Agenda f natste faeichten £udUuaact J\ucqecÜjke Stand Stad m OmQZMHty IVaarde van courantenreclame herhaaldelijk bewezen. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Aug. eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 105 en 79 uur; 's Zondags van 10 —9 uur. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Bezauberndes Fraulein (kom.); hoofdrollen Lizzi Holzschuh en Heinz Rühmann; extra Pensiongasten met Watt en Half Watt. Toegang voor eiken leeftijd. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ver raad (sens.); hoofdrol Victor Mc Laglen. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het Parijsche leven (operette); hoofdrollen Conchita Montenegro en Max Dearly. Toe gang boven 18 aar. Dinsdag 21 Juli. 8 uur, Oranjehotel te Bergen, bridge-drive. week heeft Zweden, het eenige afzetgebied voor onze vroege kaskomkomers, het in voerrecht op dit product zoodanig ver hoogd, dat export niet meer mogelijk is. Noch bij het handelsverdrag met België, noch bij de verdragen :net Polen, Tsjecho- Slowakije en de Vereenigde Staten zijn voor onze tuinbouwproducten ook maar eenigszins beteekenende resultaten bereikt. Voor andere Nederlandsche bedrijfstak ken en in het bijzonder voor Indië, zijn wel, en vaak zeer belangrijke, concessies verkregen, en het meest schrijnende is, dat deze concessies vaak juist ten koste van den Nederlandschen tuinbouw zijn bereikt. Zoo bijvoorbeeld is het verdrag met Ame rika, waarbij de halveering van het mono- polierecht voor het enorme kwantum Amerikaansche appelen en peren de voor naamste troef was in de handen van de Nederlandsche delegatie, en in het bijzon der voor Indische tabak zeer belangrijke voordeelen zijn bereikt. De gunstige resul taten van de tabaksverkoopingen zijn niet in de laatste plaats te danken aan het nieuw geopende afzetgebied in Amerika. Bij dit handelsverdrag werd aan de Vereenigde Staten eer concessie verleend voor het tijdvak van 1 Maart tot 1 Juli, waarin het monopolierecht voor appelen is verlaagd tot twee cents per kilo en voor het tijdvak van 1 Februari tot 1 Juli, aarin dit recht voor peren eveneens is gehalveerd. Zoo kan Amerika hier een veel grootere hoeveelheid appelen en peren invoeren. De tuinbouw, vervolgde hij, gunt den kolonialen belanghebbenden gaarne de verkregen voordeelen en ziet heel goed in, dat de regeering alle belangen moet be hartigen, maar de tuinbouw heeft niet de overtuiging, dat de regeering voor de tuinbouwbelangen even krachtig op de bres staat, wanneer deze op het spel staan. Met name heeft het in den tuinbouw kwaad bloed gezet, dat terwijl Indië reeds bij het verdrag met Amerika er betrekkelijk goed is afgekomen, het ook bij het clearingverdrag met Duitschland zijn volle portie krijgt. Duitschland is het voornaamste afzetge bied voor onze groenten en ons fruit. Wy zijn praktisch op de Duitsche markt aan gewezen, en, wat meer zegt, Duitschland heeft onze producten ook noodig. En toch, aldus mr. Niemöller, de regeering heeft aan den tuinbouw geen voorkeursplaats op de clearing ingeruimd. De tuinbouw meent recht te hebben op een voorkeursplaats in de verdragen met Duitschland, omdat de regeering by ver dragen met landen in Zuid- en Oost- Europa en buiten Europa in het geheel niets voor den tuinbouw behoeft te doen, en daarbij dus de belangen van alle andere bedrijfstakken kan doen gelden. Ook maakt de tuinbouw zich zeer be zorgd over het steeds grooter wordende te kort op de Nederlandsch-Duitsche clea ring, omdat daarvan verdere inperking van onzen export het gevolg moet zijn. De tuinbouw vreest, dat de voortdurend nieuwe en scherpere contingenteerings- maatregelen ten behoeve van onze indus trie oorzaak zijn van het terugloopen van den Duitschen invoer. Wat de regeering, zoo besloot mr. Niemöller, aan den eenen kant wellicht wint aan werkgelegenheid voor onze industrie, verliest zy dubbel en dwars aan onzen tuinbouw, die ook een industrie mag heeten en wel een gewel dige arbeidsintensieve industrie. (Ongecorrigeerd.) SPAANSCHE REGEERING IS DEN TOESTAND MEESTER. Uit Madrid meldt men, dat om 10.20 uur plaatselijke tijd de regeering via alle radiozenders bekend heeft laten maken, dat zij meester is van den toe stand. Bankoperaties voor 48 uur ge staakt Moratorium afgekondigd. Te Madrid is officieel medegedeeld, dat de regeering order heeft gegeven om alle bankoperaties voor den tijd van 48 ur te staken. Tevens is een schuldenmoratorium afgekondigd. VLIEGTUIG BU DEN HELDER NEERGESTORT. Jonge vlieger gedood. Te omstreeks kwart over tien he denmorgen bevond zich de 23-jarige ongehuwde leerling onder-officier vlie ger C. van Mulligen met het militair Fokker-toestel D. 24 thuisbehoorende op het vliegkamp de Kooi, boven de Hors, de bekende groote zandplaat op TexeL Door tot nu toe onbekende oorzaak is het toestel gevallen en op den rand van de zandplaat terecht gekomen, vlak bij het water. Het toestel werd ge heel vernield en van Mulligen moet op slag gedood zijn. Het slachtoffer was in het bezit van een internationaal vlieg brevet. PRINS BOUDEWIJN NAAR BELGIE. Prins Boudewijn van België, die, naar men weet, eenigen tijd gelogeerd heeft bij den burgemeester van Noordwijk, den heer van de Mortel, is hedenmiddag met den trein van 1.51 uur van het Holland- sche Spoorstation uit Den Haag vertrok ken en naar Brussel teruggekeerd. De heer en mevr. van de Mortel verge zelden het prinsje naar het station, daar waren o. m. nog aanwezig de burgemees ter van den Haag, de procureur-generaal bij het Haagsche Gerechtshof en den hoofdcommissaris van politie. GROOTE BRAND TE ALMELO. Twee winkelhuizen uitgebrand. Hedenmorgen om half zes heeft een ern stige brand gewoed in de Grootestraat te Almelo, waardoor twee winkelhuizen in de asch werden gelegd, terwijl een derde win kelhuis groote waterschade bekwam. OLYMPISCHE SPELEN. De estafette Olympia-Berlijn. De fakkel ontstoken. Het Olympisch vuur brandt. De eerste fakkel is ontstoken en langs een keten van meer dan 3000 estafetteloopers zal het vuur van het Grieksche Olympia naar Berlijn worden gebracht. De eerste fakkel heeft zyn vuur van de Grieksche zon gekregen, het heilige Olympische vuur, dat als zinne beeld van de zich eeuwig vernieuwende jeugd en als een vredessymbool der volke ren door Griekenland, Bulgarije, Joego slavië, Hongarije, Oostenrijk, Tsjecho- Slowakije naar Duitschland gebracht zal worden, waar in het Olympisch Stadion op 1 Augustus de spelen der elfde Olympiade zullen beginnen. De grootsche idee is werkelijkheid gewor den. De laatste estafettelooper zal dien ope ningsdag om 4 uur precies, het Stadion te Berlijn, den brandenden fakkel in de hand, binnenkomen. Twaalf dagen is het Griek sche vuur onderweg geweest, het is van hand tot hand gegaan, meer dan 3000 athle- ten hebben het gedragen. Maar behalve het vuur dragen de loopers ook een olijftak in een koker, terwijl een boodschap van den stichter der moderne Olympische Spelen, baron Pierre de Coubertin, hedenmorgen te Olympia voorgelezen, eveneens naar Ber lijn zal worden meegegeven. ONZE POSTVLUCHTEN. De Edelvalk (uitreis) is te Singapore geland. DEENSCHE MINISTER VAN VERKEER IN ONS LAND. Bezoek aan Schiphol en vliegveld Twente. Het gezelschap Deensche luchtvaartauto riteiten, waaronder de minister van ver keer N. Fisker zich bevindt, dat Zaterdag uit Londen op Schiphol arriveerde, heeft den nacht van Zaterdag op Zondag door gebracht in den Haag, vanwaar het per auto via Scheveningen en Haarlem tegen den middag weer op Schiphol is terugge keerd. Het gezelschap gebruikte de lunch als gast van de K. L. M. in de bovenzaal van het restaurant der luchthaven. Na den maaltijd bezichtigden de Deensche gasten het vliegveld met zijn technische outillage en de stationsgebouwen. De studiereis van den minister, die kort geleden met het departement van verkeer werd belast, had ten doel door nadere kennismaking met de voornaamste Euro- peesche luchthavens gegevens te verkrij gen voor de verbetering van het Kopen- haagsche vliegveld. Op Schiphol, waar hij door den haven meester den heer Dellaert werd rondge leid, bewonderde de minister vooral de zorg, die besteed is om het publiek met de luchtvaart vertrouwd te maken. Nadat Schiphol was bezichtigd, stegen de Deensche gasten met den heer de Jong weer in de „Kronprinsesse Ingrid", waar mede bestuurder Hansen hen bracht naar het Twentsche vliegveld. Was Schiphol voor de Denen interes sant wegens de vergelijking met het Kopenhaagsche vliegveld, het vliegveld bij Enschede boezemde hen belang in als model van een provinciale luchthaven. Denemarken heeft slechts één vliegveld. Van het Twentsche vliegveld is de Kronprinsesse Ingrid" tegen den avond opgestegen naar Hamburg, vanwaar naar Kopenhagen is doorgevlogen. ALKMAAR. ONDERTROUWD: Gerrit de Beurs en Maria Catharina Schreuder. Cornelis Vonk en Lijsbeth Schoen. (Herplaatsing wegens misstelling). GEBOREN: Maria Sergia, d. van Jan Bos en Geertje Stammes. Jacobus Pieter, z. van Johan- nes Bernardus Maria Ouwens en Alida Wil- lebrorda Louter. Fritz, z. van Joost Broe- kens en Inga Lotte Landsberger. OVERLEDEN: Trijntje Vader, 73 jaar. Hendrik Jan Teering, 85 jaar. Maria Elisabeth Delver, geh. met Johannes Wilhelmus Tersteege, 76 jaar. Antonetta Margaretha Merkx, d. van Johannes Hendrikus Merkx en van Catharina Margaretha Maria Buijs, 35 jaar. Diderica Francisca Boekamp, weduwe van Franciscus Matthias Stadegaard, 93 jaar. „In alle afzetgebieden waar wy courantenreclame gebruikten, bewe zen de resultaten ons steeds weer de waarde van courantenreclame als verkoopsstimulans." R. H. Cabell, president van Armour Company, een bedrijf dat in 1935 in 28 plaatsen 430.150 regels méér in ceouranten verbruikte. HEILOO (Juni). Geboren: Margaretha Maria d. van P. Bakker en G. Rustenburg. Elisabeth d. van T. de Waard en A. M. Dekker. Geer- truida Wilhelmina d. van N. P. Smit en M. van de Nes. Hendrika Catharina d. van E. Smit en C. C. Kleef. Arnold Reinier Aloysius z. van J. C. Mol en M. C. Kuijper. Marytje d., Eduard z. en Petrus z. van C. Zoon en M. Veen. Nicolaas Maria z. van P. Nanne en A. Beentjes. Klazina d. van D. G. Boot en G. Zijp. Ondertrouwd: Jacob Langenberg en Geesje Antje Vermeulen. Franciscus Koo- men en Trijntje Blankman. Petrus Anto- nius Verduin en Theodora Johanna Evers. Minne Heeringa en Agatha Guurtruida Salomons. Nicolaas Dekker te Alkmaar en Hermina Meijer. Getrouwd: Wernardus Adrianus van Hartingsveldt en Aaltje Toepoel. Francis cus Koomen en Trijntje Blankman. Pe trus Antonius Verduin en Theodora Johan na Evers. Jacob Langeberg en Geesje An tje Vermeulen. Minne Heeringa en Aga tha Guurtruida Salomons. Overleden: Luitje Spaans, 64 jaar. Willem de Groot, 73 jaar. Aagje Dekker 45 jaar. Martin Andreas Emmerling, 53 jMft TEXEL (Juni). Geboren: Christina Hendrika Frouwtje, d v. Jacob Knol en Hendrika Roos.Aafje, d. van Pieter van der Vis en Pietje van der Vis. Gerritdina Hendrika, d. van Gerrit Jonker en Ymkje Weldring. Jacob, z. v. Jacob Mosk en Geertrui Verberg. Sara, d. van Jacobus Mechielsen en Sijtje Slik. Theodora Helena, d. van Pieter Smit en Johanna Witte. Frederik Jacob, zoon v. Wilhelm Ernst Brücher en Martha Dekker. Maria Johanna, d. van Jacob Witte en Johanna Godefrieda van Sambeek. Ca- thrina Johanna, d. van Dirk Maas en Maria Volkerdina Hin. Jacob, z. van Pieter Mosk en Hendrika Dekker. Jacob Sietse. z. van Harmen Broersma en Trijntje Hoo- gerheide. Alie, d. van Biem van der Vis en Neeltje Lap. Hendrika Maria Cathari na, d. van Antonius Henricus Verheijen en Lena de Bloois. Maria, d. van Johannes Harmannus Beerling Pb Guurtje de Graaf. Marius Antonius, f. van Simon Cornelis Witte en Cornelia Agatha Witte. Cornelis, z. van Laurens van Kooten en Johanna Bas. Paulus, z. van Simon Wuis en Ger- brandina Kikkert. Klasina, d. van Karei Stoepker en Maria Johanna Lap. Ondertrouwd: Pieter Cornelis Bak ker en Christina Griffioen. Bernardus Frederikus Paagman en Emma Witte. Auke Boon en Idske de Jong. Minne Goënga en Jannie Zegel. Getrouwd: Grabel Parlevliet en Hen- drikje de Kort. Dirk Willem Keyser en Petronella Slot. Pieter Cornelis Bakker en Christina Griffioen. Overleden: Willem Ellen, 72 jaar. Cornelia Zuidewind, 72 jaar, wed. v. Gerrit Coevert. Jannetje Bakker, 74 jaar. OPENING BAKKERSWINKEL. In de Rippingstraat hoek Corfstraat is geopend de winkel in brood, koek en ban ket van den heer Ew. Beemster. Deze zaak ziet er keurig uit en maakt in deze buurt een uitstekenden indruk. Zoowel etalages als interieur zyn goed verzorgd en op over zichtelijke wijze zijn de diverse lekkernijen geëtaleerd. Ook de achter den winkel gelegen bak kerij mag genoemd worden, zij is goed van belichting, hygiënisch en voorzien van de meest moderne bakkerij-attributen. Alle brood- en banketsoorten worden in eigen bakkerij vervaardigd uit prima grond stoffen. Ter gelegenheid van de opening is op alle broodsoorten 5 pet. korting. POSTDUIF KOMEN AANVLIEGEN. Hedenmorgen is in 't voortuintje Uiten- boschstraat 64 neergevallen een postduif, gemerkt met groene gummiring E 8.99 en aluminiumring 3 35 B 7305. DE ALKMAARSCHE KAASWIMPEL OP TERSCHELLING. Verleden Dinsdag werd door de afdee- ling Noordholland der Heidemaatschappij met de vereeniging Hollands Noorder kwartier en de afdeeling Alkmaar der Natuur Historische Vereeniging een ge- zamelijke excursie .gehouden naar het eiland Terschelling. Met een drietal autobussen en eenige particuliere auto's werd des morgens vroeg door een zeventig deelnemers de reis begonnen naar Harlingen, vanwaar om negen uur per boot de tocht naar het eiland werd voortgezet. Na twee uur varen werd de haven van West-Terschelling bereikt, waar het ge zelschap vriendelijk werd begroet door ds. Hazeloop en door den heer van Hunen, die op zich genomen hadden de deelnemers over het eiland te geleiden. Zoo werd dan allereerst een bezoek ge bracht aan den bekenden vuurtoren de Brandaris, welke door het gezelschap werd beklommen. Van al den toren hao men een schitterend vergezicht over het eiland, terwijl zelfs ook de Lutinetoren waarneam- baar was. In de Brandaris was een mooie collectie opgezette vogels tentoongesteld, welke een duidelijk beeld gaven van de meest voorkomende op dit eiland. Het sterke licht dat des avonds de vogels aan trekt was oorzaak dat velen zich te pletter vlogen tegen den toren. Om de vogels nu zoo veel mogelijk te sparen heeft men rasterwerken aangebracht waarop zij kun nen rusten. Na de tweehonderd en zooveel treden van de wenteltrap te zyn afgedaald, split ste het gezelschap zich en werd door de ééne groep de lunch gebruikt in hotel Swart, terwijl de anderen zich naar het Paviljoen begaven om te lunchen. In het paviljoen sprak de heer C. Nobel als voorzitter van de afd. der Heidemaat schappij het welkomstwoord tot de aan wezigen en bracht zijn dank uit jegens de heeren Hazeloop en van Hunen, die naar hij verzekerde ook een stoffelijke blijk van waardeering hadden verdiend dat hy hun zou zenden. Daarna was het woord aan den heer Bürmann, voorzitter van Hollands Noor derkwartier, die de secretaresse der Hei demaatschappij huldigde voor de vele moeite en beslommeringen welke zij zich getroost had ter voorbereiding dezer excur sie. Daarna bood de heer Bürmann voor de Terschellingers aan den heer Hazeloop een Alkmaarsche kaaswimpel aan, met het verzoek deze op een geschikte plaats en op geschikte oogenbliken te laten wapperen. Hy verzekerde dat het hem speet dat een eeuwenoude instelling als de Alkmaarsche kaasmarkt dreigde te verdwijnen. Zonder echter in te gaan op het voor en tegen, meende hy toch dat de kaaswimpels, ge maakt door een Alkmaarsche Midden- stanfsvereeniging, veel konden bijdragen als reclame voor den Noord-Hollandschen zuivel Vervolgens verkreeg de heer Hazeloop het woord, die verzekerde dat het hem aangenaam was dit gezelschap te mogen rond leiden, en beloofde de kaaswimpel op een geschikte plaats te hangen, terwijl hy betoogde dat ook het beeld van de kaas markt op hem steeds weer 'n bekorenden invloed had. Na de lunch werd gezamelyk een rit over het eiland gemaakt, waarbij men eerst aan den Dwarsdijk een eendenkooi bezichtigde. Deze eendenkooi was gelegen in een mooi stukje natuurschoon. Midden in het boach tfas een klein meertje, waarin de wilde eenden zich verzamelen. Deze worden dan in door gaas overdekte gangen gelokt om vervolgens naar een val gedreven te wor den, waar ze worden gevangen. Op deze plaata werd door de natuurliefhebbers ook het zeldzaam voorkomende plantje de Zevenster gevonden. Vervolgens ging de tocht langs het strandpad naar het natuur monument de „Koegelwieck". Nadat men nog even de kerk te den Hoorn bezichtigd en t Studentenplekvoor de veenbes- sencultuur, waar de pachter de heer Zaad- noordyk voor explicatie zorgde, reed het gezelschap weer naar de boot. Als bizonderheid in de kerk werd de aandacht nog gevraagd voor bet Noorman- nenpoortje, waardoor de Friezen in ge bukte houding de ker kmoesten verlaten, aldus hun onderworpenheid aan de Noor mannen demonstreerend. RESTAUREEREN NOORDERKERK TE HOORN. Bij de heden te Hoorn gehouden aanbeste ding van het restaureeren van de St Maria- of Noorderkerk te Hoorn, volgens plannen van den architect H. J. Cramer, waren 18 biljetten ingekomen. Hoogste inschryfster de firma Visser en Sopjes te Koog aan den Zaan, laagste inschrijver de heer J. Wou denberg te Utrecht, voor 58.700. De gun ning werd aangehouden. VERGUNNING VOOR HET VERRICHTEN VAN ARBEID DOOR VREEMDELINGEN. Ingevolge het Koninklijk Besluit van 9 Juni 1936, moeten werkgevers die op dien dag vreemdelingen in dienst hadden, in het bezit zijn van een vergunning, af gegeven door den directeur van den Rijks dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling, welke vergunning voor 1 October 1936 moet zijn afgegeven. Voor alle vreemdelingen, die nog in dienst treden, moet vooraf vergunning zyn verleend. Bovenstaande voorschriften gelden voor alle vreemdelingen (behoudens zeevaren den) dus ook voor dienstboden en ander huishoudelijk personeel. Ten aanzien van vrouwelijk personeel is voorts bepaald, dat wanneer dit nog in 't buitenland ver blijf houdt, bij den aanvang moet worden overgelegd een geneeskundige verklaring, waaruit blijkt, dat de betrokken vreemde linge een goede gezondheid geniet, alsme de een door de plaatselijke autoriteiten van de woonplaats der vreemdelinge afge geven bewijs van goed gedrag. Aanvragen voor vergunningen zyn kos teloos aan de Arbeidsbeurs verkrijgbaar. Waar overtreding der voorschriften strafbaar gesteld is, worden belangheb benden aangeraden spoedig voor indiening van aanvragen zorg te dragen. GESLAAGD. Voor het staatsexamen (diploma a) slaag den onze stadgenooten de heeren J. M. Verspaandonk en J. C. de Boer. „DE VRAAGBAAK". Uitgegeven is een stratenboekje met nieuwen plattegrond van Alkmaar. Nieuwe inwoners zyn hierdoor direct ge oriënteerd en voor de Alkmaarder» zelf, die in den laatsten tijd meermalen een straat naam hooren, waarvan ze het bestaan niet wisten, is dat kleine, goedkoope boekje ook een uitkomst. Men treft tevens hierin officieele gege vens betreffende instellingen en personen waarmee iedereen wel eens te maken heeft. naar waarnemingen, verricht ln den morgen van 20 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 763.6 te Akureyri. Laagste barometerstand 744 2 te Stenaele. Verwachting (geldig tot den avond van 21 Juli): Matige, tijdelijk wellicht nog krachtig. Zuidwestelijke tot Noordwestelyken wind, zwaar bewolkt met opklaringen, waar- schUnlljk nog regenbuien, weinig verande ring in temperatuur. Bnltenlandsrh weeroverziobt Langzame verbetering triet onwaarschijnlijk. De depressiekem, welke Zaterdagmorgen nog over de Iersche Zee was gelegen, heeft zich ln Noordoostelijke richting bewogen en bevindt zich thans boven Midden- Scandinavië. Een uitlooper strekt zich nog bi Zuidwestelijke richting naar de Briteche eilanden uit Westelijke tot Zuidwestelijke winden waaien over Zuid-En geland. Frankrijk, over ons land, het grootste gedeelte van Duheeh- land en Zuid-Scandinavië. Noordelyhe tot Noordwestelyken wind wordt over Usland, de Shetlands en Fa roer, Schotland en Ier land aangetroffen. De algemeen» w eerstoet tand blijft owr het geheele waarnemingsgebied nog koel en buiig. Sedert gisteren zijn de temperaturen weer wat gedaald en alleen in Noord wart- Duitschland. Denemarken en het Zuiden van Zweden en Noorwegen zijn zQ boven normaal. Nabij den deprestlekern viel zware, elders matige tot lichte regen (Maastricht 11 mJt) By ons blijft het koele buiige weer neg aanhouden, meer morgen ie een langna, verbetering niet onwaarschijnlijk. AARDAPPEI 7\\KTEBFRICHT. In het etmaal van de* avonds 17 tot tbs avonds 18 Juli is op de ZuidhollandesÉe eilanden de weersgesteldheid kritiek ge weest voor het optreden ven aardappel ziekte. behouden* iets te geringe bewolking. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond ven 2138 tot AM uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE (la Zomertijd). BERGEN AAN ZEE. JUIL Hoogwater Leegwater vm. nam. vm. 551 g.17 2X2 141 8X7 6.52 8.02 111 7.08 7X5 8X5 831 736 7.58 4 08 4X1 8.12 8X5 142 181 «57 9X1 8.14 588 HOOG- EN LAAG WATER TE (la Zomertijd EGMOND AAN ZEE. Juli Hoogwater Leegwater vm. nam. vm mm 5.48 8.14 110 1X1 8X4 6.49 1.50 8.07 '00 7X2 8.28 338 '33 7.55 8.57 4.06 8-0# 832 430 4.40 8.54 na m Dat 21 22 23 24 25 26 Dat 21 22 23 24 25 26 DE NACHTCACTUS GAAT BLOEIEN. In de étalage van den heer P. J. van Kessel staat een nachtcactus, dia zooals man weet zeer zeldzaam ln bloei ia en waarvan de bloem, zich in den regel des avonds of 's nachts slecht* enkele uren in zijn volle schoonheid vertoont Het is mogelijk, dat de bloem zich he denavond zei openen. GEM. ZANGVER. VOX HUMANA Bovengenoemd koor, onder directie ven den heer Johan Brands behaalde gister op den nationalen wedstrijd te Beverwijk een eersten prijs met 336 1/2 punt. FORD-TENTOONSTELLING. Leerzame expositie ln de Harmonie. Vanaf heden tot en met u. Donderdag or ganiseert de Fordfabriek (Dealer-garage W. Schmidt, alhier) een expositie ven de nieu we modellen dezer fabriek. De nieuwe Ford V-8 heeft reed» de be langstelling ven de Nederlandsche automo bilisten veroverd. Hij munt niet alleen uit door de fraaie lijnen, maar beteekent ecn doelbewuste vooruitgang. Ondanks de lage prijsklasse bouwt i°rd do achtcylinder in V-vorm, waardoor do hoogste eischen ven de moderne presta ties voldaan kan worden. Aangezien Ford terecht de veiligheid bo ven alles stelt, was hij de eerste die de sta len cerosserie bouwde en bracht hij ook spoedig het veiligheidsglas aan. De veilig* heidsremmen zijn gelijk aan die van ®e duurste Amerikaansche wagens. Desa rem men werken positief en direct, zonder dat d« kracht door verschillende media m°* worden overgebracht Speciaal in noodgë* vellen is dit van veel belang. De nieuwe stuuroverbrengingsverhoud®» la tot 17 op 1 vergroot. Vooral een beschouwing van het geexpo* seerde open demonatratie-chassis, dat door aanwezige ingenieurs wordt uitgelegd, ii "U' zonder leerzaam.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2