asrssi^tt.srs professor sum en zoon ïïTïtJSSmT!?num- w"rv°" De nood in de bloemisterij. Arrondissements Rechlbook te Alkmaar. leen werkloozen konden worden gebruikt MÜedo'o' "LZT8^ Ujd "iet ™le«™ Mede door de eischen van het werk ie door deze tewerkgestelden gedurende korten tljcl iets langer gewerkt dan bij de werkver- achaffing regel la. De betrokken arbeiders hebben echter m de daaropvolgende weken korter dan «ewoon gewerkt, waardoor zij teeh weer gelijk zijn gekomen met de an- dere tewerkgestelden. lij w(jze van werkverschaffing wordl thans in Harderwijk een betonweg aange legd. Het aantal tewerkgestelden bedreagt ongeveer 32 per week, het gemiddeld uur loon 23,4 cent, by een basisuurloon van 22 rent. Vermoedelijk zal het werk nog 7 k 3 weken duren. De belangen van jeugdige gedetineerden. Op de vragen van mejuffrouw Meijer be treffende jeugdige preventief gedetineer den, het plaatsen in huizen van bewaring van onherroepelijk veroordeelde passanten en ingebruiksitelling van de jeugdgevange nis te Zutphen heeft de minister van justi tie o.a. geantwoord: Gelet op de bij een onderzoek in de zeven voornaamste huizen van bewaring verkre- gen gegevens, waarbij sis vergelijkingcdata 1 Juli 1935 en 25 Juni J936 zijn genomen, kan van een zeer sterke toeneming van pro- ventief gedetineerden in de bedoelde leef tijdsgroepen (beneden 25 en 18 jaar) niet worden gesproken. Door de overbezetting van de strafgevan- genlasen is in den laatsten tijd in de huizen van bewaring het aantal plaatsen, ingeno- men door onherroepelijk veroordeelde pas santen, iets toegenomen. Het is ook in verband met het toezicht geer gewenscht, dat het aantel der zich in gemeenschap bevindende jeugdige preven tief gedetineerden zoo gering mogelijk zij. Van de preventief gedetineerden van 18 en 25 jaar, op 25 Juni j.1. aanwezig in de zeven eerst-bedoelde gestichten, was 1/7 gedeelte, waaronder slechts één gedetineerde beneden 18 jaar, in gemeenschap geplaatst. Wanneer plaatsing in de gemeenschap onvermijde. lijk is, wordt zooveel mogelijk selectie toe gepast en scherp toezicht uitgeoefend. Mocht het aantal jeugdige preventief ge detineerden onverhoopt bljjven toenemen, dan wllen waer dit noodig blijkt bij zondere meatregelen met betrekking tot leiding en toezicht worden genomen Ook naar het oordeel ven den minister zou de indienststellinj van de bijzondere strafgevangenis voor Jonge mannen te Zutphen zeer gewenscht zijn. De vraag of dit financieel mogelijk zal zijn, is nog in overweging. "'egen concentratie van jeugdige preven tief gedetineerden in bepaalde huizen van bewaring bestaat o.a. het bezwaar, dat daar door een min of meer groot aantal Jeugdige en andere preventief gedetineerden buiten het dadelijk bereik wordt gebracht zoowel van de instrueerende autoriteiten en de op he naangewezen reclesaeeringsinstellingen als van de familieleden. ïntusschen blijft de aandacht van den minister er op gevestigd voor de bedoelde jeugdige gedetineerden ter plaatse hunner insluiting het noodige t« doen. 73 JAAR GETROUWD. Het echtpaar P. Muller en mevr. Muller Heerens, wonende in de Harmen Koks laan no 10 te Delft, viert vandaag zijn 73- jerig huwelijksfeest. De heer en mevrouw Muller zijn thanr belden 97 jaar oud en genieten nog een goede gezondheid. HERSTELLINGSOORD-VEREENIGING 18351905 VOOR SPOORWEG PERSONEEL. Door de dezer dogen te Amsterdam ge houden algemeene vergadering van boven genoemde vereeniging werd het jaarverslag en de balans en winst- en verliesrekening over het jaar 1935, alsmede de begrooting voor het jaar 1937 goedgekeurd. Het ba- stuurs-beleid over het afgeloopen vereeni- gingsjaar vond algemeene instemming, Het voorstel van het bestuur om in 1936 buiten de voorgeschreven gewone j aarlij k- sehe aflossing van 2000 een bedrag ad 8000 van de hypotheek op de gebouwen extra af te lossen, waardoor deze wordt teruggebracht tot 1 35.000, werd aange nomen. De aftredende bestuursleden, de heerer. H. J. A. Engel te Utrecht, F. Heus te Vorden en J. W. H. Prins en J. Wit te Hahrlem, worden herkozen, terwijl in de twee be staande vacatures werden gekozen de hee- ren J. F. Boseker te Utrecht en J. A. Mittel- meyer te Amsterdam. DE BELASTING VAN DE DOODE HAND. In een nota naar aanleiding van het eind verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging van de beperking van den schuldenaftrek voor de belasting van de doode hand, zegt de minister, niet te kunnen toegeven, dat er, galijk aan aantal leden meen- e, termen aanwezig zouden zijn, om de belas ting van de doode hand in te trekken, De resultaten der belasting, die overigene niet zoover beneden hetgeen hij er zich van heeft voorgeateld zijn gebleven, zijn, nu de moeilijk heden aan de invoering verbonden, achter den rug zijn, in verhouding tot de perceptiekosten allerminst zoodanig, dat daardoor intrakking gerechtvaardigd zou zijn. Voorla is hem niet duidelijk, hoe eenige leden van oordeel kunnen zijn, dat hier een verzwa ring der belasting wordt voorgesteld. Het is weer, dat da nieuwe regeling in uitzonderings gevallen tot hoogere belasting kan leiden, doch in de overgroote meerderheid der gevallen waarvoor zij getroffan wordt, zal zij verminde, ring van belasting met zich brengen. HET NIEUWE RIJWIELPAATJE. Men koope het nu reeds! In de Staatscourant heeft de minister van financiën bekend gemaakt, dat in de periode van 1 tot en met 8 Augustus a.s, geen boete zal worden geëischt voor bet rijden met een fiets zonder belastingplaatje. De A.N.W.B. merkt ten aanzien hiervan op, dat deze maatregel getroffen werd om te voorkomen dat zij, die onwillens verzuimen met ingang van 1 Augustus het nieuwe plaatje in gebruik te nemen, direct onaangename gevolgen daarvan ondervin den. Men appreeieere deze prettig aandoen de departementale opvatting en make er geen misbruik van, zoodat de toepassing alleen beperkt blijve tot diegene voor wie z iibestemd la. Dus ieder den eersten Augustus het nieu we belastingplaatje op zijn rijwiel. VERDACHTE BRAND TE OS8. Bewoners aan verhoor onderworpen, Gisteravond te omstreeks half twaalf ont- dakten buren, dat er rook kwam uit het huia, bewoond door de familie S., gelegen aan de Molenstraat te Oss. De buren gingen de bewoners waarschuwen, Toen zij werden opengedaan, bleek, dat een tafelkleed, dat in de woonkamer op tafel lag, smeulde. Het vuurtje werd met vereende krachten spoe- dig gebluscht, waarna de buren het huia verlieten. Ot.geveer tien minuten later werd weder- om in dezelfde woning brand ontdekt, than» op de bovenverdieping. De brandweer werd gewaarschuwd. Inmiddels hadden man schappen van de marchaussee den brar.d eveneens gezien. ZU slaagden er in, zonder dat groote schade werd aangericht, het vuur meester te worden, In verband met dezen brand zijn de beer S., zijn vrouw en dochter aan een verhoor onderworpen. ACHTERVOLGD HERT SPRINGT IN EEN KANAAL. Dierenvriend weet bet beest op het droge te brengen. Mandagmiddag ontdekten eenige voorbij gangers een hert achter de boerderij van den landbouwer M. bij de Buinersluis nabg Stadskanaal (Gron.) Het schuwe dier sloeg op de vlucht langs het jaagpad van het Stadskanaal. Ter hoogte van den Bulner- mond stortte het beest zich in het kanaal •n zwom naar de overzijde. Daar wachtte juist de bekende dierenvriend en -liefheb ber, de heer Beswerda, die het voorval met spanning had gevolgd. Hij zag kans met twee helpers het slachtoffer aan den oever, waar zij zich hadden opgesteld, op het droge te brengen. Het was een prachtig exemplaar, nog zeer Jong. Voorloopig is het dier aan de goede zorgen van B. toevertrouwd. Daar het voor val zich juist in het middaguur afspeelde, was er buitengewoon veel belangstelling. AUTOPEDS BEHOOREN NIET OP DEN RIJWEG. Fietsrljdster gewond. Toen een juffrouw op de fiets bet Hintha mereinde te 's-Hertogenbosch passeerde, stak plotseling een knaap met een autoped de straat over, waardoor een botsing volg de. De juffrouw vloog door de botsing over het stuur van de fiets en sloeg met haar hoofd tegen de straat. Op last van een twee tal medici werd het slachtoffer met een bloedende hoofdwonde naar het ziekenhuis gebracht, waar zij werd verbonden. Jongen overreden. Te Lisse kwam gistermiddag het zesjarig zoontje van den heer A. van Pijpen de ouderlijke woning aan den Stationsweg uit, om met een autoped te gaan spelen. Op hetzelfde moment kwam de vrachtauto van de firma van R, aangereden, die het knaapje overreed- Met gebroken beentjes en eenige verwondingen werd het kind opgeno men. JEUGDIGE DIEVEN. Bonbons en chocolade gestolen, Een fietaer waarschuwde gistermiddag op den Rijksweg tuaachen de Hakkelaars- brug en Keverdijk te Naarden den chauf feur van een vrachtauto, dat er drie jongens van de achterzijde van zijn auto waren ge sprongen met doozen in de hand. De chauf feur, later geassisteerd door manschappen van de militaire politie, achtervolgde de jongens door de weilanden, waarbij hij over een paar doozen struikelde. Na een span nende jacht werden de jongens gegrepen. Hun zakken puilden uit van bonbons en chocoladeflikken. Een van hen had een dooi in de hand. Zij zijn naar het politiebureau te Naarden gebracht, waar het jongens van 1819 jaar bleken te zijn, die te Amster dam woonden, Zij zullen ter beschikking van de justitie gesteld worden. ROTTERDAM LLOYD RAPIDE. De Rotterdam Lloyd Rapide, in aanslui ting op het thuiskomende mailschip Slamat, dat vandaag te Marseille wordt verwacht, zal morgenochtend om 11 uur 44 te Roo sendaal en 13 uur 11 in Den Haag aan komen. medeleden daar gaarne mijn steun aan verleenen. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan eenige kweekerijen om een beeld te geven van de belangrijkheid der culturen. £<wd= en 3MinèoiM Zonder steun tot een bedrag van bijna vijf millioen tot ondergang gedoemd. Te Aalsmeer is gisteren een bijeenkomst gehouden uitgaande van de greep Bloemis terij uit den Nederlandschen Tuinbouwraad, de Veilingen in Nederland en de verschil lende tuinbouwbonden van alle richtingen, waartoe waren uitgenoodigd de leden der Tweede Kamer en de vertegenwoordiger» der pers. De bedoeling was, een beeld te ge ven van den noodtoestand in het bloemiste- rijbedrijf en vele Kamerleden hadden aan de uitnoodiging gevolg gegeven. Nadat de lunch was gebruikt begon de officieele bijeenkomst, waar de heer Men- sing een uiteenzetting gaf van den toestand, waarin thans de bloemisterij verkeert. Uit voerig ging spreker in op de geschiedenis van de bedrijven, hun opkomst en hun groei, om dan te komen tot de huidige si tuatie. In 1930, aldus spr,, bedroeg het to taal-omzetcijfer der veilingen, aangesloten bij den Nederlandschen Tuinbouwraad 8,730.000. In 1935 daalde dit cijfer tot 5.815,000, waarbij rekening moet worden gehouden mat het feit, dat Inmiddels nog een zestal veilingen toetrad met een omzet van ongeveer een half millioen. De bloe misterij in ons land is een zeer intensieve cultuur, die door ongeveer 9000 personen beoefend wordt. Er zijn tientallen millioenen guldens in belegd door harde werkers ln veelal kleine bedrijven en zü geeft werk aan duizenden werknemers. Zij laat den middenstand ver dienen. De Nederlar.dsche bloemisterij ge bruikt duizend en één artikelen en leverde bijv. aan de K.L.M. in het vorige jaar 217.000 Kg. vracht en in 1934 nog 324 000 Kg De bloemisterij is een groot werkgeefster, die van haar bedrüfsinkomsten veel afstaat aan anderen. Een steun, aan haar verleend, komt direct ook velen anderen ten goede. Werk is er in de bloemisterij te over, doch het geld om het uit te doen voeren ont breekt, waardoor er steeds meer werkloo zen komen. Tot hen, die de benarde tijdsomstandig heden het zwaarst aan den lijve gevoelen, behooren zeker de veilingkweekers, wijl hun producten het allereerst zijn aangewe zen op export. Thans is er door de tuin bouworganisaties een schema samengesteld voor de wijze, waarop steun op de meest doeltrefende manier zou kunnen worden verleend. Voor de geheele bloemisterij zal volgens dit schema een steun noodig zijn van 4.481.000. Van dezen steun zou ongeveer 1.900.000 ten goede komen aan Aalsmeer. Bij de Nederlandsche bloemisterij kan het moeilijke tijdperk alleen overbrugd worden met geld uit het Landbouwcrisisfonds. De burgemeester van Aalsmeer, de heer J. Kastelein, hield een korte rede, waarin hij den wensch uitsprak, dat deze dag het begin mocht zijn van een voor Aalsmeer beter tijdperk. Ten slotte werd gesproken door dr. Lo- vink, lid der Tweede Kamer. H\j gaf, ook namens zijn medeleden, de verzekering, dat wat men had gezien, op allen een die pen indruk had gemaakt. Hier is sprake van een cultuur, die zoo hoog staat, als geen ander land ter wereld wist te bereiken. Ik behoor tot degenen die beseffen, dat wjj slechte tijden beleven, maar ik gevoel ook, dat wij er weer bovenop zullen komen. En als dan tijdelijke maatregelen noodig zijn om een cultuur als deze ln stand te houden, dan zak ik en ik denk ook mijn 87. Er verliepen verscheidene voor de den moed vend om er weer ejn. met trekken. Ze verkleedden zich weer op hanenkam en ditmaal veraat de professor niet oi U *p Xn!dS«mS w«»tte d«n protawr een geheel nieuwe ontdekking. 88. In het bosch waren toevallig een paar Amerikaan- sche spinnen terecht gekomen, die daar hun huisje had den gebouwd zooals ze dit in Amerika gewoon waren. Het waren net een paar kleine doosjes met een mooi passend dekseltje er op. DE VERBODEN TEELT VAN BRAVO'S. Te Medemblik 80 roe in beslag genomen. Door den Plantenziektenkundigen Dienst is te Medemblik een geval van het verbou wen vsn bravo's opgespoord. Niet minder dan 80 roe zijn daar door een landbouwer geteeld. Op last van den dienst zullen ze opgerooid worden. Waar het hier een bijzonder geval betreft, daer de eige naar door ziekte niet persoonlijk verant- woordelijk gesteld zou kunnen worden voor het uitpoten van deze soort, wordt door den dienst nog overwogen niet tot vernietiging over te gaan. In ieder geval zullen de aard appelen aan den handel worden onttrokken. Men is meerdere gevallen van bravo-ver bouw op het spoor. Met de strengste maat regelen zal worden opgetreden tegen de overtreding van het bouwverbod. Onher roepelijk zal proces-verbaal worden opge maakt en inbeslagname volgen. Uit een oog punt van algemeen belang moet streng wor den opgetreden. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. De zieke aardappelen veroorzaken èn den handel èn de tuinders veel last; om van de schade, welke hierdoor werd veroorzaakt, nog maar te zwijgen. De verlaging van de minimumprijzen heeft in het begin van de week tot gevolg gehad, dat er wat meer vraag was, doordat in verband met de a.s. verlaging wel wat orders een paar dagen waren opgeschort. De prijzen waren daar door in 't begin aan den stijven kant, ook al tengevolge van den geringen aanvoer, de eer. ste dagen, waarvan het natte weer de schuld had. Schotsche muizen werden in het begin verkocht tot f 44.70 per 100 K.G. ten hoogste, vanaf den minimumprijs. Later kwam hierin een kleine inzinking, welke Donderdag weer verdwenen was, doordat de aanvoer weer zeer klein was. Stand hou den konden deze prijzen echter niet, zoodat tenslotte niet hooger werd betaald dan f 3.503 60 en te Noordscharwoude Zater- dag zelfs niet meer dan 2.70 werd geno teerd. Drielingen brachten deze week van 23 per 100 K.G. op. Blauwe eigenhei mers, welke in het begin nog prijzen kon- den maken van pl.m. f 4—/ 5 per 100 K.G. zakten later terug tot hoogstens 3, terwijl ook voor den minimumprijs werd verkocht. Blanke eigenheimers worden maar spora disch aangevoerd. De prijzen van deze soort lagen tusschen f 2.504.20. Schoolmees ters werden verhandeld voor f 2,702.90 per 100 K.G. De tomaten hebben een geweldige duw gekregen deze week. De prijzen, welke in het begin nog zoo even boven de f 10 per 100 K.G. waren, ot f 11 en f 12 zakten tot een zeer laag niveau terug, zoodat voor de A van f 5,50—1 7.20, B 6.70—4.50 en CC 1 3 20 per 100 K.G. werd betaald. Spercieboonen liepen eveneens terug. In het begin werd nog 16 tot ongeveer 18 per 100 K.G. beaald, doch de laatste notee ringen lagen tusschen f 11 en 13 per 100 K.G.. evenals voor de snijboonen. De mooiste roodekool bracht 31 3.80, soms 4 per 100 K.G. op. Hierin kwam een kleine inzinking en werd niet meer betaald dan 3 per 100 K.G., Zaterdag was de hoog ste prijs weer f 3.50. Voor de grootere kool wordt vanaf S 2.20 per 100 K.G. genoteerd. Gele kool werd van de hand gedaan voor f 45 per 100 K.G. Eenige partijen wer den Vrijdag te Broek op Langendijk ver kocht voor 3—/ 3.60 per 100 K.G. Zaterdag kwam het herstel weer, toen de hoogste markt tot 6.40 liep. De aanvoeren van gele kool zijn nog gering. Vroege wittekoo) bracht te Broek op Langendijk van 1.40— 1.70 per 100 K G. op, te Noordscharwoude liepen de prijzen op tot f 1.90—2.10 op Donderdag. Later was het weer minder. Vrijdag met een flinken aanvoer 1— 1.30, wat zich den laatsten dag der week herstelde tot 1.501.70. Rabarber heeft zoo goed als afgedaan. Er komen nog maar enkele partijtjes aan de markt, waarvoor de prijzen varieeren van 1.502 per 100 bos, al naar gelang de kwaliteit. De prijzen der druiven waren vast. Fran ken thaler noteerde 36 per 100 K.G. De bloemkoolprijzen zijn deze week aardig ge stegen en voor degenen, die dit product ver bouwen, is dit nog wel loonend. Doch de aanvoeren zijn zoo gering. Aanvoeren van 2000 stuks per dag komen zelden voor. De prijzen varieerden van f 10f 17.80 voor de beste eerste soort, waarvan de prijzen Vrij dag het hoogtepunt bereikten. Tweede soort noteerden van f 3—7 per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK. Langendijker Groenten-Centrale. Mededeelingen van verschillenden aard. Gescheurde tomaten. Met ingang van 21 Juli mogen gescheur de tomaten niet meegeveild worden. Onder gescheurde vallen niet alleen de „nat" maar ook „droog" gescheurde, wanneer dit laat ste van eenige beteekenis is of wanneer verwacht kan worden, dat bij vervoer ook deze „nat" zullen worden. Aardappelen. Wanneer er tengevolge van verminderden aanvoer door weersgesteldheid enz. op de veiling een tekort ontstaat aan aardappelen en er geen versch aangevoerde aardappelen groote en bonken doordraaien, dan mogen ook de gekuilde aardapelen voor het binnenland worden geveild tegen de thans geldende prijzen en bepalingen. Gekuilde aardappelen. Wanneer zich in de kuilen „rot" vertoont, zullen de telers verplicht zijn de aardappe len om te zetten. Dit omzetten i» mede be grepen in het bewaarloon van 50 cents per 100 K.G. Zoodra omzetten noodzakelijk is, zal de kweeker de veiling dienen te waar schuwen, welke laatste zorg draagt, dat bij het omzetten de controleur aanwezig is. Inlevering „rotte" aardappelen. De uitgesorteerde „rotte" aardappelen zul len aan de veiling ingeleverd moeten wor den, die ze zal doen vernietigen of onder toezicht van den controleur te velde vernie tigd moeten worden. Hierdoor zal een latere controle over de ingekuilde gewlchtshoe- veelheden mogelijk worden en eventueele fraudes worden voorkomen. De veiling zal de Ingekuilde hoeveelheden per kweeker noteeren. Export aardappelen naar België. Vanaf heden mogen tot nader order geer. machtigingen tot uitvoer van aardappelen naar België afgegeven worden. Veilen onrijp fruit. In verband met het feit, dat er tengevolge van den storm appelen en peren worden aangeboden, die zijn afgewaaid an nog lang niet rijp zijn, wordt er de aandacht op ge vestigd, dat volgens voorschrift deze niet mogen worden geveild. Jlecktsaakm OM EEN WEDDENSCHAP. In April van dit jaar waren een aantal jongena in een café te Wageningen en één van hen, H. L. de W„ een 20-jarige pak- hulaknecht, ging met den waard S, een weddenschap aan, dat hij elf haringen ach- taer elkaar zou kunnen opeten. Lukte het hem, dan kreeg hij de haringen voor niets, lukte het niet, dan zou hU ze dubbel beta len. Na den derden haring kreeg hij dorst en nam een slok bier. Hierdoor verloor hij de weddenschap. Een zekere L. bemoeide zich er mee en er ontstond een woorden twist. De W. wond zich op en trok een mes, waarmee hij L. een steek in den rug toe bracht. L. is op 16 Mei van dit jaar overle den. De W. had zich gister voor de rechtbank te Arnhem te verantwoorden. De doctoren H. en V., als getuigen-des- kundigen gehoord, meenden te moeten een- cludeeren, dat het overlijden van L. een ge volg is van den messteek. De subs. officier van Justitie, mr. graaf Van Limburg Stirum, zeide, hoewel 't door de getuigen-deskundigen als aannemelijk is voorgesteld, niet overtuigd te zijn ven het causaal verband tusschen den messteek #n het overlijden. Spr. wilde het feit, dat verd. goed bekend staat en nog nimmer met de wet in aan raking is gekomen, in acht nemen en eisch- te een gevangenisstraf van 4 maanden. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Een handige komediant? Een lummelige kerel noemde de president der meervoudige strafkamer, mr. Ledeboer, die geen blad voor zijn mond neemt, den 42-jarigen klstjesventer Coenrad L., wonen de te Alkmaar en thans gedetineerd, welke verdachte de hoofdrol vervulde ln de een zame strafzaak. Coenrad L. was een stevige kerel met een fatsoenlijk uiterlijk en eenvoudig uiterlijk. Niemand zou in hem een inbreker, dief en insluiper vermoeden. En toch had hij, toen hij met zijn venterskistje omtrent April tot Juni zoo ongeveer het geheele arrondisse ment doorzwierf, nogal tamelijk veel op zijn kerfstok gekregen. In de eerste plaats bevond hij zich medio April te den Helder des avonds in het café van den heer Th. J. van Kummel, alwaar hij voor een kistjesventer al zeer grove ver teeringen maakte en onder meer 18 glaasjes bier ad 15 cents per stuk naar binnen sloeg. Hij bleef daar Zondag 13 April den geheelen avond in het café lummelen tot de sluitingstijd kwam, het café ontruimd werd en de caféhouder die ook wel graag eens iets anders zag dan zijn bitterglaasjes en bierfl'eschjes, in een auto naar het „Keerlen- huis" reed met eenige vrienden, om daar met een gezellig dansje nog een uurtje te verpoozen. Coenrad L. stond nu ook op de keien. Hij vroeg nog om te mogen meerijden, doch de wagen was volgeladen en dua was er voor L. geen plaats meer. Niettemin wist hij ook den nacht nog nuttig en voordaelig te besteden. Hij keerde terug naar het café, verbrijzelde een keukenraam, wist zich weer tot het café toegang te verschaffen en «tal ongeveer f 84 uit de buffetlade in hard geld en een paar tientjes. Voorts nam hij nog een blotnootblaadje mee, waarop zijn vertering stond genoteerd, alsmede een duimstok! Daarop zou hij naar den zeedijk zijn ge sjokt om zijn 18 glaasjes bier-roes uit te slapen, zooals hij aan de met aandacht luis terende rechtbank vertelde en zou hij toen ook de gestolen f 84 in het water hebben geworpen, welk fabeltje echter niemand van zijn auditorium beliefde te gelooven. Hierna zette Coenrad zijn handelsreis voort en verscheen op 23 Mei te Schager- brug met zijn kistje aan de deur van Dirk Kant. Hij verkocht niets aan diens huis vrouw mej. A. Breed, doch zag wel kans uit een bijgebouwtje van de woning een aardig fantasieklokje te annexeeren. Ongehinderd zette hij toen koers.... naar Texel en wist aldaar op 9 Juli te Eierland uit de borstzak van een ergens opgehangen werkjas van den veehouder W. Stark een nikkel horloge met kast en ketting meester te maken. Toen maakte de rijksveldwachter Jellema gelukkig een eind aan de kruimeldiefstallen van dezen langvingerigen zwerver en depo neerde hem ter beschikking van den offi cier van justitie, die geen minuut aarzelde dezen gevaarlijken snuiter met een straf rechterlijk verleden in het Huis van Bewa ring te doen insluiten. Hardnekkig bleef de verdachte de feiten ontkennen, hoewel de bewijzen zich opsta pelden en ook de heer Wiggers schoot maar slecht op, doch voor de openbare behande ling zijner zaak, wijzigde hij die houding en op de zitting erkende hij al zijn misslagen. Hij beweerde echter in een soort van alco holroes te hebben gehandeld en feitelijk niet meer te weten, wat hij allemaal had uitge spookt. De officier bleek echter van zijn antece denten uitmuntend op de hoogte. Verdachte was van zijn vrouw, die hem echter gaarne liefdevol terug wil nemen (en ook met een betraand gezicht de zitting bijwoonde) weg- geloopen en leefde nu van tafel en bed ge scheiden. Eenige jaren geleden was Coenrad

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9