Alkmaarsche Courant. Amstecdamsche Jieucs (Rechtszaken £cuuL en 5ombouw (Keek School JfcheepsUiditigen (Bucgettijke Stand Jiacktbecichten i'1' Voor de Huisvrouw. GIJ MOEI BEZUINIGEN Heden pCt POLEN's HOUDING TEN AANZIEN VAN DANTZIG. Een onderhoud van minister Beek. De correspondent van de „Daily Tele- graph" seint uit Warschau: uit geloofwaar dige bron wordt medegedeeld, dat kolonel Beek, de minister van buitenlandsche za ken, onmiddellijk na zijn terugkeer uit Geneve een onderhoud heeft gehad met generaal Ryds Smigly, den inspecteur-gene raal van het leger, en generaal Sklad- kowski, den eersten minister, over de n.intzigsche kwestie. Vandaag zou Beek een onderhoud hebben met den Duitschen ambassadeur von Moltke. Voorts verneemt de correspondent, dat Beek de vooruitzichten in Dantzig veel ern stiger acht dan zou kunnen blijken uit de door de regeering gecontroleerde pers. DE NATURALISATIE VAN DR. MANNHEIMER. „Zijn werkzaamheid op valuta- gebied versterkte de positie van den gulden". Aan de memorie van antwoord inzake eenige naturalisatie-ontwerpen wordt het volgende ontleend ten aanzien van de na turalisatie van den bankier Mannheimer: Dr. F. Mannheimer heeft in niet geringe mate er toe bijgedragen, dat Amsterdam gegroeid is als internationaal financieel centrum. Hij gaf ook daadwerkelijk blijk van maatschappelijken zin. Naar aanleiding van de desbetreffende vragen van sommige leden wordt medege deeld, dat het der regeering is gebleken, dat geen verzoek om naturalisatie door adressant bij de Fransche regeering is in gediend. Naar aanleiding van hetgeen dienaan gaande in het voorloopig verslag is weer gegeven heeft de Nederlandsche Bank nog maals verklaard, dat zij, op grond van de haar ten dienste staande gegevens en in lichtingen, overtuigd is, dat de werkzaam heid van requestrant op valuta-gebied, wel verre van de positie van den gulden te hebben bedreigd, deze positie heeft ver sterkt. ZUID-SLAVTE STAAT STERKER DAN OOIT TEVOREN. Rede van Stoyadinowitsj. Minister-president Stoyadinowitsj heeft voor het h dbestuur der „Zuid-Slavische radicale gemeenschap" de regeeringspartij, een rede gehouden over den internationa len toestand, waarin hij zeide, dat na het echec van den Volkenbond in de Oost- Afrikaansche kwestie iedere staat erop be dacht moet zijn, zijn verdediging zoo sterk mogelijk te maken. De premier noemde het bijzonder belangrijk, dat Engeland, dat zich tijdens het van kracht zijn der sancties zeer „gentlemanlike" jegens Zuid-Slavië heeft gedragen, de wederkeerige waarborg- verplichtingen met Griekenland, Turkije en Zuid-Slavië blijft handhaven. OoW de Fransche minister-president Blum heeft verklaard aldus Stoyadinowitsj dat hij de veiligheid van Zuid-Slavië beschouwt als de veiligheid van zijn eigen land. Indien men daarbij nog de bondgenoot schappen met de andere staten der kleine entente en der Balkan-entente in aanmer king neemt, kan men zeggen, dat Zuid- Slavië zich niet ongerust behoeft te maken over de verdere ontwikkeling in den inter nationale toestand en dat het sterker staat dan ooit. Plaatst dan alléén uw advertenties in dte krant, die wer- kelijk gelezen wordt, de krant, die in alle kringen op de tafel in de buiskamer ligt. Zoo'n krant is de AUTOBUSDIENST LEEUWARDEN- DEN HAAG. De Friesch-Hollandsche reisvereeniging Samenwerking veroordeeld. Het bestuur van de Friesch-Hollandsche reisvereeniging Samenwerking, gevestigd te Leeuwarden, bestaande uit de heer Sj. de V. en H. W., beiden uit Leeuwarden, en D. de J. uit Sint Anna Parochie, was op 23 Juni gedagvaard voor den Haagschen kan tonrechter wegens overtreding van de wet op de openbare vervoermiddelen. Hun was ten laste gelegd tezamen en in vereeniging zonder vergunning een auto busdienst in werking te hebben gehouden tusschen Leeuwarden en den Haag en terug, via den Afsluitdijk, ten behoeve van leden dezer vereeniging. Het openbaar ministerie had tegen ieder der drie verdachten f 100, subsidiair 2 maanden hechtenis geëischt. Gisteren heeft de Haagsche kantonrech ter mr. Ferguson in deze zaak vonnis gewe zen. Hij heeft daarbij overwogen, dat het zich wenden tot het bestuur of tot een agent niet verzoek lid te worden van de vereeni ging in feite is een zich aanmelden tot toe lating tot het vervoer en dat de regelmaat van het vervoer langs bepaalde wegen blijkt uit het programma en uit de verklaringen van verdachten. Namens verdachten is ter terechtzitting °-a. aangevoerd, dat de vereeniging ook ten doel heeft uitstapjes te organiseeren naar binnen- en buitenland. De kantonrechter heeft te dien aanzien overwogen, dat voor een uitstapje met een touringcar uit de le den van de vereeniging een zekere groep gevormd wordt, welke gezamenlijk ontspan ning zoekt, terwijl door de ten laste geleg de handelingen, zoowel feitelijk als in op zet gelegenheid wordt geboden aan enkelin gen om, zonder zich met anderen tot een groep te vereenigen, tegen een tarief als voor een groep berekend, van de verbin ding gebruik te maken. Het ten laste geleg de bewezen achtende, heeft mr. Ferguson ieder der drie verdachten tot 30 subs. 10 dagen hechtenis veroordeeld. HELPT TABAKSZAND NIET? Methode Lijftogt en de draaihartig- heid. Men schrijft aan de N. H. Crt.: Op geruchten omtrent de minder gunstige uitkomsten van de toepassing van tabaks- stof ter bestrijding van de zoozeer gevrees de en hevige draaihartigheid, hebben we ons bij bevoegden om inlichtingen vervoegd en persoonlijk ons van een en ander over tuigd. We moesten onmiddellijk constatee- ren, dat vele planten „draaiden", die, naar gezegd werd, met de grootst mogelijke zorg in de harten met tabaksstof, het middel dat L. als volkomen afdoende voorschreef, waren bestrooid. In een alhier gehbuderf rede verklaarde L. dit voorjaar, dat één maal bestrooien in de meeste gevallen vol komen afdoende zou zijn en naderhand schreef hij, dat bij vochtig, zwoel weer zoo oiJfeeveer elke week gestrooid moest wor den tot de planten zich tot een zeker sta dium ontwikkeld hadden. Hoeveel 't strooi en met tabaksstof nogal tijd vergt, zijn en kele bouwers er toch, zij het dan tot een beperkt gebied, toe overgegaan L.'s laatste voorschrift, wat, zooals begrijpelijk is, al een teleurstelling was, op te volgen, in zoo verre, dat we een bouwer spraken, die zijn planten driemaal grondig met tabaksstof beerkt had. En ook hier was het resultaat nauwelijks of in het geheel niet te bespeu ren. De kool draait weer „dat het een lust is", drukte men zich sarcastisch uit. Men verzekerde ons, dat het ondoenlijk is, L.'s methode op te volgen om een gehee- le poos zoo ongeveer elke week tabaksstof te strooien, met het oog op de hoeveelheid tijd, die daardoor opgeëischt zou worden en dientengevolge de baten de moeite niet zouden dekken. We zijn nieuwsgierig, hoe de heer L. ten opzichte van deze uitkomsten zal staan, nu hij zich o.i. zoozeer voor de propaganda van zijn middel heeft beijverd. TlieuukS BERGEN Ingekomen personen. Wed. E. WeyhenkeBauer, Waalsch, zonder beroep, Boulevard 28, v. De Bildt. E. Kleerekoper, geen, zonder beroep, v. Reenenpark 24, van R'dam. A. M. Pronk, R.K., religieuze, Loudelsweg 20, yan Hoogkarspel. F. Huiskamp, N.H., zonder beroep, Breelaan 2, van Arnhem. H. B. Schrader, R.K., zonder beroep, Lou delsweg 20, van Harlingen. W. M. Ad miraal, R.K., zonder beroep, Loudelsweg 20, van Limmen. G. Quak, N.H., mach. electr. N.S., Hertenlaan ,7 van den Haag. D. P. Weljermans (wed. v. J. G. Nagel- kerke), N.H., huishoudster, Hertenlaan 7, van den Haag. A. Pastoor, N.H., zonder beroep, Breelaan 17, van Koedijk. G. J. M. Kuijs, R.K, kapper (o.), Dorpsstraat 21, van Beverwijk. W. C. Jonker, N.H., hotelkok (o.), Boulevard 2, v. Avereest. J. Koentjes, geen, zonder beroep, van Blaaderenweg 8, van A'dam. M. Dy- newski, AR.K., dienstbode, Jan Olden- burglaan 16, van A'dam. M. A. van Rooijen, R.K., religieuze, Loudelsweg 20, van 's-Gravenhage. M. A. Druif, N.H., dienstbode, Prinsesselaan 46, van Hoog karspel. B. M. Friedrich, N.H., hulp L d. huish., Buerweg 7, van Duitschland. J. W. ter Wee (wed. J. M. Tobout), N.H., zonder beroep, Dr. van Peltlaan 4, van Rijswijk (Z.H.) W. de Boer, N.H., zon der beroep, Breelaan 3a, van Westdonge- radeel. C. C. Nijhoff, N.H., geleidster (o.), Elzenlaan 2, van Egmond aan Zee. J. Schaafsma, N.H., geleidster (o.), Elzen laan 2, van Baarderadeel. S. Cohen, N.H., zonder beroep, Breelaan 104, van Amsterdam. C. C. M. Otten, R.K., dienstbode, Loudelsweg 33, van Hoorn. J. W. Rooeenboom, R.K., geleidster (o.), Elzenlaan 2, van Nijmegen. I. Verkade, geen, zonder beroep, Meerwijklaan 7, van Wassenaar. J. Dik, D.G., banketbakker (o.), Jan Oldenburglaan 6, van Hoorn. M. Kramer, N.H., slager (o.), Stroomer- laan 9, van Gorinchem. M. Rijper, R.K., zonder beroep, Loudelsweg 20, van Oud karspel. C. G. van der Molen, R.K., zonder beroep, Loudelsweg 20, van Egm.- Binnen. N. A. Wesseling, N.H., dienst bode, Kastanjelaan 8, van Hoogkarspel. M. Roozendaal, R.K., dienstbode, Filarski- weg 6, van Harenkarspel. E. E. A. van Berkum, R.K., zonder beroep, Geestweg 28, van Oudorp (N.H.) H. Bosje, geen, geleidster (o.), Elzenlaan 2, van Oost- voorne. N. J. Leijdekkers, N.H., dienst bode, Kleine Dorpsstraat 13, van Obdam. A. van den Burg, N.H., bakker (o.), Jan Oldenburglaan 6, van Velsen. A. Ter- uin, R.K., hulp in de huish., Kruisweg 50/60, van Velsen. M. J. de Verwer, D.G., zonder beroep, Breelaan 37, van Hil versum. P. H. Pieters, R.K., zonder be roep, Loudelsweg 45, van Haelen. G. W. Marquering, R.K., winkelbediende, Prins Hendrikstraat l4 van Haarlem. G, Noorderveen, N.H., dienstbode, Studler v. Surcklaan 17, van Borger. Th. A. Sizoo, N.H., off. mar. stoomv.d., Hoopweg 6, van Soerabaja N.O.I. Vertrokken personen. M. S. Beekman (echtg. J. C. Smit), R.K., z.b., naar Ginneken. E. Teileman (echtg. E. J. Beemster), R.K., z.b., naar Alkmaar. J. A. Bonselaar, D.G., z.b., naar CaJlants- oog. H. Schilder, R.K., arbeider, naar Alkmaar. J. Straaijer, N.H., z.b., naai Alkmaar. F. R. Hjnkamp, R.K., z.b., naar Bloemendaal. M. E. Buurman, R.K., z.b., naar Grootebeek. A. E. Visser, G.K, pen sionhoudster, naar Ridderkerk. A. Ooije- vaar, R.K., dienstbode, naar Noordscharwou- de. J. Schenk, D.G., bakker, naar Hilver sum. P. de Zeeuw, N.H., z.b., naar De- demsvaart. G, de Jong, geen, kunstschil der, naar Schoorl. J. Voorthuis, N.H., z.b., naar Renkum. M. J. van Oss, geen, geleid ster, naar Egmond aan Zee. A. M. Boon, geen, z.b., naar Alkmaar. H. J. Kruiden berg, R.K., z.b., naar Nijmegen. M. Koeth- ke, E.L., dienstbode, naar Duitschland. M. Techt, R.K., z.b., naar Oostenrijk. K. J. Mulder, A.R., kapper, naar Groningen. A. Rietveld, R.K, boerenknecht, naar Alkmaar. M. J. Prins, N.H., z.b., naar België. DE TIJD VAN DEN NIEUWEN AARDAPPEL. „Nieuw aardappeltjes met boter",,, dat is de tractatie, waarop we ons reeds bij voorbaat verheugen, als onze winteraardappelen kl minder en minder in kwaliteit beginnen te wor den. En als dan eindelijk de eerste vroege aardappelen verschijnen, dan eerlijk gezegd valt de tractatie nog niet eens mee: de aardappel mist dan nog de gewenschte vast heid, hij is week en heeft bovendien nog niet den fijnen smaak dien we wenschen. Maar dan volgt de tijd, dat ook die bezwaren overwonnen zijn, de periode, dat „nieuwe aard appeltjes met boter" werkelijk hun reputatie eer aandoen. Weet u wel, dat ze nóg lekkerder kunnen smaken, en dat ons dat maar heel weinig moeite hoeft te kosten? We roeren eenvoudig door de gesmolten boter in de sauskom eenige druppels Maggi's Aroma vooral niet te veel, juist voldoende om merkbaar te zijn zonder dat de Aroma den boventoon heeft. Dat is een raad, die de nieuwe aardappelen „au naturel" betreft; er zijn echter nog heel wat meer smakelijke gerechten te bereiden, die van den nieuwen aardappel afstammen; speciaal door bun geringe kruimigheid, leenen ze zich uitstekend voor allerlei schotels, waarin de me lige winteraardappelen aanleiding zouden zijn tot een minder gewenschte „pappigheid" of tot een lastig afkruimelen. De volgende recepten, ontleend aan de Fransche keuken, mogen daarvan een denkbeeld geven. Nieuwe aardappelen a la crème (4 perso nen). 1 K.G. koude nieuwe aardappelen van een klein soort (liefst klejne „muis jes"), 40 G. (2 afgestreken eetlepels) boter, 3 d.L. melk, snuifje zout, 1 theelepel Mag gi* Aroma, wat nootmuskaat of wat fijn gehakte peterselie. Breng op een zacht vuur de melk aan de kook met de helft van de boter en een ietsje zout; doe er de koude gekookte aardappeltjes in en laat ze zachtjes warm worden (ongeveer een kwartier). Neem de pan van het vuur, roer er de Maggi's Aroma door en de rest van de boter (in kleine klontjes verdeeld). Breng de aardappelen over in een dekschaal en rasp er wat nootmuskaat op of strooi er de peterselie over. Nieuwe aardappelen op Zuid-Franecfce wijze (4 personen), t K.G. koude gekookte aardappelen, 4 middelmatig groote uien, 1 eetlepel fijngehakte peterselie, ongeveer 100 G. (1 ons) boter, 2 theelepels Maggi s Aroma, wat zout en peper. Snijdt de koude aardappelen in plakjes en bak ze op de gewone wijze in de koekenpan met de van te voren lichtbruin gebraden boter. Voeg er, zoodra de aardappelen beginnen te kleuren, de zeer fijn gehakte of gesnipperde uitjes bij en laat alles samen verder goudbruin bakken. Maak het mengsel op smaak af met wat peper en zout, roer er dan de Maggi's Aroma door, breng het gerecht over in een schaal en bestrooi het met de fijngehakte peterselie. Gestoofde aardappelpartjes (4 personen). 1 KG. nieuwe aardappelen van een niet te kleine soort, 10 kleine uitjes, 3/4 L. water met 3 Maggi's Bouillonblokjes, 40 G. (2 af gestreken eetlepels) boter, 20 G. (1 afge streken eetlepel) bloem, wat peper, een takje peterselie, een klein laurierblaadje, een klein takje tijm (met hun drieën sa mengebonden, zoodat ze gemakkelijk later verwijderd kunnen worden), 1 eetlepel iijn gehakte peterselie. Laat in de boter de heele uitjes zachtjes gaar smoren en lichtbruin worden (vooral op een zacht vuurl); neem de uitjes uit de pan, strooi de bloem in de overgehouden boter en laat ze even mee bakken (heel licht bruin). Roer er geleidelijk den bouillon door, voeg er wat peper bij en doe in de thans zeer dunne saus de in vierdepartjes gesneden aardappelen. Voeg er de samengebonden kruiden bij en de gesmoorde uitjes. Laat in de gesloten pan op een zacht vuur de aardappelen gaar worden, doe ze met de intusschen wat ingedikte saus in dc schaal, neem er de kruiden uit en bestrooi het gerecht met de fijngehakte peterselie. GESLAAGD. Mej. A. B. Bosscher van hier is heden aan de universiteit te Leiden geslaagd voor het propaedeutisch examen theologie. Examen onderwijzeres. R.K. Kweekschool „St. Joseph" te Bergen. Geslaagd de dames: P. A. Appelman te Wognum, A. A. Bleeker te Beemster, M. A. Bijvoet te Zuid- en Noordschermer, L. M Castelein te Haarlem, f. C. M. van Ditshui- zen te Zaandam, R. L. M. Geerlings te Am sterdam en M. M. Groot te Spierdijk. Kon. Paketv. Mij. Roggeveen 5 Juli v. Kohsichang te Durban. Barentsz 5 Juli v. Shanghai n. Hongkong. Nw. Zeeland 6 Juli v. Singapore te Sydney HollandAmerika Lijn. Maasdam 5 Juli v. Philadelphia te Baltimore Drechtdyk v. R.'dam n. Pacific, 6 Juli te Cristobal. Rotterdam, toeristenvaart, 5 Juli v. Rotter dam te Los Angeles. Aldabi uitr. 6 Juli te Montevideo. Halcyon Lijn. Stad Zaandam n. Rotterdam-Vlaardingen, pass. 6 Juli Elseneur. Laertes v. Java n. A'dam, 6 Juli van Port Said. City of Brisbane 4 Juli v. Penang naar Rotterdam. City of Mobile v Japan n. Rotterdam, pass. 5 Juli Perim. Polydorus 5 Juli v. Hamb. te Bremen. City of Eastbourne, 5 Juli v. Shanghai naar Hongkong. Ned.-Ind. Tankstoomboot Mij. Macuba 6 Juli te Shelhaven uitgeklaard n. St. Kitts v.o. via Rotterdam. Ma ja 3 Juli van Benua n. Curacao. Emzetco Lijn. Jonge Johanna n. Londen, 6 Juli 1.30 uur n.m. 70 mijl Z.W. van Niton. Jonge Elisabeth van Rotterdam n. Sagunto, pass 6 Juli Gibraltar. Noordduitsche Lloyd. Oder thuisr. 4 Juli te Yokohama. Donau thuisr. 6 Juli te Londen. Scharnhorst thuisr. 5 Juli v. Belawan. Rott. Lloyd. Sibajak thuisr. pass 6 Juli n.m. 2 uur Kaap Guardefui. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HollandO. Azië Lijn. Zuiderkerk uitr. 4 Juli v. Manita. Meerkerk thuisr. 6 Juli v. Aden. ALKMAAR. GETROUWD: Johannes Orij en Anna Theodora Mooij. OVERLEDEN: Margien Mulder, gehuwd met Adriaan Marinus Louis, 65 jaar. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 8 Juli 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 306 Vette kalveren, le kw. 54 —60 cent, 2e kw. 44—52 cent en 3e kw. 32— 42 cent per KG. levendgew.; 82 Nuchtere kalveren 5—f 8; 243 Varkens, vleesch- varkens, wegende van 90110 K.G. 4344 cent, zware varkens 4142 cent en vette varkens 3940 cent per K.G. slachtgew. NOORDSCHARWOUDE, 8 Juli 1936. (Noordermarktbond). 201000 KG. Aardap pelen: Schotsche muizen 3.503.90, BI. Eigenheimers 4.40f 5, Drielingen 2.10 2.80, Groote 2.50—3.50 en Kleine 1; 940 K.G. Witte kool 3.80—/ 4, alles per 100 K.G.; 180 stuks Bloemkool le s. 4.40, 2e s. 1.90. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 8 Juli 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd, anvoer 199000 KG. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Juli 1936. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 310000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 3.50f 3.90, Blauwe eigenheimers 4.60 4.80, Schoolmeesters 3.504.40, Drie lingen 2—3; Bonken 3.50 en Kleine f 1; 13000 K.G. Roode kool 3.303.90 en 350 K.G. Gele kool 5.10, alles per 100 K.G.; 3000 stuks Bloemkool le s. 5.607.50 en 2e s. 1.501.60; 1425 bos Peen f 2.70 f 4. PURMEREND, 7 Ju'! 1936. „Afslagvereen. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap pelen: Schotsche muizen 0.88f 1.01, BL Eigenheimers i 1.151.28, kleine Schot sche muizen 5079 cent per kist, 26 K.G.; Dubb. slaboonen 8.308.90, Sn(jboonenJ Stok 3.75 en Stam (breede) 2.252.85, Tuinboonen 2024 cent per kist, 15 K.G4 Doperwten f 0.651.04, Gew. Blauw schokkers 60—70 cent en Blauwe Blauw schokkers 0.861.04 per kist, 15 K.G-} Roode Aalbessen 1226 per 100 K.Gij Klapbessen 0.951.75 per 10 KG.; Per ziken 1.103.60 per 100 stuks; Aard beien 1432 cent per doosje (1 K.G.)| Bloemkool 1112 per 100 stuks; Poste lein 1228 cent per kist, 6 KG.; Sla 0.70 2.20 per 100 krop; Andijvie 1224 cent per kist; Wortelen 9 per 100 bos. BEVERWIJK, 7 Juli 1036, 3 uur. Blauw- schok 11—15; Doppers f 8f 14 en Tuinboonen 4f 6 per 100 K.G.; Aard beien per chips 39f 58, idem per doos 815 cent; Sla per fust 2555 eent; Peen en Rabarber per bos 47 cent Aardbeien, 4 uur. Per 100 K.G. werd Dinsdagavond voor de Amazone betaald 1224 en voor le s. tot extra 4472 ct; Moulin rouge 3880. De aanvoeren loop enterug en de prijzen op. WARMENHUIZEN, 7 Juli 1936. Aange voerd 135700 K.G. Aardappelen. Soort en prijzen als vologt: Schotsche: muizen 3.50 3.70, grove f 3.50, grove export 2.50— 2.60, drielingen 2.102.70 en Eigen heimers 4.205. TEXEL, 6 Juli 1936. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 547 Lammeren 6—/ 7.25 14 Schapen 1517; 1 Koe f 145; 5 Kal veren 6—10; 15 Biggen 9—/ 12. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 6 Juli 1936. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 70000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als vologt: 5862 K.G. (per 100) 2.45—f 2.70, 62—64 2.60—f 2.80, 60—70 2.80—3 50—56 2.10—/ 2.40. van Woensdag 8 Juli 1936. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Vonge koers STAATSLEENINGEN. 4 Neder 1. 1934 4 Ned.-lndii 1934 5X Duitschland 1930 Idem met verklaring BANK-IN STELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij. Cert v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank. Rotterd. Bank I .DUSTR. OND B1NNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delit Cert NederL Ford Philips GloeiL Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL Am Smelting Anaconde Betbleb Steel Cities Service Kennecott Copper Steel co mm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr. Perlak Philips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia. Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert Union Pacific §Noteering per 50. s) es-coupo fExclaim PROLONGATIE vo WISSELKOERSEN AMS 981/, 96'/s 18% 207/# 119'/, 131 40»/, 111% 110 22% 39»/, 57% 202 161% 111% 207m 29%, 2"y,« 22Vis* 35%. 254V, 12 105»/. 20'/, 11 90 160 203 248* 2627,* 79 25%, Ib'/is 913/ib 1338/8 767, 99% 42% 71 2 189% 254'/, 235% 44% 19*%, 9%s 76%* NIET OFFICIEEL New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm Oslo Madcid 1 1 pl.m. 1.90 97 18% 2C'/, pl.m. 1.46 75 pl.m. 2.00 18% pl.m. 2.15 47 111 Vs 22% 200 155-7 "4% '57} 114-% 158 114i-% 157}-Sj 114}-% 20j-%« 28»/, 2%% 22'/, 347, 28%, 20H/„ 28»/,, -1 20}.»/m 28%. 34%.7, 3<'/i* "1 34-o/* 256 257-8 21% 203 260% 262» IJ 261 281»-% 10}-%, v% 10%, -1 «7* lO'/n-i 9%. 10%, 97*-7, 132-% 75% 97 Vs 132J.»/, 98% 133-% 74%-5 133%.4 99% 71 2-Vis 697, 2%. 69%. 2%, 70 27H 47'/,-8 47% 47T/S-8 187 253% 235 252 186 250^-1 43% koer* K DAM. 2 PCt •Exdividend. Vorige Koers koert heden 2 1.461%, 1.46% 7.36% 1 377, 59 2'2 59.i 2 9.73% 9.73% 24.81% 24 82 48 07'/, 48 09 32.90 12.80 37 97Vs 37.90 37 027, 36.90 20 15 20.15 uur

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3