HAAS BOOG-AZUN f Ayeuda „Van VJwunds. Jmetteti Vjo/." 'fliïUlVS Stad en Omqemtig. La Argentina begraven. Poolsch dorp uitgebrand. BERGEN gemeentelijk bureau voor sociale zaken. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Aug. eiken dag bloemen en plan ten ten toonstelling te Bergen aan Zee; 105 en 79 uur; 's Zondags van 10 —-9 uur. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Bezauberndes Fraulein (kom.); hoofdrollen Lizzi Holzschuh en Heinz Rühmann; extra Pensiongasten met Watt en Half Watt. Toegang voor eiken leeftijd. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ver raad (sens.); hoofdrol Victor Mc Laglen. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half S, matinee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het Parijsche leven (operette); hoofdrollen Conchita Montenegro en Max Dearly. Toe gang boven 18 aar. Dinsdag 21 Juli. 8 uur, Oranjehotel te Bergen, bridge-drive. Woensdag 22 Juli. 7.30 uur, trainingswedstrijden op de Alkmaarsche wielerbaan (bij slecht weer Donderdag). 8 uur, Muziektuin, concert Excelsior. Zondag 26 Juli. 8 uur, Muziektuin, volksconcert Alkm. Symphonieorkest. De minister van binnenlandsche zaken deelt voorts mede, dat een colonne opstan delingen bij Sepulveda in de provincie Se- govia door een bombardement van regee- ringsgetrouwe vliegtuigen uit elkaar is ge dreven. De muiters vluchtten in de richting Aranada dec Duero in de provincie Burgos. Rumoerig Madrid. Om elf uur trokken zwaarbewapende af- deelingen arbeidersmilitie door de straten van Madrid. Zij waren in het bezit van 12 centimeter geschut, dat zij tijdens vecht partijen hadden buit gemaakt. Om 11.40 uur achtte de Amerikaansche gezant den toestand zoo gevaarlijk, dat alle Amerikaansche onderdanen werden aange spoord, in het gezantschapsgebouw een on derdak te zoeken. De Spaansche kruiser „Libertad", de tor pedojager „Chourouga" de kanonneerboot „Laya" en twee kleinere oorlogsvaartuigen zijn in den afgeloopen nacht op de reede van Tanger voor anker gegaan. Vijf matro zen van de „Chourouga" gingen aan land en verklaarden, dat de bemanningen der genoemde schepen aan boord alle officieren gevangen gezet hadden, daar deze zich bij de opstandige beweging hadden aangeslo ten. Zij voegden hieraan tot dat zij 'n schip verwachtten, dat hun levensmiddelen en brandstoffen zou brengen, om hen in staat te stellen de reis voort te zetten en de Spaansche havens aan de kust van Malaga te bombardeeren. Een bestuursambtenaar van de haven van Tanger constateerde gistermorgen, dat een eenvoudige matroos het bevel voerde over een der kleine oorlogsschepen. De batterijen van Algeciras hebben gis teren den geheelen avond gevuurd. Uit betrouwbare bron verluidt, dat op 't laatste oogenblik de bemanning der bo venvermelde oorlogsschepen zich ter be schikking zou hebben gesteld van den Spaanschen regeeringsvertegenwoordiger te Tangar, welke stad, zooals bekend, onder internationaal toezicht staat. Garnizoenen in Asturië sluiten zich bij den opstand aan. Allen, die uit La Linea te Gibraltar zijn aangekomen, vertellen van den verschrik- kelijken nacht, dien zij in eerstgenoemde stad hebben doorgemaakt. Velen schatten het aantal dooden, waarmede de straten bezaaid waren, op 200. De rebellen zijn thans volkomen meester van den toestand te La Linea, doch ver klaard wordt, dat een sterke regeerings- macht oprukt, om de stad aan te vallen. Een Engelsch sleepschip is, naar Reuter nog meldt, naar Malaga gezonden, om daar vier Engelsche officieren met hun gezinnen af te halen, die hun vacantie doorbrachten te Marbella. Gemeld wordt, dat nog 250 Engelschen te Malaga zijn. Gistermiddag heeft men vier Spaansche oorlogsschepen gezien, die Ceuta beschoten. Hier, radio Sevilla. De radiozender Sevilla, die in handen van de opstandelingen is, deelde gistermiddag mede, dat de garnizoenen in de provincie Asturië zich bij den opstand zouden heb ben aangesloten. In den ochtend zou het geheele gebied bezet zijn. Alleen de Guardia de Asalto was de regeering trouw geble ven. Deze werd evenwel snel overmeesterd en ontwapend, zoodat geheel Asturië in handen van de muitende militairen is. Een vliegtuig, dat door de regeering naar Sevilla was gezonden, om bommen te wer pen, werd door vliegtuigen van de opstan dige luchtmacht verjaagd. Volgens de mede- deelingen van radio-Sevüla zou ook het garnizoen van Vigo zich by den opstand hebben aangesloten en zouden de openbare gebouwen in deze stad bezet zyn. Het hoofdkwartier van de opstandelingen heeft de bevolking aangespoord, in de wo ningen te blyven, teneinde het optreden tegen franc-tireurs te vergemakkelijken. Verder werd medegedeeld, dat burgers, die met wapens in de hand worden aangetrof fen, op staanden voet worden neerge schoten. Generaal Franco wordt gesteund. Radio-Bilbao meldt, dat de civiele regee ring van Asturië zich achter generaal Fran co geschaard zou hebben. Volgens vluchtelingen, die te Tanger zijn aangekomen, zouden nog slechts Madrid en omgeving de regeering trouw zyn gebleven. De minister van binnenlandsche zaken zou slechts over de Guardia de Asalto en eenige vrijwilligers beschikken. Van dezelfde zijde wordt verklaard, dat men vandaag een plot selinge ontknooping van den toestand ver wacht. Van andere zyde wordt bevestigd, dat generaal Franco vandaag per vliegtuig van Tetouan zal vertrekken, om zich naar het moederland te begeven. Voorts doet te Rabat het gerucht de ronde, dat de bataljons Spaansche mijnwerkers, die per vrachtauto uitgezonden waren, om den opmarsch der rebellen in Andalusië tegen te houden, op de vlucht zijn gedre ven. Er bestaat reden te gelooven, dat de opstandelingen meester zijn in AndaluSië en de andere gebieden van het Zuiden. De in Portugal als banneling vertoevende Spaansche generaal Sanjurjo heeft tegen over een vertegenwoordiger van het Lissa- bonsche blad „Seculo" met betrekking tot de jongste gebeurtenissen in Spanje o.m. verklaard, dat het Spaansche leger de taak heeft, een einde te stellen aan den onge- hoorden toestand, welke momenteel in Spanje heerscht. De opstand van het leger is de wensch van de meerderheid van het Spaansche volk. Generaal Sanjurjo deelde voorts mede, dat de gastvrijheid, welke hij in Portugal geniet, hem verplichtingen oplegt. Desniet tegenstaande wilde hij openlijk verklaren, dat hij aan de zijde staat van zijn in Spanje strijdende kameraden. Allerlei tegenstrijdige berichten omtrent den opstand. Vanmorgen in de vroegte heeft het radio station Sevilla een mededeeling van gene raal Franco uitgezonden, waarin o.a. ge zegd wordt: „Hecht geen geloof aan de be richten, die omtrent het verloop van den militairen opstand door radio-Madrid wor den uitgezonden. De beweging gaat voort Het vliegveld Cuatrovientos te Madrid is door een regiment artillerie bezet". Andere radiostations schijnen op dezelfde golflengte te zenden als Sevilla, met de be doeling de uitzendingen van dit station te storen. Om 4 uur zond radio-Sevilla een nieuwe mededeeling uit, waarin de berich ten van radio-Madrid, waarin gezegd wordt dat „de uit Sevilla binnenkomende berich ten voortdurend gunstiger voor de regeering zyn", ongegrond werden verklaard. Zooals men weet zijn de berichten van radio-Ma drid, die door radio-Sevilla worden tegen gesproken, o.a. de mededeeling der regee ring, welke om half negen gisteravond is uitgezonden, en volgens welke het te Ma drid volkomen rustig was, dat de toestand verbeterde te Sevilla, Valladolid en Saragos- sa en die waarin ontkend werd, dat de op standelingen Madrid naderen, hoewel fas cisten hier en daar incidenten verwekken. President Azana in handen der opstandelingen? Volgens een door het radiostation Cordova opgevangen, doch tot dusver onbevestigd radiobericht, zou de Spaansche staatspresident Azana zich te Santander in gevangenschap der op standelingen bevinden. Ex-koning Alfonso naar onbekende bestemming afgereisd. United Press meldt aan de „Maas bode": Ex-koning Alfonso van Spanje is plotseling van het slot „Rauschen- bach", waar hy de gast was van graaf Zamoyski, afgereisd. De bestemming, waarheen de voor malige vorst is vertrokken, wordt streng geheim gehouden. Behalve door graaf Zamoyski werd de ex-koning vergezeld door zijn dochter. Sedert het uitbreken van de putsch beweging in Spaansch Marokko volgde ex-koning Alfonso met gespannen aandacht alle berichten uit Spanje, voornamelijk berichten over den ra dio-zender Sevilla. In de kathedraal van Bayonne in Zuid-Frankryk is vanmorgen in de grootste eenvoud de wereldberoemde danseres La Argentina ter aarde be steld. Nabij Loebiana in Polen is een brand uitgebroken, die het geheele plaatsje in de asch legde. In totaal zijn 66 boer derijen met de geheele doode en levende haven verbrand. De materieele schade is aanzienlijk. De oorzaak van den ge weldigen brand heeft men tot dusver nog niet kunnen vaststellen. JEUGDIGE NEDERLANDSCH AVONTURIER GEPAKT. Te Antwerpen heeft men gisteren de 18- jarige Nederlander V. G. uit Maastricht te ruggevonden, die dezer dagen de ouderlijke woning met medeneming van een bedrag van 200 was ontvlucht De Nederlandsche politie, die het eerste onderzoek naar den vluchteling instelde, was al spoedig tot het vermoeden gekomen, dat de jongeman naar Antwerpen was gegaan, teneinde aldaar te trachten zich op een der zeeschepen aldaar te laten aanwerven. De Antwerpsche politie stelde daarop een nauwkeurig onderzoek in hét havenkwartier in en slaagde erin in een der logementen van die wyk den jongen te vinden. Onmid dellijk werden zijn ouders op de hoogte ge bracht die gisteren naar Antwerpen zijn gekomen om den verloren zoon af te halen. KONING EDWARD NAAR FRANKRIJK. Geen extra voorzorgsmaatregelen. In tal van kerken in het Britsche rijk is gisteren dank gebracht voor den goeden af loop van hetgeen Donderdag, toen de ko ning van Hyde Park naar Buckingham Palace terugkeerde, op Constitution Hill ge beurd ia. Wanneer de koning aan het einde der week naar Vimy zal vertrekken, om daar het gedenkteeken voor de in den oorlog gesneuvelde Canadeezen te onthullen, zul len slechts de normale voorzorgsmaatrege len worden getroffen, daar het gebeurde van j.L Donderdag beschouwd wordt als een alleenstaand incident en niet een, dat buit- tengewone maatregelen voor de toekomst noodig maakt. Na Vimy zal de koning direct naar de Riviera doorreizen, om daar zyn vacantie door te brengen. KOE GESTORVEN MET RECORD MELKLEVERING. Op het landgoed Kapuvar van prins Esterhazy te Boedapest is de door haar wereldrecord-prestatie beroemd geworden koe „Dama" aan eiwitvergiftiging gestor ven. De koe heeft verleden jaar 20.000 liter melk gegeven en daarmede haar eiger. wereldrecord verbeterd. Het geraamte van het dier zal geprepareerd en in een museum worden opgesteld. MARLENE DIETRICH TE PARUS AANGEKOMEN. Mariene Dietrich, die met de „Norman- dië" van New York naar Frankrijk is ge reisd, is gisteren te Parijs aangekomen. Zij was vergezeld van haar elfjarig dochtertje Mary en vyf vrouwelijke bedienden. Haar bagage bestond uit 79 koffers en valiezen. Binnenkort zal zij naar Londen gaan. waar onder leiding van Korda een film zal worden opgenomen, waarin Mariene mee speelt. - Werkloozen-comité adresseert de koningin. Het werkloozen-comité heeft aan Hare Majesteit de koningin het volgende adres gezonden: Ondergeteekenden, D. Bergman en J. Schaper, beiden wonende te Bergen (N.-H.), respectievelijk voorzitter en secretaris van het werkloozen-comité alhier, ten dezen domicilie kiezende Verlengde Geestweg 35 ten huize van den tweede ondergeteeken- de, nemen by dezen eerbiedig de vrijheid om namens hunne vereeniging het volgende onder de aandacht van Uwe Majesteit te brengen en te verzoeken: Het mag van algemeene bekendheid wor den geacht, dat, gezien het feit, dat de Rijkssteunregeling ten eenenmale verre van voldoende is, de vrijwel permanente werkloosheid in vele gezinnen groote ver woestingen heeft aangericht en nog dage lijks in steeds heviger mate bezig is aan te richten. Niettemin wordt op gezette tijden aan deze steunregeling geknibbeld, onder het motief, dat bezuinigd moet worden. De eene maal heet dit: wegknippen van fran je, een andere maal: reorganisatie. Zoo is b.v. d.d. 6 Juli 1936 te Bergen een nieuw voorschrift gekomen, waarbij is bepaald, dat tegenover drie weken tewerkstelling in de werkverschaffing, zeven weken steun zat worden verleend, terwijl die verhouding vóór dien was respectievelijk zes en vier we ken, wat weer een belangrijke verminde ring van inkomsten voor de werkloozen be- teekent Het is zoover gekomen, dat elke nieuwe bemoeiing van Overheidswege met de steunverleening nieuwen schrik en ont steltenis brengt in duizenden gezinnen. Geldt dit reeds voor de Nederlandsche werkloozen in het algemeen, voor die te Bergen geldt het wel in het bizonder. En de reden daarvan is, dat deze gemeente in een lagere steunklasse is geplaatst, dan ze volgens de Rijksregeling behoort. Hierbij komt nog ten overvloede, dat Bergen een seizoenplaats is, dat vele inwo ners uit het verhuren hunner woningen in den vacantietyd eenige inkomsten trekken, wat er toe heeft geleid, dat de woninghu- ren in den loop der jaren hier abnormaal hoog zyn geworden. De huurprijs van arbei derswoningen varieert dan ook van vyf tot zes gulden per week, enkele uitzonderingen daar gelaten. Dat dit onderverhuren den werkloozen geen baten brengt, is duidelijk, aangezien by tewerksteling en steunverleening met der gelijke inkomsten wordt rekening gehou den. Vanzelfsprekend is, dat ook de prijzen der levensmiddelen hier uit gaan boven die, welke gelden voor gewone plattelandsge meenten. Niettegenstaande dit alles geldt voor Ber gen op één na de laagste steunklasse. By herhaling is hier de aandacht der autoriteiten op gevestigd. Nog dit voorjaar is in samenwerking met het werkloozen- comité door het gemeentebestuur de regee ring in een adres op de onjuistheid hiervan gewezen. Dit optreden had de volle in stemming van vrijwel alle neringdoenden hier ter plaatse, waarvan dezen schriftelijk hebben doen blijken. In het adres hierbedoeld is aan da hand van een staat van loonen, welke hier in het vrije bedrijf worden betaald, aangetoond, dat Bergen recht heeft op een hoogere steunklasse en werd verzocht deze gemeen te in te deelen in de klasse waarin ze be hoort De regeering wenschte nochtans aan het allezins redelijk verzoek niet te voldoen, op dezen grond, dat naar hare meening ln het particulier bedrijf legere loonen werden betaald dan in het adres stond aangege- geven. Voor de werkloozen was dit een ontzet tende teleurstelling. Het leed, dat door hen wordt geleden, is ontstellend. Dit kan o.m. hieruit worden afgeleid, dat de inkomsten van het gezin van een werklooze, hetwelk bestaat dit om maar een voorbeeld te noemen uit man, vrouw en drie kinde ren rond 12.50 bedragen, terwijl blijkens nevensgaand staatje de kosten van levens onderhoud daar verre boven uit gaan en minimaal bedragen rond 20 per week. Het is ondergeteekenden niet bekend, op welke wijze de Regeering hare inlichtingen nog anders heeft verkregen dan via het Gemeentebestuur. Dit is wel te betreuren. Het is nu natuurlijk niet mogelijk na te gaan, op welk punt die langs anderen weg verkregen inlichtingen fout zyn. Thans kan slechts in het algemeen worden vastgelegd, dat deze niet deugen. Een en ander te samen is de reden, dat ondergeteekenden zich tot Uwe Majesteit wenden met het eerbiedig verzoek om het daarheen te willen leiden, dat een her nieuwd onderzoek wordt ingesteld naar de loonen, welke in deze Gemeente in het vrije bedrijf worden betaald. Zij zouden er bui tengewoon prys op stellen, dat dit onder zoek kon geschieden door een man, die vrij staat van de ambtelijke instantie's, welke in dezen de Regeering steeds van advies hebben gediend. Alleen op die wijze is het mogelijk het beoogde doel te bereiken, nJ. dat een einde wordt gemaakt aan de uitzonderingspositie, die Bergen ten aanzien van de Rijkssteun regeling inneemt KIPPENDIEVEN AANGEHOUDEN. De politie te Lunteren gaat nog steeds door met krachtige hand opruiming te hou den onder de kippendieven, die geruimen tijd de Veluwe onveilig hebben gemaakt. Thans zyn wederom een vijftal personen gearresteerd verdacht van diefstal van jonge hennen, medeplichtigheid daaraan of heling. In Alkmaar zijn ingesloten W. de B., G. M. en P. C. R., terwijl in Arnhem W. M. en J. R. hetzelfde lot deelen. Voorts werden in den lip door de politie 181 van diefstal af komstige jonge hennen in beslag genomen, die aan den rechtmatigen eigenaar S. te Walderveen konden worden teruggegeven. Hoewel de verdachten aanvankelijk steeds alle schuld ontkennen, stapelden de bewij zen tegen hen zich telkens op. Het succes, dat de politie met haar actie tegen de kippendieven in enkele weken tijds heeft, is enorm, dank zij de samenwer king der corpsen van verschillende gemeen ten. Zoo kon een kleine aanwijzing leiden tot de arrestatie van dit vijftal. Eenige weken geleden werden in de om geving van Lunteren een paar honderd jonge hennen gestolen. Als steeds was er van de daders geen spoor, tot de politie een klein voorval ter oore kwam. Denzelfden nacht namelijk heeft een garagehouder in de gemeente Lands meer aan den bestuurder van een perso nenauto, waarin jonge hennen waren gela den, benzine verkocht, die deze laatste met een drietal jonge hennen wilden betalen. De garagehouder vond dit onnoodig en verzocht dan maar betaling wanneer de kippen op de markt te Purmerend waren verkocht Voor alle zekerheid noteerde hij het nummer van de auto. Het verschuldigde bedrag werd in derdaad den volgenden dag voldaan. Naar aanleiding hiervan stelde de politie een onderzoek in naar de herkomst van de auto waarbij bleek, dat deze uit Amsterdam afkomstig was. Den bewusten nacht was de de wagen verhuurd geweest aan de thans in Alkmaar ingesloten personen. Ondanks deze aanwijzingen bleven de ver dachten ontkennen, tot evenwel de gestolen jonge hennen achterhaald en door den recht matigen eigenaar, die zijn dieren met groene verf had gemerkt, werden herkend. Toen baatte ontkennen niet meer. Door het onderzoek in deze zaak kwamen weer andere aanwijzingen los, waardoor W. M. en J. R. gearresteerd en naar Arnhem overgebracht konden worden. Ook tegen deze verdachten, die eveneens hardnekkig blyven ontkennen, wordt steeds meer be zwarend materiaal aangevoerd. In de eerst volgende dagen hoopt de politie, die nog meer gegevens in onderzoek heeft, weder om een aantal goede vangsten te doen. DE DRIELING TE HEILOO OVERLEDEN. De drielingen van het echtpaar Zoon— Veen te Heiloo, die de vorige maand werden geboren, zijn, met een tusschenpoos van enkele dagen, alhier in het St. Elisa- bethziekenhuis overleden. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissementa Rechtbank werd, ?ai£ verir ^V^i-ement, wederom failliet verklaard J. Roos, vrachtryder Julianadorp, Den Helder. Bekendmaking. De directeur van het Gem. Bureau van Sociale Zaken deelt aan belanghebbenden mede, dat gedurende het tijdvak van Woens dag 22 Juli t/m Dinsdag 28 Juli 1936 de volgende kleuren bon geldig zijn: Gehaktbonnen: paars met roode streep. Boterbonnen: bruine kleur. Alkmaar, 21 Juli 1936. De Directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. HARING EN BROOD. Met Mar. Een hoofdambtenaar van onze gemeente schrijft ons: In het raadsveralag is gemeld, dat een aan de gemeente aangeboden hoe veelheid haring een object vormde van een gezellig samenzijn van raadsleden en pers. De zaak is (en dat is blijkbaar de oorzaak van het misverstand) dat B. en W. in hun vergadering van Dinsdag verrast werden met een portie nieuwe haring, ter inleiding blijkbaar van de haringweek, die hed« begint. De burgemeester is toen op het Mee gekomen zijnerzijds raad en pers ermee te verrassen na afloop van de vermoeiende begrootingszitting. En zoo is dit een tractatie geworden van den burgemeester persoon lijk. Wij maken daarvan met genoegen me), ding en kunnen slechts de hoop uitspreken, dat meerdere raadsleden het burgemeester- lijk voorbeeld zoo nu en dan eens wille, navolgen. Een hartige beet is na vele lange rmadt- debatten inderdaad een niet te versmaden traditie. CONCERT, te geven door de Arbeiders Muziekvereeni- ging „Excelsior", directeur de heer O. An- derson. op Woensdag 22 Juli des avonds van 8 tot 10 uur ln den Stedelijken Muzkktuta. Programma. 1. Pan Europa, marsch, A. Dretsaan. 2. Berlin, wie es we int und leeht, ouverture, ConradL 3. Espana, Concert wals, E. WaldteufeL 4 Prlncesec au Sabbat. Ballet, L. Ganna a. Entree d. Slaafsche optocht b. Toover heks a Droom c. Bezweringsformule f. Woeste dans g. Apotheose. Pania t. Atilla Fsnt sur 1' opera de Verdi. (op versoek) A. J. Roeien. 6. Valse P oud ree, F. Popf. T. Cour* de treineeux. Concertpolka. F. ZikefL 8. Fantasie sur de motifs de ft. Schubert, A. Flork 8. C est le 9e qui passé. R. Ferm Marsch met tamboers en bazuinen. ZOMERAVOND-CONCERT „EXCELSIOR". Men achrijft ona: Alhoewel de zomermaanden aog niet ten einde zijn, zal „Excelsior" met dit concert haar zomerseizoen besluiten. De belangstelling die „Excelsior" voor gaande Jaren bij haar concerten mocht heb ben, was dit jaar wel iets minder. De oorzaak hiervan is wel dat de exploi tant van den muziektuin een verplicht pro gramma van 10 cent heeft gesteld per per soon. Wanneer de bezoeken van plan zijn om een consumptie te gebruiken, dan komen dc kosten van het verplichte programma te rug, omdat de prijzen der consumptie zijn verlaagd. Deze maatregel is voor de Alk maarsche bevolking nog wat onwennig, zoodat hieraan dan ook het minder bezoek moet worden toegeschreven. Het bezoek van de concerten van „Excel sior" is niet van dien aard dat er zoo goed als niets komt, integendeel, gezien t bezoek bij andere concerten in den muziektuin, heeft zy nog niet te klagen, doch zij is een groote re belangstelling gewend. Voor dit concert is een populair pro gramma-samengesteld met diverse bekende nummers, zooals uit de opgave blijkt Het is nimmer haar gewoonte geweest om een eenmaal in een seizoen uitgevoerd num mer wederom op het programma te zetten, echter heeft zij nu een uitzondering moetee maken voor no. 5 van het programma. Daarvoor zijn verschillende verzoeken ge daan om nog eenmaal dit nummer te doen uitvoeren. Tot slot zal worden uitgevoerd de beken de marsch met tamboers, doch thans zal hieraan worden toegevoegd de medewer king van bazuinen. De weerberichten worden beter, zoodat „Excelsior" een mooien sluitingsavond van haar concerten kan tegemoet zien. VOLKSCONCERT. Van het Alkmaarsch Symphonie orkest. Zondag 26 Juli des avonds om 8 uur zal het Alkmaarsch Symphonle-orkest, onder leiding van den heer Willy Köhler een uitvoering geven. Dit geschiedt op veel vuldig verzoek en is een herhaling van het concert van 17 Juli met geringe program- mawyziging. De entree-prijs is zoo laag gestcln, dat ieder in de gelegenheid 1* met dit orkest kennis te maken. GESLAAGD. Voor de in Juni gehouden examen 'n Boekhouden slaagden voor het Mercurlus- dipl. de heeren J. P. Koster te Bergen en de heer H. Boulonois te Alkmaar. Voor de Ver eeniging van Leeraren in de Handelsweten schappen slaagde de heer H. D. Berkhouwer Alkmaar en de heer H. Boulonois te Alk maar. Voor het Federatie-examen boekhouden (diploma „Mercuriua"), gehouden te Am sterdam op 24 en 28 Juni, slaagden oJn- mej. H. Bosch te Caatricum; de heer T Spruyt te Alkmaar en de heer N. Rooiing tr Heiloo.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2