De Lange De Moraaz Agenda £udUvaact Stad en Om Bankiers te Alkmaar sinds 1805 £aatste A WeeeAeacAl Het parkeeren te Bergen aan Zee. Bruin, óók zonder zon, Stedelijk Museum Ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 105 en 79 uur; 's Zondags van 10 9 uur. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ta- rass Boulba (rom.); hoofdrol Harry Baur. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Publieke Opinie (rom.); hoofdrollen Jean Harlow en William Powell. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De vroolijke pleegvaders (klucht); hoofdrollen Mary Carlisle, Noah Beery. Vooraf IJzeqpi knuisten (Wild-west film); hoofdrol Dick Foran. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Juffertje Blauwbaard, hoofdrollen Shirley Temple en Adolphe Menjou. Woensdag 1 Juli. 7.30 uur, Alkmaarsche wielerbaan, trai- n ings wedstr ij den. Vrijdag 3 Juli. 8 uur, ten huize van den heer W. Stroink, Blockhovepark, ledenvergadering Kinderzorg. grooter druk uitoefent op de provincie Kweitsjau, waarvan de grenssteden door Kwangsi-troepen zijn bezet. Kwantoeng trekt zijn hoofdmacht samen op de grens van Foekien. De Nankingregeering versterkt zijn troepen- ring om de zuidwestelijke provincies, doch vermijdt hierbij botsingen, teneinde de loopen- de onderhandelingen niet te bemoeilijken. De berichten over botsingen worden niet officieel bevestigd. Verklaring van Soeng Tsje Joean. De voorzitter van den politieken raad van Hopei en Tsjahar heeft voor vertegenwoordi gers van de Japansche pers verklaard, dat hij teamen met Han Foe Tsjoe, den gouverneur van Sjantoeng, alle maatregelen zal nemen om een burgeroorlog tusschen Nanking en Kanton te vermijden. Hij zeide te hopen op een rege ling in vriendschappelijken geest van de Chi- neesch-Japansche incidenten van Fenghai. Rebellie onder de Nanking-troepen? Het Japansche agentschap Domei meldt, dat vliegtuigen der Chineesche regeering in de provincie Kiangsi de 51ste divisie der Nanking-troepen, die weigerde tegen de Zuidelijken op te trekken, gebombardeerd hebben. Verder zou het tot botsingen zijn gekomen tusschen de regeeringstroepen en de troepen van Kwangtoeng. Uit Kanton wordt gemeld, dat de autori teiten van Kwangsi ontkennen, dat rebel- sche troepen met de Nanking-troepen in bot sing zijn gekomen. Dit dementi betreft het Japansche bericht, volgens hetwelk de Kwangsi-troepen Kiyang in Hoenan zouden hebben bezet en in Taying zouden zijn door gedrongen. ONZE POSTVLUCHTEN. De „Rietvink" heeft op de thuisreis Bagdad bereikt. LETLANDSCH ESCADRILLE OP HET VLIEGVELD „DE MOK". Het escadrille Letlandsche militaire vlieg tuigen, dat Donderdag j.L op Schelling- woude op bezoek is geweest, en vandaar zijn vlucht heeft voorgezet naar het zuiden van Engeland, is gistermiddag op het vliegveld te ,^3e Mok" op Texel gearriveerd. Nadat zij benzine hadden ingenomen, zijn de vlie gers te vier uur weer opgestegen om hun tocht voort te zetten naar Ebsjerg in Dene marken, vanwaar zij vandaag naar Oslo vertrekken om vervolgens via Gothenburg, Stockholm, Helsingfors en Reval naar Let land terug te keeren. De commandant van het vliegveld De Mok, overste Pitlo, als mede de consul van Letland te Amsterdam, de heer van Monsjou, waren op het vlieg veld ter begroeting aanwezig. DE LANDING VAN HET DUITSCHE MILITAIRE VLIEGTUIG. Omtrent de landing van het Duitsche vliegtuig nabij Roodeschool kunnen wij nog het volgende melden: De Duitsche militaire tweedekker, D.-I. Q.U.K., die in den Oostpolder onder Roode school is geland, was bemand met den 19- jarigen Duitschen vlieger E. G. Hoffeins, afkomstig uit Stettin, thans in opleiding bij de militaire vliegschool te Hamburg. Hij was gistermorgen omstreeks zes uur met zijn tweedekker opgestegen te Hamburg met bestemming voor Hannover. Op de terugreis van Hannover naar Ham burg is hij, naar hij zeide, door het slechte weer den koers kwijt geraakt en onver wacht op Nederlandsch grondgebied terecht gekomen. Na ongeveer een half uur heel laag bij Roodeschool te hebben gecirkeld, was hij om één uur wegens benzinegebrek genoodzaakt te landen. In het vlasland van den heer Y. Havinga. Bij deze landing is het toestel over den kop geslagen. Het vlieg tuig werd zoo goed als geheel vernield. Hoffeins werd licht gewond. Van een para chute, welke hij bij zich had, kon hij wegens de geringe hoogte, waarop hij vloog, geen gebruik maken. De burgemeester van Uithuizermeeden, de heer D. Brons, heeft het toestel in beslag genomen en zich terstond in verbinding ge steld met het ministerie van buitenlandsche zaken en dat van defensie. Hoffeins heeft de schade, welke aan het vlasland is aangericht, reeds vergoed. Het toestel, dat gedemonteerd zal moeten worden, is onder bewaking gesteld van de marechaussee en de politie. De Duitsche consul te Groningen had gisteravond, in verband met de landing, een onderhoud met den burgemeester van Uit huizermeeden. De havenmeester van het vliegveld Eelde zal zich naar Oude Schip begeven, om daar de noodige aanwijzingen te geven voor het demonteeren en het vervoer van het Duit sche vliegtuig. DE „DJALAK" NAAR INDIE VERTROKKEN. Hedenmorgen te 6 uur is het K. L. M.- vliegtuig de „Djalak" van Schiphol naar Indië vertrokken. De volgende passagiers maken de reis mee: Twee Amsterdam-Batavia, twee Am- sterdam-Calcutta, een Amsterdam-Kara- chi, een Bagdad-Karachi, en een Calcutta- Singapore. Voorts wordt nog meegenomen 176 K G. vracht, 223 K.G. briefpost en 5 K.G. paketpost. Om 8.16 uur (A.T.) is het vliegtuig te Halle-Leipzig aangekomen en om 8.51 uur weer vandaar vertrokken. Ter plaatse werd nog 11 K.G. post bijgeladen. HET SCHOOLFEEST. Het 52e schoolfeest van Volksonderwijs is gisteren schitterend geslaagd en de kinderen van de drie hoogste klassen der O. L. scholen hebben volop genoten. Het prachtige weer was natuurlijk ook een belangrijke factor. De boot tocht naar Schoorldam was eenig. Vooral de kinderen die voor 't eerst met „de boot mee waren kwamen oogen te kort. Na een vlotte ontscheping op Schoorldam werd in een onaf zienbare rij onder begeleiding der muziek corpsen naar het feestterrein te Schoorl ge wandeld. En dat daar de heerlijke tractaties, die de volijverige commissarissen reeds met rappe handen hadden gereed gemaakt, een gretig onthaal vonden, behoeft nauwelijks eenig betoog. En vooral de dorst was niet gauw ge laafd. Verkwikt en opgewekt trokken daarna de verschillende groepen de duinen in, waar zij zich de geheele middag op allerlei wijzen, maar steeds op de meest prettige manier, vermaakten en genoten. En de dames en hee- ren geleiders, die steeds weer de kinderen ter wille waren, hebben zeker den dank der jeug dige feestvierders verdiend. Hoe, na zoo'n duinmiddag, de tweede trac- tatie op het terrein smaakte, laten wij gaarne aan uw verbeelding over. Dat ook ons Ge meentebestuur met dit feest meeleeft bleek wel uit het bezoek van den burgemeester van Alkmaar jhr. van Kinschot en den gemeente secretaris, mr. Koelma, die evenzeer van het feest genoten als de kinderen. Toen het teeken tot vertrek werd gegeven trokken de kinderen in blijde stemming naar Schoorldam. waar de trouwe „Alkmaar" weer lag te wachten. Wat was die terugreis met de boot weer prachtig. Vooral door 't escorte langs het kanaal van de grootsche intocht in Alk maar, kunnen wij niets nieuws meer vertellen. Die was weer even mooi als altijd. Met lachen de gezichten namen de ouders na de ontsche ping de kinderen in ontvangst en weldra geno ten zij van de enthousiaste verhalen. Allen, die dit feest hebben mogelijk gemaakt, en die hebben meegewerkt om het zoo goed te doen slagen, commissarissen en geleiders, ver dienen alle hulde. En Volksonderwijs kan met voldoening op den dag van gisteren terugzien. In slrooibussen 1gld-60en'45tt. DE VREEMDELINGEN KUNNEN DE KAAS PROEVEN. Naar wy vernemen, heeft ir. de Waal van het zuivelbureau gister een onderhoud ge had met de heeren Voorthuyzen, directeur van het marktwezen, Margadant en mr. J P. Bosman, resp. directeur van gemeente werken en voorzitter van V.V.V. Besloten werd het voorste deel van het Waaggebouw vanaf Vrijdag in te richten als proeflokaal van de hier aangevoerde kaas. In het midden zal een groote tafel ge plaatst worden en een viertal meisjes in Oud-Hollandsch costuum onder toezicht van mej. Van der Weide, directrice van het Landbouwhuishoudonderwijs, zullen hier den vreemdelingen raison van 2% ct. per stukje, hompjes kaas dus zonder be schuitjes laten proeven. De toegang tot het Waaggebouw is aan de zijde van het V.V.V. bureau en de vreemde lingen kunnen aan de andere zijde het ge bouw weer verlaten. Overwogen wordt tevens tegen half twaalf autobussen beschikbaar te stellen teneinde de vreemdelingen, die dit in teresseert, een excursie te doen maken naar een zuivelfabriek en zelfkazend bedrijf. Waarschijnlijk kan dit Vrijdag a.s. nog niet georganiseerd zijn, maar zullen deze tochten die b.v. naar Stompetoren kun nen gaan een week later aanvangen. V.V.V. heeft in verband met een en ander besloten den verkoop van beschuitjes met kaas stop te zetten. Het is te hopen, dat deze actie van het zuivelbureau succes mag hebben, opdat de vreemdelingen onze kaas niet alleen kunnen zien maar ze ook kunnen proeven. (Reeds in de stadseditie van ons vorig nummer opgenomen). ORGELAVONDEN GROOTE KERK. Het programma, dat de heer Jan Zwart Donderdagavond 2 Juli van 89 uur uit voert, is gewijd aan de groote eerste sym- phonie van A. Guilmant. Verder bewerkin gen van oud-Nederlandsche volksliederen en koralen door den concertgever en com posities van Franck, Reger en Kary Elert. SAMENSTELLING BESTUUR VAN DE ALKMAARSCHE SCHAAKCLUB V.V.V. In de dezer dagen gehouden bestuurs vergadering zijn na gehouden bespreking de bestuursfuncties verdeeld als volgt: B. Veltman voorzitter; P. Deugd vice- voorzitter; D. Weisenborn secretaris; A Vader penningmeester; D. Apper Sr. com missaris van materiaal. GESLAAGD. I Bij bet dezer dagen gehouden examen voor adjunct-commies der Dir. Bel., Inv. en Acc., 2e deel, slaagde onze stadgenoot de heer A. van der Graaf, werkzaam ten ontvangkantore alhier. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht Juni 1936. In den loop der maand Juni werd op de spaarbankboekjes ingelegd 137.954.04 en terugbetaald 1 159.736.87. Het aan de inleggers verschuldigde kapi taal bedraagt thans 3.899.188.93. Het aantal in den loop van Juni nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 84. Ingetrokken werden 63 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bedraagt thans 12138. Van dit aantal behooren 8296 aan perso nen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2177 aan personen elders woonachtig en 1665 aan schoolspaarders. Onder de in Juni uitgereikte nieuwe boek jes zijn begrepen 11 boekjes voor jongge borenen (op deze boekjes plaatst de Spaar bank een eersten inleg van 1. De lediging in den loop der maand Juni van 314 spaarbusjes leverde een bedrag van 4677.43 aan kleine besparingen op. LEVERING OPGEDRAGEN. Gedurende het stookseizoen 1936-'37 is de levering van de voor de koninklijke land macht benoodigde brandstoffen opgedragen aan de N.V. Ver. brandstoffenhandel te Alkmaar. DOODELIJK ONGEVAL TE DEN OEVER. Arbeids-ongeluk bij de uitwaterings sluizen. Gistermiddag omstreeks half vijf is den 37-jarigen arbeider G. Verboven te Den Oever een ernstig ongeluk overkomen Verboven, die in dienst is, bij den aanne mer der onderhoudswerken aan de kunst werken, de firma O. J. Bosker, is bij het beklimmen van een der bedieningstorens vermoedelijk mis gestapt, op een gelijk vloers liggend portaal gevallen en vervol gens in een circa tien meter dieper liggen- den vloer terecht gekomen. Geneeskundige- en geestelijke hulp wa ren onmiddellijk ter plaatse. Met behulp van een brancard heeft men den ongelukkige naar boven gebracht. Nadat men hem in een keetje van de ge nie voorloopig verbonden had, is Verboven in een ziekenauto gebracht om naar het ziekenhuis te Den Helder te worden ver voerd. Tijdens het transport overleed hij aan de zware schedelfracturen, die hij bij zijn val had opgeloopen. Hij laat een vrouw en twee jongens van 13 resp. 11 jaar achter. In Bergen aan Zee verheugt men zich er over dat het aantal buitenlanders, dat de badplaats bezoekt, toeneemt. De vorige week vertoefde er een groep Zweden, terwijl gister een groep Engel- schen onder leiding van een reisbureau een bezoek aan de Bloemen- en Planten tentoonstelling bracht en vol lof over de expositie vertrok. Eenige Belgen, die gister Bergen aan Zee bezochten, deden echter een ervaring op, welke geen propaganda voor de bad plaats is en hun aanleiding gaf het vol gende schrijven tot den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie te Alkmaar te zenden: „Gisteren bracht ik met eenige buiten landers per auto den dag in Bergen aan Zee door. Mijn auto parkeerde ik daar toe op een plaats uitkomende op een rijweg welke vanaf den rijweg niet was gekenmerkt door een gebruikelijk bord, dat parkeeren aldaar verboden was. Juist eenigen tijd rondgereden hebbende op wegen, waarop dit verbod duidelijk stond aangegeven, meende ik niet ter plaatse bekend zijnde dat de straat op het pleintje, waarop ik stond en waarop ik geenszins het ver keer op eenige wijze belemmerde, vrij was. Hieronder laat ik een schets van de situatie volgen. Bij mijn vertrek werd ik evenwel on aangenaam verrast door een politiebe ambte, die in overdreven dienstijver meende my te moeten bekeuren. Afge zien van het feit dat dit mij er van zal weerhouden dit ongastvrije oord nog eens te bezoeken geloof ik niet dat zoo iets bevorderlijk is voor het vreem delingenverkeer en ik protesteer tegen deze bekeuring, aangezien, zooals boven vermeld, vanaf den weg waarvan ik ge komen ben, op geenerlei wijze was aan gegeven, dat parkeeren aldaar verboden was. Ondanks het feit, dat ik den betref fende politiebeambte hierop opmerk zaam maakte, werd procesverbaal op gemaakt en werd ik gedagvaard op 10 Juli a.s. voor het Kantongerecht te Alk maar te verschijnen, waartoe mijn werk zaamheden mij niet in staat stellen. Een en ander maakte wel een zeer onaangenamen indruk op de buitenlan ders, die zich in mijn wagen bevonden. Het was hier met recht Holland op zijn smalst. In België worden Nederlandsche automobilisten, die onbewust een ver- keersfout maken, wel iets anders be handeld. Copie van dit schrijven zond ik aan de V. V. V. te Bergen aan Zee, alsmede aan den A. N. W. B. w. g. P. E. VAN DAPPEREN, Bassin Canot 198, Antwerpen. Uit de situatieteekening bleek ons, dat deze buitenlander zijn wagen geparkeerd had op het pleintje waar de herdenkings lantaarn is geplaatst, een ruime gelegen heid waar het verkeer, zeker op een stil len dag in het voorseizoen, niet in gevaar wordt gebracht. Het is ons bekend dat 't de wensch van het hoofd der politie is, dat waarschuwend wordt opgetreden. De politie kan zich ech ter op de verordening beroepen, die haar de bevoegdheid geeft om tegen het par keeren aan alle wegen in Bergen proces verbaal op te maken. Einde van het vorig jaar verzocht de V. V. V. daarom den raad dit artikel van de verordening in te trekken. Omdat een verkeerswet was aangekon digd, besloot de raad zich er toe te bepalen een soepele toepassing van de verordening te verzoeken. Aangezien de verkeerswet uitbleef stel de de raad in Mei een nieuwe verordening vast, waarbij bepaald werd, dat aan wegen waar de rden niet staan, het parkeeren evenwijdig aan de as van den weg ge oorloofd is. Het is mogelijk, dat deze verordening nog niet is goedgekeurd en de oude verordening nog van kracht is. In ieder geval is het wen- schelijk, dat de raad deze aangelegenheid, in het belang van den bloei van de bad plaats, nog eens ernstig onder de oogen ziet, aangezien wel vaststaat, dat het on- gewenscht is te zeer op een soepele toe passing der verordening door de politie te vertrouwen. ERNSTIGE WAARSCHUWING. Door de recherche is gisteren in een win kel hier ter stede een man aangehouden, die voorgaf abonné's te werven voor een maand blad van een vereen iging. genaamd „Betha- nia", welke zich zou ontfermen over hulpbe hoevende kinderen. Ook kon men hem bij dragen voor het goede doel schenken, welke hy dan op een lyst verantwoordde. By en kele ingezetenen was succes voor hem niet uitgebleven. Uit een door de politie inge steld onderzoek bleek echter, dat de door hem op deze wyze verkregen gelden geheel te eigen bate werden aangewend en dat de door hem genoemde vereeniging noch het maandblad bestond. Nadat tegen hem pro ces-verbaal is opgemaakt terzake oplichting, is hij ter beschikking van de justitie gesteld en daartoe naar het Huis van Bewaring overgebracht. Voor het publiek zy dit wederom een waarschuwing om alleen gif ten te verstrekken op vertoon van lijsten, die het politiestempel dragen. JUBILE AAN GEMEENTEWERKEN. Het was heden 25 jaar geleden, dat de heer D. Tauber, wonende aan de Nieuw- poortslaan, by de Gemeentewerken in dienst trad als boekhouder-teekenaar. Eenige ja ren daarna werd hij bevorderd tot opzich ter-teekenaar bij denzelfden tak van dienst. Reeds om 9 uur vanochtend kwamen de wethouder van publieke werken de heer H. Klaver en de directeur van gemeentewer ken de heer Margadant, alsmede de hoofd opzichter de heer Kirkenier den jubilaris aan zijn woning complimenteeren met zijn zilveren jubilé. De heer Klaver sprak namens het ge meentebestuur een woord van gelukwensch, waarbij hij wees op het belangrijke werk, door den heer Tauber verricht en dat door het gemeentebestuur zóó zeer op prijs wordt gesteld, dat hem de zilveren medaille van de stad werd toegekend, welk eerbewijs spr. den jubilaris overreikte. De heer Margadant bood een gratificatie aan, de stiptheid roemende, waarmede de heer Tauber zijn werkzaamheden steeds verricht. Door de mede-ambtenaren en de werklie den van den dienst der Gemeentewerken werd de heer Tauber verrast met een bloem stuk en een rooktafel, wel een bewijs, dat de jubilaris niet alleen by zijn superieuren maar ook de overige bij het dienstvak be trokkenen in hooge achting staat. Ook wij feliciteeren den jubilaris met zyr. zilveren feest. GESLAAGD. Geslaagd voor het eerste gedeelte van het artsexamen aan de universiteit te Amster dam, de heeren A. A. Bots te Alkmaar en A. P. Langendijk te Beverwijk. (Ongecorrigeerd.) DE ZITTING DER VOLKENBOND. De rede Van Blum. De Volkenbondsvergadering is vanmor gen onder voorzitterschap van Van Zee land bijeen gekomen. De belangstelling was even groot als gisteren. Het incident van gisteren. In zijn openingsrede verklaarde van Zeeland ten aanzien van de inciden ten die zich gisteren hebben afge speeld, dat er geer lid in de vergade ring is, die zen eit betreurt en ze niet veroordeeld heeft. Dergelijke gebeur tenissen kunnen trouwens de Assem blee niet treffen. De elementaire orde moet worden geëerbiedigd. Geen enkele betooging zal worden geduld. De rede Van Blum. Nadat de Columbiaansche gedelegeerde de algemeene besprekingen had geopend met de verklaring dat zyn land een trouw aanhanger blijft van de beginselen van het Volkenbondshandvest, las Leon Blum naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag 1 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 763,5 m.M. te Reyval. Laagste barometerstand 750,0 m.M. te Malinhead. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 2 Juli: Zwakke tot matige zuidelijke tot zuidwes telijke wind; half tot zwaar bewolkt of be trokken; regenbuien met kans op onweer; iets koeler. Buitenlandsch weeroverzicht. Ongestadig weer 'e verwachten. De depressie werkt hoe langer hoe dieper in het vasteland in en doet de beide lucht druk-maxima in het noorden en oosten steeds verder uiteen wijken. Een nieuw maximum verscheen in het zuidwesten, op IJsland nam de druk nog iets af. In de Bal- tische staten is de luchtdruk nog betrekke lijk hoog en heerscht groote hitte. Het ge bied van extreme hitte in Duitschland wijkt naar het oosten terug. In Frankrijk wordt het nog koeler. De zwaarste regens vielen in oost-Duitschland en in Weenen en verder in Ierland, Engeland, noord-, west- en midden-Frankrijk. Bij ons werd het weer na een korte op klaring weer onweersachtig. Het is te ver wachten, dat het in de eerste dagen een weinig ongestadig blijven zal. Overzicht over het weer in Juni. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtemperatuur 1 graad boven nor maal. In de eerste decade was de temperatuur 1 graad beneden normaal, in de tweede en derde decade respectievelijk 2 en 2)4 graad boven normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den lsten en 21sten, respectievelijk 4 gra den beneden en 7)4 graad boven normaal. De gemiddelde maximum temperatuur was 1K graad, het gemiddelde minimum 44 graad boven normaal. Te de Bilt kwamen tien dagen voor met een maximum temperatuur boven 25 gra den, tegen 4 normaal. Van deze zomersche dagen kwamen er acht voor in een onafgebroken reeks, van den 17den tot den 24sten. Op den lsten werd belangrijke schade aangericht door nachtvorst. De neerslag was in Friesland, Groningen en Drente 30 tot 55 procent beneden nor maal, in Noord- en Zuidholland en in Utrecht 5 tot 15 procent beneden normaal. Naar het zuiden nam de neerslag toe tot ongeveer normaal in Zeeland en west- Brabant, tot ongeveer 10 procent boven nor maal in noord-Limburg en byna 50 procent boven normaal in zuid-Limburg. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.54 uur tot 4.15 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli. Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm. nam. 2 2.21 2.50 10.58 11.33 3 3.06 334 11.46 4 3.46 4.15 0.17 0.37 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Juli. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 2 2.18 2.47 10.46 1131 3 3.03 3.31 11.34 4 3.43 4.12 0.05 0.25 door de snelle huidbruinende werking van AMILDA-zonnebruincrême, welke ook zonder zon, alleen reeds door den invloed van licht en lucht de huid mooi egaal bruint Flacon 90 ct: Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct uit naam van de Fransche regeering een verklaring voor, waarin hij zeide, zonder omwegen te willen spreken. Allereerst aldus Blum moeten eenige ernstige misverstanden uit den weg worden geruimd. Men heeft gezegd, dat de invloed van Frankrijk in Europa en zijn vermogen, d« Europeesche zaken mede te bepalen, achteruit zijn gegaan en dat zijn macht van nu af aan niet meer in staat is, zich doelmatig te verzetten tegen schen dingen van het internationale recht of doelmatige hulp te brengen bij de uitvoe ring van internationale overeenkomsten. Frankrijk zou door zijn binnenlandsche moeilijkheden naar buiten machteloos zijn gemaakt en geworden zijn tot een tweede- rar.gs-mogendheid. Er bestaat een rangor de tusschen de mogendheden, die deel uit maken van de internationale gemeenschap. Van oen dag af, waarop binnen den Vol kenbond een hiërarchie zou ontstaan of ouiten den bond een leidende groep zou opkomen, zou de Volkenbond moreel en materieel geruineerd zijn door omverwer ping van zijn eigen beginselen. Met klem ontkende Blum, dat de arbeidersbeweging in Frankrijk en de bezetting van het Rijn gebied naar buiten in een passieve houding zouden hebben gebracht. Is het een bewijs van zwakheid, dat Frankrijk na de bezetting van Rijnland niet zijn toevlucht tot de wapens heeft ge-

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2