De Tour de France. (h) Olimlaohj* De Argentynsche Marathonlooper en Olympisch kampioen .Tuan Zabala die een goede kans maakt ook in Berlijn weer de gouden kampioensmedaille voor den Marathonloop mee terug te nemen naar Argentinië. danks 'n geblesseerden duim den geheelen wedstrijd uitzwom. In de individueele num mers vielen enkele fraaie overwinningen qnjer landgenooten te noteeren. De heeren estafetteploeg bleek echter niet sterk genoeg voor de Fransche te zijn. Met ongeveer 10 sec. verschil kwamen onze land genooten als tweede aan. De resultaten waren: 100 meter vrije slag dames: 1. Renee Blon- deau (Frankrijk) 1 min. 11 sec.; 2. mej. Sie- berg (Rotterdam) 1 min. 11.6 sec. 100 meter rugslag heeren: 1. Metman (Am sterdam) 1 min. 12.6 sec.; 2. Scheffer (Am sterdam) 1 min. 14.4 sec.; 3. Taieb (Frank- r.'k) 1 Jiin. 14.8 sec. 400 meter vrije slag dames: 1. Tine Wag- rer (IJ) 5 min. 37.6 sec.; 2. mej. Fleuret (Frankrijk) 5 min. 48.8 sec DE JAPANSCHE OLYMPISCHE ZWEMMERS. Alle 100 M. vrjje slag zwemmers onder minuut grens. De Japansche Olympische zwemmers in 't Olympisch zwemstadion te Berlijn tegen het horloge gezwommen. Er werden weer schitterende tydén gemaakt, wat o.a. bleek bij de 100 M. vrije slag zwemmers, die alle onder minuutgrens zwommen. De resultaten waren: 100 M. vrije slag: Taguchi 5'. 2 Ara in 58 seca., 3. Suguiria 59.8 sec., de snelste zwemmer Yusa verscheen niet aan den start, hij schijnt een tijd van 55.8 sec. te maken. 200 M. schoolslag: Hamuro 2 min. 42 sec., 2. Koike 2 min. 43.5 sec., 3. Itoh 2 min. 47.4 sec. 100 M. rugslag: 1. Kiyokawa 1 min. 7.6 sec., 2. Yoshida 1 min. 8.8 sec., 3. Ake 1 min. 9.6 sec., 4. Kojima 1 min. 9.8 sec. Wielrennen. A. S. V. VICTRIX. A. S. V. hield gisteren een trainingsrit over 62 K. M. voor A- en B-klasse en 31 K. M. voor de C-klasse. Er werd goed ge reden, maar door den sterken wind moesten enkele renners opgeven, daar zij te veel achter raakten bij het peleton. Er was veel belangstelling. De uitslagen waren: A-klasse: 1 D. Oudshoorn (IJmuiden), 2 Visser, 3 H. Oudshoorn (IJmuiden), 4 F. v. Essen, 5 J. Zandvoort. B-klasse: 1 De Zeeuw, 2 De Bood, 3 van Dijk. C-klasse: 1 Ottenbros, 2 R. Hiemstra, 3 J. Nierop, 4 Wester, 5 J. de Bruin. De tiende etappe voor Paul Maye; Nederlanders afgezakt. De Alpen zijn achter den rug. Nice is be reikt. Zaterdag ging de tiende etappe van Digne naar Nice over de laatste uitloopers. De onderlinge verschillen zijn practisch ongewijzigd en Sylvain Maes draagt nog steeds de gele leiderstrui. Een minder pret tige ervaring hadden wij vandaag met Al- bert van Schendel, die in 5 uur 2 min. 13 sec. aankwam als een der allerlaatsten met ruim een kwartier achterstand op den win naar Paul Maye, waardoor onze landgenoot een tuimeling in het algemeen klassement maakte van de achtste naar de 17de plaats. Anton van Schendel kwam als 47ste aan in den tijd van 4 uur 52 min. 24 sec., terwijl Middelkamp op hem volgde met anderhal ve minuut achterstand. 47e werd Anton van Schendel in 4 uur 52 min. 24 sec.; 48e werd Middelkamp in 4 uur 53 min. 48 sec. en 51e werd Albert van Schendel in 5 uur 2 min. 13 sec. Het landenklassement luidt: 1. Luxemburg-Spanje 203 uur 40 min. 41 sec.; 2. België 203 uur 48 min. 39 sec.; 3. Frankrijk; 4. Nederland. Middelkamp in de He etappe 17e. De elfde etappe voerde Zondag van Nice naar Cannes, een afstand van 126 K.M., waarbij de 1000 meter hooge Col de Braus té beklimmen vieL Na de Braus kwam men te Nice terug en verder ging het langs de Mid- dellandsche zee naar Cannes. Ezquerra was het eerst de Braus op, wist zijn voorsprong te behouden en kwam in 4 uur 3 min. 18 sec. als eerste te Nice aan voor Sylvain Maes en Felicien Vervaecke, voor wie een zelfden tijd, 4 uur 5 min. 4 sec. werd genoteerd. Onze landgenooten Albert en Anton van Schendel waren er ook ditmaal niet goed in. Zij arriveerden wederom onder de laat- sten en Albert van Schendel kwam daar door op de 19e plaats van het algemeen klassement te staan. Alleen Middelkamp kon schitterend meekomen. Met ongeveer elf minuten achterstand op Ezquerra kwam hü als 17e te Cannes binnen. Zijn plaats in het algemeen klassement is thans 25ste. Wierinckx verloor door een val veel tijd, itoj kwam eerst na sluiting der controle te (sannes binnen. ïj Opmerkelijk is nog, dat de Belgische jfloeg, dank zij het uitnemend rijden van j^ervaecke thans weer de eerste plaats in het landenklassement heeft ingenomen. Landen-klassement: 1. België 216 uur 14 min. 28 sec.; 2. Span jeLuxemburg 216 uur 27 min. 29 sec.; 3. Frankrijk; 4. Nederland. fPELOTONWEDSTRIJD VAN ONDERLING GENOEGEN TE NOORDSCHARWOUDE— D.T.S. TE ZAANDAM. Zondagmorgen werd te Koedijk een peloton-wedstrijd gehouden tusschen de ^ren- en tourvereeniging Onderling Genoegen te Noordscharwoude en D.T.S. van Zaandam D.T.S. was tegenwoordig met 25 renners. De jjlub, die het dichtst bij wès, heeft zich door 'het beetje regen slecht gehouden tegenover de Zaandammers, die van ver moesten ko men en zich niet ran Pluvius hebben ge stoord. Door deze slechte opkomst der O.G.-ers kon slechts gereden worden voor den beker van het A-peloton. Voor O.G. kwamen aan de start P. Kort, J. Boon, Joop Renaud, J. van Zijl en J. Langendijk, zoodat O.G. met een onvolledig koppel startte. D. T. S. ver trok 5 minuten later. Op den heenweg moest Langendijk lossen, terwijl terug Van Zijl niet meer kon vol gen. Renaud Itreeg een ernstige inzinking, waar hij niet meer overheen wist te komen. Dank zij de steun van Kort en Boon, die werkelijk bewonderenswaardie reden, wist hij toch den wedstrijd uit te rijden. Onderling Genoegen moest echter met een flink tijdverschil het overwicht der Zaandammers erkennen. De tijd van D.T.S was over de verreden 60 K.M. 1 uur en 43 minuten, terwijl Onderl. Genoegen er 1 uur en 53 minuten over heeft gedaan. Athletiek. NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN A. V. 1923. Nieuw record op de 1500 meter van Kalkman. Het is in Amsterdam een beetje wonder lijk gegaan op de 1500 meter, ditmaal een der hoogtepunten van de wedstrijden, ge organiseerd door het jubileerende A. V. 1923. Petit zou een recordpoging doen, daarbij gesteund door den Rotterdammer Kalkman, die hem in de twee eerste ron den zou „trekken" .Kalkman deed voor wat dat betreft zijn plicht, de eerste 400 meter gingen in 60 seconden op, de tweede ronde werd in goed tempo vervolgd. Steeds bleven beide loopers bij elkaar, gewoonlijk Kalkman voorop, die dus wel het zwaarste werk te doen kreeg. 4 x 300 meter voor de finish lag Petit voor en iedereen dacht, dat de Heerlenaar nu wel gemakkelijk zou kunnen winnen, doch in den laatsten bocht kwam Kalkman hem op zij, lag bij het uit komen iets voor en op het laatste rechte eind misten wij een behoorlijke eindspurt van Petit, zoodat Kalkman als eerste door de finish ging. De recordpoging was ge lukt, maar het nieuwe Nederlandsche re cord kwam op naam van Kalkman te staan met een tijd van 4 minuten 4.3 sec. Petit zelf bleef met 4 min. 5.8 sec. nog binnen recordtijd. Het oude record stond met 4 min. 6 sec. op naam van Petit, gevestigd tijdens de kampioenschappen 27 Juni j.1. te Amsterdam gehouden. Met 1.7 sec. werd Petit's prestatie dus verbeterd. Een tweede prestatie, het vermelden waard, was die van Berger op de 100 me ter. Op dit nummer startte Osendarp niet, die uitsluitend op de 4 x 100 meter esta fette uitkwam. Berger had den wind voor driekwart tegen, maar niettemin noteerde rqen voor hem 10.4 sec. Wij kunnen Ber- ger's come back niet anders dan toe juichen, maar twijfelen ip dit geval toch aan het juist tijd opnemen. Over het alge meen werden de tijden wel zeer sterk door den krachtigen wind beinvloed. De tijd van de nationale estafetteploeg Boersma, van Beveren, Berger en Osen darp, 41.9 sec. was bij deze weersomstan digheden uitstekend te noemen. Mogen wij tenslotte nog vermelden den worp van Brasser bij het speerwerpen, waar hij on geveer 55 meter bereikte. Onze indruk is, dat de tienkamper op alle nummers nog steeds vooruitgaat, al hadden wij hem gaarne ook op de loopnummers aan het werk gezien en b.v. niet in het verspringen of kogelstooten. Voetbal. HET OLYMPISCH VOETBALTOURNOOI 16 landen in twee groepen ver deeld. De commissie, die voor de F. I. F. A. het Olympisch voetbaltournooi organiseert en waarin zitting hebben de heeren K. J. J. Lotsy (Nederland), Dr Bauwens (Duitsch- land) en ir. Fischer (Hongarije) kwam gister te Berlijn bijeen ten einde de inge schreven landen in 'wee groepen in te deelen en naar aanleiding daarvan de lo ting voor de eerste ronde te houden. Behal ve genoemde heeren was ook de algemeen secretaris van de F. I. F. A„ dr. I. Schricker aanwezig. De deelnemende landen waren vrijwel allen op deze bijeenkomst verte genwoordigd. Medegedeeld werd, dat 16 landen defini tief aan het tournooi zullen deelnemen. Deze 16 landen werden in twee groepen gesplitst en wel groep a met Duitschland, Egypte, Engeland, Italië, Noorwegen, Peru, sn, Zweden, en groep b met Oostenrijk, China, Vereenigde Staten, Finland, Hon garije, Japan, Luxemburg en Turkije. De loting had tot resultaat, dat in de eerste ronde de volgende wedstrijden wor den gespeeld: EgypteOostenrijk (wedstrijd a), Polen —Hongarije (b), ItaliëVereenigde Staten (c), Zweden-Japan (d), NoorwegenTur kije (e), Engeland—China (f), Duitsch landLuxemburg (g) en PeruFinland De loting voor de tweede ronde had tot resultaat dat winnaar wedstrijd h tegen winnaar a speelt, verder winnaar e tegen g, voorts winnaar d tegen c en winnaar f tegen b. In de eerste halve fonaie komen de win" nende landen van de tweede en derd kwartfinale tegen elkaar uit in de tweepe halve finale spelen de winnaars yan den eersten en vierden ha'lven eirx^r'W. Op welke dagen de ontmoeting voor de eerste en tweede ronde worden gespeeld staat nog niét vast. Dit zal nader worden bepaald. JL. Paarden. KAMPOENBCHAP VAN FWEBLAND OP DR KORTE BAAN. Gisteren werden te Kwijpe (Fr.) de wedstrijden voor het kampioenschap van Friesland op de korte baan verreden. Er waren 27 paarden opgekomen. De uitslag luidt; 1. Alezy, eig. wed. P. Knor. 2. Vitesse S. W., eig. Stal Bakkum. 3. Fatima, eig. J. Haan. 4. Ago Kan, eig. U. W. de Jong. A u t o r a ce s. GROOTE PRIJS VAN DEAUVILLE. Lehoux doodelijk verongelukt; Fartne zwaar gewond. In de Fransche badplaats Deauville is gisteren voor de eerste maal een internatio nale automobiel wedstrijd gehouden om den grooten prijs van Deauville. De race ging over honderd ronden met een totalen af stand van 374 K.M. Het parcours was recht hoekig, leverde zeer veel moeilijkheden op en was buitengewoon gevaarlijk. Een doo delijk ongeluk is dan ook niet uitgebleven. In de 61ste ronde kwam de Fransche cou reur Lehoux met zijn Era-wagen in botsing met den Alfa Romeo van den Italiaan Fa- rine. Beide automobielen sloegen verschei dene malen over den kop. De wagen van Lehoux vloog in brand en ging geheel in vlammen op. Lehoux werd geheel verkoold uit de resten te voorschijn gehaald. Farine bleek zeer ernstig te zijn gewond, doch er was geen reden tot onmiddellijke ongerust heid over zijn toestand. Wat de race zelf betreft slaagden van de twaalf gestarte wagens er slechts drie in de eindstreep te bereiken. Winnaar werd de Franschman Vimille met Bugatti in den tijd van 2 uur 57 min. 44.6 sec., voor den Engelschman Martin met Alfa Romeo in den tijd van 2 uur 59 min. 11.6 sec. en den op twee ronden achterstand liggenden Span jaard de Villapadierna met Alfa Romeo. Hockey. NEDERLAND SLAAT BELGIE MET 4—1. Officieuse wedstrijd tusschen de beide Olympische ploegen; ver diende zege der Hollanders. In een zeer aantrekkelijken wedstrijd heeft de Nederlandsche Olympische Hockey- ploeg op Houtrust in de Residentie verdiend met 41 van de Belgische Olympische ploeg gewonnen. Verdiend, ja, want in elk opzicht waren onze landgenooten onze zuiderburen de baas. Het teamverband bij de onzen was beslist beter, evenals het stickwerk en de balbehandeling. In tempo konden de onzen de toch wel snelle Belgische ploeg goed volgen, ook toen deze er een schepje op gooide om te trachten het spel te forcee- ren. Als we een vergelijking maken tus schen de verschillende linies, dan stak onze achterhoede, met aanvoerder de Waal als uitblinker, met hoofd en schouders boven die der Belgen uit. Hetzelfde was het geval met onze voorhoede, waarvan de spelers el kaar bijzonder goed begrepen. Het eenige bezwaar dat we tegen deze linie, waarin Schnitger en van der Berg uitblonken naar voren zouden willen brengen is het feit, dat toen eenmaal een voorsprong was verkre gen, de samenwerking minder werd en de heeren het te veel met individueel spel gin gen probeeren, waardoor het succes beslist kleiner is geweest dan het had kunnen zijn. De middenlinies ontliepen elkaar niet zoo heel veel, al was van der Haar verreweg de beste van het zestal, maar de Belgische kant- halves waren iets sneller dan hun Holland- sche collega's. De Belgische ploeg heeft ons als geheel niet teleurgesteld, maar zij bleef toch een flink stuk beneden de onzen, zoodat onze ver wachtingen voor Berlijn niet pessimistisch behoeven te zijn. Van een eerste of tweede plaats in de eerste ronde zijn wij in ieder geval thans wel zeker, en dat is immers vol doende om naar de halve beslissing over te gaan. Indien onze spelers in Berlijn het tem po vol kunnen houden gedurende de ge- heele serie van wedstrijden, dat zij gisteren op Houtrust hebben laten zien, dan kan o.i. Nederland bij de eindclasseering zeker zijn bij de eerste drie plaatsen te behooren. Met vertrouwen kunnen we dit elftal dus naar Eerlijn zien vertrekken. Turnen. TURNFEEST TE SCHOORL. Successen voor „Turnlust". i-j afgeloopen Zondag stond te Schoorl in het teeken van de gymnastiek. Deze dag n.1. had de plaatselijke vereeniging Olympia, ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan, wed strijden en demonstraties georganiseerd en ze had daarvoor de medewerking gekregen van den turnkring Alkmaar en omstreken van het K.N.G.V. Een 10-tal vereenigingen deden mede en al vroeg in den morgen was het een heele drukte van komende gymnasten. Helaas was het weer van dien aard, dat een groot gedeelte van het ochtendprogramma in de zaal van den heer Schuyt moest worden af gewerkt, doch na den middag bleef het al thans droog, al dreigde de lucht en had het feestgebeuren plaats op het Schoorlsche sportpark, dat zich zoo uitstekend voor dit doel leent. Te half twee uur had een marschwedstrijd plaats door het dorp en te ongeveer half drie opende de voorzitter van den turnkring, den heer Reurslag, de gebeur- telijkheden op het sportpark met een wel kom aan allen, inzonderheid aan het dage- Uiksch bestuur van de gemeente. En toen was het een gezellig en fleurig vertoon van prachtig uitgevoerde brug- en ringoefeningen, van mooi gevormde pyrami- den en wat niet al, waaruit bleek hoe goed- geoefende gymnastiekverenigingen hier ln het noorden zetelen. Het was ruim zes uur ln den avond, dat alles in goede orde was afgeloopen en den heer Schermer, als loco-burgemeester met een hartelijk woord alle medewerkenden en belangstellenden dankte voor hunne en hare opkomst en Olympia gelukwenschte met haar tienjarig bestaan, waarna hy over ging tot het uitreiken van de pryzen, voor zoover aanwezig, terwijl de heer Reurslag de uitslagen mededeelde. O m wist de Alkmaarsche gymnaatiekver. Turnlust beslag te leggen op niet minder dan acht eerste, één tweede en één derde prijs benevens een eerebeker voor het hoogst aantal punten over alle wedstryden. Een mooie voldoening voor den directeur den heer Poll en de meisjes en Jonfn«- mes en heeren, die hunne medewerking hier aan verleenden. Eigen gekozen vrije oefeningen: meisjes: de Halter te Alkmaar le groep 2e pr., 2e groep 2e pr.; Turnlust le poep e pr.! 2e groep 1 pr.; O.K.K. te den Helder le pr.; D.A.S.K.O. te Warmenhuizen le pr., Kracht en Vlugheid te Alkmaar le pr.; Olympia te Schoorl 3e pr.; jongens: de Halter te Alkmaar le pr.; Turnlust te Alkmaar le pr.; Turnlust te Oterleek le pr.; D.O.S. te Castricum, 2e pr.; DA.SX.O. te Warmenhuizen 3e pr.; dames: de Halter te Alkmaar, 3e pr.; Turnlust te Alkmaar le pr.; U.D.I. te Hens- broek le pr.; O.K.K. te Den Helder le pr.; Turnlust te Oterleek 3e pr.; D.A.SK O. te Warmenhuizen 2e pr.; Kracht en Vlugheid te Alkmaar 2e pr.; heeren: De Halter te Alkmaar le pr.; Turnlust le pr.; U.D.I. te Hensbroek le pr., O.K.K. te Den Helder le pr.; Turnlust te Oterleek 2e pr. Pyramides; meisjes: Turnlust te Alkmaar le pr.; D.A. S.K.O. te Warmenhuizen 3e pr.; D.O.V.E.S. te Heiloo 3e pr.; Olympia te Schoorl 3e pr.; jongens: D.O.V.E.S. te Heiloo 3e pr.; Olym pia te Schoorl 3e pr.; dames: de Halter 2e pr.; Turnlust te Alk maar le pr.; O.K.K. te Den Helder le pr.; D.A.S.K.O. te Warmenhuizen le pr.; Olym pia te Schoorl le pr.; heeren: de Halter te Alkmaar le pr.; Turn lust te Alkmaar le pr.; O.K.K te Den Hel der 2e pr.; Turnlust te Oterleek le pr.; Olympia te Schoorl 2e pr. Marschwedstrijd De Halter te Alkmaar 3e pr.; Turnlust te Alkmaar 2e pr.; O.K.K. te Den Helder le pr.; D.A.S.K.O. te Warmenhuizen 5e pr.; Kracht en Vlugheid te Alkmaar 4e pr. Hindernisbaan: dames: de Halter te Alkmaar 2e pr.; Turnlust te Alkmaar 3e pr.; Turnlust te Oterleek 4e pr.; D.A.S.K.O. te Warmenhui zen le pr.; Olympia te Schoorl 5e pr.; heeren: de Halter te Alkmaar 2e pr.; Turn lust te Oterleek le pr.; D.AB.K.O. te War enhuizen 4e pr.; Kracht en Vlugheid te Alkmaar 3e pr. Turnlust te Alkmaar won een mooie be ker, beschikbaar gesteld door den heer Smits, beschermheer van Olympia. voor de beste vereen igings-prestatie van den dag. Motorsport HANS WINKLER DOODELIJK GEWOND. Bekende ras Asser circuit Tijdens de gisteren te Vogelsberg te Frankfurt a.d. Main gehouden motor races „rund su Schotten" is de D.K.W. renner Hans Wtnkler gevallen, waarbij hij ernstige verwondingen opliep. Kort na het ongeval is Winkler aan de gevol gen der verwondingen overleden. Haas Winkler is een ia geheel Europa zeer bekend motorrenner geweest. De laatste jaren nam hij regelmatig deel aan de T.T.-races te Assen en nog dit jaar slaagde hij er in, achter zijn merk- genoot Geiss in de 250 CC-klasae de tweede plaats te bezetten. Kolven. HET GOUDEN JUBILEUM VAN „OP MAAT' TE ZUIDSCHARWOUDE. Voorafgaande aan de groote wedstrijden ter gelegenhied van de herdenking van het 50-jarig bestaan van de kolfsociëteit Op Maat te Zuidscharwoude werd gedurende een maand een 50-slagen wedstrijd gehou den, waarvoor de animo van de zijde der kolvers groot was. Een belangrijk aantal personen heeft aan dezen wedstrijd deelge nomen. De uitslagen luidden als volgt: Gummi, eerste klasse: le. pr. P. Molenaar, Zuidscharwoude, 532 pnt.; 2e pr. J. Goet! Alkmaar, 492 pnt.; 3e pr. P. Goet, Zuid scharwoude, 488 pnt. Serieprys D. Rijper Jr., Zuidscharwoude 114 punten. Tweede klasse: le pr. P. Kist, Noordschar woude, 483 pnt.; 2e pr. A. Eecen, Oud karspel, 462 pnt.; 3e pr. D. Rijper Sr., Zuid scharwoude, 456 pnt. Serieprijs P. van der Welle, Zuidscharwoude, 107 pnt. Derde klasse: le pr. Jb. Strybis, Oud karspel, 402 pnt.; 2e pr. C. Plakman, Oud- karspel, 385 pnt; 3e dr. P. Schoorl, Zuid scharwoude, 374 pnt. Serieprys G. Hoorn ~"r 7aan, 98 punten. Sajet: le pr. J. Hart, Nieuwe Niedorp 447 pnt.; 2e pr. H. Ero, Koog aan de Zaan 425 pnt.; 3e pr. J. Schenk, Barsingerhorn' 399 pnt. Serieprijs C. Langendijk, Noord^ scharwoude, 103 punten. Zeilen. DE KAAGWEEK. Een stormachtige dag. Men schrijft ons uit Warmond- De Kaagweek was op den derden daa inTd.ag) .dru.kk?r hezocht dan we dusvef en dat ondanks het niet erg aanlokkelhkc weer op den Zondag Het was koud guur en er vielen enkele plasregen buien Daarenboven blies de wind vooral "s mTdé dags met stormkracht en hiervan waren h:fgevolgri?ngeSeVkerlaVerÜ kaPselzen net gevolg. In de kleinere klassen moest den gevaren0 '-4 Hoofdnummer van 'n Kaajweek afjn al- Een Griekachr sportman ontsteekt deq Olympische fakkel aan hel Heilige Vunr voor het atandbeeld van Pallaa Athene in Olympia. Van dit altaar af zullen de entafetteloopen den fakkel naar Bertyg brengen. tijd de regenboogen. In den kamp tusschen Holland en Friesland wisten de gasten «en niet onbelangrijken voorsprong te beha. len. Holland werd nog voor den «tart ge. handiempt doordat van der Vekle zijn giek brak. Op den Dieperpoel moest K langen voor anker gaan, teneinde de ruglijn zijn gaffel te kunnen herstellen. Dat bezorgde hem de laatste plaats. Tot overmaat van ramp moest Loopuyt opge. ven, omdat hij een boei had geraakt ttn den Friesche kant moest Hendriks er daar om ook uit. En van der Leey en Zuiderbaan samen slaagden er natuurlijk niet in 'venvea! punten te behalen als vier Friezen. Middags kwamen de Friezen ar echter niet aan te pas. Zij hadden bijna allen al tijdens de eerste tonde opgegeven. Zuidar* baan won nu op fraaie wyae van van der Mey werkte zich uit de achterhoede moei op naar de tweede plaats. Van de overige klassen zij de bijzonden spannende kamp der draken tusschen Hemen en Nathan gememoreerd. In de u-klasse won Fenenga na een feilen strijd met Molenaar. Looedrecht was troef in de sharpie-klasee. Wandelen. KAASKOPPEN NAAR DE VIERDAAGSCHE. Reclame veer de kutaiitt, Gistermorgen tjjn vüf kaaskoppen naar Ny me gen vertrokken om deel te nemen aa de 4-daageche-afstandmarachan. Er is tngeschreven voor deelname op ét SS K. M. Na een goede training, ryn se vol goeden moed vertrokken. Door de 5 kaaskoppen-deelnemers wordt een aouvernir van Alkmaar, bestaande uit een kaasberrie met dragers aangeboden als reclame voor het behoud van onze kaas markt. Een en ander aal door de dochtertjes van den leider, den heer de Vet. tydens da vlaggenparade worden overhandigd. De namen der deelnemers zyn: EM.de Vet, leider v. d. Kaaskoppen. Nk. Bakker, Jo Groot, N. M Keeeen en H. Prins. WANDELTOCHT BI URTVEREENIGING „KINHELM". Zaterdag 18 Juli was het feest voor da kinderen van bovengenoemde vereeniging. Op het program stond een wandeltocht naar Bergen en bezoek aan den speeltuin „De Bedriegertjes", vandaar spelen in het boech bij het Oude Hof. Om half twee werd op gesteld aan den Stationsweg bi) de bloe- menklok Voor de jongste kinderen was een Jan Pleizier beschikbaar, deze was spoedig bezet en onder het zingen van het clublied ging het in vroolijke stemming op Bergen aan. Gelukkig was het mooi weer om te wandelen en onder leiding van een 20-tal geleidsters en geleiders werd de reis aanvaard. De kleinate waren spoedig in den speeltuin gearriveerd en konden al gaan ■pelen. Zeer voldaan en dankbaar waren de kin deren over dezen middag, en het moet voor het bestuur een groote voldoening zijn. dat allen zoo blij en verheugd afscheid naman. Boksen. MAX BAER SLAAT MUNSELL K.O. ex-wereldkampioen zwaargewicht De Max Baer. die thans zijn „coma-back" pro gramma afwerkt, heeft ln Tulaa (Oklahoma) Junior Munsell in de vjjfde ronde k. o. ge slagen. Weet je wat Piet? ook heusch wat aan doenl jy moest ■port gaan

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 12