Aqmda Een goed examen Stad en Omgeving JCeck S. School WeaAedcht .58itutmland Twee Alkmaarsche jongelui verdwenen. Een ongeluk wordt gevreesd. De drukte op de kaasmarkt. Onder de bezoekers een 90 Engelschen. De heer Meijer de Vries op de markt. Bruin staat gezond. Stedeiyk Museum ingang Br eedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 105 en 79 uur; 's Zondags van 10 —9 uur. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half 8, tot en met Maandag, hoofdnummer Vrouwen om den Zonnekoning (hum.); hoofdrollen Renate Müller, Dorothea Wieck e.a. Leeftijd boven 18 jaar. Dinsdag-, Woensdag- en Donder- dagav., half 8, hoofdnummer Ik ben een dief (sens.); hoofdrollen Mary Astor, Ricar- do Gortez e.a.; vooraf De moord in de wol ken (sens.) Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ginger de wildzang (rom.); hoofdrollen Jane Withers, O. P. Heggie, Jackie Searl en Kath. Alexander. Toegang voor eiken leef tijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De veroveraar van Indië (rom.); hoofdrol len Ronald Colman en Lorette Young; twede hoofdnummer Stradivarius (muz.); hoofdrol Gustav Frölich. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De onzichtbare man (sens. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 3 Juli. 8 uur, ten huize van den heer W. Stroink, Blockho"epark, ledenvergadering Kinderzorg. Een extra politie radio-bericht uit Alkmaar is heden over Hilversum en Scheveningen uitgezonden. Het luidt als volgt: De commissaris van Politie te Alk maar verzoekt opsporing van den min derjarige Gregorius Kortbeek, oud 18 jaar en van de 16 jarige Marie Logger, beiden uit Alkmaar. Zij hebben op Woensdag 24 Juni de ouderlijke woningen verlaten en zijn daarin niet teruggekeerd. Zij zijn in eikaars gezelschap gezien en in het be zit van een wit geschilderde kano, voorzien van een groen dek en dragen de den naam „Zeehond". De jongelui zijn Woensdag 24 Juni te 's avonds per kano langs de kust van Egmond in de richting Scheveningen gegaan. Zij hebben zich uitgelaten, dat zij, langs de Belgische- en Fransche kust gaande, naar Engeland wilden oversteken. Een ongeluk is zeer waar schijnlijk. Alle kustplaatsen in Nederland en België en schepen op de Noordzee wor den om nauwlettend onderzoek en be richt verzocht. Naar wij vernemen hebben de jongelui deze tocht in stilte voorbereid. Zij lieten de kano naar Egmond brengen en zijn des avonds om 10.30 uur uitgevaren. Een oude visscher wees hun op het ge vaar, maar zij beweerden, dat zij binnen afzienbaren tijd weer terug zouden zijn. Hij heeft hun toen nog gewezen hoe zij tus- schen de banken moesten varen en voor zichtig moesten zijn met den stroom. De jongen had f 30 op zak en er waren 6 flesschen melk meegenomen. Naar verluidt zou het vaartuigje aan het eind van de vorige week bij de Noord- hinder bij Vlissingen gesignaleerd zijn. Nadere bijzonderheden. Wij hadden heden een onderhoud met den vader van den 18-jarigen Kortbeek, die ons verklaarde te vermoeden, dat de Jongen het plan had opgevat om over het Nauw van Calais met de kano naar Engeland over te steken. De jongen, zoo vertelde de vader, was werkzaam als monteur, hij bezat een diplo ma van de Ambachtsschool en van een 5- jarigen cursus teekenen en had een gesloten karakter. Zijn liefde voor het 16-jarige meisje had de vader meer opgevat als een jeugdliefde, die niet zoo ernstig genomen moest worden. Thans bleek de ouders, uit brieven die zij op zijn kamer hebben gevonden, dat beiden zeer veel van elkander hielden en dat het meisje van huis weg wilde, omdat haar ouders zich uit geloofsoverwegingen sterk tegen den omgang verzetten. De jonger; had verschillende zeekaarten geteekend en zich met zelfstudie Engelsch bezig gehouden. De heer Kortbeek had dit, als gepension- neerd onderofficier van de marine, niet on gewoon gevonden. De bewuste kano was door hem zelf ge bouwd, voorzien van een V bodem en lag vast op het water. Steeds had hij zich er echter tegen verzet, dat de jongen er alleen met de kano op uittrok, omdat hij niet vol doende zwemmen kon. Daarom was de jon gen begonnen in de Overdekte zwemlessen te nemen. De jongen, die den 24sten nog den gehee- doet Ge, alt Ge rustig kunt nadenken, ibnder angst-gevoel, zónder gejaagdheid, zónder hoofdpijn Neem daarvoor 'n „AKKERTJE". Zoo'n metalen sakdoosje met 3 stuks voor slechts 20 cent is voor U bijzonder geschikt. Overal verkrijgbaar. len dag bij zijn baas had gewerkt, had met zijn jongeren broer, die wel kon zwemmen en er dus met de kano wel alleen op uit mocht, een afspraakje gemaakt, dat deze met de kano om 8 uur bij het Gerechtsge bouw zou komen en goed zou vinden, dat de oudere broer met zijn meisje in de kano een tochtje maakte, onder de belofte, dat hij om kwart voor 10 terug zou zijn. 's Avonds half 12 kwam de jongste zoon echter thuis met de fiets van zijn broer, omdat hij door den mist, die was komen op zetten, ongerust was geworden. De heer Kortbeek begaf zich onmiddellijk met een andere kano op onderzoek uit, tot half vier overal vergeefs zoekende. Tot gister heeft de heer Kortbeek overal, per auto en motorboot, tot zelfs in Fries land, een onderzoek ingesteld. Toen de heer Kortbeek gister vernam, dat de visscher Bol te Egmond aan Zee den 24sten, des avonds half elf, een kano met een jongen en een meisje zee had zien kie zen in de richting Scheveningen, stond voor hem vast, dat zij de beide jonge menschen zijn geweest. Uit een daarna ingesteld on derzoek is gebleken, dat de jongen de kano, die den vorm van een klein sloepje had, per vrachtauto naar zee heeft doen vervoeren en dat het meisje, dat reeds overdag van huis was weggeloopen, hem in Egmond heeft opgewacht. Zooals begrijpelijk is, zijn de ouders van den jongen en het meisje sterk onder den in druk van het lang uitblijven van berichten over de jonge menschen. Hoewel zij het ergste vreezen, leven zij toch nog in de hoop, dat beiden door een schip zijn opgepikt. Wanneer de kano, die men op de Noord Hinder de vorige week in zee heeft gezien, de kano van de jonge menschen is geweest, dan bestaat daarop inderdaad kans, omdat dan vast staat, dat de jonge man het een eind ver met zijn plan heeft gebracht en de route van de groote scheepvaart heeft ge volgd. Dat het hier een dubbeltje op zijn kant is, staat echter wel vast. Op de kaasmarkt was de aanvoer 160.000 K.G. slechts een 2000 K.G. lager dan de vorige week. De prijs van fabriekskaas was gemid deld weer 19, die van de boerenkaas, welke voor veertien dagen 24 en de vorige week 20 was, kwam thans niet hooger dan 16. Er waren deze week weer een honderd tal kaas-wimpels besteld en er werd over het algemeen druk gewimpeld. In steeds meer straten ziet men den wimpel uitge stoken en het geheel maakt een feeste- lyken indruk. Het aantal vreemdelingen was wel licht door den dreigenden regen heden niet zoo bijzonder groot. Van de gelegenheid in het Waaggebouw door meisjes in Oud-Hollandsch costuum gepresenteerde kaas te proeven werd reeds gebruik gemaakt. Het Rijkskaasmerk en eenige propagan- dap laten van den zuivel waren boven de tafel aangebracht. In plaats van minister Oud, die beloofd had de kaasmarkt te zullen bezoeken, maar verhinderd was naar Alkmaar te komen, was de heer Meijer de Vries, hoofdinspec teur van de Werkverschaffing, aanwezig. Hij werd door den burgemeester en de heeren Voorthuizen, Bonsema en Grondsma rondgeleid, stelde veel belang in de markt en beloofde de Alkmaarsche kaasmarkt kwestie op het Departement aanhangig te zullen maken. Bij de bezoekers bevinden zich een 90- tal Engelschen, leden van de United Wardsclub of the City of London, die dezer dagen een bezoek aan ons land bren gen. Zjj werden door den heer Margadant, mej. van der Linden en eenige jongeren, die zich daarvoor beschikbaar hadden ge steld, in groepen iondgeleid en voorge licht. Bezichtigd werden o.a. de pakhuizen van de heeren Henneman en Kool. Het gezelschap gebruikte de lunch in hotel Proot, waar mevrouw VisBosman eenig reclame-materiaal ronddeelde. Er waren ditmaal buitengewoon veel schoolkinderen en de Nieuwesloot stond vol autobussen. Van het Hofplein wordt als autoparkeerplaats elke week drukker gebruik gemaakt. Mr. Bosman, voorzitter van de V. V. V. heeft de heer Mac. Foll. Kerbey rondge leid. Deze is van de editorial staff van The National Geographic Society te Washing ton en zal een artikel over onze kaas markt schrijven. Door Polygoon werden heden van de kaasdragers en van de markt verscheidene filmopnamen gemaakt. KAASDRAGERS-JUBILE. De heeren J. Zaadnoordijk en J. Volkers 50 jaar kaasdrager. Er was hedenmorgen een korte plechtig heid op de kaasmarkt: twee leden van het personeel, de taschmannen J. Zaadnoordijk van het Gele Veem en J. Volkers van het Groene Veem, vierden hun 50-jarig lidmaat schap van het kaasdragersgilde. Het Waag gebouw was feestelijk met vlaggen getooid. Het geheele gilde stond vanmorgen tegen 9 uur in het smetteloos wit met de gekleurde hoeden, opgesteld bij het kantoor van de V. V. V., waar door „Polygoon" van de heele groep foto's werden gemaakt. Een groot aantal belangstellenden was hierbij tegen woordig. Daarna werden de kaasdragers en de aan wezige familieleden in de Waag bij de schalen verzameld, waar de burgemeester de jubilarissen toesprak Hij noemde 'n dienst betrekking van 50 jaren wel heel lang, maar tegenover de eeuwenoude kaasmarkt is dat eigenlijk nog maar een korte spanne tijds. Spr. weidde uit over het belang van de kaasmarkt als plaats waar de kaasprodu centen en de handel elkaar ontmoeten en zette uiteen, dat het de kaasmarkt is, die het product over de heele wereld bekend deed worden. Daaraan hebben de beide ju bilarissen met hun beste krachten meege werkt en daarmee feliciteerde spr. hen en ook de gemeente, die aan beide heeren de zilveren eere-mcdaille zal uitreiken. Op spr.'s verzoek geschiedde dit door den wethouder, den heer Bonsema, die daarbij naging, hoe beide jubilarissen elke phase van het kaasdragersgilde doorliepen: nood hulp, kaasdrager en taschman en schetste hun ijver en trouw. Hy stelde vast, dat don kere wolken de kaasmarkt bedreigen, maar hoopte, dat het niet zal komen tot een kaas- beurs. Spr. was overtuigd, dat het kaas dragersgilde al het mogelijke zal doen om dat te voorkomen. Hierop overhandigde spr. aan de jubila rissen met een stevigen handdruk het eer bewijs der gemeente. Wij voegen onze gelukwenschen hieraan toe. EINDEXAMEN R.H.B.S. Voor het diploma B zijn geslaagd de dames A. Kooy, S. Minderhoud, H. B. Kielstra, M .W. F. Kroon en E. Schut en de heeren: C. G. Coevert, C. Koomen, J. J. Pantekoek, J. Roozendaal, D. Visser, L. J. Degenaar, J. F. Helder, R. Kaptein, L. G. Wensink, J. van Eerden, J. van der Heide, P. J. Meereboer, F. G. de Wilde, R .Schrra- ken, B. Sj. Sieswerda, H. Boomgaard, J. A. Korteweg, L. E .J. Poutsma, H. Riem, H. Davelaar, J .B. Jager en P. J. Jongens. DE LIGHALLEN BESTAAN 25 JAAR. Naar wij vernemen, wordt heden het 25-jarig bestaan herdacht van de lighallen van de Vereeniging tot bestrijding van t.1 .c. Zooals bekend staan deze hallen in de stadskweekerij. Vroeger waren er een tweetal, thans is dit aantal al tot zes uit gebreid. De hallen staan onder toezicht van Zus ter Warnaar, die reeds 12)4 jaar hier werkzaam is. COLLECTE GEWAPENDE DIENST. De collecte ten behoeve van het Fonds Gewapende Dienst (Fonds voor oud-militai ren) heeft opgebracht in Alkmaar 67.07 en in Bergen 11.93 DE NOOD IN HET CAFE- EN RE STAUR ATIEBEDRIJF. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier richtte zich opnieuw tot de colleges van B. en W. van tal van gemeenten in haar district met het verzoek in overweging te willen nemen om gebruik te maken van de by de wet van 28 Juli 1933 S 388 aan de gemeenten toegeken de bevoegdheid om de huurwaarde van de perceelen of perceelsgedeelten uitsluitend dienende tot uitoefening van het bedrijf van houder van een koffiehuis, restaurant of andere inrichting tot het gebruiken van spijzen en dranken tegen betaling, voor de heffing van de personeele belasting, slechts voor twee derde of voor één derde deel in aanmerking te nemen. Tevens verzocht zy het wettelijk tarief voor het houden van biljarts in deze inrich tingen te doen verlagen of voor dezen grondslag in het geheel geen belasting te heffen. De raad der gemeente Harenkarspel, die dit adres der Kamer van Koophandel inmid dels in behandeling heeft genomen, besloot daarop gunstig te beschikken door verla ging van den grondslag der biljartbelasting van 20 op 15. Daar de opcenten ter plaat se 200 pCt. bedragen is door de tegemoetko ming van den raad aan het verzoek der Ka nier de biljartbelasting dus teruggebracht van 60 op 45 per jaar. UITDEELINGSLUST GEDEPONEERD. Ter griffie van de rechtbank alhier is ge deponeerd de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van C. P. Middelbeek, ban ketbakker te Alkmaar. Uitkeering aan concurrente schuldeischers nihil. OPENBARE DRONKENSCHAP. Door de politie is gistermiddag proces verbaal opgemaakt terzake openbare dron kenschap tegen een persoon, die zich in dusdanigen toestand op den Voormeer op hield. Hij is ter ontnuchtering naar het bureau van politie overgebracht DE EERSTE MELOENEN. De eerste meloenen zijn heden op de exportveiling aangevoerd door den heer C. van der Velde te Alkmaar. ALKMAAR-PACKET. Wij ontvingen nieuwe bijzonderheden over de tochten, uitgaande van de Alkmaar Packet in binnen- en buitenland, bootrei zen, autobusdiensten en de zgn. Alkmaar Packet tours, tochten van meerdere dagen per touringcars naar het buitenland. DE PONTEN TE VELSEN EN HEMBRUG. Het verkeer by de ponten te Velsen en Hembrug is op drukke uren meermalen wanordelijk, doordat nieuwe passagiers de pont reeds betreden hebben, voordat de op de pont zijnde personen en voertuigen ge legenheid hebben gehad, deze te verlaten. De A. N W B. heeft de aandacht van den hoofdingenieur-directeur van den rijks waterstaat, belast met het toezicht op de ponten, op dezen ongewenschten toestand gevestigd en tevens aangedrongen op de tot stnndkoming van een rookverbod op de ponten. CONCERT STED. MUZIEKTUIN. Zondag 5 Juli a.s. 's avonds 8 uur geven de zangklassen van Alkmaar, Bergen en Heiloo, die onder leiding staan van den heer Joh. Kuiper, een gezamelijke uitvoering in den stedelijken muziektuin alhier. Een koor van meer dan 250 meisjes- en jongens zal zich laten hooren in een aantal zeer mooie liederen en cantaten, o.a.: „Het Onweer" van Philip Loots. Van dezen com ponist, die juist uitmuntte in het schrijven voor kinderkoor, is deze cantate een der voornaamste werken. Zij zal met begelei ding van piano en pauken worden uitge voerd. De humoristische cantate „De Stand vastige Tinnen soldaat" van H. v. Tussen broek zal met begeleiding van piano en trompetten ten gehoore worden gebracht. Het programma wordt geopend door het be kende jongenskoor van den heer K., dat met dubbel mannenkwartet en strijkorkestbege leiding zal uitvoeren: Kyrie en Gloria uit de Messa in D dur van Pietro A Yon. Vervolgens zal medewerking worden ver leend door het Alkmaarsch Symphonie Orkest onder leiding van den heer Willi Kohier. Dit orkest dat het vorige jaar met veel succes in den muziektuin optrad, zal orkestwerken uitvoeren van G. Rossini, Joh. Strauss e.a. Met 'n prettig dansje zal deze ongetwijfeld genotvolle avond worden besloten. INTREDE PREDIKANT TE UITGEEST. Naar wij vernemen hoopt dr. Hanneman op Zondag 26 Juli te Uitgeest zyn intrede te doen. De bevestiging zal plaats hebben door ds. IJzerman van Heemskerk. GESLAAGD. Mej. D. van der Laan te Schermerhorn slaagde 2 Juli te Amsterdam voor het on- derwij zeressen-examen. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 5 JULI 1936. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Warners; 6 uur ds. Kloosterman van Amsterdam, (voorbe reiding H. avondmaal). Kapelkerk, 10.45 uur, ds. Baar. Rem. Gerei. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk, 10 uur, mej. Da. M. P. Stol van Haarlem. Doopsgezinde Kerk, 10.30 u., ds. Kuiper. Gerei. Kerk, 10 uur en 5 uur ds. von Meyenfeldt, (5 uur Heidelbergsche Cath. Zondag 14). Herst. Apost. Gem., Toussainstraat, 10 U. en 4.30 uur en Woensdagavond 8 u., dienst The Star oj Hope Musion, Maandagavond, 8 uur, in de zaal van café Central, de heer Sevensma van Amsterdam. Vry Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 uur, (bij ongunstig weer), ds. Ruys; 2.30 Zon dagsschool; 7 uur ds. Ruys, onderwerp: „Hoeveel „gelooven" zyn er?" Leger des Heils, (stichter William Booth), Limmerhoek 40; Zaterdagavond, 8 uur, openluchtsamenkomst op de Steenen Brug; Zondagmorgen, 7.30 uur, bidstond, 10 uur, heiliginsdienst, onderwerp: „het getal 490 en ons leven"; Zondagmiddag, 3.30 uur, openluchtsamenkomst bij den Kattenberg: Zondagavond, 7.30 uur, bidstond, 8 uur overwinningsavond. Dinsdagavond, 8 uur, samenkomst voor Gods volk; Donderdagavond, 8 uur, openba re heiligingssamenkomst. Stads Evangelisatie, Laat no. 56, 10 uur, wijdingdienst; 8 uur en Donderdagavond 8 uur, openbare samenkomst UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. van Mullem, (onderwerp: „Twist"). BARSINGERHORN, 2 uur, ds. Vorstman. Doopsgezinde Gemeente, 10 uur, ds. van der Veen. BERGEN, 10 uur, ds. Vinke (em.-pred.) Ger. kerk, 10 uur en 3.30 uur, ds. Verburg, em.-pred. te Hilversum. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. Kloosterman van Amsterdam. Vry. Ev. gem., 10.30 uur, (bij gunstig weer) ds. Ruys (hagepreek met viool). BERGEN AAN ZEE, 10.30 uur, ds. Hel dring van Heummen. (Liturgische dienst). BURGERBRUG, geen dienst. DIRKSHORN, 10.30 uur, ds. de Leeuw. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN ZEE, geen opgave ont vangen. EGMONDBINNEN, 10 uur, de heer Van Aalst (cand.) GROET, geen opgave ontvangen. GROOTSCHERMER, 10 uur, ds. Heep. HEILOO, 10 uur, ds. Bloemhoff. Tekst 1 Thess. 5 18, onderwerp: „God in alles danken". Ned. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, v.m. 10 uur, ds. H. E. Grave- meyer van Amsterdam. HEERHUGOWAARD, geen opgave ont vangen. LIMMEN, 2 uur, ds. Bloemhoff. NIEUWE NIEDORP, 8 uur v.m., ds. van Baaien. NOORDSCHARWOUDE, geen opgave ontvangen. OOSTGRAFTDIJK, geen dienst. OUDESLUIS, geen dienst. OUDORP, 9.30 uur, ds. v. d. Kieboom. OTERLEEK, 9.30 uur, ds. Baar. OUDKARSPEL, geen opgave ontvangen. PETTEN, 11.30 uur, ds. van Beek. SCHAGEN, 10 uur, ds. van Beek. SCHAGERBRUG, geen dienst. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. SCHOORL, geen opgave ontvangen. SINT MAARTEN, 10.30 uur, ds. Tinholt SINT MAARTENSBRUG, geen dienst. SINT PANCRAS, 9.30 uur, (o.t), de heer de Witt uit Noordwyk. STOMPETOREN, geen dienst, (wegens vacature beurt). Evangelisatie, 10 uur, de heer A. van der Kaay, van Amsterdam. UITGEEST, 10 uur, ds. Briët. URSEM, 11 uur, ds. Kastein. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrijdag 3 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768,2 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 746,3 m.M. te Veetmanoer. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 4 Juli: Meest matige, zuidelijke tot westelijken, later weer krimpenden wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen, weinig verandering in temperatuur. Bultenlandsch weeroverzicht. Bewolkte lacht zal blijven. In de algemeene drukverdeeling kwam nog weinig verandering. Over IJsland kwam een nieuw daalgebied den depressie- toestand versterken, zoodat zich op het oogenblik daar de kern van het omvang rijke lage drukgebied bevindt Over Spanje nam de hooge druk wat toe. Onder invloed van de depressie blijft het weer over de Britsche eilanden onze omge ving en het grootste gedeelte van Frankrijk, zwaar bewolkt en regenachtig. De weste lijke luchtstroom drong ook tot Duitschland en Polen door, waar zij met vry zware on- weders de warme lucht verdrong en flinke afkoeling bracht. Ook over Zuid-Scandinavië is het koeler, a! wordt rond de Botnische Golf nog een vrij hooge temperatuur aangetroffen. Er is in den ten onzent heerschenden weerstoestand nog geen verandering te wachten. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). JulL Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm. nam. 4 3.46 4.15 0.17 0.37 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. JuIL Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm. nam. 4 3.43 4.12 0.05 0JS Alleen AMILDA-zonnebruincrême, welke Pigmentol bevat, geeft Uw gelaat, hals en armen, óók bij weinig of geen zon, direct een sportief bruine teint. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 23 ct WARMENHUIZEN, geen opgave ont vangen. WESTGRAFTDIJK, 7.30 uur n.m., ds. Loysen, (avondmaal). WINKEL, geen dienst ZUIDSCHARWOUDE, geen opgave ont vangen. ZUIDSCHERMER, 10 u., ds. J. E. Loysen. ONGEVAL MET DOODELIJKEN AFLOOP. Gistermiddag had de monteur Bredeveld te Eibergen (Geld.) by het verrichten van werkzaamheden het ongeluk uit een licht- paal van het electrisch net te vallen. Hij bekwam een schedelbasisfractuur en een ernstige hersenschudding en hij werd in zorgwekkenden toestand naar een zieken huis overgebracht, waar hij kort na aan komst is overleden. B. was 32 jaar oud en laat een vrouw en een kind achter. LANDDAG JOODSCHE VROUWENRAAD IN NEDERLAND. Gister werd te Amersfoort de jaarlyksche landdag van den joodschen vrouwenraad in Nederland gehouden. Deze landdag droeg ditmaal het karakter van een ontspannings-samenlfomzt Tegen het middaguur verzamelden de deelneem sters, die in grooten getale waren oogeko- men, zich in het Berg-hotel. Des middags werden joodsche liederen voorgedragen door de bekende zangeres Chaja Goldstein. WIELRIJDER DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag omstreeks half vier wilde een bejaarde wielrijder uit de Manpadslaan te Heemstede den drukken Heerenweg oversteken. Hij lette daarbij niet op het verkeer met het gevolg, dat hy door een uit de richting Bennebroek komende auto werd aangereden. Hij werd over den weg geslingerd en was vrijwel op slag dood. Het slachtoffer bleek te zijn de 69-jarige vroegere bakker Q. L. Freeriks, wonende te Vogelenzang. VERSCH ONTBIJTBROOD. Nog alleen voor hotels. Naar wij vernemen, overweegt de mi nister van sociale zaken het nemen van een proef inzake het vekrijgbaar stellen van versch ontbijtbrood in hotels. De bedoeling hiervan is vooral, tegemoet te komen aan eventueele bezwaren van vreemdelingen, die gewend zijn versch brood by het ontbyt te gebruiken. De minister heeft daarom goedgevonden, dat door de arbeidsinspectie op verzoek van de daarvoor in aanmerking komende ho telhouders vergund wordt, dat de bakkers, van wie zy het voor hun gasten bestemde ontbytbrood betrekken, de benoodigde hoe veelheid van 8 uur v.m. af mogen vervoe ren en aan die hotels afleveren.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2