Nederlandsche Athletiek-kampioenen. Osendarp in topvorm op de 200 M. Gunstige resultaten. De tweede dag. Be Quick verliest met 3-2. SPORT EN WEDSTRIJDEN A t h 1 e t i e k. Sterke Nederlandsche ploeg naar Engeland. De Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie heeft besloten in nauwe samenwer king van de vereeniging „De Snelvoeters" een groote Nederlandsche ploeg af te vaar digen naar de Engelsche kampioenschappen, die Vrijdag en Zaterdag 10 en 11 Juli a.s. te Londen in het Wembley-stadion worden ge houden en waaraan ook door de Olympische teams van Australië, Zuid-Afrika, Nieuw Zeeland en Canada zullen deelnemen. Bo vendien zal naar alle waarschijnlijkheid ook een Poolsche ploeg naar Londen komen. Naar wij vernemen, bestaat de Nederland sche ploeg voor Londen uit de volgende athleten: Osendarp (Trekvogels), Boersma (A.A.C.), Geul (Vlug en Lenig), Mesman Schultz (A.V. 1923), Baumgarten (Trek vogels), Klazema (Vlug en Lenig), Brasser (A.V. 1923), van der Poll (A.V. 1923), W. Kaan (Haarlem), de Bruyn (Olympia) en (Engelman (Pro Patria). Op de volgende nummers wordt deelge nomen: 100 yards: Osendarp, Boersma, Geul en Mesman Schultz. 220 yards: Osendarp en voorts Eikema (A.A.C.), die voor eigen rekening gaat. 440 yards: Baumgarten. Vèrspringen en hinkstapsprong: Klazema. Tienkamp en hoogspringen: Brasser. Speerwerpen: Van der Poll. 120 yardshorden: W. Kaan. Kogelstooten en discuswerpen: de Bruyn. 2 Engelsche mijl snelwandelen: Engelman. 4 x 110 yards estafette: Osendarp, Boersma, Geul en Mesman Schultz. Reserve Klazema. Berger heeft men niet uitgezonden, om dat de Engelsche kampioenschappen be schouwd worden als onderdeel van het Olympisch trainingsprogramma en Berger hieraan niet meer deelneemt. Van Beveren is verhinderd de tour mee te maken. Engelman is de eenige athleet, die niet in de Olympische trainingsploeg is opgenomen, doch men achtte het toch goed hem inter nationale ervaring te laten opdoen. Leider van de ploeg is de secretaris van de „Snelvoeters", de heer W. Mulder, als coach gaat mee de heer Korver, als mas seur de heer Ouwerkerk. Osendarp loopt de 200 meter in 21.1 s. Een groote ploeg zal zeker niet naar Ber lijn gaan om ons land op de athletiekwed- strijden te vertegenwoordigen. Dat is ook niet noodig. Beter is het voor een land een kleine maar selecte ploeg naar de Olympi sche Spelen te zenden, dan een groot aan tal deelnemers in te schrijven op voornum mers, waarop niet de minste kans bestaat op een redelijke prestatie in internationaal milieu. Wij zijn er van overtuigd, dat het Neder- landsch Olympisch Comité een zelfden ge- dachtengang huldigt. Daar komt nog bij, dat de financiën voor de uitzending practisch door de Nederlandsche voetbalwereld zijn bijeengebracht. Dan heeft men den plicht er zuinig mee om te springen. Nooit mag de gedachte voorzitten: het geld is er toch, zendt maar raak uit, maak de teams in de verschillende takken van sport zoo groot mogelijk. Onlangs publiceerden wij de nummers der onderscheidene takken van sport, waarvoor Nederland in principe had ingeschreven. De athletiek nam daar een zeer ruime plaats in. Wij gelooven niet, dat het K.N.A.U.-bestuur adviseeren zal athleten uit te zenden, waar van men bij voorbaat weet, dat deze in in ternationaal milieu niet thuis behooren. Me nige principieele inschrijving zal terugge trokken moeten worden, totdat men komt tot een kleine en ferme ploeg, welke men vol vertrouwen zal zien vertrekken. Deze regels hebben wij aan ons verslag over den tweeden dag der Nederlandsche athletiekkampioenschappen doen vooraf gaan, omdat de prestaties, evenals Zaterdag, over het algemeen toch slechts matig ge noemd mogen worden. Er zijn uitzonderin gen, en die zullen wij met vreugde vermel den. Maar er was toch ook heel veel, dat met het woord „middelmatig" het best kan wórden omschreven. Vooral de verrichtin gen der dames vielen tegen. Het gaat er niet om of men eens eenmaal een goeden tijd maakt, of men eens een keer een verren worp doet. De athleet, die voor uitzending in aanmerking wil kome, moet gemiddeld goede prestaties verrichten. Deze meening is, en daarin zijn wij na de kampioenschap pen nog in versterkt, dat het Nederlandsche athletiekpeil internationaal en over de ge- heele linie bezien, niet bijzonder hoog staat. Optimisme in vooruitgang is goed, maar tenslotte moet men dat in de prestaties kun nen terugvinden. Reden tot juichen was er op de 200 meter sprint. Hier liep Osendarp op de vijfde baan. Hij was prachtig snel bij den start, liep de eerste 100 meter in 10.6 en de tweede in 10.5 sec. Zijn totaal- tijd bedroeg dus 21.1 sec., waarmede hij het Nederlandsch record van Berger, gevestigd in 1930, dus zes jaar geleden, egaliseerde. Overigens is deze tijd in Europa dit seizoen nog niet gemaakt. Van Beveren werd goede tweede in 21.8 sec. Op de 100 meter ging het minder snel dan Osendarp. verwacht werd. Osendarp won ook nu, van Beveren was tweede en Berger derde, een uitslag die geheel in de lijn der dingen ligt. De tijd van Osendarp was 10.9 sec. Er stond een lichte zijwind, maar bijzonder veel last konden de loopers hier toch niet van heb ben gehad. Op deze sprintnummers kan men met een gerust hart onze snelste athleten uitzenden. Evenals op de 4 x 100 meter. Het blijft ove rigens te betreuren, dat een Berger uit de Olympische training is genomen. Niet ont kend mag worden, dat hij voor de 4 x 100 meter een wij mogen wel zeggen onmisbare kracht zou zijn geweest. De sprintnummers voor de dames vielen wat tegen. Mej. Koning van Gita, Haarlem, werd kampioene en versloeg daarbij op de 100 meter de titelhoudster mej. de Vries. De tijd op de 200 meter, door de winnares mej. Koen gemaakt, was evenmin bijzonder fraai te noemen. Op de 400 meter werd Baumgarten eerste met een tijd van 50.2 sec. Daar de Trekvo- gels-athleet nog steeds de Nederlandsche nationaliteit niet bezit, werd nr. 2, Mieg- hout, die een goeden wedstrijd liep, kam pioen. De 800 meter werd een gemakkelijke zege voor Bouman met een tijd van 1 min. 58.5 sec. Op dezen middag werden nog twee snel wandelrecords verbeterd, n.L door den Rot terdammer Engelman op de 5000 meter en op den 3 Engeischen mijl. Voor de overige prestaties beperken wij ons tot de uitslagen. Alleen nog een opmer king over den tienkamper Brasser. Het bleek dat hij nog steeds vooruitgaat. Zijn beste prestatie b.v. op de 110 meter horden was tot nu toe 15.9 sec. In den eindstrijd van vandaag werd hij derde met een tijd van 15.5 sec. Hij heeft dus in dit nummer aan merkelijke vorderingen weten te maken. Hij bleef b.v. bij het discuswerpen echter onder de 40 meter. Maar onze stellige indruk is, dat een tienkamper als Brasser stellig dient te worden uitgezonden. Zijn gemiddelde prestaties zijn van dien aard, dat men met vertrouwen zijn optreden te Berlijn kan af wachten. De uitslagen luidden: 100 meter hardloopen heeren: 1. M. Osen darp (Trekvogels) 10.9 sec.; 2. W. van Beve len (A.V. '23) 11 sec.; 3. C. Berger (A.A.C.) 11.1 sec. 200 meter hardloopen heeren: 1. M. Osen darp (Trekvogels) 21.1 sec.; 2. W. van Be veren (A.V. '23) 21.8 sec.; 3. J. Hogervorst (G.A.C.) 23.1 sec. 400 meter hardloopen heeren: 1. K. Baum garten (Trekvogels) 50.2 sec.; 2. A. Mieg- hout (A.A.C.) 51.2 sec.; 3. H. Eikema (A.A. CO 51.2 sec. 800 meter hardloopen heeren: 1. D. Bou man (A.A.C.) 1 min. 58.5 sec.; 2. J. Zaal (A.A.V. '36) 2 min. 1.4 sec.; 3. J. Roos (A.V. '23). 5000 meter hardloopen heeren: 1. S. Petit (Avon) 15 min. 40.8 sec.: 2. Kamps (A.V. '26) 15 min. 55.7 sec.; 3. T. van Yperen (D.O. S.) 16 min. 3.1 sec. 110 meter hordenloop heeren: 1. W. Kaan (Haarlem) 15.3 sec.; 2. B. Mesman Schultz (A.V. '23) 15.5 sec.; 3. R. J. Brasser (A.A.C.) 15.5 sec. 4 x 100 meter estafette heeren: 1. A.A.C. I 43.1 sec.; 2. Vlug en Lenig 43.9 sec.; 3. H.A.V. Haarlem 45.4 sec. Verspringen met aanloop heeren: 1. J. J. Houtman (A.V. '23) 6.94 meter; 2. H. H. van der Tooien (Pro Patria) 6.55 meter; 3. G. J. W. Renes (A.A.C.) 6.39 meter. Polsstokhoogspringen heeren: f. G. Lamo- ree (Haarlem) 3.60 meter; 2. H. Hoven (Ac tief) 3.50 meter (na barrage); 3. A. v. d. Zee 3.50 meter (na barrage). Kogelstooten heeren: 1. A. G. J. de Bruyn (Olympia) 14.26 meter; 2. Th. Oreel (Pol., Deventer) 13.54 meter; 3. H. Houtzager (V. en L.) 13.535 meter. Discuswerpen heeren: 1. A. G. J. de Bruyn (Olympia) 43.88 meter; 2. A. van Dijk (D. O.S.) 39.31 meter; 3. R. J. Brasser (A.A.C.) 38.52 meter. Kogelslingeren heeren: 1. A. Houtzager (V, en L.) meter; 2. Kamerbeek (P.S. V.) 41.895 meter; 3. I. Bamberg (D.O.S.) 30.355 meter. 5000 meter snelwandelen: 1. P. Engelman Jr. (Pro Patria) 22 min. 35.9 sec. (nieuw Ned. record, oud record 22 min. 41.6 sec.); 2. A. F. C. Tosaani (A.A.C.) 23 min. 57.9 sec.; 3. Gaarthuis (Haarlem) 25 min. 24 sec. 3 Eng. mijl: Op dit nummer vestigde P. Engelman Jr. een nieuw Ned. record door dezen afstand te loopen in een tijd van 21 min. 55.9 sec. Deze tijd was 22 min, 40.1 sec. 100 meter hardloopen dames: 1. L. Koning (Gita) 12.7 sec.; 2. A. de Vries (Ada) 13 sec.; 3. F. Koen (Ada) 13.1 sec. 200 meter hradloopen dames: 1. F. Koen (Ada) 26 sec.; 2. A. de Vries (Ada) 26.6 sec.; 3. J. Vogel (Hollandia) 27.5 sec. 800 meter hardloopen dames: 1. A. Kelle- naers (Brunhilde) 2 min. 30.7 sec.; 2. J. Borst (R.A.V. '31) 2 min. 31.2 sec.; 3. R. Ur- lings (A.V.' 34) 2 min. 37.3 sec. 80 meter hordenloop dames: 1. A. Door geest (Ada) 12.2 sec.; 2. C. ter Brake (Ada) 13 sec.; 3. N. Petersen (Ada) 14.4 sec. Verspringen met aanloop dames: 1. R. Briejer (Brunhilde) 5.23 meter; 2. L. Mess man (A.V. Amsterdam) 5.07 meter; 3. N. v. Balen Blancken (Olympia) 4.85 meter. Discuswerpen dames: 1. B. Palm (Uda) 34.975 meter; 2. T. Koopmans (Atalanta) 34.78 meter; 3. A. Niesink (A.V. Amster dam) 33.94 meter. Kogelstooten dames: 1. F. Koopmans (Ata lanta) 10.53 meter; 2. A. Niesin k(A.V. Am sterdam) 10.05 meter; 3. W. Voorsmit (A.V. Amsterdam) 9.91 meter. 1500 meter hardloopen heeren: 1. S. Petit (Avon) 4 min. 6 sec. (nieuw Ned. record); 2. H. Kalkman (Sportclub Rotterdam) 4 min. 6.7 sec,; 3. J. van Dongen (Hellas, Utrecht) 4 min. 22.6 sec.; 4. C. van Brou wershaven (Sportclub R'dam) 4 min. 22.6 sec. Sperwerpen dames: 1. G. de Koek (Ada) 37.11 meter; 2. M. v. d. Berg (Ada) 32.14 me ter; 3. P. Dieben (Brunhilde, Leiden) 31.19 meter. Speerwerpen heeren: J. F. v. d. Poll (A.V. '23) 59.40 meter; 2. N. B. Lutkeveld (A.A.C.) 56.69 meter; 3. J. Wolthers (U.V.V.) 54.57 meter. Hinkstap-sprong heeren: 1. W. Peters (P. E.C.) 14.09 meter; 2. M. J. Oosterhof (Ac tief) 13.43 meter; 3. H. J. Snijders (A.A.C.) 12.96 meter. 1500 meter snelwandelen heeren: 1. P. En gelman Jr. (Pro Patria) 6 min. 2.5 sec.; 2. Gaarthuis (Haarlem) 6 min. 39.4 sec.; 3. J. Tessers (Sportclub) 7 min. 8.2 sec. Hoogspringen met aanloop voor heeren: 1. R. J. Brasser (A.A.C.) 1.85 meter; 2. G. J. Carlier (A.V. '23) 1.80 meter; 3. K. F. Roe- lofs (A.A.C.) 1.75 (na loting); 4. R. L. Schoe- maker (Haarlem) 1.75 meter (na loting). 400 meter hordenloop heeren: 1. W. Bühr- man (A.A.V.) 58.6 sec.; 2. J. Wolzak (Vole- wijekers) 60.8 sec.; 3. J. F. Carriere (A.V. '23) 1 min. 6.6 sec. 4 x 100 meter estafette dames: 1. A.D.A. (Amsterdam) 50.3 sec. (nieuw Ned. record); 2. Gita (Haarlem) 51.4 sec.; 3. Minerva (Rot terdam) 53.2 sec. Het team van A.D.A. bestond uit de da mes C. ter Brake, F. Koen, A. Doorgeest en A. de Vries. Hoogspringen dames: 1. F. Koen (Ada) 1.53 meter; 2. T. Koopmans (Atalanta) 1.50 meter; 3. N. van Batlen Blanken (Olympia) 1.50 meter. HAENNI LOOPT DE 200 METER IN 21,2 SECONDEN. De ook in ons land zeer bekende Zwit- sersche athleet Haenni liep gisteren bij de districtskampioenschappen te Zürich de 200 meter in den schitterenden tijd van 21,2 seconden. Het is wel opmerkelijk, dat Osendarp gisteren een tijd over dezen afstand liep, die juist nog een eentiende seconde beter was en daarmede den besten tijd maakte dit seizoen over dezen afstand in Europa geloopen. OOK GOEDE PRESTATIES TE LOS ANGELES. In het Olympisch stadion te Los Angeles werden selectiewedstrijden gehouden voor de Californische athleten. Mac Robinson won de 200 M. in 21.1 sec. De neger Jimmy Luvalle liep de 400 M. in 46.3 sec. Frank Wykoff liep de 100 M. in 10.5 sec. Een prachtige tijd noteerde Ben Eatsman op de 800 M., n.1. 1 min. 50.1 sec. TE CAMBRIDGE AL EVENZOO. Te Cambridge in den staat Massachusetts won David Weicher het polstokhoogsprin gen met 4.34 M. Gtenry Dreyer bereikte bij het kogelstooten 54.94 M., terwijl Jack Torrance het met den kogel tot 16.24 M. bracht. In het nummer 800 M. hardloopen zegevierde John Wooiruff in 1 min. 51.3 sec. Fel was de strijd op de 1500 M. Bill Bonthron won in 3 min. 55.2 sec. voor Gene Venzke. Glen Hardin, de wereldrecordhouder op de 400 M. horden, won in den tijd van 52.6 sec, Mac Cluskey won op de 3000 M. hindernis in den tijd van 9 min. 21.9 sec. Voetbal. Voor den kampioenswedstrijd, die Za terdagavond tusschen Feijenoord en Be Quick gespeeld is, bestond groote belang stelling. Zeker ook niet voor een onbe langrijk deel te danken aan het feit, dat de weersomstandigheden uiterst gunstig waren. Voor de spelers was de tempera tuur heel wat beter dan jongstleden Zon dag en voor de toeschouwers mocht het een ideale avond genoemd worden. Onder de ruim 15.000 toeschouwers werden naast verschillende bondsbestuurderen en offi cials de spelers van Ajax met hun leiders en bestuursleden van Enschedé opgemerkt. De vertegenwoordigers van deze twee vereeniging en hoopten natuurlijk, dat Feijenoord zou verliezen, daar in dat geval ook zij nog een kans op den kampioenstitel zouden krijgen. Feijenoord heeft het even wel zoover niet laten komen, want door met 32 te winnen, heeft zij voor een jaar lang beslag gelegd op het landskam pioenschap, evenals zulks het geval was in de jaren 1924 en 1928. En toch is het maar een dubbeltje op zijn kant geweest, al mag niet ontkend worden, dat de sterkste partij tenslotte gewonnen heeft. Wanneer men bedenkt, dat het eerste doelpunt van Feijenoord in buitenspelpositie geboren werd. En ook het tweede niet van alle smetten vrij was, zal men moeten toegeven, dat het Feijenoord niet tegengeloopen is. Puck van Heel Van Heel, de zegevierende captain. Een beste wedstrijd was het niet, vooral niet van de zijde van Feijenoord. Voor de rust kon Feijenoord geen oogenblik op gang komen, de verdediging stond soms vreemd te schutteren, de middenlinie durf- aanvallende taak, gewaarschuwd als zij de weinig aandacht schenken aan haar was door de in Groningen opgedane erva ring en in de voorhoede kon slechts het spel van Vrauwdeunt en Linssen bevredi ging schenken. Wie het niet geweten had, zou het aan het door Feijenoord vertoonde spel zeker niet gezien hebben, dat hier een club in actie was, om de laatste hindernis te nemen ter vereffening van den weg naar het nationale kampioenschap. Het was een slordig en vaak mat spelletje, dat Feijenoord haar aanhangers voorzette. Het was maar goed, dat in die periode ook Be Quick er weinig van terecht bracht an ders had het voor Feijenoord zeker mis geloopen. Gezegd dient te worden echter, dat de Groningers zich heel wat meer in spanden, dan Feijenoord en het was dan van stonde af aan te zien, dat zij met den vasten wil in het veld waren gekomen om hun huid zoo duur mogelijk te verkoopen. De wijze, waarop Feijenoord voor de rust aan twee doelpunten kwam, heeft evenwel de Groningers geen oogenblik gedepri meerd. Integendeel, het zette hen nog tot grooteren tegenstand aan. Het tegenpunt dat overigens zeer fortuinlijk tot stand kwam, verdiende Be Quick dan ook zeker. De tweede helft was van een heel wat beter gehalte dan de eerste. Omdat toen het peil voortdurend boven het middelma tige stond. Be Quick speelde met zoo mo gelijk nog meer geestdrift dan voor de rust en blijkbaar had dit ook op het spel van Feijenoord een gunstige uitwerking. Het werd een spannende en interessante strijd met tal van uitstekende momenten, en de spanning steeg ten top, toen Be Quick het bestond gelijk te maken. Niet lang voor tijd scoorde Burger voor Feijenoord het winnende doelpunt, waarmede hij zijn club den landstitel bezorgde. Be Quick verdient zeker alle hulde voor haar spel want zij heeft waarlijk Feijen oord niet cadeau gegeven. Doelman Wach ters en Pienter hebben 'n uitstekenden wed strijd gespeeld, maar ook ten Wolde en de middenlinie hebben dapper stand gehou den. De voorhoede ondervond te weinig steun, en daardoor kon zij niet genoeg op gang komen. Maar een enkele maal hebben Jensema en de gebroeders Blijham toch wel ver dienstelijk werk laten zien. Dat Wilkens in de rust moest uitvallen, beteekende voor de Noordelingen bepaald een verzwakking. Bij Feijenoord waren er verschillende spelers die het danig met hun zenuwen te kwaad hadden. En dit was natuurlijk van invloed op het spel. Na de rust kwam daar wat verbetering in, maar het spel van de geheele ploeg bleef nog een stuk onder dat tegen Enschede. Linssen en Vrauw deunt vertoonden hun gewonen vorm, maar de rest van de voorhoede, was zwak. Pauwe en van Heel hebben heel wat betere wedstrijden gespeeld, zij waren ditmaal stellig de mindere van den derden man in de middenlinie, Wusten. In de tweede helft hebben Bul en van der Heiden zich her steld ook al omdat zij ,het niet moeilijk hadden. Van Male heeft het niet al te lastig ge had, maar hij had het eerste doelpunt van Be Quick stellig moeten voorkomen. Na afloop werden de spelers van Feijen oord in triomph van het veld gedragen. Be Quick bood dadelijk een krans aan en ook de supportersclub bleef niet achterwege. Des avonds heeft Feijenoord in intiemen kring het kampioensfeest gevierd in Bristol. Feycnoord als club. Hieronder volgt de eervolle staat van dienst: 18 Juli 1908: opgericht. 1909/12: gespeeld in 2de en 1ste klas van den Rotterdamschen Voetbal bond. 1912/21: in de lagere afdeeling van den K.N.V.B. gespeeld. 1921/22: nummer twee in de 1ste klas van den K.N.V.B. 1922/23; derde in de 1ste klas van den K.N.V.B. 1923/24: 2de plaats in de 1ste kl. K.N.V.B. 1925/29: kampioen 1ste klas en in 1927/28 tevens kampioen van Nederland. 1929/30: geëindigd als derde in de eerste klas K.N.V.B. 1930/33: kampioen 1ste klas K.N.V.B. 1933/34: 3de plaats 1ste klas K.N.V.B. 1934/35: 2de plaats 1ste klas K.N.V.B. 1935/36: kampioen 1ste klas K.N.V.B. en kampioenschap van Nederland. ALCMARIA—HELDER 5—3. Alcmaria en Helder speelden gister avond op het Sportpark alhier den halven beslissingswedstrijd om den Rauchbeker. De temperatuur was voor voetbal onge twijfeld te hoog en meerdere spelers had den van de warmte dan ook zichtbaar hin der, terwijl de linkshalf van Helder waar schijnlijk zóó door de warmte bevangen was dat hij eenige minder sportieve din gen deed. De wedstrijd zelf was niet zoo bizonder fraai: Helder begon zeer enthousiast en wist, zij het in „clean offside" een doel punt te makken, waarmee zy heel bly was. Daarna heeft Alcmaria steeds het beste van het spel gehad en kon Helder zich slechts bepalen tot een serie uitvallen, die soms wel, maar meestal niet gevaarlijk waren. De Alcmaria-voorhoede, in een zeer vreemde samenstelling, had al heel weinig schot over zich en zag diverse opgelegde kansen door onmacht in 't schieten verlo ren gaan. Ternauwernood kon dan ook nog voor de rust gelijk gemaakt worden. De tweede helft was iets beter. Wel miste v. Wieringen eenige zeer fraaie sco ringskansen, maar tenslotte wist de voor hoede tot nog vier keer het doel te vinden, tegenover Helder twee keer, waarin een maal uit een strafschop. We kunnen van de spelers weinig zeg gen daarvoor was Helder als tegenpartij te zwak. Alleen viel het openen van Ger- ritse op de vleugels op, maar we zouden heel graag zien, dat Gerritse zich voorloo- pig echter terdege ofende in 't kopwerk. Dat is absoluut noodzakelijk voor een spil. Voor de restschlusz. Alcmaria heeft dus de finale bereikt, waarschijnlijk tegelijk met O. S. V., zoodat we nog een goeden tweedeklasse-wedstrijd tegoed zijn. Dan komt toch zeker het einde van het seizoen? Laat Alcmaria zich nu eens een paar weken kalm houden en uitsluitend gaan trainen, opdat zoo tegen de kermis proef- wedstrijden van het volgend seizoen geor ganiseerd kunnen worden. JONG MERCURIUS II. Wint met 54 van Amsterdam M. Gisteren speelde Jong Mercurius II in Amsterdam. Er werd gewonnen met 54, rust 22. Het elftal stond al spoedig met 42 voor. De midvoor Polak was goed op dreef. Doelman Stokman speelde voor de rust zeer slecht en twee doelpunten had hij voor de rust kunnen houden. Na de rust ging het beter. De beide backs waren niet slecht. Daar het eerste met 20 won en evenals het tweede in het bezit kwam van een beker, was het een succesvollen dag. Korfbal. BLAUWWIT—DEETOS. De kampioenswedstrijd Blauw-WitDee- tos Zaterdagavond te Leiden gespeeld, is door Blauw-Wit met 5—3 gewonnen, zoodat de Amsterdammers ktqnpioen van Neder land zijn geworden. Drie Nederlandsche records verbeterd. Osendarp in internationalen vorm. Zaterdag, op den eersten dag der na tionale kampioenschappen, werden drie records verbeterd en wel op de 4 x 100 meter estafette dames en op de 1500 me ter hardloopen en op den Engeischen mijl snelwandelen. Een goed begin derhalve, zou men op het eerste gezicht zeggen, doch de re sultaten van dezen eersten wedstrijd dag nader onder de loupe nemend moet men toch wel heel voorzichtig zijn met een juichtoon. Wij laten die nummers buiten beschou wing, waarin alleen maar series geloopen zijn. De verrichtingen, waarmede de betrokken athleten kampioen werden, zyn over het algemeen slechts matig te noemen. Laten wij de beide nummers speerwerpen noemen. \an der Poll behaalde het kampioenschap met een worp van 59.40 meter, over de 60 meter kwam hij niet. Met eenige kans, en die is dan nog maar zeer gering, op een be hoorlijke plaats bij de Olympische Spelen te Berlijn, moet men regelmatig boven de 60 nieter gooien. Dat de Amsterdammer zelfs bij het kampioenschap niet boven de grens komt, duidt toch niet erg op een vorm, wel ke uitzending naar Berlijn over eenige weken is dat al zou wettigen. Bij dit num mer voor de dames is het al net eender. Het Nederlandsche record staat op naam van mej. G. de Koek, met 39.13.5 meter. Deze athlete bracht het nu tot 37.11 meter en met een dergelijke prestatie komt men in het internationale milieu te Berlijn niet ver. Met het hoogspringen is het al even zoo. Brasser won met een sprong van 1.85 meter, haalde de 1.90 niet. Brasser is een tienkam per en komt dus te Berlijn Zeker niet op het ir.dividueele nummer hoogspringen uit. Na hem werd heden Carlier genoteerd met 1.80 meter. In de voorwedstrijden te Berlijn moet men minstens 1.85 meter springen om nog maar voor de finale in aanmerking te kunnen komen. Kampioene hoogspringen dames werd mej. Koen met 1.53 meter. Het Nederlandsche record staat nog steeds op naam van Lien Gisolf met 1.62 meter, da- teerend uit 1932. Ook hier dus geen uit blinkers, geen athleten die ook maar een re-

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11