j/Wuu.uW Tiuimn Omgeving. Publicaties ïBucgedijfe Stand MacktbecidUen heiloo oostwoud uitgeest hensbroek Burgerlyk Armbestuur. Mevr. C. J. Maas Geesteranus—de Lange, die een lange reeks van jaren lid was en secretaris-penningmeester van het burgerlijk armbestuur, heeft als zoodanig eervol ontslag aangevraagd. De kermis. Dc 3-daagsche kermis, welke voor het eerst wederom op Zondag aanving, had over het bezoek niet te klagen. Ook was da Zondagkermis door de kermisvakgenoo- ten benut. Het bezoek was zóó groot, dat men niet eens aan alle aanvragen kon voldoen. De stoomcaroussel van Janvier is wel de aantrekkelijkste en mooiste inrich ting op de kermis. Voorts zijn er verschil lende andere vermakelijkheden. Voor zoo ver we konden nagaan is de Zondag de drukke dag bij uitnemendheid rustig verloopen. Op den eersten kermisavond gaf de r.k. tooneelvereeniging „St. Willebrordus" een uitvoering in het Brunogebouw, dat door ongeveer 80 personen was bezocht. Opgevoerd werd de klucht ,,'t Kan nou lyen in 3 bedrijven onder regie van den heer C. Pvan Zeist. Het stuk is een ker misklucht. De wijze waarop men het voor het voetlicht bracht, verdient een woord van lof. Een reclamelooper (de heer A. H. Idema) had een commensaal die maar liefst een 25000 had gewonnen. Waar vroeger de commensaal weinig in tel was, werd hy nu ,,een fideele kerel", daar hy voorstelde dat Jaap (de reclamelooper) het geld zou beheeren. Men zal begrijpen dat een man als Jaap, heelemaal geen geld gewoon, het „beheerde" op zijn wijze en dat gaf aanlei- ling tot koddige situaties, waarbij het pu bliek brulde van het lachen. Een bijzonder spel gaf de oude Frederik (de heer Bertus van Straaten). De lang niet gemakkelijke en ondank bare rol van Jaap gaf de heer Idema weer op een wijze die was te roemen. Ook de kleine rollen werden goed ge speeld. De band van den heer Fransen uit Alkmaar zorgde voor afwisseling. Na af loop bleef men lang en gezellig bijeen. Een ransiekconcours te Oostwoud. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het fanfarecorps O.K.K te Oostwoud werd een groot nationaal muziekconcours gehouden, waaraan door verscheidene groote en bekende corpsen werd deelgeno men. De tweede concoursdag werd be gunstigd door prachtig weer. Er was zeer veel publiek. De uitslag van den concertwedstrijd, waar voor door elk corps twee vrye nummers moesten worden gespeeld, was als volgt. 3e afd. fanfare: Kunst na Arbeid, De Ryp, eerste prijs 152*< punten; St. Martinus, Oude Niedorp, tweede prijs 138 punten; Jong Eensgezindheid, Heiloo, eerste prys 150 punten. Tweede afd. fanfare: St. Gregorius. Waarland, tweede prijs 137 >4 punt; Oefe ning Kweekt Kunst, Wirdum, eerste prijs 152 H punten. Afd. Uitmuntendheid fanfare: Lyempf, Leeuwarden, eerste prijs 175 54 pnt. Eere-afd. fanfare: Ons Genoegen, Wyde- nes, eerste prys 168 pnt. Eere-afd. Harmonie: De Eendracht, Kol- horn, eerste prijs 156 pnt.; St. Cecilia, Groo tebroek. eerste prijs 156 pnt.; Excelsior, Noordscharwoude, eerste prijs 171 pnt. Superieure afdeeling Harmonie: Zaan- landsch Kapel, Koog aan de Zaan, eerste landache Kapel, Koog aan de Zaan, eerste prijs 15» pnt; Kunst na Arbeid, Hoorn, eerste prijs met het maximum van 180 pnt.; Forxano, Amsterdam, eerste prijs 160)4 pnt. Kunst na Arbeid, Hoorn, had hierdoor het hoogste aantal punten behaald, met den meesten lof van de jury, welke bestond uit de heeren Schuitemaker, Amsterdam; Ha rebroek, Haarlem en Groen, Medemblik. De extraprijs voor het hoogste aantal pun ten van harmoniekorpsen werd eveneens door Kunst na Arbeid, Hoorn, behaald. Kunst na Arbeid te Zuidscharwoude be hield echter de hoogste punten van de afd. fanfare. Eere-wedstrijd fanfare: eerste prijs Ons Genoegen, Wydenes, 72 pnt.; tweede prijs Kunst na Arbeid, Zuidscharwoude, 66 pnt.; De Strijd, Warga 60 pnt. Harmonie: eerste prijs Diemer Harmonie Diemen, 84 pnt., 2e prys Kunst na Arbeid, Hoorn, 82 pnt.; .3e prijs Zaansche Kapel, Koog aan de Zaan, 81 pnt. De marschwedstryd gaf het volgende re sultaat* Alle deelnemende korpsen verover den een eersten prijs, St. Martinus te Oude Niedorp met 50 pnt.; Oefening Kweekt Kunst te Wirdum met 53 punten, Dr, Nuyens te Westwoud met 48 pnt.; St. Cae' cilia te Grootebroek met 53 en Kunst na Arbeid te Hoorn met het maximum van 60 pnt., bovendien met lof der jury. Het concours is een waardige herdenking geweest van het jubileum van O.K.K. Ter beschikking gesteld. De beide arbeiders B. en M. uit Zaan dam, die, zooals reeds gemeld, in ve met den diefstal ten huize van den nee Jansen Heytmeijes door de politie gearresteerd zijn na verhoor ter es king van de justitie ingesloten in het huis van bewaring te Alkmaar. De eudjes blijven thuis In een te Hensbroek 6®houden stuursvergadering van de afdeeling broek v. d. bond voor Staatspensioen w definitief besloten dit jaar niet met ouden van dagen uit te gaan. ONGELUKJE BIJ DEN TREIN. Gistermorgen deed een 23-jarige dame bij het instappen van een stilstaanden trein voor Hoorn op het station alhier een dus danige misstap, dat zij voorover in een coupé viel. Even was zij bewusteloos, doch de verschenen geneesheer kon geen letsel ontdekken. Ter observatie is zij per zieken auto naar de Maria Stichting te Haarlem vervoerd, daar zij te Zandvoort woonachtig is. Een en ander was aan haar eigen schuld te wijten. AARDAPPELEN GESTOLEN. Bij de politie is Zaterdag aangifte gedaan van de vermissing van drie kistjes zaai- aardappelen bij een landbouwer aan het Hoeverpad. VERKEERSONGEVAL IN LANGESTRAAT. DE Te omstreeks half negen vond Zaterdag avond in de Langestraat een verkeersonge val plaats. Een personenauto reed vanaf de Koorstraat de Langestraat in en week by het tegenkomen van een tegenligger naar I rechts uit, doch gaf hierby te veel gas, met het gevolg, dat de bestuurder met zyn wa gen een wielrijder, die bij zyn rijwiel langs het trottoir stond, aanreed, daarna het trot toir opreed en tegen den muur van den sigarenwinkel van Scheepmaker tot stil-1 stand kwam. Het rijwiel werd licht bescha digd. Persoonlijke ongevallen vonden niet] plaats. Door de politie is proces-verbaal op- gemaakt. COSTUUM IN „ETUI" ONTVREEMD. By de recherche is aangifte gedaan van de vermissing van een heerencostuum op Zaterdagmiddag by een bewoner van de Bleekerskade. Later bleek, dat er door de bewoners ook nog een kussensloop werd vermist, zoodat men vermoedt, dat de dader het costuum hierin heeft medegenomen. Een onderzoek wordt ingesteld. was in orde, alle noodige hulp kon onmid- i dellyk verleend worden. Ook de badman,1 Albert Blok, door wiens kranig optreden I een menschenleven gespaard werd, is lid van de Egmondzeeër Reddingsbrigade, die dus na de oefeningen van Zaterdagmiddag getoond heeft, ook met suces te kunnen optreden, als het ernst is. Moge dit ongeval, dat gelukkig goed is I afgeloopen, weder eens een waarschuwing zijn om bij het baden in zee alle mogelijke voorzichtigheid in acht te nemen. De heer Groenekan was niet zoover in zee, maar er stond een sterke deining door den krach- tlgen zuid-westen wind en daardoor zag hij geen kans naar het strand terug te komen. Het was daarom zijn geluk, dat hij onder toezicht was gaan baden. EXAMEN HANDELS CORRESPONDENTIES. Voor het examen Mercurius Nederland- sche handelscorrespondentie etc. is ge slaagd mej. A. Jimming te Bergen. (Ver beterd bericht.) POSTVERKEER MET SPANJE. VINGERTJE TUSSCHEN EEN DICHTSLAAND HEK. Gistermorgen liep het 4-jarig jongetje G. M., wonende aan den Baansingel, met zijn 6-jarig broertje op het Zevenhuizen te wan delen en geraakte spelenderwijs met zyn linkerhand tusschen het dichtslaande toe gangshek van het gebouw van „Het Witte Kruis" aldaar, waardoor het voorste lid van den ringvinger van die hand werd verbrij zeld. Het knaapje is door de politie voor- loopig verbonden en per taxi naar het Cen traal Ziekenhuis overgebracht. JAN ZWART. De alom bekende en vermaarde orgelist Jan Zwart van Amsterdam moet zijn drukke concert-praktyk voor korteren of langeren t(jd onderbreken. Aan de vele muzieklief hebbers die zyn spel op hoogen prys stel len en ook hier ter plaatse veel mochten genieten van zijn prachtige voordrachten op het majectueuse orgel der Groote Kerk, willen we dit even ter kennis brengen. Op medisch advies moet de meester volstrekte rust houden en worden zyn concerten door jongere kunstenaars uitgevoerd. De heer Willem Mudde, orgelist te Hil versum, doet dit in hoofdzaak te Alkmaar en gaf reeds op kunstzinnige wyze enkele concerten, waarbij hij zich deed kennen als een waardig plaatsvervanger. Vele jaren mocht Jan Zwart met een uit stekende gezondheid z'n gaven en krachten geven. In deze periode wenschen wij den kunstenaar een spoedig herstel toe. KERKCONCERT TE HEILOO. In de herv. kerk te Heiloo zal morgen een avond van kunstgenot worden gege ven, waarvan het bezoek alle aanbeveling verdient. Ten bate van het ofgelfonds zal n.1. een concert worden gegeven door mej. Adri Maas Geesteranus, een vermaard sopraan-zangeres. De heer P. Brommer, wiens bekwaam heid als organist bekend is, zal het orgel bespelen, zoodat met twee dergelijke figuren zeker een talrijk bezoek .ver wacht mag worden. GESLAAGD. Voor het examen diploma Duitsche han delscorrespondentie „Mercurius" is geslaagd mej. C. L. v. Enschut. Blijkens van de Fransche postadminis tratie ontvingen bericht zijn de postver bindingen met Spanje sedert 21 Juli j.1. verbroken. A. Briefpost. Verzending van de correspondentie voor Spanje zal slechts kunnen geschieden op risico van de afzenders. Rekening moet worden gehouden met de omstandigheid, dat bedoelde correspondentie belangrijke vertraging zal ondergaan. De uitwisseling wordt voorshands op den bestaanden voet gehandhaafd. De postverbindingen met Portugal worden van Frankrijk af per schip onder houden. Voor Portugal bestemde corres pondentie ondergaat eveneens vertraging. B. Pakketpost. Verzending van pakketten voor Spanje, de Spaansche bezittingen en Portugal over Frankrijk is gestaakt. Pakketten voor Spanje en de Spaansche bezittingen langs den rechtstreekschen zee weg kunnen worden aangenomen voor ri sico van de afzenders. BRANDJE IN HOTEL TROMPENBERG, TE EGMOND AAN ZEE. Zaterdagavond om zeven uur ging het als een loopend vuurtje door Egmond, dat hotel Trompenberg in brand stond. In een minimum van tijd waren de brandweer en de politie, onder leiding van burgemeester Eyma, aanwezig om het gevaar te bezwe ren. Van alle kanten dromden de men- schen te samen. Gelukkig bleek spoedig, dat voor dit alles geen aanleiding bestond. Wel was er brand, doch deze beperkte zich door spoedige ontdekking gelukkig tot een ledikant Het mag wel een groot geluk genoemd worden, dat een badgast toevallig in de buprt van de kamer op de bovenste verdieping kwanv waar het ledi kant in brand stopd, want als het niet spoedig ontdekt was, waren de gevolgen niet te overzien geweest. De vloer onder het ledikant was al gloeiend heet. Nu had men het gevaar spoedig bezworen. Om trent de oorzaak van dezen brand tast men m het duister. Aanvankelijk vermoedde men, dat de oorzaak gezocht moest wor den in het vallen van vonken uit de pijp van den huisknecht, thans helt men ech ter over naar de meening, dat een paar jeugdige badgasten, die sigaretten gerookt hadden, de schuldigen zijn. Hoe het zij, dat men op een slaapkamer dubbel voor zichtig moet zijn met vuur, is eens te meer bewezen. EEN ARM GEBROKEN. Gistermiddag kwam mevr. v. V. uit Alkmaar op het strand te Egmond spelen- c' -wijze zoo ongelukig te valen, dat zij een arm brak. Dokter Catz, een badgast, die toevallig in de buurt was, verleende de eerste hulp, waarna de dame per auto r. .".ar haar woning te Alkmaar vervoerd kon worden. de OP HET NIPPERTJE GERED. Gistermiddag bemerkten de badagent E. Konijn en de badman Albert Blok te Egmond aan Zee, dat één der badenden in het bad der Maatschappij Noordzeebad zich blijkbaar niet meer kon redden. Zon de zich te bedenken snelde de badman naar het lijntoestel en terwijl de agent op het strand de lijn vast hield, begaf hij zich daarmee, geheel gekleed te water. Hij mocht het genoegen smaken den drenke ling nog te grijpen, voordat deze onder water verdween. Weldra bracht hy hem veilig aan den wal, waar het slachtoffer spoedig weer bij kwam. Het bleek te zijn de 44-jarige Herman Groenekan uit Am sterdam. Hij had veel water binnen ge kregen, waarvan hy, naar te hopen is, geen nadeelige gevolgen zal ondervinden. Vermelding verdient hierbij zeker, dat direct een dokter, de wijkverpleegster en verschillende leden der Egmondzeeër Reddingsbrigade aanwezig waren. Dat PAARD EN WAGEN TE WATER. Te Noordscharwoude. Zondagmorgen heeft zich nabij de r. k kerk te Noordscharwoude een ongeval voor gedaan, dat naar omstandigheden nog goed is afgekomen. De heer M. B. van Broek op Langendijk kwam met paard en wagen, waarop een koe vervoerd werd aanrijden, toen een der stok ken uit het lemoen geraakte, waardoor de wagen niet bestuurbaar meer was. Het paard kwam voor de sloot te staan met den wagen achter zich, met het gevolg, dat een en ander niet meer te houden was en het geheele bespan in de sloot terecht kwam. Omwonenden en andere personen waren onmiddellijk op de plaats van het ongeval aanwezig en het was mogelijk het tuig, touwen enz. los te maken, zoodat het paard en de koe spoedig uit hun netelige positie verlost werden. De koe zwom heel kalm de sloot door en was spoedig op het droge, terwijl behulpzame handen ook het paard op het droge wisten te brengen. De heer B. zelf bekwam evenmin letsel, zoodat hier zeker van een gelukkigen afloop gesproken kan worden. De wagen welke nog gedeelte lijk boven water uitstak, trachtte men later te lichten, doch dit gelukte niet. Het vehikel ligt nu in de sloot naast de gasfabriek, zoodat het scheepvaartverkeer er geen hin der van ondervond. Een en ander trok begrijpelijker wijze veel belangstelling. JONGEN OVERLEDEN. Het vijfjarig jongetje, dat Vrijdagavond te Castricum door een vallende antenne- paal werd gewond, is in den loop van den avond overleden. VAN DEN WAGEN GEWORPEN. Doodeiijk ongeval in de Wieringer- meer. De vijftigjarige boerenarbeider A. Zee, wonende te Twisk, reed Zaterdagmiddag met paard en wagen in de Wieringermeer nabij Medemblik, toen plotseling het paard op hol sloeg en Zee van den wagen werd geworpen. Een der wielen kreeg hy over het lichaam. Zwaar gewond werd hy opge nomen en naar het ziekenhuis vervoerd, doch op weg'daarheen is hij aan de opge' loopen verwondingen overleden. Het slacht offer was gehuwd en laat twee kinderen na, HET V.V.V. OPENLUCHT-THEATER TE BERGEN. Tot nog toe heeft de V.V.V. dit jaar met hetgeen in het Openlucht-theater georgani seerd wordt, wat het weer betreft niet veel succes. De beide eerste voorstellingen van Romanesk (morgenavond wordt de derde voorstelling gegeven) hadden op kille avon den plaats; de gymnastiekdemonstraties van „Be Quick" Woensdag eveneens, terwijl de opvoering van de opera „Martha" Vrijdag avond wegens slechte weersomstandigheden tot Donderdagavond a.s. moest worden uit gesteld. Ook de avonden voor de bioscoopvoorstel lingen, die van 17 Juli tot einde Augustus des Zaterdags- en Zondagsavonds in het openlucht-theater worden gegeven, ken merkten zich niet bepaald door mooi zomer weer, zoodat de bezoekers door het weer ze ker niet tot bezoek worden aangemoedigd. Wij hebben de voorstellingen telkenmale bijgewoond en ervaren, dat, wanneer men er zich op kleedt, het ook bij dit weer in het amphitheatersgewijze gebouwde openlucht theater, doordat dit in een beschutte duin pan is gelegen, heerlijk toeven is. Ook op avonden, waarop men, in ons vochtig kli maat, niet buiten kan zitten, valt daar niets van een vochtige atmosfeer te ontdekken. Een door ons voor de waarneming van de vochtigheid uitgespreide courant, bleef in het theater kurkdroog, hoewel ook het gras op de speelruimte met dauw was bedekt. Voor zoover ons bekend, is in ons land de openlucht-bioscoop nieuw en komt aan Ber gen met dit experiment de eer van het ini tiatief toe. De V.V.V. heeft de zaak flink aangepakt en voor het doel een ingebouwde cabine ge sticht en een gemakkelijk wegneembare projectiegelegenheid doen bouwen, die een afmeting heeft van 7 maal 6 M2., waardoor het mogelijk is, een zeer groot beeld te ge ven, dat op alle plaatsen, dank zij het uit stekende toestel met een bijzondere sterke belichting, uitnemend te zien is. Ook de geluidsweergave is uitstekend. Zaterdag- en Zondagavond werd als hoofdfilm „De Wildernis roept", met Harry Piel in de hoofdrol, vertoond, welke prach tige natuurfilm vanaf Dinsdag in de Harmo nie gegeven zal worden. Het is bewonde renswaardig, wat Harry Piel door dressuur met een prachtigen koningstijger, een huis knecht-aap, olifanten als werkkrachten in de Jungle, en een sprekende kakatoe, weet te verrichten. Met spanning volgt men de verstoring van de rust in de wildernis door den jagenden menschen. Zeker is het van een bijzondere beko ring, een dergelijke vertooning te kunnen bijwonen in een vrye ruimte, met een fon kelenden sterrenhemel boven zich. Boven dien is het een voordeel, dat men hier zeer ruim zit, zijn sigaartje kan rooken en slechts 50 cent entree behoeft te betalen. In de pau ze heeft men bovendien gelegen om in de nabijgelegen uitspanning „Duin vermaak" ververschingen te gebruiken, terwijl op het naby gelegen parkeerterrein gratis gepar keerd kan worden. Geheel in den geest van den tyd kan men hier dus voor weinig geld een avondje uit. Dit geldt ook voor de voorstellingen van Rostand's „Romanesk", de geestige persifla ge, die morgenavond, wy herhalen dit, op uitnemende wijze door de vereenigde leden van „Het Nieuwe Schouwtooneel" wordt ge speeld. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. DOELENSTRAAT 30, TEL. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep Bouwvakken: 1 bouwkundige, 2 opz. teekenaars, 2 bouwk. opzichters, 2 glas in loodzetters, 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 2 steenhouwers, 2 straten makers, 1 stratenmaker-opperman, 1 stuc. opperman, 1 tegelzetter, 9 betonwerkers, 39 opperlieden, 23 stucadoors, 50 metse laars, 17 voegers, 39 schilders, 108 grond werkers, 89 timmerlieden. Groep Metaalindustrie: 3 autogenische lasschers, 12 bankwerkers, 3 blikslagers, 2 carrosseriebouwers, 1 constructiewerker, 11 electriciëns, 2 fitters, 2 instrumentma kers, 2 kernmakers, 2 ketelmakers, 8 klin kers, 10 loodieters, 1 lijn werker, 3 machi nisten, 2 machineteekenaars, 6 metaal draaiers, 1 metaalvyler, 2 metaalslijpers, 11 monteurs, 4 orgelmakers, 2 plaatwerkers, 4 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, 4 scheepsbouwers, 1 scheepstimmerman, 1 scheeps werktuigkundige, 9 smeden, 11 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 1 werk tuigbouwkundige, 14 ijzerwerkers, 1 zand bereider. Groep Voedings- en Genotmiddelen: 64 sigarenmakers, 3 sorteerders, 1 kisten plakker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 9 slagers, 1 kok, 6 chocoladebewerkers, 1 suikerbakker, 1 off. choc. drogist, 21 bak kers, 2 bierbottelaars, 3 zuivelbereiders. Groep Verkeerswezen: 55 chauffeurs, 7 koetsiers, 5 motorschippers, 19 pakhuis knechts, 20 magazijnbedienden, 5 kellners, 1 loopknecht, 1 emballeur. Groep houtbewerking: 24 meubelmakers, 12 meubelstoffeerders, 7 mach. houtbewer kers, 2 kistenmakers, 4 borstelmakers, 1 beitser, 1 beelhouwer, 1 kuiper. Groep boek- en steendrukkeryen: 10 boek binders, 6 letterzetters, 1 drukker. Groep handel: 19 vertegenwoordigers, 3 winkelbedienden, 1 colporteur. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 9 tuinlieden, 19 boerenarbeiders, 2 bloemisten. Overige beroepen: 5 wasschers, 1 rietwer ker, 5 schoenmakers, 1 port.-huisknecht, 1 verfbereider, 1 kalkbrander, 2 huidenzou- ters, 1 klompenschilder, 1 onderwijzer, 1 cartonnagebewerker, 1 papierbewerker, 1 controleur, 5 incasseerders, 4 zakkenstop- pers, 1 kapper, 2 administrateurs, 1 boek houder, 21 kantoorbedienden, 38 transport en 268 los-arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 30, tabaksindustrie 2, overige beroepen 1. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 25. Vrouwelijk personeel: 3 kantoorbedienden, 3 verkoopsters, 1 kapster, 2 dagmeisjes, 4 werksters. De directeur v.n. v.d.HEUVEL. HINDERWET. Bij besluit van 25 Juli 1936 Is vergun ning verleend aart; 1. den heer C. J. BOL, Omval 11, alhier, tot het uitbreiden van een broodbak kerij, door het plaatsen van een olie stookinrichting in den bestaanden oven en het bijplaatsen van een elec- tromotor van 1/4 P.K., in het perceel OMVAL nr. 11, alhier; 2. DE FIRMA P. KOOL Jczn., alhier, tot het uitbreiden van een inrichting voor het bewaren en onderhouden van kaas, door bijplaatsing van 6 electro- motoren, t.w. één van 1.1 P.K., twee van 1 P.K. en drie van 1/2 P.K., voor de aandrijving van diverse machines, in het perceel HOUTTIL nra. 13; DE N. V. BATAAFSCHE IMPORT MAATSCHAPPIJ te 's-Gravenhage, to het oprichten van een ondergrond- sche benzinebewaarplaats, inhoudende 6000 liter, in en een aftapinrichting, vóór en ten behoeve van het perceel NIEUWESLOOT nr. 49. Alkmaar, 27 Juli 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. R. VEENDORP, lo.-Secretaris. ALKMAAR. GEBOREN: Jacobus, z. van Jacobus van der Flier en Aaltje Lagerweij. Cornelia Catharina, d. en Theodorus Johannes, z. van Wilhelmus Swart en Cornelia Schuijt. Dirk, z. van Foppe Torenbeek en Jeltje Kamst. Nico- laas Ruurd, z. v. Agge Ruurd Westra en Neeltje van Rees. Johanna, d. van Cor- nelis Wijnand Rolie en Gerarda du Pau. Maria, d. van Martinus Niele en Anna Schuit.Roelof, z. van Gerhardus Weide - ma en Maretje van Ingen, Paulus, z. v. Adelbertus de Waard en Johanna Groen. OVERLEDEN: Pieter Overdyk, wedr. van Aaltje Kooy- man, 86 jaar. Margaretha Johanna Kraakman, gehuwd met Johannes van Die pen, 56 jaar. Johanna Cornelia Debora Haakman 62 jaar. Jeltje Bandringa, dochter van Sijtze Bandringa en Geessien Nieborg, 6 maanden. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 27 Juli 1936. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 80 Vette koeien 125—225, han del redelyk; 45 Kalveren: gras 1732, vette 40—f 105 en per K.G. 6080 cent; 86 Nuchtere kalveren (slacht) 814; 305 Vette varkens (zware) 3537 cent per K.G. Handel goed. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 27 Juli 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: muizen 3.80f 4; Noordholl. eigenheimers 3.804.10; Noordholl. blauwe eigenheimers 3.90t 4.20; Zeeuw- sche eigenheimers 1 44.40; Zeeuwsche bonte eigenheimers 4.805.20; Zand eigenheimers t 56. Alles per 100 K.G. De aanvoer bedroeg 218000 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 27 Juli 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 472 Vette koeien, le kw. 56— 60 cent, 2e kw. 4854 cent, 3e kw. 3846 cent per K.G. slachtgew.; 128 Melk- en kalf- koeien 165210; 101 Vette kalveren, 2e s. 4046 cent, 3e kw. 3238 cent per K.G. levendgewicht; 131 Nuchtere kalveren 5 f 8.50; 48 Schapen 17t 20; 50 Lamme ren 11f 13; 480 Varkens, vleeschvar- kens, wegende van 90110 K.G. 4344 ct., zware varkens 4244 cent, vette varkens 4041 cent per K.G. slachtgew.; 8 Paarden 70—110. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Juli 1936. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 18000 K.g. Aardappelen: Eigenheimers 2.60 3, Schotsche muizen 2.50, Blauwe Eigenheimers 2.502.70, Drielingen 1.50; Bonken 1.5C—f 1.70; 3650 K.G. Zil veruien 2.402.50, zilver drieling 3.70 4, zilvernep f 3.60— 3.90; 225 K.G. Bie ten 1.60; 800 K.G. Spercieboonen f 8.20 9.70; 66 K.G. Snyboonen f 8.10f 8.20; 330 K.G. Tuinboonen f 2.303.10; 13000 K.G. Roode kool f 1.202; 5000 K.G. Gele kool 1.90—2.70, alles per 100 K.G. en 340 stuks Bloemkool le s. 14.10—15.10, 2e s. 5.40—6.40. NOORDSCHARWOUDE, 27 Juli 1936. (Noordermarktbond). 7400 K.G. Aardappe len: Duc of York 1.80, Blauwe eigenhei mers 2.50, Drielingen 1.50; 400 K.G. Zil veruien 1.10—1.60, Gele Nep 4.50 en zilver drieling 3.40—f 4; 12500 KG. Zil vernep 2.603.70, gele drielingen 2.60; 135 K.G. Spercieboonen 10t 11; 850 K.g. Tuinboonen 3.20—4.10; 2300 K.G. Roode kool 1.20—1.60; 2500 K.G. Witte kool f 1.201.60; 1600 K.G. Gele kool 2.80— 2.90, alles per 100 KG. WARMENHUZEN, 25 Juli 1938. Schot sche: muizen 2.50, grove 1.50, drielingen f 1.50 en Eigenheimers 2.50; Tuinboonen f 3.80; Zilvernep 3.60f 4, drielingen 3.20 3.80 en uien 0.601; Roode kool 1.30—1.50; Slaboonen f 9—10.40. Aanvoer: 25800 K.G. Aardappelen; 5635 K.G. Zilveruien; 500 K.G. Roode kool; 160 K.G. Slaboonen en 60 KG. Tuinboonen. PURMEREND, 25 Juli 1936. Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken. Augurken: Grof Grof I 67 cent; Klein Grof I 89 cent Basterd I 1011 ct.; Stek 78 cent en Bommen 7 cent. Alles per mand van 6 KG. Aanvoer 9500 manden.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3