jtqonda £uchtvaact £an(U en Juin&<um !Provmciaat 'llieuws Jiidschcifteti £aatste A Siad en Om lOeeeAeeicht e Noodlottig ongeval te Bussum. Engelsche kunst te Amsterdam, WINKEL Nederlandsche Bank ver laagt opnieuw disconto. Thans tot 3£ procent. uitdeelingslijst gedeponeerd. geslaagd. collecte-opbrengst. eindexamen gymnasium. de bloemententoonstelling te bergen aan zee. vertrokken personen. districts-arbeidsbeurs. tot Stedelijk Museum ingan Breedstraat, eiken werkdag van 9 t 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 10—5 en 7—9 uur; 's Zondags van 1P —9 uur. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ta' rass Boulba (rom.); hoofdrol Harry Baur. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Publieke Opinie (rom.); hoofdrollen Jean Harlow en William PowelL Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De vroolijke pleegvaders (klucht); hoofdrollen Mary Carlisle, Noah Beery. Vooraf IJzeren knuisten (Wild-west film); hoofdrol Dick Foran. Bioscoop Harmonie, half 8, tot en met Maandag, hoofdnummer Peer Gynt (rom.); hoofdrol Hans Albers. Leeftijd boven 18 jaar. Dinsdag-, Woensdag- en Donder- dagav., half 8, hoofdnummer Juffertje Blauwbaard, hoofdrollen Shirley Temple en voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. In het bekende Blinden-instituut. In het blinden-instituut te Bussum liep een blinde in een der gangen tegen een trapje op, waarop een dienstbode werkzaamheden verrichtte. Het meisje verloor het evenwicht en kwam met haar achterhoofd zoo ongelukkig te recht op den steenen vloer, dat zij na enkele uren overleed. De dienstbode, de 38-jarige M., die te Bussum inwonend was, had zich niet gehouden aan de bepalingen waarbij het verboden is om voorwerpen op den gang te laten star r Een der fraaiste Engelsche kunst- collecties in het Amsterdamsche stedelijk museum. De tentoonstelling van Engelsche kunst in het Stedelijk museum, te Amsterdam, die Zaterdagmiddag a.s. voor den broeder van koning Ed- ward 7, den hertog van Kent, ge opend zal worden, belooft een uit zonderlijke gebeurtenis op kunstge bied te worden. Een zoo fraai en na genoeg chronologisch historisch overzicht van de Engelsche schilder kunst heeft zelfs in Engeland nog geen tentoonstelling geboden en de kunstredactie van een zoo gezagheb bend blad als de „Times' 'constateerde dan ook verleden week, dat dit de beste Engelsche tentoonstelling zou worden die ooit is gehouden. In een persbespreking heeft de ijverige directeur van het stedelijk museum, jhr. Röell, nog eenige bijzonderheden omtrent den opzet der tentoonstelling medege deeld, wekenlang heeft hij in Engeland be sprekingen gevoerd met musea, openbare instanties en particulieren om het huidige resultaat te bereiken, in het algemeen had men in Engeland het gevoel, dat men ver plicht was een contraprestatie te leveren voor de nog niet vergeten prachtige ten- toostelling van Nederlandsche kunst, die in 1929 in Burlington House werd gehou den. Als gelukkige omstandigheid kwam daarbij, dat ditmaal voor het eerst gebruik is gemaakt van de act of parliament, die juist verleden jaar is aangenomen en de mogelijkheid opende, dat Britsche musea, kunstschatteun uitleenen naar het buiten land, wat daarvoor onmogelijk was. En omdat het de eerste maal was, hebben de Engelschen het meteen ook goed willen doen. Een Engelsch comité onder leiding van van het Lagerhuislid lord Balniel heeft zijn beste krachten aan het slagen van de tentoonstelling gegeven. De Nederlandsche gezant te Londen, jhr. de Marees van Swinderen, heeft zijn volle medewerking verleend, en bij het transport heeft men grooten steun ondervonden van de Hollandsche Stoomboot Mij. Van de ongeveer 200 schilderijen zijn reeds 150 gearriveerd en 50 worden in den loop van de week verwacht. Deze schilde rijen, die in acht zalen van het stedelijk museum in nagenoeg chronologische volg orde zullen worden opgesteld, geven een vrijwel volledig historisch overzicht van de Engelsche schilderkunst van 1732 af, te be ginnen bij Hogarth, tot de modernen toe. Bij vorige Engelsche tentoonstellingen, die te Brussel en Parijs zijn gehouden, en die in geen enkel opzicht zoo volledig waren als deze, waren bijv. de prae-Raphaelieten niet of zoo goed als niet vertegenwoordigd, ter wijl in Amsterdam hun meeste representa tieve werk komt te hangen. Er komen bo vendien ongeveer 50 aquarellen uit den bloeitijd van het Engelsche aquarel, van 1770 tot 1840. En voorts zal de Engelsche beeldhouwkunst aanwezig zijn met een twaalftal werken van moderne beeldhou wers, waarbij Eppstein o.a. een prachtige ko van prof. Einstein heeft afgestaan. Het bijzondere van deze tentoonstelling is, dat voor de eerste maal een zelfs in Enge land nooit geziene collectie is bijeengebracht, en dat men de meest bekende werken van de groote nationale schilders voor deze ten toonstelling heeft afgestaan. Van de natio- nal gallery hangen hier elf schilderijen, van de Tate gallery 24, uit het Victoria and Al- bertmuseum 12 stuks. Ook de provinciale musea hebben belangrijke bijdragen gele verd, Q.a. de musta te Maotbsstgr, Binning- *i ff tt 1-W ham, Liverpool, Norwich, York en Leices- ter, de Schotsche musea te Glasgow en Edin- burgh en ook het museum te Dublin. Vele van de fraaiste portretten, o.a. van Gains- borough, Renolds, Lawrence, e.a., die zich nog in familiebezit bevinden en cie nooit in het openbaar zijn tentoongesteld, 2yn dit maal voor de expositie in Amsterdam afge staan. Ook koning Edward heeft eenige schilderijen uit Buckingham Palace in bruik leen gegeven, o.a. het half voltooide stuk van Gainsborough „Diana and Octaeeon". Uit Parijs komen nog zes schilderijen, waar van drie uit het Louvre, o.a. het beroemde portret, dat Whistier van zijn moeder schil derde, en uit Geneve heeft men het portret dat Hogarth schilderde van de Vicomtesse de La Vilette in bruikleen ontvangen. Zoo vindt men hier het voornaamste werk der grootste Engelsche schilders bijeen. Be halve de reeds genoemde namen zijn mil- lais, Crone, Nicholson, Constable, Zoffany, Stevens, Watts, Orpen en vele anderen aan wezig. Bij de jongeren o.a. John, Spencer en Smith. Op de eereplaatsen hangen de groote portretten van den meester Gains borough, Hogarth' portret van Captain Coram, den stichter van het Foundling- hospital, die de groep schilders om zich heen verzamelde, die later de kern van de Royal Academy zouden vormen, Whistiers portret van zijn moeder, de beroemde „Car- perter Shop" van Mill Ais, en de precieuze „Red Boy" van Lawrence, een der kost baarste werken, die naar Amsterdam zijn gezonden, dat verzekerd is voor een bedrag van 100.000 pond sterling. Een volledig beeld van de tentoonstelling zal men pas kunnen krijgen, kort voor de opening, als alle werken aanwezig zijn en op hun plaats hangen aan de met lichtgrijze stof bedekte wanden, waartegen alles eens zoo fraai uitkomt als tegen den vroegeren donkeren achtergrond. DE POSTVLUCHTEN. Het K. L. M.-vliegtuig „Nachtegaal" is op de thuisreis om 10.57 uur in Boedapest geland. DOODELIJK ONGEVAL TE ROTTERDAM. Hedenmorgen heeft in de Rijnhaven na bij het hotel van de Holland-Amerika Lijn te Rotterdam een ongeval plaats gehad, dat een 12-jarigen tot nu toe onbekend ge bleven jongen het leven heeft gekost. Twee jongens van 10 en 12 jaar waren daar ter plaatse aan het spelen en liepen tusschen de rangeerende treinen door. Juist toen een der jongens zich tusschen twee wagons bevond zette de locomotief zich in beweging. De jongen raakte tusschen de buffers bekneld en werd zoo ernstig ge wond, dat de dood onmiddellijk intrad. VLIEGTUIG BRANDEND NEERGESTORT. Twee inzittenden omgekomen. Gedurende vliegdemonstraties boven het vliegveld Fitzmauride in U. S. A. zijn twee studenten met hun vliegtuig, dat in brand was geraakt, neergestort. Beiden werden gedood. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. In de afgeloopen week hebben de tuin ders zeer veel arbeid verricht. Met vereen de krachten is men aan het aardappelrooien geweest, hetgeen uitkomt in de aanvoeren. Aan de Broeker veiling zijn deze ongeveer twee en een half maal zoo groot geweest dan de vorige week, terwijl te Noordschar- woude ongeveer vijfmaal zooveel werd ge veild als de week tevoren. De totale hoe veelheid aardappelen was aan beide veilin gen tesamen 300 spoorwagons. In deze week heeft men echter ook weer meege maakt het verschijnsel, dat schijnbaar per manent begint te worden, dat de aange voerde aardappelen niet kunnen worden verkocht, zoodat de tuinders ze weer mee moeten nemen naar huis om ze in te kuilen. De ingestelde regeling gelijk aan verleden jaar, heeft al weer goede diensten bewezen. Wat de prijzen betreft, deze zijn uiteraard om en bij de minimumprijs geweest, wat al moeilijk anders kan als een groote hoeveel heid doordraait. Voor het binnenland wa ren deze prijzen 4.60, welke geleidelijk daalden tot 4. Boven deze minimum prijzen werd nog voor enkele partijen heele mooie of betere kwaliteit een paar dubbel tjes meer betaald. Voor export werd in het begin van de week 2.50 als minimum prijs gesteld, waarvoor vele partijen zijn verzonden. Voor groven werd iets meer betaald. De drielingen noteerden van 2.40 tot 3, soms 3.10 per 100 K.G. Bij de verlaging der minimumprijs tot 2 daalden de laagste prijzen tot op dat bedrag. Kleine mochten van Woensdag tot en met Vrijdag niet wor den aangevoerd. Voor en na die dagen waren de prijzen hiervoor 11.70 per 100 K.G. De tomatenprijzen zijn ongeveer blijven staan op de laagste noteeringen van de vorige week. A. werd verkocht voor 8.30 tot 10.80, hoewel de meesten niet boven 10 kwam. B. steeg een weinig, tot ten slotte 10.3011.70; C noteerde acht a negen cent per kilo, terwijl de CC hoofd zakelijk werd verhandeld voor 5 en 6 per 100 K.G. De aanvoer beliep 114.800 K.G. Rabarber is zoo goed als uitverkocht. De prijzen gingen van 2 tot 3. De aanvoeren van bloemkool worden grooter. Ook te Noordscharwoude komt thans bloemkool. De prijzen brokkelen echter voortdurend af. Verkocht werden 8300 st. bloemkool, tegen prijzen van in de beginne van 4.708, later 34 per 100. Te Noordscharwoude noteerde men zelfs 1.70—2.50 tenslotte. Boswortelen liepen de eerste dagen nog weer even op, tot hoogstens 5.40 per 100 bos, doch Vrijdag was het al weer lager, tot dat Zaterdag de oude prijzen van 2.60 tot t 4 werden genoteerd. Deze week werden voor de eerste maal blauwe eigenheimers aangevoerd. Hiervoor werd 4.50 per 100 K.G. betaald. Ook waren er voor de eerste maal in het seizoen drui ven ter markt, al was het nog maar een „proefje". De Frankenthalers werden ge kocht voor 39 per 100 K.G. West-Frisia behaalt een eersten prijs. Op het gister gehouden zangconcours uitgeschreven door de zangvereen. „Ons Lied" te Sloterdijk behaalde de heer Nico Snel met de gemengde zangver. „West- Frisia" een eersten prijs met 352 punten. Dit was het hoogste aantal over beide concours-middaguren in haar afdeeling. De jury bestond uit de heeren Fred. J. Roeske, Paul T. Sanders en J. Hagens, al len te Amsterdam. HEEMSKERK (Juni). Ondertrouwd: Joh. Weel en M. Twaalf hoven. Bevallen: P. J. W. DuinKoper, z. Overleden: J. v. d. Burg, 87 jaar. H. Geldhof 18 jaar. GIDS VOOR KAMPEERDERS. Verschenen is de „Gids voor Kampeer ders en Trekkers te land en te water", door Titus Leeser. Het boekje, dat voorzien is van vele tee- keningen en vignetten van de hand van den samensteller, bevat practische wenken voor trekkers t. a.v. uitrusting en bagage. Voorts treft men er een en ander over wa tersport in het algemeen, het voeren van vlaggen e. d. in aan, terwijl op een drietal kaartjes een overzicht is gegpven van de georganiseerde Kampeercentra, de Jeugd herbergen in Nederland en de kanosta tions. Ook aan de verzorging van den inwen- digen mensch is gedacht; zoo treft men een aantal practische wenken aan voor de kampvoeding, het bereiden van eenvoudi ge maaltijden en de middelen om het uit houdingsvermogen op peil te houden, ge volgd door gemakkelijk uitvoerbare recep ten, die rekening houden met de beteeke- nis van Neerlands Zuivel voor de voeding. Het boekje is verkrijgbaar bij het Crisis- Zuivelbureau Laan van Meerdervoort 84 te Den Haag. (Ongecorrigeerd.) DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Hedenmiddag was te Abcoude het gezin van der Broek, vader en drie zoons, in het hooiland, toen een hevig onweer los barstte. Tijdens het noodweer werden alle vier personen door den-bliksem getroffen. Vader van der B. was, nog in staat om de brandende hooiwagen van het brandende hooi te ontlasten, doch werd spoedig daarna evenals zijn drie zoons, resp. 28, 26 en 24 jaar oud, bewusteloos. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. Een der zoons was echter reeds overleden, bij den anderen is men nog bezig te trachten de levensgeesten weer op te wekken. De vader is reeds weer tot bewustzijn teruggekeerd. Naar wij vernemen, heeft de Neder landsche bank met ingang van morgen haar rentetarieven over de geheele linie opnieuw met een half procent verlaagd. Het wisseldisconto wordt derhalve teruggebracht van 4 tot 3 y, procent. SN'JDEN... Dat wil zeggen: Inhalen, terwijl uit tegengestelde richting ver keer nadert en de weg te smal Is voor drie auto's naast elkaar, 'n Manoeuvre, die bijna zeker naar hospitaal of huls-van-be- In' waring voert! VERPACHTING VAN BOERDERIJEN IN DE WIERINGERMEER. De belangstelling voor het pachten van boerderijen in de Wieringermeer bleek ook dit jaar groot te zijn. In totaal hebben zich niet minder dan 373 gegadigden gemeld, waarvan 187 voor de 4 beschikbare akker-bedrijven, 99 voor de 18 gemengde bedrijven en 87 voor de 12 weide bedrijven, Ter griffie van de rechtbank is gedepo neerd de uitdeelingslijst van KI. Nottelman, caféhouder te Schagen, wonende aan de De uitkeering aan concurreerende schuld- eischers bedraagt 25 1/2 Te 's Gravenhage we^i het examen ge houden van de Vereeniging Gemeentebe langen. Voor het diploma gemeente-admini stratie slaagde de heer R. J. de Vries al hier, ambtenaar ter secretarie. De opbrengst van den speldjes-verkoop, welke gisteren bij de r. k. kerken ie gehou- den ten bate van de missie-uitzending van de K. R. O. heeft opgebracht 219.41. Voor het eindexamen van het gymnasium alhier (B-groep) zijn Vrijdag geslaagd: mej. J. H. van Walbeek uit Krommenie en de heeren A. du Bois te Heiloo, J. A. Fehr te Hoorn, J. Hemelrijk te Bergen en E. J. Moscous te Amsterdam. (Door een abuis ter zetterij is deze uit slag niet in ons vorig nummer opgenomen). De volle-grondtentoonstelling, die nu reeds een paar weken duurt, vertoont tel kens weer een ander aspect, doordat nu weer deze en dan weer die soort planten zich tooit met een bloemenpracht. En zoo zal het nog een drietal weken doorgaan. Gister hebben zich, evenals vorige dagen, velen weer verlustigd in het heerlijke Par- nassiapark, waar de dennen zorgen voor heerlijke beschaduwde wegen en gemakke lijke stoelen en banken op vrijwel ieder pad tot een zitje nooden. Inderdaad, een bezoek aan het duinplant soen loont de eerstvolgende dagen de moeite wel bijzonder. N. Mul, weduwe van J. Jongsma, N.H., huishoudster, van Houtweg 2 naar Zype, Petten. D. G. Schmidt, geen, machinist ter koopvaardij, en echtgenoote, N.H., en zoon, van Kweerenpad 19 naar Heiloo. J. Meerman, N.H., zonder beroep, van Kwee renpad 19 naar Heiloo. H. Bakker, we duwe van J. Smit, N.H., zonder beroep, van Krelagestraat 1 naar Zaandam. H. Jan sen, geen, winkelbediende, van Nic. Beets- kade 19 naar Haarlem. J. W. Reijnders, R.K., huishoudster, van C. W. Bruinvisstr. 32 naar Gorinchem. R. M. Oden, N.H„ chef-commies N.S., en echtgenoote, D.G„ van Kennemerpark 19 naar Rotterdam. M. C. Beentjes, R.K., dienstbode, van v. Everdingenstraat 18 naar Heemskerk. C. H. Broekhof, geen, zakkenstopper, en echt genoote, N.H., en kinderen, van Stuartstr. 45 naar Heiloo. C. A. H. J. Beerens, R.K, typograaf, van Hofstraat 8 naar Hilversum. W. J. Visser, N.H., leerling-verpleegster, van Westerweg 147 naar Laren (N.-H.) M. M. P. Schoone, N.H., dienstbode, van Steynstraat 5 naar Schoorl. A. Vader, N.H., dienstbode, van Stationstraat 3 naar Heiloo. J. Dekker, R.K., kellner, van Achterdam 29a naar Egmond aan Zee. K. ten Brink, N.H., leerling-verpleegster, Wilhelminalaan 11 naar Idaarderadeel, Grouw J. Duin, R.K., fabrieksarbeider, van Gashouderstraat 20 naar Egmond- Binnen. W. J. Hemels, R.K., echtgenoote van J. Woutering, zonder beroep, van Dijk graafstraat 15 naar Beverwijk. G. Bal vers, R.K., echtgenoote van K. P. de Bakker, zonder beroep, van Middenstraat 15 naar Uitgeest. R. L. Verhagen, geen, kok, van Hooftstraat 5 naar Bergen (N.-H.) A. M. Verschuur, N.H., dienstbode, van Verdron- kenoord 65a naar Amsterdam. J. B. Dek ker, N.H., directeur van Gend Loos, en echtgenoote, geen, en dochter, van Nieuwe- sloot 33a naar Assen. A. E. Vrieze, N.H., kellner, van Langestraat 70 naar Wedde. C. Leenders, R.K., spoorwegarbeider, en echtgenoote en dochter, van Uitenbosch- straat 109 naar Rotterdam. M. Delver, N.H., echtgenoote van H. Knynsberg, huis houdster, en dochter, van Tienenwal 13a n. Noordscharwoude. J. Schrieken, N.H., chauffeur, van Tienenwal 13a naar Noord scharwoude. G. Beunder, N.H., echtge noote van H. Humer, zonder beroep, van Overdiepad 46 naar Oudorp. J. van den Bogaard, R.K., inspecteur levensverz. Mn., en echtgenoote en kinderen, van Lyceum straat 83 naar Heiloo. J. H. Noom R K bakkersknecht, van Stationsweg 98 naar Eg mond aan Zee. Doelenstraat 30. Tel. 4395. irec,teUj bovengenoemd Bureau frnwi R ffen staan ^geschreven: „n? i Bouwvakken: 1 bouwkundige opz. teekenaars, 2 bouwk. opzichters glas m loodzetters, 1 glazenwasscher' stratenmaker, 1 stratenm. opperman' emaiUeu^ïbet 1 te®elzetter> 1 beton- 111 «4 Groep Metaalindustrie: 1 autoe scher, 16 bankwerkers, 1 blikslager 1 rosseriebouwer, 1 constructiewerker 9 electriciens, 2 fitters, 2instrumentmakers k.ernm?kers, 2 ketelmakers, 7 klinkers' 13 ioodgmters 2 lynwerkers, '5 machtnis- ten, 2 machineteekenaars, 7 metaal- draaiers, 1 metaalvijler, 2 metaalShners 15 monteurs, 5 orgelmakers, 2 plaatwer kers 4 rywielherstellers, 1 rijwiellakker 4 scheepsbouwers, 1 scheepstimmerman' 1 scheepswerktuigkundige, 9 smede^ 10 stokers, 2 tandtechnikerf,l %Sïdi° 2 vuurwerkers, 3 wagenmakers 1 tuigbouwkundige, 12 yzerwerke'rs 1 bereider, tim- las' car- 9 werk- zand- m.M. te mU naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 29 Juni, Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767.1 Libau. Laagste barometerstand 755,3 m.M. te Parijs. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 30 Juni: Zwakke tot matige zuidoostelijken tot zuidwestelyken wind; aanvankelijk zwaar bewolkt tot betrokken; later opklarend- kans op regen of onweersbuien vooral in' het westen; aanvankelijk warm; later koe ler. Buitenlandsch weeroverzicht. Kans op onweersbuien; later koeler, Het noordelijk deel van het gebied van hoogen luchtdruk dat in de laatste dagen der vorige week over het westen van het waarnemingsgebied lag, hield stand op de Noorsche zee. Het zuidelijk deel trok naar het noord-oosten, passeerde gisteren ons land en ligt thans over het oostelijk deel der Oostzee. De depressie op den oceaan kwam naderbij. Een secundaire ligt over het kanaal en veroorzaakt zwaar onweer in noord-Frankrijk. In Spanje steeg de lucht druk. De depressies in de Poolzee zijn prac- tisch verdwenen en eindelijk begint de tem peratuur aldaar te stijgen (Janmayen 8 graden Celsius). De temperatuur steeg op het vasteland en in onze omgeving weer tot zeer hooge waarden. In west-Frankrijk temperen de koelere zeewinden de groote hitte. Het is echter zeer waarschijnlijk, dat de groote temperatuur-tegenstellingen tus schen de continentale winden op het vaste land en de koelere westelijke strooming ten zuiden van het Kanaal ook in de omgeving van ons land onweersbuien zal veroorza ken met spoedig daarna weer herstel van het aangename zomerweer. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.54 uur tot 4.14 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni. Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm. nam. 30 0.29 1.05 9.05 9.42 Juli. 1 1.30 2.02 10.02 10.39 2 2.21 2.50 10.58 11.33 3 3.06 3.34 11.46 4 3.46 4.15 0.17 0.37 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 30 0.26 1.02 8.53 9.80 Juli. 1 U7 1.59 9.50 10.27 2 2.18 2.47 10.46 11.21 3 3.03 3.31 11.34 4 3.43 4.12 0.05 0.25 Groep Voedings- en Genotmiddelen: 57 sigarenmakers, 3 sorteerders, 1 kisten- plakker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 8 slagers, 2 koks, 5 chocoladebewerkers, 1 suikerbakker, 1 off. choc. dragist, 22 bak kers, 2 bierbottelaars, 2 zuivelbereiders. Groep Verkeerswezen: 59 chauffeurs, 7 koetsiers, 5 motorschippers, 19 pakhuis knechts, 20 magazijnbedienden, 5 kellners, 1 loopknecht. Groep Houtbewerking: 22 meubelma kers, 11 stoffeerders, 7 mach. houtbewer kers, 2 kistenmakers, 4 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper. Groep Boek- en Steendrukkeryen: 6 letterzetters, 1 drukker. Groep Handel: 22 vertegenwoordigers, 3 winkelbedienden, 1 colporteur. Groep Land- en Tuinbouwbedrijven: 7 tuinlieden, 18 boerenarbeiders, 3 bloe misten. Overige beroepen: 11 boekbinders, 4 wasschers, 7 schoen makers, 1 port.-huiskn., 1 verfbereider, 2 kalkbranders, 2 huidenzouters, 4 incas seerders, 6 zakkenstoppers, 1 onderwijzer, 1 klompenschilder, 1 cartonnagebe werker, 1 papierbewerker, 20 kantoorbedienden, 1 bedrijfsleider, 1 administrateur, 2 boek houders, 1 controleur, 38 transport- en 254 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 13, tabaksindustrie 1, overige beroepen 5. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 191 Vrouwelijk personeel: 3 kantoorbedien den, 2 winkeljuffrouwen, 3 dagmeisjes, 1 meisje alleen, 1 dienstbode, 5 werksters. De Directeur v.n., v. d. HEUVEL. Alkmaar, 27 Juni 1936. TERAARDEBESTELLING M. A. EMMERLING. Te Enkhuizen is Vrijdagmiddag onder groote belangstelling het stoffelijk over schot van den heer M. A. Emmerling, voor zitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor West-Friesland, ten grave gedragen. Onder de talrijke vooraanstaande fi guren uit handel en Dedrijf in West-Fries land en Amsterdamsche beurskringen wer den opgemerkt: het voltallige bureau en verschillende leden der Kamer van Koop handel voor West-Friesland, de voorzitter en secretaris der Kamer van Koophandel te

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2