H ET HELSCH COMPLOT 1NOORDSCHARWOUDE BEVERWIJK Qemeentecaden 0@ee@eei 'J^XldxopCOfJCCLHUHQ, ®9ooo«i| Dinsdag 30 Juni. HIUVERSUM, 301 M. (AVRO-uitz.) 8.Gr.pl. 10.Morgenwijding en gr.pl. 10.30 Piano-recital. 11. Huish. wenken. 11.30 Ensemble „Romania" en soliste. 1.Omroep orkest. 1.30 Gr.pl. 1.45 Omroep orkest. 2.30 Deel. 3.— Knipcursus. 4.— Zang en piano. 4.30 Kinder koorzang. 5.Kinderhalfuur. 5.30 De Octophonikers. 6.30 RVU: Wat gebeurt er te Genève met de sanc ties. 7.Omroeporkest. 7.30 De Staalmeesters. 8.Ber. ANP. 8.15 Avro's bonte Dinsdagavondtrein, gev. progr. 11.— ANP-ber. 11.10 Dansmuziek. 11.4512.Laatste uitz. uit de oude studo. HILVERSUM, 1875 M. (KRO-ultz.) 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30—12.— Godsd. halfuur. 12.15 Gr.pl. en KRO-orkest. 2.Vrouwenuur. 3.— Gr.pl. 5.10 KRO-orkest. (5.45 Feli- citatiebezoek en 6.15 Zwemcursus). 7.Ber. 7.15 Causerie over „Blin denzorg". 7.35 Sporthalfuur. 8. Ber. ANP, mededeelingen. 8.10 KRO-Melodisten en de 4 Goossen- sens. 9.20 Voor onze Marineman nen een nieuw tehuis. 9.25 KRO- Melodisten. 9.45 Sted. orkest Maas tricht. 10.30 ANP-ber. 10.35 Gr.pl. 10.40 Sted. orkest Maastricht. 11. 12.John Kristel's orkest. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgel spel. 11.50 Gr.pl. 12.20 Sportverslag. 12.35 Het BBC-Schotsche orkest en solist. 1.45 Sportverslag. 1.55 Frank Biffo's kwintet en soliste. 2.35 Gr. pl. 3.20 Sportverslag. 3.35 Jack Wilson's kwintet. 4.05 Gr.pl. 4.20 Causerie „This and That". 4.45 Sportverslag. 4.55 BBC-Variété- orkest. 5.35 Gr.pl. 5.50 Overzeesche radio-toespraken. 6.20 Ber. 6.50 BBC-Militair-orkest en solist. 7.35 Deel. 7.50 Het Parkington-kwintet. 8.20 Revue-progr. 9.20 Ber. 9.50 Opera-uitz. 11.4012.20 Dansmu ziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 cn 8.20 Gr.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gr pl. 4.20 Gr.pl. 5.50 Orkestconcert! 9.05 Radio-tooneel. 11.35—12.35 Po pulair concert. KEULEN, 456 M. 6.50 en 12.20 Or kestconcert. 1.35 Orkest en solist. 2.35 Gr.pl. 5.20 Omroepkleinorkest. 7.20 Omroepkoor en solisten. 8.30 Omroeporkest. 9.20—10.20 Radio- tooneel. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.50 2.20 Gr.pl. 5.20 Klein-orkest en Gr.pl. 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 Sym- phonleconcert, Radiotooneel. 9 20 en 10.30—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Klein-orkest. 1.502.20 Gr.pl 5.20 Salon-orkest. 6.35 Gr.pl. 8.20 Omroeporkest mmv. solisten 10.30—11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Dansmuziek. 10.R. Strauss- concert. 10.20 Ber. 10.50 Cello en piano. 11.05 Weerber. 11.20—12.20 Koor-en orkestconcert. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.8.45, Norman- dië 8.4510.05, Keulen 10.0510.50 D.sender 10.50—11.20, Parijs Radio 11.2012.20, Brussel (VI.) 12.20 14.20, Keulen 14.20—15.20, Lond. Reg. 15.20—17.35, Brussel VL 17.35 —18.50, Parijs R. 18.50—19.50, Brus sel VI. 19.50—20.20, Keulen 20.20— 21.20, Brussel (VI.) 21.20—22.30, Weenen 22.3023.—, Berlijn 23 24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.—9.20, Lond. Reg. 10.3511.20, Droitwich 11.20 —16.20, Parijs R. 16.20—16.55, Droitwich 16.55—18.20, München 18.2018.50, Droitwich 18.5020.20, Lond. Reg. 20.29—21.50, Droitwich 21.5024.0 000000000000000000# De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond te acht uur. Verzoek om steun aan tuinders. In de vorige vergadering was ingekomen een verzoek van de afd. Langendijk van den L.T.B. en" van de afd. Noordscharwoude van den Nederlandschen Tuindersbond, waarin verzocht wordt, in verband met den buiten gewoon slechten toestand waarin de tuin bouwbedrijven verkeeren, den geringen steun uit het Landbouwcrisisfonds en het lango wachten op den misoogststeun, een steunrege ling in het leven te roepen voor de tuin ders, die daarvoor in aanmerking komen. Men vroeg een gemeentelijke steunrege ling, waarbij rekening werd gehouden met den financieelen toestand en de grootte van het gezin. De tuinders moeten van den on dergang gered. Op dit verzoek werd nu een prae-advies uitgebracht door B. en W. Dit prae-advies luidde afwijzend, daar volgens B. en W. steun aan zelfstandigen niet mocht worden gegeven en de gemeente- financiën het niet toelieten. Hierover werd zeer uitvoerig van gedach ten gewisseld. Verschillende meeningen werden naar voren gebracht. Zoo werd door den heer Duijves, een der onderteekenaren van het adres, aangedrongen op aanneming van het verzoek, de betaling desnoods over het B. A. te laten gaan, wanneer het niet kan op een andere manier. Wat in een aan- dere gemeente kan, zal ook hier kunnen, veronderstelde spr. Spr. wees op den zwa- ren gang voor de tuinders om naar het B. A. te gaan. De voorzitter onderschreef dit, maar zei- de, dat het voor ieder een zware gang is. De eenige weg is naar het B. A. Verschil lende wijzen van steunverleening aan den tuinbouw zijn er al. Bovendien is er een rui mer gebruik gemaakt van de gem. werkver schaffing door den misoogst, ook al een meerdere steun. De heer Schrijver was het met den voor zitter eens, terwijl de heer Kwadijk den heer Duijves bijviel, evenals de heer Van den Abeele, die een commissie van bijstand voor het B. A. wilde doen benoemen voor deze speciale gevallen. De heeren Barten en Ootjers waren van oordeel, dat de eenige weg het Burg. Armbestuur is, hetgeen volgens den laatsten spreker geen schande is. Een definitieve uitspraak werd niet ge daan. De uitbreiding van den winkelstand. Van de Langendyker Winkeliers-, Nering en Vakvereeniging, de r.k. middenstands- vereeniging De Hanze en de Christelijke Middenstandsvereeniging was een verzoek ingekomen, waarin werd gewezen op den noodtoestand welke er is onder de winke liers en middenstanders, als gevolg van de heerschende crisis. Velen hunner kunnen hierdoor niet meer het noodige koopen voor hun gezinnen. Voor de middenstanders is nog weinig of niets gedaan, behalve het aan kondigen van wetten. In verband met het steeds maar toenemen van het aantal han delaren en nieuwe zaken, veelal tot schade van bestaande zaken en zeer dikwijls tot schade van hunzelff, aldus het adres, wordt beleefd verzocht zoo mogelijk op korten termijn maatregelen te nemen ter bescher ming van de Langendijker winkeliers en middenstanders, waardoor ook het alge meen belang wordt gediend. Men vestigt speciaal de aandacht op het steeds toe nemende aantal venters (veelal verkapte bedelaars enz. en verzoekt ook hieraan paal en perk te stellen. Door B. en W. werd het door de vereeni- gingen in het midden gebrachte volkomen beaamd, doch concurrentie is er altijd ge weest. Dit is echter ergens wel goed voor Een gedeelte der ingezetenen profiteert daarvan. Spr. wees op de voorstellen, welke aan de Staten-Generaal zijn gedaan over deze zaak. Wat betreft de verkapte bede larij, dat is hier niet zoo erg. Dergelijke menschen worden zooveel mogelijk geweerd. Uit de besprekingen kwam echter wel naar voren, dat het hiermee nog lang niet is, zooals men wel zou mogen wenschen. De ingezetenen hebben veel last van liedjes zangers enz. Meerder politietoezicht werd hierop gevraagd door den heer Kwadijk, die tevens adviseerde bordjes aan de in gangen der gemeente te plaatsen met „Ver boden te venten" er op. Het adres werd voor kennisgeving aange nomen. De r.k. gymnastiekvereeniging D.V.V. ver zocht, gedurende de zomermaanden gebruik te mogen maken van het sportterrein achter de O.L. school voor het houden van athle- tiek-oefeningen. Dit werd toegestaan. Er mag echter geen springbak worden aange legd. De afdeeling Langendijk van de A.J.C. had een verzoek ingediend, om in den zomer eens om de 14 dagen gebruik te mo gen maken van het gem. sportterrein. Het voorstel van B. en W. luidde, hierop afwijzend te beschikken. Reeds is aan meer dere plaatselijke vereenigingen toestem ming verleend. Men komt tenslotte aan een grens. De grens wilden B. en W. trekken bij de plaatselijke vereenigingen en niet ver der gaan dan tot de jeugdcentrales, waarvan er bij elke politieke party of godsdienstige beweging aanwezig zyn. De heeren Kwadyk en Van den Abeele waren voor de beschikbaarstelling, omdat er nog dagen genoeg over bleven, doch de meerderheid van den raad was het met B. en W. eens, zoodat de A.J.C. gèèn dag in de veertien dagen op het terrein sport kan be oefenen. Ten behoeve van het te houden zangcon cours door den N.H. Bond van r.k. zangver- eenigingen werd verzocht, een medaille of bijdrage te mogen ontvangen. Een medaille werd gegeven tot een maximum van 10. Op zyn verzoek werd aan den heer P. Hemke eervol ontslag verleend uit zijn be trekking van doodgraver, welke functie door hem dertig jaren was vervuld ge worden. De voorzitter sprak eenige hartelijke woorden van dank aan zyn adres voor het geen deze in zijn functie heeft gedaan voor de gemeente. In de vacature werd de eenige sollicitant, nadat eenige vragen waren gesteld over het salaris en de instructie van den doograver, benoemd. Dit was de heer E. Bos. Vervolgens werden de regelingen van het gebruik en de toegang tot toren en klok be handeld. Het rapport van den gem.-opzich- ter werd hierover aanvaard. Wat de opmerking van den opzichter be trof over het onderhoud van de Kerkelaan, dat eigenlijk door de gemeente moest ge schieden, waren B. en W. het hiermee eens, doch dan moest ook de eigendom van de laan aan de gemeente zyn. De minderheid, de heer Ootjers, heeft zich van zijn stem voorbehouden. Over het voor en tegen werd door ver schillende heeren gesproken. Allen gevoel den het als de plicht van de gemeente om het onderhoud te betalen, doch de voorzitter en de heer Schrijver bleven er bij, dat men niet het onderhoud kan nemen, als men niet den eigendom heeft. De anderen meenden, dat men, wat men stuk maakte, weer heel moest maken. Na rondvraag, waarin werd verzocht bor den te plaatsen aan de ingangen der ge meente, waarop „Verboden te venten" en op de Oosterstraat te maximum-snelheid te bepalen op 12 a 15 K.M., welke verzoeken zullen worden overwogen, volgde sluiting. JkotUMciaal Hieuw* MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER TOONKUNST. Algemeene vergadering te Enkhuizen. De jaarlijksche algemeene vergadering van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst had Zaterdag onder leiding van den voorzitter, jhr. mr. dr. E. A. van Beresteyn, in de Doelzaal te Enkhuizen plaats. Vrijdagavond kwamen de leden van het hoofdbestuur en de afgevaardigden der afdeelingen reeds naar de stad aan het IJselmeer, waar het bestuur der afdeeling Enkhuizen hen een concert aanbood. Het koor van de plaatselijke afdeeling Toon kunst en het symphonie-orkest „Crescendo" voerden onder leiding van Dick van Wilgen burg „Das Lied van der Glocke" van Max Bruch uit. Als solisten traden hierbij °P Betty van den Bosch (sopraan), Annie Hermes (alt), Marcus Plooyer (tenor) en Willem van Santé (bas). De uitvoering vond grooten bijval. Jhr. van Beresteyn complimenteerde de afdeeling met haar onlangs luisterrijk ge vierd eeuwfeest en bood namens het hoofd bestuur den dirigent een prachtigen krans aan. De algemeene vergadering, welke Zater dagochtend aanving, werd bijgewoond door een zeventigtal personen. In de vacature van den algemeen pen ningmeester, mr. H. H. van den Berg, werd gekozen mr. Cnoop Koopmans A.Jzn.; in de plaats van den onder-voorzitter, de heer J. C. Tadema, werd voorloopig benoemd de heer mr. L. F. A. M. van Ogtrop. Beide af tredende bestuursleden werden op voorstel van het hoofdbestuur benoemd tot leden van verdienste. Tot lid der bibliotheek-com missie werd herbenoemd de heer J. Henri Oudshoorn te Alkmaar. Het bestuursvoorstel om het door de af deelingen aan de algemeene kas te betalen bedrag per lid voor het jaar 1936/37 op nieuw vast te stellen op f 1-10. waarvan 10 cent voor het fonds ten behoeve van het muziekmeuseum-Scheurleer, werd aange nomen. De rekening en verantwoording van den penningmeester werden goedgekeurd, even als de begrooting 1936/37. Het bestuursvoorstel tot samenwerking van Toonkunst met het Kon. Ned. Zangers verbond en den Bond van gemengde zang verenigingen, werd eveneens aanvaard. Na afloop der vergadering had ten stad- huize een officieele ontvangst plaats, waar na men zich vereenigde aan een lunch. De bloemenmarkt. De markt vertoont thans het beeld van den midzomer. De laatste restanten Eng. Iris zyn zoo goed als geruimd en de midzomerbloemen als Malva-, Hatice-, Grieten- en Gipskruid om nog maar niet te spreken van Gladiolen, waarvan de inbreng met eiken marktdag van meer beteekenis wordt, vormen langzamer hand massale aanvoeren. Zelfs zagen wy deze week reeds de eerste Tritomas, een nazomerbloem. De heete dagen der vorige week heeft de pluk van Anemonen en Ranonckels zeer be spoedigd, deze zijn thans ook zoo goed als geruimd en wat er nog is, gaat, evenals bovengenoemde midzomer-artikelen voor een zacht prijsje weg. Behalve de eerste Tritoma's, beter bekend onder de benaming van „Vuurpijl" zagen wy Vrijdag ook het eerste bos tijgerlelies. Over enkele weken wordt deze lelie bij groote hoeveelheden ingebracht en ligt de veilingzaal bezaaid van gitzwarte zaadkor rels dezer lelies. Als kasproduct hebben de diverse bloe men van Lathyrus dit seizoen afgedaan en behoort het thans aangevoerde tot de bloe men uit de vry'e natuur. Geregeld treft men nog aan de markt- kasrozen, waarvan begrijpelijkerwijs om dezen tyd van het jaar de prijs op een laag peil staat. Aardbeien. Er werd Vrijdagavond betaald voor Amazone z. d. 38—54; Moulin Rouge m. d. 3749; Deuts Evern m. d. 2432; Idem z. d. 3748; Vroege export m. d. 4448 en per 100 K.G. 14—17. j. J* De gemeente Heemskerk zal voor een bedrag, groot 1500, deel nemen in het waarborgfonds tijdens de het volgend voor jaar te houden volle grondbolbloemen- expositie in en om de buitenplaats „Mar- quette". JCeck éi School VRIJZINNIG PROTESTANTSCH WERKKAMP. De Centrale voor Werkloozenzorg, ge sticht op initiatief van den Raad van Ne- derlandsche Kerken voor practisch Chris tendom, heeft besloten een werkkamp voor jeugdige werkloozen te organiseeren voor de vrijzinnige groepen en de organi satie en leiding daarvan op te dragen aan de Vrijz. Chr. Jeugd Centrale (V.C.J.C.). Een permanent werkkamp onder vrij zinnige leiding is thans gesticht by Beek bergen op de Veluwe, prachtig gelegen vlak bij den straatweg van Apeldoorn naar Arnhem en zal waarschijnlijk half Juli worden geopend. Iedere 2 maanden zullen 96 Vrijzinnige jongens van 1725 jaar, die werkloos zijn, hier een plaats kunnen vinden. In aanmerking komen alleen zij, die den ge stelden leeftijd hebben bereikt, van goed gedrag en vrijzinnig godsdienstige rich ting zijn. De deelnemers moeten zich ver binden aan de geheele kampperiode van 8 weken te zullen deelnemen, gedurende welke periode zij 1 maal een week-end naar huis mogen gaan. Er wordt aan hen een zakgeld van 1.75 per week verstrekt, dat niet van de steunuitkeering wordt afgetrokken. In het kamp ontvangen zij werkschoenen en overall in bruikleen. Alle reiskosten van komen en gaan tus- schentijd week-end worden door het kamp bekostigd, doch de deelnemers zijn ver plicht de door het kamp voorgeschreven wijze van reizen te volgen (b.v. per ge zelschapsbiljet, per autobus of per fiets). De werkobjecten in 't belang van parti culiere bezittingen, die een nationaal be zit vertegenwoordigen, maar waaraan door de crisisomstandigheden niets gedaan kan worden, b.v. boschbezit, dat verwaar loosd moet worden en daardoor een ver lies van natuurschoon en zelfs brandge vaar beteekent, staan onder technische leiding van personeel van de Heide-Maat- schappij. Het behoeft geen betoog, dat door de instelling van dergelijke kampen aan den grooten nood, waarin de jeugdige werk loozen verkeeren, wellicht een der groot ste gevaren van onzen ontwrichten tyd, wordt tegemoet gekomen. Door regelma- tigen, zinvollen arbeid in een goede sfeer, waar ook aan cultureele en godsdienstige ontwikkeling alle aandacht wordt be steed, worden de jongere werkloozen tij delijk onttrokken aan de degeneerende tendenzen van hun bestaan, in de hoop daarmede hun arbeidsgeschiktheid te handhaven of te herstellen en mede hun innerlijke kracht te versterken. Het is daarom te hopen, dat velen van de hun hier geboden gelegenheid gebruik zullen maken. De groote moeilijkheid is echter, hoe bereiken wij de jongelui uit onze kringen. Vorming van plaatselijke comité's is daartoe gewenscht. Voor Alkmaar kan men zich voor opgave tot deelname wen den tot een der ondergeteekenden (de Doopsgezinden (Ds. F. Kuiper) hebben hun eigen kamp) die hierbij tegelijkertijd een beroep doen op de samenwerking van daarvoor in aanmerking komende organi saties als diakonieën, arbeidsbeurzen, vakvereenigingen, sociale afdeelingen van fabrieken, gemeentebureaux, enz. enz. Zij hopen van harte, dat door deze pu blicatie de aandacht in ruimen kring op dit opbouwende Vrijz. Prot. werk zal worden gevestigd en danken de Redactie der Alkmaarsche Courant ten zeerste, dat zij hen daartoe in de gelegenheid heeft willen stellen. Ds. W. D. M. BAAR, Kennemerstraatweg E 45. Ds. F. W. RAPPOLD, Van Houtenkade 19. JCunst en Wetenschap BEGRAFENIS FLOR LA ROCHE. Onder zeer groote belangstelling is Zater dagmiddag op de begraafplaats „Zorgvlied" aan den Amstel te Amsterdam ter aarde be steld het stoffelyk overschot van den ver leden week by een auto-ongeval in Duitsch- land zoo tragisch om het leven gekomen acteur Flor La Roche. De belangstelling was buitengewoon groot en een zeer groot aantal collega's van den overledene was aanwezig, alsmede de admi nistrateur van den Amsterdamschen stads schouwburg, de heer Bendien. In de aula werd door pater prof. A. Deenen O.P. de absoute verricht, waarna de droeve stoet zich naar het graf begaf, waar pater Deenen de beaarding verrichtte. De aanwezige actrices legden bloemen op de baar, die weldra eronder bedekt was, waar na de heer Bendien naar voren trad om Flor La Roche een laatsten groet namens het gemeentebestuur te brengen en een krans van het Amsterdamsche gemeentebestuur op het graf te leggen. De heer Saalborn nam afscheid namens het gezelschap, waaraan La Roche zoolang verbonden is geweest. Namens Magda Janssens bracht Saalborn nog eeft laatsten groet over en eindigde met de woorden: „rust zacht". Jan Grader sprak eenige woorden namens alle oud tooneelspelers en John Gobau her dacht zeer bewogen zyn trouwen vriend. Een broer van den overledene nam af scheid namens de familie en dankte de aan wezigen voor de belangstelling. üxuitletoti Vry naar bet Engeisch door ANNIE S. SWAN. 18) Miss Dempster lag te slapen en haar nichtje stond bij den haard, met haar arm op den schoorsteenmantel geleund en staar de in het roode hart van het vuur. Ze keerde zich om, toen de deur open ging en Dalgleish binnen kwam met twee brieven in haar hand. „Die zijn met de post van negen uur ge komen", zei ze onvriendelijk. „Je had ze toch minstens wel op een blaadje kunnen brengen", antwoordde Ali- ce, even onvriendelijk. Ze was zelf verbaasd over haar intensen afkeer van de vrouw en haar tegenzin om haar tante aan haar zorgen toe te vertrou wen. Het hielp niet of ze zichzelf al ver telde, hoe onredelijk het van haar was, daar Dalgleish al meer dan twintig jaar voor haar gezorgd had. Haar wantrouwen bleek, te sterk om vernietigd of opzij gezet te worden. „Je roept met wel, als het noodig is?" zei ze een tikje uit de hoogte, terwijl zij zich gereed maakte om de kamer te verlatn. „Ja, miss, zeker", antwoordde Dalgleish. „De dokter komt nog terug en ik zal precies doen, wat hy zegt". „Uitstekend. Goedennacht", „Goedennacht, miss". Toen de deur dicht ging, schudde Dal gleish, in een plotselingen aanval van machtelooze woede, haar vuist in de rich ting van de verdijnende gestalte. Zoo begon de nachtwake. HOOFDSTUK XI. Met den Indischen post. Alice Harman bezat nu een kamer op dezelfde verdieping als die van haar tante, ofschoon ze daarvan door het breede trap portaal en de helft van de nauwe gang ge scheiden was. Het was een van de onge bruikte kamers van het huis geweest en Alice had haar uitgekozen, omdat zij een prachtig, ruim uitzicht had over de Meadow Walk, waar zij zich, vooral in de ochtend uren, kon verbeelden weer in de groene lanen van Essex terug te zijn. Het ameublement was van het ouder- wetsche, zware, mahoniehouten soort en omvatte, onder andere, een enorm vierstij- lig ledikant. Alice was er in geslaagd het ding minder vervaarlijk te doen lijken door het met witte gordijnen te behangen. Voorts had ze de paar schatten, die ze uit de gar nizoenplaats, waar ze den gelukkigsten tijd van haar leven doorgebracht had, meege nomen had, over de kamer verspreid. Op den schoorsteenmantel stond, in een mooie, zilveren lijst, het portret van haar vader in uniform. Het was een geschenk van zijn regiment geweest, haar aangeboden 'n dag voordat ze Colchester verliet en van al haar bezittingen was dat haar het dierbaarste. Daarboven, in een smal, verguld lijstje, hing een ietwat verbleekt, waterverf schilderij van haar moeder, die zij zich nauwelijks meer herinneren kon. De kamer was erg gezellig gemaakt; Christina had niets vergeten. Een leunstoel was vlak by het vuur geschoven en toen ze er in neer viel, besefte ze ineens hoe volkomen uitgeput zij was. Verlost van de spanning, die haar zoo lang gevangen ge houden had, sloot ze een oogenblik de oogen.. Toen herinnerde zij zich ineens de brie ven, die ze gekregen had. Beiden droegen het stempel van Colchester, ofschoon een uit Indië kwam en haar uit Colchester op gezonden was. Ze herkende de stijve enve loppe met het bekende wapen en wist, dat die brief van de vrouw van kolonel O'Brien kwam, die haar vader's beste vriend iu Colchester geweest was. Ze had erg veel van mrs. O'Brien gehou den, een typische, openhartige Iersche van de oude school en ze opende haar brief het eerst, alhoewel het logischer geweest was dat de andere haar het meest geïnte resseerd had, daar die van den man kwam, dien ze gedacht had te zullen trouwen. „The Bungalow, North Road, Colchester. „Mijn lieve Alice, Ik was er blij met je brief. Je hebt me zoo lang op bericht laten wachten, dat ik al tegen den kolonel gezegd had, dat ik eerstdaags naar Edinburg zou reizen om te zien, of je werkelijk je plaats van bestem ming bereikt had. Ik ben blij, dat alles beter uitvalt, dan je verwacht had en ik zie in, dat het heel verstandig van je was om een paar weken met schrijven te wach ten, anders zouden we waarschijnlijk een sombere voorstelling van je nieuwe tehuis hebben en verdrietig worden als we aan je dachten. Ik stuur je hierbij een brief op, die voor je gekomen is van Jim Stanley en hoewel ik niet nieuwsgierig ben, of graag mijn neus in andermans zaken steek, ben ik nog nooit zóó in de verleiding geweest om aan dingen te komen die niet van mij waren. Wat staat er in? Ik heb lang nagedacht en ik vind dat ik je moet vertellen, wat mrs. Fitzgerald me gezegd heeft. Je weet, dat ik nooit erg snugger geweest ben en ik denk wel, dat jij al iets gemerkt hebt die brutale kat, Cecilia Travers, is in den herfst naar Simla vertrokken en nu heeft mrs. Fitzgerald een brief van haar gekregen en ze vertelde me, dat zij en Jim als een paar beschouwd worden en dat Cecilia verwacht daar te blijven. Ik heb naar alles geluisterd, wat die vrouw me te zeggen had, zonder een enkele opmerking te maken, wat me tot eer strekt, niet? Er bestaat geen wijfel, of ze heef me die praatjes uit Simla verteld met de bedoeling, dat ik ze aan jou door zou geven. Wat kapitein Stanley je ook in zijn brie ven schrijven mag, ik vind, dat jy dat van Cecilia moet weten. Je bent nu eenmaal een meisje, dat graag weet waar ze aan toe is. Daarom hield de kolonel altijd zoo veel van je. Ik weet, dat je me zult schrijven en dat je me net zooveel zult vertellen, als je vindt dat ik weten mag en je kunt er zeker van zyn, dat, wat er ook gebeurt, de kolonel en ik je nooit in den steek zullen laten en dat er altijd een plaatsje voor je is in de Bungalow, zoolang als het onderdak ver schaft aan je, je toegenegen, HARRIET O'BRIEN. Alice legde den brief neer en opende den anderen. Dit stond er in den Indischen brief geschreven: „Rajhputam, Northern Provincies. Mijn lieve Alice, Ik heb je brief, ik durf bijna niet te zeg gen hoe lang geleden ontvangen. Ik be hoorde je vergiffenis te vragen, dat ik niet eerder geantwoord heb en als ik het ge wone soort leugenaar geweest was, zou ik gemakkelijk genoeg een fatsoenlijk excuus in elkaar gedraaid kunnen hebben voor mijn onachtzaamheid. Maar ik ben een eer lijke kerel en ik weet bovendien best, dat je myn excuses toch zoudt doorzien. Je hebt altijd erg scherpe oogen gehad. Ik denk wel, dat je gemerkt hebt, dat mijn brieven anders geworden zyn, in je laat sten brief zeg je er zelfs iets van. Ik heb de laatste zes maanden getracht niet te laten merken, dat ik een beetje veranderd ben, maar het is me niet gelukt. Wat mijn fou ten ook zijn, een huichelaar ben ik niet. Dit brengt me naar het hoofddoel van mijn brief en dat is, dat ik je wil vertellen, Ali ce, dat ik geloof, dat we ons beiden vergist hebben en dat het maar beter is, dat w2 het inien, voordat het te laat is. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10