.Agenda I)e Lange De Moraaz Bankiers te Alkmaar sinds 1805 XtooiMcuial £ucfUmact Stad w Omomiu} WeeeAedcAt Bruin, óók zonder zon, aardbevingen in columbia. BERGEN BEVERWIJK URSEM ZUIDSCHARWOUDE hoog- en laag water tb (la Zomertijd. bergen aan eek. egmo.nd aan zee. het tikfoutenduiveltje. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van hall 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen en planten ten toonstelling te Bergen aan Zee; 10—5 en 7—9 uur; 's Zondags van 10 —9 uur. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Bezauberndes Fraulein (kom.); hoofdrollen Lizzi Holzschuh en Heinz Rühmann, - extra Pensiongasten met Watt en Half Watt. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ver raad (sens.); hoofdrol Victor Mc Laglen. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half 8, tot en met Zondag, hoofdnummer De verboden vrucht (rom.)hoofdrollen Gustav Frölich en Theo Lingen. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het Parijsche leven (operette); hoofdrollen Conchita Montenegro en Max Dearly. Toe gang boven 18 aar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag 18 Juli. 2 uur, Zomerbad aan de Sportlaan, jeugd wedstrijden. 9.15 uur, av., openluchttheater te Bergen, bioscoopvoorstelling Spectakel om Jolanthe; alle leeftijden. Zondag 19 Juli. 2 uur, in Pesie's natuurbad, wedstrijden Noordhollandsche kampioenschappen. 8 uur, Muziektuin, concert onder leiding van Corn. Jonker. 9 uür v.m., openluchtuitvoering door 17 turnvereenigingen op het Sportpark aan den Molenweg te Schoorl. 9.15 uur 's av., openluchttheater te Ber gen, bioscoopvoorstelling Spectakel om Jolanthe; toegang voor alle leeftijden. door de snelle huidbruinende werking van AMILDA-zonnebruincrême, welke ook zonder zon, alleen reeds door den invloed van licht en lucht de huid mooi egaal bruint. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. DE BEWAPENINGSWEDLOOP. Iran bestelt tanks in Tsjecho- Slowakjje. Iran heeft in Tsjecho-Slowakije een aantal tanks besteld. Een aantal officieren is naar Slowakije gekomen om deze oor logsmachines te beproeven. Hierbij werd een van de officieren ernstig gewond. VOORSTEL TOT INVOERING VAN VROUWENKIESRECHT IN FRANKRIJK. Louis Marin en zijn collega's van de Republikeinsche Federatie hebben bij de Kamer een ontwerp ingediend, waarbij aan vrouwen het kiesrecht wordt toege kend, dat reeds eenige malen door de ver gadering was aangenomen. De tekst luidt als volgt: „de wetten en reglementaire bepalingen het kiesrecht en de verkiesbaarheid voor alle gekozen vergaderingen zijn van toe passing op alle Fransche burgers, zonder onderscheid van kunnen". SCHEEPSRAMP NABIJ KARLSKRONA. Zeilschip vergaan; de bemanning omgekomen. Tijdens den hevigen storm, die gisteren aan de zuidkust van Zweden heeft gewoed, is ter hoogte van Karlskrona een drie master, vermoedelijk van Estlandsche Na tionaliteit, vergaan. Men vreest, dat de uit zeven a negen man bestaande bemanning om het leven gekoen is. RADIOREDEVOERING VAN BLUM. Aandrang op steun van het Fransche volk. Eerste minister Blum heeft voor de radio een redevoering uitgesproken, waarin hij er bij zijn hoorders op aandrong de regeering te steunen door in te teeke nen op de uitgifte van schatkistbiljetten. Blum zeide o. m.: gij kunt ons uw steun niet weigeren, zonder in zekeren zin het mandaat, dat gij ons gegeven hebt in te trekken. Talrijke slachtoffers. Volgens berichten van de Columbiaan- sche grens heeft daar een aardbeving plaats gehad, die de stad Tuquerres zou hebben verwoest. In het district Rarino zouden vele slachtoffers zijn gevallen, tal rijke personen zouden vermist worden. Columbiaansche regeering heeft on middellijk een hulpactie georganiseerd. De beving werd tot in Tulcan gevoeld. Men vreest, dat de priester Saratola, directeur van het observatorium te Bogota, die zich te Tuquerres bevond, eveneens om het leven is gekomen. MARECHAUSSEE VERONGELUKT. De 30-jarige T. J. A. Dam, marechaussee v®n de brigade Venlo is met zijn motor rijwiel in Geldern in de Rijnprovincie door een vrachtauto aangereden en aan de ge volgen bezweken. Dam, die in de Duitsche grensplaats zijn verlof doorbracht, wilde uit een zijweg den hoofdweg oprijden. Op het kruispunt werd hij door een Duit sche vrachtauto gegrepen en over den weg geslingerd. In zorgwekkenden toestand met een dub bele schedelfractuur werd hij naar het St. Antonius hospitaal te Geldern overgebracht, waar hij enkele uren na aankomst aan zijn verwondingen bezweek. Het motorrijwiel is totaal vernield. PRINS BOUDEWIJN OP DE KAAG. Mag zelf de motorboot besturen. Gisteren heeft prins Boudewijn van Bel gië, vergezeld van zijn beide speelkame raadjes Sabine en Jan Hein van den Mor e een bezoek gebracht aan de gemeente Warmond. Voor die gelegenheid was door den heer Albert Oudshoorn, eigenaar van de bekende jachthaven ,,'t Fort", welwil lend het motorjacht „Tarzan" beschikbaar gesteld. Hiermee werd een boottochtje gemaak over de mooie Kager plassen waaraan ook werd deelgenomen door den heer en mevr. van den Mortel en de gouvernante van he prinsje mej. de Jongh. De boot werd bestuurd door den heer Oudshoorn, doch op verzoek van het prins je heeft deze onder diens leiding een ge deelte van de plassen afgestoomd. Na de tocht werd een bezoek gebracht aan de sociëteit „de Kaag" waar het gezel schap door het bestuur van de kon. roel"> zeil- en motorsport vereeniging „de Kaag werd ontvangen. Te ruim 6 uur werd op de jachthaven ,,'t Fort" geland, waarna het gezelschap de terugtocht naar Noordwijk aanvaardde. Het prinsje was opgetogen over de mooie watertocht, waarvan hij tijdens het varen herhaalde malen blijk gaf. ERNSTIG VERKEERSONGELUK TE AMERONGEN. Gistermiddag had op den rijksbetonweg te Amerongen een ernstig ongeluk plaats. De 44-jarige heer de J., die met zijn rij wiel juist van zijn woning kwam rijden, en den weg wilde oversteken, werd door een luxe auto gegrepen en tegen den grond gesmakt. De ongelukkige, die met de botsing tegen de ruit van de auto werd geslingerd, werd opgenomen met een gebroken arm en ern stige hoofdwonden. Naar zijn woning overgebracht, bleek hij bij nader onderzoek ook inwendige kneu zingen te hebben bekomen. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Terwijl de 22-jarige J. van de Munckhoff Donderdagavond te Venray bezig was met het africhten van een paard, werd hij in volle vaart door het dier afgeworpen, waar bij hij tegen een boom terecht kwam. De onfortuinlijke ruiter werd met een ernstige hersenschudding opgenomen. In den afgeloopen nacht is hij aan de bekomen verwondingen overleden. MINISTER COLLÏN NAAR ENGELAND. Naar wy vernemen, vertrekt minister president dr. H. Colyn vandaag naar Lon den voor een vacantieverblijf in Engeland. ERNSTIG ONGELUK IN DE RESIDENTIE. Gistermiddag is op den ouden Scheve- ningscheweg te Den Haag tegenover de Adriaan Goekooplaan een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan één persoon het leven heeft gekost. Komende van den hoogen weg wilden twee mannen, de 5-jarige P. S. Postema, wonende Weimerstraat 341, en de 56-jarige J. P. A. L. uit de Barentszstraat, daar ter plaatse de tramrails oversteken, doch wer den ongelukkigerwijze door een aankomen den wagen van lijn 8 gegrepen. De heer Postema raakte met zijn hoofd onder den wagen en was op slag gedood. Zijn lijk is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal ge bracht. Zijn metgezel L. kwam er beter af. Deze kreeg een hoofdwond, terwijl hij voorts klaagde over pijn in den rechterschouder. Via het Roode Kruis kon hij naar zijn woning worden gebracht. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. DE MALVERSATIES TE VLISSINGEN. De secretaris gearresteerd. Naar wij vernemen is de heer L., secretaris van het plaatselijk crisis comité te Vlissingen, gearresteerd in verband met de reeds gesignaleerde on regelmatigheden bij dat comité. Na een uitvoerig verhoor is hy voor den offi cier van justitie te Middelburg geleid. De gearresteerde moet ten eigen be hoeve gebruik hebben gemaakt van goederen uit het magazijn van het plaatselijk crisis-comité, terwijl hij verder zou hebben toegestaan, dat aan een ander persoon goederen uit het magazijn zijn verstrekt, hoewel deze personen niet te Vlissingen woonachtig is. S. D. A. P.-ERS EN N. S. B.-ERS RAKEN SLAAGS. Politieke vechtpartij aan het Abcouder meer. Langs den straatweg van Amsterdam naar Utrecht is in verband met een P}ee0tln8' dle te Maarssen door de wordt gehouden, overal een reclame voor den leider van dezen bond geplakt. Een groep leden van de S. D. A. P is er gisteravond op uitgetrokken om die reclame te niet te doen door er een woord aan toe te voegen, waardoor het tegendeel werd gezegd, van hetgeen oorspronkelijk werd bedoeld. Vannacht om één uur hebben groe pen van beide partijen elkaar aan het Abcouder-meer ontmoet en heeft een vechtpartij plaats gehad, waarbij en kele leden van de S. D. A. P. verwon dingen opliepen. Een van hen- werd zelfs in het water geworpen. Behalve een nat pak had hy verwondingen aan het hoofd en aan een zijner armen. Een juist passeerende auto nam den gewonde mee naar het Isr. zieken uis te Amsterdam. Ook de vrachtauto, waarmede de S. L). A P.-ers reden, kwam in de sloot recht. Door de marechaussee wordt naar deze vechtpartij een onderzoek inge steld. ZIJN KIND GEDOOD. Verdachte tot vijf maanden gevan genisstraf veroordeeld. De rechtbank te Leeuwarden deed helen uitspraak in de beide zaken tegen den jarigen handelsreiziger IJ. K. te Leeuwar den, thans gedetineerd. Ter zake van het dooden van zijn zes maanden oud dochtertje werd verdachte veroordeeld tot vijf maanden gevangenis straf. De officier van justitie had 2% jaar gevangenisstraf gevraagd. Verdachte deed afstand van hooger be roep doch de officier behoudt zich het recht voor, hooger beroep aan te teekenen. VACANTIEREIS KONINGIN EN PRINSES. H. M. de koningin en H. K. H. prinses Juliana zullen voor de gebruikelijke vacan- tiereis Maandagavond vertrekken naar Hohwald in de Vogezen. Modern benzinestation. Bergen is een modern benzinestation rijker geworden, dat voor den meest ver wenden toerist aan alle eischen voldoet. De heer N. Visser uit Alkmaar heeft in het perceel Bergerweg 8385, naast het bekende café „Het Berger Veerhuis", een A. P. C. benzinestation gesticht met een daaraan verbonden electrische hefbrug, een 5 tons weegbrug en een lakspuit- installatie. Aan den weg staan de nieuwste A. P. C. pompen geplaatst, waaruit de automobilist in een minimum van tijd benzine, water en lucht kan bekomen, bovendien is er aan de zaak een show verbonden van de G. M. C. producten. Voor den automobilist, die prijs stelt op het juiste onderhoud van zyn wagen is de electrische hefbrug van groote beteekenis. Daardoor wordt het hem mogelijk ge maakt zich er van te overtuigen, dat zijn wagen op de juiste wijze, met de voorge schreven vetsoorten (hiervoor zijn een vijftal verschillende pompen in gebruik) gesmeerd wordt. Heden werd een demonstratie gegeven van de voordeelen die de Esso-benzine biedt. Het is opvallend hoe met deze ben zine de ontbranding op de juiste wijze in den motor plaats heeft, zoodat er van kloppen in den motor, bij het gebruik van deze benzine, geen sprake is, terwijl de wagen bovendien veel sneller optrekt. Vooral voor het lichte motorrijwiel is deze benzine een uitkomst. De heer Visser, die reeds vele jaren in Aalsmeer een dergelijk bedrijf exploiteer de, pakt de zaken als vakman flink aan. Van 's morgens half 6 tot 's avonds 11 uur kan men aan dit station terecht. Dinsdag en Donderdag zullen aan de Centr. markt speciale zware bessenveilin- gen gehouden worden. Aan de B. E. T. markt verschenen Vry- dag de eerste duinbramen. Aardbeien. De Beverwijksche exportmarkt hield Vrijdagavond in haar gebouw dit seizoen de laatste aardbeiënveiling. Met het oog op de stichtingsplannen van een nieuw gebouw is er kans dat de Molen voor dit doel ook in de naaste toe komst voor goed gesloten blijft. De prijzen waren per 100 K.G. 14— 16, per 100 doos 814 en per slof 38—51. Vergadering H. M. v. L. In de dezer dagen gehouden vergadering van de afd. van de H. M. v. L., onder voor zitterschap van den heer J. Buis, werd met de stem van den heer v. d. Gragt tegen besloten tot aansluiting bij den Bond van Veearbitrage. Mede werd besloten tot toetreding tot het collectief arbeidscontract, het loon voor de arbeiders op 15 per week bepalende. Op 22 Juli wordt een tocht naar Ouwe hands dierenpark te Rheden gehouden; 30 personen gaven zich reeds voor deelname op. Een ongepaste grap. Eenigen tyd geleden werd door ons ge meld, dat door de directie van de H.A.B.O. te Alkmaar een onderzoek zou worden in gesteld naar dengene, die per telefoon op dracht had gegeven, dat de H.A.B.O. met een tweetal bussen voor het vervoer van de Ouden van Dagen alhier zou moeten zor gen, hoewel de commissie besloten had met een andere onderneming te gaan en die an dere onderneming dan ook had besteld, zoodat op den dag van het feest voor de Ouden van Dagen i.p.v. twee vier bussen gereed stonden. Een zeer onaangenaam voorval alzoo. Het onderzoek door het H.A. B.O.-kantoor heeft uitgemaakt, dat hier geen sprake is van het opbellen door een der commissieleden, zoodat van andere zijde „aardigheid" mot zyn gedebiteerd. Moge men in het vervolg van dergelijke „grap pen" verschoond blijven. MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. Een militair vliegtuig is bij Brussel van van 2500 m. te pletter gevallen. De piloot maakte gebruik van z(jn val scherm doch kwam op een boom terecht en werd dientengevolge gewond. LUCHTSCHIP „HINDENBURG" VERLIEST VEEL TIJD BIJ LANDING. Piloot gewond. Het luchtschip „Hindenburg" dat gister morgen uit Amerika boven Frankfort aan kwam, heeft wegens de grondwarmte tot den avond boven de stad moeten kruisen, om daarna om 18.05 vlot te landen. GESLAAGD. Aan de Amsterdamsche Huishoudschool, Zandpad 5, Amsterdam, slaagde voor het diploma Huishoudkundige mejuffrouw G. J. Vos, te Alkmaar. BRAND. Te Wieringen is brand ontstaan in de woonkeet van H. Kruize staapde te Wes- terland. Hoewel de brandspuit spoedig ter plaatse was brandde de woonkeet tot den grond toe af. AFSCHEID VAN DEN HEER H. VAN DEN HOF VAN DE AMBACHTSSCHOOL. Na een diensttijd van 33 jaar aan de Am bachtsschool en Gem. Avondschool voor Nijverheidsonderwijs heeft de heer H. van den Hof zijn functie als leeraar bij het nij verheidsonderwijs gisteren beëindigd wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd. Het geheele personeel der school bene vens de heeren van Reyendam en de Wild als vertegenwoordigers van het schoolbe stuur, hadden zich gisteren in de school verzameld om afscheid van den zeer ge- waardeerden leera.T te kunnen nemen. By monde van den heer van Re ij en dam werd de scheidende leeraar namens het schoolbestuur in hartelijke bewoordingen toegesproken en herinnerd aan zyn 33-jari- gen onvermoeide werkzaamheid aan de school. Spreker schetste den heer van den Hof als een opgewekt en uitmuntend leeraar wiens lessen voor een zeer groot aantal leerlingen zegenrijke gevolgen hebben ge had en sprak ten slotte den wensch uit. dat een welverdiende rust hem in staat zou stellen nog lange jaren van zijn pensioen te genieten. Vervolgens sprak de directeur der school, de heer Fledderus, namens het personeel en gaf een overzicht van de deugdelijke kwali teiten, die de heer van den Hof als leeraar bezit, waarbij verschillende gebeurtenissen uit het schoolleven werden opgehaald. Hij roemde den ijver en de volharding waar mede de heer v. d. H. een hem opgedragen taak wist te volbrengen en bood hem namens het geheele personeel een stoffelijk blijk van waardeering aan. kenden collega als mensch en vriend en De heer Kohnert huldigde den vertrek- dat hy zyn optimistischen kijk op het leven sprak namens alle collega's den wensch uit, dat hy zyn optimistische kijk op het leven zou blyven behouden en in het bezit van zyn uitstekende gezondheid nog vele jaren van zijn pensioen zal kunnen genieten. De heer Harder sprak als hoofdbestuurder van den Ned. Bond van Leeraren en Leer- aressen by het Nijverheidsonderwijs. Hy memoreerde, dat de heer van den Hof be hoort tot de oude garde door wiens opbou- wenden arbeid het nijverheidsonderwijs is groot geworden, maar die bij de autoriteiten niet altijd de waardeering gevonden heeft, die hij verdient. Namens het hoofdbestuur van den bond wenschte ook hy hem een welverdiende rust. De heer Koopman sprak als oud-collega en herinnerde aan de moeilijke jaren in de eerste tijden van het nijverheidsonderwijs waarbij verschillende oude herinneringen werden opgehaald. Ten slotte dankte de heer van den Hof voor de waardeerende woorden tot hem ge sproken en dankte allereerst God voor dc kracht hem geschonken om zyn arbeid met blijmoedigheid te kunnen verrichten. Hij roemde den geest van kameraadschap tusschen de leden van het personeel en hoopte, dat dit zoo zou mogen blijven. Ook van de leerlingen mocht de scheiden de leeraar in den loop van den dag meer dere blyken van waardeering en aanhanke lijkheid ontvangen en verschillende stoffe- lyke bewijzen daarvan werden hem over- handigd. MOTORBOOT IN BRAND. Reeds tijdens de voorbereidingen is aan de ongetwyfeld gespanne» verwachting™ van een prettige vaeantie op het wator ontydig einde gekomen. n Vermoedelijk tengevolge van korUl.,1 ting ontstond n.L VrijdaaavimH Ulul" kwart over acht brand "aan boord van motorkruiser .Blauwvoet", eigendom den heer Zaman. gendom van De boot, welke ligplaats heef» kii j maarsche roei- en zeilvereniging wï i den eigenaar met zijn echtuJw,? r kinderen in orde gebracht voor hV" van een vacantietrip naar v. sen. Om benzine te laden Wa "'d# !"l daarna op eigen kracht naar de gevaren, waarop de echt JL "verzijde «.»d op don w.,. h„ naar waarnemingen, verricht In den morgen van Zaterdag 18 JulL Medegedeeld door het Kon. NederL Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 765,6 m.M. t* Krakau. Laagste barometerstand 744,7 m.M, te Holyhead. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 19 Juli: Matige tot krachtige, later afnemende zuidelijke tot westelijke wind; aanvink#, lijk zwaar bewolkt met regen- of onweer#, buien; later opklarend: Iets koeler. Buitenland** weerovendcht Aanvankelijk kans op regen; later opklarend. De depressie in het Westen heeft zich tot Denemarken uitgebreid, terwijl de kern nog over de Ierache Zee ligt en zij bracht in den nacht reeds onweer hier te lande. De hooge drukking trekt verder oostwaarts en herstelt zich slechta langzaam in het Zuidwesten. In het Kanaal en de Golf van Biscaje waait een Zuidwester storm, krach tige Noordwesten winden brachten afkoe ling in Ierland. De Britache eilanden zjjn geheel onder den invloed van de deprearie, in Frankrijk ia de afkoeling tot Parijs door gedrongen. terwijl het in het Oosten en Zui den nog zeer warm is. Duitschland heeft zeer warm. zonnig weer, dat echter in het Westen door onwaar wordt bedreigd. Scandinavië is aan de klu ten onder invloed van de depressies, het midden heeft zonnig weer met matige tem peratuur. Aanvankelijk zal de depressie hier ia lande nog regen en onweer met verden afkoeling brengen, daarna volgt waar schijnlijk opklaring. STORMWAARSCHUWINGSDUNST. Geseind van da Bilt hedenmorgen te tJI uur aan de posten van Umuiden tot da Bel gisch* grens: „Heest op Uw LICHT OP! Hedenavond voor rywielen, motorrijtuig** en andera voertuigen van 31.40 uur tot UI uur licht op. JulL Hoogwater Laagwatér ra. nam. rei. «m» 4.29 4.58 1.04 IJl 5.10 8.40 1 43 1H hoog- en laag water tb (In ZomertijdI. Juli Hoogwater Laagwmtar vm. nam. vtn. 4.26 4.50 OU 1.18 8.07 8 37 1J0 iJ| Dat 19 20 Dat 19 20 zich in de boot. Op het moment dat da heer Zaman de motor aansloeg/ hoorden om standers een luiden knal, zy zagen een Vit'" vlammetje en direct daarop stond de boot in lichterlaaie. Tezelfder tijd ontplofte de benzinetank, welke 60 liter benzine bevat te en zich achterin de boot bevond. Het dochtertje, wie de brokstukken van da mo tor om de ooren vlogen wist nog juist op tijd den vut wal te bereiken en weid slechts onbeduidend aan het been gewond, de heer Zaman trok in zyn verbouwe reerdheid zyn ju uit, sprong overboord zwom naar den overkant en werd door dl- rect t°«*chietende kano op het droge gc- gracht De brandweer, welke snel ter plaats* was, bluschte het vuur met 1 straal. De achterzyde van de boot brandde geheel uit, de schade wordt door verzekering gedekt Als bewijs van de geweldige hitte kan nog vermeld worden dat de hardsteenen wal- muur gedeeltelyk verbrokkeld wu en een meerpaal gloeiend heet wu geworden. Voor den brand bestond speciaal van da zyde van de jeugd groote belangstelling. De ambtenaar van den Burgerlijken stand heeft gister bezoek gehad van het arukfoutenduiveltje of liever van bet tik- foutenduiveltje. Het gevolg daarvan was, dat wy voor ons vorig nummer een foutiva opgave ge kregen en het zou nog niet zoo bedenka- 'Uk zijn als er één bruidspaar was uitgevallen, maar met satanisch genoegen heeft het beruchte duiveltje een bruid en een bruidegom verduiatard, die nlat bü elkander behooren met het gevolg, dat aU ondertrouwd een jonge man en een jonge vrouw vermeld werden, die evenmin bü elkaar behooren en elkaar misschien nog nooit gezien hebben. Gemeld werd, dat ondertrouwd wM Gei rit de Beura met Ljjsbeth Schoen. Dit moet zyn Gerrit de Beurs met Maria Ca- h.trina Schreuder. De bewuste Lijsbeth Schoen is natuurlyk ook ondertrouwd en we,l den heer Cornelis Vonk. w ij gelooven dat de bruidjes op den huwelijksdag zelf wel ontdekt zouden heb ben dat de ambtenaar hen met een ver keerden stuurman in het huwelijksbootje lieten stappen maar het ia toch wenscbe- lük, dat ook de lezers van de courant weten dat er een vergiulng In de opgave- heeft plaats gevonden zoodat alle verhalen van ontrouw en zedenverwildering door ver wisseling ven bruidjes gerust naer het njk der fabelen verwezen kunnen worden.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2