_&nteentecadeH m ■mmt «u., JUdtt&Mbem. WARM EN MUIZEN fiST de ^ring °to Hf van den raad en al dien ALKMAARSCHE COURANT van ZATERDAG 25 JULI 1036 li i V JI IÉ - - KOÜPT is? KAAR NEOtRt AN0SCBE V* jtv v— TEXEL Kantongerecht te AUcmoar. WUI.n w«h„„d„ Sl0| h tyd omdat wethouder Molenaar fich ler- g»t bad wat den tyd van aanvang betreft zoodat een boodschap aan zijn adres noo- Toen dan eindelijk de voorzitter Hp vergadering (die door alle leden was bï zocht) °Pende. wijdde hy een woord aan de nagedachtenis van den onlangs over igen wethouder, den heer P. Slot Sinds onze laatste vergadering, aldus spr. heef de raad en ook onze gemeente een zwaar denïeefp sTotd°0Khet °V6rlljden van den heer P Slot en hoewel ik elders reeds gelegenheid had een woord van waardee ring te spreken, wensch ik thans zyn na gedachtenis nog even te herdenken. Hij tyd gaf hy blyk van groote belangstelling Van j e1ni|8 Van 28,1611 en van toewijding aan de belangen der gemeente. Ook in de vyf jaren van zijn wethouderschap hebben wij hem leeren kennen als een man met een helder inzicht, een warm hart voor de gemeenschap en met grooten offerzin voor het algemeen welzyn. Wy danken hem voor al zyn goede werken in het gemeen tebelang. Dat zyn zwaar getroffen familie in onze sympathie eenigen troost moge vinden, is onze wensch. Moge de Al machtige God zyn ziel in genade aan nemen. Deze woorden, staande aangehoord, von den instemming by den heelen raad. De heer Molenaar, voorzitter der r. k raadsfractie, tegelijk met den heer Slot in den raad gekomen, getuigde van hem, dat in tallooze vergaderingen, waar hij vaak principieel tegenover den heer Slot stond, toch nimmer de goede toon werd verstoord, dank zij de juiste woor den, die de heer Slot wist te gebruiken. Daarom zal zijn naam steeds in eere blij ven. Zyn fouten, welke hy had zooals leder mensch, zyn vergeten en vergeven, zyn goede werken zullen blijven. Ook de heer Mink sprak woorden van dankbaarheid aan het adres van wijlen den heer Slot, die ook spr. wenschte dat te getuigen groote kennis aan veel werkkracht paarde. Vandaar dat de heer Slot ook voortdureid het vertrouwen van de kiesvereeniging genoot en zyn mandaat steeds werd hernieuwd. Dat vertrouwen heeft hy nooit beschaamd. Zyn naam zal steeds in goede nagedachtenis blijven. Een nieuw raadslid. In de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer P. Slot, is benoemd verklaard de heer U. Slot, nadat de heer C. Geus had bedankt. De raadscommissie tot onderzoek van de geloofsbrieven, be staande uit de heeren Dekker en Tesse- laar, verklaarde by monde van den heer Dekker deze in orde te hebben bevonden, weshalve tot toelating geadviseerd werd. Aldus werd besloten. Nadat de benoemde had verklaard het raadslidmaatschap te aanvaarden en de eeden had afgelegd, heette de voorzit ter hem welkom, hem feliciteerende met de benoeming en de hoop uitsprekende dat de heer Slot de voetsporen van zijn voor ganger zal drukken. De heer Slot dankte voor deze woor den en zeide de belangen der gemeende naar beste weten te zullen behartigen. Benoeming wethouder. In de vacature-P. Slot van wethouder werd met 6 stemmen benoemd de heer P. J. Mink. De heer Mink nam deze benoeming aan en betuigde zyn dank aan de raads leden daarvoor. Hij vond het een mooie geste van de meerderheid, wederom een vrijzinnige als wethouder aan te wijzen. Hoewel overtuigd, dat hij wel eens zal falen, zei spr. zijn best te zullen doen een goed wethouder te zyn. De voorzitter feliciteerde den heer Mink met zyn benoeming en uitte zyn vreugde hierover. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van de afdeeling War- menhuizen der S. D. A. P., houdende het verzoek de woning Dorpsstraat 73 onbe woonbaar te verklaren. B. en W. stelden den raad voor op het verzoek afwijzend te beschikken, aangezien naar hun meening deze woning geacht kan worden voldoende huisvesting te bieden voor een alleenwo nende weduwe. In dezen zin luidde even eens het advies van den inspecteui van de volkshuisvesting, gericht aan Ged. Staten dezer provincie. De heer Slot merkte op, dat bedoelde woning reeds een 12-tal jaren gele en onbewoonbaar is verklaard; er komt zoo goed als geen zon en er is in geen jaren iets aan verbeterd, zoodat z.i. een an eie woning voor de bewoonster diende te woi - den aangewezen. De voorzitter meende, dat het over dreven is, dat de woning reeds lang gele den onbewoonbaar zou zijn ver aa maar hij zou dit onderzoeken. Intussc handhaafde spr. het voorstel, ook al omdat het armbestuur op de kleintjes moe e De heer de Groot wist ook niet van een onbewoonbaarverklaring van woning. De heer M i n k gaf in overweging deze woning, zoo zij niet onbewoonbaa worden verklaard, dan toch in de plaats door het armbestuur te doen ge ken als woning. De heer Molenaar was ervan over tuigd dat het lang geen ideale woning i. maar de laatste bewoonster was ei wel tevreden. H De heer de Groot merkte op, dat ae woning in de laatste jaren wel is ^el terd, zopdanig, dat een vorige bewo verzocht om er weer te mogen inti De weduwe, die er daarna ir kwam, zich er zeer op haar plaats. Wat kan het armbestuur nu anders dan ae woning weer te laten bewonen? Het voorstel werd hierop z. h. s. aange nomen. b. Het verslag over 1935 van den Vleeschkeuringsdienst in den kring Bar- smgerhorn. Voor kennisgeving aangenomen. c. Een verzoek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar om de belastbare huurwaarde voor café's voor e heffing van de personeele belasting voor slechts 1/3 aan te mer" en. B. en W. advi- sefrden °P dit verzoek afwijzend te be schikken, doch stelden voor om voor het jaar 1937 e- v. den grondslag der biljart belasting te verlagen van 20 op 15. Na eenige toelichting door den voor zitter, die o.a. zeide, dat het voorstel voor de gemeente een vermindering van inkomsten zal meebrengen van 90. werd het aangenomen zonder hoofdelijke stem ming. d. Het verslag en de rekening over 1935 van de Ver. van herv. diaconieën in de clas sis Alkmaar voor Gezinsverpleging. Voor kennisgeving aangenomen. e. Het verslag van de Noorderstoomtram- maatschappij over 1935. Uitgekeerd is een dividend van 2.45 Als voren. f. Een verzoek van den heer J. A. Rein- ders om de erfpacht te verlagen voor per ceel Dorpsstraat 110. B. en W. stelden voor het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. De voorzitter zei, dat aan adressant in overweging was gegeven het bedoelde stuk grond te koopen. De erfpacht van 60 achtte spr. niet te hoog. De heer Dekker merkte op, dat vroe ger de erfpacht toch lager was; vermoede lijk is zij verhoogd in verband met de toen malige grondwaarde. Nu is echter het sala ris van adressant verlaagd en de waarde van den grond is ook gedaald, zoodat spr. meende dat er wel reden aanwezig is om de erfpacht te verlagen. De voorzitter zei, dat inderdaad de canon vroeger lager schijnt te zyn ge weest, maar niemand had den erfpachter kunnen dwingen de verhooging te betalen. Het zal wel juist zijn, zooals de secretaris zich meent te herinneren, dat de verhooging is tot stand gekomen op verzoek van den erfpachter. Er is geen reden om thans tot verlaging over te gaan. De heer Dekker bleef bij zijn voorstel, op grond van eigenaardige leemten in het contract. De voorzitter zeide, dat B. en W uit dien hoofde adressant voorstelden om den grond voor een redelijken prijs te koo pen. Dan is hy van de heele soessa af. Het voorstel werd goedgekeurd. Mededeelingen. Bij Koninklijk Besluit van 14 Mei 1936 is goedgekeurd het besluit van den raad tot heffing van opcenten op de gemeentefonds belasting (tot 1 Mei 1937). Voor kennis geving aangenomen. Bij besluit van Ged. Staten van Noordhol land van 25 Maart 1936 is goedgekeurd de wijziging der begrooting 1934. By besluit van Ged. Staten van 3 Juni 1936 is de gemeen te rek^p mg over 1934 vast gesteld. Als voren. Vergoedingen bijzondere scholen. Aangezien de gemeenterekening over 1934 is vastgesteld, stelden B. en W. voor de ver goeding over 1934 als bedoeld in artikel 101 der l.o.-wet 1920 voor de bijzondere school te Krabbendam vast te stellen op 504.52; voor de r.k. jongensschool op 1763.06 en voor de r.k. meisjesschool op 1962.01, en voorts het totaal over de jaren 1932, 1933 en 1P34 voor de r.k. jongensschool vast te stel len op 4658.94 en voor de r.k. meisjes school op 4853 74. Conform besloten. De voorzitter merkte op, dat bij het nazien der rekeningen is gebleken, dat de kosten van een hek voor het pad naar het sportterrein van het totaal-bedrag der r.k. school moest worden afgetrokken, omdat de aanwezigheid van het hek geen onderwys- belang kan worden genoemd. Indien belang hebbenden er niet mee accoord gaan, kun nen zy in beroep gaan by Ged. Staten. Legesgelden. Om te voldoen aan het voorschrift van art. 105 van het nieuwe besluit ten aanzien van de bevolkingsboekhouding, stelden B. en W. de vaststelling van een concept-ver ordening voor, waarbij de heffing van leges- gelden wordt geregeld. Goedgekeurd. Wijziging verordening vermakelijk heidsbelasting. Ten einde de controle op een richtige hef fing te vergemakkelijken, stelden B. en W. voor de verordening op de heffing der ver makelijkheidsbelasting aan te vullen met een bepaling, houdende het verbod om zich in een localiteit te bevinden zonder een ge'- dig toegangsbewijs of een door of namens B. en W. afgeteekend vrijbiljet. Tevens stelden zij voor het minimum der verschuldigde vermakelükheidsDelasting vast te stellen op 5 per dag. Verschillende opmerkingen werden er ge maakt, waarin de meening werd geopperd, dat het moeilijk zal zijn om deze belasting te innen, vooral ter gelegenheid van de ker mis. De voorzitter en de scretaris gaven uitvoerige uiteenzettingen, waarbij o.a. bleek, dat zonder entreebiljet niemand in een danszaal mag en dat daarvoor niet minder dan 10 cent mag worden betaald, op welk minimum dan 2 cent vermakelijk heidsbelasting wordt geheven. Het voorstel werd ten slotte zonder hoof delijke stemming goedgekeurd. Regeling met Alkmaar inzake hulp verleening bij brand. B. en W. stelden voor met de gemeente Alkmaar met betrekking tot de hulpverlee ning bij brand een gemeenschappelijke regeling te treffen, waarin o.a. wordt be paald, dat de gemeente Warmenhuizen een vaste jaarlyksche vergoeding moet betalen van 30 en daarenboven bij gebruikmaking van het materiaal van de Alkmaarsche Brandweer een in de overeenkomst bepaal de vergoeding. De onderhandelingen hierover loopen al een jaar, zei de v o o r z i 11 e r. Aanvan kelijk zou Warmenhuizen 50 hebben moe ten betalen. De vergoeding zal bedragen voor het eerste uur f 20. het tweede 40 en de volgende uren 20 (aanvankelijk werd gevraagd resp. f 80, f 60 en 60). Spr. had lof voor de Alkmaarsche brandweer, die eenige maanden geleden bij den grooten brand in Warmenhuizen heel spoedig ter plaatse was. Het is wel goed, dat wy weten Alkmaar te hulp te kunnen roepen. Zonder de overeenkomst zou die hulp geweigerd kunen worden, iets wat spr. nu jüist niet geloofde, dat zou gebeuren. Het voorstel werd goedgekeurd. H ondenbetasting. B. en W. boden aan een suppletoir kohier hondenbelasting voor 1936 tot een bedrag van 47. Goedgekeurd. Voorgesteld werd voorts aan de heeren T. Paarlberg en F. Slijkerman een half jaar 3) ontheffing hondenbelasting 1936 te verleenen, daar deze belastingschuldigen op 30 Juni 1936 geen hond meer hadden. Ten aanzien van het verzoek van den heer F. Lingerak, waarin verzocht werd om vermindering hondenbelasting in verband met zijn inkomen, stelden B. en W. voor hierop afwijzend te beschikken, daar de verordening inwilliging van het verzoek niet toelaat. Als voren. Burgerlijk armbestuur. Het burgerlijk armbestuur zond een wij ziging der begrooting 1936 in, waarbij de vergoeding van den voorzitter en den secre- taris-pennigmeester nader wordt vastge steld. B. en W. stelden voor, onder voorbe houd der goedkeuring door de regeering, de vergoedingen respectievelijk te bepalen op 100 en 250 per jaar (tot dusver 40 en 210). De heer Molenaar (die in het college van B. en W. in de minderheid was) stelde voor de vergoeding te bepalen op 300 en 100. De heer Mink meende, dat gevraagd was de vergoeding vast te stellen op 150 voor den voorzitter. Spr. achtte dit niet te veel en stelde voor haar op dat bedrag te bepa len en voor den secretaris op 250. De heer Roozendaal vereenigde zich hiermee, omdat men niet alles „om Go is wil" mag verlangen. De heer Dekker, wijzende op de toe genomen werkzaamheden en meenende, dat veel tijd noodig zal zijn om een beslissing te nemen op de vele vragen, welke bij het B. A. inkomen, achtte f 300 niet te veel. De heer D e G r o o t wees op het serieuse werken van den voorzitter, zoodanig, dat hij dikwijls het werk in de avonduren niet afkan en dus zijn werkzaamheden in den steek moet laten. De voorzitter meende, dat men niet moet uitgaan van de gedachte van betaling van het werk, maar moet spreken van een vergoeding, een soort attentie van de corpo ratie waarvoor gewerkt wordt. Spr. wist wel, dat 300, zelfs 1 500, niet .voldoende zou zyn, als men iemand had, die het voor zyn brood moest doen. Uit dien hoofde had spr. zich tegen een vergoeding verklaard, hooger dan nu voor gesteld. De heer Mink zag in deze redeneering een verkleinen van het aantal benoembaren, omdat lang niet ieder zich de weelde kan veroorloven veel tijd gratis aan dergelijke functies te besteden. De belooning moet toch zóó zijn, dat de uitoefening der functie geen schade brengt aan het bedrijf van de be trokkenen. Na nog eenige besprekingen, waarbij de heeren Molenaar en Mink hun voorstellen handhaafden, bracht de voorzitter dat van laatstgenoemde als zijnde van de verste strekking in stemming. Het werd aangenomen met de stemmen van de heeren Molenaar en Dekker tegen. Middens tandsborgs tellingsfonds. B. en W. stelden den raad voor, indien tot oprichting van het borgstellingsfonds voor den middenstand wordt overgegaan, ten behoeve van dit fonds beschikbaar te stellen een bedrag van t 0.20 per inwoner, zulks onder goedkeuring van Ged. Staten. Na een uiteenzetting van de werking van het fonds door den voorzitter werd het voorstel aangenomen. Schoolgeld. B. en W. stelden den raad voor de in de vergadering van den raad van 12 Augustus 1935 vastgestelde verordeningen op de hef fing en invordering van schoolgeld, die bij koninklijk besluit van 27 Nov. d.a.v. tot 1 Mei 1936 zijn goedgekeurd, opnieuw vast te stellen, in afwachting van het in werking treden van nieuwe wettelijke voorschriften op 1 September 1936. Conform besloten. Contributie ziekenkassen voor werk- loozen. B. en W. vroegen machtiging tot het aan gaan van een regeling met de vereeniging voor ziekenhuisverpleging, alhier, inzake de betaling van een gedeelte der contributie voor werklooze arbeiders. De voorzitter vroeg slechts een prin cipe-besluit op grond waarvan dan nadere besprekingen met het fonds gevoerd kunnen worden. De heer Mink bepleitte aanneming van het voorstel, dat op 25 tot 28 personen van toepassing zal zijn. Misschien kan het nog worden uitgebreid tot personen, die met de bedoelden kunnen worden gelijk gesteld. Het voorstel werd aangenomen zonder stemming. Ontheffing capitulantenwet. Voorgesteld werd aan de Kroon onthef fing te vragen van de verplichting, door art. 179 tweede lid der capitulantenwet opgelegd, zulks omdat onder de ambten en betrekkin gen in dienst der gemeente geen enkele is, die voor de aanwijzing volgens genoemd wetsartikel in aanmerking komt. Goedgekeurd. Verhooging kasgeldleening. B. en W. stelden voor de met de N.V. Bank voor Nederlandsche gesloten overeen komst inzake een kasgeldleening van 70.000 te verhoogen tot 82.400. Goedgekeurd. Nik', i V X l u t. Scheveningen beleefde gisteren een van zyn gerenommeerde vuurwerken. Het was een sympathiek gebaar van de leiding, het slotstuk te doen aansluiten aan d« campagne die gevoerd wordt voor de propaganda van Nederlandsche Waar. Rondvraag. De heer Slot bracht ter sprake de ver hooging van de staangelden op de kermis. De voorzitter antwoordde, dat dit voortvloeide uit een raadsbesluit in verband met het feit, dat de gemeente noodlijdend is. De heer Roozendaal klaagde over toe neming van het aantal venters (speciaal in groenten) en vroeg daaraan paal en perk te stellen door heffing van legesgelden daar voor. De voorzitter geloofde wel, dat de plaatselijke handelaren wat schade kunnen ondervinden van de meerdere venters, maar meende dat elke gemeente zich toch niet geheel kan afsluiten. Het heffen van ver gunningsrechten achtte spr. niet wensche- lijk, omdat hij tegen dergelijke protectie is. Trouwens, de regeering is er ook tegen. De heer Molenaar wees erop, dat er vaak artikelen zyn (b.v. aardbeien), die op een bepaald oogenblik zoo spoedig mogelijk van de hand moeten worden gedaan. Dat doen dan de zoogenaamde scharrelaars, die dan dus zorgen voor een opname door het publiek, ook als zy van buiten de gemeente komen. Spr. was er tegen om de grenzen der gemeente zoo eng te sluiten als de heer Roozendaal wenschte. De voorzitter zei nog, dat de regee ring een legesheffing, die het karakter van protectie draagt, niet goedkeurt. De heer Mink herinnerde aan het ver bod tot verbouw van de aardappelensoort Bintje (Geldersche muis). Thans stijgt de vraag naar die soort, zoodat spr. vroeg of het verbod niet kon worden opgeheven. De heer Molenaar wees erop, dat het verbod is gevallen op aandrang van den plantenziektekundigen dienst uit hoofde van de vatbaarheid voor wratziekte. Blijken de opvattingen hieromtrent nu gewijzigd, dan ligt het wel op den weg van de veilingen e.d. om het verbod te doen intrekken, en dan zal de gemeente zeker niet tegenwer ken. De heer Mink vond dien weg te lang, omdat dan eerst door verschillende instan ties advies zal worden gevraagd. Inmiddels dringt de tyd voor het aanschaffen van pootgoed. Besloten werd, dat het veilingsbestuur zal worden gepolst over de kwestie. De heer Mink vroeg voorts naar den gang van zaken by de loonbijslag-regeling. De voorzitter antwoordde, dat de daartoe gevormde commissie er wel veel over heeft gedelibereerd, maar tot de con clusie is gekomen, dat de regeling voor Warmenhuizen onuitvoerbaar is, doordat de bedrijven meestal worden beteeld met een aantal producten, waarvoor telkens een be rekening noodig is. De secretaris zette de werking der regeling nog uiteen. De heer Mink sprak zyn teleurstelling erover uit, dat zy in Warmenhuizen niet is ingevoerd. Ei zyn 'n aantal menschen in de gemeente, die op doorvoering hebben ge rekend. Hun zal worden medegedeeld, dat ér niets van kan komen. Verder bracht de heer Mink nog de werkverschaffing van tuinders op eigen be drijf naar voren. Er dient naar te worden gestreefd, dat men daartoe kan komen. Hierna sluiting. De Raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagmiddag 2 uur ten raadhuize. De voorzitter deelde mede, een monde linge boodschap te moeten overbrengen van het gemeentebestuur van Medemblik, dat den vorigen dag Texel bezocht, en dat uitnemend over dit bezoek voldaan was en de raadsleden een hartelijken groet bracht. Besloten werd den afgevaardigde van den raad in de vergaderingen van de T. E. M. opdracht te geven de rekening 1935 (die door een commissie uit den raad was onderzocht) goed te keuren. De rekening 1935 van 'tAlg. Weeshuis werd gesteld voor onderzoek in handen van een commissie, evenals de rekening 1935 van 'tAlg. Armbestuur. De Gemeentebegrooting 1936 werd ge steld in handen van de heeren Keijzer, Dros en v. d. Vis. Aan den heer J. P. Rond werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als Hoofd der O. L. School te de Koog, we gens benoeming als zoodanig te De Steeg (G.) Mej. Swart, onderwijzeres te De Cocks- dorp werd op verzoek om gezondheids redenen ontslag gegeven. Toegevoegd was aan de agenda de be noeming van een onderwijzeres te de Cocksdorp u.i de Koog. Benoemd werd te de Cocksdorp met algemeene stemmen no. 1 der voordracht mej. C. H. L. Grolle. Te de Koog met 11 stemmen (1 blanco) eveneens no. 1 der voordracht, mej. C. M. Mulder. Een ontwerp tot wijziging der leges heffing, samengesteld op advies van Ged. Staten, werd goedgekeurd. Besloten werd opnieuw te verhuren aan den heer L. v. worden door een leerares van 't Land- d. Vlies te de Koog een perceel gemeente grond aldaar en aan den heer C. Bakker Wz. een perceeltje aan den Haffelerweg. Het bestuur van de te Winkel gevestig de1 vereen, v. Landbouwhuishoudonder- wijs, waaronder Texel ressorteert, heeft verklaard bereid te zijn met 1 September a.s. alhier een 2-jarigen cursus hiervoor te houden. De lessen zouden dan gegeven bouwhuis te Schagen en den heer v. d. Ban, directeur der Texelsche Lag. Land bouwschool. De gemeente zou in de koe ten finantiëel moeten bijdragen, doch ont vangt weer vergoeding voor 't gebruik van een schoollokaal met verwarming en verlichting, zoodat practisch de bijdrage van de gemeente zich bepaalt tot beschik baarstelling, schoonhouden en verwarmen van een voor 't geven van lessen geschikt lokaal. Besloten werd een lokaal beschikbaar te stellen en de gevraagde bijdrage te ver leenen. Een voorgestelde wijziging in de hef fing van schoolgeld, zoowel voor de lagere scholen als de U. L. School, werd na eenige bespreking goedgekeurd. Bij de rondvraag werd nog eens tey sprake gebracht de verbetering van den weg naar 't vliegkamp de Mok. De voor zitter zeide een onderzoek te zullen instel len, doch 't gemeentebestuur zal hier niets kunnen doen. Hierna sluiting. Zitting van Vrydag 24 Juli 1936. Hoe de Kantonrechter er over dacht. In de zaak contra den chauffeur A. da M., die te Bergen naby den Kogendyk, zyn patroon Dissel, althans den door hem bestuurden vrachtauto aanreed, wees da kantonrechter heden vonnis en veroor- deelide hem tot 12 boete subs. 8 dagen hechtenis. Geen ontzegging van rijbe voegdheid werd uitgesproken. Voorts bepaalde de kantonrechter in het bekende parkeerverbod-proces uit Bergen aan Zee, dat het onderzoek zal worden hervat op nader aan te wijzen datum en alsdan nog eenige getuigen zullen worden gehoord. NIEUWE ZAKEN. Veearts versus de boter- an kaashandelaar. Niet veel menschen zullen elkaar meer in de wielen rijden dan automobilisten. Deze ziekte begint zich voortdurend uit te breiden en krijgt zelfs het karakter van een chronische epidemie. By de eerste zaak van de nieuwe rol hadden we al direct 'n dergelijk geval, voorgekomen in de Rijp, op de brug over de Ringvaart alwaar de dierenarts C. Sieswerda met zijn auto tegen den wagen van den Alkmaarschen boter- en kaas exploitant J. C. van Dijk, wonende ag> het Luttik Oudorp zou zijn opgetornd. De veedokter ontkende echter al direct alle schuld wat hij door een meegebrachte teekening van den bouwkundige gem.- opzichter trachtte te bewijzen. Hij bevond zich alreeds op de brug die een moeilyk te nemen bocht vertoont en toen hy den kaas handelaar van de andere zijde den brug zag oprijden had hij uit voorzorg zyn wa gen al direct stop gezet, 'n Andere teeke ning, vervaardigd door den rijksveldwach ter, de heer Meer, scheen meer in het voordeel te zijn van den zuivelman, doch toen ook 'n getuige a charge begon te ver klaren dat de heer Sieswerda geen schuld trof, verloor mr. C. A. de Groot, de waar nemend ambtenaar meer en meer grond, en vroeg vrijspraak die door den kanton rechter dan ook werd uitgesproken. Dat liep ook met 'n sisser af. De chauffeur Paul R., uit Grootscher mer, bereed op 21 Mei aldaar den Kanaal- dij konder 'n stevige bries en had toen iet ongeluk een wielrijder uit Limmen, de 16-jarig Jan Olmers aan te rijden, voor welk feit hij thans terecht stond. {>e chauf feur scheen echter geen lust te hebben de schuldvraag met een hartgrondig „ja" ta beantwoorden en beweerde dat Dlmers, vermoedelijk door den harden wind en gebogen over het stuur, niet voldoende had opgelet. Maar Jan, 'n niet al te snugger uitziend type, deed zoo goed en zoo kwaad als het kon z'n woordje en zei: Hai, dat was Pau- lus dan, hai gaf 'n saispjong, na main toe, maar ik hield goed rechsterwijl zijn Limmer vriend Boon dit verhaal nog wat aandikte en oreerde: Hai (Paulus) gaf 'n saisprong en hep te kort oitteweke en toe binne ze natuujek teuge mekander anne- gaan. Mr. de Groot was de meening toegedaan dat R. in dit precaire geval had moeten stoppen en requireerde 10 boete of 8 da gen hechtenis, welke straf door den kan tonrechter werd gereduceerd tot 5 boete of 5 dagen hechtenis.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5