Strijd tusschen Glas- en Blikindustrie. Het beroemde practische Amerika. Merkwaardige verpakkingsmiddelen. Amerikaansche Spoorwegen vinden baat bij courantenreclame. JUoomciaal TUeums SCHAGERBRUG WINKEL KOEDIJK HEERHUGOWAARD BERGEN HEEMSKERK WARM EN HUIZEN WIERINGERWAARD Jooueel Romanesk. Varia uit de vogelwereld. Glimlach e Zwemmen. MAEHATA IN VORM. Tijdens training noteerde de bekende Japansche zwemster Maehata te Berlijn over de 200 meter schoolslag een tijd van 3 min. 8 sec. Paardensport. RUITERWEDSTRIJDEN TE BERLIJN. Nederlandsche equipe samengesteld. Naar wij vernemen is de Nederlandsche ruiterequipe welke deel zal nemen aan de Olympische ruiterwedstrijden te Berin n als volgt samengesteld: Luitenant Pahud de Mortanges met „Icarus R. P., reservepaard „Maedel wie du". Luitenant Tonnet met „Danseuse Rose" C. P., reservepaard „Harlekijn" R. P. E. Kahn met „Espoir". De inschrijvingen voor de ruiterwedstrij den sluiten definitief op 25 Juli a.s. Mocht de mogelijkheid zich voordoen, dat een der aangewezen ruiters moet worden ver vangen, dan kan een keuze worden gedaan uit de ruiters luitenanf-kolonel Baron van Voorst tot Voorst met „Donizetti", luite nant Van der Hoog met „Marquis" en rit meester de Kruyff met „Tahiti". Na 25 Juli echter mag geen der ruiten meer vervangen worden. KORTEBAANDRAVERIJEN TE UITHUIZEN. Gisteren werden te Uithuizen kortebaan- draveryen over 800 meter a, b en c gehou den. De uitslagen luidden: Draverij a: 1 Vrijbuiter, eig. K. Neef 720 m., 1 min. 7 sec., 2 Ulaan, eig. mevrouw Oosting 760 meter. Draverij b: 1 Akron B. eig. Stal Gruno 700 m., 1 min. 7 sec., 2 Winnifred Scott eig. mevrouw Oosting 730 m. Draverij c: 1 Winnifred Scott eig. mevr. Oosting 730 m., 1 min 6 sec., 2 Athelta A, eig. P. Kramer 740 m., 3 Zola eig. B. Mons- ma 710 m. (Van onzen correspondent.) New-York, Juli 1936. Geen zichzelf respecteerend New-Yorksch kantoor of dat het ook maar eenigszins beta len kan, doet het zonder een fonteintje met ijswater af. Hun, die bij het lezen hiervan een ietwat ongeloovig gezicht mochten trekken, geef ik de verzekering, dat landge- nooten, op bezoek hier, al na koiten tijd de noodzakelijkheid ervan inzien en zelf tot de trouwe gebruikers behooren. Amerika heeft een uiterst droog klimaat -n andaar het doktersvoorschrift om eiken dag acht glazen water te drinken. En aangezien het hier binnenshuis altijd warm is 's winters door extra heet stoken en 's zomer? dooi moeder natuur zelve is een glas koud water voor de meesten een levensvereis :hte. Tot dat doel heeft men dan allerlei eWtri- sche koelmachines, groot en klein, die te vens een kleine ruimte oevattcn om een paar flesschen van dit of dat koud te ma ken melk, sodawater en desnoods wat met het laatste gewoonlijk samengaat. We zitten den heelen dag op het kantoor, dik wijls nog 's avonds, en bezoekers Lrtngen wel eens de gezellige stemming van ons stamcafé mee. Bovendien is het een over blijfsel uit den tijd van de Drooglegging' Bier in blik. In het kastje van mijn koelmachine zit bier voor heel warme en benauwde dagen. Bier in blikt Twee blikjes bier nemen net zooveel plaats in als vroeger een flesch, ook al is de inhoud van beide hetzelfde. Het valt niet te ontkennen, dat bier in blik bezig is de Amerikaansche wereld stormender hand te veroveren en hier hebben we een merkwaardig voorbeeld van een geheel aparte industrie, die van de „containers" of verpakkingsmiddelen. Er is op het oogen- blik eigenlijk een soort oorlog aan den gang tusschen de flesschenfabrikanten en de blik industrie. De laatste is er mee begonnen, toen zij begeerige oogen begonnen te slaan op een bedrag van 90 millioen dollar, dat zij zouden kunnen verdienen door de brou werijen over te halen blik in plaats van glas te gebruiken. Maar dat ging maar niet zóó! Eerst moest een blik gevonden worden, waarin het bier niet bedierf, want gewoon metaal tast den smaak aan. Ten slotte werd een soort vernis uitgevonden, waarmee de binnenkant van het blik egaal bespoten wordt en dat elastisch genoeg is om niet af te schilferen. Toen zij zoover gekomen wa ren gingen zij de brouwerijen met de noo- dige onweerlegbare argumenten overhalen, als het feit, dat een blikje evenveel bevat als een flesch en maar de helft aan plaats inneemt. Hierdoor wordt ook het gewicht verminderd en dientengevolge de vervoer kosten. Breken is uitgesloten en verder be hoeven geen flesschen terugbetaald en be zorgd te worden, omdat de blikjes wegge gooid worden. En natuurlijk zou het publiek liever blikbier koopen, wanneer bleek, dat de smaak en kwaliteit hetzelfde waren ge bleven. Op het oogenblik verkoopen 23 groote brouwerijen bier in drie verschillen de soorten blikjes. Maar de flesschenfabri kanten bleven van hun kant ook niet stil zitten. Na al die jaren van onbetwiste heer schappij zagen zij zich plotseling in een groot deel van hun bestaan bedreigd en dus namen zij tegenmaatregelen. Het gevolg is geweest, dat de glazen bierflesschen er bijkans onherkenbaar uitzien: lichter van In 1935 adverteerden de spoorweg maatschappijen der westelijke staten in Amerika collectief in 352 dagbladen. Daarvoor had men 50.000 bijeenge bracht. „Het opvallende succes van de „Spoor- wegweek", waarbij de reclame in 400 plaatsen liep, deed algemeen de vraag opkomen naar jaarlijksche voortzetting der campagne" verklaar de een der leiders der actie. Zooveel bijval vond dit idee, dat men dit jaar het reclame-budget op S 3.500.000.en het aantal couranten op ruim 6000 heeft gebracht. Bovendien zullen de individueele maatschappijen hun reclamebudgetten nog aanzienlijk verhoogen. De Illinois Central bijvoorbeeld zal in 1936 voor ruim 200.000 méér in couranten adverteeren. gewicht en gedrongen van vorm. De melk- flesch heeft het ook moeten ontgelden, maar die wordt aangevallen door de papierin dustrie. Verschillende groote melkinrichtin gen hebben een papieren flesch in gebruik genomen, die zeer goed voldoet. Zooals men misschien weet, is „losse melk" zoo goed als niet te koop in Amerika; het wordt verhan deld in flesschen van een „quart" en een „Pint". Practisch en origineel. Wanneer de oude bier- en melkflesschen niet veilig zijn gebleven voor de moderne eischen van hygiëne en practischheid, welke andere verpakkingsmiddelen zullen het dan ongestoord blijven bolwerken? Maar zeer weinigen. Niet minder dan 190 zijn in de laatste paar maanden radikaal van uiterlijk veranderd. Daar is bijvoorbeeld een doosje met aspirine, dat zoo opengaat, dat er tel kens een enkel tabletje uitrolt. Ik herinner me nog goed in 1920, kersversch aangeland, een blikje schoensmeer aangetroffen te heb ben, dat door het ronddraaien van een soort wieltje openging in plaats van het met de nagels of schroevendraaier te moe ten doen en hoe die kleine ontdekking mij goed het gevoel gaf in het beroemde prac tische Amerika aangekomen te zijn. Sinsdien heb ik vele practische dingen zich zien ontwikkelen, waarvan men dan pas ontdekt, hoe onpractisch zij daarvóór waren geweest. Zoo zijn de kurken en de metalen sluiters hard op weg om geheel te verdwijnen en plaats te maken voor een soort plastiek, dat machinaal in een vorm gedrukt wordt, goedkooper is en er niet al leen aantrekkelijker in allerlei kleuren uitziet, maar ook aantrekkelijker voor den consument is. Ze brokkelen niet af en glij den dan de flesch in, zooals kurken zoo graag doen en zij bezorgen geen gewonde vingers, zooals men dat van de metalen stoppen gewend is. Daarentegen kunnen een paar kindervingers het ontsluiten. Natuur lijk zijn al die veranderingen gemaakt met het doel het publiek aangenaam te zijn en derhalve den omzet te verhoogen. Maar er is nog veel meer gedaan om de verpakking zelf aantrekkelijk van uiterlijk te maken in plaats van alleen maar handig en practisch Als mooiste voorbeeld daarvan noem ik het blikken doosje van een nieuw schrijf machinelint, dat van een spiegeltje, poeder en donsje is voorzien om de jonge dame, die het lint op haar machine heeft gezet, weer bij te werken na dezen vermoeienden arbeid. Ik kocht onlangs olijven, die ver pakt zaten in een glazen bierpul, waarvan ik bij gelegenheid ook tot dat doel gebruik maak en ik vond een nieuwe bretel in een aschbakje! Aan etiketten wordt ook de grootste zorg besteed en zoo vond een kof fiebranderij haar omzet plotseling met 10 procent toegenomen, toen zij nieuwe zakjes met nieuwe opschriften had aangeschaft. En wat cellophane betreft, de rage daarvan heeft het hoogtepunt nog niet bereikt. Werd het eerst vooral gebruikt om het hygiënische voordeel, zooals bij baby-speelgoed of nieu we zakdoeken, de vorige week kocht ik zes aardappelen, die keurig in dit glinsterde goed gewikkeld waren. Waarmee ik niat zeggen wil, dat alle Amerikaansche piepers stuk voor stuk een dergelijk jasje aan heb ben, want dit waren de zoogenaamde Idaho „baking potatoes", eerstens laat in het sei zoen en ten tweede in een erg deftigen win kel van fijne comestibels gekocht. Zoo'n aardappel is wel een mannenvuist groot en wordt met schil en al gepoft in den oven. Alles is verpakt. Waar precies het evenwicht gevonden moet worden tusschen een aantrekkelijke en een onaantrekkelijke verpakking is nog niet precies duidelijk, sinds een reusachtige chocolade- en bonbonfirma in New-York een campagne begon, door haar artikelen in de allereenvoudigste doozen te verkoopen Dit onder het motto, dat men immers dc dure doos niet opeet, maar wel den inhoud! En werkelijk bleek het, dat het publiek daar iets logisch in zag, aangezien de om zet van die firma met sprongen naar boven ging. Intusschen heeft zulk een eenvoudig wit doosje al heel weinig te vertellen, wan neer het in den vorm van een cadeautje ge geven wordt en bonbons zijn dat hier in de allereerste plaats. Niet alleen dat de han delswereld er zelf het voordeel van inziet om haar artikelen in handige en aantrekke lijke verpakking aan de markt te brengen, maar veel meer dan bij ons zit de overheid er achter uit een oogpunt van hygiëne niet alleen, maar om geknoei tegen te gaan. Brood wordt in Amerika zoo goed als niet onverpakt verkocht. De voornaamste reden daarvoor is, dat het dan langer versch blijft, maar tevens wordt het meer in kruideniers winkels verkocht dan in bakkerijen, zoodal het door tallooze handen moet gaan eer het den verbruiker bereikt. De goede ouder- wetsche kruidenierswinkel met zijn open bakken suiker, zout, meel e.d. is geheel tot het verleden gaan behooren en er bestaat geen artikel, dat niet verpakt en gegaran deerd naar inhoud en gewicht te krijgen is. Soms is het wel eens lastigl Kaneelpijpen zijn niet te krijgen, wel keurige busjes met het poeder en dit geldt voor alle specerijen, die overigens tot nu toe weinig in trek wa ren in dit land. En hoe weet men hier met het onmisbare roomijs om te gaan! Zoo hard bevroren, dat het de eerste uren oneetbaar blijft en als een sigarenkistje mee naar huis genomen kan worden of anders verpakt in een doos met „droog ijs", waarin het voor zes uur in den oorspronkelijken staat ge garandeerd blijft. Bananen in cellophare, suikerklontjes in handig te openen papier tjes en zakken voor oliebollen, die er suiker op schudden, wanneer men die openmaakt. Doozen meel met zeef aan een kant en visch in een soort perkamentpapier, dat het reu keloos maakt. Er is nog geen eind aan te zien! SLECHT UITZICHT IN DEN BEEMSTER. De af deeling Wegen en Verkeer van den B. B. N. heeft de aandacht van het bestuur van het waterschap „De Beemster" geves tigd op den gevaarlijken toestand, die ont staat door de onoverzichtelijkheid bij den viersprong, hoek Neckerweg en Zuider- weg. Opgemerkt wordt, dat de situatie in belangrijke mate zal kunnen worden ver beterd door het rooien van een achttal hoo rnen op de betreffende hoeken. Schoolreisje. Dinsdag maakten de oudere schoolkin deren te Schagerbrug een reisje naar Am sterdam en het natuurbad „Velserend". In Amsterdam werd het Koloniaal Mu seum bezocht en vervolgens „Artis". Na het inmiddels bpgekomen onweer, dat eenige vertraging veroorzaakte, ging het naar „Velserend", waar volop werd genoten van het bad. Ongeveer half tien des avonds keerde het gezelschap voldaan in Schagerbrug terug. Paard in de sloot. Woensdagmorgen ongeveer 9 uur, toen de heer P. Wit met paard en wagen zich aan het Westeind te Winkel bevond om een lading bloembollen af te leveren, raakte het gespan met de lading door een bewe ging van het paard in de voorsloot aldaar. Door vlug de strengen door te snijden, werd het paard spoedig bevrijd en kon dit op den wal worden gebracht. Wagen en lading werden met behulp van omwonenden ook spoedig geborgen, zoodat alles goed afliep en ook de schade nogal meeviel. Ondanks alle moeite en kosten met ta- bakszand en turfmest ter bestrijding van de draaihartigheid in de koolplanten moet gemeld worden dat de draaihartigheid in de kool weer ernstig optreedt. Een verkeeradrama met een bevre digend slot Een gele bakkerswagen met een ket er voor op den Middenweg naby de Halte. Uit het Noorden naderen twee Amsterdam mers, benevens divers vischgerei, waar mede zy hun geluk in „den kop van Noord- holland" hebben beproefd, op een puffende motorfiets. Uit het Zuiden een lapjeskoop man, met een groot pak achter op zyn rij wiel. Als alles dezelfde vaart blijft houden, zullen de drie voertuigen zich op een gege ven oogenblik naast elkaar op den weg be vinden. En dies Wat er gebeuren moest, was klaar voor iederen goeden weggebruiker. Er gebeurde echter wat anders. Dit had tot gevolg, dat de motorrijder plotseling sterk remde, zijn achter hem zittende duo passagier den schrik te pakken kreeg en van de motorfiets sprong, terwijl deze nog reed Echter met te weinig berekening want in- plaats van op zijn voeten kwam hij op zijn knieën en zijn kin op de straat terecht. Wat tot gevolg had, dat er eenige oogen- blikken later een doktersauto verscheen, waarin hij werd geladen om verbonden te worden. De motorfiets had het er beter afge bracht en kon op eigen gelegenheid naar n garage op de „Buurt" gebracht worden, waar zij weldra verscheen begeleid door 'n zeer bleeken lapjeskoopman en een drus gebarenden Amsterdammer. Het eind is frappant. De koopman neemt de onkosten op zich. Den inmiddels weer ge- arriveerden duopassagier overhandigt hij nog een paar kousen, uit het pak achter zyn fiets gehaald, de motor tuft, wuiven van weerskanten, hengelstokken zwaaien in de lucht. Goeie reis. Verhooging personeele belasting. Blijkens een in de Staatscourant van Dinsdag 7 Juli 1936 opgenomen beschikking van den minister van financiën, heeft deze bepaald, dat de aanslagen in de personeele belasting voor het belastingjaar 1936 in de gemeente Bergen zullen worden opgelegd met een voorloopig aantal opcenten naar de onderstaande schaal: Het getal opcen ten bedraagt 150 bij een huurwaarde tot en met 150, vermeerderd met 2 opcenten voor elk geheel bedrag van 10, waarmede de huurwaarde het bedrag van 150 te bo ven gaat, met dien verstande evenwel, dat het bedrag der opcenten niet stijgt boven 220. Schoolreisjes in het gedrang. Naar wy vernemen is vanwege Ged. Staten aan het gemeentebestuur alhier me degedeeld, zulks in antwoord op een des wege gestelde vraag, dat op de gemeente- begrooting 1936 geen gelden mogen worden uitgetrokken als gemeentelijke bijdrage in de kosten van schoolreisjes. Waar het doel der schoolreisjes is de be vordering van 't getrouw schoolbezoek, is het wel te betreuren, dat de nood der tij den dwingt tot een bezuinigingsmaatregel als bovengenoemd. Boschbrandweer. B. en W. hebben de heeren C. Schotten, P. Roozing en N. M. Min benoemd als leden van het Vrijwillige brandweercorps, tenein de dienst te doen bij eventueele bosch en/of heidebranden. Gevonden voorwerpen. Twee belastingplaatjes; een autoband met velg; een bosje sleutels; in papier ge pakte damesk'eeren. De aardbeienpluk. Spoediger dan de verwachting was zal dit jaar de aardbeien-pluk verloopen. Voorheen en ook nog thans gold het ah eene onomstootelyke waarheid wanneer het seizoen vroeg begint en dat was dit jaar het geval de oogst minstens 6 we ken duren zal. Waarom de oogst nu sneller dan anders verloopt kunnen wy niet beoordeelen, ook zal het nog te bezien staan, hoewel het ge was noch van nachtvorsten of van ongedier te te lyden heeft gehad wat verleden jaar wel het geval is geweest of het zelfde kwantum van 1935 bereikt zal wor den. De overvloedige regens van Dinsdag hebben aan de overrijpe vrucht ook geen goed gedaan, vele aardbeien zijn tot brij verregend. Voegen we hieraan nog toe dat de door- sneeprijs ook nog lager is dan het vorig jaar, dan kan zelfs een leek begrijpen dat de tuinders geen reden tot juichen hebben daar 2/3 van hun bestaan aan de duin streek van de aardbeien moet komen. Vacature Raa„.,lid. Naar wy vernemen, heeft de heer C. Geus te Schoorldam zyn benoeming ah lid van den raad niet aangenomen. Thans is door den voorzitter van het hoofdstembureau benoemd de heer U. Slot te Warmenhuizen. Woensdagmiddag heeft de N.V. Ned. Opekta Mij. voor de Ned. bond van Boe rinnen en Plattelandsvrouwen een demon stratie gehouden in het Wapen van Wie- ringerwaard, waarbij ongeveer 40 dames aanwezig waren. De presidente heette allen hartelijk wel kom, in het byzonder mevrouw de Vries, die deze middag inlichtingen zou geven over het gebruik van Opekta. De spreekster vertelde in duidelijke woor den dat Opekta van goudgele appels ge maakt wordt. Dat de dames zich strikt moesten houden asm de recepten die bij iedere Opekta verpakking, hetzij vloeibaar, hetzij droogpoeder aanwezig zyn. Voor alle soorten vruchten, voor jam of gelei. Ook bij de bereiding van pudding wordt Opekta gebruikt. Spreekster zeide dat het gebruik van Opekta een groot voordeel heeft aangezien het slechts 10 minuten moet koken en daar door de natuurlijke kleur en smaak be houdt. Daarna heeft spreekster de bereiding van 1 pond aardbeien en 1 pond suiker met vloeibare Opekta voor gekookt, potjes ge vuld en afgesloten. Het zag er heerlijk uit. In de pauze kregen alle dames een be schuitje met jam te proeven. Ah attractie werden er formulieren uitgereikt voor deel name aan een eventueele wedstrijd. Aan het slot dankte de presidente, mevr. de Vries, hartelijk voor de duidelijke uit eenzetting en sprak den wensch uit dat al le dames met succes gebruik zullen maken van Opekta. Voor de dames was het zeker een mooie en leerzame middag. Het Nieuw Schouwtooneel in het Openlucht-théater te Bergen. Er zyn in onze buitenlandsche literatuur met zoo heel veel tooneelstuken, welke voor het volle pond geschikt zijn om op gevoerd te worden in een openlucht- théater, Maar een van deze weinige is on getwijfeld het romantische blijspel in drie bedrijven van Edmond Rostand, dat gister avond in het rustieke openluchthéater ie Bergen door Vereenigde leden van het „Nieuw Schouwtooneel" onder den titel „Romanesk" is gespeeld. Een romantische liefde zoo rijk aan beeldspraak, zoo over vloeiend van fijn-humoristische trekjes, dat het waarlijk voor artisten als een Ko v. Dijk, een Adriaan v. Hees, een Dogi Ru- gani geen al te groot inspanning vergde om een blijvend contact met het publiek te bewerkstelligen op een wijze, zooals dit thans geschiedde. Edmond Rostand moge terecht met zijn „Romanesk" vergeleken worden met Molière, aan wien het evenzeer zoo vaak gelukte met een enkelen kwinkslag, een enkele onverwachte wending het geheel als liefde-intrige zoo boeiend te maken. Men kent den inhoud: Hoe Sylvette (Dogi Rugani) en Percinet (Adr. v. Hees) reeds langen tijd op elkaar verliefd zijn, doch in hun jonge reine liefde „gestoord" worden door den grenzeloozen haat, welke de wederzijdsche vaders elkaar toedragen. De twisten tusschen de Bergamins en de Pasquinots zijn spreekwoordelijk geworden en ware er niet de muur, die in dit stuk een zoo belangrijke rol speelt, voorwaar de beide gepruikte ouweheeren zouden elkaar levend gevild hebben, althans, zoo denken de speudo-Romeo en Julia. In werkelijkheid is er van veete geen sprake en zyn de beide vaders het er gloei end over eens, dat men slechts met een list de jonge menschen eerder in het huwe lijksbootje zal kunnen doen stappen dan wanneer dat maar zoo van een leien dakje gaat. Daarom ook wordt Sganarelle (Ko van Dijk) geëngageerd, die op voorbeeldi ge wijze een „Schaking eerste klas met supplementen" op zich zal nemen. Ach, men voelt reeds waar het heen gaat, de schaking verloopt vlot. Op het kritieke moment snelt de wakkere Percinet met ge trokken degen op de onverlaten toe en zon der dralen reigt hy alle bandieten (de ge huurde spadassins incluis) aan zijn wapen Doch eilacie, het minnend paar, zoo vol van zoete mijmering, geloovend in een hel dendaad, komt erachter, dat dit alles slechts scherts was en dande hevige desillusie. Percinet kan een dergelijke beleediging niet verkroppen, gaat de wijde wereld in om toch de echte romantiek te zoeken, waarvan hij zoo vaak gedroomd heeft. En droevig is het lot van Sylvette, zy heeft niet alleen de tergende schande van een quasi-schaking, te verdragen, doch wordt tevens gepijnigd, door het thans wel ge meende getwist tusschen de vaders, die nu de muur weg is elkaar vervelen en eiken dag weer heftige twistgesprekken le veren. Dan is het de slimme Sganarelle, die ver momd haar een echte schaking suggereert en zie, deze list slaagt, want juist als haar die wreedheid verteld wordt, komt de „verloren zoon" Percinet en alles verloopt verder in pais en vree. Van dit onschuldige minnespel heeft het „Nieuw Schouwtooneel" een gave vertolking gebracht met eiken speler als prima kracht. Zoowel Frits Bouwmeester (Bergamin) als Henk Schaer (Pasquinot) maakten van hun rol een juweeltje. Doch alle eer voor de vrouwelijke rol komt op naam van de char mante Dogi Rugani, die terecht van mr. Judell, sprekende namens V. V. V., een fraai bouquet in ontvangst mocht nemen. Het is een opvoering geworden, welke mede door de rijke costumeering en het welverzorgde kapwerk gerekend mag wor den tot een van de beste stukken, welke tot op heden in het Openlucht-theater ten grasvelde is gevoerd. Het geheel bezette theater gaf dan ook op overduidelijke wjjze van zijn groote te vredenheid blyk. Hns. Albinisme bij vogels. In den laatsten tijd deelden meerdere le zers mijner „Varia" mij mede, dat door hen Merels waren gezien, die witte veeren in hun kleed droegen. Naar aanleiding nu van mij daarover gedane vragen, laat ik hier gaarne een en ander, aan de hand van het artikel van dr. B. Rensch (Berlijn) over „Farbaberrationen der Vogel" (Journ. f. Orn., 73, 1925) volgen, waarbij mij wegens de uitgebreidheid van het onderwerp be knoptheid geboden is. Volkomen albinisme. Hierbij ontbreekt zoowel het pigment der veeren, nagels, loopbeen-schubben en van den sna vel, als dat der oogen en van de epidermis zelf, zoodat dus zelf, zoodat dus bij zulke vogels ook naakte In November 1833 doodgevlogen tegen het gaas van het kippenhok by Staverden. Ge- schenkt xan Baron van der Feltz aan Ned. Heide Mij. huidplekken der pooten b.v. pigment-loos zijn. Aangezien derhalve het bloed der haar buisjes doorschijnt, is bij albino's de pupil meestal rood, de iris rose. Het volkomen albinistme moet wel als een degeneratie-verschijnsel opgevat wor den, aangezien by dezen aberratievorm zéér vaak pathologische verschijnselen wor den waargenomen, b.v. een opvallend zach tere zang dan die van normale voorwerpen; Amerikaansche lente: Wat is het toch heerlyk, he man, als je in het voorjaar zoo alles groen ziet worden!

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7