waren in groepjes bijeen en droegen blauwe hemden. Het waren de leden der christelijke nationale party van Couza en Goga. Zij sloegen de voorbijgangers, die niet hun eenzelvigheidspapieren wilden laten zien. In regeeringskringen wordt medegedeeld, dat in den loop van den avond krachtige maatregelen zullen worden genomen voor het herstel der orde. NA DE ONGEREGELDHEDEN TE PRSZYTYK. 8 Joden veroordeeld. Gisteren is het proces geëindigd tegen 43 Polen en Pruisen en 14 joden, die in het plaatsje Prszytyk gearresteerd waren als gevolg van de ongeregeldheden welke zich aldaar in Maart hebben voorgedaan na den boycott van joodsche kooplieden. Tijdens deze ongeregeldheden werden drie personen, een Poolsche boer en twee joden, gedood, terwijl verscheidene huizen in brand werden gestoken. De jood, die den boer vermoordde, werd tot acht jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Twee andere jo den, die werden verrast, toen zy van vuur wapenen gebruikt maakten, werden ver oordeeld tot zes en vijf jaren gevangenis straf. Acht joden werden veroordeeld tot 6 en tot 8 maanden, van wie twee voorwaar delijk. Drie anderen werden op vrije voeten ge steld. De vier wegens moord op twee joden gearresteerde Polen werden bij gebrek aan bewijs vrijgesproken. De andere Polen wer den veroordeeld tot straffen varieerden van zes maanden tot een jaar. Dertien hunner werden op vrije voeten gesteld. DE SITUATIE IN CHINA. De beschieting van een Japansch schip door Chineezen. Volgens een perstelegram uit Tientsin zouden de Japansche marine-autoriteiten besloten hebben, een torpedojager naar Tangkoe te zenden, teneinde een onderzoek in te stellen in verband met het incident, dat zich kortgeleden heeft voorgedaan op 40 mijl ten zuiden van Tangkoe, waar een Japansch vrachtschip buiten de Chineesche territoriale wateren door een Chineesch douanevaartuig is beschoten. Intusschen is de waarnemend consul-generaal te Tientsin naar Shanghai vertrokken, teneinde over het incident uitvoerig verslag uit te brengen aan den Japanschen ambassadeur. Weer Japansche schepen beschoten? Volgens officieele mededeelingen uit Tientsin zouden Chineesche douanebeamb ten geschoten hebben op de Japansche schepen Taiei Maroe en Moeki Maroe. De vertegenwoordiger van het Japansche mi nisterie te Tientsin heeft by de Chineesche douaneautoriteiten tegen dit optreden ge protesteerd, evenals de Japansche consuls te Tientsin en Tsingtao. Te Tokio is men van meening, dat deze schietpartijen een beleediging zyn van de Japansche vlag en verklaart men, dat zij zich buiten de terri toriale wateren hebben voorgedaan. GOUDCLAUSULE VOOR BEPAALDE LEENINGEN OPGEHEVEN. Speciaal betreffende Amerikaansche credieten aan Duitsche industrie. Het Duitsche kabinet heeft een wetsont werp aangenomen, waarin de goudclausule :wordt opgeheven voor alle leeningen, aan gedaan in valuta's, die sedert de uitgifte gedevalueerd zyn. Deze leeningen zullen voortaan worden terugbetaald tegen de nominale waarde van het gedevalueerde geld. De wet is speciaal van toepassing op de leeningen, die door de Duitsche indus trie in de Vereenigde Staten zijn geplaatst. DE „HINDENBURG" WEER THUIS. Het luchtschip „Hindenburg" is Vrijdag om 17.15 Duitsche tyd boven Frankfort ver schenen. BLOEDIGE GEVECHTEN TUSSCHEN LEGITIMISTEN. Tijdens een vergadering van de legiti- mistische party hebben tusschen de aan hangers van twee tegengestelde opvattingen bloedige gevechten plaats gehad, waarbij talrijke personen gewond werden. De poli tie heeft talrijke arrestaties verricht. POOLSCHE REGEERING STRIJDT TEGEN EXCESSEN. Naar aanleiding van een interpellatie over het gebeurde te Myslenitz, waar een aan tal der nationale partij zich aan excessen te buiten is gegaan, heeft minister-presi dent Skladkowski in den landdag verklaard dat de regeering dergelijke uitwassen met de uiterste gestrengheid zal tegengaan. Wij zullen, zeide hy, het kwaad tot aan den wortel uitroeien, en niet slechts de uitvoer ders treffen, doch vooral de aanstichters. Nog heden zullen twee invloedrijke leden van de nationale partij te Krakau naar het cencentratiekamp Kartuzka worden ver bannen. INBOORLINGEN UIT GEVANGENIS ONTSNAPT. Uit Albertville (in de Belgische Congo) wordt gemeld, dat een dertigtal inboor lingen uit de stedelijke gevangenis is ont snapt. Gewapend met ijzeren staven gingen zij de inwoners der stad te lijf, als gevolg waarvan talrijke Europeanen werden ge wond. Detachementen gendarmes zyn er met moeite in geslaagd, de orde te herstellen en ,de vluchtelingen te arre§teeren. De eerste malen niet te lang in de zon, anders verbrandt U. Eerst er aan gewennen en vooraf Uw huid steeds inwrijven met AMILDA-zonnebruincrême. Deze beschermt en maakt Uw huid tevens mooi bruin. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. GEVAAR VOOR AMBTENARENSTAKING IN ENGELAND? Het liberale oppositieblad „Star", maakt op sensationeele wijze melding van voorne mens, die onder een groot deel der lagere ambtenaren zouden bestaan in Whitehall een staking op Fransch model af te kondi- fen. Wanneer het tot staking mocht komen, zouden de bureaux willen bezetten. De be kende Engelsche jurist Sir William Jewitt heeft op desbetreffende vragen te kennen gegeven, dat naar zyn meening het middel der lokaalbezetting niet in strijd is met de wet. De ambtenaren, aldus het blad- verder, zijn ontevreden over hun salarissen en ar beidsvoorwaarden. De eerste stoot zou gegeven worden in 't wapenarsenaal van Woolwich en in de na bijgelegen munitiestations, waar de arbei ders reeds een ontwapenings-betooging zouden hebben voorbereid. In Londen zouden volgens de Star voor al de ambtenaren van het ministerie van oorlog, de admiraliteit, en het ministerie van binnenlandsche zaken ontevreden zijn. Tot dusver de „Star". OPZIENBARENDE TOESPRAAK VAN LORD LONDONDERRY. Lord Londonderry, de vroegere Engelsche minister, heeft gisteren te New Castle een redevoering gehouden, welke het noodige opzien heeft gebaard in politieke kringen. Londonderry verklaarde openlijk, dat de verleden jaar door Baldwin afgelegde ver klaring, waarin hij bevestigde slecht te zijn ingelicht aangaande de Duitsche herbewa- ning, onjuist was. Ik heb, aldus lord Londonderry, Baldwin voortdurend op de hoogte gehouden niet alleen van de Duitsche herbewapening in de lucht, maar ook over het tempo, waarin deze bij benadering geschiedde. Spr. vervolgde: De vredeswensch der Duitsche natie is even oprecht als de onze. Naar mijn meening hangt de wereldvrede in het bijzonder af van de overeenstemming tusschen Frankrijk, Duitschland en Groot- Brittannië. Dit doel moeten wij nastreven in plaats van de kronkelingen te volgen van een leer, welke gebaseerd is op een volgens de bewering bestaanden bond van volken, waarvan drie groote en machtige naties evenwel geen deel uitmaken, een Volken bond, welke klaarblijkelijk gefaald heeft, toen het er om ging den vrede te hand haven. Spr. critiseerde dan heftig de Britsche regeering, welke volgens hem geen vastom lijnde politiek heeft, noch binnenlandsch noch buitenlandsch. Tenslotte bepleitte spr. de instelling van een internationale organisatie, welke alle naties omvat en zich tot plicht stelt een poli tiek te voeren ten behoeve van den vrede. NOG STEEDS STAKINGEN IN FRANKRIJK. Volgens een mededeeling van het mi nisterie van Binnenlandsche Zaken be droeg het aantal stakers in geheel Frank rijk Vrijdag nog 153.794. Dit hooge cijfer vindt zijn oorzaak in het feit, dat dage lijks in de provincie nieuwe stakingen worden begonnen. De matrozen van Portvendres en Rou- aan hebben gisteren het werk hervat. In de kleine Middellandsche zeehaven Ca- ronte is het tot incidenten gekomen. De bemanning van 't stoomschip „Finisterre" verlangde van den kapitein het ontslag van vier leden, die zich niet bij de staking hadden aangesloten. Toen de gezagvoer der dit weigerde, haalden de matrozen versterking van een ander schip en dron gen zij de werkwilligen van boord. Te Royan zijn de visschers in staking gegaan wegens conflicten met de vischhandelaars. Op vele visschersvaartuigen is de roode vlag geheschen. Te Havre hebben de ka dewerkers opnieuw een deel der haven werken bezet en nieuwe eischen gesteld. In de Zuid-Fransche stad Pau, waar in hoofdzaak Spanjaarden werken, zijn thans ook fabrieken en werkplaatsen bezet. Te Ronnes hebben leerlingen in een fabriek voor staal- en rasterwerken, kinderen tusschen 13 en 17 jaar, de staking afge kondigd. NEDERLANDSCHE MIJNENLEGGER TE CHERBOURG. De commandant van den Nederland- schen mijnenlegger „Van Meerlant", die gister te Cherbourg is aangekomen, en daar tot Maandag a.s. zal blijven, heeft gister een bezoek gebracht aan den mari- tiemen prefect, admiraal Traub. De Belgische stakingen. De algemeene toestand. In tal van bedrijven in België blijft de werkhervatting voortduren. Zoo kan ge meld worden, dat het werk in de metaal- en steenkoolbedrijven is hervat te Herstel, alsmede in de omgeving van Luik, Se- raing en Ougray. Te Hoey wordt in ver scheidene bedrijven onderhandeld. Te Verviers is de toestand onveranderd. In de Borinage blijven de meeste mijnen staken, doch in 4 schachten is thans het werk hervat. In de metaalnijverheid blijft de toestand onveranderd. Te Charleroi is in de metaalnijverheid het werk voor twee derde hervat. Wat la Louviere be treft heeft 40 tot 50 procent der arbeiders het werk hervat. In West-Vlaanderen wordt het werk overal hervat, behalve in de textielnijverheid. Te Kortrijk is voor- loopig alleen in de meubelfabricage het werk hervat. Te Moeskroen is het aantal stakers met 2.500 toegenomen. Te Iseghem duurt de staking in het schoenvak voort, doch in de meubelnijverheid is de staking geëindigd. Te Breedene zijn de arbeiders der steenbakkerijen in staking. In Limburg zijn negen tienden der mijnwerkers weder aan den arbeid. Er dreigt thans staking uit te breken bij de Bell Telefoon Maatschappij te Antwerpen. In de haven is alles normaal. Te Gent werken alle sluizen. Alleen be staan er nog enkele moeilijkheden met de sleepbooten en kleine schippers in loon dienst. Te Brussel wordt een algemeene bewe ging tot hervatting van het werk waarge nomen. Alleen in het drukkerijbedrijf breidt de staking zich uit. HET STOPZETTEN VAN DEN POOLSCHEN TRANSFER. Met betrekking tot het stopzetten van den transfer wordt nader gemeld, dat ten gevolge van de beperkingen, die alle landen met inbegrip van de crediteur-staten, den buitenlandschen handel hebben opgelegd, het overschot van de Poolsche handels balans tot een minimum is ingekrompen. Hierdoor is de goudreserve der bank van Polen tot 70 millioen gedaald, waardoor de Poolsche regeering zich ziet gedwongen alle betalingen op grond van buitenlandsche leeningovereenkomsten in zloty te verrich ten en wel op een „Sperrkonto" by de bank van Polen. In welingelichte kringen wordt er op ge wezen, dat Polen de dienst der buitenland sche leeningen zal handhaven. Polen zal door besprekingen met de cre diteur-staten, in de eerste plaats met de Vereenigde Staten en Frankrijk mogelijk heden zien te bereiken voor betalingen zon der echter de deviezenvoorraad hierbij te betrekken. Dit zou kunnen worden bereikt, indien de crediteur-staten het handelsverkeer met Polen zoo zouden inrichten, dat de Poolsche handelsbalans weder een actief-saldo zou aanwijzen, of indien zij een betaling door goederen of een dergelijke regeling zouden willen overwegen. ONGELUK BIJ MANOEUVRES IN ITALIË. Drie soldaten om het leven gekomen. Bij legermanoeuvres aan den oever Dora Riparia in de nabijheid van de stad Ulx heeft tengevolge van het stijgen van het water een aardverschuiving plaats gehad, waardoor een onderofficier en zes man schappen in de rivier vielen. Hoewel on middellijk hulp werd geboden, zijn drie Bergsaglieri om het leven gekomen. GEHEIME ZITTING VAN DEN VOLKENBOND. In de geheime zitting van den Volken bondsraad werd van gedachten gewisseld over de hervorming van het Volkenbonds pact. De Chileensche afgevaardigde, die de debatten opende, sprak den wensch uit dat deze aangelegenheden op de agen da zal worden geplaatst van de Septem- berzitting van de Assemblee. De Chileen sche regeering zal zich in afwachting van de hervorming het recht voorbehouden alle geschillen welke zich mochten voor doen nauwkeurig te bestudeeren alvorens desbetreffend maatregelen goed te keuren. Litwinoff sprak als zijn meening uit, dat dit zou neerkomen op een vernietiging van den bond. Het pact heeft, volgens Lit- winof niet gefaald, maar men heeft niet de wapens gebruikt, welke het pact ver schafte. Spr. acht het niet goed zich te binden aan hervormingen wanneer men niet weet hoe deze hervormingen zullen blijken te zijn. Ook Titulescu bestreed de opvatting van den Chileenschen afgevaardigde. Hij acht het niet het oogenblik den Volken bond te ontwapenen om hem te verhinde ren de missie te vervullen, waarvoor hij werd opgericht. Indien de sancties geen doel hebben getroffen, is dat volgens Ti tulescu niet de fout van het Volkenbonds pact. Niet het pact, maar de menschen moeten worden hervormd. Titulescu dringt aan op de noodzakelijkheid het principe der ondeelbaarheid van den vre de in acht te nemen. De kleine entente zal alle concrete voorstellen bestudeeren, maar geen enkel goedkeuren, dat het pact zou kunnen verzwakken. Von Delbos verklaart, dat de Fransche regeering haar meening reeds in het openbaar heeft uitgesproken. Hij verzoekt den raad geen directe beslissingen te wil len nemen, opdat de volgende assemblee zekere voorstellen, welke geformuleerd zouden kunnen worden, zal kunnen ver nemen. Ook de afgevaardigde van Portu gal acht een hervorming van den Bond noodig. VECHTPARTIJ TUSSCHEN STUDEN TEN EN LEDEN VAN HET VOLKSFRONT. In het quartier Latin te Parijs. Alleen de rechtsche bladen „Ami du Peuple", „Jour" en „Echo de Paris" ma ken melding van botsingen, die gister avond in het quartier Latin moeten heb ben plaats gehad. Volgens het eerste blad zijn meer dan 30 personen daarbij gewond. De gebeurtenissen zouden zich als volgt hebben afgespeeld: studenten, die juist hun examen gedaan hadden en uit een gebouw aan de Boulevard St. Michel kwa men, zagen zich plotseling geplaatst te genover 200 of 300 aanhangers van het Volksfront, die hun de blauw-wit-roode lintjes uit de knoopsgaten wilden scheu ren. Er ontstond een algemeene vecht partij, waarbij de politie aanvankelijk werkeloos toekeek, doch later ingreep. De vechtpartijen werden echter overal in straatjes en stegen voortgezet. De Volks- fronters zouden ook verschillende natio nale vlaggen van de huizen hebben ge rukt. Men verwacht, dat Zaterdagavond nieuwe botsingen zullen plaats hebben. ZIJN VROUW VERMOORD. Toen slangengif niet hielp, weed zij in het bad ondergedompeld. Te Los Angoles in Californië staat een kapper terecht, een man van 39 jaar, die zyn 27-jarige vrouw had vermoord en wel op een manier, die, hoewel niet nieuw Cleopatra kende het middel al hoqg,st afkeurenswaardig moet worden geacht. De kapper, zekere Robert James, had met hulp van Charles Hope een been van mevrouw James gestopt in een doos, waarin zich een ratelslang bevond. Hope heeft bekend en gaf een beschrijving van het gevaL De twee mannen hadden mevrouw .ternes vastgebonden op de keukentafel. Zij plak ten den mond van de vrouw dicht met pleisterverband en manipuleerden toen met het been van de gebondene, tot de ratelslang haar werk had gedaan. Toen het slangengif niet spoedig genoeg het beoog de doel teweeggebracht, plaatse James de vrouw in een bad en verdronk haar. 2HJ was zijn vijfde vrouw. In ieder geval had hy een vooruitzienden blik en een bereken de natuur: mevrouw James was hoog zekerd. Toen de getuige-medeplichtige zijn haal had gedaan, viel hij flauw. KIPPENFARMS ALS SMOKKEL - CENTRA. Volgens een mededeeling van het hoofd kantoor der douane te Heinsberg bij Aken is de strijd tegen de „wilde" kippenfarms in het grensgebied, die tot ware centra van smokkelarij werden, thans met succe6 be kroond. Toen in het voorjaar van 1935 het invoer recht op eieren van 30 tot 70 R.M. verhoogd werd, schoten de hoenderparken in de on middellijke nabijheid der Nederlandse!» grens als paddestoelen uit den grond. Alleen in het district Am Rothenbach bij Wasaer- berg werden niet minder dan 34 bedreven in het leven geroepen. In den loop van den tijd konden zy alle, met uitzondering van drie, onschadelijk worden gemaakt op grond van de rijksdouanewet, daar men kon be wijzen, dat groote smokkelarijen van eieren, voeder en in verschillende gevallen ook van deviezen over de Nederlandsche grens plaats vonden. Onder de schuldigen bevonden zich zoowel Nederlanders als Duitschers, die uit andere streken hierheen waren gekomen, vooral uit Rheydt en München-Gladbach. In October 1935 werd te Aken een proces tegen tien eigenaars van hoenderparken ge houden, waarby hooge geld- en vrijheids straffen werden opgelegd. Op het oogenblik worden 34 kippenboeren vervolgd wegens ontduiking van rechten. Gisteren zijn met behulp van den arbekfc- dienst de drie laatste farms ontruimd. BEKEND PARACHUTISTE ERNSTIG GEWOND. Tijdens het Russische luchtvaartfeest te Gorki opende de parachute van de bekende parachutiste Babuskina zich eerst op 35 M. boven den grond. De parachutiste kwam met een smak op den grond terecht en werd ernstig gewond opgenomen. Zij is stervende. DE „KIEVIT" NAAR INDDE VERTROKKEN. Hedenmorgen te 6 uur is het K. L. M.- vliegtuig de „Kievit" van Schiphol naar Indië vertrokken. De volgende passagiers hebben voor deze reis geboekt: Drie Am sterdamKarachi, een AmsterdamRan- goon, een AmsterdamBandoeng, een Caïro Calcutta, een CaïroBangkok, een Cal- cutta—Singapore, een Medan—Batavia en een PalembangBatavia. Verder is medegenomen 235 K.G. brief post, 15 K.G. pakketpost, 194 K.G. vracht en 105 K.G. bagage. VERMIST ARGENTIJNSCH VLIEGTUIG GEVONDEN. Toestel geheel vernield. Het postvliegtuig van de lijn Bahia— Rivadavia, dat sedert drie dagen werd ver mist, is Vrijdag 80 K.M. ten Noorden van Rivadavia aan de kust gevonden. Het toe stel is geheel verbrand en vernield. Om trent het lot van de bemanning is niets bekend. Ik heb er al over gedacht of ik den bol van mijn nieuwen hoed niet iets lager zou laten maken!

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5