De D.A.W.-kampioenschaps-wedstrijden 1936 PROFESSOR SLIM EN ZOON uitgeest grootschermer KOEDIJK EGMOND A. D. HOEF LANGENDIJK BERGEN PURMEREND HEERHUGOWAARD OUDKARSPEL WARMENMUIZEN AKERSLOOT SPORT Het zwemfeest door het on^unsfijje weer niet ten volle geslaagd. Wegener (Nereus) verreweg de meerdere bij de heerenCorry de Vos Burchart (D.A.W.) zwemlavoriete Programma vlot afgewerkt. bondTrd'JTÏÏS5 hv« ^«ÖW der school, den heer Stuffers oï DoÏh dag en Vrijdag de jaarluSTchoolfees" ten gehouden. Op Donderdag gingen 36 leerlingen der hoogste kla«* 1. huwen van K1«sse met de auto- zichtiging, en het afgaan en h der vliegtuigen werd nog een boottocht gemaaktlan« eenige grachten van Am<tld. 8 het IJ wat zeer in a sterdsm en over net w, wat zeer in den smaak viel en tot .lot werd een bezoek gebracht een Vel- IT T bet zwem- men en kano-varen. Des avonds te 8 uur kwam men zeer voldaan thuis. Vrüdaï ging men met de jongste klasse met de tram naar Bergen. Vanaf het station werd gewandeld naar de ronde kom en vïndaar naar den speeltuin van Bruin. Vervolgens Zee' w^r™1 tr8m naar ®ergen aan Zee waar met pootjes baden en het verrichten van spelletjes het verdere ge- Do ternot" m*" dag Werd door«ebracht. de ,n'!? WeCr met de tram tot I vlotbrug, waar men werd pgevvacht door een groote schare belang stellenden en met de muziek van Aurora voorop marcheerde men tot het school plein. Hier was het weer de heer Stuffers die zyn vreugde uitsprak over het goed geslaagde weer en vervolgens dank bracht aan de burgerij voor den financieelen steun, de muziek en de politie, het onder wijzend personeel, en commissarissen voor de medewerking. Met een lang zullen zij leven en een driewerf hoera voor het Schoolverbond werden deze feestdagen besloten. Na een hartelijk afscheid en een paar muzieknummers ging men voldaan huiswaarts. Het Schoolverbond kan met voldoening op deze dagen terugzien. Gunning. De bouw van de honingzoetfabriek met pakhuis en verbouw woning van den heer Ranzijn alhier werd gegund aan den heer B. Kersens te Akersloot Voor de totaalsom van 3930, t.w. 2960 voor de fabriek en 970 voor verbouw woning. Palingdiefstallcn. Evenals dit vorige jaren het geval was, worden thans weer diefstallen van paling gepleegd. Verschillende visschers hebben dit reeds tot hun schade ondervonden. De vischkaren van visschers uit Zuidschar- woude, welke vlak bij de woning van den eigenaar in het water staan, zijn niet aan een inspectie door de dieven ontkomen. Een visscher kwam tot de ontdekking, dat zijn geheele voorraad van ongev. 100 pond was verdwenen. De vischkaren worden i la sardine opengescheurd. In deze ook voor de visschers zeer moei lijke tijden komt eex. en ander hun wel on gelegen en het is te hopen, dat de schuldi gen spoedig worden gepakt. Cooperatordag. Aan den Zaterdagmiddag te Velsen ge houden Coöperatordag werd ook deelgeno men door een groot aantal leden van de coöp. vereenigingen te Zuidscharwoude en Winkel. Er reden voor deze gelegenheid niet minder dan een twintigtal bussen met pl.m. 400 deelnemers. Als spr. trad o.m. op de heer K. de Boer van den Coöp. Bond. die, opwekte om de coöperatie vooral in dezen tijd te steunen, nu er vooral economische ordening noodza kelijk is om uit de huidige chaos te komen. Spr. wees hierbij vooral op het groote aan tal winkels welke er nog maar steeds bijko men. De kermis. Het versche kadetje. De hoofdinspecteur van het 6e district der arbeidsinspectie heeft, met machtiging van den directeur-generaal van den arbeid, aan verschillende hotels en pensions in de gemeente vergunning verleend om, uitslui tend ten behoeve van de ingeschreven lo geergasten, brood afgeleverd te krijgen, dat na 8 uur der namiddags van den vorigen dag is gebakken of gewarmd. Dit brood dient vanaf voormiddag 7.30 uur uit het gebouw, waar zich de brood bakkerij bevindt, te worden vervoerd en afgeleverd door een persoon, die in het bezit is van een speciaal voor dat doel afgegeven geleidebiljet. Gevonden- en verloren voorwerpen Gevonden: een gouden manchetknoop, zwarte damesportemonnaie, lichtbruine da- mesportemonnaie, zijden dameshandschoen, zilveren armband, alpinomuts. Raadsvergadering. De raad beraadslaagde breedvoerig over het voorstel van B. en W. inake de loonen en salarissen van het gemeente-personeel. Zoowel B. en W. als de raad hadden tot nu toe geweigerd gevolg te geven aan het ver langen der regeering. B. en W. stellen thans voor, de loonen der werklieden te verlagen met 96 cent per week en de jaar wedden der ambtenaren te korten met 3 pet.; het salaris van den inspecteur van po litie te verminderen met 150 en dat der agenten met 75. Met algemeene stemmen aangenomen; een meerderheidsvoorstel in zake kinderbijslag werd verworpen. Onze plaatsgenoot, de heer W. van Slooten Jbz., slaagde te Amsterdam vo°r het eindexamen middelbaar technische school. Door het uitbreken van een mazelen epidemie op de openbare lagere school II, is het schoolfeest der kinderen van de openbare scholen uitgesteld. Zondag was het de eerste dag van de kermis. Men trof er menschen aan tot be trekkelijk ver uit den omtrek, zoodat men kan zeggen dat er 's avonds veel menschen waren. Toch scheen het alsof de echte ker misvreugde niet wilde komen. Over het al gemeen is de eerste dag zeer klam en rus tig verloopen. De café's waren druk beocht, het was alles zoo goed als bezet, terwijl de inrich tingen van vermaak het niet zoo bijzonder goed hadden. Hiertoe zal ook het ongunsti ge weer veel bijgedragen hebben. Geslaagd. Voor het diploma lingerie slaagden de zer dagen de dames: A. Gaasbeek, N. Twaalfhoven, A. Albrink, N. Roest, J. Kui per en A. Schermer. Woensdag regende en stormde het den heelen dag. 't Zag er dan ook voor het schoolfeest ook slecht uit. Maar tegen den avond werd het droog, de wind schoot nog iets meer uit en ook het weerbericht luidde iets gunstiger, de barometer liep vooruit. Hoe zou het zijn? Het was heerlijk weer, de zon scheen toen de kinderen van de laagste klassen van de O.L. school te Oudkarspel in drie bussen naar Alkmaar reden, naar het hertenkamp, om hier een kleine rondwandeling te ma ken. Men kan begrijpen, dat de stemming goed was en vol moed het tochtje erd voortgezet naar Bergen, naar den speeltuin „Duinvermaak". Hier is door de kinderen naar hartelust gespeeld en gelachen voor de lachspiegels, een nieuwe attractie. De tuin zag er niettegenstaande het slechte weer van de laatste dagen keurig uit. Op het speelduin was het als altijd buitengewoon prettig. Daarna werd naar Camperduin gereden naar het strandpaviljoen van Groothoff. De ontvangst en verzorging was weer keurig. Er was over gesproken zoo noodig een kleine wijziging in het programma aan te brengen, wanneer 't op het strand te koud zou zijn, maar het was niet noodig, al les kon gewoon worden afgewerkt, het was heerlijk aan het strand. Pootjes baden ging echter niet, de golven waren te groot, maar nu kwamen de meegenomen scheppen en ballen te pas en moe gespeeld en rosig trok de schare om half zes op huis aan, waar ze klokslag zeven uur aankwamen. Een mooie, genotvolle dag! De schoolfeesten zijn voor van 't jaar weer voorbij. De groote kinderen gingen naar Amsterdam en Schiphol en alles is naar wensch verloopen. Een woord van dank aan allen, die er aan hebben medegewerkt om de schoolfeesten ook dit jaar weer zoo goed te doen slagen. Autotocht ouden van dagen. Begunstigd door het prachtigste zomer weer hebben Vrijdag de ouden van dagen van Groot-Schermer genoten van hun jaar- lijkschen autotocht. Des morgens 10 uur vertrok het gezelschap per reiswagen van den heer J. Kieft via Hoorn en Medemblik naar de Wieringermeer. Doel was de afsluit dijk met den uitkijktoren, die zelfs nog door de meeste oudjes werd beklommen en een schitterend beeld gaf van het grootsche werk. Op Wieringen werd in café Veltman de warme maaltijd gebruikt. Vandaar ging het naar Camperduin. Schoorl en Egmond aan Zee om over Heiloo en Alkmaar weer huiswaarts te keeren. Opvallend waren de schitterende stofvrije wegen, die wel een groote tegenstelling vormden met de we gen in onze naaste omgeving. In opgewekte stemming arriveerde het gezelschap te Groot-Schermer, waar nog een wijle werd vertoefd aan de keurig ver zorgde tafel in het café van den heer J. Kaij en waar bakker van Truijen voor een aardige verrassing had gezorgd. De voorzitter van Staatspensionneering, de heer S. van Stralen, dankte de burgerij voor de milde bijdragen en dokter Koppen, die als medicus den tocht had medegemaakt, evenals de wijkzuster, mej. C. Tiemstra. Bij onzen chauffeur, den heer J. Kieft, vonden we ons in veilige handen, ook hij ontving een woord voor de prettige bedie ning. Namens de ouden van dagen sprak de heer C. Kriek een woord van dank voor het vele, dat dien dag genoten was. Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer Abram Del ver Jacz., leerling aan de kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam is bevorderd van de eerste naar de tweede klasse (met lof). Jaarlijksch schoolfeest. Onder begunstiging van prachtig weer werd Donderdag het jaarlijksch schoolfeest met de kinderen der O.L. School (dorp) ge houden. Te ruim half negen werd de reis aangevangen met 2 H.A.B.O.-bussen en werd het Muiderslot bezichtigd, waarna de tocht werd voortgezet naar Falkeveen om op de terugweg het raadhuis van Hilversum en het nieuwe A.V.R.O.-gebouw aldaar van buiten te bezichtigen. Na nog wat in de om streken van Hilversum rond gereden te hebben ging de tocht naar Halfweg om daar eenigen tijd in een speeltuin te vertoeven. Ruim 9 uur werd het dorp bereikt en wer den de kinderen opgewacht door vele ouders en kennissen. Het onderwijzend personeel en de ge- leiders(sters) hebben een prettigen dag met de kinderen doorgebracht, daartoe in staat gesteld door de bijdrage der ingezetenen. Zwemmen. Zoo zijn dan gistermiddag de jaarlijk- sche D.A.W.-wedstrijden in Pesie's nieuwe bad aan den Bergerweg gehou den en wederom heeft Vrouwe Fortuna nu al eenige jaren achtereen deze actieve Alkmaarsche zwemclub helaas in den steek gelaten. Wel is 't geduren de de wedstrijden droog gebleven, doch een stevige Zuid-Westen-wind maakte het verblijf in het natuurbad niet tot een genoegen en vooral de vele zwem mers en zwemsters hebben zeer veel last van de koude gehad. Het water was tengevolge van den straffen wind onstuimig en dit kwam vooral in de slechte tijden tot uitdruk king, terwijl ook veel deelnemers hier door in de touwen verward raakten of zelfs in een andere baan gingen zwem men. Wanneer we nu een oogenblik het weer buiten beschouwing laten en zien naar de resultaten van deze kampioenschappen 1936 voor den kring Noordholland boven 't IJ, dan meenen we toch dat D.A.W. terug kan zien op alleszins geslaagde wedstrijden. Ook al is het weer de hoofdfactor om een zwem feest ten volle tot zijn recht te doen komen. De regeling van de wedstrijden berustte in goede handen en gedwongen door het on gure weer heeft de jury het programma met den meesten spoed afgewerkt. De deelne mende vereenigingen waren allen met zoo goed als alle deelnemers aanwezig. Voor D.A.W. kwam er by alle handicap door het weer ook nog bij, dat haar beste zwemmer Maarten Kostelijk door een bui- tenlandsche reis gedwongen was verstek te laten gaan. De belangstelling voor dit zwemfeest was niet overmatig groot, doch er waren toch nog een 400 tot 500 menschen, die de ver schillende wedstrijdnummers met belang stelling gevolgd hebben. De wedstrijden. Begonnen werd met de 50 M. schoolslag adsp. meisjes. Hier waren 4 series en hét bleek, dat de 3e serie de cracks bevatte, want hier zwommen Corry de Vos Burchart en Anny Spreeuw tegen elkaar. Dank zy haar felle eindspurt tikte Corry 0.2 sec. eer der aan dan Anny Spreeuw. In het nummer 50 M. schoolslag adsp. jon gens spande het tusschen v. d. Water, F. Mays en Dicky Imhülsen, die gedurende on geveer 30 M. vrijwel gelijk opgingen. Toen namen Mays en v. d. Water de leiding en werd de kleine Imhülsen derde met 4 sec. verschil op no. 2 in den tijd van 46.2 sec., hetgeen hij ongetwijfeld weieens beter ge daan heeft. Jammer eigenlijk, dat bij het nummer 200 M. schoolslag heeren reeds de 1ste serie de beslissing bracht, ook al was het dan een prachtige race. Tot op 100 M. gingen Dolf Imhülsen, Jan Koel en Frijdal gelijk op; bij de eerste keerpunten tikten ze gelijk aan, doch na ongeveer 120 M. trok Frijdal er tusschen uit. Spannend bleef het sportieve gevecht tusschen Koel en Imhülsen, van wie de eerste langen tijd voor was, doch op de laatste 20 M. in Imhülsen zijn meerdere moest erkennen. De D.A.W.-er Fr. ten Pas maakte een tijd 'van 3 min. 36 sec. De 50 M. vrije slag dames was gedecideerd voor Janny Sprefeuw in 35 sec. Moeilijker werd 't voor Bep Smit (D.A.W.) en Agatha Vermeulen (den Helder), die tot tweemaal toe moesten overzwemmen wegens gelijke tijden. Wanneer Bep Smit niet herhaaldelijk in de touwen gezwommen had en zelfs één keer op een verkeerde finish aantikte, dan ware zij eervoller tweede geweest dan nu dit geschied is bij loting. Jan Wegener (Nereus) had zonder zijn rivaal Maarten Kostelijk niet de minste moeite om eerste te worden op de 100 M. vrije slag heeren. Zijn tijd 1 min. 9.2 sec. is nu niet bepaald een prachtig resultaat. P. Cloeck en E. Groothuizen, die niet in de prijzen vielen, zwommen evenwel een aardige 100 M., hetgeen bij eenige training beslist iets goeds kan worden. Het was bij de 50 M. vrije slag adspiran- ten meisjes wederom de D.A.W.-favoriete Corry de Vos Burchart, die onbetwist eerste werd. Zij zwom 38 sec., terwijl geen der an dere meisjes beneden de 40 sec. haalde. Op ditzelfde nummer voor jongens boekte Breeuwer (Nereus) succes, door even vóór F. Mays aan te tikken. Het kampioennummer 50 meter rugslag dames was wederom een Zaandijksch suc ces, want Janny Spreeuw maakte hier 45 sec., ruim een sec. minder dan Agatha Ver meulen en 2 sec. voor de Alkmaarsche rug zwemster Hanni de Carpentier. De 100 meter rugslag heeren leverde twee Nereus-overwinningen op. En het laatste nummer voor de estafette nummers was de 50 meter schoolslag dames. Corry de Vos Burchart wist ook hier den eersten prijs uit het water te sleepen en voor D.A.W. het derde belangrijke succes te be halen. Bij deze overwinning willen we even stilstaan om onze blijdschap te uiten voor een dergelijk heugelijk feit. In Corry de Vos Burchart heeft Alkmaar een zwemster, die naar verwacht mag worden de Alkmaarsche kleuren nog vaak naar buiten uit zal kunnen verdedigen. En dan past het ons op deze plaats haar ijverigen trainer, den heer Pesie, mede geluk te wenschen met dit succes, dat zoo ten volle door zfjn toedoen behaald is. Tenslotte nog een enkel woord over de estafette-nummer. Dat de heeren D.A.W.-ers zonder veel verwachting hieraan deelnamen was bekend en dat zij toch nog een twee den prijs wisten te veroveren, is verheu gend, al komt het dan grootendeels op re kening van de andere deelnemende veree nigingen, waarvan er twee gediskwalificeerd werden wegens te vroeg starten, een fout, die dezen middag nogal eens gemaakt is en waarvoor wij voor de zooveelste maal toch blijven waarschuwen, omdat het niet noodig is en een bewijs, dat de zwemmers niet vol doende beschikken over beheersching van hun zenuwen. De 4 x 50 M. vrye slag dames was in één woord keurig. Alle lof voor de dames Corry de Vos Burchart, H. de Carpentier, B. Smit en L. van Doorn, die er voor zorg gedragen hebben, dat Alkmaar dit belangrijke num mer won. De rest van het programma bestond uit schoonspringen en een waterpolowedstrijd. Het eerste was een koud aandoend geval en de springers gaven zich voor wat zij waard waren, al hadden we dan ook graag een be tere klasse bezig gezien. Lou Kievit was de eenige, die eigenlijk op deze wedstrijden een goed figuur sloeg. De waterpolowedstrijd (gecombineerd D. A.W.Nereus) was aantrekkelijk en werd goed geleid door den heer Pesie. Na afloop reikte D.A.W.'s voorzitter, de heer H. C. Lind, in het restaurant de prijzen uit na dank gebracht te hebben aan allen, die er toe hadden bijgedragen van dit zwem feest te maken wat er in de gegeven om standigheden van te maken was. De volledige uitslagen publiceeren wij in ons nummer van morgen. 83. Geen wonder dat alle dieren voor hem wegliepen. Ze hadden natuurlijk terstond gezien dat de professor geen echte haan was. Na het bezoek aan het spinnen- nestje begon de professor er werk van te maken om deze verblijfplaatsen van de spinnen eens nader te be- studeeren. 84. Er was een nestje dat hij van binnen wilde bekij ken. Hij stak zijn hoofd in een van de twee gaten. Maar de randen rekten mee en nu zat het nestje muurvast om zijn hoofd. De professor maakte de gekste sprongen, tot groot vermaak van Pietje, die zijn vader erg grap pig vond doen. JEUGDWEDSTRIJDEN IN HET ZOMERBAD. Een aardige middag met veel kindervreugde. De door de directie van de „Overdekte" georganiseerde jeugdwedstrijden, welke Za terdagmiddag in het Zomerbad gehouden zijn, zyn goed geslaagd. Wel hadden zich van de 150 deelnemers een vijftigtal terug getrokken, doch de overigen hebben allen sportief aan de wedstrijden deelgenomen. De belangstelling was niet overmatig groot, doch de vele aanwezige ouders hebben zich ten zeerste geamuseerd met de prestaties van hun resp. kinderen. Onder de aanwezi gen bevonden zich o.m. mevr. en burge meester van Kinschot. De voorbereiding was goed geweeet, zoo dat het programma een vlot verloop had en alle nummers binnen den vastgestelden tijd konden worden afgewerkt. De kinderen, die hun 25 meter-baantje gezwommen hadden, ontvingen een heerlijke Ringeis chqeolade- reep. De uitslagen luiden: 25M. schoolslag meisjes 8 eln 9 j.: 1. Els Paleari 28.1, 2. Gonda Kokkes 32.2, 3. Truus Reek en Nelly Verhoeven 33.4 sec. 25 M. vrijeslagmeisjeslOenllj.: 1. Elly de Jager 25 sec., 2. Rietje Hollaar 25.1 sec., 3. Aafje de Graaf en H. Blauw 26A sec., 4. Dora Akkerman 27.3 sec., 5. Elly v. cL Berg 27.4 sec., 6. Ali Volger 28.3 sec., X. Cor- rie de Gier 29 sec. 25 M. schoolslag jongens 810 j.: 1. Jaap v. Steeg 27.4 sec., 2. Casper Swart 28.2 sec., 3. Wim Hoeben 29.2 sec., 4. Jan Harder 30 sec. 25 M. vrjje slag jongens 10—12 j.: 1. Adriaan Jansen 21 sec., 2. Tinus Huiberts 21.2 sec., 3. G. Kloos 24.2 sec., 4. Jo de Roos 26 sec., 5. H. Kokkes 27 sec., 6. A. Roobeek 27.2 sec. 25 M. rugslag meisjes geen leef- tijdsgrens: 1. Hanny de Wit 24 sec., 2. Anni Klünnen 24.4 sec., 3. B. Boll 26.1 sec., 4. Bets v. d. Stok 29.1 sec., 5. Anni v. Bem- mel en Elly Klünnen 32.2 sec. 25 M. school slagmeisjesl 21 4 j.: 1. Coba Rieu 22.2 sec., 2. Anni Klünnen 23.1 sec., 3. Dolly van Oord en Hanny de Wit 24.1 sec., 4. Aly Kaptein 24.3 sec., 5. Imie Wanner 24.4 sec., 6. Betty Hanrads 25.4 sec., 7. S. Besijn 26.1 sec. 25 M. vrije slag meisjes 1 41 6 j.J 1. Hanny de Wit 18 sec., 2. Bep Boll 19.1 sec., 3. M. v. Maarleveld 19.4 sec., 4. B. Kloosterboer 23.2 sec. 25 M. schoolslag jongens en meisjes tot 8 jaar; 1. Jan de Waal 37.3 sec., 2. Henk Schuit 41.4 sec., 3, Greetje Hartog 48.2 sec. 25 M. schoolslag jongens 12 en 1 3 j a a r: 1. Renee van Neck 22 sec., 2. Frans Badenhuizen 23.1 sec., 3. Henk Withaar 24.2 sec., 4. G. Doeschot 25.2 sec., 5. Henk Bie- man 27.3 sec. 25 M. vrjje slag jongens 1 5—16 J.: 1. Wim de Vries 14.2 sec., 2. Wim Brouwer 17.1 sec., 3. Bert Huibert 18.2 sec., 4. Piet Calb 19.1 sec., 5. Joop de Graaf 26 sec., 6. J. Slinkert 21 sec. Na een korte pauze werd hierna een polo wedstrijd gespeeld tusschen D.A.W. I en Haarlem II, welke geleid werd door den heer v. d. Windt, ex-voorzitter van de „Kro kodillen" uit Soerabaja en die gewonnen werd met 63 door Haarlem. Enkele heeren voerden eenige sprongen uit en vooral het springen van Jan van Hemsbergen oogstte veel succes en applaus. Tenslotte hield de Alkm. reddingsbrigade een demonstratie in grepen en reddingsstan den, waarna de adjunct-directeur van de „Overdekte", de heer L. de Vries, de prijzen met toepasselijke woorden aan de winnaars uitreikte. INTERNATIONALE SCHELDE- BEKERWEDSTRIJD. Twee Engelschen aan den kop. Zaterdag werd voor de zesde maal de jaarlijksche internationale Scheldebeker- wedstrijd gehouden, waarbij het traject Vlissingen-Breskens overgezwommen moet worden. Winnaar werd de Engelschman C. Deane van de Penguin Swimmingclub te Londen. Hij komt dus in het bezit van den wissel beker, die tot nu toe de heer Stender, winnaar van den wedstrijd in 1934 hield. (In 1935 vond de wedstrijd geen doorgang) Twaalf deelnemers verschenen aan den start, waarvan er elf de finish bereikten. De uitslag luidde: 1. C. Deane, Penguin Swimmingclub Londen, in 1 uur 1 min. 52 1/5 sec. 2. Godwin, Shiverer Swimming club Brighton 1 uur 4 min. 20 2/5 sec. 3. Stender (Hilversum) 1 uur 6 min. 56 1/5 sec. 4. A. Meijer T. Z. V.-Tilburg, 1 uur ,11 min. 19 4/5 sec. 5a Mej. Roelans (R. D. Z.-Rotterdam) 1 uur 17 min. 8 sec. NEDERLAND WINT MET 4—3 VAN FRANKRIJK. Successen in de individueele zwem- nummers. Uit Tourcoing meldt men: Het Neder- landsche waterpolozevental heeft gisteren te Tourcoing met 43 van Frankrijk gewon nen, na een spannenden en vooral moeilij ken wedstrijd. Direct na het begin gaf van Aelst het Nederlandsch zevental de leiding en enkele minuten later verhoogde dezelf de speler onzen voorsprong tot 20. Toen kwamen de Franschen opzetten en van de Casteele slaagde erin nog voor de pauze den achterstand tot 21 te verklei nen. In het tweede gedeelte moest Franken na de hervatting het water verlaten wegens een overtreding en van het numerieke over wicht maakten de Franschen natuurlijk ge bruik door gelijk te maken, wederom door van de Casteele. Toen het Nederlandsch ze vental weer compleet in het water lag, zond van Aelst, die een prachtige partij speelde, een heel hard schot in, dat de Fransche keeper den bal in eigen doel sloeg. Direct daarop verhoogde van Aelst de score tot 42. Wegens vasthouden werd onze landgenoot het water uitgezonden en hiervan profiteerde Cuvilly dankbaar, 43. De uitblinkers in het Nederlandsche zeven tal waren doelman Veenstra en van Aelst. .Vermelding verdient ook nog, dat Maier on-

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11