Vmag. en Acudod Perry, de overwinnaar van Wimbledon. JACKO IS WEG. Geneeskundige brieven Schaken. SCHAAKSIMULTAANSEANCE. Mooi succes van de heeren Appel en de Waal. Maandagavond 29 Juli j.1. is door de hee ren D. Appel Jr. en E. de Waal, twee sterke spelers van de Alkmaarsche Schaakvereni ging V.V.V., voor de leden van die schaak vereniging en voor eenige introducé's een alterneerende (d.i. een afwisselende) simil- taanséance gegeven. Ofschoon een alterneerende simultaan- séance veel zwaardere eischen aan den simultaanspeler stelt (immers beide simul- taanspelers doen om beurten een zet en moeten zich dus steeds in eikaars gedachten verplaatsen), is de door de heeren Appel en De Waal gegeven séance een mooi succes geworden, gelijk uit onderstaanden uitslag blijkt: Aantal deelnemers 26; hiervan wonnen zij 17 partijen, speelden 5 partijen remise tegen de heeren Groenewoud, Kwadijk, Semeins, Kieft, Kruiderink en van Beek, en verloren slechts 3 partijen aan de heeren H. Wiebols Jr., J. de Waal en Punt. Van de maximaal te behalen 26 winstpun ten verkregen zy er 20, alzoo ongeveer 76 De séance had een vlot verloop en duurde ongeveer 3 uur. Voo:r de winnaars en ook voor degenen, die remise speelden, waren door de schaak- vereeniging V.V.V. eenige prijzen, in den vorm van schaakboekjes, beschikbaar ge steld. Lawtennis. Perry sloeg Von Cramm met 61, 61, 60, het is de groote sensatie van Wimbledon. Voor de derde ach tereenvolgende maal heeft Perry dus den titel behaald, een resultaat overi gens, dat alleen Doherty voor den oorlog heeft kunnen bereiken. Maar de cijfers, waarmede Perry won, spreken duidelijke taal. Het is een helaas treurig incident voor het Duitsche tennis geworden, dat mis schien nog ernstiger gevolgen kan hebben. Op weg naar Wimbledon heeft Von Cramm in het westen van Londen een lichte aan rijding gehad, een lichte, dank zij de tegenwoordigheid van geest van den ten nisspeler. Door zeer krachtig remmen en het stuur plotseling om te gooien voor kwam Von Cramm erger, toen hij, bij een zijstraat, zich plotseling zag geplaatst voor een met groote snelheid in tegenover gestelde richting naderenden wagen. Maar bij die bewegingen en de lichting botsing, die nog plaats vond, schijnt Von Cramm zijn knie gestooten en een spier van het rechterbeen licht verrekt te hebben. Zijn echtgenoote, die, evenals twee vrienden van hem in den wagen zat, was zeer ner veus door het incident. En naar later zou blijken, had het ongeval ook zijn eigen zenuwen danig aangegrepen. Voor de match tegen Perry liet Von Cramm zijn rechterbeen nog masseeren, maar bij zijn eerste service was het al mis. Hij had last van kramp en het werd een hopeloos geval, want Perry had volkomen vrij spel tegen een speler, die zich niet voor de volle honderd procent kon geven. Over de match zelf valt dan ook niets te sclirijven ,het ging heel snel, 18 games tegen 2. Na de ontmoeting vroeg hij den Umpire mede te dealen, dat door een bles sure hij niet bij machte was geweest een beter spel te ontwikkelen. In de kleed kamer kregen de reporters weinig uit hem ,hij weigerde over de match te dis cussieeren. Ook enkele officials konden geen verklaring van hem los krijgen. Per ry deelde mede, dat hij zich zelf in uitste kenden vorm had gevoeld, doch weigerde over de blessure van Von Cramm com mentaar te geven. Wij schreven hierboven, dat dit ongeval nog wel heel ernstige gevolgen voor het Duitsche tennis zou kunnen hebben. Immers, over enkele dagen begint te Agram de eindstrijd in de Europeesche zone tusschen Yoego-Slavië en Duitsch land en het is zeer de vraag of Von Cramm zal kunnen spelen. De Duitsche aanvoerder van het team, dra. Kleinschroth, liet zich gisteravond nog zeer pessimistisch daarover uit. Vandaag vertrekt Von Cramm naar Berlijn en eerst daar zal blijken, of hij te Agram zal kun nen spelen. Indien het niet het geval zal blijken, zullen Henkei en Werner Menzel in de beide enkelspelen uitkomen. In ieder geval zullen Lund en Henkei in het dub belspel tezamen uitkomen. Het publiek heeft overigens zeer sym pathiek gereageerd. Ten getale van 15.000 waren de toeschouwers rondom het Cen- trecourt gezeten. Men prees algemeen het volhouden van Von Cramm, vooral toen in den derden set de Duitscher meer hinkte dan liep over het veld. Trouwens, de niet gemakkelijk te bereiken ballen liet Von Cramm loopen en in dertig minuten was de partij beslist. Borotra-Brugnon geslagen. De tweede sensatie beleefde Engeland in het heeren dubbelspel. Het tweede dubbel tal Hare-Wilde slaagde er in het sterke Fransche paar BorotraBrugnon met 61, 46, 61, 64 te slaan. Maar ook hier hadden de tegenstanders van de Engelsche combinatie met pech te kampen. Want ook Borotra had last van een spierblessure en kon zich geenszins ten volle geven. Het heeren dubbelspel is daarmede een volledige Britsche zaak geworden, want ook Hughes—Tuckey zegevierden. In het dames dubbelspel heeft Engeland een paar in de finale en met Perry-Miss Round in het gemengd dubbelspel heeft men ook nog een zeer sterke troe. Behalve in het dames enkelspel is het dus wel En geland, dat steeds op den voorgrond treedt. De uitslagen luidden: heeren enkelspel finale: Perry (Enge land) slaat Von Cramm (Duitschland) 61, 6—1, 60. heeren dubbelspel: halve wedstrijden: Hare en Wilde (Engeland) slaan Borotra en Brugnon (Frankrijk) 61, 46, 6—1, 6—4. Hughes en Tuckey (Engeland) slaan Allison en Van Rijn (V.S.) 75, 64, 3—6, 11—9. Dames dubbelspel, halve eindstrijden: mevr. Fabyon en mej. Helen Jacobs (V.S.) slaan mej. Ingram en mevr. King (Enge land) 6—4, 6—3. Mej. Stammers en mej. James (Enge land) slaan mevr. Andrus en mevr. Hen- rotin (V.3.Frankrijk) 60, 64. Gemengd dubbelspel, kwarteindstrijden: mej. Round en Perry (Engeland) slaan mevr. Mathieu en Petra (Frankrijk) 64, 7—5. Mevr. Sperling en Malfroy (Denemar kenNieuw-Zeeland) slaan mevr. Hen- rotin en Martin Legeay (Frankrijk) 75, 63. Halve eindstrijd: mevr. Fabyan en Bud- ge (V.S.) slaan mevr. Sperling en Malfroy (DenemarkenNieuw-Zeeland) 64, 63 door EVA WILLMITZER. Jacko is de papegaai, Gipsy de hond, Lau- retta de vrouw en Bob de man. Alle vier leven vroolijk en welgemoed, zonder zorgen en zonder plichten. Zij moeten enkel en alleen voor hun eigen vermaak zorgen en dat doet ieder op zijn eigen manier. De jonge blonde vrouw Lauretta rijdt paard, tennist, zwemt, rijdt auto, roeit en danst. Haar echtgenoot doet hetzelfde, maar bo vendien is hy nog hartstochtelijk henge laar. Dat het echtpaar bij deze tijdroovende bezigheden zelden thuis is, laat zich denken. Daarom berust de zorg voor de huishouding bij een vrome dienstmaagd. Jacko en Gipsy zyn aan hun lot overgelaten. Marie, de dienstmaagd, brengt den dag door met bid den en het zingen van vrome liederen, Jacko en Gipsy vermaken zich op hun ma nier. Het lievelingsspelletje van die twee i3: Jacko steekt zyn bonten papegaaienkop in de nwijd opengesperden bek van Gipsy. Ais dank, dat Gipsy zich dit laat welgevallen krauwt Jacko dan liefderijk met zijn scher pe snavel den hond op zijn kop. Maar de terrier heeft niet altijd lust zijn bek open te sperren; dan fluit en roept en krijscht Jacko naar hartelust en stapt par mantig door het heele huis, gaat op de piano zitten, balanceert op de schommelende schilderijlijsten, kortom, mijnheer doet, het geen hem behaagt. Natuurlijk vindt hij net dan heelemaal niet leuk als hij weer in zyn kooi terug moet, maar hij doet het braaf, omdat hij als welopgevoede papegaai weet hoe men zich gedragen moet. Men kan niet altijd door de kamer loopen spionneeren en krijschen. Op een avond wordt hij weer uit zijn kooi gelaten. Hij hoort hoe Marie, die juist de tafel dekt, vrome liederen zingt. Op de maat loopt zij om de tafel met haar naar binnen staande voeten. Jacko doet het haar na en loopt tot hij flink moe is. Marie heeft hem heelemaal vergeten en als zij weer aan hem denkt, is hij verdwe nen. „Jacko .Jacko", roept zij. Zij bidt, doet geloften aan den Heiligen Antonius, maar aan geen enkelen weg in Bergen een wagen mag parkeeren, komt ons dan ook niet in het belang van het vreemdelingenverkeer voor. Er dient ten aanzien van het oarkee- ren in Bergen verbetering te 'comen. Jacko komt niet te voorschijn. Met ontzet ting ziet Marie, dat ze de balkondeuren heeft opengelaten en gelooft, dat de vogel naar buiten is gevlogen. Zij herinnert zich opeens hoe vreeselijk het was, toen ze twee Kanarische nachtegalen had laten ontsnap pen! Met schrik hoort Marie de autotoeter, er wordt gebeld. Nu zal ze moeten bekennen. Huilend, met een betraand gezicht zegt ze: „Jacko is weg" Laurette is ontzet, Bob woedend, Maria angstig, dat ze haar mooie betrekking zal verliezen. Met koortsachtigen ijver zoeken alle drie naar Jacko. De heele tuin wordt doorzocht, het huis het onderste boven gehaald, maar Jacko is en blijft weg. In zijn woede laat Bob zich steunend en vloekend van de eene fauteuil op de andere vallen. De heele vreugde over zijn groote hengel-succes is bedorven! Ten laatste haalt hij zyn hengelstok, Lau retta haar zweep en ae zoeken nogeens in alle hoeken. Gipsy ziet met ontzetting deze voorbereid selen en kruipt sidderend in den donkersten hoek. O Jacko, arme Jacko, wat een vreese lijk vonnis zullen ze over jou vellen, je bent zeker weer eens niet „zindelijk" geweest Een jaar geleden was Gipsy zelf nog de mis dadiger, hij weet nog maar al te goed wat de zweep is! Eindelijk geven ze het op. Ze eten er gaan dan met trieste gezichten naar bed. Lauretta en Bob hebben slecht geslapen in hun bezorgdheid om Jacko's lot. Ze zitten stil en treurig aan het ontbijt en roeren aandachtig in hun thee. Opeen klinkt het: „Jacko Jacko". Als geëlectriseerd springen ze op. Gipsy richt zich op van zijn zijden slaap- kussen en spitst de ooren. Het vleiende, liefkozende stem zegt Lau retta: „Jackoooo!" en Bob roept luid: „Jaaackooo!", en steeds krijgen ze een kort antwoord: „Jacko". Jacko komt te voorschijn uit zijn club fauteuil, hy heeft heerlijk geslapen tusschen de glanzende springveeren, die hij heeft aangezien voor de spijlen van zijn kooi! Zij zetten de fauteuil op zijn kant en halen hem te voorschijn. Ze liefkozen hem en zeggen zoete woordjes in alle toonaar den. Gipsy springt luid blaffend in de rondte. Alleen Jacko laat dit alles koud. Hy kijkt weliswaar naar de blonde haren van de vrouw, naar haar witte tanden, die hem altijd aan zoete amandelpitten doen denken, en gluurt naar Bob's schitterende brille- glazen, maar zyn eigenlijke verlangens gaan uit naar den hond. „Gipsy", krijscht hy. Gipsy doet zijn bek wijd open; hij trilt van vreugde nu hy ziet, dat alles nog zoo goed is afgeloopen. Met philosophischen blik steekt Jacko zyn scheeven kop in Gipsy's bek. Hij voelt den warmen adem, bekijkt de witte tanden, het roode tandvleesch en de bevende tong. Alles is in orde. Jacko trekt zyn kop terug en krauwt Gipsy's kop (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 35 cent bij vooruit betaling. Tegen zeer billijken prys aangeboden: een HAARDROOGMACHINE. PERMA NENT TOESTEL en DROOG KAP. KOORSTRAAT 27, Alkmaar. 2e Hands ZEISS PRISMAKIJKER TE KOOP, 8 x lineair vergrootend, 18, zon der tasch. Brieven onder letter R 423 aan het bureau van dit blad. TE KOOP z.g.a.n. JONGENSRIJWIELEN 4.00—5.00, HEERENRIJWIEL 6.50 met Torpedonaaf, MOTORRIJWIEL 18, LOSSE MOTOR compl. 5.50. LIMMERHOEK 18. TE KOOP PLYMOUTH 1930 pas ge reviseerd, nieuwe banden, prijs 200. S. OORBEEK, Laat 36. Prima werkende Handnaaimachine 6.50, beste Trapmachine 16, luxe Hand- en Trapnaaimachines (koopjes), IJskast z. g. a. n. 8.50, moderne Piano 90, enz. DEKKER, Laat 182. AFBRAAK TE KOOP: ramen, deuren, balken, ribben, planken, latten, dakpannen w.o. roode en blauwe Hollandsche, kruis- pannen en platte glaz. sluitpannen, dak ramen en glazen pannen. SLOOPERIJ KANAALDIJK bij het Oudorperdijkje. Woonadres NOORDER KADE 64, Alkmaar. Ledikanten 1, 2 en 4.50 met ma trassen, pracht Veerenbedden (koopjes), Gemakskoffer met pot, Closetstoel, pracht witte Fornuizen, Tafels, Buffetten, Stoelen, enz. DEKKER, Laat 182. Kinderwagen modern 8, prima emaille Fornuizen vanaf 6, groote partij Ledi kanten, Spiralen, Kapokmatrassen, Dekens, enz. Koopjes. J. L. SOSTMAN Jr., Ver kooplokaal Ridderstraat 10. TE KOOP GEVRAAGD EEN ZAAG MACHINE op stopcontact 220 volt. P. SLOT, Oterleek. ZWAAR KARPET TE KOOP 16 els 25. EMMASTRAAT 23, Alkmaar. Te koop z. g. a. n. Dames- en Heerenrij- wielen met org. Torpedonaaf, Damesrijwiel 12, Heerenrijwiel 12, Meisjes- en Jon gensrijwielen 12.50 RIJWIELHAL Vrouwenstraat 4 bij het Ritsevoort. TE KOOP een in goeden staat zijnde 1/2 TONS VRACHTAUTO, zeer geschikt voor melkslyter, zonder gebreken. Bevragen C. JONKER, Noordervaart 104 Alkmaar Te koop mooie Jongensfiets leeft. 8-12 j. 12.50, Meisjesfiets 7.50, solied H. Rijwiel 15.00, gebruikte witte en zwarte Fornui zen, 1 Gasfornuis. Bill. prijs. S. VISSER, Smedery, Kooimeerlaan. TE KOOP een z. g. a. n. BRIK, ronde hoeken, spiegelglas. Te bevragen bij J. DAMMES, Schilder, Zuid- en Noord- Schermer. TE KOOP MOTORRIJWIEL ben. 60 K.G en een ROEIBOOT model kano, 2 persoons Te bevragen OUDEGR. 93. AANGEBODEN 2 eerste klas JONGENS RIJWIELEN en een DAMESRIJWIEL. KLAAS DIK, Ritsevoort 17, telef. 2814 TE KOOP een zoo goed als nieuw DAMESRIJWIEL, tegen elk aannemelijk bod. Te bevragen 2e Tuindwarsstraat 19. De specialisten in de geneeskunde. Terwijl er in 1905 2322 huisartsen 347 specialisten waren, is deze verhouding voor 1934 geworden 3548 huisartsen tegenover 1241 specialisten. Het aantal huisartsen is dus toegenomen met ruim 50 het aan tal specialisten met ongeveer 250 Verschillende oorzaken zijn hiervoor aan te wijzen. In de allereerste plaats moet hiervoor de ontwikkeling van de genees kunde zelve aansprakelijk worden gesteld. Zoo omstreeks 1900 liet de omvang van de geneeskunst nog wel toe, dat een arts in het algemeen het geheel kon beheerschen of althans overzien. Slechts die takken van de geneeskunde, waarbij speciale technische vaardigheid noodig was en door voortdurende uitoefening onderhouden moest worden, splitsten zich als een afzon derlijk specialisme van het geheel af. Zoo was die tyd ryp voor de vestiging van chirurgen, verloskundigen, keel-, neus-, oorartsen en oogartsen. Daar sloot zich al spoedig by aan de specialist het publiek sprak toen nog van specialiteiten voor huid- en geslachtsziekten. Vooral in de groote steden vonden deze specialis ten als regel een zeer goede bestaansmo gelijkheid. In de kleinere centra aan de periferie was toen zelfs voor den specialen verloskundige vrouwenarts nog geen plaats. Zat de huisarts met een moeilijk geval omhoog, waarvoor hy bij deze spe cialisten geen raad kon inwinnen, dan werd de hoogleeraar in consult geroepen en ook de genoemde specialisten hadden meer of minder vaak behoefte aan een professoraal consult. Een ingewikkeld bouwwerk. Langzamerhand maar zeker is de ge neeskunde uitgegroeid tot een zeer inge wikkeld bouwwerk, waarin het beheer schen en overzien van verschillende on- derdeelen reeds oen geheelen mensch op- eischt. Kon i.i vroeger tijd vooral de hoogleeraar in de inwendige geneeskunde ik denk b.v. aan namen als Pel, Talma en Nolen nog als algemeen consulent optreden, thans is de bouwdoos in zooveel afzonderlijke steenen uiteengevallen, dat het in moeilijke gevallen steeds noodzake lijker is geworden den specialist van een steeds kleiner wordend onderdeel te raadplegen. De vroegere consulent was gebonden aan eenvoudige middelen van onderzoek en kon uitblinken door de grootere ervaring waarover hij beschikte. De tegenwoordige consulent op een be paald onderdeel beschikt over een groote hoeveelheid mogelijkheden en middelen van onderzoek, al zal hij daarbij de erva ring al evenmin kunnen missen. Kon vroe ger de ervaren consulent inderdaad in enkele uren tot een conclusie komen, moei lijkheden oplossen en de juiste behande ling aangeven, thans is meestal in zulke gevallen een observatie van enkele dagen, veelal in een goed ingericht ziekenhuis, noodig om doelbewuste conclusies te kun nen trekken. De beteekenis van een eenmalig consul tatief bezoe kis sterk ingekrompen, de be hoefte aan uitgewerkte specialistische ad viezen is sterk toegenomen. Het zou vol komen onlogisch en onmogelijk zyn alle ingewikkelde gevallen naar de zeer groote centra te sturen en waar de bestaansmo gelijkheid in de kleinere centra door de grootere behoefte zoo veel is verbeterd, daar sprak het van zelf dat er specialisten op velerlei gebied ontstonden en zich ook in de periferie kwamen vestigen. Half-specialisten. In den beginne waren het vaak in de kleinere centra de huisartsen met speciale voorliefde voor een bepaald onderdeel, die dit gedeelte specialistisch gingen uitoefe nen. Zoo ontstonden de halfspecialisten, die soms nog langen tijd naast het specia lisme ook de huisartsenpraktijk bleven uitoefenen. Hieraan waren verschillende practische bezwaren verbonden, die ik hier niet nader zal uiteenzetten, maar die in ieder geval oorzaak waren, dat deze op lossing niet bevredigde. Deze bezwaren eenerzijds en de steeds sterkere groei van de geneeskunde anderzijds voerden tot de komst van een reeks nieuwe specialismen en specialisten naast de bestaande groep. Zoo kwam de kinderarts, de zenuwarts, de internist, de röntgenoloog, de tuber- culosearts. Steeds meer differentatie treedt op. De kindergeneeskunde en de zenuwziekten zijn feitelijk onderdeelen «an de inwen dige geneeskunde, maar de internist zal deze gebieden aan meer bevoegden over laten. Hetzelfde zien wy in de chirurgie. Vroeger deed de chirurg vrijwel alle operaties en was hij in de kleinere centra tevens de vrouwen-arts-verloskundige. Zelfs verving hij, zoo noodig de keel-! neus- en oorarts op operatief gebied. Thans treedt ook hier dank zij den gestadigen groei verdere onderverdeeling op. De orthopaedist takte zich uit de chirurgie af zonderlijk af, evenals de specialist voor blaas- en nierlijders d.i. de uroloog. Steeds verdere splitsing. Steeds verder gaat de splitsing. Kennen we niet reeds den kinderchirurg, den buik chirurg, den neurochirurg? Ook in de in wendige geneeskunde is met de aftakking van de kindergeneeskunde en de neurolo gie de stilstand niet ingetreden. Integen- Ir. Damme tijdens de openingsrede van de A. V. R. O. deel, we zien de afzonderlijke specialisten optreden voor longziekten, voor hart- en vaatziekten, voor maagdarmafwiik!^ en voor stofw isselingsziekten. Ik kan niet vaak genoeg herhalen dat het vooral de enorme ontwikkeling der ge neeskunst is die hiervoor de allereerste aanleiding gaf. Elk orgaan van het men- schelyk organisme kan tegenwoordig zoo uitvoerig onderzocht worden en moet dit in bepaalde gevallen ook, dat deze ver doorgevoerde differentiatie en het optre den van diverse specialisten voor bepaal de organen of combinaties van bepaalde organen niet anders dan logisch moet wof- den genoemd. Schaduwzijden. Toch zyn aan deze onderverdeeling in de geneeskunde ook groote schaduwzijden verbonden. Afgezien van het probleem hoe op de meest doelmatige manier kan worden voorkomen, dat de huisarts wordt verdrongen of zich in zijn taak ziet be perkt tot het geven van algemeen hygiëni sche adviezen en tot het spelen van ver keersagent, die dan eens wyst naar het hokje van den chirurg en dan weer naar de wachtkamer van den internist, speelt hie rook de financieele factor een sterk woordje mede. Bovendien dreigt het gevaar, dat een orgaan-specialist zich min of meer blind staart op zijn onderdeel en dus zijn boom voor het bosch aanziet Het gaat helaas niet aan de opleiding tot specialist pas mogelijk te maken nadat men eerst eenige jaren met de moeilijkheden en mogelijk heden van de algemeene praktijk tb huisarts heeft kennis gemaakt. Ook khtt noodzakelijk, dat het publiek een redelijke zekerheid heeft dat iemand, die zich speti- alist in een bepaald onderdeel noemt, dit ook werkelijk is. Daarom bestaat er een register van ingeschreven erkende specia listen en specialismen. Geen staatsexamen. Zy, die alles verwachten van staatsrege ling, zouden wellicht wenschen dat het Rijk den specialistengroei regelde door in stelling en invoering van examens, welke het recht gaven tot het voeren van den titel van specialist. Het lijkt my voorloo* pig juist gezien, dat de staat zich beperkt tot de regeling van de studie tot arts. Deze studie duurt toch al lang genoeg en het moet als juist worden aanvaard, dat men de verdere specialistische differentieering aan het particulier initiatief overlaat Het met goed succes afgelegde arts examen zoo na ongeveer 7 jaren studie geeft het recht de algemeene praktijk in genees-, heel- en verloskunde in vollen omvang uit te oefenen. Men heeft dus het recht de meest ingewikelde operatie te verrichten. Daar denkt echter geen enkele jonge arts aan. Vermoedelijk zou geen enkele patiënt zich aan hem toevertrou wen en bovendien zou hy in geval van mislukking iets wat met zekerheid als resultaat te verwachten en dus te voor spellen is tegenover den strafrechter de verantwoording niet kunnen dragen en hiervan de wrange gevolgen hebben te 't drager, In het algemeen kan men wel zeggen dat I slechts die arts in het specialistenregisj^B kan worden ingeschreven als specialist, die na het artsexamen zich minstens 3--*B jaren onder erkende leiding tot het uit oefenen specialisme heeft bekwaamd. I De meesio z.eker.fondsen laten slecjJB ingescuieven spec alisten toe en daar h 4 ziekenfonds steeds meer de basis is wa*jT door ook een specialistenpraktijk mogeMjJB wordi gemaakt, daar blijkt deze regelN* I in het algemeen goed te voldoen. Naast de ontwikkeling van de geo*^® kunde werd ook menig jong arts aaBfflH moedigd tot specialist worden doordat opzag tegen de zorgen en doorloope opzag tegen de zorgen fH gebondenheid van een huisartsenprakwjj Bovendien zag hy er veelal een materieele mogelijkheid in. Het lykt my onjuist hier al te vee1 I te verwachten. Men heeft onwillek1 de neiging zich blind te staren °P enkelen die zeer bijzonder slaagden. In den tegen woord igen tyd is ook j risico voor den jeugdigen specialfc en waar aan het specialist worden eenige jaren studie na het arlse»r vastzitten is het niet onjuist, de voor van het specialist worden niet te hoog^B te slaan. Ik meen zelfs dat de bef- kansen voor den jongen huisarts hM den duur nog wel eens zouden winnen van de bestaansmogelykh''t den jongen specialist. Er zal ww'lC [i gelegenheid zyn hierop later te 'W komen. P.H-

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8