SCHAGEN NIEUWE NIEDORP Menaka danst. SPORT. Nederland-Vereenigde Staten 3-6. Q^meenie,raden Maandag vergaderde de raad. *u *'n v#T*oek van de Commissie voor de officieele feestelijke opening van de haven •n het kanaal om een subsidie van 1000. B\!" W" h*bb,n d<n R»»d medegedeeld dat blijkens mededeeling van den voorzitter dar commissie, in verband met de omstandig, heden dat H. K. H. Prinses Juliana bij de opening niet aanwezig zal zijn, met een sub- sidie van 1 500 zal kunnen worden volstaan. B. en w. stelden den Raad voor, gelet op de voor onze gemeente zoo hoogst belangrijke gebeurtenis, het gevraagde bedrag k 500 toe te staan. De heer v. Erp verbaasde zich over de hou- ding van B. en W, om aan dit verzoek zoo maar voetstoots te voldoen. Spreker merkte op dat op de armlastigen en werkloozen steeds wordt beknibbeld. Ook voor de verbetering 1,11 'lc' Noord in verband met het verkeer was geen geld aanwezig. Spreker zou zijn stem hieraan niet geven, maar stelde voor 500 te besteden voor armlastigen en werkloozen tot het geven van extra brandstof in den komen den winter. De heer Bijlsma was het gedeeltelijk eens met den heer v. Erp. Spreker zag toch ook dc noodzaak dat de Gemeente dit feit niet zoo- maar voorbij mag laten gaan en stelde voor het bedrag te stellen op 250. De heer de Veer zeide voor het voorstel te zullen stemmen in verband met het feit dat het belang van Schagen dit eischt. Wethouder Buiskool antwoordde op de op- merkingen van de heeren v. Erp en Bijlsma. Aan dit werk hebben een zeer groot aantal werklieden werk gevonden en ook in de toe komst kan het een object zijn voor verminde ring der werkloosheid. De taak die een parti culiere commissie op haar schouders heeft ge nomen was er eigenlijk een van het gemeente bestuur. Het staat voor spreker vast dat dan de kosten veel en veel hooger zouden zijn ge worden. De gemeente toch kan niet met lijsten gaan loopen en aan verschillende corporaties subsidies vragen. Spreker merkte op dat aan vermakelijk heidsbelasting misschien meer in zal komen dan de gemeente aan subsidie toestaat Waar B. en W. meenen dat dit een historische ge beurtenis zal worden, had spreker graag ge zien dat deze subsidie met algemeene stem men was toegestaan. De heer de Vries vond het bedrag van 500 niet onbelangrijk, doch meende ook dat het een kortzichtige politiek zou zijn, om hiertegen te stemmen. De heer Buiskool merkte nog op dat alle festiviteiten die de commissie heeft opgesteld gratis te bezoeken zijn. Het voorstel van B. en W. werd hierna aan genomen met 92 stemmen. De regeling cfer Comptabiliteit dienst 1935 werd zonder discussie aangenomen. Bij de rondvraag vroeg de heer Dekker of bij het optreden van technische fouten van het G. E. B. bedrijf, waardoor de bewoners ver ateken geraken van licht, een bewoner ver plicht kan worden de kosten hiervan te vol doen. De voorzitter merkte op dat dit zoo niet te beoordeelen is. Het zal worden onderzocht. Dezelfde spreker vroeg inlichtingen aan gaande het zitting nemen van den voorzitter in het Waarborgstellingsfonds van den Mid denstand. Dit komt in de volgende vergade ring. Mej. Kamp vroeg waarom de benoeming van den nieuwen havenmeester niet op deze con vocatie staat. De voorzitter zeide, dat deze zaak niet apoedeischend was. Ook de regeling met de havengelden ondervindt moeilijkheden. In de volgende vergadering zullen hierover voorstellen worden gedaan. Hierna sluiting. Zaterdagavond vergaderde de raad dezer gemeente onder leiding van burge meester Pluister. Gunstig werd beschikt op een verzoen van H. Poland om vergoeding van vervoer kosten van hun leerplichtige kinderen voor de bijzondere scholen in 't Veld tot een be drag van 50 per kind per jaar. Het betreft hier 7 kinderen. Het voorschot op de vergoeding over eenkomstig artikel 101 der L. O. wet aan de r. k. jongensschool te 't Veld werd be paald op 1000. Herziening had plaats der verordeningen, tegen welker overtreding straf is bedreigd. De verordening op de heffing van be smettelijke ziektegelden werd vastgesteld overeenkomstig het door de regeering aan gegeven uniformtarief. Wijziging had plaats van de begrooting 1936. De kosten van inenten tegen roodvonk en difterie werden geraamd op 40. Hieronder was ook begrepen de kosten van inenten aan de r. k. jongensschool te 't Veld. Het salaris van den tot tweede ambtenaar ter secretarie benoemden volontair L. Bak ker over het tweede halfjaar werd vastge steld op 100. Alleen de heer Olie verklaarde zich hier tegen. Hij vroeg zich af of een 3e bezoldig den ambtenaar op de secretarie hier noodig is. De voorzitter verklaarde dat de werk zaamheden enorm zijn toegenomen. Finan cieel maakte deze kleine vergoeding niet zoo'n groot verschil voor de gemeente aan gezien voorheen aan schrijfloon soms een dergelijk bedrag voor tijdelijke hulp is uit gekeerd dat de kosten voor de gemeente nu niet meer zullen zijn en een kleine be looning voor het vele werk dat deze ambte naar doet is zeker op zijn plaats. Bij de stemming verklaarde tenslotte al leen de heer Olie zich tegen het voorstel van B. en w. Besloten werd tot afwikkeling van het tuindersvoorschot 1931 van een uit deze gemeente vertrokken persoon, op wier ver haal uitgesloten moet worden geacht. Het aandeel der gemeente hierin is ƒ307.59 plus de rente hiervan van 1 Mei IJ. B. en W. stelden voor om in werkver schaffing te doen uitvoeren de volgende werken: 1. Het aanbrengen van een betonschoeiing voor het keeren van den berm der Dorps straat aan het Westeinde, benevens het vereffenen van den berm lang de geheele straat met den aanvoer van grond etc. Voor materialen en toezicht 1400. 2. Het herstellen van de tegelbestrating op de speelplaats bij de school in de kom, 80. 3. Het egaliseeren en draineeren van het terrein achter de school, 470. 4. Het herstellen van het tegeltrottoir langs den dorpsweg, 150. Totale in de begrooting op te .ïemen uit gaaf 1800. Voor de arbeidsloonen ten bedrage van omstreeks 3500 behoeft niet te worden geraamd, wijl deze uit den voor kosten van werkverschaffing op de primi tieve begrooting geplaatsten post kunnen worden bestreden. Het ligt in de bedoeling t. z. t. voor deze uitgaven een geldleening aan te gaan. Ten aanzien van de betonschoeiing lichtte de voorzitter toe dat men deze betonschoei ing zelf wilde maken in werkverschaffing. Het loon speelt voor de gemeente geen rol, alleen het materiaal. De heer Kooy zou liever een proef wil len nemen met het storten van puin. Besloten werd wat betreft deze schoei - ing zich te plaatse met den geheelen raad eens op de hoogte te stellen en dit punt al- zoo aan te houden tot de eerstvolgende ver gadering. De heer Gay aard meende dat men voor de tegelbestrating feitelijk vakmenschen noodig heeft en zou hiervoor een hooger loon willen betalen dan in werkverschaf fing wordt verdiend. Hetgeen werd voorge steld zijn werkzaamheden die noodzake lijk moeten gebeuren en dit werk moet ge schieden door menschen die vakbekwaam heid bezitten. De voorzitter kon geen enkele toezegging daaromtrent doen. Geschikte menschen die dit kunnen doen hebben we wel. Deze per sonen zullen, indien wij dit werk niet la ten uitvoeren, in de Wieringermeer tereent komen, wat voor de betrokkenen slechter is. Voor de redeneering van den heer Gay- aard is wel veel te zeggen. Men moet de zaak evenwel van den practischen kant bekijken. Bij stemming konden de heeren Kooy, Olie en Wit met het voorstel van B. en W accoord gaan. De heeren Gayaard en Borst stemden tegen. Verzoek van C. Ruisen, vertegenwoordi ger van het A.A.Z.A. te Alkmaar en 7 leden van het fords, om in de contributie van -crisisslachtoffers tegemoet te komen en het daarheen te willen brengen om 1/3 te be talen door de gemeente, 1/3 door den ver zekerde en 1/3 door den dokter. Deze aanvrage is verkeerd gesteld, hier uit moet men de conclusie trekken als zou voor alle fondsleden 1/3 door de gemeente kunnen worden vergoed. Het is alleen aan gemeentebesturen toe gestaan dit voor werkloozen te doen en dan alleen nog tijdens den duur van hun werk loosheid. B. en W. zijn echter van oordeel, dat, ge let op het feit, dat deze zaak reeds lang hangende is, het goed is hierin thans een beslissing te nemen met terzijdestelling dan van dit adres. Hoewel B. en W. liever een ander oplos sing hadden gezien, stelden zij echter voor, gelet op de situatie, waarin deze zaak thans is gekomen, tot nader opzegging toe te tre den tot de regeling, als door het fonds be doeld, namelijk dat door de gemeente 1/3 wordt vergoed van de premie ziekenfonds van werkloozen, uitsluitend tijdens hun werkloosheid, mits ook de dokter 1/3 voor zijn rekening neemt. De voorzitter zeide dat andere catego- riën die tegemoetkoming evenzoo noodig hebben, maar wy kunnen en mogen dat niet steunen. Daar zouden Ged. Staten niet mee accoord gaan. De heer Olie: Dan moeten ze het maar eens afkeuren. De .gemeenten zullen toch drang uit moeten oefenen om daarin ver betering te krijgen. Met algemeene stem men werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Besloten werd tot het aangaan van een geldleening ten behoeve van een nieuwe oven in de gasfabriek, ten bedrage van 4000, tegen een rente van ten hoogst 4 3/4 pCt., af te lossen in 10 jaren. Het aandeel voor iedere gemeente is 2000. Inzake de vermakelijkheidsbelasting werd mededeeling gedaan dat plaatselijke veree- nigingen die uitvoeringen geven voor het instandhouden der vereeniging vrijgesteld zijn van vermakelijkheidsbelasting. Dit geldt ook voor vereen igingen uit andere plaatsen, indien geen geldgewin wordt beoogd. Indien de kasteleins echter een uitvoering geven is de belasting wel ver schuldigd. ituchtoaatt ONZE POSTVLUCHTEN. De Djalak is op de uitreis te Rangoon geland. De Kwak uitreis, bereikte Jodhpur. De Perkoetoet thuisreis kwam eveneens in Jodhpur aan. De Edelvalk landde om 18.29 op Schiphol DE „DJALAK HEEFT VERTRAGING. Een op de uitreis zijnd K. L. M.- vliegtuig de Djalak is te Rangoon ten gevolge van magneetstoring ongeveer 24 uur opgehouden. Post en passagiers worden overgebracht naar een ander K. L. M.-vliegtuig op de uitreis, dat hedenmiddag uit Calcutta aankomt en morgenochtend naar Bangkok door reist. Omtrent deze vertraging vernemen wij, dat de Djalak, op de uitreis, tengevolge van motorstoring 24 uur vertraging heeft, nadat gezagvoerder Sillevir reeds een ach terstand had tengevolge van slecht weer. Het betreft hier een kleine magneetstoring, en 1'oewel op het vliegveld Rangoon een reserve-magneet aanwezig is, is in de Dou- glas-motor de magneet op een zoodanige plaats aangebracht, dat het vervangen er van door een nieuwe een vrij langdurige demontage eischt, waar enkele dagen mee zijn gemoeid. Daarom zal de heden op de uitreis te Rangoon aankomende Perkoetoet, bestuurd door Tepas, post en passagiers van de Djalak overnemen op om de reis naar Ba tavia voor te zetten. OPLEIDING VOOR VERKEERSVLIEGER. Woonschuit voor de leerlingen ln de Ringvaart. De leerlingen van de opleiding voor ver keersvlieger, verbonden aan de kweekschool voor de zeevaart brengen telkenjare onge veer vier en een halve maand op Schiphol door, waar het practische gedeelte van hun opleiding een bijna voortdurende aanwezig heid op de luchthaven vereischt. In den aanvang van deze opleiding, om streeks 1921, toen een zestal jongelui op deze geoefend werd, konden zij nog onder gebracht worden al? pensiongasten bij om wonenden op den dijk, doch toen het aantal leerlingen grooter werd en het gewenscht bleek een collectief onderdak voor hen te vinden, waardoor ook betere controle moge lijk was, werd voor dit doel een loods inge richt, die echter slechts een primitieve woongelegenheid bood. Thans, nu het aantal leerlingen en adspi- ranten de veertig nadert, heeft men een ideale oplossing voor het woonvraagstuk gevonden. In de Ringvaart tegenover Schip hol dich bij de nieuwe brug, ligt een groote woonark, die speciaal voor dit doel is ge bouwd en gisteren officieel aan den rijks luchtvaartdienst is overgedragen en in ge bruik gesteld. Op het bovendek waren tegen elf uur verzameld de commissarissen van de kweekschool voor de zeevaart, de comman dant van deze school de heer Van der Hiel, de commandant van het schip de heer Grandia, de directeur van den rijkslucht vaartdienst, de heer Van Ede van de Bals, de hor Aler, vliegleeraar op de opleiding en cuef van den vliegdienst der K. L. M., de heer Mul, chef van de afdeeling Amster dam der nationale luchtvaartschool, kapitein van Weerden Poelmin, commandant van de op Schiphol gedetacheerde jachtvliegafdee- ling van de L. V. A. de heer Ernnt Crone, voorzitter van de Amsterdamsche aero-club, alsmede de heer Var. Linden van den rijks gebouwendienst. Veertien leerlingen van de opleiding voor verkeersvlieger stonden op het dek opge steld. De heer Van Linden sprak zijn vreugde er over uit, een dergelijke woongelegenheid aan den rijksluchtvaartdienst te kunnen overdragen en getuigde van zijn groote waardeering voor de Nederlandsche Beton- maatschappij, die op zoo vlotte wijze een zoo fraai stuk werk geleverd had. Hij wekte de leerlingen op ook aan boord de tucht te handhaven in genegenheid voor het zelfge kozen vak. De heer Van Ede van de Pais schetste de ontwikkeling van de opleiding voor ver keersvliegers en den daarmede parallel loo penden vooruitgang in de wijze van huis vesting. Ook hij richtte zich tenslotte tot de jongelui van de opleiding, die onder goede zorg aan boord van dit schip een prachti- gen tijd tegemoet gaan. Jhr. Van Lennep sprak namens de com missarissen van de kweekschool voor de scheepvaart en tenslotte gaf de commandant voor de kweekschool de heer Van der Hiel het sein om de aan den achtermast opge rolde kweekschnolvlag te ontplooien. Na afloop van deze kleine plechtigheid bezichtigden de aanwezigen het schip, dat 49 meter lang en 6.20 meter breed is en slaapgelegenheid bied aan vpertig leerlin gen. Jjujezonden Slakke* WILLEKEl'R DOOR EEN BADMEESTER. M. de Redacteur, 't Schijnt te Bergen aan Zee heel moeilijk te zijn voor den badmeester, wie wel en wie niet bekeurd dient te worden. Ondergeteekende was in den loop van de vorige week aan het baden op het ver boden strand; dit is tusschen Egmond aan Zee en Bergen aan Zee. Het is echter aan heel weinig menschen bekend, dat hier niet gebaad mag worden. Ook mij was het niet bekend. Maar toch werd ik bekeurd! tegen het feit in, dat ik verzekerde van het ver bod niet op de hoogte te zijn. Maar soit. Plicht is plicht. Eigenaardiger werd het geval echter, dat daar meerdere menschen aan het zwemmen waren, die niet bekeurd werden. Hier werd volstaan met een waarschu wing. Zou misschien aan mijn kleeding ge zien zijn, dat ik maar een werklooze was? Want nu komt het eigenaardige van het geval. Zondag was ik wederom in Bergen aan Zee, maar nu goed gekleed, om ie proef op de som te nemen of ik nu ook be keurd zou worden. Maar tot mijn groote verwondering zeide dezelfde badmeester tegen mij „het baden is hier verboden, mijn heer!" en vervolgde zijn weg. alleen om minder gesitueerden te bekeuren? Is de plicht van den badmeester nu alleen om minder gesitueerden te bekeuren? en wordt hier weer dek leine man de dupe? U, Mijnheer de Redacteur, beleefd dan kend voor de plaatsruimte, teeken ik. Hoogachtend, F KLAASSEN. Verdronkenoord 31, alhier. De ervaring van inzender is wel een eigenaardige. Men dient echter te begrij pen, dat met het oog op de gevaren der zee (in Zandvoort verdronken Zondag nog 2 mannen) het baden niet overal kan worden toegelaten. Ook dient men er rekening mede te houden, dat er aan het strand te Bergen ten noorden van het gedeelte strar.d in gebruik by de „Stille Strandvereeniging" gelegenheid tot kosteloos baden en zwem men wordt gegeven. Red. Alkm. Crt. NAAR HET PAUPERISME. Zeer geachte Redactie, In uw blad van Vrijdag 3 Juli j.1. publi ceert u een zeer sterke inkrimping der steungelden in werkverschaffing te Bergen. Bij 't lezen van de verschillende cijfers realiseert de lezer zich misschien niet vol doende de treurige gevolgen van dit besluit. In feite komt het hier op neer, dat een gezin nu gemiddeld geen hooger inkomen „geniet?" dan ongeveer 10 gulden. Er zijn zelfs gevallen, dat werkloozen, die nog twee steunweken „te goed" hadden, voorloopig na één week werken vijf weken moeten stempelen en daardoor rond moeten komen met pl.m. negen gulden per week. Als men dan tevens weet, dat hiervan de huishuur afgaat, welke in Bergen als pensionplaats veel hooger is dan in andere plaatsen, daar men practisch beneden den prijs van 5 k 6 gulden geen woning kan bekomen, dan komt men tot de ontstellende ontdekking, dat er voor deze gezinnen voor levensonder houd niet meer overblijft dan 31 4 gulden. Waar hier ten eenenmale aan de minst gestelde levenseischen niet mee kan worden voldaan, is het een onbegrijpelijk iets, dat het gemeentebestuur van Bergen, waar nota-bene een sociaal-democraat deel van uitmaakt, zelf met bovengenoemd voorstel is gekomen. Had hij, gezien de ontbrekende levens mogelijkheid, dit offer mogen aanbieden? Waar in vele gevallen de gedéklasseerden reeds zyn afgezakt tot het pauperisme, wat ook nog verschillende graden heeft, zoo is het zeker interessant eens na te gaan tot welke graad van pauperisme de werkloo zen in Bergen zijn afgezakt. Met welgemeenden dank voor plaatsing, Hoogachtend, P. POSTMA. Inzender vergeet, dat de getroffen rege ling vanuit den Haag is opgelegd. Wy weten, dat den Haag nog een ongunstiger regeling wenschte, dat het gemeentebestuur de thans getroffen regeling noode tot Sept heeft aanvaard en het mogelijk doet, door regelmatige conferenties met den Haag, om met Sept. een betere regeling in te voeren. Red. Alkm. Crt. Jooneel Te midden van de ongerepte schoonheid van beuken en sparren, van die wondere stilte op een rnidzomerschen avond in den Muziektuin is de vermaarde Hindoe-danse res Menaka gekomen om voor ons te dan sen. Om te geven en daarbij terzijde ge staan door haar ensemble het spel van gebaar en onvergetelijke gratie, om ons iets te doen begrijpen van die machtige schoon heid van den dans, zooals deze terecht als het hoogste goed van de Britsch-Indische kunst wordt aangerekend. De Indische danskunst in haar vaak on begrijpelijke grootheid, maar tevens van een betooverende lenigheid, beweging en gevoelsimpressie. Menaka Men moet een diepgaande studie gemaakt hebben van deze kunst in al haar expressie ve uitingen, om volledig te kunnen aanvoe len, datgene wat zy ons als Europeaan te zeggen heeft. En waar onder de honderden bewonderaars slechts weinigen zullen zijn, die volledig het „Leitmotiv" van deze groote schoonheid begrijpen, daar is ver moedelijk veel verloren gegaan door ons tekort aan bevattingsvermogen. Doch afgescheiden daarvan kan ook die weinig begrijpelijke dans ons meevoeren in stille verrukking van een ontroerd be wegen van frêle figuurtjes, gevangen ln een bundel van licht, zich voortbewegend op de tonen van een onwezenlijk aandoen de instrumentatie die ons al evenmin kan voeren in het begrijpende van haar uit legging. Dit Hindoe-orkest tesamen met het In disch ballet is dan voor ons opgetreden en we hebben bewonderd die opperste harmo nie, dien onverbrekelijken samenhang. En dit alles wordt nog geaccentueerd door de schittering der kostbare gewaden, de geraffineerde kleuren-fijnheid, welke deed denken aan het sprookje in al zijn rijke fantasie. Moeten wij in dit geval nog de nummers afzonderlijk noemen? Bespreken de snel op elkaar volgende nummers voor de pauze en de (niet op het programma voorkomende) liefdes-idylle uit de Hindoe-mythologie na de pauze? Neen, het heeft geen zin hierop dieper in te gaan, temeer ook omdat de te snelle afwerking van het programma even afbreuk deed aan het telkens moeilijk ver werken van elk individueel nummer. Zoodat resumeerend Menaka >n haar en semble (waarbij vooral Ramnaragon bijzon dere vermelding verdient) gebracht hebben iets en een ieder make voor zich zelf uit hoeveel van de bekoring van die U nst, zoover uit ons gedachtenryk en tevens zoo di'ht bii ons gevoel voor schoonheid in im pulsieve instantie. Hns. Lawntennis. De tweede dag. De wedstrijd NederlandVereenigde Staten is gisteren te Noordwijk voortgezet. Het prograr-ma van gistermiddag open de met het e nkelspel mejuffrouw Ter- windtmevrouw van Rijn. De Ameri- kaansche domineerde bijna voortdurend, dank zij haar vast en beheerscht spel en mooie passings. Mej. Terwindt had vele missers en leek niet erg in vorm. Mevr. van Rijn won met 61, 61. Het hierop volgende enkelspel tusschen van Rijn en Hughan was ook zeer eenzij dig. Met 62, 60 sloeg de Amerikaan onzen speler. Zoowel de fore- als backhand van den Amerikaan waren buitengewoon hard en laag. Hughan had vrijwel geen gelegen heid aan het net te komen en van Rijn vertoonde ook weinig neiging eenige af wisseling in dit base-line-duel te brengen. Hughan zwoegde vooral in de tweede set, maar kreeg geen gelegenheid een game te scoren. Het spel van zijn tegenstander was te sterk voor hem. Door het winnen van deze beide enkel spelen hebben de Vereenigde Staten den stand van den wedstrijd dus op 52 ge bracht. De damesdouble. De dames Rollin Couquerque en Ter- windt hebben voor een aardige verrassing gezorgd door de dames van Rijn en Bab- coch met 63, 5 te slaan. De Holland sche dames zetten al goed in door de twee eerste games te winnen. Dan scoren de Amerikaanschen 3 games achter elkaar. Mej. Terwindt, die uitstekend gespeeld heeft, wint haar service en de games staan 3—3. En dan halen de Amerikaansche dames geen game meer en eindigt de set in een 63 overwinning voor onze speelisters. Even zakt het spelpeil van de Holland sche combinatie en 't wordt warm voor het Amerikaansche team. Maar mej. Terwindt redt de volgende game, waarin haar part ner twee double-faults slaat. Nadat de score verscheidene malen deuce Is geweest, winnen de Amerikaan sche speelsters de volgende (31). De Hollandsche combinatie voert het tempo op en met succes. Het wordt 5—5, waarna mej. Rollin Couquerque haar service wink In de twaalde game wordt het 3040 en dus winning stroke voor de Hollandsche dames. Mej. Babcoch slaat in het net en het pleit is ten gunste van de dames Cou querque en Terwindt beslist (63, 75). De mixed-double: Allison en mej. Bab cochvan Swol en mej. Terwindt was een vinnige strijd tusschen volkomen tegen elkaar opgewassen partijen. In de eerste set wint Holland na 66 de game. Van Swol moet dan serveeren en komt op 400 en haalt dan de set (863. Het is weer mej. Terwindt, die uitblinkt, herhaaldelijk passeert en Allison's services uitstekend retourneert. Allison heeft nog al eens D«ch en mej. Babcoch slaat te hard. In de tweede set wint de Hollandsche combinatie de derde game (na 11) met love op mej. Babcoch's service. De laatste maakt een vermoeiden indruk en dit schijnt Allison's capaciteit te drukken. Na 31 voor Hol land wordt het tweemaal deuce en dan 41 voor Holland. Maar van Swol verliest zijn service op love. Ook de volgende game is voor de Ame rikaansche combinatie, die nu 3 games hebben tegen 4 voor de Hollandsche com binatie. Van Swol, die tot nu toe zeer op dreef was, zakt wat af. Het wordt 44 en Allison moet serveeren. Al zwoegende komt hij op advantage en als van Swol dan een gemakkelijke bal in het net slaat is het 54 voor de Vereenigde Staten. Mej. Terwindt grijpt uitstekend in bij het beslissende punt en passeert keurig, daarmede den stand op 55 brengend. Allison en mej. Babcoch winnen de elfde game en de beslissende (75). Beide partij hebben dus ieder een set gewonnen. In snel tempo scoren Allison en partner de eerste en tweede game van de beslis sende set. Van Swol verliest zelfs zijn service op love. En weer is het mej. Ter windt, die redding brengt en de game wint. Nadat van Swol eenige malen dank baar gebruik heeft gemaakt van de door hem door mej. Babcoch toegespeelde lobs, die hij met keiharde smashes beantwoordt en Allison tenslotte in het net slaat, wordt het 22 en dan 32 voor de Vereenigde Staten. In de zesde game wordt het tweemaal deuce. Twee aces en een smash van van Swol brengen den stand op 33 en 43 voor Allison en partner: 44. E ndan wint Allison zijn service en van Swol de zijne (55). Een love game op mej. Babcoch's service brengt de score op 65. Mej. Terwindt moet nu serveeren en komt op 1540. Een smash van van Swol wint nog een Hollandsch punt, maar de set en match gaat voor ons verloren (75). De Amerikaansche doublé won dus met 8—6, 7—5, 7—5. De Vereenigde Staten hebben den wed strijd dus met 63 gewonnen. Tenslotte speelde Kho-Sin-Kie en Knottenbelt een exhibition tegen Surface en Stratford. Het resultaat van dc voorronde. Terwijl op het centrecourt van de banen van het Casino te Noordwijk de wedstrijd tusschen Nederland er de Vereenigde Sta ten gespeeld werd, werd op de zijbanen een aanvang met de voorronde voor d^ internationale kampioenschapyen gemaakt. Het resultaat hiervan luidt: C. Hoeke sl. N. N. 6—1, 7—5. F. v. d. Graaff sl. C. Fabius 57, 63, 6—3. J. L. Castendijk sl. F. Rhodias (Retired) 7—6. Leyenaar sl. Go T. G. 97, 61. Jhr. de Braauw sl. E. Wiener 36, 64, 0 W. Heynen al. D. R. Poll 6«—-1. 6—2.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7