Agenda De Lange De Moraaz r»riLdrakos,c"m^ £uchtma£t £ooMe iecichUtt Weec&ecicM Bankiers te Alkmaar sinds 1805 Stad ett Om ïe^dï^eLïuetint P^cïas"1"1 Gaat U met vacantie De spelling. De toestand in Spanje. S t e d e 1 ij k Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Aug. eiken dag bloemen en plan ten ten toonstelling te Bergen aan Zee; 10—5 en 7—9 uur; 's Zondags van 10 —9 uur. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Bezauberndes Fraulein (kom.); hoofdrollen Lizzi Holzschuh en Heinz Rühmann; extra Pensiongasten met Watt en Half Watt. Toegang voor eiken leeftijd. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ver raad (sens.); hoofdrol Victor Mc Laglen. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het Parijsche leven (operette); hoofdrollen Conchita Montenegro en Max Dearly. Toe gang boven 18 jaar. Woensdag 22 Juli. 7.30 uur, trainingswedstrijden op de Alkmaarsche wielerbaan (bij slecht weer Donderdag). 8 uur, Muziektuin, concert Excelsior. Donderdag 23 Juli. 8 uur, De Unie, Alkm. Drankweercomité; prop.-film, rede A. Martinus. Vrijdag 24 Juli. 8.45 uur 's av., openluchttheater te Bergen, opvoering opera Martha. LEVENSVERZEKERING TARIEVEN. Verhooging voor wat lijfrente aan gaat te wachten. Naar de Tel. verneemt, hebben de groote werkende levensverzekeringsmaatschappij en besloten een wijziging in de lijfrentetarieven te brengen, die neerkomt op een verhooging dezer tarieven. Deze verhooging, die met 1 Augustus a.s. zal ingaan, houdt eensdeels verband met het verschijnsel van den stij genden gemiddelden leeftijd van den mensch, terwijl zij anderdeels het gevolg is van de daling van den algemeenen rente voet en de noodzakelijkheid voor de levens verzekeringsmaatschappijen om bij haar berekeningen met dezen lageren rentevoet rekening te houden. Practisch alle maatschappijen zullen het voorbeeld der grootere volgen en eveneens tot een verhooging der lijfrente-tarieven overgaan. Tegelijkertijd wordt door verschillende maatschappijen een herziening overwogen van haar andere tarieven;; deze herziening betreft echter niet zoozeer een verhooging der tarieven als wel een wijziging van den opbouw er van. VAN DE LOCOMOTIEF GEVALLEN EN OVERREDEN. In de ondergrondsche werken van de staatsmijn Wilhelmina is de machinist Moen door een trein gegrepen en ernstig gewond opgenomen. Vermoedelijk is M., juist op het moment dat uit tegenovergestelde richting een trein naderde, van de locomotief geval len. Daarbij raakte hij tusschen de beide loco motieven bekneld en liep een beenbreuk en zware inwendige kneuzingen op. De onge lukkige is te Heerlen opgenomen in het zie kenhuis. Zijn toestand is zorgwekkend. Het slachtoffer is 38 jaar oud, gehuwd en vader van eenige kinderen. naar bosch en heide, zee en strand V V erzuim dan toch vooral niet AMILDA-zonnebruin- crême mede te nemen. Deze beschermt tegen vervellen en zonnebrand en bevordert tevens een snelle, mooie natuurlijke huidhruining, óók bjj weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. EEN OUDE GEVELSTEEN IN EER HERSTELD. Te Enkhuizen heeft men eenige jaren ge leden een grooten steen in de zeewering aangetroffen, die zeer duidelijk den vorm had van een leeuwenfiguur. De steen is on der leiding van den voormalige gemeente opzichter uit de glooiing gehaald en naar het erf achter het stadhuis gebracht Uit een zeer oude teekening, in het stadhuis museum aanwezig, is gebleken, dat de steen vroeger den topgevel van het kantoor en de magazijnen der Kamer Enkhuizen van de O. I. Compagnie, in 1816 verbrand, heeft bekroond. Thans heeft jhr. Teding van Berkhout, oud-directeur van 's Rijks Prentenkabinet te Amsterdam, verklaard, dat de teekening van den leeuwenrug de onmiskenbare spo ren vertoont van Indische bewerking en dat er alle aanleiding is om aan te nemen, dat het beeld afkomstig moet zijn uit een In dische tempel. Hij voegde er aan toe, dat dit niets afdeed aan de hypothese inzake de bekroning van het O. I. Huis. Het is zeer waarschijnlijk, dat de lastgevers voor den bouw van het kantoor met een hunner sche pen het beeld uit Indië hadden aangevoerd, het hebben doen pit atsen als waardig sluit stuk en op het steenen schild, dat de zit tende leeuw vasthield, het wapen van Enk huizen of van de Kamer hadden laten aan brengen, welk schild thans niet meer aan wezig is. De steen is schoongemaakt en heeft een plaats gekregen in de hal van het stadhuis. De statue, van graniet, eenigszins grauw achtig van kleur en 80 c.M. hoog, vertoont een zittenden leeuw met wijd geopenden bek. DIEFSTALLEN IN DE GEMEENTE VELSEN. Gisternacht is ingebroken in het plaats kaartenbureau van de halte De Casembroot- straat der Nederl. Spoorwegen te IJmuiden, Geld werd niet vermist, maar ten nadeele van den lokethouder, die sigaren en siga retten verkoopt, werd een partijtje rook artikelen gestolen. De politie heeft als daders van een in Maart gepleegde inbraak in een villa van mevr. v. E. aan den Duin- en Kruidberger weg aldaar wonende personen aangehouden. Zij zijn ter beschikking van de justitie ge steld. HANDELSREIZIGERS VERGADEREN Het afgeloopen weekeinde kwam de lan delijke groepsraad reizigers uit de Alge- meene Nederlandsche Bond van Handels- en Kantoorbedienden bijeen in het onlangs ge opende kamphuis te Lunteren. De voorzitter, de heer C. W. Jacobsen, kon met zeer groote voldoening er op wijzen, dat de vakgroep reizigers van de „Algemeene" groeit en met 2800 leden de grootste handelsreizigersorganisatie in ons land is. De handelsreizigers hebben, mede danK zij den voortdurenden arbeid van de „Alge meene", de laatste jaren enkele successen mogen boeken. Hij wees daarbij op het op nemen van de handelsreizigers in de Ziekte wet, het benoemen van een vertegenwoor diger van de „Algemeene" in de Spoorweg- raad en het door de Tweede Kamer aanne men van het wetsontwerp, regelende de rechtsverhouding van handelsreizigers en -agenten. De landelijke groepsraad besprak uitvoe rig het laatstgenoemde wetsontwerp. Voorts werd een bespreking gewijd aan het wetsontwerp, beoogende het tegengaan van oververmoeidheid van bestuurders van motorrijtuigen. Geconstateerd werd, dat, al zullen er nog verschillende moeilijkheden zijn te over winnen, toch door deze wet een begin ge maakt kan worden met een alleszins nood zakelijke regeling van den arbeidstijd van autoreizigers. Behalve de genoemde hoofdpunten be vatte de agenda nog een aantal onder werpen, waarvan wij noemen een bespre king over verkeerskwesties, de organisatie van verzekeringsinspecteurs en interne or ganisatie-vraagstukken. ZAKKENROLLERIJ. De zakkenroller gearresteerd. Gisterochtend heeft een zakkenroller op de weekmarkt te Oss een marktbezoekster haar portemonnaie met geld ontrold, waar mee hij de vlucht nam. Omstanders stelden een achtervolging in, doch de dief wist te ontkomen. In den middag is hij echter door de gemeentepolitie achterhaald. Men bleek te doen te hebben met den 28-jarigen J. B. uit Oss. Hij is in het politiebureau opge sloten. GEEN KINDERBIJSLAG IN WERKVERSCHAFFING TE EMMEN. Onverwacht resultaat van een actie. Onlangs is gemeld, dat de minister van sociale zaken het gemeentebestuur van Em- men mededeeling had gedaan van zijn be sluit om de kinderbijslagregeling voor de arbeiders in de werkverschaffing zoodanig te herzien, dat niet meer van het vijfde, maar van het achtste kind af deze bijslag kon konden uitgekeerd. Tegen dit besluit heeft het gemeentebestuur geappelleerd, zich be roepende op den noodtoestand in de groote gezinnen in deze gemeente, waar de massale werkloosheid reeds sinds 1919 duurt en op het feit, dat veenarbeiders niet als landar beiders zijn te beschouwen en gelijkstelling van de arbeiders uit Emmen met die uit landbouwgemeenten dus niet juist is. De katholieke geestelijkheid zond een uit voerig telegram aan den minister, waarin er o.m. op werd gewezen, dat hier de helft der bevolking op steun is aangewezen, en het particuliere initiatief daarom veel min der voor noodlijdenden kan doen dan in ge meenten met een gunstiger verhouding tus schen arbeidenden en werkloozen. Een soortgelijk telegram zonden zestien predi kanten en evangelisten, vbrmende de ge- heele protestantsche geestelijkheid. Ook van de zijde der vakbonden werden bezwa ren geopperd. Thans heeft de minister zijn besluit her roepen, echter niet om het ongedaan te ma ken, maar om den kinderbijslag inplaats van gedeeltelijk, geheel in te trekken. Aan het gemeentebestuur is meegedeeld, dat van 16 Juli af geen kinderbijslag meer mag worden uitbetaald. DE „KIEVIT" NAAR INDIE VERTROKKEN. Hedenmorgen om 6 uur is het K. L. M. vlieg tuig „Kievit" van Schiphol naar Indië vertrok ken. Voor deze reis hebben geboek' een pas sagier AmsterdamBatavia, een Amsterdam Medan, een AmsterdamBangkok, een Am sterdamCalcutta en twee passagiers Am sterdamKarachi. Onderweg stappen in twee passagiers Me danSingapore. Het vliegtuig heeft 228 K.G. briefpost, 8 K.G. pakketpost, 120 K.G. bagage en 48 K.G. vracht aan boord. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Kievit (uitreis) is om 11.15 uur te Boedapest aangekomen en om 11.50 uur weer vandaar vertrokken. De Rietvink (thuisreis) is in Medan aan. gekomen. De Kwak (uitreis) is in Medan aangeko' men. (Ongecorrigeerd.) Een koninklijk besluit inzake de schrijfwijze van de Nederlandsche taal. In de Staatscourant van heden zal wor den afgekondigd het koninklijk besluit van 18 Juli 1936 tot wijziging van de Koninklij ke Besluiten van 28 Augustus 1934 met be trekking tot de schrijfwijze van de Neder landsche taal. In dit Koninklijk Besluit wordt bepaald, dat de toevoeging, vervat in elk der boven genoemde koninklijke besluiten, gelezen wordt als volgt: bij het schriftelijk werk volgt de adspirant de schrijfwijze volgens De Vries en Te Winkel, met de navolgen de afwijkingen: 1. de „e" wordt aan het eind van open lettergrepen niet verdubbeld, de „ee" blijft echter aan het eind van een woord, alsmede in afleidingen en samenstellingen van woorden op -e«, 2. de „o" wordt aan het eind van open lettergrepen niet verdubbeld. De „oo" blijft echter vóór „ch" in de woorden: goochelen, goochem loochenen, als mede in hun afleidingen en samen stellingen, 3. „sch" wordt alleen daar geschre ven, waar de „ch" gesproken wordt, echter behoudt het achtervoegsel -isch de thans gangbare spelling; n 4. de verguigingsuitgangen „e" en „en" van het lidwoord „een" van „geen" en van de bijvoeglijk gebruikte bezittelij ke voornaamwoorden „mijn", „uw" „zijn", „hun", „haar", mogen worden weggelaten, behalve In staande uitdruk kingen als hare hoogheid, te zijnen huize, en in bijzondere taal en bijzon deren stijl; 5. de naamvalsuitgang -n bij lidwoor den, voornaamwoorden, bijvoeglijke naamwoorden of daarmede gelijkstaan de verbuigbare woorden mag worden weggelaten, behalve: a. in staande uitdrukkingen en in bij zondere taal en bijzonderen stijl, b. in het enkelvoud bij de namen van mannelijke personen, bij de namen van dieren, die óf uitsluitend een mannelijk individu aanduiden, óf een gebruikelijk afleidsel op -in ter aanduiding van het vrouwelijk individu naast zich hebben, benevens bij woorden, die een kennelijk mannelijke zelfstandigheid aanduiden; 6. onverminderd hetgeen geldt voor staande uitdrukkingen, bijzondere taal en bijzonderen stijl, richt men zich bij de voornaamwoordelijke aanduiding van zelfstandigheden en bij het ge bruik van den tweeden naamval en kelvoud naar het beschaafde taalge bruik, met dien verstande, dat zij, haar, der, dezer, enz. niet gebruikt mogen worden met betrekking tot de namen van mannelijke personen, van dieren, die óf uitsluitend een mannelijk indi vidu aanduiden óf een gebruikelijk afleidsel op -in ter aanduiding van het vrouwelijk individu naast zich heb ben, benevens met betrekking tot de woorden, die een kennelijk mannelijke zelfstandigheid aanduiden, en dat hij, zijn, hen, hun, des, dezes, enz. niet ge bruikt mogen worden met betrekking tot de namen van vrouwelijke perso nen en de namen van dieren, die uit sluitend een vrouwelijk individu aan duiden. Trekken de opstandelingen terug? De minister van bianenlandsche zaken heeft om 7 uur door de radio bekend laten maken, dat de opstandelingen overal in Spanje terugtrekken, met uitzondering van Saragossa, Valladolid en Sevilla, waar zij den regeeringstroepen nog tegenstand bieden. De regeeringsmilitie houdt sedert van morgen den weg naar Toledo, nabij Madrid bezet Opstandige generaal gelaat mobilisatie. De Spaansche minister van binnenland- sche zake: heeft over de radio laten mede- deelen, dat de tot de opstandelingen behoo- rende generaal Cabanellas die het bevel voert over de vijfde divisie te Saragossa, de mobilisatie heeft gelast van alle jonge lieden van de lichtingen 1931 tot 1936, die zich nog vandaag in de kazernes melden. De regeering ziet in de door generaal Cabanel las genomen maatregelen een bewijs van het echec der rebellen. Rustige nacht te Madrid. Te Madrid is het vannacht rustig geble- vexv. Het grootste gedeelte der branden, die op verschillende punten der stad waren ge sticht, heeft men meester kunnen worden. Galicië in handen der rebellen? De provincie Galicië zou in handen der opstandelingen zijn. DUITSCH VERKEERSVLIEGTUIG VERONGELUKT. Een Duitsch verkeersvliegtuig, dat van Praag naar Breslau werd gevlogen, heeft op 1000 K.M. ten Oosten van Praag, in de na bijheid van Cholmek, nabij Horice, een noodlanding moeten maken. Het vliegtuig werd hierbij vernield, en de uit 2 personen bestaande bemanning kwam om het leven. INBRAAK IN HEEREN-MODEMAGAZIJN. In den afgeloopen nacht is ingebroken in het heeren-modemagazijn van den heer K. in de Kleine Houtstraat te Haarlem. Een geldkistje, dat in een vertrek achter den winkel stond, werd open gebroken en daar uit een bedrag van 830 gestolen. De politie steldt een onderzoek in. men, werden zij met bloemen toegeroepen. Des nachts om-iwee uur werd Thebe be reikt. De bevolking van de geheele stad was opgebleven en van alle kerken luidden de klokken. Tegen zes uur 's morgens kwam het Olympische vuur door Levadia. Wielrennen. DE RONDE VAN DE BEEMSTER. Ter gelegenheid van haar 3e lustrum organiseert de Amsterdamsche renners club „Excelsior" Maandag 27 Juli a.s. een internationalen wegwedstrijd in de Beem- ster, genaamd „De ronde van de Beem- ster". Deze wedstrijd wordt verreden onder de reglementen van de N. W. U. en met toestemming van Gedeputeerde Staten van Noordholland. Het parcours dat 111/2 K.M. langs is, moet door de veteranen drie maal worden gereden, start 9 uur door de nieuwelingen vijf maal, start 10 1/2 UUL door de amateurs negen maal, start 121/2 uur en door de professionals en onafhankc- lijken tien maal, start 4 uur. Bij de professionals en onafhankelijken hebben reeds ingeschreven de bekende wegrenners Valentijn kampioen 1935, Bras penning, P. van Nek, C. Heeren, e.a. de zes- daagsche renners J. v. d. Heiden en R. Los- kamp, de stayers A. Domhof, J. v. d. Moot en J. Wildschut, terwijl eenige Belgische renners o.a. Dictus de toezegging hebben gedaan dat zij aan den start zullen verschij nen. Bü de amateurs schreven reeds in de bekende renners P. Schippers, D. Groene- wegen, L. de Beer, P. Roes, T. Maarleveld, J. Huisman e.a. Bij de nieuwelingen zijn eveneens talrijke inschrijvingen binnenge komen. Bij de veteranen starten D. Vermeulen, kampioen 1936, Dorus Nijand, L. van Hal e.a. Talrijke prijzen zijn beschikbaar gesteld. Het parcours dat uit een goed wegdek bestaat heeft vier hoeken, een luidspreker- installatie zal het publiek op de hoogte houden van de verrichtingen der renners. De jury zal bestaan uit de heeren G. Hogenkamp, Thijssing, Freuman e.a. NIEUW TWEEDE KAMERLID. Opvolger wijlen Ketelaar. De heer M. M. Cohen te Amsterdam heeft den voorzitter van het centraal stembureau bericht, dat hij zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer der Staten-generaal in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Th. M. Ketelaar aanvaardt. Olympiade. DE FAKKEL-ESTAFETTE. Het vuur is Thebe reeds gepasseerd Uit Levadia meldt men: De Olympische fakkelloopers zetten hun tocht volgens het program voort. Gister avond om acht uur ging het Olympische vuur voorbij het graf van den onbekenden soldaat in Athene, waarna het de Grieksche hoofdstad verliet. De weg ging toen van Eleusis naar het oude Thebe. Langs de route stond de bevol kmg opgesteld en als de loopers voorbijkwa DE BRAND TE ZUTPHEN. Bewoner in arrest gesteld. In verband met den brand in de opticien zaak van de firma H. M. Schmidt aan de Rozengracht te Zutphen is de bewoner D„ die in verband hiermede Zondag in ver zekerde bewaring werd gesteld, hedenmor gen voor den officier van justitie geleid, die een vordering heeft ingediend voor zijn in bewaring stelling. Morgen zal D. door den rechter-commis saris worden gehoord. HELING VAN EEN AUTO? Zeven maanden geeiecht Voor het Amsterdamsche gerechtshof stond vandaag een Duitsche koopman te recht, verdacht van heling van een auto. Verdachte ontkende en verklaarde te goe der trouw in de meening te hebben ver keerd, dat deze auto toebehoorde aan een Duitschen kennis, die hem had gezegd, den wagen te willen verkoopen. Deze Duitsche kennis bleek later den naar waarnemingen, verricht in den morge„ van 22 Juli. Medegedeeld door het Kon. NederL Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.9 te L« Coruna. Laagste barometerstand 752.6 te Vardö (Umlaut). Verwachting (geldig tot den avond van 23 Juli): Zwakke tot matige, Westelijke tot Zuide lijken wind, tijdelijk opklarend, aanvankelijk weinig of geen regen, later in het Westen toenemende kans op regen, iets warmer. Buitenlandvh weeroverzichL Nieuwe regenperiede op komst De hooge drikking blijft van weinig be teeken is en breidt zich zeer langzaam achter de vorige depressie uit, terwijl ln het Westen een vrij diepe nieuwe verscheen, wat niet verhindert, dat de aftrekkende deprasme nog zware regen in het Noorden van om land bracht Op de Britse he eilanden valt nog regen in het Noorden, maar klaart bi het Zuiden de lucht tijdelijk op. Frankrijk en Zwitserland hebben zwaar bewolkte lucht met plaatse lijk eenige regen. Ook in Duitschlaad valt vooral in het Oosten nog regen, evenab in een groot deel van Scandinavië, waar d« depressie thans vrij snel afneemt Ofschoon thans een tijdelijke opklaring te wachten ia met eenige stijging van tempe ratuur, moet de nieuwe depressie binnen kort weer regen doen verwichten. HOOG- EN LAAG WATER TI BERGEN AAN EEE. (ta Zomertijd). Juli Hoogwater Laagwatsr Dat. vm. nam. vm. nam. 23 7.00 712 3 23 1M 24 713 T.5S 3.87 4.09 35 8.09 8 33 4.30 140 36 3.54 9.13 8 03 1.1? HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (Ia Zomertijd). JulL Hoogwater Laagwatsr Dat vm. nam. vm. nam 23 7.03 7.25 3JS U0 34 7.36 TM 4 09 431 25 8.12 Mi 4 42 411 26 3.57 931 5.14 UI wagen in Duitschland te hebben geatolen. Zijn uitlevering werd gevraagd en hy moet nu in zijn geboorteland terecht staan, ter wijl de man, die hem bij den verkoop be hulpzaam trachtte te zijn, zich voor den Nederlandschen rechter heeft te verantwoor den. De rechtbank te Amsterdam heeft het feit bewezen geacht en den verdachte veroor deeld tot een jaar gevangenistsraf met af trek van twee maanden voorarrest. De pro cureur-generaal, mr. D. Rei!i""h, eischte ook in hooger beroep veroo echter tot slechts zeven maanden, n. aftrek van de geheele preventieve hechtenis (bijna 6 maanden). Het Hof zal op 30 Juli arrest wijzen. UITDEELINGSLIJST. Ter griffie van de arrondissements-recht- bank alhier is gedeponeerd de uitdeelingj- lijst in het faillissement van V. Wakker Dz landbouwer te Grootebroek G. 30, met een uitkeering aan concurrente schuldeischeis van 0.984 GESLAAGD. Aan de Nieuwe Huishoudschool te Am sterdam slaagde voor het diploma Huis houdkundige onze plaatsgenoote mei N Blaauboer. Geslaagd is voor het examen in boekhou den van „Mercurius" en van de „Vereem- ging van Leeraren in de Handelsweien- Bulthuis! °n2e Stadgenoot de heer J. HET GESCHIL TUSSCHEN KOEDIJK EN SINT PANCRAS. Bü koninklyk besluit is beschikt op het beroep, ingediend door den raad der Dl meen te Koedijk om krachtens artikel i,)6 der gemeentewet te beshssen in het geschil tusschen deze gemeente en de gemeentes Pancras inzake toepassing van artikel 4 d.u gemeenschappelyke regelinc h.tr-w toelating van leerlingen*ld? KoeX^Ï Pancras." l8gere SCh°o1 'n de s't" van genoemd artikel 4 bevoegd 1* gemeente Koedijk na afloor. v de susjaar by te vorderen 411 leder cur* deel in de terzake van het ODenh^'8 onderwys in de gemeente SW n la«er over dat jaar werkelijk Pancras rekening v«r,„twoordc '"j" d« CARILLONCONCERT concert door P. A. van Langen, hedenavond 8.30—9.30. Preludium J. e. Hoof Fryzk Volzkliet Dr E Halbertenu De gilde viert Hullebroeck De Beiaardier Hullebroeck Marsche Turque Moxart ?ufa v. d. Gbein Allegro Schappon Aria uit Martha riotow Ich bete O Jesu toon Hansan ORGELBESPELING GROOTE Donderdagavond 23 Juli, 8—9 uur wordt het programma uitgevoerd door dan haar Wm. Mudde, org. der Lutherache kark ta Hilversum. SCHOENMAKERIJ „DE STER". In de Snaarmanslaan 51E tegenover de D rui venlaan ia door den heer C. J. Jager* en Zn. geopend een modern clectrisch schoenreperatiebedryf. De heer Jigers is een oude bekende in Alkmaar. Jaren geleden had hy hier eveneens een schoenreparatie- mrichting, doch lang niet zoo goed geoutil leerd als thans. Er is thans vrijwel niets wat met de hand bewerkt wordt. Gelijmde, houtgepende en genaaide zolen worden ma chinaal aangebracht volgent het nieuwste systeem op dit gebied en hierdoor zijn deze schoenmakers in staat niet alleen scherp concurreerend ta werken, doch bovendien met den meesten spoed, zoodat men hier op Amertkaansche wyze kan laten re paraeren wat noodig is. Hat leder ia met rykscontrolemark, dus het waarborgt goede kwaliteit. Hat geheel mag met eere genoemd worden en ver dient zeker de aandacht schoenreparaties hebben. van allen, die ELKEN DAG EEN NIEUWE FILM. In het City-theater zal vanaf Vrijdag avond alken dag een andere film draaien c;' daarvoor zyn voor de volgende week de hieronder genoemde fims aangewezen. Vrydag: De man met de wassen beelden met Lionel Atwell en Fay Wray. Zaterdag: Walzertraum met Maurice Che- valier. Zondag: Bengaalsche Lanciers met G*,N Cooper. Maandag: Blonde Venus met Merle"" Dietrich. Dinsdag: Teeken des Kruises met Cis"' detta Colbert. Woensdag: Privé Secretaresse met Ren*"1 Müller, Felix Bressart en Hermen ThimH- Donderdag: Midchen in Uniform ni< Dorothea Wieck.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 4