De competitie-indeeling in den K. N. V. B. PROFESSOR SLIM EN ZOON hensbroek. Voetbal. Rapport van de studie -commissievier afdeelingen met eik 12 eerste-hlassers voorgesteld. De in de bondsvergadering van 1 Septem ber 1935 voorgestelde en later door het bondsbestuur benoemde commissie inzake de competitie-indeeling, heeft haar rapport uitgebracht. De commissie heeft zich met de volgende vier vragen tot de clubs en de belangenver- eenigingen gewend: 1. Acht u uitbreiding van het aantal elf tallen per afdeeling gewenscht en zoo ja, waarom? 2. Acht u een hoofdklasse gewenscht? 3. Hoe staat u ten opzichte van het be houd of de afschaffing van promotie- en degradatiewedstrij den? 4. Stelt u prijs op het behoud der beker wedstrijden? De antwoorden worden volgens de „Sport kroniek" als volgt geresumeerd: 1. Een hoofdklasse werd in groote meer derheid niet gewenscht. 2. Onder de eerste- en tweedeklassers was een sterke strooming voor uitbreiding van het aantal elftallen per afdeeling. Onder de derde klassers kwam deze wensch in mindere mate naar voren. Terwijl men de uitbreiding, voor zoover deze door de vierde klassers werd gewenscht, veelal beperkt wil de zien tot tien elftallen per afdeeling. Nochtans bleek uit vele antwoorden, dat men moeilijk een standpunt kon innemen, zonder te weten, welke oplossing voor uit breiding zou worden gevonden. 3. Vrijwel evenveel vereenigingen spraken zich uit zoowel voor als tegen promotie- en degradatiewedstrijden. In alle klassen wa ren zoowel voor- als tegenstanders. Uiter aard toonden de eerste klassers zich voor standers en de overgroote meerderheid der vierde klassers zich tegenstanders van het behoud dezer wedstrijden. 4. Hoewel een flink aantal clubs voor heft behoud der bekerwedstrijden bleek, vonden deze wedstrijden weinig vurige aanhangers en werd de regeling van thans algemeen afgekeurd. Mede aan de hand van de ingekomen ant woorden kwam de commissie tot een voor stel inzake de competitie-indeeling, waar aan wij het volgende ontleenen: Het aantal eerste klassers worde gebracht op 48. Deze worden ingedeeld in vier af- deelingen van twaalf clubs. Onder deze vier eerste klas-afdeelingen komen twaalf tweede klas-afdeelingen van maximaal elf vereenigingen. Daaronder volgen 36 afdeelingen derde klassers en daaronder 72 afdeelingen vierde klassers. In de derde en vierde klas-afdeeling zul len maximaal 10 elftallen per afdeeling uit komen, behoudens een noodzakelijke afwij king in uitzonderlijke gevallen. Men krijgt zoodoende vier afdeelingen, ieder bij complete bezetting bestaande uit: een eerste klas competitie van twaalf elf tallen; drie tweede klas competities van elf elf tallen; negen derde klasse competities van tien elftallen en achttien vierde klas competities van tien elftallen. Per afdeeling is dus plaats voor twaalf eerste klassers, totaal 48; 33 tweede klassers, totaal 132; 90 derde klassers, totaal 360; 180 viérde klassers, totaal 720. Deze totalen zijn bedoeld voor het ge- heele land. Daar thans zijn toegelaten: 50 eerste, 108 tweede, 220 derde en 170 vierde klassers, is er met uitzondering van de eerste klas, nog ruimschoots plaats. Hierdoor blijft de moge lijkheid open niet onmiddellijk in alle twee de, derde en vierde klasse afdeelingen tot een maximum aantal elftallen over te gaan, doch hiertoe geleidelijk te geraken door de promotiekansen voor de derde en vierde klassers te vergrooten. Wij hebben, aldus deelt de commissie in haar rapport o.m. mede, ons de vier afdee lingen niet strikt geografisch gedacht, al ligt het voor de hand, dat de praktijk eischt, dat speciaal in de lagere afdeelingen de reizen tot een minimum moeten worden beperkt. Ieder jaar worden de elftallen die recht hebben in een bepaalde klasse uit te komen, opnieuw ingedeeld. De 48 eerste klassers zullen zoo worden ingedeeld, dat vier afdee lingen worden gevormd, waarbij met de practische mogelijkheden in verband met reisgelegenheden rekening moet'worden ge houden. Voor de tweede en derde klas af deelingen geldt hetzelfde, doch hierbij zal een meer geografische indeeling ter beper king van reiskosten noodzakelijk zijn. Voor de vierde klassen geldt dit in nog sterkere mate. De commissie is van oordeel, dat vooral wat de competitie der eerste klassers be treft, deze bij vermenging veel aantrekke lijkheid zal winnen en hieraan verschillende voordeelen zijn verbonden. Het reizen per autobus, de goede trein verbindingen en de reismogelijkheid via den afsluitdijk hebben het o.m. mogelijk ge maakt een groot aantal indeelingen te ma ken, welke alle practisch uitvoerbaar zijn. De eigenaar van dit been vond het „Zonde van 't geld" om tijdig de remmen van A zijn auto te laten nazien.... Promotie- en degradatieregeling. De meeningen over dit vraagstuk zijn by de vereenigingen, zoowel als bij de scheids rechters en andere officials, zeer verdeeld. Na nauwkeurige vergelijking van het pro en contra acht de commissie de bezwaren, aan het spelen van promotie- en degradatie wedstrijden verbonden, niet van voldoende overwicht om tot afschaffing van deze we strijden te kunnen adviseeren. Het plan van competitie-uitbreiding is overigens zoodanig ingericht, dat dit los van de promotie- en degradatiewedstrijden be oordeeld kan worden. Practische uitvoerbaarheid. Daar het spelen van meer wedstrijden meer speeldagen vraagt, heeft het aantal beschikbare speeldagen ook de aandacn van de commissie gehad. Wanneer wij aan nemen, dat het competitie-seizoen op den 3den Zondag in September aanvangt en op den 3den Zondag in April voor de clubs, welke niet bij promotie of degradatie be trokken zijn, moet zijn beëindigd, dan heb ben wy de beschikking over 31 Zondagen. Bij 22 competitiewedstrijden blijven dus voor extra-wedstrijden en afkeuringen 9 Zondagen over. Voorts ware het wellicht mogelijk een tweetal speeldagen te winnen door een Zondag vroeger te beginnen en den wedstrijd om den onafhankelijkheids- beker te verplaatsen naar tweeden Kerst dag, Nieuwjaarsdag, een weekdag of een Zondag in April of Mei. De commissie wijst er nog op, dat ook de competitie van voor het kampioenschap van Nederland bij de voorgestelde regeling vier speeldagen minder in beslag neemt dan tot heden het geval was. Het komt de commissie voor, dat er min der bezwaar tegen by uitzondering spelen in Mei, dan als regel in Maart uitgespeeld zijn, zooals voor zeer vele elftallen thans het geval is. Overgangsmaatregelen. Is bij het voorgestelde stelsel promotie bij keuze gelukkig niet als overgangsmaat regel noodzakelijk en kan de aanvulling der tweede klas door verhoogde promotiekans worden verkregen, voor de eerste klassers is een versterkte degradatie voor een jaar noodig. Daar het aantal van 50 eerste klas sers jarenlang als veel te veel is uitgekreten zal een terugvallen op 48 wel niet als een te groote besnoeiing kunnen worden aan gemerkt. De commissie heeft zich gedacht, de vijf no.'s laatst der eerste klas met elf tweede klas kampioenen, drie promotie-degradatie competities te laten spelen, waardoor de drie kampioenen met de overige 45 eerste klassers voor het seizoen 1937'38 de vier eerste klas afdeelingen zullen vormen. Bij de samenstelling van deze competitie zal de bestaande indeeling zooveel mogelijk wor den gehandhaafd. Voor de geleidelijke aan vulling der tweede klas afdeelingen tot elf clubs kunnen door de commissie, belast met het wedstrijdwezen, bepalingen bij den aan vang van ieder seizoen worden gemaakt, waardoor de afdeelingen met een breeden onderbouw sneller op volle sterkte komen dan die, waar geen vierde klas bestaat of de derde klassers nog onvolledig zijn. Reserve-afdeelingen. De commissie is van oordeel, dat de indee ling zoowel als het aantal elftallen per com petitie onveranderd kan blijven, met als maximum tien elftallen per competitie. Daar de reserve-elftallen in onze organisa tie los staan van de eerste elftallen kunnen alle bestaande regelingen gehandhaafd bly- ven. Bekerwedstrijden. De commissie heeft het plan van de be- langenvereeniging van tweede, derde en vierde klassers met instemming overgeno men. Dit plan omvat: eerste ronde op den laatstèn Zondag van Augustus: derde en vierde klassers districtsgewijs; 2de ronde op den eersten Zondag van September: win naars eerste ronde districtsgewijs; 3de ronde op den tweeden Zondag van September; winnaars 2e ronde districtsgewijs: 4e ronde op een Zondag in October; winnaars 3e ron de plus 2e klassers districtsgewijs; 5e ronde op een Zondag in November: winnaars 4e ronde eerste klassers districtsgewijs; 6e ron de op een Zondag in Januari winnaars 5e ronde over het geheele land enz. De commissie acht het beter met dit nieu we schema een proef te nemen, dan op grond van de teleurgestelde ervaringen met het huidige stelsel tot staking der beker wedstrijden te concludeeren. Het nieuwe plan kan h.i. echter alleen dan slagen, in dien volledig een eind wordt gemaakt aan het voortdurend verleenen van uitstel, het welk tot nu toe de spanning en aandacht verloren deed gaan. Daarnaast zou het suc ces der bekerwedstrijden zeker bevorderd worden als deze minder concurrentie van vriendschappelijke wedstrijden tusschen be langrijke elftallen zouden ondervinden. Administratieve regeling. Aan het hoofd van iedere afdeeling komt een afdeelingsbestuur. De vier afdeelings- besturen wijzen uit hun midden elk een lid aan belast met de sectiewedstrijden, de commissie voor het wedstrijd wezen, die in samenwerking met het bondsbureau alle wedstrijden regelt. De districtsvergadering zal geheel op de zelfde wijze worden samengesteld en het stemrecht evenzoo geregeld als thans, zoo dat deze vergaderingen worden gevormd door de afgevaardigden der vereenigingen, die in het aan de vergadering voorafgaande seizoen met het eerste elftal in dezelfde af deeling zijn uitgekomen. Reglementswijzigingen. Mocht het voorste van de commissie wor den aangenomen, dan zullen enkele regle mentswijzigingen o.a. van art. 20 H.R., het reglement op de competitiewedstrijden en het reglement op de afdeelingsbesturen noodzakelijk zijn. Deze zullen dan in het a.s. seizoen door een reglementscommissie in overeenstemming met de nieuwe regeling moeten worden gebracht. Zwemmen. DE ENGELSCHE OLYMPISCHE ZWEMPLOEG. Na de nationale zwemkampioenschappen op Wembley heeft de Engelsche Amateur Zwembond de zwemmers en zwemsters ge kozen, die op de Olympische zwemwedstrij den de Engelsche kleuren zullen vertegen woordigen. Onder deze deelnemers ia bij de dames de 14-jarige mej. Slade, terwijl de heeren als jongste lid de eveneens 14-jarige Fred Hodges in hun midden tellen. Mej. Slade, die voor het eerst aan de kampioen schappen deelnam, won den titel in he schoonspringen, op welk nummer zy dan ook op de Olympische Spelen zal uitkomen. Fred Hodges won by de heeren hetzelfde nummer. Verschillende plaatsen in de Olym pisch ploeg zijn echter nog open gelaten en deze zullen a.s. Zaterdag, na de verdere selectiewedstrijden te Uxbridge worden toegewezen. Wielrennen. DE ALKMAARSCHE WIELERBAAN. De trainingswedstrijden (sprint, lange af stand en koppelwedstrijd) welke reeds op de vorige week Woensdag gesteld waren, zijn toen niet doorgegaan in verband met een stroomenden regen. Indien de weersomstandigheden het toe laten zullen deze wedstrijden morgenavond gehouden worden en het belooft voor de liefhebbers een interessante avond te wor- den. De entree-prijzen zijn zoo billijk, dat het voor niemand een beletsel kan zijn deze wedstrijden te bezoeken. ROND HET IJSELMEER. Record verbeterd. De bekende Amsterdamsche wielrenner D. "Vermeulen heeft gisteren een geslaagde record poging rond het IJ se lm eer gedaan. Hij vertrok gistermorgen om vijf uur bij het tolhuis aan den overkant van het IJ, waar de heeren Hogenkamp en Zeegers Veeckens van de N.W.U. voor de controle aanwezig waren. Omstreeks vier uur arriveerde Vermeu len weer bij de Diemerbrug. Zijn tijd be droeg tien uur 51 min. 14 sec., waarmede zijn poging geslaagd mocht heeten, want het oude record stond op naam van Snijder», het vorig jaar gevestigd, met een tijd van 10 uur 59 min. 51 sec. Vermeulen won dit jaar by de Neder- landsche kamipoenschappen te Hoogerheide het wegkampioenaohap voor veteranen. De 38-jarige wielrenner is lid van „E*cel- sior". ZESDAAGSCHE TE ROTTERDAM. In November M. De eerste Rotterdamsche zesdaagsche wie lerwedstrijd wordt van 9 tot 15 November gehouden in het gebouw der Nenijto. Athletiek. WEDSTRIJDEN TE WIERINGERWAARD. Uitgeschreven door de gymnastiekver- eeniging Olympia en begunstigd door prach tig zomerweer hebben te Wieringerwaard op ons mooie sportterrein Zondagmiddag athletiekwedstrijd plaats gehad, waarvan voor zoover het onze omgeving betreft de uitslag als volgt was: Dames hoogspringen: 2. N. v. Balen Blan ken .Olympia, Wieringenwaard, 1.45 M. Dames kogelstooten: 2. mevr. v. Wyk Bosma, H.E.O., Hoorn, 9.75 M. Dames hordenl'oop: 1. N. v. Balen Blanken, Olympia, Wieringerwaard, 13 y, sec. Dames vèrspfingen: 3. N. v. Balen Blanken Olympia, Wieringerwaard, 4.81 M. Dames 4 X 100 M. hardloopen: 4. Olym pia, Wieringerwaard, geen ijd. Heeren discuswerpen: 1. K. Schenk Jz., Olympia, Wieringerwaard, 33 M. Heeren hoogspringen: 1. K. Schenk Jz., Olympia, Wieringewaard, 1.67 M.; 3. H. H. Kluf, Turnlust, Beverwijk, 1.55 M. Heeren kogelstooten: 1. W. Kuchlein, Ly- curgus, Schagen, 10.83 M.; 2. C. Blaauw, Bato, De Rijp, 10.40 M. Heeren 1500 M. hardloopen: 2. Dekker, Turnlust, Grootebroek, 4.46.02 min. Heeren 100 M. hardloopen: 2. A. Schaap, Turnlust, Beverwijk, 11.6 sec. na loting met nr. 3. Heeren hinkstapsprong: 1. K. Schenk Jz., Olympia, Wieringerwaard, 13.29 M.; 2 J. G. Boelsums, U.D.I., Kolhorn, 12.10 M. Heeren 4 x 100 M. hardloopen: 2. U.D.I., Kolhorn, 48 sec. Heeren Zweedsche estafette 400, 300, 200, 100 M.: 2. Olympia, Wieringerwaard, 2 min. 15.6 sec. Heeren touwtrekken tot 275 KG. Sportvereeniging deemster l. Heeren touwtrekken hoven Sportvereeniging met een toe- Na afloop werden de p 0 Ka,n Kr., passelijk woord door den Wapen van voorzitter van Olympia. in Wieringerwaard uitgere (onigt zeer jonker Hz. heeft zich adj"»* A verdienstelijk gemaak „„.^versterker M. Oudendyk metzyngr voor een vroolijk stukje muziek Gymnastiek. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN TE Zondag zyn door de /Tde ging U.D.I. en de damesafdeeling N.E.A. onderlinge wedstrijden '^onraJ^eg>an door van den heer Mantel, „edeelte een marsch door Hensbroek en een ged van Obdam, afstand ^«evrer 7 ™- De uitslag van de onderlinge wedstrijden c*>". O"1"-1 m" Groot. J. G. schrok; heeren le graad. 1. P. fok, H Visser; heeren 2e graad: 1. Jn. Koning. Houtkooper, 3. Jb. de Hart; kleuters meisjes: 1. L. Bakker, 2. A. Oudendyk, 3. Tr. Verduin; kleuter» jongens: 1. B. Koning. 2 C. Thy sen, 3. W. de Boorden meisjes A: 1. G. Peereboom. 2 A. de Vries. 3. T. Jonker; meisjes B: 1. R. Thijsaen, 2. A. Waterdnn ker, 3. T. Koppenol? jongens A: 1. C. Koppenol, 2. P. Burger, 3. N. de Hart; t jongens B: 1. W. den Das. 2. C Koning. 2. H. de Graaf. Wandelen. WANDELCLUB ..SPARTA". Door de wandelclub Sparta werd Zondag 5 Juli deelgenomen aan den uitgeschreven afstandsmarsch van 35 K.M. van de Wandel- toerist te Haarlem. Tengevolge van het feit. dat er acht deelnemers waren, kon de door Sparta gewonnen prij» niet uitgereikt wor den, een groep moest n.L uit 13 deelnemers bestaan. Een fraai uitgevoerd wand bord je was de persoonlijke pry». Paarden. KENNEMER SPORTCLUB. Programma voor de draverijen te Alkmaar op Zondag 2® JulL Het voor deze draveryen vastgestelde programma luidt als volgt: I. Openingsprys: Pryzendraverij 4e klasse Afstand 2000 meter. Belasting: voor iedere gewonnen 300 20 meter. Ontheffing: vol gens de pry zen bepalingen 193®. Pry zen: 200 en 25. II. Juliprys. Heatpryzendravery 2e en 3e klasse. Afstand 1640 meter. (Engelsche heat). Te loopen in series van ten hoogste 6 paarden. In de beslissende heat loopen alleen de winnaars der series, benevens de drie paarden, die den snelsten tijd gemaakt hebben. Paarden die 300 of minder heb ben gewonnen gaan var start, voor iedere meerdere gewonnen 800 20 meter. (By deelname van minder dan 10 paar den wordt de heat als gewone heat geloo- pen). Prijs 300 benevens 50 voor den twee den aankomenden in de beslissende heat. Paarden, die in Nederland twee of meer eerste prijzen in 1936 gewonnen hebben, 20 meter belasting. III. Zomerprijs. Heatpryzendravery le klasse (Engelsche heat). Te loopen in se ries van ten hoogste 6 paarden. In de beslis sende heat loopen alleen de winners der series, benevens de 3 paarden, die den snel sten tijd gemaakt hebben. Afstand 1700 meter. Paarden die 5000 of minder gewon nen hebben gaan van start. Belasting: voor iedere meerdere gewon nen 1250 tot en met 7500 20 meter. In dien dit nummer als Engelsche heat wordt geloopen, krijgen paarden, die in Nederland in 1936 twee of meer eerste prijzen gewon nen hebben, 20 meter belasting. (Bij deelname van minder dan 10 paarden wordt de heat als gewone heat geloopen). Prijs 400 benevens 50 voor den twee den aankomende in de beslissende heat. IV. Kortebaanprys. Kortebaandraverij- handicap voor alle in Nederland geregis treerde paarden. Aangespannen. Te rijden in series. Minimum-afstand 700 meter. Maximum-afstand 800 meter. Prijzen 200 40, 20 en 10. CONCOURS HIPPIQUE TE HOOFDDORP. De leden van het koninklijk huis hebben voortdurend hun belangstelling getoond in het paardensportfeest te Hoofddorp. Ieder jaar werden door de leden van de koninklij ke familie medaille, geschonken, terwiil juli 1927 de vereeniging de eer te k viel H.M. de koningin op haar feest te m'1 gm ontvangen, vergezeld van prins u* drik en prinses Juliana. Hen- Voor het concours, hetwelk op Woen.,» 15 Juli worden gehouden hehk^ de koningin en de prinses ieder weer groote zilveren medaille beschikbaar «*2? Ook zijn er van particulieren noi Z prijzen en giften ontvangen, terwijl a.* tal ingeschreven deelnemers zeer ïrrv>? KU ,..r er altijd - buiten hJ[ terende programma - nog ieu biJZOn<jZ vertoond. Ditmaal *al 't *Un een fratia-verlotin* Shetlandsche poneys en het voorhal/"1 van boerenpaarden in vryheidsdreZ paarden die gewoon zijn te werken v ploeg en maaimaehine. voor mestkar hooiwagen, zullen op het sportveld ■ïi.-f" verrichtingen uitvoeren, welke ouderwetsch paardenspel herinner^ Meer mag er niet van worden want het zien van deze kunststukke dressuur moet een verraash, bljjven Motoren. DE T T RACEg. Wie sal winnen ia 4e 2M De K N.M.V. meldt: «asse? Wie zal winnen in de 250 «.-klasse? Een maand geleden nog zou op dit vraag maar één enkel antwoord gekomen zijn: DRw Of nu Geiss. Walfried Winkler of Ewald Kluge de zege zou behalen, dat doet w weinig toe. Men wist het moest nu een- maal één der drie musketiers zijn, dat kon niet anders. Alleen Hans Winkler, ook oo D-K.W. had men nog een kans gegeven zich tusschen dit drietal te schuiven. In de 25o c c--klasse werd D.K.W. als onoverwinnelijk beschouwd. Dat was een maand geleden, todh de En- gelsche T.T. nog niet verreden *u Mur deze wedstrijd op het circuit van het eiland Man heeft opeens een groote wyziging fa de opinie gebracht D.K.W. werd daar geklopt Steinbach viel in de eerste ronde uh door machinepech. Stanley Woods in de last* om dezelfde reden, alleen Geiss reed fa wedstrijd uit, maar kwam ook weer machinepech op de derde plaats. Alle rijders sukkelden met htm carburatfa, moeeten telkens bougies verwisselen, komt door bet zeeklimaat, daar is de buratie van een tweetaet zeer gevoelig Verleden jaar was dit op het eiland ook reeds het geval. Maar dan men zich ineens, dat een paar rr.isndsn fa leden het beroemde D KW.-trio te Bern fa- klopt werd door den Italiaan Tenr. i op si, en dat in het begin van dit jaar op i zeer kouden wedstryddag Geiss ook met zyn carburatie had gehi zijn die snelle tweetactmadiines dus zy zyn zeer gevoelig voor bepaalde raturen. En wanneer II Juli de omstandigheden te Asaen nu eens stig voor D.K W. moei 'en zyn? Kortom i kan nog altyd een D.K.W. oversriani het meest waarachynlyke beschouwen de zekerheid heeft men niet meer. Wie komen dan aan de beurt? Als springen dadelijk uit bet veld naar de twee Ieren Tyrrell Smilh M anders, de En ge lachman Fermbc onze landgenoot Timmer. Een wordt echter met alleen gewonnen rijder, maar ook door een machine. Ieren rydeo Excelsior. Fcrmbough Timroer New Imperal. Desa drie vinden wü ook in de Engelsche T.T. de pryswunaars terug. Foeter woo Iperïal. Tyrrell Smilh werd op tweede, Getas derde op DJC.W. es et ton bereden door Fairwatber werd Dat de stryd te Asaen dit jaar. ook I klasse, feller dan ooit tevoren zal zyi dus wel bij voorbaat vast. Ook de in deze lichte klazae van den „Groote# i van Europa", welke LL Zondag in land werd verreden, geeft een beeld van de verraaaing, die de 250 c.c.-machines nog kunnen brengen, OLYMPISCHE SPELEN. 150.90® dollar» tekort voor ding Amerikaansche athletea. Het Amerikaansche Olympisch® heeft 40 van de 300 gereserveerde aan boord van het s.s. „Manhattan" afbestellen. Het blijkt n.L, dat thans dagen voor het vastgestelde vertrek de Amerikaansche olympische plosf minder dan 150.000 dollars aan het noodigde bedrag ontbreken. Het ia de eerste maal in de gesc der olympische spelen sedert 189®, da* Vereenigde Staten niet op ieder ond^ deel van de spelen zullen zijn verlegd woordigd. De ontbrekende 150.000 dollar» «H •t Amerikaansche olympische coroi'e n_„ Del Cf»l '.GO I het Amerikaansche olympische com"e toe een ploeg te zenden, die numeriek sterk is als die van Parijs 1924 en Am*»» dam 1928. M 61 Zoon spinnenweb is samengestelde uit kleverice draadjes met duizenden kleine boleeetjes erop Dal is om te maken dat de vliegen er aan vast blijven kleven SlS nU g6en VliCg hel Web' '»aar IS 62. Zoodra de spin de ruk voelde en merkte dat ar WM «ekomen. snelde ze toe. Toen ze «J* i i j geen was, bleef ze op een ufstan' beduidde den professor dat hij niets te vreezen ,,e w®* ®en heele toer voor den man om zich ui everige goedje te bevrijden.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8