AIILEII £muU en J-uUiêoum £uchtoaad Glimlachje TRUMPF Jr. 1 Ltr. TRUMPF 1.7 Ltr. DIPLOMAT 3 Ltr. Agent Garage W. Taschef Alkmaar. Tel. 4382. Nationale zwemwedstrijden te Hilversum. Tydens de spelen zyn jongens en meisjes uit verschillende landen van Europa uit- genoodigd om als gast van de Duitsche jeugd de spelen by te wonen. De gasten worden in een geweldig tentenkamp onder gebracht, dat aan den voet der Berlynsche radiomasten is opgericht. In elke tent is plaats voor 30 bedden. delijke kans hebben zich onder de besten te klasseeren. Tot besluit van dit overzicht vermeldden wij hier nog die prestaties, waarin wel vooruitgang viel vast te stellen. Petit won de 1500 meter hardloopen in 4 min. 6 sec. Het oude record stond eveneens op zijn naam met een tijd 4 min. 7 sec. Ge vestigd op 11 Augustus 1935 te Amsterdam. Indien Petit zich wat eerder van de anderen had losgemaakt, zou het record waarschijn lijk met meer dan 1 seconde zijn gebroken. 4 x 100 meter hardloopen estafette dames werd thans door het viertal van A.D.A. ge bracht op 50.3 sec. Bij de Te Werve-wedstrij- den op 14 Juli j.1. te 's-Gravenhage had men het verbeterd tot 51 seconden. Thans gingen er dus 0.7 seconde af. Gita uit Haar lem werd goede tweede. Deze vereeniging bezit in mej. Koning een kracht, die in de toekomst misschien nog wel meer van zich zal laten hooren. Het derde Nederlandsche record werd verbeterd door Engelman op den Engelschen mijl snelwandelen. Hij deed een poging het wereldrecord van Goulding op dezen af stand met een tijd van 6 min. 25.8 sec. te verbeteren. Doch met 6 min. 29.3 sec. bleef hij er nog ruim 3 seconden boven. Wel ver beterde hij het Nederlandsch record op de zen afstand. Dit stond ook op zijn naam met een tijd van 6 min. 36.6 sec., dateerend van 9 September 1934. De organisatie der wedstrijden, die op de Sintelbaan aan het Olympiaplein werden ge houden, verliep zeer vlot. Het bezoek liet niets te wenschen over, de weersomstandig heden waren bijzonder fraai. Wielrennen. VAN HOVE WINT BRUSSELOSTENDE. Schulte bezet de tweede plaats. Gisteren is de 150 K.M. lange wegwed strijd van Brussel naar Ostende voor amateurs verreden, waaraan ook een aan tal Nederlandsche renners heeft deelge nomen. En met succes, want de wedstrijd werd gewonnen door den Nederlander van Hove, die het traject in precies vier uur aflegde. Ook de tweede plaats werd door een landgenoot bezet, n.1. Schulte, die op 200 meter achter van Hove de eindstreep passeerde. Ongetwijfeld zou Schulte een nog betere prestatie hebben geleverd, indien hij niet in den eindsprint was gevallen. Tennis. DE INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN VAN WIMBLEDON. De laatste acht bij de heeren. Ook in het dames enkelspel is Nederland te Wimbledon dus definitief uitgeschakeld. Mej. Rollin Couquerque verloor Zaterdag van de Duitsche speelster Horn met de cij fers 36, 0—6. Onze landgenoote verloor in een baselineduel. De Duitsche speelster lokte mej. Rollin herhaaldelijk naar het net om haar dan met snelle diepe drives naar de zijlijnen te passeeren. Bovendien was de ser vice van onze landgenoote niet haar krach tigste slag, terwijl mej. Horn een prachtig repertoire slagen bleek te bezitten, waarbij zij vooral de backhand van mej. Couquerque bestookte. Verrassende uitslagen in het dames enkel spel vielen overigens niet te noteeren. Bij de heeren zijn thans de laatste acht bekend. Perry won gemakkelijk van den Nieuw-Zeelander Malfroy. Hoewel Crawford geen set tegen Lee verloor duidden de cij fers toch duidelijk op veel tegenstand van den Engelschman. Grant won gemakkelijk van den Australiër Mac Grath. In de kwart-eindstrijden komen nu tegen Hoe de hoogspringer zich train de om een wereldrecord te ver beteren! elkaar uit: PerryGrant, QuistBudge, AustinAllison en Crawford-von Cramm. Belangrijke matches in iéder geval en hier begint de spanning pas goed. De voornaamste uitslagen luidden: heeren enkelspel: Crawford (Australië) sl. Lee (Engeland) 75, 64, 97; Grant (Ver. St.) sl. Mac Grath (Australië) 63, 64, 6—0; Quist (Australia) sl. Butler (Enge land) 6—3, 7—5, 9—7; Perry (Engeland) sl. Malfroy (Nieuw-Zeeland) 62, 62, 64. Dames enkelspel: mej. Horn (Duitschland) sl. mej. Rollin Couquerque (Neder land) 63, 60; Mej. Lizana (Chili) sl. mej. Heeley (Engeland) 63, 63; mej. Helen Jacobs (V.S. sl. mevr. de la Valdene (Frank rijk) 64, 63; mevr. Mathieu (Frankrijk) sl. mevr. Andreas (V.S.) 64, 46, 63. Heeren dubbelspel: Allison en van Rijn (V.S. sl. Petra en Pelizza (Frankrijk) 61, 75, 63; Lesuer en Martin Legeay (Frank rijk) sl. E. J. David en H. F. David (Enge land) 64, 36, 62, 46, 62; Budge en Mako (V.S.) sl. Mc. Phail en Sherwood (En geland) 64, 86, 75; Hughes en Tuckey (Engeland) sl. Stalios en Nicolaides (Grie kenland) 62, 61, 63; Lund en Maier (Duitschland-Spanje sl. Bawarowski en von Metaxa (Oostenrijk) 75, 46, 63, 64; Gandar Dover en Wheatcroft (Engeland) sl. Deloford en Turnbull (Engeland) 60. 6—1, 12—10; von Cramm en Henkei (Duitschland) sl. Clark en Manby (Engeland) 60, 62, 75. Dames dubbelspel: mej. Hardwick en mej. Harvey (Engeland) sl. mej. Adamson en mevr. de Meulemeester (België) 7—5, 64; mej. Mathieu en mej. Yorke (Franrijk-En- geland) sl. mevr. Lucas en mej. Curtis (En geland) 63, 86; mej. Mac Ostrich en mej. Saunders (Engeland) sl. mevr. Allister en mej. Nuthall (Zuid-Afrika-Engeland) 97, 62; mevr. Fabyan en Helen Jacobs (V.S.) sloegen mevr. Pittman en mej. Whit- marsh (Engeland) 60, 62; mej. Heeley en mej. Round (Engeland) sl. mej. Dearman en mej. Lyle (Engeland) 75, 26, 62. Gemengd dubbelspel: mej. Nuthall en Ol- liff (Engeland sl. mej. James en Lee (Enge land) 4—6, 6—2. PROMOTIEWEDSTRIJD BE QUICK II—DUINLUST I 7—1. Dames enkelspel: mej. J. M. Asjes sl. mevr. N. Spronk 86, 6—1; mej. J. Hage- doorn verl. van mej. M. Salomons 36, 79. Dames dubbelspel: mej. J. M. Asjes en J. Hagedoorn sl. mevr. N. Spronk en mej. N. v. Nop 61, 63. Heeren enkelspel: S. Hamstra sl. F. Kleef - stra 64, 46, 61; J. Deetman sl. R. Smit 6—2, 6—1. Gemengd dubbelspel: mej. J. M. Asjes en G. Kusters sl. mej. M. Salomons en F. Kleef- stra, 63, 46, 86; mej. N. Blaauboer en J. Deetman sl. mej. N. Nop en H. Seignette 6—2, 1—6, 6—1. Heeren dubbelspel: G. Kusters en S. Hamstra sl. H. Seignette en F. Kleefstra 7—5, 5—7, 6—2. Hiermede heeft Be Quick, dat verleden jaar met 1 set verschil degradeerde, zijn plaats in 3 A heroverd. Onze gelukwenschen. BEVERWIJK III—ADVENDO II. Dames enkelspel: mej. J. Zuurloo versloeg mevr. N. Classe 63, 60; mej. N. Pranger v. mej. J. Kallansee 64, 60. Heeren enkelspel: C. Zwager v. ir. G. E. F. v. Dijk 26, 46; N. Redeker v. J. Kokkes 0—6, 0—6. Dames dubbelspel: mej. J. Zuurloo en H. Pranger v. mevr. H. Classe en mej. J. v. d. Heide 63, 6 Heeren dubbelspel: Redeker en Zwager v. ir. v. Dijk en Asjes 36, 36. Mixed: mej. Pranger en Langendijk v. mej. J. v. d. Heide en Kokkes 75, 36; mej. J. Zuurloo en C. Zwager v. mej. J. Kallansee en ir. v. Dijk 36, 46 A. B. Aantal gewonnen sets 8 8 Aantal gewonnen games 65 68 Berverwijk II promoveert! Zeilen. SELECTIE-WEDSTRIJDEN OLYMPIA- JOLLEN. Daan Kagchelland onbetwist eerste. De selectiewedstrijden in de Olympia- jollen-klasse voor de uitzending van een Nederlandschen zeiler naar de Olympische spelen te Kiel, werden gisteren onder niet ongunstige weersomstandigheden voortge zet. De Rotterdamsche zeiler Daan Kagchel land wist telkenmale na een fel duel met E. G. van de Stadt als eerste te eindigen, waar door hij als Nederlandsch afgevaardigde naar Kiel is aangewezen, terwijl van de Stadt van de Zaanlandsche zeilvereeniging als reserve zal meegaan. De eind-uitslag luidt: 1. D. Kagchelland 23 pt.; 2. E. G. van de Stadt 19 pt.; 3. J. H. H. J. de Jong 12 pt.; 4. Jan Maas 11 pt.; 5. H. Borgerhoff Mulder 10 pt. - F.imnnaschen Automobielbouw I Product von een dor oudste en iTro^ste'Vuropeeiche automobielfabrieken. Wagens die - vooral in de laatste jaren - taMooze snXids- en betrouwbaarheids records veroverden. Oersol.de, zu.n.g en laag tallooze sneineias^ aantehaffingsprijs. Vraagt uitvoerige brochures. 4 cyL 4 toet. 4 cyl. 4 tact. ROADSTfRS - CABRIOLïTS LIMOUSINES 2 4 S «n 7 porcooni Imp. André J. H. Coorvor»! - Amsterdam - Tel. 28300 ïZwemmen. Rie Mastenbroek door Nida Senff geslagen. De door de Naardensche zwem- en polo club „De Vest" georganiseerde nationale zwemwedstrijden mochten zich mede door de goede weersomstandigheden in een uitstekende publieke belangstelling ver heugen. Het programma werd vlot afgewerkt en daar op de verschillende nummers aantrek kelijke stryd geboden werd, heeft het pu bliek ongetwijfeld getuige mogen zyn van een in alle opzichten geslaagd zwemfestijn. Op de 100 meter rugslag dames bleek de A.D.Z.-zwemster mej. Senff haar concurren te op dit nummer, Rie Mastenbroek, de baas en won in den tijd van 1 min. 16.6 sec. Verrassend was ook de nederlaag van Scheffer op den 100 M. rugslag heeren te gen Metman, die 0.8 sec. eerder aantikte dan de D.J.K.-man. Overigens waren de resultaten regelma tig, hoewel de derde plaats van mej. Thole in het nummer schoonspringen dames ietwat bescheiden was. De waterpolomatch KikvorschenZian werd dor de eerste overtuigend gewonnen met 52. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: 100 meter vrije slag heeren: 1. S. Mooy (H.P.C.) 1 min. 3.6 sec.; 2. S. Moolenaar (het IJ) 1 min. 5 sec.; 3. H. van Schouwen (A.M. V.J.) 200 meter schoolslag heeren: 1. H. Maier (het IJ) 1 min. 13.6 sec.; 2. J. C. Scheffer (D. J.K.) 1 min. 14.4 sec.; 3. H. van Schouwen (A.M.V.J.) 200 meter scholslag heeren: 1. H. Maier (het IJ) 2 min. 54.8 sec.; 2. A. Smitshuyzen (A.Z.) 3 min. 1.8 sec.; 3. H. van Duin (Zian). 4 x 200 meter estafette vrye slag heeren: 1. H.P.C. (Haarlem) 10 min. 16 sec.; 2. Zian (Den Haag) 10 min. 36.6 sec. De estafetteploeg heeren H.P.C. bestond uit de volgende personen: J. W. Derks, A. ten Hacke, S. L. Mooy, A. H. Sipkema. 100 meter vrije slag dames: 1. mej. W. den Ouden 1 min. 7.8 sec.; 2. mej. R. van Veen 1 min. 12.8 sec.; 3. mej. R. Olsen 1 min. 14.6 sec., allen van R.D.Z. 100 meter rugslag dames: 1. mej. N. Senff (A.D.Z.) 1 min. 16.6 sec.; 2 mej. R. Masten broek (O.D.Z.) 1.18.4; 3. mej. D. Kerkmees ter (O.D.Z.) 200 meter schoolslag dames: 1. mej. N. Kastein (H.D.Z.) 3 min. 9 sec.; 2. mej. J. Stroomberg (het IJ) 3 min. 11.4 sec.; 3. mej. J. Groenendijk (R.D.Z.) 400 meter vrije slag dames: 1. mej. Tini Wagner (het IJ) 5 min. 37.6 sec.; 2. mej. A. Timmermans (R.D.Z.); S. mej. I. Breukel (O.D.Z.) De estafetteploeg dames R.D.Z. bestond uit: mej. R. van Veen, mej. G. Brouwer, mej. R. Olsen en mej. W. den Ouden. 4 x 100 meter estafette vrije slag dames: 1. R.D.Z. (Rotterdam) 4 min. 54 sec.; 2. de Otter (Hilversum) 5 min. 38.8 sec. Schoonspringen dames: 1. mej. Ronner (H.D.Z.) 64.20 pt.; 2. J. Waalberg (A.D.Z.) 63.96 pt.; 3. mej. Thole (H.D.Z.) 55.15 pt. Schoonspringen heeren: 1. Haasman (Tri ton, Batavia) 119.21 pt.; 2. Lotgering (het IJ) 107.07 pt.; 3. E. Dennenboom (A.Z.) 106.73 pt. DE AMERIKAANSCHE ZWEM- KAMPIOENSCHAPPEN. Op de 220 yards rugslag voor dames won Eleanor HolmJarret in den tijd van 2 min. 51.8 sec., hetgeen een nieuw Ameri- kaansch record beteekende. Op de 150 yards vestigde zij ook een nifuw Amerikaansch record met een tijd van 1 min. 50.9 sec. Op de 220 yards schoolslag dames won Iris Cummings in 3 minuten 17.2 sec. Leonore Kight-Wingard won de 440 yards vrye slag in den tijd van 5 minuten 37.3 sec. voor Mary Lou Petty. Het schoonsprin gen eindigde met een verrassing. Clajdia Eckert won met 132.36 punten voor de hui dige kampioene Mary Hoerger met 129.4 pt. Waterpolo. VETERANENWEDSTRIJD IN PESIE'S BAD. Voor een zeer talrijk publiek, dat enthou siast met den strijd meeleefde, speelden gistermiddag de veteranen-zeventallen van O.K. (Alkmaar) en O.Z. (Zaandam) een spannende match, welke tenslotte in een gelijk spel (2—2) eindigde. O.K. plonste te water met de volgende opstelling: van Dijk Doggenaar Offenberg Gilles Voorthuizen Caarls Pesser Tot de rust werd geen enkel doelpunt gescoord, zelfs niet door O.K., dat onge merkt met 8 spelers te water was gedaan. Na de rust kwam de voorhoede-spelers echter pas goed los, en Pesser en Gilles doel puntten elk een maal. Ook de Alkmaarsche verdediging kreeg het nu zwaar te verdu ren, maar doelwachter v. Dijk keept met veel bravour, waarvoor hij van het publiek tal rijke ovaties in ontvangst te nemen had. Toch moest hij tenslotte twee maal zwichten voor goede schoten, waardoor het einde met een 2—2 stand kwam. Honkbal. FRANKRIJK—NEDERLAND 5—9. Gisteren werd in Parijs een honkballan- denwedstrijd gespeeld tusschen Frankrijk en Nederland. Onze landgenooten wonnen met 95, in welke overwinning Lammers een groot deel had door zyn schitterend werpen. De inningcijfers voor Frankrijk waren 3, 0, 1, 0, 1, 0, 0, 0, 0; de inningcyfers van Neder land luidden: 1, 0, 0, 2, 0, 4, 0, 2 en nog een slagbeurt. Paarden. DRAVERIJEN OP WOUDESTEIN. Zondag werden op „Woudestein" dra verijen gehouden, waarvan de resultaten als volgt waren: Prij zendravery vierde klasse, afstand 2200 meter, om den Fleetwoodprijs: 1. Xenon (2020 M.) eigenaar J. de Vlieger. De overige vijf deelnemende paarden werden gedisqualificeerd. Heatprij zendraverij eerste klasse, af stand 1610 M. om den Grace Brownprijs: eerste heat: 1. Senator Bedell (1610 M.) eigenaar C. F. Ockhorst; tweede heat: 1. Clansmann (1630 M.) eigenaar stal Zeezicht. In de beslissing won Clansmann. Prijzendravery tweede en derde klasse, afstand 2500 M. om den Henriotprijs: 1. Zus Braun (2520 M.) eigenaar stal Valkeveen. De overige zes deelnemende paarden werden gedisqualificeerd. Draverij a. Kortebaandraverij handicap voor alle in Nederland geregistreerde paarden, minimum-afstand 700 M., maxi mum afstand 800 meter: eerste serie: 1. Winnie Scott (730 M.) eigenaar P. J. van der Wansem; tweede serie: 1. Yledizoon (700 M.) eigenaar G. van der Oord; derde serie: 1. Fatima (770 M.) eigenaar J. Haan Jzn. In de beslissing won Yledizoon voor Winnie Scott en Fatima. Derde heerrijdersprijs, handicapdrave rij voor alle in Nederland geregistreerde paarden, die het eigendom zijn van de leden der Nederlandsche Heerrijdersclub, te rijden door werkende leden dier club. Rijden in series, aangespannen, minimum afstand 700 M., maximum afstand 800 M. Eerste serie: 1. Fatima (770 M.) eige naar J. Haan Hzn. Tweede serie: 1. Weidlooper (760 M.) eigenaar J. de Vlieger. In de beslissing won Weidlooper. 4.50, de overige bosgrienten enkele dub beltjes per 100 stuks. Rabarber ging nog al en gold 34.50 per 100 bos. Andijvie voor zoover behoefte) gold 23.60 per 100 stuks. De overige aanvoer was alleen te plaatsen voor geringe behoefte en gold als dan zeer lage prijzen. De aardbeiennurkt. In ons vorig overzicht opperden we de vrees, dat, als er niet spoedig en onweers- bui of regen kwam, het met de zoo ryk be lovende oogst mis zou loopen. Welnu, de regen is gekomen en onmiddellijk daarop de lagere prijzen. Het een is een gevolg van het andere. Na den regen was er groote aan voer van natte en zanderige vrucht en tege lijk kwam de daling der prijzen. De prijzen (de voorgaande week ongeveer 20 cent per K.G. liepen terug tot 14 a 15 cent per K.G. en dat bleef zoo tot Woensdag. Nadien is er weer een lichte stijging gekomen en de laatste dagen was het ongeveer 15—it per 100 K.G., doch alleen voor le soort Maulin Rauge en Amazone. De vroege aardbei Deutsch Evern kwam danig in de verdrukking en bracht 8.5010 per 100 K.G. op. In het laatst der voorgaande week was er een geweldig groote aanvoer, 100.000 K.G. per dag is het zeker geweest. In de afge- loopen week was de prijs der aardbeien het hoogst in Beverwijk en het laatste in Hei- loo, doch groot was het verschil niet. Deze komende week zal de aanvoer het hoogste punt bereiken en zal de Amazone (late aardbei) domineeren. We verwachten, nu de fabrieken op „volle kracht" werken, geen lager prijzen. DE LUCHTVAARTDAG TE HENDON. Zondag vond te Londen de jaarlyksche revue der Britsche luchtstrijdkrachten plaats. Naar schatting 150.000 menschen hebben de evoluties van de vliegtuigen van de laatste modellen gadegeslagen. Te genwoordig waren o.a. verscheidene mi nisters, leden van de militaire staven en van het diplomatieke korps. Er waren 46 landen vertegenwoordigd. ONZE POSTVLUCHTEN. De Kwak op de uitreis is te Bandoeng aangekomen. De Kievit (uitreis) is te Bagdad aange komen. KENNEMERLAND. In de week van 22 tot 27. Juni maakte de tuinbouw een slechte week door. Tengevol ge van het warme weer en veel aanvoer raakte de prijzen in den put en indien er geen minimumprijzen hadden bestaan, zou den de tuinders duizenden stuks aan de vernietiging prijs hebben gegeven. Bloemkool werd in zeer groote partijen aangevoerd en alleen le soort bracht nog een prijsje op. De noteering was 35 per 100 stuks. Komkommers kwamen bij reu- zenvrachten ter veiling en golden bitter weinig, n.1. 1.50—2.50 per 100 stuks. Sla werd zeer ruim aangevoerd en was haast onverkoopbaar. Alleen kleine partij tjes werden voor 1—1.50 per 100 st. ver kocht. Peulen en doperwten waren nog wat te plaatsen tegen prijzen van 2.50—3.50 per 100 K.G. Snijboonen en spercieboonen waren gewild, de noteering vielen mee, resp. 20—24 en 24—28 per 100 K.G. Tuinboonen (voor zoover mooi en duur) golden 34.50 per 100 K.G. Bosgroen- ten was alleen te plaatsen voor zoover er behoefte was voor groentenkar en winkel, de rest was waardeloos. Bospeen gold 2.50 JONGE VROUW DOOR VLIEGTUIG GEDOOD. Nederlandsch vliegtuig maakt een roekelooze manoeuvre. Gisteren heeft op het strand te Ostenende een ongeval plaats gehad, doordat een par ticulier vliegtuig, waarvan later bleek dat het van Nederlandschen nationaliteit was, een zeer roekelooze manoeuvre boven het strand maakte. Een tweetal vliegtuigen vlogen nJ. zeer laag waardoor twee wandelaars, een dame en heer door een der vliegtuigen werden geraakt. Een der getroffenen, een dame, bezweek eenige oogenblikken na 't ongeval aan de opgeloopen verwondingen, de heer kwam met den schrik vry. Bij het onmiddellijk ingestelde onder zoek kwam, naar de Courant meldt, vast te staan, dat van het vliegveld te Ostende twee vliegtuigen, een Engelsch sportvlieg- tuig en een Nederlandsche machine, met bestemming naar Knocke vertrokken wa ren. Slechts het Britsche toestel is te Knocke geland; het werd door de autori teiten in beslag genomen, doch kort daar op weer vrijgegeven, daar gebleken is, dat de piloot van dit vliegtuig het ongeluk niet veroorzaakt kon hebben. Verder kwam vast te staan, dat het andere toestel, na eerst langs de Belgische kust gevlogen te hebben, naar Nederland koers gezet heeft. Ook drie andere jongelieden verklaar den, dat zij zich op den grond hadden moeten werpen, ten einde te verhinderen, dat zij door het vliegtuig gegrepen werden. mt9 De Aus^.^e zwemmers zyn ai in der aangekomen, waar ze direct dc erva en. ïcr zijn ze gekiekt in het Olympisch zwemstadion, samen enkele leiders. aining met

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 12