Aan den vooravond van de Olympische Spelen. I •JïL'ir.asïhwd JUcht&iaken Jladioptoqcamma De ontelbare vreemdelingen zullen ongetwijfeld het echte van het opgesmukte weten te onderscheiden. Een min of meer smakelooze versiering. Kantongerecht te Alkmaar. Alkmaarsche Politierechter 0 h! %T*L bezoekers no6 net bytyds in e gaten en kon de Alkmaarsche politie proces-verbaal opmaken. Be,de verdachten waren n,et verschenen en werden elk b verstek veroordeeld tot 20 boete of 10 da gen overeenkomstig de eisch Lr «s. ^.nr.p,7„' (Van onzen Berlijnschen correspondent). Berlijn, 26 Juli. Men moet in deze dagen in Berlijn wel van „01ympia"-herrie spreken. Kermis- drukte in geweldige afmetingen. Dat heb ben we aan de „Deutsche Griindlichkeit te danken. Wat ze hier aanpakken, vooral na Januari 1933, doen ze goed; maar voor ons Nederlandsch gevoel een beetje overdadig. De gemiddelde Duitscher merkt niet gauw, dat hij te veel doet. Ofschoon een zoo beken de uitdrukking als die van „des Guten zu- viel" juist uit Duitschland afkomstig is. Nu, we willen het onzen buren, die dank z(j de radicale politiek-economisch-sociale hervormingen die ze nog altijd druk bozig zijn door te voeren zich internationaal zoo veel vijanden op den hals gehaald hebben, niet kwalijk nemen, dat ze met gretige han den een gelegenheid als een Olympiade in eigen hoofdstad aanpakken om voor hun regime en hun land reclame te maken. Dat ze daarbij echter scherp aan de grens voorbijloopen, die een passende reclame tot een opdringerige propaganda kan doen wor den, waarbij (om maar weer een Duitsch ci taat te gebruiken) de gast het gevoel heeft „die Absicht zu bemerken und verstimmt zu sein", zien we zelf drommels goed in. Het ontbreekt niet aan waarschuwingen in de pers, van de aanwezigheid van zooveel vreemdelingen „geen zaakje te maken", zich niet op te dringen met nieuwsgierige vra gen en het polsen naar een mogelijkheid tot nieuwe handelsverbindingen. Maar men zal niet kunnen verhinderen, dat het toch ge beurt. En waar de vreemde gasten bij „echte Nazi's" onderdak vinden (en nog meer bij hen, die na de omwenteling pas „echt" ge worden zijn), daar zal het ook niet ontbre ken aan pogingen, het nieuwe Duitschland zoo glansrijk mogelijk voor te stellen. Met de aan de Duitsche kranten ontleende toe voeging, dat dit geschiedt om „de schande lijke leugens en tendentieuse voorstellingen die de buitenlandsche pers over het nieuwe Duitschland nog altijd ten beste geeft, nu eens aan de hand van de werkelijke toe standen aan den kaak te stellen". Ook dit zal men niet kunnen vermijden. Ja, de partij en haar regeering zullen zeker niets anders wenschen. De enorme tentoon stelling „Deutschland" in Berlijn, „het visi tekaartje van het Derde Rijk", die zooeven geopend is, wil ook niets anders. Men buit de Olympiade nu eenmaal uit, men perst deze kans uit tot den laatsten druppel. Met veel echte hartelijkheid en gastvrij heid, maar ook met een echt-Duitsche dik- er-op-liggende opzettelijkheid. Dat heeft iets naiefs, en maakt het geval ten slotte nogal onschuldig. Want men mag aannemen, dat de meerderheid der vreemde gasten oogen in het hoofd heeft en het echte van het opgesmukte zal weten te onderscheiden. Wat al dadelijk opvalt is, naast de werke lijk in alle opzichten keurige regie, het te veel aan voorbereiding, waardoor een spor tief feest van zoo groote beteekenis nu al een vleugje kermiskarakter begint te krij gen. Er is een teveel aan feestelijkheden, die met het sportieve slechts zeer uit de verte in verband te brengen zijn. Er is te veel herrie, te veel gedoe aan dit alles ver bonden. En dat hangt zeker tezamen met de om standigheid, dat deze Berlijnsche Olympia de overduidelijk in dienst van een nationa listische, Duitsche wereldpropaganda gesteld wordt. Er is een teveel in de wijze, waarop zich de meeste Duitsche dagbladen met dit alles bezig houden. Drie, vier, vijf pagina's tweemaal per dag alleen met de kleinste bijzonderheden over de aangekomen vreem de ploegen, hoe ze eten, wat ze over Duitsch land (dat ze niet kennen) zeggen, wat ze aan hebben, in welke winkels ze iets koo- pen.... Dat is een belangstelling voor jon ge menschen (die veelal nog niets anders gepresteerd hebben dan het deelnemen aan de gezelschapsreis van Australië, China, Ar gentinië, Chili naar Berlijn), die niet door alle lezers gewaardeerd kan worden. Men krijgt hier desondanks den indruk, dat ten slotte eigenlijk niet deze zesduizend springende, loopende, stootende, werpende zwemmende, rijdende, spelende jonge men- riSi ak Zijn hoe Ptinlyk-ge- detaiUeerd men zich ook met hen bezig houdt maar dat ze slechts objecten zijn voor diepere doelen, voor een grooteren (niet a priori hóógeren) opzet. Dat ze slechts attracties zijn voor een massale menigte, die wel kómt om de re cords, om de prikkeling, doch veelal te wei nig deskundig is voor een werkelijk spor tieve belangstelling en zijn dure geld alleen maar geeft om er bij geweest te zijn, en, in dit bijzonder geval, onbewust politiek on- dei den invloed van de massale suggestie te komen. Kermiskarakter hebben ook tal van ver sieringen van de Duitsche hoofdstad, in te genstelling met de officieele architectuur van het Derde Rijk, die strenge sobere lij nen en gedekte tinten ingevoerd heeft en die in de stadion-complexen in Berlijn en in de partij-paleizen in München werkelijk zeer verdienstelijke prestaties te zien geeft. Het is ons niet bekend, wie voor de feest versiering van Berlijn verantwoordelijk tee kent. Maar een genie lijkt hij ons niet. An ders zou h(j de feestelijke, naar te hopen is tijdelijke aanvullings-reclamezuilen op de drukste Berlijnsche winkel- en boemelstraat, den Kurfürstendamm, niet toelaten, en ver bieden, dat de winkeliers en vele andere burgers hun gevels met smakelooze nu reeds half verwaaide en verregende papie ren vlaggetjes en guirlandes „sieren". Hij zou ook niet op het denkbeeld gekomen zijn, de prachtstraat „Unter den Linden" te voor zien van dreigende „masten in vier gelede ren", waarvan de buitenste rijen in gezichts hoogte ronde schijven dragen, die van beide zijden „Ansichten" in bonte schildering van Duitsche steden toonen, kunstwerken van décoratieschilders met alle voor- en nadee- len van dit soort van populair geklodder. En hij zou, een werkelijk versierings-genie ziinde, niet geduld hebben, dat eenige tien tallen meters hooge masten met kleine na tionale staatsvlaggetjes zouden volgeprikt worden, die herinneringen aan den „Kop van Jut" opwekken, eerder dan aan een toch als zoodanig bedoelde wegwijzers langs de „Via Triumphalis". Nu ja, het kan ook niet alles gelukt zijn. En over smaken valt ook heden nog niet te twisten. Er is daarnaast zooveel, dat niet alleen bewondering wekt nu het eindelijk klaar is en de onmogelijke herrie van afbreken en opbouwen achter ons ligt maar eerlijk gezegd verbluft en tot geestdrift prikkelt, dat we veel wansmaak er gaarne om verge ten willen. De „man in the street" schijnt ook het minder smaakvolle wondermooi te vinden. Berlijn's straten in de feestwijken zijn n.1. reeds een week lang overvol met menschen, die uit pure nieuwsgierigheid alles zien willen, waarover ze in de kranten zooveel gelezen hebben. In de eerste plaats is Un- ter-den-Linden, dat een jaar en langer door schuttingen, daverende machines, zandheu vels, stofwolken en steeds afwisselende ver- keers-hindernissen eenvoudig ongenietbaar was, een centrum van geweldige belangstel ling geworden. De meest representatieve boulevard van Berlijn is nu zoo goed als geheel gerestau reerd en weer normaal begaanbaar. We vin den voorloopig niet, dat ze er fraaier op ge worden is. Het zal nog jaren duren, alvo rens de kleine, nieuw geplante lindeboomp jes, die nu voor het oog nog volkomen weg vallen, zullen opgegroeid zijn tot de prach tige boomreuzen (merkwaardig genoeg: géén linden!) die vóór de verbouwing een groote attractie vormden. De zeer breede boulevard is nu kaal en koud, met een te veel aan licht en een te weinig aan groen. Een bloeitijd beleven de beeldhouwers. Overal op Berlijns pleinen, bruggen en in zijn plantsoenen, en natuurlijk in de eer ste plaats op de nieuwe en oude sportterrei nen, zijn geweldige plastieken geplaatst. Kuiters, discuswerpers, worstelaars, zwem mers, marathonloopers, vele malen levens groot, begroeten ons op onze wandelingen en trekken honderden kunstkenners of die het nog worden willen. De rijkshoofdstad is tot een soort openluchtmuseum geworden. En zelfs de goede, antieke „Hoempa's", de Duitsche geüniformeerde straatmuzikan ten, die in vroeger jaren ook in Nederland een zoo bekende verschijning waren, heb ik dezer dagen in Berlijn teruggevonden. Een beetje armoedig, in vergelijking met vroe ger maar ze waren het toch. En ze heb ben blijkbaar „vergunning". Want tijdens de Olympiade „mag alles". Dt winkels blijven twee uur langer tot 9 uur open. En ook op bepaalde uren ge durende de drie Olympische Zondagen. De restaurants en de koffiehuizen, de lunch rooms, de bars, de danshuizen hebben al weken lang geen sluitingsuur meer. Geld mag verdiend worden, zooveel men wil en kan. Het Derde Rijk wil niet alleen toonen, zulk een mammouth-feest te kunnen organiseeren; het wil ook van deze gelegen heid gebruik maken om de stemming der eigen bevolking op peil te brengen Dat zou noodig kunnen zyn voor de wellicht weer zware tijden, die men tegemoet gaat. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 24 Juli 1936. Overtr. van de Motor- en R ij w i e 1 w e t J. P. M. te Bergen, S. W. te Warmen- huizen, teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf. H. v. L. te Hoorn, 4 boete of 1 week tuchtschool, D. G. te Wie- ringen, J. P. te Bergen, T. A. v. Z. te Hooge en Lage Zwaluwe, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. W. M. te Koog aan de damF H tte>BnmSter' H' A' te Amst*r- aam, i. H. te s-Gravenhage, H. Th. M. L. L-te Alkmaar, H. W. te Zwaag esteinde, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. M. B. te Limmen, H W te Zwaag Westeinde, J. T. te Alkmaar, C R te Limmen, Fr. W. C. te Alblasserdam, p! B. te Zuidscharwoude, E. V. te Noord- scharwoude, C. de W. te Heiloo, A. J. H. te Castricum, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. Fr. de M. te Alkmaar, C. H. C. te Den Helder, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. H. J. O. te Bergen, 3 plus 2 boete of 3 en 2 dagen hechtenis. U V te Oudkarspel, 3 plus 4 boete of 3 en 4 dagen hechtenis. J. K. te Velsen, 8 boete of 8 dagen hechtenis. S. de V. te Amster dam 10 boete of 8 dagen hechtenis. P. M. te Alkmaar, 10 boete of 10 dagen hechtenis. A. de M. te Alkmaar, 12 boete of 8 dagen hechtenis. J. G. B. te Hoorn, 5 plus 15 boete of 3 en 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de Po litieverordeningen: H. V. te Alkmaar, D. V. te Bakkum, J. B. te Alkmaar. D. S. té Heiloo, G. L. te Amsterdam, H. H. te Egmond aan Zee, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, J. O. te Assen, A. C. te Hilversum, A. C. te Hi - versum, ieder 3 boete of 3 dagen hech tenis. A. H. M. te Alkmaar, N. K. te Zwaag Westeinde, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van Artikel 453 van het Wetboek van Strafrecht (openbare dronkenschap) J. B. te Warmenhuizen, G v. S. te Haarlem, C. B. te Warmenhuizen, iedei 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van de Vis- scherijwet: J. M. te Alkmaar, 2 maal 2 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis, J. K. te Egmond- Binnen, 2 maal 2 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis. E. G. S. te Amsterdam, 3 plus 2 boete of 3 en 2 dagen hechtenis, M. P. te Koedijk 2 maal 3 boete of 2 maal 3 dagen hechtenis. Thi. H. T. te Amsterdam, 2 maal 3 en 2 boete of 2 maal 3 en 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de wet op de uitverkoopen: E. A. J A. R. te Castricum J. T. te Cas tricum, J. G. H. te Castricum, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. Overtreding vtn de wet op dt evenredige vrachtver- de e 1 i n g J. v. V. te Ouderkerk 12 boete of 8 da gen hechtenis. Overtreding van de Spoor- w e g w e t J. v. d. W. te Schagen, 2 bo«te -• 2 dagen hechtenis. Strafzitting van Maandag 27 Juli. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. De Friesche timmerman op non-activi teit, Adr. K., die thans het edele crisis- bedrijf van ijsco-venter te Limmen uit oefent, raakte op 13 Mei j.1. zoo in extase over een collectie deurknoppen, door hem in een in aanbouw zijnd huis aangetroffen, dat hij zijn handen niet thuis kon houden en deze deurknoppen, zoo men het dichter lijk noemt, achterover drukte, 'n Paar an dere Limmers met uitheemsche namen, Joh. L. en Jouke H., werden ook door die epidemie aangetast en namen stukken hout, steenen en andere ingrediënten, voor woningbouw dienstig, brutaal weg. De aannemer, Mudde van Heemskerk, was uiteraard niet gesticht over 'n derge lijk optreden en met behulp van den bri gadier der rijksveldwacht gelukte het, dat diefachtige stelletje op de zondaarsbank te brengen. Slechts de timmerman was verschenen en het bleek, dat hij nu zelf met het gestolene, figuurlijk gesproken, in zijn maag zat. j Ee heeren kwamen er echter nog won derlijk af, en werden ieder veroordeeld tot 35 boete of 15 dagen. Mr. Prins, verdediger van baas Duim stok, had clementie gevraagd en advi seerde zijn cliënt bij zoo'n mak vonnisje maar liever niet in hooger beroep te gaan. Steven kreeg de kous op z'n kop. Steven Hendrik V., gedomicilieerd te Oudorp, die wonderwel de kunst verstaat de boel op stelten te zetten, was betrokken geweest in een palingstrooperij, met mede werking van zijn vriend M. en dank zij de activiteit van rijksveldwachter Kees van Beek, door den kantonrechter streng ver oordeeld. Uit dit proces groeide ook nog 'n meineedzaak, omdat vriend M. op instigatie van Steven destijds valschen eed zou hebben afgelegd met het treurige gevolg, dat M. thans deel uitmaakte van de pen- sionaires, gelogeerd in de „Parapluie", zooals de strafgevangenis te Haarlem po pulair wordt gekwalificeerd. Steven, destijds nog goeie vrienden met M., het is nu, gelooven wij, kwaad water, juist door de meineedgeschiedenis, roerde hij ook toen weer eens zijn mond en diende bij den officier 'n klucht in tegen rijks veldwachter van Beek wegens meineed, omdat deze ambtenaar welbewust op de kantongerechtziting valschelyk zou heb ben verklaard, dat niet M., maar Steven V. de aalrepen had opgehaald. Natuurlijk liet van Beek het er niet bij en gaf op zijn beurt Steven aan ter zake het indienen van een valsche aan klacht. Dit was koren op den molen van den officier, zoowel als van den brigade commandant en er werd nu punctueel voor gezorgd, dat Steven er in liep en heden te dier zake terecht stond. Het was 'n langdurige grap, want ieder, zoowel officier als verdediger, politierechter, als verdachte, ieder had evenveel te zeggen, maar ten slotte had toch de politierechter het laatste woord en veroordeelde Steven tot 3 maanden deportatie uit Oudorps be schaafd milieu. Ruzie in Egmoud. Op Zondag 24 Mei kreeg de bewaarder van het vereenigingsgebouw der spoorweg employees, die thans het ontruimde tram station in gebruik hebben, Jan C. J. B., het aan den stok met den groentenhandelaar B. G. H., waarbij de groentenboer onvoor- zichtiglijk het scheldwoord „leelijKe schooier" gebruikte en Br. zoo flauw was, daar van direct aangifte te doen. De groen- tenman was nu natuurlijk de pisang en hem werd heden tegen het gebruikelijke tarief 10 boete of 5 dagen duidelijk gemaakt, dat hij ook in overspanning toestand op zijn woorden moet letten. Aangename variatie. Ditmaal geen zedezaak, maar 'n huise lijke knokpartytje te Helder, waarin de tuinder M. A. v. L. de heldenrol speelde en zijn buurman G. G„ 'n 52-jarig los arbeider- tje, op zijn eigen erf afdroogde. G. incas seerde n trap tegen z'n buik, werd gevoe lig in zijn keel geknepen en zijn vest werd in tweeën gescheurd. Voor al dergelijke on gerechtigheden werd de tuinder ver oordeeld tot 30 boete of 20 dagen en is Woensdag 29 Juli. HILVERSUM. 1875 M. (VARA- uitzrnding i. 8.— Gramofoonplatcn. 9.30 Keukenpraatje. 10.— VPRO- morgenwijding. 10.15 Voordracht en gr.pl. 12— Orgelspel. 1230 VARA-orkest. 1.301.45 Gr.pl 2. Gr.pl. 2.30 Voor de vrouw. 3 Kin deruur. 4.30 Gr.pl. 6 Dansmu ziek. 6.25 Schaakcauserie. 6.30 Ver volg dansmuziek. 7.—Sport. 7.15 De Flierefluiters mmv. solisten. 7 40 Schaakcauserie. 8.03 Ber. 805 ANP-ber. en VARA-varia 8 15 Operette-uitz. (gr.pl.) 9.— Radio- tooneel. 9.15 VARA-orkest. 10 ANP-ber. 10.05 Gr.pl 10.15 Schaak causerie. 10.20 VARA-orkest. 11.—' 12.Dansmuziek. HILVERSUM, 301 M. (NCRV-ulti.) 8.— Schriftlezing. 8.15—9.30 Gr.pl. 10.30 Morgendienst. 11.—12. Meisjeszangkoor. 12.15 Gr.pl. 1. Kwintetconcert. 2.30 Voor postze gelverzamelaars. 3.3.45 Gr.pl. 4 Orgelspel. 5.— Kinderuurtje. 6.— Zendingspraatje. 6.30 Afgestaan. 7.— Ber. 7.15 Deel. y.45 Rep. 8.— ANP-ber. 8.15 Kon. Mil. Kapel. 9.15 Causerie zelfopvoeding. 9.40 Verv. concert. (10.05 ANP-ber.) 10.30— 11.30 Gr.pl. Na afloop schriftlezing. DROITWICH. 1500 M. 11.20 F. Lio- nel Johns en zijn orkest. 12.20 Or gelspel. 12.50 Gr.pl. 1.20 't Oxford New Theatre Orkest. 2.20 Geiger en zyn orkest 3.05 Piano-reciUl. 3.35 Het Sted. Harmonie-orkest Chel- tenham, mmv. soliste. 4.20 Vesper. 5.10 Gr.pl. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Ber. 6.50 Opera-concert mmv. so listen, koor en orkest. 7.50 Dansmu ziek. 8.20 BBC-orkest, mmv. solist 9.40 Trioconcert 9.50 Ber. 10.20 Cabaretprogr. 10.50 L. Bridge- water's Kwintet 11.35—12.20 Dans muziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8 20 Gr.pL 11.20 en 12.35 Orkestconcert. 2.50 Concert. 4.20 Gr.pL 5.50 en 6.50 Orkestconcert. 8.20 Zang. 9.05 Radiotooneel. 11.0512.35 Dansmu ziek en populair concert. KEULEN. 456 M. 6.20 Orkestcon cert en mandolineconcert. 8.20 Blaasconcert. 9.20 Populair concert. 10.20 Kamermuziek. 11.20 Hans Bund's orkest. 12.20 Rep. Orkest concert. 2.20 Gr.pl. Schumann- concert. 4.20 Rep. Orkestconcert. 6.20 Gr.pl. 8.30 Operette-uitz. 10.20 —1.15 Zie Deutschlardsender. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Dansmuziek. 1.20—2.20 Klein- orkest. 5.20 en 6.20 Gr.pl. 6.50 Klein-orkest 8.20 Symph.-concert 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Klein-orkest. 1.30—2.20 Dans muziek. 5.25 Omroeporkest 6.36 Gr.pl. 8.20 Omroeporkest en radio tooneel. 10.3011.20 Gr.pL DEUT8CHLAND8ENDER. 1571 M. 8.30 Militaire muziek. Hierna ber. en dansmuziek. 10.20 Ber. 10.35 Rep. 10.50—1.15 Populair concert en dansmuziek. Lijn 1: Lijn 2: Lijn 3: Parijs 12.20— Parijs GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Hilversum. Hilversum. Keulen 8.—11.20, 11.20—12.20, Brussel VI. 14.20, Keulen 14.20—14.50. R. 14.5016.20 Keulen 16.20—20.20, Brussel Fr. 20.20—21.20, Keulen 21.2022—, Beromilnster 22 22.50. Keulen 22.50—24.^ Lijn 4: Brussel VL 8 —9.20, Nor- mandië 9.20—10.35, Lond. Reg. 10 35 12.20. Droitwich 12.2015.13, Lond. Reg 15.35—17.10, Droltwicfc 17.10—18.20. Luxemburg 18.20— 18.50, Parijs R. 18.50—19.50. Droit- wich 19.50-21.40. Lond. Reg. 21.48 -22 20. Droitwich 22 20—34 tevens verplicht de door buur Gerrit ge vraagde schadevergoeding voor het verniel de vest, begroot op 5 gulden, te betalen. Een stompsinnige Beemsterling Het zeldzame schouwspel van een huur der, die partij trekt voor zijn huisbaas, le verde op 27 Mei de arbeider C. S. te Beem- ster. Deze S. veranderde namelijk in een leeuw, omdat zijn 52-jarige buurvrouw mej. A. de B., huisvrouw van D. S. Az„ de vrij heid nam het door haar bewoonde huisje, eveneens eigendom van denzelfden eige naar, stond af te kammen en ijskoud be weerde, dat er geen gelegenheid was om te drogen. De methode echter, die deze advo caat voor den benadeelden huiseigenaar be zigde, was zoo ontactisch, dat hij heden in kwaliteit van verdachte met den politierech ter kennis maakte. Kees had zich namelijk zoo vreeselijk opgewonden, dat hij buur vrouw Stieltjes voor den grond stompte, welk feit echter door Cornelis pertinent werd ontkend. Wel had hij haar in het ge laat geduwd, maar zij was vreeselyk zenuw achtig geweest. Madame S. hield echter per sé vol gestompt te zijn geworden en de poli tierechter kon zich ook niet voorstellen, dat een zóó keurige verschijning als mej. S., de waarheid niet zou spreken. Evenwel een andere buurvrouw, mej. B. Pronk, sprak ten gunste van K. S., terwijl zij voor de po litie een meer compromiteerende verklaring had afgelegd. Hoewel de officier echter wel direct nattigheid voelde, hield Z.Ed. zich echter maar liever van den domme en vor derde uit bewysgebrek vrijspraak. Een driftige Schermerhorner. Jacob M., sierde heden de zondaars- bank, welke heer met een geëmailleerde dnnkkruik zijn dorpsgenoot Willem Groot had afgetakeld. Jaap had den duvel inge kregen omdat Willem met een landbouw werktuig op den Middenweg het verkeer belemmerde en hij niet behoorlijk op zyn fiets kon passeeren. Hevig ontsteld door den onverwachten aanval was Wim met een pynlyken schouder naar den dokter geloo- pen, doch het bleek achteraf, dat Willems body er tamelijk goed was afgekomen. Hy kwam, toen Jaap wegens mishandeling te recht stond, nog met een rekening aandra gen, doch deze actie ging niet door op grond van minderjarigheid van den eischer Voorts werd Jaap, wiens ontevredenheid niet ge heel zonder grond scheen te zyn, slechts tot 10 boete of 5 dagen veroordeeld. Het nut van adverteeren. De fa. KI. Schot, die in de maand Mei in diverse bladen een reclamecampagne had gevoerd voor zomerbrandstoffen, schynt hiermede nogal succes te hebben geboekt Want aangelokt door de vele voordeelen van die brandstoffen waren Froukje van M. J. en Pieter M. op onderzoek uitge- g"n ®n hadden flink beladen den aftocht geblazen. Doch gelukkig had Schot In de maand October had^anT Jeugdige kaasmaker, zijn ÏÏ2 fuik vermist en hiervan eerst op 28 Mc, aan- <H« hoofd „cm«n rw ÏÏLT'T'" «OCht Of hU ZOO 7"" te pruimen, doch dit bleek n 't Getuigenverhoor bracht ni»i. naar voren a ™cnt niets positiefs De Officier achtte 't feit dan ook niet wet tig en overtuigd bewezen en vroeg vrij* spraak. Verdachte dankte beleefd en ver* dween terwijl nota-bene de politierecht* nog uitspraak doen moest. De uitspraak luidde conform den eisch. Heest voorzichtig met aw moogje. Op den 18en Mei ontstond er een twist gesprek tuaschen den tuinder Corn. B. en Pieter K., waarbij B. z'n mededorpagmoot uitschold voor slechte hufter. K. nam hier mede geen genoegen en dead aangifte. Deze hoogst belangrijke zaak. zooals mr. Lide- boer 't zelf uitdrukte, eindigde in vatoor- deeling van verdachte tot 8 of 4 dagen. Den Heider levert aa ook al menacheneten' Op 17 Mei zat er in café Swancnburg te Den Helder een muziekgezelschap!*, dat trachtte door vroolyke muziek er 'n vroo- lyke stemming in te houden Onder dit mu ziekgezelschap. kortweg band genoemd, wit ook 'n dame die in letterlijken zin de groote trom roerde. Althans, de dame was slag" werkster. Toen er dan 'n kleine pauze werd gehouden, zou deze dame twee heeren, die vechtneigingen hadden, even uit elkaar hou den, doch werd als belooning voor haar moe dige daad door J. de V., schippersknecht pardoes in den vinger gebeten. Hevig gil lende en bloedende wist de dame zich los te rukken. De eisch 1 30 of 15 dsgen was precies zooals de politierechter er blijkbaar over dacht, want de uitspraak was dito. Haastige spoed, xelden goed. Op 3 Juni had 'n zekere A. de H. zoo ont- zaggelyk veel haast, dat hij ondanks dat de boomen van de Schermervlotbrug waren neergehaald, toch nog den moed had da brug te willen oversteken. Toen hij hierop attent werd gemaakt en verwijderd zou worden, maakte hy zich nog aan wederspanningheid schuldig, terwijl z'n kostbaren tijd natuur lijk verloren ging. waar er proces-verbaal werd opgemaakt. Ook nu kon de H. zijn tijd niet miaaen, want wy kregen hem niet te zien. Eisch 20 of 10 d. Uitspraak conform. Liefelijke dorpsgeneugten- By gelegenheid van een of ander dorps feest was er groot bal in café Verduin te Akersloot op 24 Mei. De stemming was per fect tot omstreeks half twaalf, toen er plot seling klappen werden uitgedeeld en wel op de wangen van een 17-jarige Akersloot- sche schoone Marie Stuifbergen. De vermoe delijke oorzaak zal wel minnenijd zijn go* weest. Immers Marietje hield er al 'n aanstaande op na. de 25-Jarige Willem W.. die ook neden als getuige z'n beminde bijstond en dat dan ook deed. De politierechter vond 't kolos saal, dat Marietje al verkeering had en gun de haar zelfs de pret, dat zij naast haar ver loofde mocht zitten op 't getuigebankje, tei- wyl hij tot de verloofde de vermaning uit sprak, vooral aan den goeden kant te g»Hn zitten, daar hü anders niets van haar aan vallig gezicht kon zien. De verdachte H. T. verloor zoodoende alle aandacht, m*#r kreeg toch zijn portie voor zijn daad. Was de eisch 15 of 10 d. niet groot, de uitspraak 10 of 5 d. ia zelf» een koopje te noemer, daarvoor is 't ook wett. geoorloofde oprui- mingstijd. BEDREIGING MET DOODSLAG. De Amsterdamsche rechtbank veroordeel de een 37-jarigen havenarbeider wegens be dreiging met doodslag tot 10 maanden 6C' vangeniastraf, waarvan zes maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie Jear. Het O.M. had negen maanden gevorderd. De man had in den nacht van 12 op Maart ruzie gekregen en zyn tegenstander met een revolver bedreigd. Na een worste ling kon hij worden ontwapend en aan politie worden overgeleverd.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6