JCeck School Onze JCol Olechiszaken Crisis in een Crisis-organisatie. iBinnenland Bij Doorzitten (Pluimveeteelt. Het besluit der organisaties om niet meer mede te werken aan een rege ling van de uitvoer-contingenten. DE ZUIVELEXPORT. Kantongerecht te Alkmaar. Zonverbranding ZJ\i Vragen, deze rubriek betreffende kunnen door onze abonné's worden gezonden aan dr. te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rot terdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Werk gedurende de warme maanden. Alvorens verder over de a.s. wereld - pluimvee-tentoonstelling te Leipzig te ver tellen zal ik toch eerst de lezers weer een en ander over het werk in de warme maan den vermelden. Het zomerwerk moet gebaseerd zijn op bescherming tegen overmatige hitte door ventilatie der hokken, schaduw en veel frisch drinkwater. Hepnen die van de benauwdheid thans uren lang liggen te gapen kunnen niet pro- duceeren en ook niet groeien en dat moeten we toch eisschen van oude hennen en aan komende kuikens. De oude hennen die nog aan den leg zijn moeten de door ze flink wat meelvoer te geven nog zoo lang mogelijk aan den leg houden. Geef ze een deel van hun meelvoer rul aangemaakt, dat zullen ze in de hitte waardeeren en geef ze ook maar de helft van hun graanvoer geweekt. Dat graan moet'dan vooraf 24 uren weeken en men voert het uit bakken. Meer en meer komt men terug van het uitsluitend droog meel te voèren en ook het voeren van geweekt graan, hoewel het meer werk meebrengt, vindt meer en meer ingang. Voer de oude nog leggende hennen dus veel meelvoer, doch let tevens op of ze het waard zijn. Goede legsters hebben thans een versleten veerënpak en bleeke snavels en pooten. Dieren die thans nog prachtig gladde vee- ren hebben en mooie snavels en pooten deugen niet. Ze hebben weinig gelegd, hebben aanleg tot vervetting, nemen ruim te in die beter leeg kan blijven met het oog op de frischheid in de hokken en moeten dus zoo gauw mogelijk de laan uit. Jonge hennen die thans reeds neiging beginnen te vertoonen om te gaan leggen moet men, als ze nog geen 5 maanden oud zijn, nog wat probeeren van het leggen af te houden. Geef ze wat meer graan dan meel, wat meer haver in het graan, wat meer groenvoer, wat meer zemelen in het meel en wat minder eiwit. Let er op dat de dieren niet in lang gras loopen, grasver stoppingen komen thans veel voor, Gras- hennen moeten ten allen tijde kort gehou den worden, het lange gras heeft toch geen voedingswaarde en kort gehouden hennen geven minder gelegenheid aan gevaarlijke parasieten om zich te verbergen tegen zon nestralen. Tracht de drinkbakken door een scheef staande, breede plank, een kistdeksel of een rietmat tegen de zon te beschermen, dat houdt het water frisch. Leggende kippen en groeiende jonge dieren hebben veel wa ter hoodig, reken maar op ongeveer 200 gram per dier per dag. De dieren zullen het ook waardeeren als men door middel van een afdakje van een stuk rietmat of wat anders schaduw in de ren brengt. Dergelijke schaduwplekken moet men echter liefst om de paar dagen verplaatsen anders hoopt zich daaronder veel vuil op en wordt het gras te veel platgedrukt. Denk in dezen tijd dubbel om het onge dierte dat zich thans met de warmte enorm vermenigvuldigt. Zorg dus vooral dat er steeds een stofbad aanwezig is. Tegen de lichaamsluizen die dag en nacht op de kippen zitten smeert men 's avonds de zitstokken in met de in den handel ver krijgbaar anti-luis-middelen, die onder al lerlei mooie namen bestaan uit nicotine- sulfaat. De daaruit opstijgende dampen dooden de luizen in de veeren. De bloedmijten leven alleen 's nachts op de kippen, deze trekken overdag in aller lei reten en spleten van de zitstokken en hokken. Als men nu de zitstokken zoo be vestigt dat ze wanden van he hok niet ra ken kunnen de mijten er niet af en als men nu gedurende een paar dagen de zitstok ken 's morgens er uit neemt en de plekken met mijten in de carbolineum zet dan is 't gauw gedaan met deze ellendige plaaggees ten. Denk er om thans uw jonge dieren door den dierenarts te laten inenten tegen diphtherie. Nadruk verboden. INGEKOMEN PERSONEN. ALKMAAR. H. Vlijm, geen, werktuigbouwkundige, Oudegracht 119a, van Velsen. G. Acker- mann, N.H., dienstbode, Koningstraat 8, van Oudorp. B. M. J. Straates, N.H., dienst bode, v. d. Woudestraat 7, van Heiloo. K. B. Sochatzy, R.K., winkeljuffrouw, Tous- saintstraat 22, van Duitschland. P. Kers- sens, R.K., dienstbode, Prins Hendrikstraat 40, van Akersloot. M. Bruin, R.K., groen- tenhandelaar, en echtgenoote en kinderen, Oudegracht 28a, van Zuidscharwoude. M. E. de Haas, N.H., zonder beroep, Paul Kru- gerstraat 7, van Egmond aan Zee. J. B. van Dam, N.H., echtg. van C. Smit, Dijk 20, van Wisch, Terborg. M. J. Uden Makkink, Ev, L., zonder beroep, Metiusgracht 22, van Frankrijk. C. J. A. Huisman, geen, chauf feur-monteur en echtg. en kinderen 2e Tuindwarsstraat 2, van Hoorn. J. M. van Wissen, weduwe van N. M. Sikkes, R.K., en zoon, Emmastraat 53, van Amsterdam. T. Oubrecht, R.K., dienstbode, Snaarmans- laan 65, van Heiloo. D. Mengelder, geen, leerl. machinist Ned. Sp., Paardenmarkt 4, van Amsterdam. J. G. A. M. Dirks, R.K., onderwijzer, Cabeljaustraat 11a, van Zijpe, Burgerbrug. E Moes, N.H., zonder beroep, Groenelaantje 14a, van Amsterdam. C. Sint, N.H., fabrieksarbeider, Dijk 20, van Limmen. Y. de Jong, geen, leerl. machi nist Ned. Sp., van Teijlingenstraat 4, van Amsterdam. C. Smit, geen, Kruislaan 14, van Heiloo. F. J. van Roon en J. A. van Roon, R.K., Bloemstraat 13 B, van Velsen. S. A. Leering, R.K., groenten- en fruit handelaar, 2e Kanaalstraat 21, van Heerhu- gowaard. D. J. Pabbruwe, geen, zonder beroep, Kennemerstraatweg 145, van 's-Gra- venhage. M. de Wit, weduwe van J. L. Klugt, N.H., zonder beroep, Heul 15a, van Velsen. G. H. Kok, echtg. van J. Phaff, geen, a/b motor-vrachtschip Christina (post adres Zeglis 79), van Wormerveer. E. Teileman, R.K., echtg. van E. J. Beemster, Corfstraat 20, van Bergen (N.-H.) G. J. P. Wagenaar, R.K., koopman in heeren modeartikelen, Cabeljaustraat 12, van Am sterdam. C. Tamis, R.K., dienstbode, Huig- brouwerstraat 9, van Obdam. Benoemd. Tot onderwijzer aan de R. K. school te Lewedorp (Zuid-Beveland) is benoemd de heer Ch. G. Maes, thans aan de St. Adelbertusschool te Egmond-Binnen ver bonden. GEMEENTELIJKE HANDELSSCHOOL MET 4-JARIGEN CURSUS. Geslaagd zijn voor het eindexamen de candidaten W. van Dortmond, W. Eende- bak, J. Haak (Bergen), J. van Heems, L. Hemelrijk (Bergen), W. Kalf (Heiloo), Maartje Keizer (St. Pancras), W. Mets, J. Schwarzer (Heiloo), P. Timmerman en Dieuwertje Schuitemaker (Midwoud). Afgewezen: 2. Teruggetrokken: 1. KAPELAAN BENOEMD. Tot pastoor van de parochie van de H. Familie te Heet-Hugowaard (Zuid) is be noemd kapelaan Hosman in de plaats van pastoor Taman, die naar Rotterdam is overgeplaatst. PREDIKBEURTEN. (Verbeterde opgave). ALKMAAR, Vrye Evang. gemeente, Geesterdweg la; Zondag 28 Juni 1936, voorm. 10.15 en av. 7 uur, ds. Ruys; 12.15 u. Zondagsschool. Hagepreek week uitgesteld. PANTER NEERGELEGD. Het dier had te voren twee menschen aangevallen en verwond. Na een opwindende jacht is gistermiddag in het centrum van de Semarang een panter neergelegd. Het beest, dat verdwaald was, had tevoren den hoofdagent Lemaire aange vallen, die ernstig in het gezicht werd ge wond, waarna een inlander werd geatta queerd, die in den hals werd gebeten. Beide verwondingen zijn niet levensgevaarlijk. GEWEZEN VELDWACHTER VEROORDEELD. Wegens verduistering. De Zwolsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den gewezen gemeente-veldwachter van Zwollerkerspel, G. J. B. te Spoolde (gem. Zollerkerspel), die terecht heeft gestaan wegens verduistering van gelden die hij van een vereeniging on der zich had. Verdachte is veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. De eisch luid de 9 maanden gevangenisstraf. ONJUISTE AANGIFTE. Voor de rechtbank te Zwolle heeft te recht gestaan J. J. L., wegens een onjuiste aangifte bij den burgerlijken stand. Ver dachte, die zijn vrouw heeft verlaten, woont samen met een andere vrouw. Uit deze samenleving zijn verscheidene kinde ren geboren. Bij de geboorte van het tot nu toe laatste van deze kinderen is aan het licht gekomen, dat verdachte steeds heeft opgegeven dat hij de wettige vader der kin deren was. Verdache bekende. Er is zes maanden gevangenisstraf tegen verdachte geëischt, waarvan 4 maanden voorwaarde lijk met de bepaling dat de fout in de acte zal worden hersteld, evenals in de acten opgemaakt na de geboorte der vorigen kin deren. Uitspraak over 14 dagen. VIERKANTE BESCHUIT. Een zaak tusschen de Stereobe schuitfabriek en de N. V. Paul C. Kaiser. De Civiele Kamer van het Haagsche ge rechtshof heeft gister arrest gewezen in de zaak van de N. V. Stereo-beschuit- en koekfabriek tegen de N. V. Paul C. Kaiser. „Stereo" heeft in kort geding bij den president der Rotterdamsche rechtbank de zaak aanhangig gemaakt, stellende, dat Paul C. Kaiser inbreuk op een beschuit- merk en oneerlijke concurrentie door middel van nabootsing van reclame zou hebben gepleegd. „Stereo" had een verbod gevraagd, welk verzoek de president afwees. In hooger beroep heeft thans het hof evenmin als de president der rechtbank termen aanwezig geacht om hier een voor- loopige voorziening te treffen, niet alleen, omdat niet genoegzaam van eenige geleden schade is gebleken, maar vooral ook om dat door appellante geen gegevens zijn verstrekt, waaruit voldoende gebleken is van de noodzakelijkheid om onverwijld zulk een voorloopige voorziening te tref fen. Het hof heeft alzoo bevestigd 't vonnis, door den president der rechtbank te Rot terdam in kort geding gewezen. „NATUURGENEES- EN KRUIDKUNDIGE" VEROORDEELD. Zekere J. ten O. te Almelo, die zich „na- tuurgenees- en kruidkundige" noemt en we gens het onbevoegd uitoefenen der genees kunst te Zwolle terecht stond, is veroor deeld tot 75 boete of 50 dagen hechtenis. Verdachte, die zeide in Duitschland ge studeerd te hebben en reeds 27 jaren prak tijd te hebben uitgeoefend, had te Kampen een nagenoeg blind meisje behandeld. Dit meisje en haar moeder hadden verklaard, dat de behandeling door ten O. (die diagno- (Van onzen R.-redacteur). Er is een crisis uitgebroken in een der crisisorganisaties. Het Crisis Zuivelbureau, een stichting van den Alg. Ned. Zuivelbond (F.N.Z.), de Ver. voor Zuivelindustrie en Melkhygiëne en den Bond van Kaasprodu centen, heeft haar medewerking opgezegd aan de regeling van de uitvoercontingenten, als. gevolg van een conflict met den minis ter van handel, nijverheid en scheepvaart over de verdeeling ervan. Dat bericht is niet als een donderslag uit een helderen hemel gekomen. Reeds lang rommelde het er en in de verschillende organen der be trokken vereenigingen waren daarvan de verschijnselen te bemerken. Een gelijksoortig verschijnsel was het eervol ontslag, dat den heer J. A. Geluk onlangs verleend is als gemachtigde van den minister van handel tot het afgeven der uitvoercertificaten voor den gecontingen- teerden export van zuivelproducten. De heer Geluk was in deze functie de opvolger van dr. A. F. Posthuma; hij is zelf nu opge volgd door den heer de Vos, tot nu toe secretaris van het bureau. De heer Geluk heeft zijn heengaan ge motiveerd in een artikel in het Officieel orgaan van den Alg. Ned. Zuivelbond (F. N. Z.), waarin hij aldus te velde trekt tegen het besluit van den minister tot wij ziging van de tot nu toe gevolgde werk methode: „Het huidige stelsel heeft een vastliggende basis in de jaren, die aan de contingentee- ring vooraf gingen, en deze jaren zijn met zorg zóó gekozen, dat abnormale omstan digheden zooveel mogelijk werden uitge sloten, terwijl niemand weten kon, dat daarop later zijn export „bevroren" zou worden. Het Crisis Zuivelbureau heeft er met zorg voor gewaakt, dat aan deze basis nimmer incidenteel getornd werd, daar men, door ook maar de kleinste afwijking toe te staan, een onbillijkheid tegenover alle anderen zou begaan. Aan het systeem, dat de minister nu zal gaan toepassen, ontbreekt elke redelijke basis en het opent de deur voor willekeur, om van erger niet te spreken. Het is aan ieder van degenen, die van eind 1931 af bij de administratie der uitvoercontingenten voor zuivelpraducten betrokken is geweest, meer dan voldoende bekend, dat er onder nemingen zijn, die geen moeite hebben ge spaard om te trachten aan te toonen, dat zij door het toegepaste systeem toch eigenlijk zoodanig benadeeld waren, dat zij recht op een van de anderen afwijkende behandeling hadden. Er zal wel geen'crisisregeling kun nen worden bedacht, waarbij dit niet voor komt. Wee echter den „regelaar", die meent, daaraan te moeten tegemoet te komen, want dit toegeven kan geen ander gevolg hebben dan dat men tracht één onbillijkheid weg te nemen, waarvoor men er vele in de plaats krijgt. In het onderhavige geval is dit in sterke mate zoo, omdat hieraan elke vast staande basis ontbreekt, terwijl het be staande stelsel dan toch altijd een basis heeft, ook al kan men erover van meening verschillen, of deze basis wel de juiste is. De minister wil nu een stelsel van toe vallige verdeeling gaan toepasen. Hij moet echter wel goed beseffen, dat hij elke kg. product, dat hij op deze wijze toedeelt, van de anderen moet afnemen, en dat hij, door iets aan A te geven, omdat deze daartoe energieke pogingen heeft aangewend en omdat hij mogelijk politieke of andere vrienden bezit, die hem daarbij krachtig hebben gesteund, tegenover B, die misschien in den grond van de zaak veel meer recht zou kunnen doen gelden, maar die moge lijk meer bescheiden van aard is geweest of wel zoo aan de onwrikbaarheid van het stelsel heeft geloofd, dat hem elke poging, om hierop een uitzondering te trachten te verkrijgen, vruchteloos leek, een grove on billijkheid begaat. Wij achten dit funest voor de goede ver houdingen en een goede moraal in den zui velhandel en het noodzakelijk gevolg hier van moet zijn, dat idereen, die zich door de contingenteering op eenigerlei wijze bena deeld voelt, zich tot den minister wendt en daar met klem van argumenten betoogt, dat hem een aandeel in het gereserveerde contingent toekomt. Kan hij zich daarbij door invloedrijke relaties doen bijstaan, zooveel te beter". Hiermeer is het conflict duidelijk gesteld. De minister is gezwicht voor den aandrang van enkele belanghebbende groepen, tegen de meening van de betrokken organisaties in. Hij stelt nu aan deze groepen eerst eeni ge hoeveelheden van de beschikbare con tingenten beschikbaar, waarna de rest op de gebruikelijke wijze door het Crisis Zui velbureau zou mogen worden verdeeld. De waarschuwingen van dit bureau heeft hij in den wind geslagen en nu heeft dit er verder den brui aan gegeven. Wat zal er nu echter verder gebeuren? We hebben deze vraag voorgelegd aan de betrokken organisaties en ontvingen daarop ten antwoord, dat de verdere ontwikkeling van deze aangelegenheid geheel van den minister zal afhangen. De Crisis Zuivelcen- trale zal ook na 1 Juli haar werk voortzet ten, ofschoon dan zonder de uiteraard be langrijke bemoeiingen met het contingen- teeringsstelsel, en zij zal blijven opkomen voor de belangen van den zuivelexport. De centrale is in December 1931 opgericht op een bijeenkomst, die onder leiding stond van dr. Posthuma, ten einde beter te kun nen waken voor de belangen van den zui vel export, welke in het gedrang dreigden te komen. Onmiddellijk daarop kwam het contingenteeringsstelsel in het buitenland in zwang en het bureau heeft toen aan den minister van economische zaken voorge steld, deze materie voor den export te re gelen, op welk voorstel de minister is in gegaan. Nu dit ophoudt, zijn er nog wel andere dingen te doen. Zoo zal waarschijn lijk de propaganda krachtig ter hand wor den genomen. We hebben pok de vraag gesteld, of niet de vrees moest bestaan, dat de belangen van den zuivelexport door het besluit der centrale eerder geschaad dan gediend zou den zijn. Of dat zoo is, zal de toekomst moeten leeren. De minister houdt in ieder geval zijn bureau, waarmede de organisaties tot nu toe steeds hebben samengewerkt en dat als het ware door de centrale is „opge voed". Dit bureau beheerscht deze ingewik kelde materie voldoende en de organisaties blijven tot samenwerking bereid. Het is niet de eerste maal, dat de regee ring over de uitvoering der crisismaatrege len met de agrarische organisaties in con flict komt. Wel zijn thans voor het eerst de booze woorden door een daad gevolgd, wel ke misschien ver strekkende gevolgen kan hebben. Welke consequentie de regeering hieraan zal verbinden, konden wij in Den Haag niet te weten komen. se stelt door de patiënten op de hand te kij ken) inderdaad wat had geholpen. Tegen verdachte was 50 boete of 25 dagen ge- eischt. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 26 Juni 1936. Overtredingen van de Mo tor- en R ij w ie 1 we t: P. G. te Ber gen, 2 of 1 week tuchtschool. A. G. te Bergen 2 boete of 2 dagen hechtenis. A. H. te Heerhugowaard, 2 boete of 2 da gen hechtenis. R. R. te Alkmaar, M. H. H. te Alkmaar, M. H. te Schoorl, P. H. v. d. H. te Schiedam, J. G. G. te Bergen, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. A. H. H. te Alkmaar, M. C. M. B. te Alkmaar, J. H. J. H. te Alkmaar, ieder 4 boete of 4 da gen hechtenis. N. J. B. te Heerhugowaard, 5 boete of 5 dagen hechtenis. N. B. la Maitre te Hilversum, 6 boete of 6 dagen hechtenis. C. de J. te Alkmaar, 7.50 boe te of 5 dagen hechtenis. A. van H. te Haarlemmermeer, 10 boete of 10 dagen hechtenis. J. B. Sr. te Heerhugowaard, J. B. te Heerhugowaard, J. v. B. te Alkmaar, ieder 15 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de Poli tieverordeningen: J. v. d. O. te den Helder, J. B. V. te Alkmaar, R. v. D. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. H. O. te Bergen, K. A. de J. te Amsterdam, J. v. d. I. te den Helder, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. E. de G. te den Helder, J. B. te Alkmaar, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. v. O. te Am sterdam, 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van Artikel 435 van het Wetboek van Straf recht (opgeven van valschen naam): A. H. M. te Alkmaar, 8 boete of 8 da gen hechtenis. P. H. te Alkmaar, 4 en 8 boete of 4 en 8 dagen hechtenis. Overtredingen van de Vo gel w e t: Th. S. te IJmuiden, J. P. Mzn. te IJmuiden, J. de V. te Egmond aan Zee, J. V. Gzn., J. Z. Cz., beiden te Egmond aan Zee, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van de Vis- s c h e r ij w e t: F. V. te Amsterdam, 3 boete of 3 dagen hechtenis met verbeurd verklaring van het inbeslag genomen hengel. Overtreding van deIJkwet: P. R. te Beverwijk, 1 boete of 1 dag hechtenis, met verbeurdverklaring van het inbeslag genomen gewicht. ERGERLIJKE VERNIELING VAN HUNEBEDDEN. Dezer dagen werd ontdekt, dat in de twee fraaie hunebedden nabij Noord- Sleen diepe gaten waren gegraven, ver moedelijk door vernielzuchtige toeristen. De burgemeester van Sleen zond on middellijk bericht aan den directeur van het archaeologisch instituut der rijksuni versiteit te Groningen, dr. A. E. van Gif fen, aan wien het toezicht op deze, aan het rijk in eigendom toebehoorende mo numenten is opgedragen. De heer van Giffen deed ter plaatse een onderzoek instellen door een zijner assistenten. Het bleek, dat de ingraving zeer diep had plaats gevonden, zoodat de daders het misdrijf van vernieling hebben gepleegd. Rijks- en gemeentepolitie stelden op verzoek van den heer van Giffen een on derzoek in. Op het terrein werden belang rijke aanwijzingen gevonden, zoodat er hoop bestaat dat de vernielers hun straf niet zullen ontgaan. Reeds enkele personen zijn aan een streng verhoor onderworpen. FRAUDE TE SMILDE? Gedurende den laatsten tijd zijn in den gemeenteraad van Smilde (Dr.) herhaalde malen besprekingen gewijd aan het slordige beheer van de administratie van de vereeni ging ingevolge de landarbeiderswet. Op 1 Januari 1936 is dit beheer onderge bracht op het gemeentehuis, nadat het tot zoolang was beheerd door een der wethou ders, F. V., als secretaris-penningmeester van de vereeniging. De debatten in den raad waren aanleiding tot het ontheffen van den heer V. uit zijn functie. Wij hebben ons in verband hiermede ge wend tot den burgemeester van Smilde die weigerde omtrent deze zaak, die volgens de mededeelingen welke wij ontvingen ook zal leiden tot aftreden van den heer V. als wet houder en raadslid, inlichtingen te verstrek ken. Verzacht »n geneest Doos 3Qct. Bij Apoth.en Drogisten DE BRANDSPUIT TEGEN OORWURMEN. De motorspuit van het bureau Gever» Deynootweg te Den Haag is gister uitge rukt naar de Zwolschestraat, om een plantsoenstrook langs de spoorbaan onder water te zetten, ter bestrijding van de oorwurmenplaag. KREKELPLAAG TE AXEL. Ook te Axel (dezer dagen is melding gemaakt van een dergelijk bericht uit Venlo) ondervinden de menschen thang weer veel last van krekels, die in groot» zwermen voorkomen en wel voornamelijk op plaatsen waar het straatvuil gestort wordt. Vandaar verspreiden de diertjes zich en dringen de woningen binnen, waar ze zich op donkere plaatsen en tusschen spleten schuil houden en alzoo moeilijk te vangen zijn. 's Avonds, als de bewoners zich ter ruste hebben begeven, beginnen ze een eentonig en aanhoudend nachtcon cert te geven in de woningen waar ze voorkomen, waardoor menige nachtrust verstoord wordt. Op andere plaatsen in Zeeuwsch-Vlaanderen komen de krekels niet zoo veelvuldig voor. Men heeft reed» alles in het werk gesteld om den krekel- haard uit te roeien, doch zonder afdoend resultaat. TEGEN AFSLUITBOOMEN GEREDEN. Gistermorgen is de 25-jarige motorrij der D. Akkerman, uit Leerdam, in volle vaart gereden tegen den neergelaten af sluitboom van de Lingebrug bij Asperen, De brugwachter was juist begonnen met het ophalen van de brug, toen de motor rijder met een flinken gang uit de richting Leerdam naderde. Hij bemerkte pas dat de boom neergelaten was, toen hij op onge veer 2 meter afstand was. Op het laatste oogenblik trachtte hij nog in gebukte houding onder den boom door te rijden, hetgeen echter mislukte. Hij kwam met het hoofd tegen den paal en werd zwaar gewond aan hoofd en heup. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd. WHERRY DOORMIDDEN GEVAREN. Gister is op den Amstel te Amsterdam ongeveer ter hoogte van de roei- en zeil- vereeniging Poseidon, een inwrigged wherry van deze vereeniging door het verkeerd uitwijken van een sleepboot doormidden gevaren. De twee inzittenden konden zich zwemmende in veiligheid brengen. GEEN ZIN IN HET HUWELIJK Zij zouden ten stadhuize in de echt ver bonden worden. De familie verscheen au grand complet en op zijn fraaist uitgedost, het bruidje in smettelooze kleedij, en het wachten was op den bruidegom, aldus het „Hbld". Maar hoe lang men ook wachtte, de bruidegom was en bleef weg, en tenslotte vertrokken ook maar de bruid en de familie. Men had zelfs nog een boodschap naar het huis van den bruidegom gestuurd, maar men kreeg daar geen gehoor. De familie vreesde, dat den jongeman een ongeluk was overkomen, en derhalve werd de politie in de zaak gemengd. Tegen den avond begaf zich een agent naar zijn wo ning en daar ook hij geen gehoor kreeg, werd de deur geforceerd. Zoo drong men het huis binnen. Geen bruidegom was er aanvankelijk te zien. Overal werd gekeken en tot ieders verbazing vond men den lang- gezochte tenslotte in een kast, waarin hij zich verborgen wilde houden. De jongeman deelde mede, dat hij ten slotte toch geen zin in het huwelijk had ge had, en voorts, dat hij zich uit vrees voor molest van de zijde der familie maar in de kast verborgen had! WIJZIGING DIENSTREGELING SPOORWEGEN. Onder de aandacht van belanghebbenden wordt gebracht, dat wenschen en bezwaren ten aanzien van de op 15 Mei j.1. ingegane dienstregeling der Nederlandsche spoorwe gen vóór 1 Augustus a.s. aan den voorzitter van den Spoorwegraad, Koningskade 25, te 's-Gravenhage, moeten zijn medegedeeld, om bij de vaststelling van de volgende dienstregeling in overweging te kunnen worden genomen. MINISTER GELISSEN TE ROERMOND. Gistermiddag te vier uur arriveerde prof. dr. ir. H. Gelissen, minister van nij verheid, handel en scheepvaart, te Roer mond, per auto komende van Maastricht, waar in den loop van den ochtend audiën ties voor industrieelen waren verleend. De minister was in gezelschap van dr. Hirsch- feld, directeur-generaal van zijn departe ment, en van mr. R. Gielen, directeur van het economisch-technologisch instituut voor Limburg. Allereerst begaf minister Gelissen zich naar de N. V. Electro-Chemi- sche Industrie, waarvan Z. Exc. van 19261930, directeur was, alvorens hij benoemd werd tot directeur der stroom- verkoopmaatschappij in Limburg. Vervolgens ging het gezelschap naar het gebouw van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Limburg, waar verschillende leden van de Kamer en in dustrieelen gelegenheid kregen zich met hem te ondedhouden over hunne bedrij ven. Vertegenwoordigd waren o.m. de zinkindustrie te Budel, de lucifersfabriek, de tricotagefabriek en de alluminiumfa- briek te Weert, verder de Midden-Lim- burgsche panen- en steen industrie, de meelfabrieken, de embalagefabrieken «n de zuivelindustrie.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6