Ronde van de Beemster. De Tour de France. afstraf ""*,e 3 K M ELKE DAG KING, ELKE DAG FIT! Laat King-pepermunt U opwekken en verkwikken. Geniet van de heerlijke smaak en de fijne geur, Geniet elke dag van PEPERMUNT TONNEMA C" SNEEK DE OLYMPISCHE FAKKELLOOP. Het Olympische vuur is vanmorgen vroeg aan de grens tusschen Zuid-Slavië en Hon garije aangekomen. Aan beide zijden van de grens was een Olympische poort opge richt. Nadat een Zuid-Slavisch vertegenwoor diger een korte toespraak had gehouden, werden de vlaggen gekruist. De waarne mende burgemeester van Szegedin ontstak de nieuwe fakkel en nam haar in ont vangst namens Hongarije. De fakkel be reikte later het stadhuis van Szegedin, waar na de gebruikelijke toespraken een nieuw vuur werd ontstoken. Daarmede vertrok een hardlooper naar Boedapest. Ismayr spreekt den Olympischen eed uit. De rijkssportleider, von Tschammer und Oosten, heeft beschikt, dat Rudolf Ismayr, die in 1932 te Los Angeles bij het gewicht heffen een gouden medaille voor Duitsch- land verwierf, bij de a.s. spelen den Olym pischen eed zal uitspreken. FEESTELIJKE ONTVANGST DER OLYMPISCHE ZEILERS IN KIEL. Gistermorgen zijn de Olympische zeilers van 21 landen, die in den loop van de maand in Kiel zijn aangekomen, in de groo- te zaal van het stadhuis te Kiel officieel ontvangen. De zeilers werden door burgemeester Mentze toegesproken, terwijl een geheele rij van tolken de rede in de verschillende talen herhaalde. In naam van alle zeilers antwoordde de oudste aanwezige zeiler, Laanekoerb, leider van de Estlandsche zeilploeg. Hij dankte den burgemeester voor zijn hartelijke ont vangst in de prachtig versierde raadszaal. Op 't plein voor 't stadhuis, dat met de tal rijke vlaggen een kleurig aanzien oplever de, had zich een groote menigte verzameld, die de zeilers hartelijk toejuichte. Zwemmen. ZWEMWEDSTRIJDEN TE OUDE NIEDORP Zondag hebben de kringwedstrijden in 't Skarpet te Oude Niedorp plaats gehad. Eerst werden kinderwedstrijden gehou den voor kinderen tot 13 jaar. We volstaan er mede de prijswinners te vermelden. 25 Meter schoolslag meisjes: 1 D. v. Os. Bruinvissen, tijd 20.8 sec.; 2 Betsie Hart, Volharding, 23.2 sec.; 3 H. Stam, H. Z. V., 24.8 sec. 25 Meter vrije slag jongens: 1 W. Buk, Bruinvissen, 19.4 sec.; 2 J. Dekker, Bruinvissen, 21.2 sec. Aan de hierna volgende wedstrijden voor grooteren namen deel de volgende veree- higingen: Volharding, Oudkarspel, H. Z. V., Heer- hugowaard, De Wiel, Schagen, 't Oude Veer, Anna Paulowna, De Bruinvissen, Den Hel der en 't Skarpet, Oude Niedorp. Hieronder volgen de uitslagen: 100 M. schoolslag dames: 1 CL Blaauwboer, De Wiel, 1 min. 42.2 sec.; 2 T. Stam, de Bruinvissen, 1 min. 43.4 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1 A. Grendel, De Bruinvissen, 1 min. 41.2 sec.; 2 C. Wagenaar, H. Z. V., 1 min. 44.2 sec. 50 Meter schoolslag meisjes adspiranten: 1 N. Goudsblom, H. Z. V., 46.2 sec.; 2 R. Goedhart, De Bruinvissen, 46.8 sec.; 3 Tr. Mijts, 't Skarpet, 49.6 sec. 50 M. schoolslag jongens adspiranten: 1 C. Wagenaar, H. Z. V., 48.4 sec.; 2 D. Franzen, H. Z. V., 3 J. de Raat, De Wiel, 52.4 sec. 50 M. vrije slag dames: 1 B. Goedhart, De Bruinvissen, 37 sec.; 2 M. Visser, De Bruinvissen, 40.4 sec; 3 Cl. Blaauwboer, De WieL 40.7 sec. 100 M. vrije slag heeren: 1 H. v. d. Meer, H. Z. V., 1 min. 13.5 sec.; 2 J. C. Laddé, De Bruinvissen, 1 min. 18.2 sec.; 3 C. M. J. Sinke, 't Oude Veer, 1 min. 19.9 sec. 50 M. vrije slag jongens adspiranten: 1 T. Mulder, De Bruinvissen, 36.8 sec.; 2 P. Smit, Volharding, 43.3 sec.; 3 A. de Wit, 't Skarpet, 43. 5 sec. 50 M. rugslag dames: 1 Cl. Blaauwboer, De Wiel, 50.1 sec.; 2 M. Visser, De Bruinvissen, 52.1 sec.; 3 C. Goudsblom, H. Z. V., 52.3 sec. 50 M. rugslag heeren: 1 H. v. d. Meer, H. Z. V., 43.9 sec.; 2 J. Schellinger, De Bruinvissen, 45.8 sec. Estafette dames, 3 x 50 M. rug-, schooi en vrije slag: 1 De Bruinvissen, 2 min. 15.6 sec.; 2 H. Z. V., I 2 min. 25 sec. Estafette heeren 3 x 50 M. rug-, schooi en vrije slag: 1 De Bruinvissen, 2 min. 8.10 sec.; 2 H. Z. V., 2 min. 6 sec.; 3 De Wiel, 2 min. 17.4 sec. Boksen. DE MATCH BRADDOCK—SCHMELING. De onderhandelingen inzake de boks match om het wereldkampioenschap zwaar gewicht tusschen den titelhouder Willy raddock en Max Schmeling zijns than zoover gevorderd, dat het contract met Medison Square Garden kon worden on derteekend. Volgens deze overeenkomst zal de ont moeting in Madison Square Garden tus schen 25 en 30 September van dit jaar plaats vinden. Max Schmeling zal op 16 Augustus naar Amerika vertrekken. Athletiek. DE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN TE HOORN. Zondag werden te Hoorn atletiekwed strijden gehouden. De voornaamste uitsla gen waren: Hardloopen 100 M. klasse A en B.: 1. A Eikema, A.A.C., 11 sec.; 2. A. Mieghoutj A. A.C., 11.3 sec.; 3. C. Scheermeijer, A.A.C., 11.5 sec.; 4. H. Sitter, A.V. 1923, 11.8 sec. 100 M. finale dames, alle klassen: 1. C. Bak, Lycurgus Krommenie, 13.2 sec.; 2. N. van Balen Blanken, K.N.A.U., 13.3 sec.; 3! E. Gorter, F. L. Jahn, Edam, 13.4 sec.; 4. T. Schuts, Heo Hoorn, 13.5 sec, 800 M. klasse A.: 1. Sj. Bouman, A.A.C., Amsterdam, 2 min. 3.4 sec. 3000 M. klasse A: 1. J. Meijer, A.A.C., Amsterdam, 9 min. 6 sec.; 2. A. Mulder, A.V. 1923 Amsterdam, 9 min. 41.4 sec.; 3. J. Poel geest, A.V.A.C., 10 min. 15 sec. Olympische estafette, 800, 400 en 200 M.: 1. A.A.C. 1, Amsterdam, 3 min. 45.7 sec.; 2. A.A.C. 2, Amsterdam, 3 min. 55 sec.; 3. A.V. Quick, Amsterdam, 4 min. 4.8 sec. Duiven. POSTDUIVENVEREEN. „DE METEOOR" WARMENHUIZEN—N.-SCHARWOUDE. Bovengenoemde vereeniging hield een wedvlucht met oude duiven vanaf Montar- gis (Frankrijk), afstand 545 K.M., los 6 uur, wind Zuid West. Aankomst: 1 J. Deutekom 1 uur 8 min. 48 sec.; 2 idem 1 uur 9 min. 2 sec.; 3 idem 1 uur 9 min. 22 sec.; 4 J. Kemper 1 uur 21 min. 54 sec. Wedvlucht vanaf Oudenbosch, met jonge duiven, afstand 125 K.M., los 8.25 uur. Wind Zuid West. Aankomst: 1 C. Keeman 9 uur 41 min. 45 sec.; 2 H. Bouwens 9 uur 42 min. 30 sec.; 3 C. Kee man 9 uur 46 min. 15 sec.; 4 C. Keeman 9 uur 47 min. 28 sec.; 5 J. Deutekom 9 uur 47 min. 37 sec. Voetbal. STRAFFEN P.E.C. BESTUURSLEDEN. Verzachting voor betrokkenen in het voetbalschandaal. De Commissie van Beroep van den K. N. V. B. heeft, gezien de stukken in de zaak van de Zwolsche voetbalclub P. E. C., na het verhoor van de gestraften en getuigen, besloten, de straf opgelegd aan de heeren E. I. Kievit en H. de Graaf, terug te brengen op een schorsing voor den duur van twee jaar. De vervallenverklaring van het lidmaat schap van den K.N.V.B., uitgesproken over den heer J. J. Burgert, is gewijzigd in een schorsing voor den duur van vijf jaren, terwijl de vervallen verklaring van het lid maatschap uitgesproken over den heer G. J. Burgers is herroepen. NOG EEN COMPETITIE WEDSTRIJD. Voor a.s. Zondag (2 Augustus dus) is nog een competitie-wedstrijd vastgesteld, n.L HellevoetsluisL. F. C. Er behoeft ech ter slechts elf minuten te worden gespeeld. Deze promotiewedstrijd werd destijds bij een stand van 20 voor Hellevoetsluis ge staakt. Na een langdurig onderzoek is nu besloten de resteerende elf minuten alsnog te doen spelen. Reeds bij een gelijk spel zou Hellevoetsluis promoveeren naar de derde klasse. Mocht L. F. C. er echter in slagen nog tenminste driemaal te scoren en te winnen, dan zouden deze twee clubs met Haastrecht gelijk eindigen, in welk geval dus beslissingswedstrijden noodig zouden zijn. Zoover zal het echter wel niet komen. (Sportkroniek). Schaken. HET INTERNATIONAAL SCHAAK- TOURNOOI TE ZANDVOORT. Dr. Euwe heeft opgegeven tegen Bogoljubow. Na den afgebroken stand van Maandag avond zijn in de partij BogoljubowEuwe nog vijf zetten gedaan. Daarna gaf onze landgenoot op. De afge broken partij LandauGruenfeld werd zonder verder te spelen remise gegeven. De stand van het tournooi is dus: 1 Fine 5 1/2 pnt. 2 en 3 Keres en Bogoljubow, ieder 4 1/2 pnt. 4, 5 en 6 Euwe, Tartakower en Maroczy, ieder 4 pnt. 7 Spielmann 3 1/2 pnt. 8 en 9 van Doesburgh en Gruenfeld, ieder 3 pnt. 10 en 11 Landau en Becker, ieder 2 1/2 pnt. 12 Prins 1 pnt. Lawntennis. OM DEN DAVISBEKER. Australië wint het dubbelspel in den Challengeround. Gisteren werd op het centrecourt te Wim- bledon de wedstrijd tusschen Engeland en Australië in den Challengeround om den Davisbeker voortgezet met het dubbelspel. Het Australische dubbel Crawford en Quist speelde in topvorm en de Engelsche Wimbledon-winnaars Hughes en Tuckey moesten zich dan ook na een fraaien en uiterst spannenden wedstrijd gewonnen ge ven. Reeds in de eerste set ontplooiden de Australiërs een brillant spel. Hun combinee ren klopte prachtig en zij dwongen de Brit- sche spelers tot een baseline duel, waarin zij de meerderen waren. Hun smashes wa ren buitengewoon hard en zuiver en zeer moeilijk te retourneeren, terwijl hun lobs den Engelschen vaak volkomen verrasten en talrijke punten opleverden. De Wimbledon-winnaars waren als aan de baseline vastgenageld en de Australische spelers konden na prachtig spel den eersten set met 64 winnen. ïn1 den tweeden set echter lukte het bij de Engelschen ineens veel beter. Hun sa- menspeL dat in den eersten set volkomen zoek was, voerden zij thans tot in de per fectie door en zooals zij thans speelden toonden zy hun besten vorm uit het Wim- bledon-tournooi. Tuckey was aan het net met te passeeren. Met keiharde drives langs de lijn bracht hij de Australiërs tot wan hoop en mede door het tactisch spel van Hughes wonnen zy dezen set vrij gemakke lijk met 62, zoodat de stand thans 11 was. Toen evenwel kwam Quist los. Zijn phe- nomenaal netspel dwong de Engelschen steeds weer in de verdediging. De gasthee- ren maakten in dezen set nogal eens blun ders, die dan dadelijk werden afgestraft. Toch boden de Engelschen hardnekkig weer stand. Zij wisselden prachtig spel af met minder goede momenten en de Australiërs hadden het dan ook niet gemakkelijk. Doch zoowel Quist als Crawford, die thans over zijn inzinking, die hy in zijn party tegen Austin toonde, heen schijnt te zijn, speel den een technisch en tactisch zoo mooie par ty, dat de Engelschen tenslotte moesten ca- pituleeren. Met 75 werden de Australiërs winnaars van dezen set. In den laatsten set liepen de Engelschen hard van stapel. Tot 30 kwamen zij voor door schitterend aanvalsspel. Er werd in n hoog tempo gespeeld en de Engelschen voerden den stand op tot 41. Toen echter maakte Tuckey eenige blunders, die hem eenigszins schenen te ontmoedigen en het Australische dubbel maakte hiervan ge bruik, om tot 55 op te halen. Thans ser veerde Australië en hoewel de Engelschen alles in het werk stelden om opnieuw een voorsprong te nemen, gaven de Australiërs zulk een prachtig spel ten beste, dat hierin niet slaagden. Met wisselende kansen ging het nu tot 88, waarna Tuckey op nieuw een fout maakte en Australië thans een voorsprong kreeg. Zoowel Quist als Crawford legden er nog een schepje op en in gfootschen styl haalden zij ook de vol gende game. Volkomen verdiend wonnen zij met 6—4, 2-8, 7—5, 10—8, en haalden dus een punt van den achterstand in. Nu de stand 21 voor Engeland is, moe ten de enkelspelen, die vandaag tusschen Quist en Austin en Crawford en Perry wor den gehouden, den doorslag geven. Indien Quist van Austin verliest, heeft Engelr^ voor de derde maal achtereen den Davis beker gewonnen In het andere geval zal het spel tusschen „master Jack" en den Engel schen Wimbledon-kampioen de beslissing moeten brengen, zoodat Wimbledon, even als gisteren, wel weer uitverkocht zal zyn. W i e 1 r e n n eji. WIELERCLUB ALCMARIA. Zondag 26 Juli trainde deze vereeniging op de 46 K.M. voor a.s. Zondag in Medem- blik. Fel is er gestreden en hard gereden. De A- en B-klassers startten weer geza menlijk en als dat gebeurt heerscht er steeds een geweldige spanning, welke ont staat, doordat de A- de B-klassers den baas willen blijven, doch de B-klassers willen zich steeds zoo goed mogelijk verdedigen. Verschillende premies werden er gewon nen door de renners; bijna elke ronde kreeg men daardoor een felle sprint. De uitslag was: 1. A. v. d. Veer, 2. M. Reek, 3. Dekker, 4. W. Wouters, 5. J. Homan. De C-klasse reed 36 K.M. Ook hier werd mooie strijd geboden. Er viel te bespeuren, dat deze jongens hard vooruit gaan met het rennen en vooral het sturen wordt beter. Na een spannenden strijd werd de volgen de uitslag verkregen: 1. Smit, 2. Kroon, 3. Dekker, 4. Vuren. De ronde van de Beemster. Maandag namen een 12-tal renners deel aan de ronde van de Beemster. Bjj de ama teurs werd J. Groot, na een spannende eindsprint, tweede achter P. Schipper. Dit is een prestatie, temeer, daar Jan den ge- heelen wedstrijd aan den kop heeft gezeten. Met dat al heeft Jan Groot bewezen een renner te zyn van groole kracht. Het pu bliek kon zijn misnoegen tegenover Schip per dan ook niet verzwijgen; allen waren van meening, dat Jan den wedstrijd had moeten winnen. Doch Jan Groot komt er wel. Als we nagaan: in Ilpendam 3e, in Beemster 2e. Misschien in de Ronde van Alkmaar 1ste? Ook Aukes heeft als debutant in den weg wedstrijd goed voldaan. Hij werd 16e en kan op een mooien wedstrijd terugzien. De nieuwelingen Bleeker en Bosma, die aan den kop lagen, werden door den klei nen Panman netjes aan den kant gezet. Dit is een goede leer voor een volgende keer. NOORDSCHARWOUDE. De ren- en tourvereeniging Onderling Genoegen te Noordscharwoude, hield een sprint waarvan de uitslag als volgt was: A-klasse: 1. J. Boon, 2. P. van Exter, 3. P. Kort. B-klasse: 1. E. Bos, 2. C. Groen, 3. C. de Mayer. Juniores: 1. B. Spanjaart, 2. H. Groen en 3. G. Sanders. De strijd der amateurs en profs. Wij hebben gister nog kunnen mededee- len, hoe bij de amateurs Jan Groot en An- neese in de kopploeg zaten en een uitsteken de koers reden. Wij vervolgen hier het verslag van den wedstrijd: Humme valt uit. De span, „.üt nu grooter en ook het tempo wordt hooger. In de 5de ronde ver dwijnt Humme van het wedstrijdtooneel. Hij moest uitvallen wegens kramp. De kop ploeg bestaat nu slechts uit 4 renners, n.1. Jan GrootAlkmaar), Anneese, Engelen en Veen. Zij hebben een voorsprong van 80 sec. op een groepje renners van vijf en 2 min. op een groepje van vier, terwijl het hoofdpeleton maar eventjes 2 min. 28 sec. achter is. Wanneer tenslotte de Beer opgeeft, blijven er nog twee kleine groepjes over, die nog een kans hebben. Het gemiddelde is ruim 39 K.M. De 6e ronde In deze ronde trachten de Groot en An neese hun slag te slaan. Zij demarreerer om Engelen en Veen „los" te rijden, wa hun volkomen gelukt. Dan is reeds 2/3 va: de race gereden. Groot en Anneese doen verder uitstekenc' werk, maar het is de vraag, of zy den strijd kunnen volhouden. Met hun beiden moeten ze immers vechten tegen een vry groot peleton van 8 renners, die elkaar beurte lings kunnen aflossen aan den kop. Weldra blijkt dan ook, dat het een onge il ke strijd is. Reeds in de 7de ronde zak en de uitloopers iets af en het is zeer ver- s andig, dat zy zich in de achtste ronde ge wonnen geven en mede gaan rijden in het peleton. Immers, beiden hebben dan ge- tegenheid, om eenigszins uit te rusten en niet voortdurend te moeten trekken. Dan zal de eindspurt de beslissing moeten brengen. En weer tracht Jan Groot zijn slag te slaan. Nog vry ver van de finish af demarreert hy en krijgt een kleyien voor- volgt In een razend -rT5, nog 2 meter. En nog steeds ligt Groot voor. Maar dan rukt de Amsterdam mer Schipper aan het stuur en met een nij dige sprong verovert hij de eerste plaats. Jan Groot geklopt met eenige decimeters verschil! Maar door een renner, die zelf niet te veel trok, anderen het werk liet doen en zelf profiteerde van die anderen. Is het te veel gezegd, wanneer Jan Groot de moreele overwinnaar wordt genoemd? De strijd der profs en onafhankelljken. Toen de amateurs, die zoo'n heldhaf- tigen strijd gestreden hadden, van ie baan waren, kon onmiddellijk een aan vang worden gemaakt met de laatste race van den dag: het hoofdnummer, zooals de strijd tusschen de profs en on- afhankelijken genoemd wordt! De opkomst was uitstekend, zoodat onge veer 70 renners zich bij de start opstelden en na het startschot in een direct hoog tempo den strijd begonnen. De weersomstandigheden waren ideaal, een lekkere, warme zon, bijna geen wind en een niet al te zwaar parcours! In de eerste ronde bleef het heele veld netjes bij elkaar, hoewel het tempo zeer hoog was gebleken. In iets minder dan 16 H minuut toch werd de eerste ronde afgelegd. En dat met een stilstaanden start! Ook in de tweede ronde gebeurde er wei nig. Wel vielen eenige renners uit door val len, waarbij een der bochten met gevaarlijk los grint al spoedige berucht werd. Maar verder kleefde alles bij elkaar. Toch probeerden Brizee en Pelser juist voor het einde der tweede ronde te demar- reeren en ze konden een zeer kleinen voor sprong nemen. Het veld achtervolgde hen echter direct, zoodat de poging geheel mis lukte. En toen Brizee later van rijwiel moest veranderen, was hij na 3 ronden al vrijwel kansloos. Juist aan het einde van die derde ronde kreeg Bakker uit Apeldoorn een lekke band. In een zeldzaam snel tempo had hij een nieuwe band omgezet en hoewel hij een be hoorlijken achterstand had gekregen, wist hy, moederziel alleen achter het veld aan jagende dat n.b. zelf in een hoog tempo achter de twee vluchtelingen aan zat in twee ronden weer in het tweede peleton te komen. Een fraaie prestatie van den Apeldoorner Pas de vijfde ronde bracht eenig teek en in den strijd, want toen had een groep van zes man zich los kunnen maken uit het hoofdpeleton, dat (uit 40 man bestaande) op een 300 M. volgde. De drie volgende ron den brachten nog duidelijker teekening in den strijd en weldra bleek, dat de winnaar bij een groep van 16 man moest zijn, want de rest was verspreid en lag honderden metets achter. De belangstelling voor de laatste ronde was enorm en bij de finish verdrong het publiek zich en had de politie handen en manschappen te kort, om den weg vrij te houden. Evenals by de amateurs moest ook hier een eindsprint de beslissing brengen, zij het dan ook tusschen slechts twee renners. Met een wiellengte verschil won Valentyn te St. Willebrord van v. Amsterdam te Leiden. De rest volgde op korten afstand. De tijd van den winnaar was 2 uur 52 mir. 50 sec. De uitslag was: 1. Valentyn; 2. v. Amsterdam op leng te; 3. Bronger, 4. Hiddes, 5. Grobbe, in een groep; 6. Gommers. Sylvain Maes wint de 16e en zwaarste etappe. Uitstekende prestaties van Middelkamp en de gebrs. v. Schendei. De rustdag, welken de renners Zondag te Luchon genoten, hadden zij ten volle noodig. Gisteren immers werd de 16e en tevens de zwaarste etappe der ronde verreden van Luchon naar Pau over een afstand van 194 K.M. en op deze monster-etappe moesten de renners vier bergen „nemen". Langs wegen, die vaak in een erbarmelijken toestand ver keerden, moesten de renners s!ug leveren tegen de vier reuzen van de Pyreneeën, die reeds zoo menigmaal een onoverkomelijk struikelblok vormden voor de talrijke be kende ronde-renners. In deze ronde heeft de Belg Sylvain Mae^ zijn zege geconsolideerd. Met byna negen minuten voorsprong voor den tweeden ren ner, den onafhankelijken Franschman Le- vel, kwam Maes binnen. Thans zou er wel een buitengewone pech toe noodig zyn om hem de overwinning van deze 30e ronde van Frankrijk te ontnemen. Zoo ver zal het ech ter wel niet komen en nu de Pyreneeën ech ter den rug zyn, hebben de renners de vuurproef doorstaan en gaat het nu naar Parijs over een relatief gemakkelijk traject Het was een uiterst zwaar traject giste ren. Reeds direct vanuit Luchon moesten ^e/fcn"ers stÜgen, den col de Peuresorde op tot 1545 meter hoogte, langs slechte wegen! die het uiterste van renner en rijwiel verg den. Daarna ging het in een hoog tempL bergafwaarts tot Arreau. Doch daar™ moesten de renners weer 45 kilometer lang klimmen tot zy den top van den 1489 meter hoogen col d'Aspin hadden bereikt. Toen ging het weer met een duizelingwekkend,, snelheid naar beneden om inMarie de Campan eenige verfrisschingen te of^r' na g'ng het ineens linl«af. als- de renners weer terugkeerden maar Hit was slechts schijn. Thans was de h »i aar> b^rt, „p"i£ meta, d« d„, c„, Du'£ Toum.- afstand van 35 kilometer iï Z" T gng hefomh ArgCleS WCrd be^t op 1465 Z'VoT C01 °U Soul- top van den col de t' ,Vervolgens naar den dan weer door iaar S*",0? 1650 meter 1740 meter. Deze beklim ''Aubisque op K.M. lang is bracht Z00Wttt 23 tot 1748 meter hoogte 450 mmg kwamen de rijders 1 beklim' mdrukwekkende plaatst uitT derJmeest KING schrijflijken chaos van reusachtige rots, blokken moesten zij rakeling^ngs een af. grond, die minstens 1000 meter diep is, en die door geen afrastering ongevaarlijk was gemaakt Een ongelukkige wending van het stuur of een val zouden hier de noodlottig, ste gevolgen kunnen hebben. De Nrderiaade^ De Nederlandsche renners hebben zich fa deze uiterst zware etappe schitterend ge, weerd. Steeds waren zij in de kopgroep te vinden en vooral Middelkamp, de renner uit de lage landen, heeft zich hier wederom een der beste bergklimmers uit den tour getoond. De Hollanders deden niet veel voor de groote klimmers onder en slechts aaa eenige lekke banden was het te wijten, dat onze landgenooten niet onder de eerste tien aankomende renners waren. Sylvain Maes heeft een schitterende koen gereden. Het duurde niet lang. of hij onder» nam een uitlooppoging, die met succes werd bekroond. Noch Magne, noch Vervaeckg konden hem inhalen. Steeds meer vergroot, te hij zijn voorsprong en bijna negen minu ten was hij op Magne voor, toen hij als eerste de eindstreep passeerde. Tweede werd de onafhankelijke Level, die Magne in den sprint sloeg, zoodat deze zich met de derde plaats tevreden moest stellen. Over bet ge heel hebben de onafhankelijke ryden, die het er zonder ploegmaten of helpen moeMn afbrengen, zich prachtig geweerd. In deze zwaarste etappe waren niet minder daa drie unafhankelyke rennen onder de eerste tien aankomenden. In het algemeen klassement ligt Syltaki Maes bijna 21 min. voor Magne en Vei» vaecke ligt als tweede bijna lt minutsd achter zyn leidenden landgenoot. Al bert van Schendei kwam weer een plaatsje naar voren en staat als achttiend! genoteerd. Middelkamp schoof twen plaat» sen op en is 24e, terwijl ook Anton van Schendei zijn positie verbeterde en van de 35e naar de 33e plaats opschoot. De renners hebben nu de Pyreneeën en daarmede een der grootste hindernissen van de ronde achter den rug. Vandaag blijven zij een dag rusten in Pau en dan gaat het weer verder naar het steeds dichterbij komend! doel: Parijs. De uitslag luidde. 1. Sylvain Maes (Belgie) 7 uur 12 min. 52 sec.; 2. Level (Frankrijk) onafhankelijke, 7 uur 21 min. 31 sec.; 3. Magne (Frankrijk) zelfden tijd; 4. Canardo (Spanje) 7 uur 21 min. 47 sec.; 5. Vervaecke (België) zeilden tijd; 6. Maye (Frankrijk) 7 uur 24 min. 46 sec.; 7. Berty (Frankrijk) onafhankelijke; 8. Marcaillou (Frankryk) onafhankelijke; 9. Amberg (Zwitserland) allen zelfden tijd als Maye; 10. P. Clemens (Luxemburg) 7 uur 24 min. 53 sec.; 17. Middelkamp 7 uur 31 min. 17 sec.; 19. en 20. Al bert en Anton van Schendei. Algemeen klassement: 1. Sylvain Maes (België) 107 uur 50 min. 26 sec.; 2. Vervaecke (België) 108 uur 8 m. 4 sec.; 3. Magne (Frankryk) 108 uur 11 min. 39 sec.; 4. P. Clemens (Luxemburg) 108 u. 26 min. 42 sec.; 5. M. Mersch (Luxemburg) 108 uur 44 min. 22 sec.; 6. Canardo (Spanje) 108 uur 45 min. 19 sec.; 7. M. Clemens (Lu xemburg) 108 uur 55 min. 36 sec.; 8. Level (Frankryk) onafhankelijke, 109 uur 5 min. 41 sec.; 9. Marcaillou (Frankryk) onafhan kelijke. 109 uur 11 min. 37 sec.; 17. Albert van Schendei 109 uur 40 min. 35 sec.; 24. Middelkamp 109 uur 55 min. 21 sec.; 33. An ton van Schendei 110 uur 47 min. 23 sec. Vervaecke en Magne krijgen straf, ■Magne nu op de tweede plaats in het algemeen klassement. De Belg Vervaecke en Magne hebben bei- ae een geld- en een tydstraf gekregen, die de rangschikking in de kopgroep van het algemeen klassement heeft veranderd. Ver vaecke, die tijdens de 16e etappe een on herstelbaar defect aan zyn racekarretje kreeg, leende er toen een van een toeschou wer. Echter was hierop een versnelling aan gebracht, die niet was toegestaan, zoodat de Belg als straf 50 francs te betalen kreeg, ter wijl hy tevens 10 minuten bij zijn totaaltijd kreeg opgeteld. Omdat hij ook nog een ver- frissching onderweg had aangenomen van een omstander, kreeg hij daarvoor nog een minuut bij. Ook Magne heeft onderweg tot tweemaal toe verfrisschingen aangenomen van toe schouwers wat niet geoorloofd was. Hij kreeg hiervoor 25 francs boete en resp. 2 en 3 minuten bij zijn totaaltijd opgeteld, zoo dat de situatie in de kopgroep zich thans in zooverre heeft gewijzigd, dat de Belg Ver vaecke, die reeds zoo vele etappes als twee de achter zyn landgenoot Sylvain Maes stond genoteerd, deze plaats aan Magne heeft moeten afstaan, daar Magne thans een totaaltyd van 108 uur 16 min 39 sec. heeft en Vcr.vaeeke 108 uur 19 min. 4 sec.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8