Amstecdamscfie ïBeucs Provinciaal 1Hemos JCeckóLStfiool Onze 'Koloniën 5itmnieums vu pCt Th. M. Ketelaar's laatste gang. WEST-GRAFTDIJK UITGEEST BEVERWIJK NIEUWE NIEDORP nomen? Is het zwakheid zich liever op het j recht dan op de wapens te beroepen? Wanneer het gebied van Frankrijk zelf zou zijn aangetast, zou anders zijn opge treden. Wat de arbeidersbeweging betreft, wilde Blum slechts zeggen, dat vurige volken geen laffe of egoïstische volken zijn, en dat het volk te meer gehecht is aan zijn onafhankelijkheid wanneer het meer redenen heeft, deze te verdedigen, en vrijer leeft in een rechtvaardiger maat schappij. De wil van het Fransche volk is duide lijk, het wil den vrede voor alle volken en met alle volken, wat ook hun staatsbestel en welke ook hun regeeringlbeginselen mogen zijn. Zijn vredeswil is echter noch overgegeven zwakheid noch eeB egoïstisch terugtrekken op zichzelf, noch een berus tend aanvaarden van het voldingen feit. Dit zou tegenwoordig trouwens volstrekt onmogelijk zijn. Daarom wil Frankrijk niet alleen den vrede voor zickzelf, maar den ondeelbaren vrede in Eurjpa en de geheele wereld. Het tegenwoordige Europa is geen Europa des vredes, de tegenwoor dige wereld is geen wereld des vredes. Voor de eerste maal sedert 11 jaar ziet men een Europeeschen oorlog als mogelijk. Van alle oorlogsgevaren nu is iet ernstig ste misschien wel het collectiete gevoel, dat de oorlog mogelijk is gewnrden, zoo dra hij opgevat wordt als onafwendbaar. HET HAAGSCHE ZEDENDELICT. De Raadkamer der Haagsche rechtbank heeft heden de invrijheidstelling gelast van den verdachte C. v. d. W., die eenigen tijd in voorarrest heeft doorgebraclt als ver dacht van betrokken te zijn bij het zeden delict. Enorme belangstelling op de begraaf plaats. Op de begraafplaats Zorgvliel te Amster dam is hedenmiddag om half drie onder buitengewoon groote belangsteling, wijlen de heer Th. M. Ketelaar, lid derTweede Ka mer en van den Amsterdamschei gemeente raad, ten grave gedragen. Onder de zeer velen, die in le aula van de begraafplaats bijeengekomei waren om aan den overledene de laatste ler te bewij zen, merkten we op de minisers Oud en Slingenberg, de commissaris ér koningin in Noordholland mr. dr. A. Rödl, benevens leden van Ged. Staten en oui-leden van Ged. Staten, waarvan de heer Setelaar ook lid geweest is, voorts de burganeester van Amsterdam dr. W. de Vlugt, met de wet houders Kropman, de Miranda en Boekman, zoomede de gemeente-secretaris mr. v. Lier. Hierbij sloten zich aan de gemeenteraads leden van alle partijen. Tal van oud-leden van den gemeenteraad waren mede aanwe zig. Onder dezen waren de heeren H. J. den Hertog, en mr. L. v. d. Bergh en Klaas de Vries, vertegenwoordigd waren verder het hoofdbestuur van den Vrijz-Dem. bond en de afd. Amsterdam tan dien t>cnd, tal van hoofdbestuursleden van den fcond van Ne- derlandsche onderwijzers, waarvan de heer Ketelaar vele jaren óe secretaris is geweest. Zoomede bestuursledsn van de afd. Am sterdam van den bord. Het hoofdbestuur van het Ned. Onderwijzers genootschap was vertegenwoordigd dor lijn voorzitter. Ook waren aanwezig het bestuur van het Cen traal Genootschap van Vacantiekolonies van welke instelling de heer Ketelaar de pen ningmeester was. Tenslotte merkten we nog op de consul van Frankrijk, de heer Judas, de voorzitter van het bureau der Tweede Kamer waren wegens vergadering dezer kamer verhinderd tegenwoordig te zijn. Toen de kist met het stoffelijk overschot in de aula was geplaatst en onder een schat van bloemen was bedolven, trad aller eerst naar voren mr. A M. Joekes. Rede mr. Joekes. Mr. Joekes, sprekende namens de Kamer fractie en namens het hoofdbestuur van den Vrijz.-Dem.-bond, nam met een kort woord afscheid. Geboren als Amsterdammer heeft Ketelaar, aldus spr., hier gewerkt en ge leefd. Een werk vol toewijding ten bate van het algemeen belang. Vooral arbeidde hij voor het volkskind, voor den onderwijzer en voor het onderwijs. Als betrekkelijk jong onderwijzer werd hij voor district 5 Kamerlid. Hij is dat ge bleven, telkens weer werd hij herkozen. Van zijn werk in de Kamer is het belang rijkste zijn medewerking aan de commissie- Bosch voor de onderwijspacificatie. Hij was met hart en ziel voorstander var. het open baar onderwijs, de volksschool noest het centrale punt voor het 'olksondsrwijs wor den. In de Kamer sprak hij niet veel, doch wanneer hij het woord voerde, had hij ook de volle belangstelling vyi de aanwezigen. Zijn humor en gevatheid waren een deel van zijn wezen. Onze fractie, ald spr., her denkt hem met groote dankbaar id en eer bied en ook de bond is hei* vei zeer veel verschuldigd. Lange jaren is hij een van onze vooraan staande mannen geweest. To^het laatste toe is hij werkzaam geweest. Bij zijn heengaan gaan onzl gedachten uit naar zijn familie en zijn vrctw, die hem zoo volop heeft gesteund en «lp in hem een vader en verzorger verliez kracht putten uit de herinni vele mooie en goede wat hij, deed. Ook wij zijn hem dan dachtenis zal in dankbare herinnering wor den gehouden. Een woord namens Centrad Genoot schap. Vervolgens sprak de heer 1 ciucring Kool namens het Centraal Genoots *ap voor kin- derherstellings- en vacantiek omes. Dertig jaar lang, zoo zeide spr., is 1-stelair pen ningmeester geweest en hij ieeft het ge nootschap groot gemaakt. Hij vas «en pen ningmeester bij de gratie Goc*. Tlans zijn je werkkracht en humor st:gelegd. Wij zijn je dankbaar en zullen je w>rk i^poit ver geten. Je bent in het harnas gestorven en je laat een lichtende streep in het geiootsciap na, een prikkel tot navolging. Nanens jO.OOO Mogen zij ig aan het |je heenging, ar, zijn ge- kinderen zeg ik je dank voor je hulp en toe wijding. Rust zacht. Persoonlijk woord van minister Oud. Z.Exc. minister mr. P. J. Oud, sprak ten slotte als vriend. Ik wensch slechts een kort persoonlijk woord te spreken, aldus de mi nister, omdat ik zoo heel veel aan je te danken heb. Als Kamerlid heb ik Ketelaar leeren kennen en waardeeren. Alles wat hij voor de openbare zaak en het kind gedaan heeft, kwam voort uit zijn groote en goede hart. Voor u en voor uw kinderen zoo richt te spr. zich tot de nabestaanden is deze slag zeer hard. Misschien kan het u een steun zijn, wanneer ik u zeg, dat wij Kete laar zeer waardeeren en ook de hulp die u, mevr. Ketelaar, hem steeds hebt geboden. Weest ervan verzekerd, aldus eindigde de minister, dat wij Ketelaar nooit zullen ver geten. Hierop werd de baar onder zacht orgel muziek grafwaarts gedragen. Mr. R. H. Nierstrasz dankte voor de laat ste eer den overledene bewezen. KONINGIN IN JULI OP HET LOO. Het is de wensch van de koningin om de maand Juli beschouwd te zien als den tijd, welken hare majesteit rustig op het Loo wenscht door te brengen als vacantie. Hare majesteit zal uitsluitend de staatszaken af doen. ZITTING TWEEDE KAMER. Interpellatie-de Visser toegestaan. Hedenmiddag om 2 uur vergaderde de Tweede Kamer. De voorziter stelt voor, de rapporteurs voor het wetsontwerp tot reorganisatie van het spoorwegbedrijf voor het afdeelings- onderzoek van het ontwerp te benoemen. De Kamer keurt dit goed. Tot rapporteurs worden benoemd de heeren Bongaerts, van Braambeek, Rutgers van Rozenburg, Joekes en van Dijken. Aan den heer de Visser (c.p.) wordt verlof verleend, den minister van sociale zaken te interpelleeren over het optreden der regee ring naar aanleiding van de staking te IJmuiden en het stopzetten van de steun- uitkeering aan werklooze visschers. De interpellatie wordt aan de agenda toe gevoegd. Voortgezet wordt de behandeling van de Indische wetsontwerpen, waarin de be- stuurshervorming is vervat. De heer van Boetzelaer van Dubbeldam (c. h.) zou desnoods genoegen nemen met een proef met regionale rekeningen, maar acht invoering ervan als stelsel thans een sprong in het duister. Hij vreest, dat de aanstelling van gou verneurs moeilijkheden zal veroorzaken met de residenten. Men wachte daarmede tot het voorbereidende werk is verricht door regeeringscommissarissen. De instelling van groepsgemeenschappen acht spr. niet bevredigend, waarbij hy wijst op de op Java verkregen resultaten. Men bedenke, dat het oosten met betrek king tot kiesrecht, vertegenwoordigende lichamen e. d. het westen niet eenvoudig kan navolgen. DE VERDACHTE BRAND. Verdachte blijft ontkennen. Hedenmorgen is het onderzoek naar de oorzaak van den brand, welke gisteravond uitbrak in het sigarenmagazijn „Favorite" aan den Kamperfoelieweg te Amsterdam, door de politie met volle kracht voortgezet. Nadat de gearresteerde, de 22-jarige pleeg zoon van de eigenaresse, die gisteravond kort na den brand in bewaring werd ge steld, aan een verhoor was onderworpen, waarbij hij zijn bewering van gisteravond omtrent een overval gestand deed en ver telde, zich niets meer te herinneren, werd nog een onderzoek ingesteld in de woning, waarbij eveneens de dienst van den politie- scheikundige, den heer van Ledden Hulse bosch tegenwoordig was, benevens de dacty- loscopische dienst. Een uitgebreid feiten materiaal is reeds verzameld. Voor de boe kenkast, die verbrandde, vond men petro leum en het vermoeden is gerezen, dat de man een papier, gedrenkt in petroleum, ge bruikte om den brand te stichten. Ook het feit, dat een petroleumkachel, die gewoon lijk in den winkel staat, zich thans in de woonkamer, waar de brand ontstond, be vond, wordt door de politie zeer bezwaar lijk geacht. De scheikundige dienst zal thans op het laboratorium controleeren, of het ge vondene inderdaad petroleum is. Om twaalf uur werd de verdachte op nieuw aan een kruisverhoor onderworpen, waarbij enkele getuigen aanwezig waren. PROV. STATEN VAN NOORDHOLLAND. Dinsdag kwamen de Prov. Staten van Noordholland bijeen onder voorzitterschap van jhr. mr. dr. A. Röell, commissaris der koningin. Na de opening der vergadering herdacht de voorzitter het overleden lid, den heer Th. G. C. Hooij, met groote waardee ring. Ruim 17 jaar had de heer Hooij zitting in de Staten en gedurende dien tijd gaf hij zich met toewijding aan de belangen van het gewest. Vooral de bedrijven mochten de vrucht van zijn arbeid oogsten en zijn be noeming tot lid van den Raad van Toe zicht was in 1935 dan ook ten volle verdiend. Spr. herinnerde er aan, dat het de heer Hooij was, die de wijze, waarop thans de ge- meentebqgrooting wordt behandeld, voor stelde en zag doorvoeren. De r.k. fractie treft in zijn overlijden een smartelijk ver lies. Als nieuwe leden werden geïnstalleerd de heeren J. G. van Kessel (r.k.), J. P. van Kampen (n.s.b.), vacature de Bruin, en J. H. Wolkers )c.d.u.), vacature Fedde Schu- rer. Naar aanleiding van een schriftelijke me- dedeeling van Ged. Staten over den toestand van provinciale land- en waterwegen vroeg mevr. Boissevain (v.b.) waarom er niets werd medegedeeld over de verzakking van de Geinbrug. Voordat men ging bouwen, wist men, dat er moeilijkheden zouden kun nen komen, omdat men ook al met verzak kingen te kampen had met den Rijksweg over het Merwedekanaal. Toch zijn er scheu ren in de nieuwe brug en het gerucht gaat, dat er thans langere palen zullen worden ingeheid. Daaruit zou dus blijken, dat men niet voorzichtig genoeg is geweest. Behoo- ren de Statenleden daar niet meer van te weten? De heer Bomans (r.k.) zal daarover veer tien dagen antwoord op geven, nadat hij de noodige technische gegevens zal hebben verzameld. Tot buitengewoon lid van Ged. Staten werd benoemd de heer E. Luden (c.h.) De overige stukken werden commissoriaal gemaakt, waarna de vergadering werd ver daagd tot Dinsdag 14 Juli. egmond aan zee Voor de acte voorbereidend onderwijs (kleuteronderwijs) slaagde voor de akte A mej. M. J. P. de Mooy, alhier. Benoeming ambtenaar. Tot derden ambtenaar ter secretarie is door Burgemeestér en Wethouders benoemd de heer P. van der Pol te Egmond aan den Hoef.1 Benoeming strand wacht. Als strandwacht op het gemeentelijk kam peerterrein aan het Zuiderstrand rijn door B. en W. benoemd de heeren J. de Groot en KI. Wijker, beiden te Egmond aan Zee. Begin van brand. Maandagnamiddag heerschte alhier een zware onweersbui, gepaard gaande met een geweldige regen. Begin van brand ontstond bij den veehouder W. Bierens, alhier. Door de hulp van omwonenden werd de brand ge- bluscht. Poging tot diefstal. Door de gemeentepolitie in samenwer king met den alhier gestationneerden rijks veldwachter is Dinsdagavond in arrest ge steld zekere A. G. J. van Amsterdam, ver dacht van diefstal. De heer W. Deijle woont alhier in een afgelegen watermolen, ver in het land staande. By zijn thuiskomst be merkte hij dat onbevoegden zich toegang tot den molen hadden verschaft en een be drag van 65 hadden medegenomen. De politie werd direct gewaarschuwd die wel dra een uitgebreid onderzoek instelde met als resultaat dat J. als verdacht van diefstal is aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld. Het onderzoek duurt nog steeds voort. De hier gevestigde groenten- en fruit markten ontvingen Dinsdagochtend uit den Haag het bericht dat binnen niet al te langen tijd een bedrag van 19.000 zal worden uitgekeerd Worden als tuinders- steun welke alleen bedoeld zal zijn over het vorig jaar geoogste snijboomen in het tijdvak 15 Juli15 September. Uitvaart meester Wilbrink. Dinsdagmiddag had onder groote be langstelling de plechtige uitvaart plaats van den heer H. Wilbrink, in leven hoofd der openbare lagere school dezer gemeente. Van het schoolgebouw hing de vlag halfstok en op het schoolplein hadden zich met het onderwijzend personeel de leerlingen der school geschaard. Het was een ontroerend schouwspel toen de baar van den overledene tusschen een haag van leerlingen werd ge dragen en zijn leerlingen bloemen strooiden op de baar van hun meester, die tevens ge dekt was door een zestal kransen en bloem stukken. De stoet werd naast de familieleden ge vormd door B. en W. en de raadsleden, het onderwijzend personeel, de voormalige on derwijzeres mej. Oostveen, het bestuur van IJs- en Volksvermaak, voetbalvereeniging N.V.V., de Oudercommissie, leden der com missie van schoolverzuim, oud-leerlingen en leerlingen en nog vele vrienden en kennis sen. Bij het terrein der voetbalvereeniging hing eveneens de vlag halfstok. Voor den ingang der begraafplaats hadden een veertigtal le den van de voetbalvereeniging N.V.V. zich in twee ryep opgesteld, waartusschen de baar werd gedragen. Deze laatste groet van N.V.V. aan hun voorzitter, die vanaf de op richting zooveel van zyn krachten aan deze vereeniging had gewijd, gaf een onvergete- lijken indruk. Nadat allen zich aan de groeve hadden geschaard en de kist onder doodsche stilte, slechts onderbroken door het dof gerommel van een naderend onweer, gedaald was, nam allereerst het waarnemend hoofd der school, de heer B. Verhoeve, het woord als volgt: Beste collega! Het valt mij moeilyk on der deze droeve omstandigheden een woord van afscheid te spreken tot u, die zoo vu rig gehoopt had den blyden dag te beleven, waarop u zelf weer de taak die u zoo lief was, zoudt kunnen vervullen. Het is helaas anders geloopen en niemand had aan deze afloop kunnen denken. Twee jaar geleden toen ik als waarnemend hoofd hierkwam is mij gebleken welk een plaats gij in de har ten van collega's en leerlingen had ingeno men. U was een groot kindervriend en een zeer joviaal collega. Ik breng u dank voor alles wat gij de kinderen hebt geschonken en namens juffrouw Visser en meester Sten- neberg dank voor de prettige samenwerking die zy altijd mochten ondervinden. We zul len aan u terugdenken als een rondborstig, edel en vooral eerlijk mensch. De groote liefde en toewijding voor het onderwijs heeft u de kracht gegeven het leed te dragen, dat u niet bespaard is gebleven. Spr. hoopte, dat mevr. Wilbrink de kracht en de steun moge vinden bij hare kinderen om deze zware be proeving te weerstaan. Beste collega, beste meester Wilbrink, rust in vrede. Hierna sprak burgemeester Pluister in de eerste plaats als hoofd der gemeente en als vriend. Spr. schetste allereerst hoe meester Wilbrink gedurende 18 jaren, waarvan 10 jaren als hoofd, het onderwijs in deze ge meente heeft gediend en bracht hem op deze plaats namens het gemeentebestuur dank voor al hetgeen hij voor het onderwijs in deze gemeente heeft gedaan. Voor een drietal jaren werd het den heer Wilbrink duidelijk aan welke ernstige ziekte hij leed. Moedig trok hij naar het sanatorium om de zoo begeerde genezing te zoeken. Kort na zijn vertrek hebben eenige kinderen mij gevraagd wanneer meester Wilbrink weer terug kwam en ze zeiden mij de school dan met bloemen te zullen versieren en of de vlag dan van de school mocht wapperen. Meester Wilbrink is thuis gekomen, de bloemen zijn er, en van de school waait de vlag, maar.... half stok, en de vroolijke kinderschaar staat als 'met stomheid gesla gen. Helaas moest de burgemeester hier zijn rede afbreken, omdat de onweersbui, die steeds dreigender en dreigender naderde, deze plechtigheid wreed kwam verstoren. Nadat allen een goed heenkomen hadden gezocht in de consistoriekamer, nam burge meester Pluister wederom het woord, ver klarende, dat door heel het leven v-n meester Wilbrink een draad van tragiek loopt, die zelfs bij deze teraardebestelling niet ontbreekt. Meester Wilbrink zocht naar een volledig herstel van gezondheid, eerst dan kon hij de plaats weer innemen, die hij noodgedwon gen had moeten verlaten. Het heeft helaas niet zoo mogen zijn. Laat het zijn vrouw tot troost zijn, dat gansch het dorp deelneemt in haar verlies en in haar smart. Tot de familie, zeide burgemeester, dat zij uit de groote belangstelling wel zullen hebben begrepen, welk een plaats de heer Wilbrink hier op Nieuwe-Niedorp heeft in genomen. Een goed onderwijzer, een goed collega, een goed vriend, een goed vereenigingsman en een goed burger is heengegaan. Collega's, vrienden, bestuurders van ver- eenigingen en oud-leerlingen hebben beslo ten gezamenlijk een gedenkteeken op zijn graf te plaatsen. Een gedenkteeken uit gra niet gehouwen in den geest van dezen man, stoer, eenvoudig en sober. Een blijvend gedenkteeken voor hem die in de harten van zoovelen een blijvende plaats heeft ingenomen. Beste vriend Wilbrink, rust zacht. De vader van den overledene bracht den dank van de familie voor de groote belang stelling en hoopte, dat zijn zoon te midden van dit dorp, waar hy met zooveel toewij ding zijn arbeid heeft vervuld, in vrede zal mogen rusten. HEILOO. Dinsdag had op de bedevaartplaats van O.L. Vr. ter Nood de groote bedevaart plaats van de provincie Utrecht. Het bezoek, als regel een 1000 personen, bleef daar thans beneden, hoogstens een 600 pelgrims kwamen per extra-trein aan. Om half elf droeg pastoor Bekkers uit Ab coude de H. Mis op met assistentie van de kapelaans uit Utrecht en Maarssen. Na den middag volgde kruisweg en lof met Sacra mentsprocessie. SCHOOLHOOFD BENOEMD. De heer W. F. Carriere hoofd der school II Kogerpolder te Akersloot is in gelijke betrekking benoemd te Beets. NIEUWE GOUVERNEUR VAN OOST-JAVA. Ch. A. v. d. Plas, resident van Cheribon. Tot gouverneur van Oost-Java is, naar Aneta gisteren uit Soerabaja gemeld heeft, benoemd de heer Ch. O. v. d. Plas, resident van Cheribon. Zooals men weet, was het gouverneur schap van Oost-Java open gekomen door de benoeming van gouverneur J. H. B. Kune- man tot lid van den Raad van Indië. De heer van der Plas behoort ongetwijfeld tot de meest vooraanstaande leden van het corps van het binnenlandsche bestuur en zijn naam werd dan ook reeds dadelijk voor deze vacature genoemd. Hij heeft de verschillende rangen bij dien tak van dienst op Java doorloopen en is o.m. bij den dienst van de pestbestryding werk zaam geweest. JUFFERTJE BLAUWBAARD. Bioscoop-theater Harmonie. Shirley Temple heeft gisteravond in de Harmonie bij de eerste voorstelling van juf fertje Blauwbaard weer een nieuwe over winning behaald. Wat weet zij zich weer eenig te bewegen te midden van de paar denliefhebbers en gokkers en hoe weet zij steeds meer de liefde te winnen van den book maker en het meisje van den krachtigen „ridder". Dat deze laatste tenslotte helpt om het leven van Shirley te redden, maakt veel indruk en zorgt voor een spannend slot. Adolphe Menjou en Charles Bickford treden naast Shirley Temple al bijzonder op den voorgrond. Een uitstekende film. Een buitengewoon uitgebreid en amusant voorprogramma gaat aan dit hoofdnummer vooraf. van Woensdag 1 Juli 1936. OPGAVE VAN NOORDHOM. ^'DSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Vorige koers 1934 1934 1930 STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 4 Ned.-Indië 5)4 Duitschland Idem met verklaring BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. Koloniale Bank Ned. ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Steel comm. U. S Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr. Perlak Philips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific gNoteering per 50. tExclaim. 250 98 18 Vis 21Vs 117*/. 132V, 43'/, 110 110 21'Vi, 39'/j 571/, 203 l?2i%g 11 i5/a 4'3/$ 20*/i6 30S/i« 3'/]« 22»/, 3b1 Vis 4'/s 257V, 124 104 19'/, 10.90 160 203 256V, 268i/8 2f>Vi6 10»/l6 97/14 1241/, 72 93»/, 38V, 66V, 2V« 1V4 461/s 1831/, 2381/, 2271/, 45i/, 20'/, 9>U 77% pl.m. 1.30 987/IS 961/4 211/4 117% 43 1101/, 21'/« 57V, 200 172-1/4 113V, 47 201/, 301/, 2% 3 22V, 36 J-Vis 251* 122 103 19% pl.m. 1.45 98-9/is 96'/4 18% pl.m. 2.00 981/, pl.m. 2.15 986/g 96H/is 202 26ï'/4-i 79 10»/is 9%-Vis 125i/4-i 72 94 38 46 185 239-40 229 45% 20»/is 91/, 78 coupon PROLONGATIE vorige koers WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm Oslo Madrid VU pCt •Exdividend. Vorige koer, 1.467/8 7371/, 59. ^2V, 9.73% 24 82 48 08 33.00 38 05 37.07% 20.15 172 113'/, 113»/,-| 172 113% 201-Vis 3-Vis 20% 301/s 207,4 -t 30%, 3-%s 36»/is 36$-Vis 36»/,-| 251 251 251-*/, 268$-»/, 2688/g 268f-9$ 10J-uAs 9-Vis iot-% 126.1/, 126$-71 72»/, 127%-J 72% 186 241 241 Heden Koer, op heden 2 uur 1.455/, 7 357/, 59 221/, 9.72»/, 24.81 48 05 32.80 37 90 36 90 2015

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3