Aqenda ^natgte Aetichlat zzzzr*op d' 8ro",t Weer&eeicht Vanmiddag de beslissing? De legere der opstandelingen ernstig verzwakt. De strijd om San Sebastian. Het Corps Diplomatique verlaat San Sebastian. Onze gezant uit Spanje vertrokken. Koning Edward niet naar Frankrijk. 24 S.A.-lieden gedood. Uit Spanje terug. Ronde van de Beemster, JulL Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 91 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Aug. eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 10—5 en 7—9 uur; 's Zondags van 10 tot 9 uur. Bioscopen. City-theater, Maandag, 7.45 uur, hoofd nummer Blonde Venus (rom.); hoofdrollen Mariene Dietrich en Gary Grant. Toegang boven 18 jaar. Dinsdag, 7.45 uur, hoofdnummer Teeken des Kruises (relig.); hoofdrollen Claudette Colbert en Elisa Landi. Toegang boven 18 jaar. Woensdag, 2.30 en 7.45 uur, hoofdnummer Privé-Secretaresse (rom.); hoofdrollen Re- nate Müller en Felix Bressart. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag, 7.45 uur, hoofdnummer Mad ehen in Uniform (dram.); hoofdrollen Doro- thea Wieck en Hertha Thiele. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De circuskoning (episoden uit de Am. en Europ. cultuurgeschiedenis); hoofdrol Wal- lace Bury. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het mysterie van de 39 stappen (avont.); hoofd rollen Robert Donat en Madeleine Carrol. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half 8, tot en met Maandag, hoofdnummer Het leven van Pas teur (hist); hoofdrol Paul MunL Toegang voor eiken leeftijd. Vanaf Dinsdag hoofdnummer De wilder nis roept (sens.); hoofdrol Harry Piel. Toe gang boven 14 jaar. Maandag 27 Juli 25 uur, herv. kerk te Egmond aan den Hoef, tentoonstelling handwerken; half 8 Verloting. Dinsdag 28 JulL 8.30 uur, openluchttheater te Bergen, derde opvoering van het blijspel Romanesk. Woensdag 29 JulL 7.30 uur, Alkmaarsche Wielerbaan, wed strijd tusschen rijders van wereldvermaard heid richten, die door de rebellen worden uitge zonden, tegen te spreken, want het kan op dezelfde golflengte uitzenden als de sta tions die in handen der rebellen zijn. t Twee muitende regimenten te Madrid. Het hoofdkwartier van generaal Mola deelt mede, dat gisteravond te Madnd twee regimenten, die tot dusver de re geering trouw waren gebleven, in op stand zijn gekomen en er in geslaagd zijn, uit de Spaansche hoofdstad te ontvluchten, om zich bij de militaire beweging aan te sluiten. Cartagena in handen der regeering. Cartagena is na een verwoed gevecht in handen der regeeringstroepen gevallen. Regeeringstroepen doen een uitval. Het blad „Informaciones" verneemt, dat een krachtig offensief door de regeerings troepen is ingezet op het Sierra-de-Guada- rama-front. Hieraan wordt door vliegtui gen, artillerie en infanterie deelgenomen. Mededeelingen der regeering. Gisteren is het te Madrid volkomen kalm geweest. Om 10 uur gisteravond deelde de regeering per radio o.a. het volgende mede: „Aan het noordelijk front is de macht der opstandelingen in het Guadarama-ge- bergte gebroken. Indien dé regeeringstroe pen niet oprukken, dan is dit omdat zij zich zouden houden aan 't bevel, dat uit tac tische overwegingen van hoogerhand is gegeven. Boeren in de provincie Avila heb ben de wapens opgenomen en rukken thans naar de hoofdstad om aan de zijde der regeeringstroepen tegen de opstandelingen te strijden. De laatste verzetshaard te San Sebastian is verminderd. Cadix, Sevilla, Saragossa en Logrono zijn door de regee- ringsvliegtuigen gebombardeerd. De gou verneur van Malaga heeft aan de electrici- teitswerken te Guadiana order gegeven, den stroom af te snijden te Sevilla, Cadix en Algeciras, welke plaatsen door rebellen zijn bezet. „Oeuvre" voor steun aan de Spaan sche regeering. Het Parjjsche socialistische blad „Oeuvre" schrijft: Iindien onze regeering de wettige Spaansche regeering, zij het ook maar offi cieus, had gesteund, zou zü niet op een slechte kaart hebben gezet. Zij heeft zich hiervan laten weerhouden, en wij blijven thans neutraal. Indien er Franschen zijn, die zich aan de zijde der Spaansche republie- einen scharen, om hen te steunen in de verdediging van hun vrijheid, doen zij niets anders dan een gebaar herhalen, dat in de geschiedenis meer is voorgekomen, en dat wu met hebben moeten betreuren: het ge baar van Beaumarchais en dat van La- fayette. De Spaansche minister van oorlog heeft gisteren den geheelen dag aan het gevechtsfront in het Guadarrama-ge- bergte doorgebracht. De berichten, welke gisteravond laat zijn binnengekomen, bevestigen, dat de opstandelingen in de Guadarrama-ber- gen over slechts 7 a 800 man beschik ken en dat hun artillerie gedeeltelijk is vernield door de regeeringstroepen, die erin geslaagd zijn, stukken zwaar ge schut bij tot den top van den Leon-pas te sleepen. Men gelooft, dat de opstan delingen slechts de beschikking hebben over drie vliegtuigen van gering ver mogen, die ongeschikt zijn voor het ge vecht, en waarvan de basis te Burgos gevestigd zou zijn. De opstandelingen vechten dapper, doch hun positie schijnt hopeloos. Giste ren hebben regeeringsvliegtuigen de loopgraven en fortificaties der opstan delingen gebombardeerd. De regeerings troepen hebben uit Aranjeuz verster kingen ontvangen. De loyaliteit der of ficieren te Aranjeuz werd betwijfeld, en daarom zijn de soldaten zelf naar het front vertrokken. Men verwacht, dat vandaag tegen het einde "tn den middag definitief tot den aanval zal worden overgegaan. Uit San Sebastian verluidt hedenmorgen, dat de regeeringstroepen in den loop van den dag zullen trachten, de opstandige re gimenten in de buiten de stad gelegen ka zerne Loyyola aan te vallen. Zij zouden vol gens hun zeggen de taktiek willen toepas sen, de naar de kazerne oprukkende troe pen vooraf te doen gaan door vrouwen en kinderen, om op deze wijze den opstande lingen het schieten onmogelijk te maken. Bij het departement van buiten- landsche zaken is heden een telegram ontvangen van den Nederlandschen gezant in Spanje, waardoor het be richt, dat hij uit San Sebastiaan is vertrokken, bevestigd wordt. Onze gezant en de gezantschaps secretaris bevinden zich thans over de Spaansche grens en wachten in hun tijdelijke verblijfplaats de verdere ontwikkeling der dingen in Spanje af. De gezant heeft in zijn telegram nog medegedeeld, dat het geheele corps diplomatique uit San Sebastian is vertrokken. Zijn vacantiereis uitgesteld. In verband met de gebeurtenissen in C. anje, heeft koning Edward, die zijn va- cantie aan de Azuurkust in Frankrijk zou gaan doorbrengen, besloten, Engeland niet te verlaten, teneinde te vermijden, dat de autoriteiten, die over zijn persoon moe ten waken, teveel werk wordt bezorgd. Auto in het Zwarte Woud veron gelukt Zondagmiddag heeft op een hellenden weg te Besenfeld bij Stuttgart een zeer ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij twintig menschen het leven hebben verloren. Een S. A.-af deeling uit Mannheim maakte een uitstapje naar het Zwarte Woud. In een vrachtauto met aanhang wagen hadden 63 mannen plaats geno men. De auto reed uit het Neckardal over Altensteig naar Beselfeld en moest vandaar langs de Besenfelder helling naar het Murgdal afdalen. De bestuur der kende dezen weg blijkbaar niet en reed op de verkeerde versnelling, zoo dat de vaart van de wagens steeds grooter werd en tenslotte minstens 60 kilometer bedroeg. In een bocht gebeurde het ongeluk. De wagens reden over den wegrand en stortten bijna vertikaal naar beneden. Zij vielen ongeveer 8 meter. Alle in zittenden werden uit de wagens ge slingerd en verschillenden kwamen daaronder terecht. Vijftien S. A.-man- nen waren op slag dood, vier stierven korten tijd later. Bovendien is een meisje bij het ongeluk om het leven ge komen. De overige inzittenden werden allen gewond. Sommigen zwaar, anderen minder ernstig. De bestuurder is gearresteerd en in een cel van een ziekenhuis opgenomen. Het aantal dooden als gevolg van het auto-ongeluk is tot 24 gestegen, daar van nacht nog een doode is gevonden en 3 verongelukten in de ziekenhuizen zijn ge storven. NEGUS VESTIGT ZICH IN ZUID ENGELAND. Het agentschap Stefani meldt, dat Tafarl, Italjaansche nieuwsbureau den Negus bedoelt, besloten heeft, zien bevend met zijn gemalin aan de Zuidkust van Engeland te vestigen. HEVIG NOODWEER IN TURKIJE. Hevige onweders hebben Istanboel geteis terd, en in verschülende deelen der stad hebben overstroomingen plaats gehad, ten gevolge waarvan talrijke huizen vernield zijn. Vier boeren zijn door den bliksem ge dood en 5 gewond. De scheepvaart tus schen de eilanden in de zee van Marmora moest worden stilgelegd. De expresse-trein Ankara-Is tan boel ondervond 15 uur vertra ging. De onweders zijn gevolgd door een dikken mist, die het verkeer ten zeerste be lemmerde. Wat er te Barcelona «s gebeurd. De groep van den Nederlandschen Arbei der-Sportbond, die aan de volksolympade zou deelnemen, welke deik weck te Barce lona zou worden gehouden, maar tengevol ge van de opstandige beweging in Spanje niet is doorgegaan, is te Amsterdam terug gekeerd. De leider van deze groep, de heer A. F. Muller, heeft ons het een en ander meegedeeld, hetgeen hij te Barcelona heeft meegemaakt. Toen hij met zijn groep van 42 personen de vorige week Zaterdag te Bar celona kwam, werd reeds de stad in staat van verdediging gebracht. Aan de prefec tuur van politie werden machinegeweren opgesteld, terwijl dit ook gebeurde op an dere plaatsen der stad. De bevolking was op straat, maar was heel rustig. De arbeid was overal neergelegd. In den nacht van Zaterdag op Zondag on geveer om twee uur brastte het rumoer los. Uit Hotel Colon op de Plaza del Cataluna en andere gebouwen trokken royalisten en fascisten tegen de arbeiderswijken, die meer aan de haven liggen, op. Door de poli- tietroepen en de arbeidersmilitie werd de aanval echter afgeslagen en de pogingen der anti-regeeringsgezinden om zich te vereen i- gen tot een gezamenlijken aanval mislukte. Zelfs toen de royalisten en fascisten Zon dags versterking hadden gekregen, werden zj door de arbeiderstroepen teruggedreven, en werd hotel Colon door de arbeiders mili tie genomen. Toen uit de kerken Zondag morgen op de arbeiderstroepen werd ge schoten, heeft men deze in brand gestoken Maandagmorgen was de rust in de stad teruggekeerd. Formeel was, zoo zeide ons de heer Muller, de regeering de baas, maar reëel is het de arbeidersmilitie. Hoe hevig de gevechten Zaterdagnacht en Zondag in de straten van Barcelona zijn geweest, kan men opmaken uit het groote getal aan dooden. Naar de heer Muller ver zekerde kwamen er 700 dooden te betreu ren. Dnsdagmorgen gingen alle levensmid- celenwinkels weer open. D.w.z. de luiken bleven nog gesloten, maar de deuren der winkels waren niet meer op slot. Ook deel de de heer Muller ons nog mede, dat in de stad niet is geplunderd. Er zijn wel een aan tal huizen van royalisten leeg gehaald en op straat is de inhoud in brand gestoken. Men heeft voorwerpen van groote kunstwaarde Bespaard en naar de musea gebracht. Door de arbeidersmilitie met de politietroepen worden door de geheele stad in autos ge patrouilleerd, Dinsdag werd het parool uit gegeven om niet anders van de vuurwape nen gebruik te maken dan bU uitersten noodzaak Nadien is het heel rustig geweest in de stad. Wat het overige deel van het land be treft, had de heer Muller gehoord, dat er nog twee groote haarden van verzet zijn, n.1. Saragossa en Sevilla. Uit Barcelona z(|n 7000 man militietroepen in de richting van Saragossa vertrokken en zouden uit Madrid en enkele andere steden ook militietroepen onder weg zijn. Tegen Sevilla zouden gewa pende mijnwerkera optrekken. Het ergs verzet vreesde men nog uit Noord-Afrika. De spelen zijn niet doorgegaan, omdat zoo ongeveer alle leden van het comité, die de spelen had voorbereid, mede naar de wa pens hadden gegrepen. De vele vreemdelingen, die te Barcelona waren, hebben weinig gevaar voor hun leven geloopen. Omtrent de terugreis deelde de heer Muller onj mede, dat zich twee ge legenheden voordeden. De Spaansche overheid stelde, daar de treinen niet loopen, scheepsgelegenheid ter beschikking, maar ook door den Nederland schen consul, de heer Ch. J. N. Daubanton, die in den rumoerigen dagen alles gedaan heeft wat maar eenigszins mogelijk was om zijn landgenooten te helpen, was scheepsge legenheid gevonden op het stoomschip „Tiberius" van de K.N.S.M., dat de haven was binnengeloopen. Aan boord van dit vrachtschip, dat een passagiersaccomodatie heeft voor 21 personen, scheepten zich 95 landgenooten in. Het bracht hen naar Port Vendres in Frankrijk. De heer Muller was vol lof over de behandeling aan boord. On danks de talrijke overbevolking aan boord heeft ieder behoorlijk zijn ontbijt en tweede ontbijt gehad. Men heeft dan ook een schriftelijke dank betuiging door allen onderteekend den ge zagvoerder overhandigd. Bovendien heeft men een inzameling gehouden. De helft daarvan werd bestemd voor de bemanning, de andere helft zal gestort worden in het Dorus-Rij kersfonds. Tenslotte deelde ons de heer Muller nog mede, dat het in het voornemen ligt de volks-olympiade zoo mogelijk in September te houden. BRAND TE MASSAWA. Door ontploffing in munitiemagazijn. Te Otuhlo bij Massawa heeft tengevolge van zelfontbranding een ontploffing in een munitiemagazijn plaats gehad. De brand, die op de ontploffing volgde, werd snel gelo- caliseerd en gebluscht. De schade bleef be perkt tot het verlies van een deel der mu nitie. Er zijn geen slachtoffers te betreuren, terwijl ook het in de nabijheid liggende vliegveld geen schade heeft geleden. Bij dezen brand zouden tien personen lichte verwondingen hebben opgeloopen. ONTHULLING MONUMENT VAN YTMY. Koning Eduard VIII heeft gistermiddag te Vimy in Frankrijk hej, ter eere van de in den grooten oorlog op deze plaats gevallen Canadeesche soldaten opgerichte monument onthuld. Hij hield daarbij een korte toe spraak, welke hij als volgt besloot: In een geest van dankbaarheid voor het voorbeeld, dat gegeven is door de in den oorlog gevallen kameraden en uit eerbied voor bun toewijding en trotsch op het feit, hun kameraad te zijn geweest, onthul ik dit monument voor de Canadeesche gevallenen. Na twee minuten stilte antwoordde de president der Fransche republiek, Lebrun, den Engelschen koning, waarbij hij de hoogste solidariteit in herinnering riep, welke altijd de daden der menschen moet leiden. Moge deze solidariteit, zoo eindigde de president, steeds meer de voor de on zekerheden van de toekomst huiverige vol ken tot elkander brengen in een weldadigen vrede. VLIEGONGELUK BIJ AANKOMST VAN DE "QUEEN MARY". Toen de „Queen Mary" het lichtschip Ambrose naderde, is een vliegtuig, waar mede negen persfotografen het schip tege moet vlogen, in zee gestort. De „Queen Mary" veranderde onmiddellijk van koers, doch een Amerikaansch schip, dat zich in de nabijheid bevond, bereikte het eerst de plaats van het ongeluk. Gemeld wordt, dat een der inzittenden van het vliegtuig om het leven is gekomen, terwijl enkele anderen gewond werden. Wielrennen (Van onzen eigen verslaggever). De A.R.C. Excelsior te Amsterdam houdt heden in de Beemster een groot wieier- festijn, dat een internationaal karakter draagt. Reeds vroeg in den ochtend was de Mid- den-Beemster een centrum van de wieler sport. Van alle kanten kwamen renners en hun supporters opzetten en het dorp zeif had zich opgemaakt, om dezen dag goed te vieren. De draaimolen draaide lustig, straat muzikanten deden hun best om al vast wat handgeld te verdienen, standwerkers werden actief, venters ontwaakten en de caféhou ders hadden hun beste beentje voorgezet. Zij allen troffen het, want het zomerweer lokte heel wat publiek, dat fleur gaf aan het geheel. Om 9 uur reeds begonnen de wedstrijden met de afdeeling veteranen, waaraan nog ruim 25 renners deelnamen. Zij hebben gereden, alsof ze nog in de kracht van hun leven waren en het slot was, dat een eindspurt bij de oudjes de be slissing moest brengen. De 35 K.M. over een niet al te gemakkelijk parcours werd af gelegd in 56 min. 57 sec., welke tijd zoowaar nog niet slecht te noemen is. De uitslag was: 1. D. Vermeulen, A'dam; 2. F. Hauser A dam; 3. L. van Hal, Rotterdam; 4. Ch. Coppen, A'dam; 5. K. Sluiters, A'dam. De nieuwelingen. Niet minder dan 120 nieuwelingen wer den om 11 uur aan den «tart geroepen. Het was een zeer lang peleton, dat met drieën naast elkaar stond opgesteld en het was dan ook geen wonder, dat de start eenige moei lijkheden opleverde. Gelukkig bleven val partijen uit, zoodat een zeer lange sliert om ruim 11 uur begon aan een 57 K.M. lan gen wedstrijd, d.w.z. 'n cour* over 3 ron den. De renners waren zeer strijdvaardig en de eerste ronde werd in een zeer «nel tempo af gelegd, nL in 17 min. 22 sec. Het gevolg was, dat in die eerste ronde reeds een aantal renners uitvielen, hoofdzakelijk wegens machinepech of valpartijen. Toen de eerste ronde gereden was, kon men vier hoofdpeletons waarnemen op eenige honderden meters achter elkaar. Twee daarvan sloten zich gedurende de tweede ronde aaneen, zoodat bij het passee- ren van de startplaats één groote groep van bijna 40 renners gezamenlijk aan den kop lag. Het tempo was in tusschen iets gezakt: de 2de ronde werd afgelegd in 18 min. 22 sec. De derde ronde bracht weinig verande ring in het aanzien van den strijd Het hoofdpeleton bleef vrijwel geheel bij elkaar en het was duidelijk, dat hierbij de win naars zouden zijn, aangezien de rest meer dan een kilometer achter taf- Het tempo was nog meer gezakt, de tijd was nL 19 min. 22 sec. De vierde, de voorlaatste ronde, bracht den onderliggen strijd in het hoofdpeletox Fel, zeer fel werd er gestreden en de tijd over deze ronde was ruim 2 min. beter dan die over de 3e ronde; nL 17 min. 12 sec. Het gelukte een 7-tal renners, om een voorsprong te natnen van 100 a 150 M., daar achter lagen 16 renners in een groep ver- eenigd, terwijl de rest natuurlijk geheel kansloos was en velen er van dan ook op gaven. Het gelukte geen der renners van de lei dende ploeg, om in de laatste ronde een voorsprong te nemen en dus zou de beslis sing moeten vallen in een eindspurt. Deze werd zeer vroeg ingezet en op zeer fraaie wijze gewonnen door den Amsterdammer de Hoog, die dus eerste werd. Met zeer klein verschil volgden de zes anderen van het peleton. De tijd van den winnaar was 1 uur 30 min. 21 sec. De uitslag was: 1 H. de Hoog, Amsterdam; 2 Th. B de Boer, Amsterdam; 3 H. Nak, Rotterdam; 4 D. v. d. Stroom, Assendelft; 5 C. Vis, Lei- muiden; 6 H. Koning, Amsterdam; 7 J. Wa- ber, Halfweg. n, De amateurs. t Was intusschen reeds bij éénen, toen de amateurs aan den start werden geroepen. Zu moesten 9 ronden oftewel 103 K.M rijden Ook hier was het aantal deelnemers groot:' meer dan 70 renners zouden elkaar bekam- pen om de prijzen en onder hen waren zeer bekenden uit alle deelen van het land Na n vlotten start was de groep vlug uit het gezicht verdwenen en kon het talrijke pubhek zich een kwartiertje verpoozen Direct werd het tempo zeer fel en reeds in de eerste ronde werden eenige vluel t- pogingen ondernomen, die echter Je" re sutaat hadden. Wel hadden n.eenrond. dateSeVendePanmumeter V°°r,Pr°ng' m"f .™po groote peloton trok" Z blyven' Wftnt het voortdurend het tempo. Vergrootte naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 27 JulL Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,3 m.M. te Warschau. Laagste barometerstand 749,1 m.M. te Röst en Stensele. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 28 Juli: Zwakke tot matige westelijke tot ruide. Hjke wind; zwaar bewolkt tot betrokk®- later wellicht opklarend; aanvankelijk well nig of geen, later toenemende, k«nt regen; aanvankelijk iets warmer; later iets koeler. Buitenlandse)! weeroveriicht Vooruitzichten niet gunstig; weer regenkansen en koeler. De kern van de depressie, welke zich zeer langzaam beweegt, bevindt zich thans over midden-Scandinavië en de Noorache kust met barometerstanden onder 780 m.M. Het lagedrukgebied strekt zich tot bezui den IJsland uit, een diepe en actieve secun daire ligt ten «resten van Ierland. De scheep* wsamemtn gen melden daar vrij sterke barometerveranderingen met krach tige westelijken tot noordelijken wind. Ove rigens zwaar bewolkt tot betrokken, vrij zware regenval wordt uit Scandinavië as IJsland gemeld, over de Brltsche eilanden viel slechts lichte regen. Het zuidelijk ge deelte van het waarnemingsgebied wordt nog steeds beslagen door oen weinig bere kenende hooge drukking, welke in bet oos ten, over Polen, haar kern heeft Vele stations bi Frankrijk en Zwitser land melden «rlndstilte. Ook tal Duitschland heerscht zwakke srmd Helder of licht be wolkt weer wordt slechte in Polen en een- traal-Europa aangetroffen. De vooruitzichten van het weer ten onzent worden weer ongunstiger. In de afgeloopen dagen heeft de depressie slechts lichte regenbuitje* in ons land gebracht. Het beeft er thans echter alle schijn van, dat de secundair* met den west-ruid westelijken bovenwind over ons land sa) pssaesrsn en opnieuw toe nemende bewolking en regen aal bren gen. Na het voorbijtrekken dezer sto ring zal bij opklarend en weer iets koeler weer de wind ruimen. LICHT OP» Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuig® en andere voertuigen van 21.28 uur tst 445 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER Tl BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Hoogwater LaagwaMr 28 10.49 11.23 8.54 TJ5 29 0.07 804 1.41 30 0.40 1.20 IJl LM 81 147 2.22 10.29 11.01 HOOG- EN LAAG WATER Tl EGMOND AAN ZEE. (Ia Zomertijd) JulL Hoogwater Laagwatar 28 10.49 11J0 8.42 TJI 29 0.04 7.52 Ui 30 0J7 110 0.10 9.44 31 1.44 119 10.17 10J1 Maar da vluchtelingen werkten voorhaal- dig samen. Beurtelings trokken ae en waar ze het gevaar op tijd inzagen, bleef bun voorsprong eerst nog deselfde. Toen echter de ronde verraden was, blaak, dat de vluchtelingen nog meer waren uitga- loopen. Ze hadden nu een voorsprong vsn 78 sec op drie andere rennen, die zich even eens hadden losgewerkt, nj. Huisman, Moeke en Schuling. En pas 10 sec. later volgde het hoofdpeleton, dat dus maar eventjes bijna 1K minuut achterstand hsd' Er moeten dus nog 6 ronden gereden worden. Vol spanning wordt nu aan da vierde ron de begonnen. Zouden de vluchtelingen hun voorsprong kunnen handhaven? Reeds toonde Humme moeilijk te gsan- He' tempo wordt over het algemeen lang zamer. De leidende groep is hetzelfde bleven en toen het hoofdpeleton de Jury passeerde, is de achterstand vergroot van 88 sec. op 94 sec. Er tusschen in ritten Roe» en de Beer, die een achterstand van 85 sec- °p de leidende groep hebben. De uitslag luidt: 1. P.Srhipper. 2 uur 4« min. 23 sec., 2 J. Groot, Alkmaar op een half wiel. Zeilen. DE GROOTE ZEILRACE. De Zeearend niet op de tweede plaat»' De »ge van hat Duitache Jacht „Rota^ von Bremen" staat thans wel vaat Hat jacht heeft de 3400 zeemijlen in 21 dagen 4 uur en 21 min. afgelegd, wat een gemiddelds van 161 zeemijl per dag bateakant Gaan ank" ander deelnemend jacht zal, ook met inacht neming van da tijdvergoeding, do pra»t*"« van da „Roland von Bramsn" kunnen over treffen. Hedenmorgen om 6 uur 2 min- »ec. (M.E.T.) passeerde als tweede bat Duit ache Jacht „Brema" da finish bij hat vtiuf* schip „Elbe I". Dit Jacht kwam dus 33 na da „Roland von Bremen" binnen. W®* twee uur later kwam de „Aschanti" uit Bj*" men aan. De eerste drie jachten w*ren\l alle Duitsche en daar het Nederland»»» Jacht „da Zeearend" van den heer Bruyn*® eerst in den loop van den dag in Cuxhav* kan worden verwacht ia da kans op tweede plaats thans wal niet zeer w" schijn! ijk.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2