DE OLYMPISCHE SPELEN DE RONDE VAN FRANKRIJK. De loting voor de zwemwedstrijden. éhef rrrrïden; TDe Gunstig voor Nederland, xoowel voor de heeren als voor de dames. draverijen te anna-paulowna. Middelkamp en de gebr. van Schendel vol goeden moed. Vermoeid? Welnee: een bioscoopje 'savonds na een rit kon er nog wel af. Maandag a.s. weer terug in Nederland. In een der zalen van het zwemstadion t. Berlün vond «later, onder leiding van de F.I.N.A., de loting plaata voor de Olympi- chef de mission, Karei Lotay, was persoon- Uk verschenen om de Nederlandsche be langen te behartigen. HU was vergezeld van den attaché der ploeg, den heer v. Randag. In verband met moeilykheden met Brazilië ■waarvoor twee afzonderlUke ploegen wa ren gemeld, werd besloten voor dit land plaatsen in de loting te reserveeren. Het systeem der loting was dat in de series geen landgenooten tegen elkaar zou den kunnen uitkomen. Hoeveel deelnemers van de eerste naar de volgende ronde zouden overgaan, zou eerst later worden bepaald, doch dit aantal be draagt minstens twee. Van belang was nog, dat de volgorde in de serie overeenkomt met de nummers der banen. Een bUzonderheid was wel, dat het trek ken verricht werd door een Nederlandsche jongedame, mej. F. S. C. H. Polvliet uit Am- •terdem, die door een toevallige omstandig heid bi) de loting aanwezig was. De plaat sing voor de Nederlandsche zwemsters en zwemmers in de series was voor ons land van bijzonder groot belang en deze Hol- landsche jongedame nam dus wel een groote verantwoordelijkheid op zich. Er dient direct aan te worden toegevoegd, dat zij niet ongunstig, ja zelfs in zeer vele ge vallen zeer gunstige resultaten voor de Hollandsche meisjes en jongens heeft weten te behalen. Wat de heeren betreft. Mooi komt in de tweede serie op de zevende baan 0.a. uit tegen Highland (Ver. Staten), en Yusa (Japan) en hij zal zeker op de 100 meter vrUe slag in deze beiden zUn meerdere moeten erkennen. In de zevende serie komt Piet Stam op de vUfde baan o.a. tegen den Belg Guilini en den Amerikaan Lindgren. Stam heeft hier zeker een kans zich voor de volgende ronde te klasseeren. Dezelfde zwemmer heeft ook op de 400 meter vrUe slag de vüfde baan in de zevende serie. HU heeft hier o.m. als tegenstanders Medica (Ver. Staten) en ook hier heeft hU o.L een kans om on der de eerste twee of drie te eindigen. Op de 100 meter rugslag heeft Scheffer het wel zeer zwaar getroffen. Op de eerste baan komt hU o.m. uit tegen Schlauch (Duitschland), den Hongaar Lengyel, Drys- dale (Ver. Staten). WU vermoeden niet, dat onze landgenoot het tot de volgende ronde zal kunnen brengen. Ook Metman heeft in de vüfde serie baan 1 geloot, maar hU heeft heel wat meer kans zich te plaatsen, want in zyn serie zwemt als zwaarste concurrent mee Joehida (Japan). Al is het moeiUjk momen teel reeds de krachten van de anderen te bepalen. BU het schoonspringen zal Haasmann als nummer 12 starten. Waterpolo. Zeetien landen hebben ingeschreven, waarvan vier landen in vier groepen zijn geplaatst. nL België. Hongarije, Duitschland en Zweden in deze volgorde. Nederland heeft in groep a geloot, tezamen met Uru guay en de Ver. SUten. Dat Belgie ge plaatst is dankt dit land aan zün klassement bU de Europeesche kampioenschappen. Twee landen van iedere groep komen in de twee de ronde uit. Van de kracht van Uruguay en de Ver. SUten weet men hier weinig af. Het programma voor de groep waarin Nederland uitkomt, luidt: Zaterdag 8 Augustus: Nederland—v er. StaUn, België tegen Uruguay; Zondag 9 Augustus: Belgie tegen Neder land. Uruguay tegen Ver. Sïtaten; v Maandag 10 Augustus; Belgie tegen Ver. SUten, Uruguay tegen Nederland. Zware serie voor Rie Mastenbroek. De 100 meur vrUe slag gezwommen in een serie van ac "toRie Mastenbroek op d. d^e baen om. tegen de bekend. Duiteche iwemeter Arendl en Keiden kaansche Catherina Bawls, die zy naast zich heeft liggen. n gewoon moeilyk van te duideUjk van welke kracht zy zyn, det de Botterdemsche rwemsle' bet we niet gemakkelijk heelt «®J^den Ouden In de tweede de zevende baan tegen deelnaems i zeker niet tot de sUrren P behooren. hppft Tiny Op de 400 meter vrUe «dcrde baan Wagner in de tweede sene d kjnson (Ver. «•loot, waar zU o.m. tegen Dickinson Staten) uitkomt. „riie siag De krachten op de 400 me bepaien zyn veel moellUker van tev men dan op andere nummers en d beter het verloop der serie afw Tjmmer. In de derde serie zwemt Am» frede. mans op de eerste baan o.m. 8 snelle riksen (Denemarken), ®en z zwemster. j. «iifde VoorU start Rie Mastenbroek i zeker serie op de derde baan. Hier zaï zicb «een moeilijkheden ondervinden, voor de volgende ronde te plaatsen. Op de 200 meter schoolslag zwemt Jopie Waalberg in de eerste serie op de eerste baan o.m. tegen de dames Hoelzner (Duitschland) en Soerensen (Denemarken), terwül ook de andere deelneemsters op dit nummer een niet te onderschatten tegen- partU zullen blüken te zUn. Jenny Kastein h*eft het in de tweede serie wel zeer zw ar getroffen. Zü zwemt op de vüfde baan o.m. tegen Marta Genen- ger (Duitschland), Govednick (Ver. Staten) en Tsuboi (Japan). De H.D.Z.-zwemster zal het hier zeker niet gemakkelük hebben. Tenslotte komt Jopie Stroomberg in de vierde serie op de eerste baan o.m. tegen de Duitsche crac op dit nummer Wohlschlaeger. Nida Senff boft niet. Op de 100 meter rugslag voor dames zal een zware stryd reeds in de eerste serie ge leverd worden tusschen Nida Senff, die de tweede baan zwemt, en Annie Stolte (Duitschland). Beiden zullen zich wel voor de volgende ronde weten te plaatsen. Dini Kerkmeeste» en Rie Mastenbroek de laatste zwemt tegen de plaatsvervangster van Eleanor Holm, mej. Mortridge hebben het waar- schünlük niet al te moeilyk om zich een plaats in de volgende serie te veroveren. Vermelden wü tenslotte nog als bijzon derheid, dat voor de 4 X 100 meter esta fette Nederland in de tweede serie geloot heeft tegen Denemarken, Japan en Duitsch land, terwyl het damesteam der Ver. Sta ten in de andere serie is ondergebracht. De Olympische fakkel. De Olympische vlam is gisteravond om half negen onder gejubel van de massa in de Hongaarsche hoofdstad aangekomen. De laaUU looper voor het heldengedenkteeken was de Hongaarsche recordhouder op de 400 meUr Bareisi. HU overhandigde den fakkel aan den plaatsvervanger van den burgemeester, dr. Liber, terwül het volkslied werd gespeeld, dat gevolgd werd door de Olympische hym ne. Na de plechtigheid bü het Olympische alUar en na een rede van den president van de Hongaarsche frontstrüders-vereeniging en van den voorzitter van den Hongaar- achen athletiekbond, werd de fakkelloop onder de tonen van de Rakocski-marsch voortgezet. De training der Nederlandsche wielrenners. Druilerig weer in de morgenuren. En het zag er dus niet naar uit, dat de baanrenners een aanvang met de training zouden kun nen maken, maar Ugen den middag droog de het op. Van Vliet, Ooms, Buchly en de anderen trokken onder leiding van Guss Schilling naar de wielerbaan op het B.S.C.- terrein, waar in de eerste plaats de fietsen werden nagekeken. Hier bleek, dat er drie aan ontbraken. Er schünt een fout in de expeditie geschuild te hebben en diepgaan de nasporingen van den heer Swaab de Beer leidden tenslotte tot de ontdekking, dat waarschünlyk ergens in Berlün twee der fietsen aanvezib zouden moeten zün, de derde is echUr spoorloos verdwenen. Men hoopt overigens vandaag het kleine ongemak U verhelpen. Zooals reeds gezegd, klaarde het weer in den middag geheel op en natuurlyk werden er eenige rondjes op de baan gereden. De eersU indrukken waren, dat de baan uit- sUkend was. De wegrenners waren reeds in den mor gen onder leiding van Bontekoe vertrok ken, om het parcours, dat zooals men weet, over 100 K M loopt, te verkennen. Natuur- lÜk ging men niet r.aar de Avusbaan, waar het stuk asphalt ligt, dat natuurlük niet het moeilükste gedeelte van den weg uitmaakt. Maar men ging nasr de heuvels en de an dere deelen, uitsluitend om een onderzoek in te stellen hoe de bestrating was, waar het klimmen be„on, waar de hellingen waren, waar de hoeken gelegen waren enz Alle wegrenners namen hieraan deel en vandaag zal natuurlijk de training worden voortgezet, terwül op het wielerstadion de baanrenners eveneens weer zullen aantre den. De athletiekploeg uit Amsterdam vertrokken. Met den trein van 8 uur 42 is vanmorgen de Nederlandsche athletiekploeg, die deel neemt aan de Olympische spelen, naar Ber- lyn vertrokken. In de vestibule van het Centraal-Station werden deelnemers en deelneemsters ver welkomd door den voorzitter der K.N.A.U., den heer Strengholt, en andere officials van de Unie. Het gezelschap begaf zich daar na naar den trein, waarin speciale wagons gereserveerd waren. Het was op het perron een drukte van belang, want familieleden en kennissen der athleten moesten natuurlük afscheid ne men en den vertrekenden succes toewen- schen. Onder het gewuif der achterblüven- den verliet de trein precies op tyd de over kapping van het station. De athleten, die uit Zuidholland vertrok ken, onder wie Osendarp, hebben zich in Amersfoort by de hoofdgroep gevoegd. Paarden. Ingeschreven waren 20 paarden, opge komen 20. De uitslag was: 1. X Smiling, eig. J. Haan te Wyde Wor- mer, ber. J. Vergaay; 2. Fatima, dezelfde; 3. Uniform, eig. J. Borst te Bakkum, ber. de Vlieger; 4. Senator Brever, eig. gebr. Knijnenberg, Den Haag, ber. P. Knynen- berg' 5- Trotteur, eig. N. Taams te Amster dam,' ber. H. de Vries. Lawntennis. ENGELAND WINT DEN DAVISBEKER VOOR DE DERDE ACHTEREEN VOLGENDE MAAL. Quist wint van Austin, Perry wint van Crawford. Eindstand 3—2 voor Engeland. Voor de derde achtereenvolgende maal heeft Engeland den Davisbeker gewonnen. Nadat Quist door een 64, 36, 75, 63 overwinning op Austin den stand op 2—2 had gebracht, moest de partü Perry—Crawford de beslis sing brengen. En Perry toonde zich hierbü onbetwist de sterkste, sloeg Crawford met 62, 63, 63 en be zorgde zün land de zege en den Davis beker. Het was buitengewoon slecht weer. De eerste partü van Quist tegen Austin moest niet minder dan anderhalf uur worden uit gesteld wegens den regen. Toch waren de tribunes van het centrecourt tot de laatste plaats bezet met tennisenthousiasen die vooral in de eerste partü een buitengewoon spannenden stryd te zien kregen. Quist was cr het eerst in, doch Austin ging steeds be ter spelen. Het was een partü tusschen twee evenwaardige tegenstanders, die beiden denzelfden styl hebben. Met lange, suizen de drives sloeg Quist naar de hoeken van Austin's speelhelft, doch de Engelschman diende op dezelfde wüze van repliek en beide spelers loerden op eikaars fouten, om die dan onmiddellük af te straffen. In de eerste set was het Austin die de meeste fou ten maakte en Quist won dezen met 64. In den tweeden set legde Austin er een schepje op. Met schitterende slagen passeer de hü Quist herhaalde malen en al spoedig had hü een voorsprong van 53 genomen. Toen echter kwam de regen het spel storen. Twintig minuten moest de partü onderbro ken worden voor een buitengewoon hevige bui en toen de spelers de partü weer her vatten bracht Austin den stand van de par tü op 11 door ook de laatste game en daarmede den set met 63 te winnen. Ook in den derden set liep de Engelschman uit stekend van stapel en hoewel Quist zich taai verdedigde, wist Austin een voorsprong te nemen tot 53. Toen echter kwam Quist los. En toen de Engelschman nonchelant ging spelen profiteerde de Australiër hier van uitstekend. Aan het net speelde hü een zoo brillante partü, dat Austin's voorsprong zienderoogen te niet ging. De smashes van den kleinen Australiër waren keihard en volkomen onhoudbaar. Met zün canon-service haalde hü punt voor punt op en Austin, die zich zoo goed moge- lyk weerde, kon niet verhinderen, dat Quist vier games achter elkaar won en zyn ach terstand in een 75-voorsprong omzette. In den volgenden set buitte Quist zün psychi sche meerderheid uit Met onhoudbare ko gels bestookte hy onophoudelijk Austin's backhand. De Australiër liet zich zün voorsprong niet meer ontnemen, en hoewel Austin alles in het werk stelde om nog een kansje te hebben, mocht hü hierin door het schitte rend spel van Quist niet slagen. Tenslotte was zyn tegenstand gebroken en Quist won dezen fraaien stryd met 64, 36, 75 en 63. Door dezen uitslag was de stand tusschen Engeland en Australië gelyk geworden. Thans kwam het dus aan op de party tus schen Perry en Crawford. Hierin heeft Per ry weer eens getoond waartoe hü in staat is. Crawford had byna niets in te brengen. Perry kon op de doorweekte baan veel be ter terecht en hü overdonderde den Austra liër dermate, dat deze er volkomen uitraak te. In de eerste set ging het aanvankelyk nog gelyk op, doch nadat Perry met 32 de leiding had genomen, won Crawford geen enkele game meer en Perry won dezen set met 9—2. In de tweede set bood Crawford in het be gin meer tegenstand. Tot 22 wist hy Per ry goed party te geven, doch toen toonde de Wimbledonspeler dat hy nog iets in petto had. Perry sloeg iederen bal van Crawford met zooveel kracht en zuiverheid terug, dat de Australiër game voor game verloor en de Engelschman den tweeden set met 63 wist te winnen. Ook in den derden set liet Perry een su blieme party zien. Hy speelde technisch en tactisch zoo fün, dat hy weldra met 51 voor stond. Crawford kwam toen nog even opzetten en scoorde twee games achter el kaar, doch dit was slechts uitstel van exe cutie, want de volgende game was weer voor den Engelschman. Die dus zyn partü won met 62, 63, 63. Engeland heeft daardoor den Davis-beker met succes verdedigd en voor de derde ach tereenvolgende maal is het zoo fel begeerde kleinood door Engeland gewonnen. Waterpolo. NEREUS III—D.A.W. III (dames) 0—11. Doelpunten-invasie. Het volledige Alkmaarsche dames zeven tal is gisteravond bü Nereus te Zaandyk op visite geweest en kwam maar liefst met een 110-overwinning naar huis. Commentaar zou in dit geval dus overbodig zyn, ware het niet, dat wü nog een enkel woordje zou den willen zeggen over de homogeniteit in dit zevental. Het moge ten voorbeeld voor de heeren strekken, dat de dames steeds zoo volledig rnogelyk trachten uit te komen en hierdoor is langzamerhand een suprematie ontstaan, waartegen geen enkel dames zevental in Noordholland boven 't IJ bestand is. Nu waren de Nereus-dames wel uiterst zwak, doch goed combinatie-spel, tactisch optreden, snel reageeren en vooral aardige bal-tech niek zyn de uiteindelüke resultaten gewor den van een constant spelpeil. In dezen wedstrüd waren het vooral Eli v. d. Berg, Hanni de Carpentier en Aag Hoed, die in topvorm waren, terwül ook eenige rushes van Jopie Oostwouder vermelding verdie nen. Nereus ivD.A.W. iii (heeren) 50. In tegenstelling met dit succes valt de ne derlaag van het derde heeren-zevental dub bel op. Men kan niet ontkennen, dat Nereus over snelle zwemmers en goede schutters beschikt, doch daartegenover had een vol ledig derde zeker goed partü kunnen ge ven en niet zooals thans met flinke cyfers te verliezen. Biskanter, Hoogland en vooral Jan Romar in het doel waren büzonder op dreef, doch by de overige spelers ontbrak het aan wedstrüd-routine, terwijl Cloeck b.v. geen gebruik weet te maken van zün snelheid. Al met al een onbeteekenende wedstrüd, die Dinsdag a.s. om revanche vraagt. Motorbootsport. KAYE DON WINT DEN GOLD CUP. Gemiddelde snelheid van 45.734 mijlen per uur. Op het Georgemeer in New Jersey heeft de bekende Engelsche coureur Kaye Don, die zooveel in autoraces als in motorboot races zoovele overwinning heeft behaald, den klassieken Amerikaanschen motorboot- wedstrijd om den Gold-Cup gewonnen. Den, die de „Impshi" van mr. Dodge bestuurde, legde de 90 mül af in den tüd van 1 uur 15 sec., d.w.z. met een gemiddelde snelheid van 45,734 mylen per uur. Dit is de laagste gemiddelde snelheid sedert 1923. Dit was echter te wüten aan het feit, dat Kaye Don byna den geheelen afstand alleen over de baan ging. Zeven tegenstanders, die inge schreven hadden, verschenen niet aan den start en alleen met George Reis als rivaal werd de wedstrijd begonnen. Reis, die met zün „El Lagarto" spoedig drie lengten voor sprong op Don had, kreeg evenwel motor- pech en moest reeds een halve myl na den start opgeven, zoodat de „Impshi", die met een nieuwe 450 P.K.-motor was uitgerust, de rest van de negentig myl alleen door het water stoof. Kaye Don echter wilde niet.de risico loo- pen door te groote snelheid een defect of ongeluk te krijgen en legde daarom niet in het hoogste tempo de rest van den afstand at. Zeilen. DE „ZEEAREND TE CUXHAVEN. De heer Bruynzeel aan boord van de „Zeearend" telegrafeerde gistermiddag aan de familie Bruynzeel te Zaandam: Zeearend Elbe 1 15.30 passiert. Voraus- sichtlich erste auslaendische jacht. De Zeearend is dus het lichtschip Elbe 1 gepasseerd, waarmee een lange en span nende reis is volbracht. Vermoedelük is dit Nederlandsche jacht de tweede deelnemer, die te Cuxhaven binnenloopt. Bridge. WEDSTRIJD ORANJE-HOTEL. Gisteravond had in het Oranje-hotel te Bergen de tweede bekerwedstrüd plaats. Er waren ditmaal 24 deelnemers, die een zeer geanimeerd- en rustige partij speelden. De uitslag was: Even lün: 1 De heer L. Trijbetz en A. Visser te Alk maar 14 p.; 2 De heeren C. Blom en L. Grootegoed te Bergen 15 p. Oneven-lün: 1 De heer en mevrouw H. Lize te Heilno 13 p.; 2 de heer en mevrouw H. Jansen te Alkmaar 16 p. Schaken. HET INTERNATIONALE TOURNOOI TE ZANDVOORT. Euwe wint van Prins. De uitslagen van de gisteren in de 8ste ronde van het internationale schaaktournooi te Zandvoort gespeelde partüen luidden: Euwe wint van Prins; Fine wint van Lan- dau; Keres wint van van Doesburgh; Gruen- feld wint van Bogoljubov; Tartakower re mise met Maroczy; BeckerSpielmann af gebroken. De stand is thans: Fine 6 yt punt, Keres 5% punt, Euwe 5 punten, Bogoljubov, Ma- reezy en Tartakower ieder 4 punt, Gruen- feld 4 punten, Spielmann 3% punt en 1 af gebroken party, van Doesburgh 3 punten, Becker 2% punt en 1 afgebroken partij, Landau 2 y, upnt, Prins 1 punt. Wielrennen. Een onderhoud met onze landgenooten na de zwaarste etappe. Pau, 28 Juli. Pau heeft de drukte van aankomst van het traject LuchonPau alweer achter den rug, maar de stad zal voor morgenochtend het gewone aanzien nog niet hebben her vonden. In de hoofdstraten schieten de diverse persauto's over het plaveisel met een vaart, alsof er geen maximm snelheid bestond, ter wyl het legio aantal andere vervoermidde len, die nu eenmaal bij de ronde van Frank rijk noodzakelük zijn, overal geparkeerd staan. Een enorme wagen van fakir Brahmin rijdt met groote vlaggen tusschen de nieuws gierigen door en draait vier maal per uur om den verkeersagent, die op het groote stadsplein staat. Of fakir Brahmin echter reeds voorspeld heeft, wie uiteindelük Zon dagavond a.s. in Parijs de gele trui defini tief bemachtigd zal hebben, is een vraag, welke zelfs de eenzame politieagent niet zal kunnen beantwoorden en de fakir zelf waarschijnlük ook niet. Voor het hotel „Continental" staan do zijnen amateurs, in de hoop een glimp van hun Antonin Magne op te vangen. Hand- teekeningenjagers staan paraat en beroemd of niet, ben je wel verplicht een krabbeltje op een stuk papier te kriebelen. Het is een gewirwar, een wachten en heen en weer schieten, die elke stad, waar de renners van de ronde, een dag rust genieten, kenmerken. De drie Nederlandsche deelnemers, Mid delkamp en de gebroeders van Schendel hebben hun intrek genomen in hotel „Du Commerce" en als wü op de kamerdeur tik ken, wordt een slaperig Hollandsch „ja" ge antwoord. De etappe van gisteren is erg zwaar geweest en de rust wordt dan ook ter dege benut, om weer fit te zün voor de vol gende etappes. Middelkamp is optimist en de grappenmaker van de drie. „Of we moe zün?", heelemaal niet. Als we er nu nog niet aan gewend waren, kwamen we er nooit. We hebben er dan ook reuze lol van, dat we het er zoo behoorlyk afgebracht hebben. Zelfs nu nog ontvangen we eiken dag brieven uit Holland, van menschen, die zoo vriendelyk zyn ons mede te deelen, dat we het beslist niet tot Parys zullen bren gen. Anton van Schendel deelt ons dan nog even mede, dat Middelkamp waarschynlük nog wel een paar etappes zal winnen, daar hü er zoo langzamerhand genoeg van begint te krijgen door het Fransche land te tollen en geen woord van de taal te verstaan. „Vandaag over een week zitten we weer in Holland" zegt Middelkamp en al moet ik er heen kruipen, komen zal ik er". Alle drie renners zün het er over eens, dat de etappes zeer zwaar geweest zün, doch dat toch moeilük is op te geven, wat nu eigenlük het zwaarste traject is geweest. Elke nieuwe etappe brengt nieuwe moei- lükheden. Zoo was b.v. de eerste etappe van Parüs naar Lille nogal gemakkelük, door dat deze büna geheel over vlak terrein ging. Daarentegen bracht de regen dien dag groo te moeilükheden mee. Zoo hier en daar werd door 40 c.M. water gereden, terwyl de kanten van den weg door den zwaren regenval vaak in het geheel niet te zien wa ren. De Alpen brachten de groote klimmoei- lykheden, doch zooals bekend is, weerde vooral Middelkamp zich hier geducht door de zeer zware etappe van Aix les Bains naar Grenoble te winnen. Voor spek en boonen meedoen? „Ik had er het nu eens echt op gezet om die Franschen te laten zien, dat wij Hollanders het ook wel konden. We werden voortdurend als zoo iets van bij- loopertjes beschouwd, die voor spek en boonen mochten meedoen. Toen ik nu zag, dat de klimmerü zeker niet erger voor ons was dan voor de anderen, voel de ik, dat er dien dag wel wat te doen zou zün. Toen ik dan ook aan het eind van het traject een sprint kon inzetten, wist ik, dat de zaak gewonnen was. Ik wil natuurlük niet zeggen, dat het hee lemaal berekend is geweest. Een beetje ge luk is er zeer zeker eveneens bü gekomen, maar dat hebben we allemaal noodig. Zelfs de grootsten. Neem b.v. Antonin Magne, de beste Franschman, die heeft gisteren zoo veel lekke banden gehad, dat iedereen de hoop al had opgegeven Toch slaagde hü er in, nog als derde over de eindstreep te gaan in Pau. Over de algemeene leiding is iedereen bü zonder tevreden. Het eten is uitstekend, de hotels zeer goed, de renners behoeven zich niets van de bagage enz. aan te trekken. Wat het eten betreft is het alweer Mid delkamp die zich niet onbetuigd laat Hij slaagde er in eiken dag vyf flesschen wyn benevens vyf flesschen water naar binnen te krijgen. De internationale samenwerking kan ech ter minder genade vinden in de oogen der Nederlandsche deelnemers. Hulp van de an dere wielrenners is niet te verwachten. Wanneer iemand wat drinken over heeft, wordt dat liever weggegooid, dan aan een ander gegeven. Ook de samenwerking tus schen de renners der diverse landen onder ling is Icing niet wat het wezen moet. De Franschman Magne moet byna voortdu rend büna geheel alleen vechten. De an dere Franschen werken maar op zich zelf. En hieraan is het misschien dan ook voor een belangrijk deel te wyten, dat de Belgen een zoo grooten voorsprong hebben kunnen nemen. Trouwens, de kwaliteit der Fransche renners is in de oogen van Middelkamp en de van Schendels niet zoo hoog. In byna ai'e gevechten worden de mindere goden van de landen, die nog meedoen, door onze Hollan ders geslagen. Een andere groote handicap voor de bui- tenlandsche deelnemers in het algemeen, of liever nog een groot voordeel voor de Fran sche deelnemers is, dat deze een zoo groote medewerking ondervinden van de Frar.sche bevolking, terwyl de buitenlanders met geen oog worden aangekeken. Dit is natuurlük wel een eenigszins vanzelfsprekend feit, doch minder aan genaam is het te vernemen, dat divers» Fransche wielrenners zich door auto's langs zware hellingen naar boven laten trekken. Een aanklacht indienen helpt in zoo een geval niet, zegt Middelkamp en het feit, dat de drie Nederlandsche deelnemers, gezien dergelyke practy- ken, op het traject LuchonPau, de 16e, 18e en 19e zün binnengekomen, is wel degelyk een compliment waard, te meer. daar zy nog nooit aan de ronde van Frankryk hebben deelgenomen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7