Spoel Mackt&ecicfUen AALSMEER IN NOOD. Bloemen uit het beroemde Aalsmeer. k"n (Mld\/0P Meddens' voorzitter van de Rekening 1935. Dijkgraaf en hoogheemraden boden ter vaststelling aan de rekening van het wa terschap over het dienstjaar 1935. De gewone dienst sluit met een batig sal do van 127.908.17 en de buitengewone dienst met een batig slot van 129.524.99, terwjjl de dienst van de wegen en daarbij behoorende kunstwerken, overgenomen van andere lichamen, zoowel gewoon als bui tengewoon in ontvangsten en uitgaven in evenwicht sluit. Het batig slot van den buitengewonen dienst 1935 bestaat uit het batig slot van het reservefonds ad 50.769.61, een bate over de jaren 1934 en 1935 uit den verkoop van steenen en puin ad 76.662.16, de op brengst van den verkoop van stormdienst- benoodigdheden ad 1.044.33, een uitkee- ring van 5 van het renteloos voorschot aan de N.V. Noorder Stoomtramweg- Maatschappij te Alkmaar ad 250, een nog niet belegd gedeelte van de opbrengst van reeds eerder verkochte onroerende en roe rende goederen ad 732,79, terwijl het restant ad 66.10 afkomstig is uit afkoop van schuldplicht. Bij het vaststellen der begrooting voor 1936 is er op gerekend, dat het bedrag ad 50.769.61 in zijn geheel zou komen ten bate van den dienst 1936. Voorgesteld werd nu om ook de bedragen ad 76.662.16, 1.044.33, 250 en 732.79 naar dien dienst over te brengen. De heer Barendrecht rapporteerde namens de voor het nazien benoemde com missie en merkte daarbij op, dat gebleken is, dat aan tijdelijk onmachtige belasting plichtigen een redelijk uitstel is ver leend. Aan nalatigen werd nog een bezoek gebracht, met als gevolg, dat nog veel werd betaald en menigeen hooge kosten werden bespaard. Deze wijze van invorde ring behoort, naar spr. meende, navolging te hebben. Dank zij de voorlichting der ambtenaren, had de commissie een goed overzicht kun nen krijgen van den gang van zaken.. Spr. constateerde, dat het jaar 1935 voordeelig is geweest. Nu het voordeelig saldo wordt overgebracht naar 1936, zal de kans op verlaging der belasting worden ver groot. De rekening werd hierop vastgesteld, waarbij ook de bestemming der verschillen de genoemde bedragen werd goedgekeurd. Verbouwing gemeenelandshuis. In plaats van de bij de begrooting voor gestelde verbouwing van het gemeenlands- huis stelden dijkgraaf en hoogheemraden thans een nieuw plan voor, bestaande in 'n verlenging van den nieuwen in dentuin uitgebouwden vleugel van het gebouw. Volgens dit plan zullen worden verkre gen: 1. een brandvrije ruimte voor den dienst van den penningmeester van 7.90 x 6.05 M.; 2. een lokaal voor het kantoorper soneel van den penningmeester van 5.40 x 4 M.; 3. een privé-kantoor voor den pen ningmeester van 3.30 x 2.90 M.; 4. een tee kenkamer voor het personeel van den inge nieur van 6.20 x 6.10 M. De kosten van deze verbouwing zijn ge raamd op 8000 (de aanvankelijke raming was 4500). Voorgesteld werd om het nieuwe plan nog vóór het a.s. winterseizoen uit te voe ren. Goedgekeurd. De aanbesteding zal ge schieden bij onderhandsche inschrijving, om daardoor tijd te winnen. Verlaging jaarwedden. Om een redelijke aansluiting te verkrijgen met de salarissen in gemeenten van mid delbare grootte, waarmee die van het hoog heemraadschap destijds werden gelijk ge steld, stelden dijkgraaf en hoogheemraden voor om, naast het pensioenverhaal van 10 pet., wederom een verlaging in te voeren van 5 pet voor de jaarwedden van de leden van het dagelij ksch bestuur en van den secretaris, den penningmeester en den in genieur, alsmede het overige personeel van het waterschap Voor eerstgenoemden iets méér, omdat hier de thans gelden jaarwed den worden verlaagd met 5 pet. van de oor spronkelijke bedragen dier salarissen. De rijwielvergoeding wordt verlaagd met 20 en gesteld op f 30. Ten slotte werd nog voorgesteld het presentiegeld terug te brengen van 15 tot 12.50. Bij een nadere mededeeling stelden dijk graaf en hoogheemraden voor om de 5 pet. salarisverlaging niet toe te passen op de loonen van de wegwerkers K. Wagemaker en P. Weel. Het kwam hen n.1. voor, dat de loonen van bedoelde wegwerkers, thans be dragende resp. 20.90 en 21,85 per week (verminderd met 10 pet. wegens pensioen aftrek), in verhouding tot die van het los- vaste personeel, wel eenigszins in het ge drang zouden komen bij verdere verlaging. Waar genoemde wegwerkers een individueel loon genieten, hetwelk buiten het verband van de loonschaal in de jaarwedde-verorde- ning staat, vond het dag. bestuur er geen be zwaar tegen t. a. v. deze loonen een uit zondering te maken op de algemeene ver laging. (Wel zal voor hen gelden de ver laging van de rijwielvergoeding). De heer H a r t o g kon zich met het voor stel vereenigen, aangezien het geheel gaat in de richting van de bedoeling dergenen, die in de vorige vergadering verlaging be pleitten. Den heer Ham was gebleken, dat de huishoudelijke kosten van het waterschap per H.A. lager zijn dan bij „Drechterland". Wenschelijk zou het zijn, als het beheer van alle waterschappen in één hand werd ge bracht. De groote lasten van het hoog heemraadschap, ontstaan in hoofdzaak door de technische werken, die ten goede komen aan de ingelanden. Deze zullen die lasten met liefde behooren te dragen. Spr. was het er niet mee eens, dat de salarissen te hoog zijn. Alleen zou hij de vergoedingen voor het dag. bestuur aarnnerkelftk willen verlagen, véél meer dan nu wordt voorge steld. De heer L a k e m a n had gaarne gezien, dat het dag. bestuur was gekomen met een verlaging van salarissen dei hoogheem raden tot 1000. Hij maakte hiervan een voorstel, om recht te staan voor zijn organi satie. De heeren Jimmink en Langendijk ondersteunden dit voorstel. De dijkgraaf verdedigde het voorstel van het dag. bestuur. Hij wees erop, dat aan vankelijk het salaris van den dijkgraaf gelijk was aan dat van den burgemeester van Hoorn; thans is het lager. De vergoeding voor de hoofdingelanden was oorspronkelijk f 1500 en zal nu 1200 worden. Spr. meende dat aan den eisch om verlaging nu wel is voldaan. De heer van der Sluys wilde méér zien naar het werk, hetwelk voor het sala ris wordt gedaan, dan te vragen, of de in gelanden af of niet tevreden zijn. Het werk is toegenomen en het salaris is verlaagd met 20 pet. Spr. was tegen het voorstel van den heer Lakeman, dat alleen van de hoog heemraden nog 200 méér wil afnemen en de overige verlagingen goedkeurt. Het voorstel-Lakeman werd met 10 tegen 8 stemmen verworpen. Het voorstel van het dag. bestuur werd vervolgens met alge meene stemmen goedgekeurd. Sluiting. Bij de sluiting deed de dijkgraaf mededee ling van een verzoek van den heer Koning, waarin deze informeerde naar het antwoord van Ged. Staten op een geruimen tijd ge leden gezonden request, waarbij werd aan gedrongen op gelijkstelling van den aanslag voor gebouwde eigendommen met dien voor de ongebouwde (voor beide de volle op brengst en niet meer voor eerstbedoelde slechts de helft). Spr. antwoordde hierop, dat de kwestie tijdroovend en ingewikkeld is, vandaar dat er nog geen voorstel is gekomen. Het dag. bestuur houdt het oog erop gevestigd, maar zal moeten afwachten wat Ged. Staten in dezen zullen doen. Hierop werd de vergadering gesloten. Tennis. NEDERLAND—AMERIKA. Naar wij vernemen, zal, voorafgaande aan de internationale kampioenschappen welke vol gende week te Noordwijk worden gehouden, op Zondag en Maandag a.s. de officiëele inter landwedstrijd NederlandAmerika te Noord- wijk gespeeld worden. In de Amerikaansche ploeg komen niet al leen de reeds eerder gemelde spelers Allison, van Rijn en Surface uit, doch ook de twee speelsters van de ploeg voor den Wightman- beker, mej. Babcock en mevr. van Rijn. Voorts een vierde speler, Stratford. De Nederlandsche ploeg bestaat uit de spe lers, die te Wimbledon gespeeld hebben, n.1. mej. Rollin Couquerque, mej. Terwindt, Tim mer, Knottenbelt, Hughan en van Swol. De indeeling van de dubbels zal later vol gen, evenals het officiëele programma. Het is echter zoo goed als zeker dat Zondag de drie zeer interessante partijen TimmerAllison, mej. Couquerquemej. Babcock en het hee rendubbelspel gespeeld zullen worden. DE INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN VAN NEDERLAND. Aan de internationale kampioenschappen van Nederland, welke de volgende week te Noordwijk gehouden zullen worden, nemen, naar wij vernemen, verschillende bekende bui- tenlandsche speelsters en spelers deel. Vooral het dames-dubbelspel is zeer sterk bezet. Daarin komen o.a. uit: mevr. Mathieu (Frankrijk), mevr. Gorodnichenko (Frankrijk), mej. Jodrzejowska (Polen), mej. Horn (Duitsch- land), mej. Babcock (Amerika) en mevr. van Rijn (Amerika). Voorts zullen van Nederland sche zijde deelnemen mej. Rollin Couquerque, mej. Terwindt, mej. Belzer, e. a. Voor het heeren-enkelspel hebben reeds in geschreven: Allison, van Rijn, Stratford, Sur face, allen Amerika. Met Oostenrijkers, Fran- schen en Tsjechen is men nog in overleg. DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN WIMBLEDON. Timmer en mej. Rollin Couquerque een ronde verder. De kwart-eind- strijden dames enkelspel. Engeland verloor gisteren wel alle kansen om het dames enkelspel te winnen. Immers, in de kwarteindstrijden sloeg mevr. Sperling Dorothy Round met 63, 86 en de Pool- sche speelster mej. Jedrezejowska won vrij gemakkelijk van Kay Stammers in straight sets. Verder plaatsten zich voor de halve eindstrijden Helen Jacobs en mevr. Mathieu. Mej. Lizana heeft het Helen Jacobs niet zoo gemakkelijk gemaakt. Want na de beide eerste sets 62, 16, leidde de Chileensche speelster met 43 in den final set. Doch toen sloeg de Amerikaansche drie games achtereen. Mej. Horn werd door Simone Mathieu ge slagen na een baselineduel. In den eersten set leidde mej. Horn met 53, miste drie setpoints en verloor toch nog den set met 75. De Fransche speelster bestookte op tactische wijze de backhand van haar tegenstandster en vooral in den tweeden set leverde dit de Fransche kam pioene menige game op. In de ontmoeting tusschen mevr. Sperling en mej. Round liet de Deensche speelster haar tegenstandster aanvankelijk van het kastje naar het muurtje loopen. In den tweeden set leidde mevr. Sperling met 52, toen Dorothy Round haar vorm terugvond, maar haar tegenstandster liet het niet op een final set aankomen. In het heeren dubbelspel verloren de titel houders Crawford en Quist in een vijf sets ontmoeting van het sterke Fransche dubbel Borotra en Brugnon. Hughes en Tuckey sloegen de Amerikanen Grant en Straford, niet zonder strijd, terwijl von CrammHen kei tegen Allisonvan Rijn moest worden afgebroken bij two sets all wegens inval lende duisternis. Onze landgenooten mej. Rollin Couquer que en Timmer sloegen het Engelsche dub bel miss Yorke en Lysaght. In deze partij heeft vooral Timmer magnifiek werk gedaan en het was voornamelijk zijn werk, dat on ze landgenooten de volgende ronde bereik ten. Mej. Terwindt en Knottenbelt gaven de overwinning aan het Engelsche dubbel mej. Mowbray Green en Williams niet cadeau. Ook zij maakten er 3 sets van, doch in den laatsten set waren de Nederlanders nergens. Voor de overige wedstrijden verwijzen wij naar de uitslagen, waarvan de voor naamste zijn: dames enkelspel kwartfinales: mej. Jedr- zejowska (Polen) sl. mej. Stammers (Enge land) 62, 63; mevr. Mathieu (Frankrijk) sl. mej. Horn (Duitschland) 75, 63; mej. Jacobs (V.S.) sl. mej. Lizana (Chili) 62, 16, 64; heeren dubbelspel: Borotra en Brugnon (Frankrijk) sl. Crawford en Quist (Austra lië) 3—6, 7—5, 2—6, 9—7, 62; von Cramm en Henkei (Duitschland)Allison en van Rijn (V.S.) 6—4, 8—10, 4—6, 6—3 (gestaakt tvegens duisternis); gemengd dubbelspel: mej. Rollin Couquer que en Timmer (Nederland) sl. mej. Yorke en Lysaght (Engeland) 75, 36, 62; mej. Mowbray Green en Williams (Engeland) sl. mej. Terwindt en Knottenbelt (Nederland) 64, 16, 60; mevr. en de heer v. Rijn (V.S.) sl. mej. Ingram en Maier (Engeland- Spanje) 61, 60; mej. Dearman en Prenn (Engeland) sl. mej. Heeley en Stedman (En- geland-Nieuw Zeeland) 63, 46, 61; mej. Kraus en von Planner (Duitschland) sl. mej. O'Connell en Aeschliman (Ierland- Zwitserland) 26, 62, 75; mevr. Hen- rotin en Martin Legeay (Frankrijk) sl- meJ- Brown en Deloford (Engeland) 60, 63; mevr. Sperling en Malfroy (Denemarken- Nieuw-Zeeland) sl. ej. Wittenstrom en Ro- bertson (Zweden-V.S.) 61, 60; mej. Stammers en Austin (Engeland) sl. mevr. Kirk en Meredith (Engeland) 60, 46, 63; mevr. de la Valdene en Kukuljevic fFrankrijk-Joegoslavië) sl. mevr. Lucas en Leader (Engeland) 61, 61; mevr. Ma thieu en Petra (Frankrijk) sl. mej. Horn en Lund (Duitschland) 64, 108; mej. Whit- marsh en Wilde (Engeland) sl. mej. Noel en Borotra (Engeland-Frankrijk) 2—6. 61, 6—3. Vo e t b a 1. ALCMARIA—Z.V.Y. 3—2. Een aardige wedstrijd. Alcmaria I zette gisteravond haar oefen programma voort met het spelen van een vriendschappelijke ontmoeting tegen haar alouder. tegenstander Z.V.V. uit Zaandam. De withemden brachten een combinatie in het veld, waarin wederom aan enkele jeug dige spelers, n.1. aan de junioren de Jager als keeper en Schaper als rechtsbinnen een plaats was ingeruimd. Ook de blauw-zwarten probeerden enkele jongere krachten De wedstrijd zelf is tot één der beste en aardigste ontmoetingen van de laatste maanden geworden, waarbij onze stadgc- nooten niet alleen bijna voortdurend in de meerderheid waren, doch zeker ook het beste van het spel hadden. Meermalen werd er met zulk een vuur gespeeld, dat men dacht een competitiewed strijd te aanschouwen. Alcmaria bracht de volgende combinatie in het veld: de Jager Bijlsma Schokker Rootring Gerritse Hoorn Burgers, Schaper Hiemstra de Jong Koning Na 25 minuten spelen namen onze stadgc- nooten door een fraai schot van Burgers de leiding, terwijl Hiemstra die nog voor de rust tot 20 vergrootte. Na de hervatting was het spelpeil zoo mogelijk nog beter dan daarvoor. Jammer was het, dat Hoorn wegens een blessure boven het linkeroog moest uitval- l-ii. doch hij werd niet onverdienstelijk dooi de Grand vervangen. De beide overige middenspelers Gerritse en Rootring vielen voortdurend op door hun goed en hard wer ken. Geheel onnoodig veroorzaakte eerstge noemde een vrijen trap op den rand van het strafschopgebied, waaruit Z.V.V. den ach terstand tot 21 verkleinde. Toen was de beurt wederom aan Alcma ria. Met een goed gericht schot maakte de Jong er daarna 31 van. Kort vóór het einde wisten de blauw zwarten door een misverstand in de witte achterhoede er 32 van te maken, met welken stand het einde van dezen pittiger, strijd kwam. Scheidsrechter Hoek leidde verdienste lijk. Zwemmen. D. A. W. NAAR NEREUS. Groote deelname op de zwem wedstrijden in Zaandijk. A.s. Zondag worden door de zwemvereeni- ging Nereus te Zaandijk belangrijke zwem wedstrijden georganiseerd. Hieraan neemt o.m. ook D.A.W. deel en wel met de volgen de zwemmers en zwemsters: 50 meter vrije slag dames: H. Boerwinkel, E. van den Berg, L. van Doorn, H. de Car- pentier en B. Smit. 75 meter wisselslag heeren: M. A. Koste lijk. 50 meter vrije slag adsp. meisjes: W. de Vos Burchart, H. de Wit, J. Oostwouder, C. de Vos Burchart. 50 meter vrije slag adsp. jongens: W. de Vries, W. Brouwer, N. Helder, F. Dijkstra en A. D. Imhülsen. 75 meter wisselslag dames: E. van den Berg, J. Boulonois, C. de Vos Burchart, H. de Carpentier. 100 meter vrije slag heeren: M. A. Koste lijk en E. Groothuizen. 100 meter schoolslag heeren: J. Hoogland, J. C. Koel en A. D. Imhülsen. 4 x 25 meter vrije slag estafette adsp. meisjes: D.A.W. met: W. de Vos Burchart, H. de Wit, J. Oostwouder, C. de Vos Burchart. 4 x 25 meter vrije slag estafette adsp. jon gens: D.A.W. met: W. de Vries, N. Helder, F. Dijkstra en D. A. Imhülsen. 4 x 50 meter vrije slag estafette dames: D.A.W. met: J. Boulonois, L. van Doorn, H. dc Carpentier en B. Smit. 10 x 50 meter vrije slag estafette heeren: D.A.W. met: G. Soecker, J. Ooijevaar, F. Dijkstra, D. A. Imhülsen, H. Caarls, C. J. van Wijk, H. ten Her kei, E. Groothuizen, A. van Beek en M. A. Kostelijk. Economische ondergang bedreigt Aalsmeer. Kweekers zien in regceringsstcun eenige reddings mogelijkheid. Het eens zoo bloeiende centrum van Nederlandsche bloementeelt met zijn wereldberoemde rozen- en seringencultu res, Tnet zijn export van potplanten over de geheele wereld, verkeert in nood en wordt met economischen ondergang be dreigd. De crisis, die het geheele economische leven en in het bijzonder land- en tuin bouw heeft aangetast, zou Aalsmeer zeker niet onberoerd hebben gelaten, maar den nekslag kreeg de hier beoefende, welhaast geheel op export aangewezen bloementeelt door de uitvoermoeilijkheden en invoer beperkingen, waarmee elk land trachtte aan eigen moeilijkheden tegemoet te komen. Terwijl men dus hoe langer hoe meer op de binnenlandsche markt was aangewezen daalde de beteekenis daarvan steeds meer door de vermindering van de koopkracht De doorsneeprijs, die in 1929 nog 4.05 cent per stuk voor rozen en 13.14 cent voor seringen bedroeg, was in 1934 gedaald tot 1.86 cent per stuk voor rozen en 4.99 cent voor seringen. Wat dit voor Aalsmeer be- teekent kan men nagaan als men weet, dat per jaar 115 millioen rozen en 12 millioen takken seringen gesneden worden. De om zetten der Aalsmeersche veilingen daal den dan ook van 6.774.700 in 1930 tot 3.996.563 in 1935. In totaal werd in vijf jaar tijds een kleine tien millioen gulden minder ontvangen. En met bitterheid constateeren de kwee kers, dat wanneer deze hulp uitblijft niet alleen hun eigen bestaan en dat hunner arbeiders vernietigd zal worden, maar dat het eens zoo bloeiende Aalsmeer zal ver dorren tot een doode gemeente en dat een bedrijf zal ten ondergaan, dat in zijn soort eenig was in de wereld en op roemrijke wijze heeft bijgedragen tot de vestiging van Nederlands faam over onze grenzen. Zeilen. ZEIL- EN WATERSPORTVEREENIGING „UITGEEST'. De zeil- en watersportvereeniging „Uit- weest" organiseert tegen Zaterdag en Zon dag, 4 en 5 Juli a.s., een propaganda- en watersportfeest op haar jachthaventerrein aan de Uitgeestermeer ter gelegenheid van het 100ste lid, dat thans ingeschreven is en de uitbreiding van de jachthaven, t.w. de ingebruik stelling van de 2e haven en de nieuw gebouwde kanobergplaats. Het gaat met deze vereeniging nog steeds crescendo. Vanaf den tijd dat ze ten doop werd gehou den, slechts jaar geleden, is ze uitge groeid tot een vereeniging, die thans alreeds meer dan 100 leden telt in het bezit is van een jachthaventerrein, een fraai clubge bouw met kanobergplaats en 2 havens. Wei nigen onder ons zullen een dergelijke bloei hebben durven voorspellen en nog steeds mogen we haast wel zeggen, dagelijks, ko men er nieuwe leden bij. Het is dan ook een goede gedachte van de vereeniging om deze gebeurtenis op a.s. Zondag niet zonder meer voorbij te laten gaan en verwacht mag dan ook worden, gezien de groote belang stelling die voor deze vereeniging bestaat, dat er a.s. Zondag veel publiek op haar ter rein aanwezig zal zijn. Het gemeentebestuur en diverse vereenigingen, ook van buiten de plaats, zullen worden uitgenoodigd hierbij tegenwoordig te zijn. We doen hieronder het programma voor de beide feestdagen volgen, een programma, dat mede door de demonstraties te geven door de Haarlemsche reddingsbrigade, zeer velen zal trekken. Waterpolo. NEDERLAND—BELGIE. Nederlandsch zevental samen gesteld. Gisteravond heeft de Technische Com missie van den K. N. Z. B. het Neder landsch polo-zevental voor den a.s. Zon dag te spelen Holland—België wedstrijd vastgesteld: Doel: Veenstra (Het IJ). Achter: Van Oostrom Soede (Het IJ), Reg- ter (Rott. Z. C.) en Van Heeteren (K N. Z.B.). Vóór: Maier (Het IJ), Franken (Zwem- lust, Utrecht) en Van Aelst (K.N.Z.B.) Invallers: Van Woerkom en Den Hamer. Scheidsrechter is de Duitscher Rolte uit Hannover. Het Belgisch zevental is als volgt: Doel: Disy (C.N.B.) Achter: StoeleN (Nage, St. Gilles), Isse- lee (Onafh.) en G. L. Blitz (Verners). Vóór: A. Casteleyn (Antw. Z. C.), Coppie- ters (Brussel S.C.) en v. d. Pauw (Gent S.C.). Reserve: Matthys. Wielrennen. STAYERSWEDSTRIJD IN HET UTRECHTSCHE STADION. Van Hoek goed op dreef. Gisteravond vonden in het stadion te Utrecht wielerwedstrijden plaats, benevens een demon stratie-rit op J. A. P.-racemotor door Hans Herkuleyns, waarvoor van de zijde van de K. N. M. V. groote belangstelling bestond. O.m. waren aanwezig mr. van Gelderen en mr. De 100 KM. stayerwedstrijd in een manche voor zes Nederlandsche renners had een zeer spannend verloop, mede doordat een premie van 200 was uitgeloofd voor den renner die het meest strijd zou leveren. Pijnenburg zoo wel als Alkema hadden met pech te kampen en moesten uitvallen. Gedurende zeer langen t was van Hoek, daarna Wals de leider, tot tenslotte van Hoek op fraaie wijze definitief de leiding nam. De uitslagen waren als volgt: omniumwedstrijd: sprint over drie ronden: 1. van Egmond; 2. P. van Kempen; 3. Slaats; 4. Pellenaars. Tijd laatste 200 meter, 12 2/5 sec. Klassementwedstrijd over 8 K.M.: 1, van F mond; 2. Pellenaars; 3. P. van Kempen; 4. Slaats. Australische achtervolging: 1. Slaats; 2. Pel lenaars; 3. van Egmond; 4. van Kempen. Totaaluitslag: 1. van Egmond 5 pt.; 2. Slaats 8 pt.; 3. Pellenaars 8 pt.; 4. Piet van Kempen 9 pt. Koppelwedstrijd voor amateurs over 20 K.M.: 1. J. Bruzee—Jacob 26 min. 23 sec. Afvalwedstrijd voor nieuwelingen: 1. P. Boelekamp. 100 K.M. wedstrijd voor stayers (250 ronden): 1. van Hoek 1 uur 21 min. 01/5 sec.; 2. Snoek (100 meter); 3. Wals (390 meter); 4. v. d. Wulp (12 ronden). De premie van 200 werd verdeeld tusschen van Hoek, Snoek en Wals. i— AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 1 Juli 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. De aanvoer bedroeg 350000 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 1 Juli 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 306 Vette kalveren, le kw. 4656 cent, 2e kw. 3844 cent en 3e kw, 2836 cent per K.G. levendgew.; 104 Nuch tere kalveren 5f 8; 289 Varkens, vleesch- varkens, wegende van 90110 K.G. 4244 cent, zware varkens 4041 cent, vette var kens 3839 cent per K.G. slachtgew. NOORDSCHARWOUDE, 1 Juli 1936. (Noordermarktbond) Aangevoerd 195800 K.G. aardappelen, waarvan soort en prijzen als volgt: Groote schotten 2.50f 3.50, Schotsche muizen 2.50f 4.10, Drielingen 2.20—2.90, Kleine 1.20—f 1.80 en Blauwe Eigenheimers 5.70. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Juli 1936. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 425000 K.G. Aardappelen, w.o.: Schotsche muizen f 3.503.70, Blauwe eigenheimers 5.90, Drielingen 2—3.30, Bonken f 3.50, Kleine 1.40f 1.80, alles per 100 K.G. en 180 stuks Bloemkool ie s. 3.90f 5.40; 6000 bos Peen 3.10—f 3.(0 en 800 bos Rabarber 2.50. PURMEREND, 30 Juni 1936. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap pelen: Schotsche muizen f 0.881.12 en Kleine Schotsche muizen 5078 cent pef kist, 25 K.G.; Dubb. slaboonen z. dr. f 4.05 4.75 en Snyboonen: Stam (breede) 2.402.70 en Tuinboonen 5367 ct Per kist, 15 K.G.; Peulen 1.50—f 4.50 per kist, 50 K.G.; Doperwten 0.82—1.32, GeW. Blauwschokkers 1 0.921.04 en Blauwe Blauwschokkers 0.921.07 per kist, 1» K.G.; Perziken f 3 per 100 stuks; Aardbeie# 1024 cent per doosje (1 K.G.); Bloemkool f 1.50—5.40 per 100 stuks; Sla f 0.50-- f 1.20 per 100 krop en Andijvie 824 cent per kist; Wortelen 8.70f 12 per 100 bos- WARMENHUIZEN, 30 Juni 1936. Aange voerd 87500 K.G. Aardappelen: Schotsche: mnuizen f 3.50f 3.80, grove 3.50, grove export 2.50 en drielingen 2.601 3- BEVERWIJK, 30 Juni 1936, 3 uur. Aard beien per 100 slof f 2852; Tuinboon^ per 100 K.G. 5; Div. doperwten per 1 pond 57; Rabarber f 5.50, Peen 1 4<P beide per 100 bos; Sla en Postelein 13 cent per fust. Aardbeien, 4 uur: Per 100 slof werd taald voor Amazone 4255; MouP Rouge 3346 en voor eerstgenoemd® per -100 K.G. 14.50—16.50. De voorrad"* Deutz Evern zijn thans zoo goed als ruimd.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8