(j&neeutecudea £and= en 3mh&ouw 'fxoouiciaal Jlieuws CASTRICUM Het Noord-Hollands Veevoeder- bureau. BEVERWIJK. dr van balen blanken treedt af. SCHOORL OUDE NIEDORP SCNAGERBRUG HEERHUGOWAARD EGMOND AAN ZEE De vler-daagsche. Te zeven uur Vrijdagavond werd be gonnen met de afwerking van een zeer lijvige raadsagenda dezer gemeente, onder voorzitterschap van den burgemeester. Voor den aanvang der zitting legde het nieuw-benoemde S.D.#lid, mevr. Bakker Pieters, de vereischte belofte af en werd daarna door den voorzitter geïnstalleerd, Een pot roode bloemen op haar plaats was de gebruikelijke attentie op de plaats van de nieuw-gekozene. De notulen werden, na een kleine be merking, goedgekeurd. Benoemd tot lid van de Bedrijvencom- missie, zoowel als tot lid van de commissie voor georganiseerd overleg, mevr. Bakker - Pieters. Door den raad werd een bedrag van 1800 goedgekeurd ter verhooging van de kosten voor ^prbetering en doortrek king van rijwielpaden aan den Heerenweg De raming was bij de begrooting 1936 te laag geweest. Zooals reeds vroeger was gebleken, had den Ged. Staten bezwaar tegen posten voor wegverbetering op Schoutenbosch en den Kramersweg. De raad was bij zijn besluit gebleven. Nu heeft men den middenweg gevonden. De raad krijgt zijn zin betref fende den Kramersweg en geeft daarente gen toe aan de wenschen inzake de zuini ge verharding van Schoutenbosch Eveneens nam de raad een voorstel aan om ter aflossing aan de provincie van schulden van het voormalige electrisch bedrijf der gemeente, de daarvoor benoo- digde gelden te leenen vande provin cie!! Twee posten, ieder groot 25, één voor de gemaakte onkosten bij het afscheid van den oud-gemeente-ontvanger, één als bij drage aan de feestweek van de V. V. V. der gemeente, werden door het college goed gekeurd. De vierde en vijfde suppletoire begroo ting 1936 en de negende suppletoire be grooting 1935 werden zonder stemming aangenomen. Van het gemeentebestuur van Alkmaar was een voorstel ingekomen tot wijziging van de regeling van hulp bij brand. De heeren G. T. Res (R.K.) en B. Res (R.K.) en later nog de heer P. Borst (R.K.) waren tegenstanders van het voorstel, aan gezien eerstens de brandbluschmiddelen der gemeente zelf juist nu zijn aangevuld en vermeerderd. In de tweede plaats met het oog op de hooge kosten, aangezien Alk maar van 40 tot 60 per uur vraagt. De heer Hellinga (S.D.) was, met het oog op de veiligheid en de meer dichte bebouwing, een voorstander. Evenzoo de heer J. de Nijs (R.K.) De burgemeester gaf uitleg. Er is alles vóór een samenwerking. De kosten komen in de tweede plaats. Het verschil steekt in het jaarlijks te betalen vast bedrag en het vermoeden, dat bij geval van nood, de buur-gemeenten toch wel zullen helpen. Daarop mag men het echter moreel niet laten aankomen. Het voorstel werd met 6 tegen 4 stemmen aangenomen. Punt 12 der agenda luidde: Behandeling van de voorstellen tot: a. het aangaan van een contract voor stroomlevering door het P. E. N. voor de gemeente-gasfabriek b. het invoeren van een abonnements tarief voor gasafnemers; c. het uitbreiden van de toonkamerge- legenheid aan de gasfabriek en verleenen van een crediet van 900; d. het verleenen van een crediet voor diverse uitbreidingswerken aan de gem.- gasfabriek; e. zekerheidsstelling voor den klerk van de gasfabriek tot een bedrag van 1000. Ten opzichte van punt a deelde de bur gemeester mede, dat het P E. N. wenschte, dat geen bespreking van het contract zelf in het openbaar zou plaats hebben. Dat wilde blijkbaar zeggen, dat publiek en pers niet mochten weten wat er in de overeen komst stond Het publiek mag blijkbaar zoo nu en dan alleen maar weten, wat het te betalen heeft en wat het, krachtens de besluiten van den raad, zonder vorm van proces te aanvaarden heeft Hier zij ter loops aangehaald, dat ons in de meeste gevallen de weinig krachtige argumenta tie van de heeren raadsleden opvalt. De min of meer timide opmerkingen van den raad vormen nimmer een behoorlijken weerstand tegen de voorstellen, zooals ze gewoonlijk van de burgemeesterstafel in dit geval: van het P. E. N.-kantoor komen. De raad „neemt" ten slotte alles! Tot zelfs het aanvankelijk wilde lid P. de Wildt is na drie zittingen volkomen ge temd. Althans niet voldoende gedocumen teerd. Ook juist het korte debat naar aanlei ding van het in behandeling zijnde punt bewees dit. De protesten uit den raad wa ren mogelijk goed bedoeld, doch konden geen effect bereiken. Men kreeg, door het verwarde debat, geen indruk waar de waarheid lag. En de punten werden ten slotte onveranderd aangenomen. Punt 13 was een voorstel tot vaststelling van de verordening op de heffing en in vordering van schoolgeld. Deze verorde ning was een wijziging op de voorgestelde verordening, door B. en W. ingediend op 14 Juli j.1. en aansluitende op de lager onderwijswet 1920. Aangezien de heer C. Tol (R.K.) zeide de nieuwe berekening niet te kunnen om slaan op het bestaande, doch geloofde, dat het duurder geworden was; aange zien de heer Hellinga eerlijk toegaf uit deze regeling geen wijs te kunnen wor den; aangezien zelfs de voorzitter memo reerde, dat ook B. en W. er niet geheel in thuis konden raken, omdat het geheel ge baseerd was op nieuwe voorschriften van buitenaf; aangezien dit alles, ligt het niet op den weg van den overzichtschrijver een duidelijk beeld te scheppen. Inmiddels adviseerde de voorzitter het voorstel maar alvast aan te nemen, onder wijl B. en W. diligent zouden blijven ten opzichte van eventueele fouten. En de raad deed zulks, begrepen of niet be grepen. Een voorstel tot verhooging van de sub sidies voor t. b. c.-bestrijding werd even eens aangenomen. Hierbij bleek opnieuw de „goede" ge woonte om in de raadszaal eenvoudig te verzwijgen, wat men voor zich houden wil. Wij zouden willen vragen: Waarvoor heeft een raadszaal dan een publieke tri bune? En waarvoor pers-vertegenwoordi gers? Tot leden van de commissie van onder zoek voor de aangeboden gemeentereke ning 1935, werden op voorstel van B. en W. benoemd de heeren B. Res, C. Tol, Hel linga en Aukes. Het slot van de vergadering bewees dat er iets toch niet geheel in orde schijnt in de regeering van de gemeente Castri- cum. Of met iedere regeering. Wij missen hier de plaatsruimte, en ook den zin, hier op diep in te gaan. Maar onze moderne tijd vertoont een zonderling beeld. Het ware te wenschen, inmiddels, met de practijk van Castricum tot voorbeeld, eens 'n uitvoe rige studie te publiceeren over de publiek rechtelijke gemeentegebruiken van onzen tijd. Het verslag van het Noord-Hollandsch Vee' voeder-Bureau over 1935 vermeldt het vol gende: Samenstelling van de commissie. Deze ondergang in 1935 een uitbreiding door de splitsing van Noordholland wat be treft het veeteelt-consulentschap in 2 dee- len, een Noordelijk en een Zuidelijk deel, begrensd door het Noordzeekanaal en het IJ. De heer ir. Rijsenbeek, Rijksveeteelt-con sulent te Utrecht, kreeg het Zuidelijk deel als ambtsgebied toegewezen en werd dien tengevolge als Lid aan het Veevoeder- Bureau toegevoegd. Reorganisatieplannen Aangezien in 't laatste van 1934 van den inspecteur van den landbouw op ons ver zoek bericht was ontvangen, dat het Vee voeder-Bureau voor het jaar 1934 nog een subsidie van 750 zou worden verleend, hebben wij gemeend, ter wille van het be houd van een gecentraliseerde leiding bij de voorlichting op het gebied van de veevoe ding in Noord-Holland, een beroep te moe ten doen op de medewerking der beide con- fessionneele landbouw-organisaties in Noord holland, te weten de afd. Holland-Brabant der Christ. Boeren- en Tuindersbond en den R.K. Diocesanen Land- en Tuinbouwbond in het Bisdom Haarlem (L.T.B.) De vrijwillige reorganisatie van 't Vee voeder-Bureau in den geest door ons be doeld, is in 1935 niet geslaagd. Waar op de Rijks-begrooting Afd. Land bouw voor 1936 een grooter bedrag voor subsidieering der Prov. Veevoeder-bureaux is uitgetrokken, is tevens als uitvloeisel van deze subisdieering en het zich afteekenen van een ongeveer gelijke werkwijze bij alle Prov. V.B. door den directeur-generaal van den landbouw besloten, een Rijksreglement te ontwerpen, waarin de werkwijze van deze V.-B.'s in groote trekken is vastgesteld, een en ander dus betrekking hebbende op de besteding der rijksgelden en waarin tevens wordt vast gelegd de samenstelling van de V.B., n.1. door de Prov. Algemeene Landbouw-organisaties. Een reorganisatie, welke wij ons hadden voorgesteld langs vrijwilligen weg te berei ken, zal dus tenslotte toch moeten komer., met deze verschillen, dat het nu min of meer van boven wordt opgelegd en dat thans de z.g.n. specifieke landbouw-organi saties, als de Vereeniging van Oudleerlin gen der R.L.W.S., Bond van Melkveehou ders, Coöp. Aankoopvereenigingen, direct geen vertegenwoordigers in het V.B. zullen kunen aanwijzen maar enkel indirect via het overleg met de Centrale Landbouw-or ganisaties. Adviezen. Deze kunen worden verdeeld in: a. Collectieve schriftelijke adviezen, hier mede worden bedoeld mededeelingen in den vorm van circulaires, welke worden ver spreid via de Coöp. Zuivelfabrieken, de Coöp. Aankoopvereenigingen en/of worden geplaatst behalve in de in Noordholland verschijnende vakbladen, in een pl.m. 20- tal plaatselijke dag- en weekbladen. Van een tweetal circulaires, te weten: Mededeelingen met een prij zenbalans" en .Voorbeelden van goede rantsoenen" zijn in Februari en November 1935 elke keer pl.m. 6000 ex. verspreid via de Zuivelfabrieken en Coöp. Aankoopvereenigingen. De navolgende mededeelingen zijn enkel geplaast in de vakbladen en een 20-tal prov. plaatselijke dag- en weekbladen: Mineralen v. melkvee; De beteekenis van ondermelk en magere melkpoeder; Bloembollen als veevoer;! Levertrine; De beteekenis van het Veev.-Bur. Wij meenen op deze wijze zoo veel mogelijk alle wegen te benutten, om die onderwerpen onder de aandacht der vee houders te brengen, welke op een bepaald moment noodig zijn. b. Individueele schriftelijke adviezen, waar mede- wij bedoelen de verstrekte adviezen op mondelinge of schriftelijke aanvraag. In het afgeloopen jaar zijn pl.m. 500 brieven met adviezen verzonden, waarbij één brief veel al een samenvatting was van meerdere adviezen. c. Mondelinge adviezen. Mondelinge ad viezen worden vooral gedurende de stal- periode zoo mogelijk gegeven op de zit dagen: Dinsdag te Purmerend; Donderdags te Schagen; Vrijdags en Zaterdags te Alk maar; Zaterdags te Hoorn en Maandags te Amsterdam. <3. Adviezen via de zgn. „Stalvoeder-con- trole"a. Hiermede worden bedoeld de door het V.B. verstrekte adviezen via voeder controleurs. Als voeder-controleurs worden hoofdzakelijk gebezigd oud-leerlingen van lagere landbouwscholen en landbouwcur- sussen, en eenige andere personen, die daarvoor geschikt zijn. Deze voeder-contro leurs ontvangen daarvoor een financieele vergoeding. Voor den aanvang der strl periode wordt de medewerking van do Hoofden van lagere landbouwscholen en van verschillende oud-leerlingen hiervoor te kri.jgen. Ook fungeeren enkele melkcon- troleurs als voedercontroleurs. Het werk van deze voeder-controleurs be- staat hierin, dat zij bij die veehouders, die daartoe den wensch te kennen hebben ge geven, de wijze van voeren controleeren, door van één dier of van 1 stal 2 stuks, pei groep gelijksoortige dieren (kalveren, drach tige pinken, vaarzen, oude koeien, hetzij oudmelks, nieuwmelks, melkende mester») het verstrekte voer wegen, dit noteeren od daarvoor beschikbaar gestelde formulieren en deze toezenden aan het V.B. Het VB. beoordeelt deze rantsoenen en adviseert. De adviezen worden mondeling door de voe der-controleurs ter plaatse besproken Ook worden deze invulformulieren gra'is beschikbaar gesteld voor leerlingen van lagere landbouwscholen en van landbou w- cursussen, die voor de invulling evenwel geen fnancieele vergoeding ontvangen. Wat de stalperiode 1934/35 betreft, dient afzon derlijk vermeld te worden, de groote mede werking van de hoofden der lagere land bouwscholen en de leerlingen der scholen te Spanbroek en te Hoorn, terwijl ook een melkcontroleur van de zuivelfabriek te St Maartensbrug, oudleerling R.L.W.S. te Scha gen, zeer verdienstelijk werk heeft ver richt. Het aantal op deze wijze verstrekte ad viezen (-formulieren) heeft in de stal- periode 1934/35 ongeveer bedragen 1500 st. en wanneer wij ongeveer 4 formulieren per bedrijf rekenen, dan betreft die pl.m. 400 bedrijven en voor het Zuid. deel pl.m. 157 bedrijven. De vergoeding, welke gegeven wordt, is er één per stal, mits per stal minimaal 5 goed ingev'ude formulieren worden ingezonden. Het spreekt vanzelf, dat wij ons over de deelname ten zeerste verheugen, niet om dat wij om werk verlegen zijn, maar omdat wü de overtuiging hebben, zeer nuttig werk te doen. Waar wij aan de voedercontroleurs een financieele vergoeding in het vooruitzicht hadden gesteld, heeft dit zeer zeker de deelname zeer gunstig beïnvloed. Wel heb- bij wy geen toezegging kunnen doen over de hoegrootheid van het bedrag per stal, omdat wij niet over een geldbron beschik ken, waaruit wij kunnen putten naar be hoefte. Wij ontvangen diverse subsidies, w.o. een vrij belangrijk bedrag van het Rijk en van de H. M. v. L., het totaal bedrag aan inkomsten is toch bescheiden, zoodat hier tevens het gevaar schuilt, dat bij een te groote deelname de spoeling te dun wordt, acht jaar diende. Vervolgens stond hij te In veel gevallen is ons wel gebleken, dat op de wijze van voeren soms vrij belangrijk bespaard kan worden. De voorkomende fouten zijn van zeer uiteenloopende aard. Te royaal voeren komt meer voor dan te zuinig. Eén rubriek maakt hierop een uit zondering en dat is wel het jongvee, kalve ren, pinken, vaarzen, welke in verhouding tot het oudere vee, in het algemeen geno men, nogal vaak aan den krappen kant be deeld worden. Vaak wordt nog gezondigd tegen eiwit verhouding van het krachtvoermengsel, dat soms onnoodig te eiwitrijk, dan weer te eiwitarm is. Vooral in gevallen waarin men over vrij veel bieten beschikt, hebben velen nog de neiging in het krachtvoer het graan- meel neg een vrij belangrijke rol te laten spelen. Ook bij het melkend mesten worden vrij veel fouten gemaakt, niet zoozeer bij koeien die nog vrij veel melk geven, maar vooral bij die, welke zeer weinig meer geven. Deze geeft men vaak veel te groote hoeveelheden eiwitrijk krachtvoer. Tenslotte wordt in zeer veel gevallen nog te weinig gezocht naar de meest goeö- koope combinatie van krachtvoermiddelen. Brochures. Het Veevoeder-Bureau heeft gepoogd via de Coöp. Zuivelfabrieken, Coöp. Aankoop vereenigingen en Zuivelfabrieken zijn, zoo veel mogelijk brochures onder de veehou ders te verspreiden, betreffende: 1. Ondermelk (brochure van het Departe ment); 2. Gemengde Voeder, van Dr. Grashuis. Van de brochure „Gemengde Voeders" zijn in 1935 pl.m. 3000 exempl. verkocht. Bloembollen-export. Gedurende het eerste halfjaar bedroeg de uitvoer in ronde cijfers aan gewicht 4.302.000 K.G. voor een waarde van 1.8.12.000. Vorig jaar waren deze cijfers 4.115.000 K.G. en 1.763.0000. HENSBROEK. Tuinbouwvereeniging. De algemeene vergadering van de Tuin bouwvereeniging „Ons Belang" werd Don derdagavond 7)4 uur in café Mantel gehou den. De opkomst was goed. De voorzitter, de heer Joh. Koning, open de de vergadering en sprak er zijn voldoe ning over uit, datzoovelen waren opgeko men. Dan memoreerde spr. den stand en de op brengst der vroege aardappelen van het vorig jaar en dit jaar. Het vorige jaar, zeide spr., was de oogst totaal verwoest en wer den geen aardappelen gerooid. Dus kwam er ook geen geld voor terecht. Dit jaar is er een prachtig gewas, met een zeer goede op brengst. Bjj sommige zelfs best. Nu ver woest de ziekte bijna alles, dus zijn er ook weer geen ontvangsten. Het is wel droevig, zeide spr., zooals het noodlot hier de tuin ders grijpt. De ziekte onder de aardappelen is zoo groot, dat wel de helft verloren gaat, bij sommigen nog meer. De heer K. Bobeldijk vroeg, waarom de besprekingen over het verdedigen van het punt verplicht veilen van al'e producten door de afgevaardigden op de algemeene vergadering niet in de notulen staat vermeld. De secr. zal zorgen, dat dit alsnog in de notulen komt. Daarna werd door den voorzitter gespro ken over het terugkomen van gekuilde aardappelen. Spr. was in verband daarmede met den heer Speets naar Broek op Lan- gendijk geweest om eens te kijken hoe Dr Van Balen Blanken, die meer dan een kwarteeuw op eminente wijze den Nederlandschen Kolfbond als vO°r/iU»'i heeft geleid, meer dan 40 jaar hoofdbe stuurslid was, en het vorige jaar op schit terende wijze het 50-jarig herdenking®, feest heeft georganiseerd cn geleid, hooft zijn ontslag als voorzitter ingediend, o, Ned. Kolfbond verliest in hem een zijner beste leiders en organisatoren. het er daar nu wel toeging. Het is niet tegengevallen, ofschoon er dingen gebeurden, die hun niet direct aanstonden. Verder deelde de voorzitter nog mee, dat het hoofdzakelijk in de zieke aardappelen zat, dat de vorige week alles was terug ge komen. Door verscheidene sprekers werd naar voren gebracht, dat het van den koop man ook niet goed is, om als hij bij een boer enkele zieken vindt, de geheele party te weigeren. Dan wordt iedereen de dupe van een enkeling. De heer Jn. Swinkels schreef dit toe aan gemis van zelfstandigheid van den keur meester. Het is verder door het rumoer met doenlijk een goed verslag van deze vergade ring te maken. Het einde was, dat gepro beerd zal worden om een keurmeester te krijgen, die controleert hoeveel zieke aard appelen er uit vallen, en dat actie gevoerd moet worden, evenals in andere plaatsen om de zieke aardappelen uitbetaald te krij gen. Dit werd algemeen door de vergadering goedgevonden. Door den heer Joh. Langereis werd verslag uitgebracht van 'n te Broek op Langendijk gehouden vergadering van slaboonenbou- wers. Deze vergadering is door drie leden van onze vereeniging bezocht en ging in hoofdzaak over het zoo langzamerhand be kend geworden verplichte veilen van sla- boonen te B. en niet te Alkmaar. Op een vraag van een der aanwezigen of het nu absoluut verplicht is, werd bevesti gend geantwoord. Door het bestuur werd medegedeeld, dat de schipper bereid is de slaboonen dagelijks per auto af te halen, wat volgens hen een stap in de goede richting is. B(j de rondvraag kwamen de gemoederen over dit verplicht veilen geweldig in opstand Het is trouwens te begrijpen, dat door al de dwangmaatregelen de gemoederen steeds opgewondener worden, daar het steeds ten koste gaat van de portemonnaie der tuin ders. Buurtfeesten. Schoorl heeft weder zijn buurtfeesten gehad. Met het weder was het goed ge troffen. Zaterdagavond was het de etalage wedstrijd waarmede de feesten werden ge opend. De verschillende zaken hadden hun beste beentje voorgezet en van hunne etalages veel werk gemaakt. En toen de duisternis viel en kunstlicht een en ander op zijn voordeeligst deed uitkomen, was er een gezellige drukte langs de straat Di prijzenbeoordeeling was aan het publiek evenals vorig jaar, en menig stembiljet werd ingevuld, nadat nauwkeurig alles was beoordeeld. Bij de opening van de stembus bleek, dat 236 stemmen waren uitgebracht, een veel lager aantal dan in 1935. De etalage s van den vleeschhouwer den heer Jb. Kuyper, had met 97 stemmen den eersten prijs; de fruitwinkel van den heer P. Beeldman, den tweeden; de zuivel- zaak van den heer Gutter den derden- de drogisterij Het wapen van Schoorl den vierden en de kapperszaak van den heer Beker den 5en prijs. Particulieren hadden gezorgd voor ver lichting aan de straat vóór hunne zaken Vooral „De Roode Leeuw" zag er heurig In de beide café's was er bal, bh den heer Schuyt op de muziek van de A B C- oZni y dCn heer Timerman een heel tiidon'uj 6n bal«elegenheid. By Des Zond61" VeuVf"im° voor den dans. Des Zondags hadden de V. V V en de buurtvereniging op het Sportpark ceï SS,«ehrj.'i'race voor "•«wIMel.n se- Ze hadden goed gedaan om de leidine hiervan in handen te geven van den kende sportman den heer Jan Moeiies die gezorgd heeft om een keurige regeliniz en eeï, ®ar„d'«e aantrekkelijkheid. De7I .11 ryders had z>ch opgegeven and\V glVnabüikyk d™ motorrijwiel te ku'nrum" K m«t hun menig Leiliike hind °mKaan' waardoor nomen wïd.'tWast-T ?,IatU «e" mooi gelegen snort 1 ^er 8ezelüï op het was het PUbHek ?eepUr ThgrWaS "^nde: Th. Groen te Broek op Langendijk 1 min. 50 *ec., 0 «trefpunten; 2e pr. R. Ru« te Heerhugowaard 1 min. 32 sec., 3 «tref punten; 3e pr. C. Groen te Venhuizen 1 min. 55 MC., 3 «trefpunten; 4e pr. J. Zee man te St. Maarten 1 min. 44 «ec., «tref punten; 5e pr. D. Swarte te Heerhugowaazi 1 min. 48 «ec., 6 «trefpunten: 6e pr. C. Wit te Medemblik 2 min. 6 «ec5 'trefpunten; 7e pr. P. de Groot te Broek op Langendijk I min. 55 «ec.. 6 «trefpunten. Vermelden we nog. dat de voorzitter van V. V. V.. de heer C M. Winder, de aan wezigen welkom heette, en dank bracht aan den heer Moeyet en zijn collega voor de goede medewerking. Des avonds was het weder een gezel lige drukte in de met vele lampions ver lichte buurt Schoorl. Ook nu hadden de beide dansgelegenheden een goed bezoek. Evenals in 1933 is het buurtfeest weder goed geslaagd, en. ofschoon veel een voudiger van opzet dan het vroegere zomerfeest. lijkt ons dit buurtfeest voor neringdoenden en zomergasten veel aan trekkelijker en wel zoo gemakkelijk uit te voeren. Een goed draaiorgel zorgde ook op de Zondag weder voor een gezelligen sfeer. De VierdaagiriM. De heeren Cern. van Duin en P. Ruis Az., beiden leden van de plaatselijks gym nastiek vereen ïgmg „Olympia" hebben de Vierdaagsche te Nijmegen met goed gevolg medegemaakt. PI.kU.ltlk Muc- Vrijdagavond vergaderde de vereeni ging plaatselijk belang ten lokale van den heer Feijs. De rekening 1935,1936 werd in orde be vonden. De ontvangsten hebben bedragen 166-65 en de uitgaven 188 32, zoodal. aangariM het jaar begon met een saldo van 31.01, op het einde van het boekjaar nog 31.51 in kas was. In de vacature M. Poen (niet herkiesbaar) werd tot lid van het bestuur gekozen de heer Biersteker. Ten aanzien van de kermis werd besloten om wederom, evenals vorige jaren, kinder spelen te houden, terwijl tevens getracht zal worden om een voetbalwedstrijd Oude Nie- dorp-Nieuwe Niedorp te orgamsearen. De volksspelen zullen dit jaar niet plaats vinden. De heer van Zoonen merkte ta dien aanzien op, dat zuinigheid moet worden be tracht in verband met den te houden tocht van ouden van dagen, daar de subsidis* hiervoor verminderen. Tm.v. de kindersp*" len werd o.m. het idee geopperd om hin derniswedstrijden te houden met de fiat*- Besloten werd den tocht van ouden van dagen te doen doorgaan. Na eenige duscus- sies werd besloten om dien op denzelfden voet te doen plaats hebben als vorig jaar. Brug w achter. Tot brugwachter aan de brug over het nieuwe kanaal Stolpen-Schagen is ta Sch*- gerbrug benoemd de heer A. Prop te Bar- singerhorn. Aardsppelsiakte. Het uitzoeken der gekuilde „doorgc- loopen aardappelen" is voor vele tuinders een ontgoocheling, nu het blijkt hoe gewei" dig de ziekte in vele dezer kuilen heef huis-gehouden. Onze plaatsgenoot, de heer J. Breetvclt. heeft wederom met succes de vier-daagsct>e afstandsmarsch deelgenomen. Dit ts de vier de maal ln successie, dat de heer Breetve deze prestatie leverde. Oefening der Reddingsbrigade Zaterdagmiddag hield de Egmond***^ Reddingsbrigade weder de jaarlijksche oe'e^ ningen tijdens het badseizoen. Onder te belangstelling werd gedemonstreerd h een drenkeling gered wordt, zoowel 7-we,J mende, als met het lijntoestel of met vlet. De tijdens deze oefening gchoudc strandcollecte bracht ruim 30 op.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10