KING Spott HET BESTE DAGELIJKSE MIDDEL TER OPWEKKING EN VERKWIKKING De scheikundige consta teert dit door zijn analyse. Het publiek próeft de aparte kwaliteit. PEPERMUNT TONNEMA C,E SNEEK De vierdaagsche. De Tour de France. Australië wint finale om Davis-beker. Laatste dag van de Kaagweek. Olympische Spelen naderen sïïr- de olympische fakkelloop wedstrijd oranje-hotel. M- wegens vermogensdelicten veroordeeld. Verdachte had steeds ontkend en was ook niet openhartig geweest tegenover den heer Wiggers. Een en ander tezamen genomen, vermeende de officier voldoende motief te hebben om tegen verdachte een jaar gevan genisstraf te requireeren. Nadat deze nog een deemoedig woordje had gesproken, kreeg de verdediger pro deo mr. Dwars, van Hoorn, gelegenheid tot het houden van zijn pleidooi, waarin hij aan drong op een voorwaardelijke straf, gelet op de bekentenis van zijn cliënt. Hij wees op den langen tijd dat deze zich goed hield en het feit, dat zijn vrouw bereid is hem weer in genade te accepteeren. Volgende week uitspraak. Wandelen. (Van onzen R.-redacteur.) Nijmegen, 21 Juli. Weer wandelen duizenden volgelingen van den Nederlandschen Bond voor Licha melijke Opvoeding door de omstreken van Nijmegen. Duizenden paren voeten mar- cheeren, stappen of schuifelen langs de we gen van de nieuwe Waalbrug. De vierdaag sche afstandmarschen zijn weer begonnen en groote drommen bewegen zich langs de korenvelden, de weiden en de boomgaar den, die het landschap in deze omgeving stoffeeren. Allen in die kameraadschappe lijke stemming, die sedert den aanvang tot de voornaamste attributen van deze gebeur tenis behoort. Wel zelden zullen de wandelaars mooier wandelweer hebben getroffen dan op dezen eersten dag: weinig stof op de wegen, wat wil men meer? Des morgens was het wat koud, zoo zelfs, dat bij enkelen het verlan gen naar een jas opkwam. Een verlangen, dat natuurlijk in de kiem onderdrukt werd, want wie loopt er nu de Vierdaagsche mee in 'n overjas? En niemand heeft er tenslotte spijt van gehad, dat hij zonder jas was uit gegaan. De costuums. Overigens zou er over de costuums, die dan wèl gedragen worden, een apart hoofd stuk in de kroniek der Vierdaagsche zijn te schrijven. De hoeden alleen al zijn de moeite van een extra beschouwing waard. Tropenhelmen worden gedragen, allerlei soorten van uniformpetten, behoorende by de meest uiteenloopende corporaties, dienst verbanden en vereenigingen, dan de meest wonderlijke modellen van het type kwar tiermuts, gewone petten, alpinomutsjes en velen dragen heelemaal geen hoofddeksel. Onder de groepsdeelnemers wisselen de uni formen van land- en zeemacht af met die van de politie. Ja, er zijn zelfs matrozen, die meeloopen, en ze doen het wat keurig. Maar het schijnt dat ook bij de burgers de uni form meer en meer in trek komt en wat staat het de meisjes aardig, die in groeps verband meeloopen! Als heer gekleed. Tusschen al die menschen in min of meer geslaagde sportkleedij beweegt zich een zon derling, iemand die daaronder heelemaal niet schijnt thuis te hoor. Het gekke is, dat hij er heelemaal niet gek uitziet, en dat maakt zijn verschijning juist tot zoo iets geks. Want het is een heer, die er werkelijk als een heer uit ziet. Met een gewoon col bertje aan, een hoed op, en een wandelstok in de hand wandelt hij in den grooten op tocht mee. Wat wennen we toch gauw aan die extravagante costuums, dat we zoo'n gewone meneer iets bijzonders vinden! En toch is hij misschien juist degene, die het streven, dat aan deze marschen ten grond slag ligt, het meest benadert, doordat hij el- ken dag gewoon een wandeling maakt en niet een sportprestatie verricht. Op klompen. En dan moet ik ook nog even melding maken van den meneer op klompen. U heeft er misschien al over gelezen, dat er een klompenfabrikant van plan was, ter propa geering van deze nationale voetbekleeding, de Vierdaagsche op klompen mee te loopen. Welnu, die meneer is er en hij loopt dapper mee. Er is eerst nog een oogenblik sprake van geweest, dat hy niet mee zou mogen doen, omdat alle reclame tijdens de mar schen taboe is (behalve langs den weg na tuurlijk, waar vele fabrikanten van lichaamsverzorgingsmiddelen er druk ge bruik van maken), maar men heeft hem ten slotte toch maar geaccepteerd, omdat hy zich onderweg als een gewonen deelnemer ge draagt en het de commissie in principe onverschillig is, wat men aan of op heeft, als men er maar netjes uit ziet. Maar ik kan me niet voorstellen, dat hy bij zijn mede wandelaars veel succes met zijn reclame actie zal hebben. De buitenlandsche deel- mers mogen hier dan misschien allemaal wandelaars op klompen verwacht hebben, de meesten zouden er tamelijk onwennig voortgestrompeld hebben. Onderweg. Men moet ze nu zien loopen langs de we gen rondom Nijmegen. De nieuwelingen pikt men er onmiddellijk uit. Die staan bij den start al te popelen om weg te komen, als ongeduldige postpaarden, en onderweg hebben ze er een vaartje in, dat den /neer ervarenen de hoofden doet schudden. Dat zal op den duur wel wat verminderen. De groepen loopen bij elkaar, bij de tromme laars en de pijpers van sommige detache menten, zooals de mariniers en de Amster- damsche politie, sluiten zich individueele deelnemers en deelneemsters (ja, vooral de laatste) aan, omdat het daarbij zooveel makkelijker loopen is. Alle rangen en stan den ziet men er doorheen; dat is juist het genoegelijke van deze dagen, die in een waarlijk kameraadschappelijken geest wor den doorgebracht. Wel heel sterk bleek dat op een dag als Maandag bij de inschrij ving, waarvoor er tot in den avond steeds menschen naar de Prins Hendrikkazerne bleven stroomen. In het gedrang vertelde iemand, dat hy zoo laat was, omdat hy eerst nog had gewerkt, daar hij het loon van Maandag niet had willen missen. En daarachter stond, even geduldig in afwach ting, een lid van een onzer oudste adellijke geslachten. Voor de 18e maal. Onder al die opgekomenen zijn er natuur lijk veel nieuwelingen. Alleen al het feit, dat er dit jaar ruim 600 personen meer mee loopen dan het vorige jaar wijst daarop. Als men bedenkt, dat een goede tien jaar geleden nog niet eens 600 personen meelie pen, dan is zoo'n aanwas wel een teeken van het succes ervan. Daarnaast zien ook weer vele oude be kenden elkaar. Drie loopen er nu voor de achttiende maal mee. Het zyn de heeren jhr. A. van der Goes, ritmeester van het Ile reg. huzaren, A. C. G. Dinkhuysen uit Den Haag en P. J. van der Kaay uit Elden. Voor deze dapperen een eere-saluut! Het aantal van hen, die zich dezen dag zyn komen opgeven, is op de gebruikelijke wyze gebleven beneden dat van de inge schrevenen. Dat heeft meerendeels zeer be grijpelijke redenen. Een detachement mili tairen bijvoorbeeld schrijft eenige maanden tevoren in, maar na eenigen tijd blykt dan vaak, dat van de opgegeven veertig man bijvoorbeeld er eenige afvallen en zoo ko men ze dan met twee en dertig man op de inschrijving. Anderen zyn ziek of zyn om andere redenen verhinderd. Doch er komen er ook, die juist vacantie hebben gekregen, zich niet vooraf hadden kunnen laten in schrijven en toch zoo graag willen meeloo pen. Dan strijkt de leiding maar weer eens de hand over het hart en ze krijgen een nummer. Maar lastig is dat allemaal wel en het is begrijpelijk, dat den leden der ver schillende bureaux aan het einde van dezen drukken dag het hoofd bijna omliep. Weinig uitvallers. Van de 3884 ingeschrevenen zyn er Maandag 161 niet opgekomen en van de overigen zijn er Dinsdag 10 niet gestart, zoodat er vanmorgen 3713 op weg zijn ge gaan. Het gunstige weer droeg er toe by, dat er maar weinigen zyn uitgevallen. Den eersten klant van den geneeskundigen dienst van dr. Leuring uit Mook, die weer met een staf van helpers aanwezig is, zag ik bij den Molenhoek even voor Heumen, waar een soldaat van een detachement kust- artillerie langs den weg lag. Bij den dokter viel het gelukkig nogal mee. Het totale aantal uitvallers heeft op dezen eersten dag maar 4 bedragen. In de beste conditie zijn de meeste deelnemers en deelneemsters des middags op het terrein van de kazerne bin nengekomen, vol goeden moed voor de vol gende dagen, en als het weer zoo blijft, kunnen we er het beste van verwachten. Wielrennen. Le Greves wint Cannes-Marseille; onze landgenooten in de midden groep. Na den rustdag te Cannes werd gisteren de ronde van Frankrijk voortgezet met de 12e etappe, van Cannes naar Marseille, een afstand van 195 K.M. Een hoog tempo werd gedurende deze etappe niet gereden, men voelde er weinig voor uitlooppogingen te ondernemen, omdat 't warm weer was en de Pyreneeën nog in het verschiet zijn. Zoo behoefde het dus geen verwondering te wekken, dat een 20 man sterke groep geza menlijk te Marseille aankwam, waar de Franschman Le Greves de sprint won en een tijd noteerde van 6 uur 36 minuten 10 sec. In het peleton waren ook Sylvain Maes en de beide van Schendels. Middelkamp kwam als 46e binnen met ongeveer drie mi nuten achterstand. In het algemeen klasse ment kwamen geen noemenswaardige ver anderingen. Het resultaat van Cannes-Marseille (195 K.M.) was: 1. Le Greves (Frankrijk) tijd 6 uur 36 minuten 10 sec.; 2. Meulenberg (België); 3. Kint (België); 4. Neuville (België); 5. Mar- caillou (Frankrijk) individueel; 6. Magne (Frankrijk); 7. Heimann (Zwitserland); 8 Thietard (Frankrijk) individueel, allen zelf den tijd als Le Greves; 9. ex aequo Sylvain Maes (België); Vervaecke (België); van Overberghe (België); Hendrikx (België); Heide (Duitschland); Canardo (Spanje); Berrendero (Spanje); P. Clemens (Luxem burg); Archambaud (Frankrijk); Cogan (Frankrijk); Lesueur (Frankrijk); Martin (Zwitserland); Amberg (Zwitserland); Al- bert van Schendel (Nederland); Anton van Schendel (Nederland); Antoine (Frankrijk) individueel; Berty (Frankrijk) individueel; Bettini (Frankrijk) individueel; Conan (Frankrijk), individueel; Dubois (Frankrijk) individueel; Ducazeaux (Frankrijk) indivi dueel; Lemaye (Frankrijk) individueel; Pa ges (Frankrijk) individueel, allen zelfden tyd als de winnaar; 46e Middelkamp (Ne derland) tijd 6 uur 39 minuten. Het algemeen klassement luidt: 1. Sylvain Maes (België), totaaltyd 781 uur 24 minuten 8 sec.; 2. Vervaecke (Belgie) uur 26 minuten 56 sec.; 3. A. Magne (Fran - rijk); 4. P. Clemens (Luxemburg); 19- A - bert van Schendel (Nederland) 79 uur 3 minuten 11 sec.; 27. Middelkamp (Neder land) 79 uur 49 minuten 14 sec.; 40. Anton van Schendel (Nederland) 80 uur 38 minu ten 30 sec. Lawntennis. Mc. Grath slaat Henkei in grootechen vorm, Crawfordvon Cramm w.o. Australië heeft van Duitschland gewon nen en verdiend gewonnen. Want dat inval ler Mc. Grath zyn overwinning tegen Hen kei volkomen verdiende, staat buiten alle twijfel. Zoo is dit dus de tweede groote ten- nis-teleurstelling voor Duitschland. Eerst kwam von Cramm's blessure in de finale van het Wimbledon-tournooi en nu heeft Mc. Grath aan hoopvolle verwachtingen een einde gemaakt. Na een uiterst spannenden strijd sloeg hij Duitschland's tweeden speler Henkei met 6—3, 5—7, 6—4, 6—4- Het twee de enkelspel tusschen Crawford en von Cramm werd niet gespeeld, daar het zoo hevig begon te regenen, dat de leider van het Duitsche Daviscupteam dr. Kleinschroth het beter oordeelde, dezen wedstrijd ge wonnen te geven, zoodat de Australiërs met 41 wonnen. Zij hebben zich daardoor in den Challengeround geplaatst, waarin En geland den veel begeerden beker op 25, 27 en 28 Juli a.s. in Wimbledon zal verdedigen. Hoewel het weer, evenals gisteren, er dreigend uitzag, waren er toch zeker 5000 toeschouwers naar Wimbledon gekomen, om dezen strijd, die buitengewoon spannend en belangwekkend beloofde te worden, by te wonen. Gelukkig begon het pas na den wed strijd Mc. GrathHenkei te regenen, doch toen was het pleit reeds beslist. Henkei startte reeds dadelijk met prach tige, harde drives naar de zijlijnen en voor dat Mc. Grath het wist, had de Duitscher zich een 30-voorsprong veroverd. Toen echter ontplooide de Australiër een spel, zoo brillant en effectvol, dat Henkel's voor sprong spoedig in een achterstand werd om gezet. Hij wisselde listige lobs met drop- shots af, vuurde schitterende, minutieus ge plaatste drives langs de zijlijnen af en ge bruikte zijn wonderlijke, met twee handen geslagen backhand zoo uitmuntend, dat hy Henkei geen kans meer gaf. Zes games maakte de invaller voor Quist achter elkaar, waartegenover Henkei er geen enkele kon stellen. Met 63 won hij den set. In den tweeden set liep Henkei weer snel van stapel, met het gevolg, dat hij reeds vrij spoedig met 30 leidde. Tot 53 ver grootte hy zijn voorsprong. Met moeilijke slagen naar beide hoeken en vlak langs de zijlijnen snorrende ballen haalde Mc. Grath tot 55 op. Henkei echter wilde zich dezen set niet laten ontgaan en slaagde er ten slotte in, ook de twee volgende games en daarmede den tweeden set met 7—5 te win nen. In den derden set was het weer Henkei, die de eerste game voor zich opeischte, doch weldra nam de Australiër de leiding over en won twee games. Mc. Grath maakte er 32 van, doch bij 44 stond de Duitscher weer gelijk. De Duitsche speler werd te voorzichtig. Hij durfde niet van de baseline te wijken en Mc. Grath maakte hiervan ge bruik, om by het net de moeilijkste ballen te nemen. Voor Henkei het besefte, stond hy met 40 achter. Doch toen kwam de vorm by den Duitscher plotseling weer terug. Zijn machtige canon-services misten haar uitwerking niet. Game na game heroverde hy. En hy kwam zoowaar op 44, een prachtige prestatie. Mc. Grath begreep toen, dat hij alles op alles moest zetten, wil de hij zijn partij winnen. Zijn backhand plaatste de ballen in de uiterste hoeken van Henkel's speelhelft en zoo hard en zuiver waren deze ballen gespeeld, dat Henkei geen kans kreeg en de Australiër de laat ste twee games won. Na den wedstrijd barstte de regenbui, die reeds gedurende de partij boven het veld had gehangen, in volle hevigheid los. Hier door en mede doordat von Cramm weer last had gekregen van zijn blessure, in de finale van het Wimbledon-tournooi opgeloopen, gaf de Duitsche leider, dr. Kleinschroth deze partij tegen Crawford gewonnen, zoodat Duitschland in de interzone-finale een 41 nederlaag leed. Na een half uur was het weer droog ge worden en Crawford speelde toen een wed strijd tegen den Duitscher Denker, welke echter geheel als exhibition was bedoeld. Denker weerde zich tamelijk goed, doch Crawford, die zijn ouden vorm schijnt te hebben teruggevonden, won met 63, 61, 6—4. Zeilen Friesland wint den regenboogkamp. De laatste dag van de Kaagweek bracht koud en guur weer by gemis aan een zon netje, maar de wind liet de zeilers ook nu niet in den steek. Er woei een mooi weste lijk briesje, dat op de Kaagbaan meer gaf te kruisen. Gelijk te verwachten was heeft Friesland den regenboogwedstrijd gewonnen en in de laatste race is er zoo hard om gevochten, alsof de kansen nog gelijk stonden en Hol land niet in te loopen achterstand had. Het aantal loefpartytjes volgde er elkaar snel op en en daarna kwam er telkens wijziging in de volgorde. Friesland behaalde 28 pun ten, Holland 27.1, zoodat de einduitslag is geworden: Friesland 88.1, Holland 71.2. In twee groepswedstrijden waren de gast- heeren sterk favoriet n.1. in de Olympiajollen en in de twaalfvoetsjollen. In beide klassen zag de Kaag zich echter den prijs ontgaan. In de Olympiajollenklasse had Borgerhoff Mulder pech door het breken van het voor- stag en hoewel Ritman als eerste binnen kwam, bleef de Kaag juist 0.7 puntan onder het totaal van Loosdrecht, dat 22 was. In de twaalfvoetsjollenklasse was er van pech geen sprake. De Zaanlandsche zeilers waren beter op dreef dan de Kaagmenschen en het eindresultaat was: Zaanlandsche zeil vereen iging, waarvoor van Lynen, Noomen en Landsman uitkwamen, 42.2 punten. Dc Kaag 32.1 p. Ook op den laatsten dag lieten de Loos- drechtsche sharpiezeilers een uitgesproken meerderheid zien. Gülcher en Louwerse ein digden resp. als 2e en 3e. Wat de overige verrichtingen op dezen laatsten dag betreft dient te worden geme moreerd het winnen van den hoofdprys in de pampusklasse a door van der Steur met een puntje verschil op Huisken. En in de regenboogklasse a door van der Mey met slechts een punt voorsprong op Zuiderbaan. Laatstgenoemde won weliswaar de laatste race. maar van der Mey werd door een aan varing met de Vries 100 meter voor de finish derde in plaats van vierde, doordat de Vries den strijd moest opgeven. Die derde plaats leverde van der Mey drie extra-punten op en dat was juist voldoende om met een punt voorsprong op Zuiderbaan den hoofdprys in de wacht te sleepen. Olympiade. Het programma van de openings plechtigheid. Gisteren hield het organiseerend comité voor de Olympische Spelen onder voorzit terschap van dr. Lewald te Berlijn een be spreking omtrent de werkzaamheden tijdens de spelen. Hierbij beantwoordde de alge meen secretaris dr. Diem een reeks van vra gen betreffende vele details. Op de wielerbaan zullen 24 Juli reeds de eerste wedstrijden worden gehouden. De training hiervoor is reeds in vollen gang. De distributie van de Olympische insignes za! met de grootste nauwgezetheid uitge voerd worden, er zullen in totaal 6800 insig nes aan de deelnemers worden verstrekt, terwijl de officials en trainers eveneens in signes zullen ontvangen. Er zullen 20.000 herinneringsmedailles worden uitgereikt Tenslotte gaf majoor Feuchtinger een schets van den openingsdag der spelen op 1 Augustus. Om 8 uur des morgens wordt reveil ge blazen door het wachtregiment van Berlijn. Tegen 10 uur worden de leden van het in ternationaal Olympisch comité van hun ho tel gehaald en begeven zich tezamen naar den morgendienst die om 10 uur in den Dom in de Hedwigkerk begint Na dezen morgendienst komen de eere- gasten teza men bij de slotbrug en begeven zich naar het gedenkteeken „Unter den Linden", waar een korte plechtigheid zal plaats heb ben voor de in den wereldoorlog gevallenen. Van hier uit wandelt men naar het oude mu seum, waar het gezelschap ontvangen wordt door minister-president Göring. 25.000 jon gens en meisjes van de „Hitler-jugend" zul len zich in het park opstellen, waar een jeugdfeest wordt gehouden, dat door de eeregasten vanaf het bordes van het mu seum kan worden gadegeslagen. Om tien minuten voor één komt de Olym pische fakkel-estafette binnen. Het Olympische vuur wordt op een altaar in het park neergelegd en aangehouden, waarna het om 15.50 uur van hier uit naar de openingsplechtigheid in het stadion wordt overgebracht Ontvangst bij den „Führer". Om één uur worden de eeregasten op het paleis van den rijkspresident door den führer ontvangen. Tegen drieën vertrekken de gasten weer om zich in een optocht langs de „Via Triumphalis" naar het rykssport- veld te begeven. Op het poloveld worden alle Olympische deelnemers opgesteld. Nadat Hitier bij den klokketoren geko men is, zal hy zich in gezelschap van den president van het internationaal Olympisch comité, graaf de Baillet-Latour en den voor zitter van het Duitsche Olympische comité, dr. Th. Lewald, door een vrijgelaten gang over het sportveld naar de Marathon-toren begeven. Als men tenslotte by den Marathontoren aangekomen is, zal bazuin- en hoorngeschal weerklinken, waarna een groot orkest da delijk invalt met de huldigingsmarsch van Richard Wagner. De openingsplechtigheid. Met de „Olympia-fanfare" van Herbert Windt wordt de eigenlijke plechtigheid ge opend. Onder klokgelui worden aan den rand van het stadion langzaam de vlaggen van alle deelnemende landen geheschen. Dan begint de intocht der landenploegen Griekenland aan het hoofd, Duitschland zal de rij sluiten. Het défilé duurt ongeveer 40 minuten. Als alle deelnemers zich opgesteld hebben zal de boodschap van baron Pierre de Coubertin, den stichter der moderne Olympische spelen, uitgesproken worden Daarna houdt dr. Lewald een rede, waarna hy Hitier uitnoodigt, de spelen te openen Het plechtige moment is dan aangebro ken. De spelen worden door het Duitsche staatshoofd geopend, de Olympische vlag wordt langzaam geheschen, fanfares klinken, saluutschoten dreunen en 30.000 postduiven vliegen op, om naar alle deelen der wereld deze gebeurtenis te brengen. Richard Strauss dirigeert de door hem gecomponeerde Olympische hymne. Wan neer de laatste klanken hiervan verstorven fakken°mt aa1de °0Stelijke P°ort de laatste fakkellooper binnen. Het vuur wordl naar den Marathon-toren gebracht en op de lympische schaal ontstoken. Dan komt de marathonwinnaar van 1896, de Grieksche Sn Pind,0n van Athene uit Rouys uit de Olympische Z .TÏÏ V'n De Olympische fakkel is gisteren te c« rinthe aangekomen, gedragen door den hardlooper Spiliotopulos. De stad was ttm telijk versierd en alle klokken luidden. On* danks de gloeiende hitte hadden zich dui! zenden op het groote plein verzameld. Uit alle dorpen in de omgeving waren de boe! ren toegestroomd. Toen de fakkeldrag». verscheen barstten daverende toejuiching» los. De estafettelooper overhandigde den toorts aan den burgemeester, die daarmee een »i taarvuur aanstak. Tijdens deze ceremoni" speelde een militair orkest het volksliJi Voor het altaar voerden dertig jonge meisje een nationale dans uit. Precies om twaalf uur begonnen de klok- ken opnieuw te beieren, waarop de fakkel! loop naar Athene werd voortgezet. kwartier later snelde de man over de brw welke de Peleponeses met het vaste verbindt. Overal langs den weg heerschte groote belangstelling. Uit Athene meldt men: De Olmpische vlam werd door een jongn Athener door de Propyleen gedragen. Het was een plechtig moment, toen de fakkel, looper voor de ruïne van het Parthenon m het daar speciaal ingerichte altaar het heQi, ge vuur aanstak, dat gedurende de Berl^ sche Olympische spelen ononderbroken^ branden. In de Akropolis hadden zich eia „priesters van Pallas Athene" met *n blo»» menkrans in de nabijheid van het altaar o& gesteld. Voor de poort stond een dubbel» rij van schilderachtig gekleede zonen. Q vlaggen van alle aan de spelen deeln«m«|. de landen wapperden van een hooge mast Onder aan de trap werd de fakkeüoopet opgewacht door eenige tn oud-Grieksch ge- waad gestoken schildwachten. Een hunner nam den toorts in ontvangst en besteeg daarmee de treden van de Akropolk, lei. dende naar de Propylaeen. Daar stond een „priester" In klassieke dracht gereed, die op zijn beurt den fakkel aannam om dezen den Akropolis binnen te dragen, begeleid door jonge meisjes, dit bloemen in het rond strooiden. Bij het altaar gekomen, werd het vuer aangestoken om weer overgebracht te wor den op een nieuwen fakkel. De stoet na* derde dan langzaam den uitgang waar d» priester met den fakkel, den arm ophief en uitriep: „Ik verkondig, de menschheid, dat de Olympische geest niet gestorven is. D» Olympische vlam. onuitbluschbaar, zal voortgaan de volken te verlichten, waar zij zich in vreedzamen kamp meten. De priester trok zich daarna in het bin« nenste van den Akropolis terug, terwijl d« looper de trappen afdaalde om den fakkel san een anderen drager te overhandigen, die nu naar het Atheensche stadion snelde. Tmrr.petten schetterden en kanonnen dreun» den. Later meldt men: Het moderne Athene heeft de Olympische vlam binnen zijn muren ontvang»». In het stadion had een grootsche plechtig- beid plaats, welke werd bijgewoond door koning George. die bij het betreden m het verlsten van het stadion door het publiek stormachtig werd toegejuicht Ook de leden der regeering en 't corps diplomatique wam in het stadion tegenwoordig. Nadat de bur* gemeester van Athene het altaarvuur had aangestoken, nam de looper den fakkel weer om via Eleusis in de richting van Thebe te verdwijnen. Vandaar leidt de route dan ever Delphi en Salon iki naar de grens van Griw kenland, welke aa. Zaterdag zal worden be reikt Waterpolo. D.A.W.—KROOSDIIKERS (damesM De vyfde competitie-wedstrijd van bet dames-zevental ia weer met een flinke over winning geëindigd. Zooals wel uit de cijfers blykt waren de D.A.W.-dames voortdurend in de meerderheid. Met de rust was ds stand 30 voor D.A.W.door doelpunten van Aag Hoed. Willy Pesie en Lyda van Doorn. In de tweede helft werden daaraan nog 5 doelpunten toegevoegd door Corry da Vos Burchart (2 maal) en Aag Hoed (S maai). De Kroosduikers konden het in hun aan- valspogingen nooit verder brengen dan ds D.A.W.-achterspeelsters. waardoor ook thans tegengoals uitbleven. D.A.W. IIIKrooaduikcrsl #—2. Zooals wel te verwachten waa. moest het derde heeren-zevental tegen Kroosduikert het onderspit delven. Door het goede do»l- verdedigen van Jan Romar ia de nederlaag tot een 20 score beperkt gebleven, terwijl de opstelling van Hoogland een verbetering bleek te zyn. De snelheid van de meeste D.A.W.-er» 1» echter absoluut onvoldoende, waarvan de Krooaduikers dan ook terdege profijt gs- tiokkei hebben. Daar ook het plaatsen dik wijls veel te wenachen overliet, was succes uitgesloten. Alleen Cloeck kon eenige malen doorbreken, maar door te weinig steun slaagde ook hij er niet in om te doelpunten, mede ook omdat hij nog niet kan schieten uit eenigszins gedekte positie. Bridge. In het Oranje-hotel te Bergen had V*- teravond de eerste zomerwedstrijd plaats, die uitstekend geslaagd is. Er waren 3» deelnemers, terwijl nog enkele liefhebbert, die zich te laat opgavan, moeiten teleurgs* steld worden. Er werd gespeeld san negen tafels. Er heerschte een prettige stemming en ook nu leverden de spelen weer da maast verrassende resultaten. Behalve de gewon# prijzen is er als extra-prijs een zilveren be ker, voor het paar of den spelers, dat over vier wedstryden gerekend het beste resul taat behaalt: De uitslagen van gisteren waren: Even lijn: 1 De heeren Blom en L. Grootegoed t# Bergen 23 1/2 p 2 de heeren L. Trijbeü e" A. Visser Alkmaar 32 p.; 3 mevr. Gulik en R Govers te Alkmaar 39 1/ p. Onavan lijn: 1 De heer en mevr. Arpean te Schoorl 32 p.; 2 de heer en mevr. H. Jansen te Alk maar 39 p.; 3 mevr. Rovers en de he#r Kaaistra te Bergen 40 p.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10