'fxavinciaal 'tlieuws texel egmond binnen dirkshorn midwoud bergen oudkarspel noordscharwoude uitgeest rBuUmland iBinnenland, lxxjpen betreft zoo goed sluit. En zoo zijn ook onze volksliederen veranderd, de steun en stut van onze natie, waarbij ons marcheerende leger zqn weerstandsver mogen heeft gestaald, We zingen nu bij voorbeeld met meer: waar de meisjes zijn is het bal, maar er wordt dezen laatsten dag gemarcheerd op de maat van het voortreffelijke lied: ftet Overal, overal, waar de blaren zijn, waar de blaren zijn, Overal, overal, waar de blaren zijn is 't bal. En dat het bal is pweest, daarvan kan de sociëteit De Vereeniging getuigen, waar het vanavond gedaverd heeft, dat het een lust was blaren of geen blaren, heele voeten of kapotte voeten. De gansche laatste dag is in een opeen volging van vroolijkheid voorbijgegaan, welke toenam naarmate de morgen verder verstreek. Want steeds naderde meer het einde en men kan zeggen wat men wil, vier dagen achtereen is het welletjes. Ze zijn niet allemaal als die dame uit Wasse naar, die morgen weer gewoon haar tuin gaat oi zorgen, waar ze nu een wildernis vermoedt, omdat deze tuin zoo lang haar toegewijde handen heeft gemist. Alsof ze niet vier dagen lang haar veertig kilome ter geloopen heeft. Ze zijn ook niet alle maal zooals Rika. Rika heeft eiken avond haar uitje ge had. Ze heeft een doorloopende introduc tie voor de Vereeniging en men zag haar ook vaak in andere gelegenheden, waar het in deze dagen te Nijmegen vroolyk toeven was. Maar Rika liet zich ook eiken morgen, voordat ze uittrok, en eiken mid dag, nadat ze gewandeld had, direct mas- seeren. De massage-afdeeling, onder lei ding van mejuffrouw J. de Haas met me dewerking van 19 masseurs en 9 mas- meuses heeft het deze dagen druk gehad. Zelfs kwamen er nog klanten na afloop van de laatste marsch, om nog even bijge werkt te worden, maar dat ging niet door. „We hebben hier geen schoonheidsinsti tuut", was telkens de stereotype repliek van juffrouw De Haas, wanneer er zoo weer dames of heeren kwamen om voor he'. slotfeest in De Vereeniging nog even te worden bijgespijkerd. Bij de dames-afdeeling zijn ongeveer honderdmaal en bij die der heeren nog veel meer malen stijve spieren soepel ge maakt en vermoeide ledematen verl.wikt. De masseurs en masseuses hebben zoo doende talrijke weldaden bewezen aan labiele loopers en loopsters, die zonder hun hulp zeker niet zoo goed het einde zouden hebben gehaald. Dat er zooveel klanten waren, schreef mej. De Haas toe aan de omstandigheid dat het koudere weer de spieren stijver maakt. Velen wa ren trouwe klanten van de massage- afdeeling en zü voelden zich na afloop der marschen nog volkomen fit. Er worden anders prestaties geleverd op deze dagen. Een man, die eenige weken te voren nieuwe Zondagsche schoenen had gekocht, wilde deze op de Vierdaagsche nog niet gebruiken, omdat dat nu eenmaal zonde was. Zulke zijn er ook onder de deelnemers en dat maakt juut, dat telkens weer blijkt, hoe het doel van den Ned. voor lichamelijke opvoeding: de populari seering van de wandelsport ter kweeking van een krachtig en gezond volk, wordt benaderd. Deze man nu had nog wel san dalen en hij besloot het daar dan maar op te probeeren. Maar hemel nog toe, sanda len vormen geen dracht om een Vierdaag sche mee te „doen". Dat zag onze vriend ook heel goed in, en daarom zon hü op een verbetering van zijn schoeisel. Een cava lerist, die ook in de kazerne was gelegerd, was zoo goed hem een paar „soldaten- kistjes" te leenen, u weet wel, die stevige dienstschoenen, waarmee onze militairen zijn uitgerust. Dat ging een tijdje goed, maar aan het eind van den eersten dag voelde hij toch weer meer voor zijn oude sandaaltjes. Dus werd de tweede dag ingezet met een start op sandalen, doch voor de zekerheid werden de kistjes, bengelend op den rug, toch maar meegenomen. Den derden en den vierden dag zag ik hem zonder zijn kistjes, die hem misschien op den rug ook wat hinderden en blijkbaar ook aan de voeten geen erg goede diensten konden doen. Inderdaad was dit laatste het geval, want ze waren hem twee maten te groot gebleken. Niettemin had hij er toch maar den eersten dag mee gesjouwd. En hij heeft aan het eind zijn kruisje gekregen! Onze kameraad op klompen was een geziene figuur langs elk parcours, dat hij meeliep, evenals de man op gymnastiek schoenen, die ?yn practijk van jongere jaren hier voortzette. De klompenman was vergezeld van een ander op een fiets, die een paar glanzend-nieuwe klompen aan den lantaarnhaak meevoerde, evenals een caddie voor den golfspeler. Het schijnt, dat klompen nogal gauw slijten en ze zijn moeilijk onder weg te verzolen. Of breken ze wel eens, gelijk de uitdrukking het wil? Hij heeft toch maar fijn het eindpunt gehaald, maar ik kan er niet voor instaan, dat het volgend jaar de helft van de loo pers bijvoorbeeld hem zullen navolgen. De militairen zeker niet, onder wie speci aal de adelborsten, de mariniers en de matrozen opvielen. Wat een dash, toen ze op den laatsten dag achter de kapc van de marine onder leiding van den Leistikow het kazerneterrein kwamen op gemarcheerd. Het gejuich, dat uit de kelen van alle belangstellenden (en het waren er wat achter de omheining) opsteeg, was voor hen welverdiend. Niet mindei was het succes van de deelnemers van de an macht, van de politie-detachementen e de marechaussee. De thuiskomst van a heeft een keurigen indruk gemaakt. Er waren thans ook weer weinig in va Iers. Met een aantal van 2 op den aa dag en een totaal van 83 over deze ge Vierdaagsche, heeft deze een fraai t gevestigd. Wy vermelden hier nog, dat door oe Hoornsche Wandelsportvereemging v- S.een corpsprys werd behaald. In aansluiting op bovenstaande *i) nog mededeelen, dat ook de hee Heidentrijk en W. C. Rijpma, .alhier, ind" vidueel aan deze vierdaagsche met succes hebben deelgenomen. De heer Rijpma ontving het kroontje, de heer Heidentrijk, die al het kroontje had, een brief, waarin vermeld wordt, dat hij leeds voor de derde maal met succes deze vierdaagsche had volbracht. AI.KMAARDERS OP DE VIERDAAGSCHE TE NIJMEGEN. Naar wy vernemen, heeft onze stadge noot de heer N. Bakker, lid van „Turnlust", thans, evenals verleden jaar de Vierdaag sche te Nijmegen met goed gevolg medege- wandeld. Paarden. DRAVERIJEN KENNEMER SPORTCLUB. De openingsdag morgen op het Gemeen telijk Sportpark belooft zeer interessant te worden. Het programma bevat niet minder dan twee groote heatdraverijen waaronder één le klas en verder een 4e klas draverij en een kortebaanwedstrijd. Vooral de le klas-heatdravery over 1700 M. zal gezien de inschrijvingen iets bijzon ders zijn. Namen als Clansman, Senator Bedell, McGregor e. a. doen een pracht- strijd verwachten en wanneer het weer nu maar een beetje meewerkt wordt het mor gen voor de K. S. en de paardensport een mooie dag die aller belangstelling ver dient. Wielrennen. ALKMAARSCHE WIELERBAAN. Woensdagavond a.s. zal op de Alkmaar- sche Wielerbaan een zeer belangrijke wie lerwedstrijd plaats vinden. Een groot aan tal der meest bekende cracks, w.o. Pijnen burg, Wals, Pellenaars, v. Kempen, enz., enz. zal dan aan den start komen en zij zul len een wedstrijd rijden, die minstens zoo fraai en boeiend is als die van het vorige jaar. Reeds nu wijzen wij op dezen wedstrijd, terwijl wy nog kunnen mededeelen, dat de amateurs J. Groot, Derksen en Pronk dien avond een poging zullen doen, om hel ron derecord te breken. Dat staat thans op naam van Kremer (Tilburg) voor amateurs op 10.8 sec. en van v. Egmond voor profs op 10.4 sec. Tennis. JAARLIJKSCH TENNISTOERNOOI TE BERGEN AAN ZEE. Naar wy vernemen zal op 6, 7, 8 en 9 Augustus 1936 het bekende jaarlijksche lawntennistournooi te Bergen aan Zee ge houden worden.. Voor het heeren-enkelspel, het gemengd dubbelspel en het dames-enkelspel zijn wis- selprijzen beschikbaar gesteld, welke drie maal achtereen of viermaal in totaal gewon nen moeten worden om definitief eigendom van den speler (ster) te worden. De wedstrijden worden gespeeld volgens de bepalingen van'den N L.T B. Athletiek. DE WEDSTRIJDEN TE HOORN. Z(j beloven een succes te worden. De atletiekwedstrijden te Hoorn in het Wilbelminapark beloven, indien het weer medewerkt, morgen een groot succes te wor den. De deelname is groot en van goede kwa liteit, zoodat de spanning zeker niet zal ont breken op de diverse nummers. Er is een goed verzorgde omroep. De heer Han Hollander heeft in zijn sportcauserie voor de microfoon tot het be zoeken van deze wedstrijden een aanmoedi ging laten hooren en gezegd, dat het een verheugend feit is, dat nu eindelijk ook eens in Westfriesland met de propaganda voor de athletiek een begin gemaakt wordt en dat een zoo pas opgerichte vereeniging als A.V.-H.E.O. nu reeds dergelijke belangrijke wedstrijden weet te organiseeren. Eén der autoriteiten der gemeente is zoo welwillend geweest zyn gewaardeerde me dewerking toe te zeggen. Hy zal het eerste startschot lossen. De jury bestaat uit beproefde krachten die steeds aan de K.N.A.U.-wedstrijden me dewerken, n.L wedstrijdleider: J. Blankers; scheidsrechter: W. M. Hennings; seingever: N. Pauw; startcommissaris: F. H. J. van Douwe; tydwaarnemers: D. J. Willink, J. Haitsma, G. Cramer.en J. de Vries; jury van aankomst: H. Eikema, S. Hiemstra, H. Joos- ten; J. H. Kelder, C. W. Kok, C. Vylbrief; jury kogelstooten: D. J. Bennink en J. v. d. Groef; jury springen: Chr. Dijkmans en K. C. Visser; megafonist: A. Glas; chef mid denterrein: J. J. Hallebeek; wedstrijdsecre- tariaat: C. Kools, mevr. A. Kools-Goede. De deelnemende vereenigingen zijn vrij wel alle bekende uit Noordholland en de namen als A.V. 1923, A.A.C., A.V. Quick, A. V.A.C. en Volewijckers uit Amsterdam zeg gen al voldoende over de deelname. Medemblik op Texel. Het gemeentebestuur van Medemblik heeft, op uitnoodiging van Texels gemeente bestuur Donderdag een bezoek gebracht aan Texel. Bij de haven was by aankomst der gasten, het dagelijksch bestuur dezer ge meente aanwezig. Nadat eerst een autotocht was gemaakt naar Den Hoorn en daar de prachtige duin formatie in oogenschouw genomen was, werd naar den Burg gereden, waar in het raadhuis koffie werd gedronken. Vervol gens werden verschillende gedeelten van Texel per auto bezocht, waarna in het badhotel te de Koog de lunch werd ge bruikt. Vervolgens werd nog een bezoek gebracht aan het Tex.-museum en het ge bouw van Tex.-electr. bedrijf. Met den laat sten bootdienst vertrok het gezelschap, dat uit 11 personen bestond, weer van Texel. De heeren betuigden bij het afscheid nemen hun ingenomenheid over dit bezoek. Crisis-publicatie. INLEVERING SPEK TE OSS. De Nederlandsche Veehouderijcentrale brengt ter kennis van de belanghebben den, dat met ingang van 1 Augustus a.s. de inlevering van spek te Oss niet meer moet geschieden bij de N. V. H. Hartog's Fabrieken, doch van dien datum af tot nadere aankondiging bij de N. V. Zwanen- berg's Fabrieken aldaar. Inlevering veldslazaad. Door de bemiddeling van den burge meester werd door het ministerie van land bouw en visscherij besloten den tuinders gelegenheid te geven hun veldslazaad, het z.g. vetzaad, voor de regeering in te leveren. Zy zullen daarvoor een vergoeding krijgen van 25 cent per K.G., onverschillig van welken oogst het zaad is. Het vetzaad moet worden ingeleverd bij de doekmachine te Egmondbinnen, waar het gedoekt moet worden. Daarna zal het onder toezicht van de gemeentepolitie worden vernietigd. Herbenoemd. Herbenoemd is tot hoofdingeland van de banne Harenkarspel de heer J. Zutt te Waarland. Geslaagd. Te Amsterdam slaagde gisteren voor het examen fraaie handwerekn, mej. H. Pik te Midwoud. Gevonden voorwerpen. Een roode portemonnaie met trekslui- ting, bruin-witte halsdoek, halsketting van witte kralen, zwart kindertaschje, kammetje in étui. Verpleegster aangesteld. Mej. E. Eecen is met ingang van 1 Aug. aangesteld als verpleegster in het kinderzie kenhuis te Amsterdam. De kleuterschool wordt geopend. Naar men ons mededeelde, zal de kleu terschool den 22sten Aug. officieel worden geopend. Hiertoe zullen worden uitgenoodigd ver schillende autoriteiten op onderwijsgebied, vertegenwoordigers van het hoofdbestuur van Volksonderwijs, gemeentebesturen, oudercommissies enz. Den 24sten Aug. zal het onderwijs aan vangen. Leekenspel. Donderdagavond werd door de V.C.J.B., afd. Langendijk, in de Ned. herv. kerk op gevoerd het leekenspel „Ruth de Moabieti- sche". Een groot aantal belangstellenden was opgekomen om deze opvoering by te wonen. Na een korte inleiding van ds. van Dyk over den inhoud van 't stuk werd met groote aandacht het gegevene gevolgd. Hier bij kwam het meer aan op het gesproken woord dan op het spel en wij kunnen niet anders zeggen dan dat de leden van den V.C.J.B. zich met liefde van hun taak ge kweten hebben en zeker een groote voldoe ning zullen vinden in het feit, dat zy aan de vele aanwezigen een kostbaren avond hebben gegeven. Na dankzegging van ds. v. Dijk waren ook deze mooie uren weer voorbij. Opbrengst collecte. Door het fanfarecorps St Joannes werd een muzikale rondwandeling gehouden voor aankoop van muziekinstrumenten. De op brengst der collecte bedroeg 83.11. Openbare verkooping. Vrijdagmorgen had in hotel de Ooievaar alhier bij opbod en afslag ten overstaan van notaris mr. C. de Lange te Alkmaar de openbare verkooping plaats van het woon- en winkelhuis met pakhuis en erf aan den Middelweg te Uitgeest, sectie B nr. 2040. groot 3 Aren 27 c.A., waarin sedert jaren gedreven wordt de kruidenierszaak De Tijd geest, eigendom en bewoond door den heer F. Balster. Het perceel werd opgeboden tot een be- aiag van 7000, hoogste bieder de heer J. Veenis te Amsterdam en het werd later niet afgemijnd. Geslaagd. De heer C. Louwe alhier slaagde dezer dagen voor het diploma Mulo A en mej. K. de Groot alhier voor het diploma costumiè- re aan de industrieschool voor vrouwelijke jeugd te Amsterdam. ONTPLOFFING IN ROEMENIE VEROORZAAKT 10 DOODEN. Te Roscioni in Roemenië heeft een ont ploffing plaats gehad in een dorschmachine. Tien boeren werden gedood en 10 anderen zwaar gewond. Driehonderd wagons graan zijn in vlammen opgegaan. LUIPAARD BRENT TE TOKIO SCHRIK TEWEEG. Vanmorgen is uit den dierentuin te Tokio een luipaard uitgebroken. De ontsnapping werd direct door extra-edities der bladen bekend gemaakt om de bevolking voor het gevaar te waarschuwen. Het zoeken naar het dier heeft tot dusver nog geen resultaat opgeleverd. DE INGESTORTE TRIBUNE. Gevangenisstraffen voor de schuldigen. De rechtbank te Boekarest heeft thans vonnis geveld inzake de instorting van de tribune te Cotroceni tijdens de pa rade van het leger. De vice-burgemees- ter van Boekarest, die een van de lei ders is van het architectenbureau, dat de tribune bouwde, is tot een jaar ge vangenisstraf veroordeeld, drie anderen werden tot 11/2 jaar en drié tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Verder meet het gemeentebestuur van Boekarest 30 millloen ley schadever goeding betalen aan de slachtoffers. OUD-RIJKSKANSELIER MICHAELIS OVERLEDEN. De vroegere Duitsche rijkskanselier Dr. D. Michaelis is gisteren te Fürstenwalde overleden tengevolge van een hartverlam ming. Hy was rijkskanselier na het aftreden van Von BethmannHollweg, van 14 Juli tot 1 November 1917. De laatste jaren leefde hij teruggetrokken te Bad Saarow aan de Scharmuetzelsee. Hij is 79 jaar geworden. HET INCIDENT IN HYDE-PARK. De instructie naar den aanslag op den koning. Ooggetuigen van het incident tijdens de parade verklaarden, dat Mac Mahon een voorwerp in de hand had, dat hij liet vallen, doordat iemand hem plotseling bij den pols greep. Een politieagent daarentegen ver klaarde, dat beklaagde zelf het voorwerp in de lucht wierp. Verder werd een brief van beklaagde aan Sir John Simon voorgelezen. Hierin schrijft hy sedert jaren bloot te staan aan een ver volging, welke door diens ondergeschikten wordt georganiseerd en waardoor hij geen betrekking kon krijgen. Hij eischt rechtvaar digheid of anders zal hy zichzelf recht ver schaffen. Na het getuigenverhoor is de zaak acht dagen verdaagd. Het verder verhoor van Mac Mahon. Bij het verhoor van Mac Mahon werd door de verdediging de brief voorgelezen, die de beklaagde 24 uur voor den aanslag aan den minister van Bir.nenlandsche Zaken, Sir John Simon had geschreven. Hierin be klaagt Mac Mahon zich over een ten on rechte geschiede arrestatie, en protesteert hij tegen een „Systematischen afpersingsveld tocht" die door zekere ambtenaren van den minister van Binnenlandsche Zaken tegen hem werd gevoerd. Aangezien vroegere be roepen op den koning zonder succes waren gebleven, eischte hy thans binnen 24 uur volledige genoegdoening en intrekking van alle minderwaardige beschuldigingen. Wan neer hieraan geen gevolg zou worden ge geven, zou hij, Mac Mahon, het recht zelf ter hand nemen. De verdediger baseerde zijn verdediging hoofdzakelijk op de met elkaar in strijd zijnde verklaringen der verschillende ge tuigen en bestreed in de eerste plaats, dat Mac Mahon, zooals de aanklacht beweert, de bedoeling zou hebben gehad den koning met zyn revolver schrik aan te jagen. Na de behandeling van gisteren zal Mac Mahon weer voor een week in hechtenis ge houden worden. DE NEGUS EN ZIJN FINANCIEN. Hij heeft al het geld van de schat van Mecelik meegenomen. De commissie, welke belast is met het opmaken van de inventaris van den oor- logsschat van keizer Menelik, heeft gecon stateerd, dat Negus Haile Selassie al het goud en zilver van dezen schat heeft meege nomen. Alleen de boeken, tapijten en gods dienstige artikelen heeft hy achtergelaten. De Italiaansche autoriteiten hebben gelast deze zaken aan de koptische geestelijkheid te geven. DE ELECTRICITEITSSTAKING IN MEXICO. In den aanvang van den negenden sta kingsdag heeft de Mexicaansche regeering de bewaking van het Nationale Paleis ver sterkt en de troepen zoowel als de politie opdracht gegeven zich gereed te houden voor alarm. De tegen gisteren afgekondigde algemeene staking is niet doorgegaan. De arbeidersorganen eischen echter een ingrij pen der politie. De bevolking is verontrust en eischt van haar kant ingrijpen van den president. De stakers eischen voorloopige inbeslagneming van de electriciteitsmaat- schappij. De regeering heeft aan dezen eisch tot dsuverre geen gevolg gegeven. DE AANSLAG OP STOJADINOWITSJ. Daders veroordeeld. Het staatsgerechtshof te Belgrado ter be scherming van den staat heeft gistermiddag uitspraak gedaan in de zaak tegen de afge vaardigden, die in verband met den aanslag in de Shoeptsjina op dr. Stojadinowitsj aan geklaagd waren. Arnautowitsj, de voornaamste beklaagde, die de schoten op Stojadinowitsj had gelost, werd tot vyftien jaar tuchthuis en levens lang verlies van eererechten veroordeeld. Dragisia Stojadinowitsj kreeg vijf jaar, Trbitsj vier jaar en Milowanowitsj ander half jaar tuchthuisstraf. Drie beklaagden werden vrijgesproken. INSPECTIEREIS NAAR DE POOL- STATIONS. Vandaag vertrekt de chef van de centrale directie der noordelijke zeewegen, de aca- demicien Schmidt, van Moskou naar Ar- changel voor een inspectietocht door de Noordelijke IJszee, teneinde de werkzaamhe den der ysbrekers en Poolstations te bestu- deeren. Van Archangel zal Schmidt aan boord van den ysbreker Lieke vertrekken. Schmidt is voornemens twee maanden in het Poolgebied 'ififlf ft faffflW"- HET HAAGSCHE ZEDENDELICT. De rechtbank in Haagsche Raadkamer heeft besloten tot de tweede verlenging, met dertig dagen, van de gevangenhouding van den eenigen persoon, die nog gedeti neerd is van de by het zedendelict betrok kenen. CLANDESTIEN VERVAARDIGDE MARGARINE. Inval bij boterhandelaar in Hilversum. Gisteravond werd, wederom na eenige weken speuren door rechercheurs van de Landbouwcrisiswet te Amsterdam, een inval gedaan bij een boterhandelaar te Hilversum. Zy troffen aldaar in een kel der een door twee electrische motoren ge dreven menginrichting aan, welk bedryf juist op volle capaciteit werkte en keurig ingericht was. De margarine werd geheel hygiënisch bereid uit slaolie en plantenvet en verpakt in wikkelpapier met crisis- zuivelmerk. Het bedryf werd op groote schaal gedreven. De samenstelling der margarine werd nauwkeurig nagebootst wat percentage betreft. Een groote hoe veelheid margarine, boterkleursel en eeni ge duizenden (vermoedelijk valsche) wikkels werden in beslag genomen. Ofschoon het clandestien verkregen product niet ondeugdelijk genoemd mocht worden, werd een belangrijk bedrag aan belasting ontdoken. COLPORTAGERELLETJES TE GRONINGEN. Gisteravond werd op de Groote Markt te Groningen gecolporteerd door aanhan gers van de N.S.B. en van Zwart Front. Om half negen ontstond een woorden wisseling tusschen een N.S.B.-er en een Zwart Front-er. Deze laatste moest bij de daarop volgende vechtpartij het onderspit delven. Hij werd aan het hoofd gewond. Inmiddels was een volksoploop ont staan. De politie trad handelend op, maan de aan tot doorloopen en toen hieraan niet werd voldaan, werden vier colporteurs, nl. twee N.S.B.-ers en twee Zwart-Fronters, allen wonende te Groningen, jongens van omstreeks twintig jaar, aangehouden en naar het hoofdbureau van politie overge bracht. In den loop van den avond nadat procesverbaal was opgemaakt, zyn alle vier weer in vrijheid gesteld, de rust op de Groote Markt was spoedig hersteld. MUNTMETER GELICHT. Bij de Amsterdamsche politie is aangifte gedaan van het ledigen van een muntmeter van het electrische net in een woning in de Lindendwarsstraat door een onbevoegde, waarbij een bedrag van zes gulden gemoeid is Eenige weken geleden was het misdrijf gepleegd door een man, die een pet van de G. E. op had en verder voorzien was van een gereedschapstasch. By de officieele controle kwam thans een en'ander aan het licht. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTOR RIJWIEL. Twee gewonden. Op den hoek van den Visschershavenweg en den 3den Zeesluisdwarsweg te Scheve- ningen is gisternamiddag een motorrijwiel bestuurd door den 24-jarigen F. de B., van het St. Aldegondeplein, in botsing gekomen met een personenauto. De motorrijder be kwam een schedelbasisfractuur en zijn 22- jarige broeder, L. J. de B., die op de duo zat. een hersenschudding. Beiden zijn ter verpleging opgenomen in het Roode Kruis Ziekenhuis. ARBEIDER DOOR AUTOBUS OVERREDEN. Gisteravond is de 25-jarige gehuwde ar beider C. Duynker te Medemblik, toen hij zich per rijwiel naar huis begaf door een autobus, waarin een aantal arbeiders van de werkverschaffing in den Wieringermeer gezeten waren aangereden. De chauffeur van de bus had D. willen passeeren en had daarbij niet genoeg uitgeweken, met het ge volg, dat D. onder de bus terecht kwam. Met zware hoofdwonde en inwendige kneuzingen is het slachtoffer naar het zie kenhuis te Medemblik overgebracht. SCHIPBREUKELINGEN TE IJMUIDEN BINNENGEBRACHT. Van een Engelsch jacht. De K. W. 166, schipper H. van der Plas, heeft hedenmorgen te IJmuiden binnenge bracht een drietal schipbreukelingen van een Engelsch jacht, dat 36 mijl noord noordoost van het vuurschip Haaks in nood verkeer de. De drie Engelsche jongelui, resp. 27, 26 en 22 jaar, zyn een ingenieur, een aanstaand ingenieur en een journalist. De logger, die in de nabijheid was, zag de noodseinen en koerste naar het scheepje, welke mast door Jen krachten zuidwestely- ken wind plotseling middendoor gebroken was. Tezelfder tijd was het lek gesprongen. De K. W. 166 nam het jacht op sleeptouw en zette koers naar IJmuiden. Na 45 mijl gesleept te hebben maakte het scheepje ech ter zooveel water, dat het snel in de diepte wegzonk. Het bootje, dat zeven meter lang is, was in het geheel niet zeewaardig. De schip breukelingen zyn daarop door de beman ning van den logger aan boord genomen. Zij hadden een reis gemaakt van Londen via Vlissingen naar Emden en waren nu op weg van laatstgenoemde stad naar Yar- mouth. Voor den logger was deze gebroken reis een leelijke tegenvaller want zy besomde slechts 60.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7