PROFESSOR SLIM EN ZOON JCetft ói School Staatsloterij iUichtoaact Radionieuws 1ducged'ikeStand SjufciotidcH Stukke* Jjjdschcifleti Uoor kleine tuinen. FIETSENDIEFSTAL ENGROS. Vier jeugdige dieven en eenige helers staan terecht. De vacantiekamer van de Amsterdamsche rechtbank heeft gisteren een groot aantal fietsendiefstallen behandeld, gepleegd door vier jonge lieden, die allen bekenden. Er waren 34 van deze diefstallen door den rechercheur L. G. Achterberg uitgezocht, die alle door deze jongelieden zijn gepleegd ert waarvan slechts een deel is ten laste gelegd. De officier van justitie eischte wegens diefstal tegen den 20-jarigen J. C. B. ander half jaar gevangenisstraf, tegen L. W. en J. Q. elk een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk en tegen den nog slechts 17- jarigen P. J. N. een jaar tuchtschool, waar van zes maanden voorwaardelijk. Vervolgens diende de strafzaak tegen den 37-jarigen K. C. K., die wegens heling van een deel van die fietsen terecht stond en die al 9 maal is veroordeeld. Deze verdachte ontkende ten stelligste te hebben geweten, dat de fietsen van diefstal afkomstig waren. De officier van justitie achtte de feiten echter bewezen en eischte twee jaar gevan genisstraf. Een van de andere van heling verdachten, J. H. E., is ter zitting vrijgesproken en on middellijk in vrijheid gesteld. De 24-jarige schilder A. J. D. hoorde 6 maanden gevan genisstraf tegen zich eischen en de zwager van den eerste van heling verdachte, de kolenhadelaar F. W. G. 1 jaar en 4 maan den, beiden eveneens wegens heling. NIEUWE BEPALING VOOR IN DUITSCH LAND WONENDE NEDERLANDERS. Bedrag vastgesteld op 100 per maand. In aanvulling op reeds eerder gedane me- dedeelingen is een nieuwe deviezenbepa- ling afgekondigd, die in Duitschland gedo micilieerd zyn of daar gewoonlijk verblij ven, voortaan een maximum bedrag van 100 gulden per maand en per persoon, ouder dan 6 jaar, kunnen aanvragen om mee te nemen voor reizen naar Nederland. Zooals bekend is de normale gang van zaken, dat iemand, die naar het buitenland reist, slechts R.M. 10 mag meenemen. Voorts kan bij bijzondere gelegenheden, congressen enz. in Nederland te houden, de afgifte van deviezen voor reisdoeleinden overwogen worden. MEVR. DE BOER—VAN RIJK 83 JAAR. In den foyer van den Stadsschouwburg te Amsterdam zal Zaterdagnamiddag 1 Augus tus a.s. een openbare, voor een ieder toe gankelijke receptie worden gehouden ter complimenteering van mevrouw de Boer van Rijk ter gelegenheid van haar verjaar dag. Deze receptie zal duren van tot 4^ uur, daar mevrouw de Boer 's avonds moet optreden. Het is om die reden, dat belang stellenden beleefd verzocht worden zich aan deze uren te houden. DIEFSTAL VAN ZEGELS. Uit een winkel in kantoorbehoeften en religieuze artikelen. In November j.1. werd in een winkel in kantoorbehoeften en religieuze artikelen aap de Meezenlaan in den Haag, waarin tevens een postagentschap is gevestigd, een map ontvreemd, waarin zich voor een waar de van ruim 700 aan verschillende zegels bevond. Deze zegels werden later op verschillende plaatsen te koop aangeboden, o.a. bij den raad van arbeid, waar men evenwel de zaak niet vertrouwde en den aanbieder aanhield. Deze werd door de winkelierster herkend als de man, die bij haar in de zaak was ge- wees om een bestelling van diverse kantoor behoeften te doen. Even te voren was er ge telefoneerd, dat een der geestelijken van de pastorie uit de da Costastraat, een bestel ling van religieuse artikelen wenschte te doen, waarop de bediende zich derwaarts begaf. Daarbij bleek, dat de man onder val- sche voorwendsels uit den winkel was weg gelokt, teneinde den dief beter gelegenheid te geven zijn slag te slaan. Verdacht van dezen diefstal stond voor de Haag?che rechtbank terecht de 45-jarige M. J. F. B., zich noemend ingenieur, afkomstig uit Maastricht, die niettegenstaande de per tinente verklaringen van eenige getuigen, ontkende in den winkel te zijn geweest. De politie-deskundige J. M. Waltman ver klaarde, dat een briefje, waarop de bestel ling van de kantoorbehoeften was opgetee- kend, door B. is geschreven. Met O.M., waargenomen door mr. Cohen Tervaert, de feiten bewezen achtend, eischte tegen B., die vroeger reeds in Zwitserland is veroordeeld, en als internationaal inbre ker en zakkenroller bekend staat, ander half Jaar gevangenisstraf. Mr. Etmans uit Leiden pleitte vrijspraak op grond van gebrek aan bewijs. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Gistermiddag is de 20-jarige zoon van de weduwe Op 't Veld te Mariahoop, een ge hucht nabij de gemeente Echt, terwijl hij in het open veld bezig was met het opstellen van een dorschmachine, door den bliksem getroffen en gedood. UITZICHT BIJ ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Het uitzicht bij den onbewaakten overweg in den weg van den Rijksweg Warnsveld Lochem naar Warken is beperkt door hoog opgeschoten rogge. De K.N.A.C. heeft met het oog op een veilig en vrij wegverkeer aan de Nederlandsche Spoorwegen om ver betering verzocht, terwijl zij tevens aan drong te bevorderen, dat, nu het gewas hoog is opgeschoten, aan de gebruikelijke uitzichtsnormen zal worden voldaan. DE MOORD TE GROOTEGAST. Beide verdachten leggen vol ledige bekentenis af. Bij het gisteravond afgenomen ver hoor inzake den moord op de 72-jarige heer F. Setzma te Grootegast, hebben beide verdachten, de 26-jarige R Wiertsma en zijn broer de 24-jarige D Wiertsma een volledige bekentenis af gelegd. NOORSCHE OPDRACHT AAN DE AMST. DROOGD. MIJ. Bij de Amsterdamsche Droogdok Maat schappij is in den voormiddag het ongeveer 8.000 bruto register ton metende Noorsche tankschip „Polar Chief" aangekomen. De A. D. M. heeft opdracht gekregen, dit schip in te richten als traanschip voor de MR1 vischvaart, met welk omvangrijk twee maartden gemoeid zullen zijn. wal- werk DOOR WOONWAGENBEWONERS AANGEVALLEN. Man ernstig gewond. Tusschen Roosteren en het onder die ge meente ressorteerende gehucht ülikhoven is, naar de „Nieuwe Koerier" meldt, een vijf tig-jarigen man uit Echt, Jeurissen gehee- ten, bij een vechtpartij een aantal messteken er slagen met een hard voorwerp toege bracht. De man bevond zich omstreeks elf uur nabij den Maasdijk, toen hy enkele kinde ren luid schreeuwend zag wegvluchten. Toen hij zich in de richting van het ge schreeuw begaf, werd hy vastgegrepen door eenige bewoners van het in de nabijheid ge legen woonwagenkamp, die hem na een hevige worsteling ernstige wonden toe brachten. Men dreigde hem te zullen ver drinken, als hij schreeuwde. Toen de man zoodanig was toegetakeld, dat hij niet meer kon opstaan, namen ziir belagers de vlucht. J. heeft nog een café kunnen bereiken, waar hij werd verbonden. Ongeveer veertien dagen geleden moet in dezelfde streek ook een man door woon wagenbewoners zijn aangevallen en mishan deld. De drijfveeren tot deze aanvallen kent men niet; hiernaar wordt thans een onder zoek ingesteld. Enkele arrestaties zijn al verricht. EERSTE KAMER. Onze Senaat heeft gisteravond weer een vergaderingetje gehouden, dat enkele mi nuten heeft geduurd en waarin o.m. eenige contjngenteeringsontwerpen, voor rijst, touw, paarden, lint, enz. men ziet: een wonderlijke mengeling! onder den ha mer zyn doorgegaan. Daarna is de Kamer in de afdeelingen een aantal wetsontwer pen gaan onderzoeken, onder welke de be palingen tegen oververmoeidheid van be stuurders van motorrijtuigen. LIJK GEBORGEN. Het lijk van den Woensdag j.1. verdren keu 19-jarigen onderwijzer J. H. B. is gis teravond ten Zuiden van de Zuiderpier te IJmu oen door de bemanning van de sleep boot „Noordwijk" in zee drijvende gevon den en geborgen. ZEEPFABRIEK AFGEBRAND. Woonhuis kon worden behouden. Gistermorgen ontstond een begin van brand in een pand gelegen aan den provin cialen weg SusterenDieteren, waarin ge vestigd is de zeepfabriek van den heer van Rathingen te Susteren, meldt het „Limb. DM.": Het vuur heeft vermoedelijk zijn oor sprong gevonden in de aangrenzende onder hetzelfde dag gelegen garage en is vandaar overgeslagen naar de fabriek, waar het in de aanwezige vetten en andere licht brand bare materialen en grondstoffen rijkelijk voedsel vond. In weinige oogenblikken stond dan ook het geheele fabriekscomplex in lichter laaie. Een grocte partij zeep, vet ten, vliegenvangers, persen, stempels en andere fabrieksmaterialen en machines werden een prooi der vlammen. Ook een zich in de garage bevindende luxe-auto, merk Renault, is geheel uitgebrand, kortom- van den Tieelen inhoud is niets gered en ook het fabriekspand zelf is totaal vernield. De schade is aanzienlijk. Gebouw en inhoud waren verzekerd, de luxe-auto daarentegen niet. De Sustersche vrijwillige brandweer was direct ter plaatse van het onheil en aan haar kranig optreden is het te danken, dat woon huis en andere belendende gebouwen zijn gespaard gebleven. VRAGEN AAN DEN MINISTER GESTELD. Geweigerde radiolezing. Het Tweede Kamerlid Westerman (Nat Herstel) heeft aan de ministers van Bin- nenlandsche Zaken en van Handel, Nijver heid en Scheepvaart de volgende schrifte lijke vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat de radio- omroep-controle-commissie aan mr. dr. W. J. C. A. Nijgh toestemming geweigerd heeft om op 23 Juli j.1. voor de P.H.O.H.I. een lezing te houden over de figuur van den Italiaanschen minister-president Musso- lini? Zijn de ministers bereid aan deze com missie mede te deelen, dat zij het oordeel van de commissie als zoude deze lezing, waarin voor den huidigen Italiaanschen minister-president en het huidige taliaan- sche regeerstelsel waardeering wordt uit gesproken .zonder meer verboden behoort te worden ,niet deelen, te minder nu van de zijde der Nederlandsche regeering door de zending van twee hoofdambtenaren naar Rome getracht wordt de oude economische banden met Italië weder opnieuw aan te knoopen? (Niet officieel) lste Klasse, 3de Lust Trekking van Woensdag 29 juli 1936 Hooge Pr(|zen f 2000.- 5898 l 100.- 8680 16017 Prijzen van ƒ20 1450 1467 1567 1665 2939 3860 3871 4132 5260 5302 5468 5619 6346 6601 6790 6983 8017 8166 8713 8891 6593 9670 9759 10021 10057 10131 10170 10614 10726 10802 11003 11102 11297 11301 11556 11896 12335 12360 12361 12640 12920 13429 13451 13514 13739 13821 14085 14159 14289 14317 14458 14487 14577 15006 15914 16129 16606 16978 17778 18082 18228 18233 18634 18851 19210 19419 19461 19956 19987 20421 20504 20576 20711 20858 MMMI 518 1742 4942 5988 7333 9440 1324 2364 5245 6295 7881 9537 1707 4645 5846 7141 9103 1722 4727 5854 7143 9397 Verbet, lste klasse, 2de lijst: 18597 m. z. 18579 Ds. H. J. E. Verwey, predikant bij de hervormde gemeente te Twisk (cL Hoorn), heeft na 40 jarigen dienst, emeritaat aange vraagd tegen 15 October. AFSCHEID SCHOOLHOOFD TE SCHAGERBRUG. In de o.l. school te Schagerbrug werd een ouderavond gehouden, speciaal met het doel afscheid te nemen van den heer S. Ja- ring, hoofd der openbare lagere school, die ingaande 1 September 1936 is benoemd tot hoofd eener school te Gouda. De voorzitter, de heer Nieuwland, bracht namens de ouders der schoolgaande kinde ren hulde aan' den opvoedenden en leerza- men arbeid, welken de heer Jaring geduren de 10 jaren aan genoemde school heeft mogen verrichten. Aan mevrouw Jaring werd dank gebracht voor het werk dat zij voor de schoolfeesten heeft gedaan en voor den steun dien zij haar echtgenoot bij diens werk heeft gegeven. Daarna werd de familie Jaring namens de ouders een haardfauteuil aangeboden. De heer Jaring dankte voor dit mooie ge schenk en zeide vervolgens, dat het hem moeilijk viel, alles wat hem hier dierbaar was geworden te moeten achterlaten. Voorts memoreerde spreker de geschiede nis van de school te Schagerbrug en her dacht den steun van het gemeentebestuur ondervonden, vooral by de totstandkoming van het nieuwe schoolgebouw. Ook bracht spreker woorden van dank aan het onder wijzend personeel, alsmede aan den heer Herman en echtgen. en aan den conciërge den heer J. Stins. Tenslotte deed spreker een beroep op zijn opvolger en de ouders om het St. Nicolaas- feest en het schoolfeest voor de leerlingen met alle kracht voor te staan, mede in het belang van de schoolopvoeding. Nadat door mevr. Jaring ververschingen werden aangeboden, had de heer Jaring nog een aschbak als geschenk aan te ne men van de fam. Herman. De onderwijzeres mej. Krul dankte den heer Jaring voor de prettige samenwerking en wenschte hem en zijn gezin in Gouda al - goeds. Bij het afscheid in de school waren tegen woordig, behalve personeel en leerlingen, burgemeester en wethouders en de ge meente-secretaris van Z(jpe. HET ONGELUK VAN UDET. Uit het onderzoek naar het ongeluk van Udet is gebleken, dat de oorzaak van het ongeluk is te zoeken in een beschadiging van den propeller. Een technische fout in den bouw van het toestel heeft men niet kunnen ontdekken. Udet zal na een verblijf van drie dagen in het ziekenhuis te Rostock weer naar Berlijn kunnen gaan en over een week zal hy zijn werk als leider van den technischen dienst van het ministerie van luchtvaart weer kunnen hervatten. ONZE POSTVLUCHTEN. De Djalak is op de thuisreis om 8.05 uur (a. t.) te Halle Leipzig aangekomen en om 8.50 uur weer vandaar vertrokken. Ter plaatse werd bijgeladen 8 Kg. vracht en 127 Kg. briefpost. TELEVISIE IN ONS LAND. Na eindhoven ook Voorburg een televisie-zender. Ingevolge het besluit van den minister van binnenlandsche zaken is aan het expe- rimenteele radio-zendstation P. A. O. J F. van den heer J. G. Mulder, van Halewijn- laan 287 te Voorburg, vergunning verleend voor het draadloos uitzenden van televisie beelden op een golflengte van ongeveer 80 meter. Deze uitzendingen, welke als weten schappelijk experiment bedoeld zijn, zullen geschieden op alle Zaterdagavonden, direct na het sluiten van de Nederlandsche om- roepzenders. De juiste datum van inbedrijf- stelling zal nader worden bekend gemaakt. WERKZAAMHEDEN IN KLEINE TUINEN Selectie Van verschillende bloemsoorten die uit gebloeid zyn en zaad hebben gevormd, kun nen we zeer goed zelf zaad winnen Hierbij moeten we echter selectie toepassen. Dat wil zeggen, we winnen alleen zaad van plan ten, die de meest mogelijke goede eigen schappen bezitten. Zoo letten we op de ha bitus of het uiterlijk van de plant We zullen dus hierbij letten op den vorm van de plant en den stand van takken en bladeren. Voor bloemplanten zyn vooral de bloemen van veel beteeken is. De bloemen moeten goed van kleur zijn, ook letten we op de bloem- grootte, stevigheid van de bloemstengel en vooral ook op de bloemrijkheid. Verder kunnen we nog letten op den tijd van bloeien het al of niet gevuld zijn der bloemen bij bepaalde soorten, op de vatbaarheid voor verschillende plantenziekten enz. Het as' dus noodig zijn de planten, waarvan we zaad willen winnen, geregeld te inspectee- ren en tijdig te merken. Om verbastering met minder gewenschte soorten of variëtei ten, -en ook met minder goede planten van dezelfde variëteit te voorkomen, is het voor veel soorten gewenscht de planten waarvan we zaad willen winnen te isoleeren. Dit is niet altyd gemakkelijk uitvoerbaar. Daarom verwijderen we soms eenvoudig de minder gewenschte planten. We winnen de zaden, wanneer deze goed rijp zyn en bij droog weer. Daar sommige soorten by volkomen rijpheid openspringen en de zaden laten vallen of wegslingeren, b.v. het viooltje, balsemien, het schildzaad of Alyssum, zul len we op het juiste moment moeten oog sten. Behalve van deze soorten kunnen we zelf zeer goed zaad winnen van muurbloe men, violieren, asters, afrikanen, gouds bloemen, O.-I. kers, Chineesche anjer of "•ianthus, chinensia, scheefbloem of Iberis, onnebloem of Helianthus en tal van andere. Ook bij planten die langs ongeslachtenlyken weg worden vermenigvuldigd, passen we selectie toe. Dus by planten die door scheu ren of stekken worden voort gek weekt, let ten we evenzeer op alle bovengenoemde eigenschappen. Maar al te vaak wordt dit niet alleen door liefhebbers maar ook door overigens goede vaklieden veronachtzaamd en het gevolg ia dan teleurstelling, wanneer onze planten gaan bloeien. Door nauwlet tende selectie zijn vaak verrassende resul taten te bereiken, en menig bloem en ras met bijzonder groote bloemen of mooie kleuren is op deze wijze door zorgvuldige selectie verkregen. Ook by het winnen van zaden van groenten passen we vooral nauwkeu rige selectie toe. A G. groot. niisdadiUhstd. 1. Oudeman geeft een overzicht van de aardbeving, die in 1755 Por- tugal'a hoofdstad verwoestte en knoopt daar aan eenige beaehouwingen vaet. ln een v#r. volg-artikel bespreekt dr. J. Wijtzes den Duit. ichen kerkstrijd en de positie der kerk in het nieuwe Duitschland. K. D. Koning herdankt dan Franachen natuurkundig* Ampère, die honderd jeer geleden stierf. G. ven Doorn schrijft over de Kon. Zoutindustrie te Boekelo. Ven A. v. d. Bosch rep beschouwing over toepeiling ven het recht in vroeger jeran. In „Mannen ven nu" beipreekt O. de Moor dr. Hjalmer Schecht, den Duitechen ftnan. eieelen specialist D. Wouters wtjdt een er. tikel aan print Manrits, overleden in 1625. In sijn overzicht beepreekt de. Boerkoel detea keer de incidenten van Genève. HEEMSKERK. (Juli). Ondertrouwd: Jh. Kuyl en P. C. Winder. J. Beentjea en C. Lute. - C. J. van 't Hop en M. J. Beentjes. Bevallen: A. v. d. KolkSinnega. i. A. KluftLente, d. A. M. v. d. Zon Meylaat lrAstra", getll. maandschrift In het nieuwe Augustusnummer van gistra" treffen we allereerst een uitstekend psychologisch verhaal van M. H. Székeley- Lulofs, „de Pil" geheeten, waarin zy op haar bekende manier een Hollandschen dokter op een afgelegen rubbermaatschap pij beschrijft. M. A de Jong, de zoon van den bekenden A. M. de Jong, gaf een vlot geschreven short story: „Opium aan boord van de Leda". „Gevoel voor humor" is een van Wodehouse's meest geslaagde kluch ten. Weer geheel anders is een verhaal van Bas van Deilen „Het geheimzinnige Boeddhabeeld", waarin hy de sfeer van het Oosten doet leven. Onder de boeiende verhalen in luchtigen trant noemen wy „De trouwdag" door Anna van Rijswijk, „Het meisje in den regen" van Ted O'Sickens, een jachtverhaal van K. J. Kuipers en een Amerikaansche schets „Een pijnlijk misver stand". „Op den Uitkijk", tijdschrift voor het chr. gezin. Het nieuwe nummer van dit door artikelen over een groote keuze van onderwerpen en door allerlei foto's altijd zeer interessante tijd schrift opent met een beschouwing over zelf moord, van de hand van drs. Kok, die daarin o.a. nagaat hoe in verschillende tijden in allerlei landen over den zelimoordenaar werd gedacht en ten slotte tot de conclusie komt, dat men diep medelijden moet hebben met hem, die zichzelf het leven beneemt, in plaata van hem lichtvaardig en hard t* veroordealan. In „Amerikaansche beroepsmisdaad" ba- licht mr. A. Vreeken'verschillende toestanden in de V. S., die kunnen hebben geleid tot GEEN PARKEERVAL TE CAMPERDUIN. Geacht* Redactie, De Alkmaanjer C. Woud plaatat onder het opschrift „Een parkeerval te Camperduin" een demagogisch stukje, waarin hjj het doet voorkomen alsof een bf] een strandhotel be- hoorend parkeerterrein feitelijk niets anders is dan een „val", waarin hU geloopen is. Wie de situatie te Camperduin kent, zal om zulke schrijverij eigenlijk verontwaar digd moeten zijn, al zal h(j beter doen z{)n schouders er maar over op te halen. De fabel verbreidt zich echter zoo snel. dat het mis schien toch wel goed Is om er tegen In te gaan en te doen weten, dat bij het hotel te Camperduin op het punt waar de gewone weg zich splitst naar Petten en naar het strandhotel, een zeer groot betegeld terrein Wie meer beparkeerd heeft, bevroedt al direct, dat dit terrein bij het hotel behoort en als dit voor den heer Woud nog eens extra aangekondigd zou moeten worden, dan demonstreet hij daarmee slechts, dat hj) niet erg bevattelijk van zichzelf Is of dat hy een bijzondere achting heeft voor het spreek, woord „met onwillige honden Is het slecht hazen vangen". Voor de eer van Camper duin en uit respect voor wat de heer Mhüte- ma hier heeft gewrocht, uit waardeertag voor de vriendelijke behandeling van tai autowacht op dit terrein, wil ik de blamage, welke de heer Woud over deze „badplaats in opkomst" brengt, wegnemen; misschien was het 19 Juli niet erg druk, maar wie toch wem heeft om te zien, die weet, det zulk een terrein behoort bij het badhuis an wie weet hoe het in de wereld gaat, die zal uH zichzelf bevroeden, dat het stallen van een auto hier iets kost. Maar die koeten zijn In Camperduin zoo miniem, dat een woord van hulde moet worden geschreven in plaats ran blaam: wanneer men morgens met zijn vi agen komt, dan kan mes dien stallen voor den luttelen prijs ven *n kwartje en wan neer men dan naar huis wil te koffie drin ken, later te thee drinken en 's avonds nog eens heen wil rijden om van de mooie zea met het prachtige strand te genieten, dan is altijd datzelfde bonnetje nog geldig. Zoo fc het mei den parkeerval in Camperduin ge steld- Ik kon het warempel niet nalaten om het stukje van den heer Woud onweerspro ken te laten maar nu laat ik het er rekar bij. Met dank voor de plaatsing, F. BUTTDl Hoorn. AAN HET BESTUUR VOOR VOLKS ONDERWIJS 8PAANSCHK PAD. KLEUTERSCHOOL TE BERGEN. Telkens sla het hard rogent, ontstaat ar een plas gelyk een vijver op het schoolter rein dat toegang geeft tot da straat voor bat kleuterschooltje. Dank zy uw zegenryke ijver en toezicht, mogen de kleinen genoemd water doorwa den ofwel, de ouders moeten dit doen, de kinderen dragende, om hen droog op straat te krijgen. Meenende dat dit euvai door tb den eersten keer terstond zou zyn verhol pen, maakte niemand ten aanmerking. Nu deze laat herhaaldelijk weer terugkeert, wenschen wij hier even op uw groote beleid en zorg over de kinderen te wijzen. Zoo kwalijk neem ik het overigens niet van tb daar gU waarachyniyk bezig bent, varianten in te studeeren voor uwe strijdkreten en leuzen voor „Volksonderwijs". (Gezien da verslagen in de krant van verladen Jaai; mogen wij toch wel verwachten dat da trompet weer gestoken wordt) Gelieve dus te bedenken, dat niemand gediend is van bovengenoemd voetbad, dat er niet ver hier vandaan de zee ligt, waar de hummels en de ouders naar eigen plezier en met het grootste genoegen hetzelfde zullen doen en doen. hetgeen een weinig gezonder is. Het hier bovenstaande werd m(j geinapW reerd dopr de bekende ezel die zich nooit tweemaal aan den zelfden steen stoot. Hoogachtend, B. ESSERS. Bergen (N.H.) I - Toen hij dan ook zag dat uug uat zyn vriendje werd aan gevallen, vloog hij woedend op den professor toe en beet hem een stuk uit zijn broek. De professor stond stom verbaasd te kijken, want daar begreep hij niets van. „Tja", zei Pietje, „dat is mijn vriendje Fidel". 100. Leelijke aap", brulde de professor zoontje. Maar opeens hield hij zijn mond, want r begon weer kwaadaardig tegen hem te bromtnen. zal je straks wel krijgen, als je binnen komt de professor met een boozen blik op zijn zoontje.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6