Jiunst m lüetwscfiap JUtUicaHes JieckóL School Jongetje onder vrachtauto. Doodelijk ongeval in de Wognumache buurt. de groote kerk. v. v. v.-openlucht-theater te bergen. De toestand in Spanje. Kon. Holl. Lloyd stilgelegd. Het geheele personeel ontslagen. De fakkel in Duitschland sluiting VAN DEN inschrijvings termijn. Een droevig ongeluk heeft zich gister middag om kwart voor vijf in de Wognum ache Buurt afgespeeld. Omstreeks dien tijd vertoonde deze doodloopende weg het beeld van eiken dag: eenige jongens waren op de zandvlakte voor de huizen aan het spelen eenige bewoners stonden op straat met el kaar te praten en zooals altijd op dat uur stond daar ook een zware melkauto van de Zuivelfabriek „Wilhelmina" uit Bergen welke bestuurd werd door G. K en die melkbussen stond te lossen met een collega Toen dit werkje afgeloopen was, wilde de vrachtauto vertrekken, hetgeen achteruit moet geschieden, omdat draaien aldaar zeer lastig gaat. Voordat de chauffeur in zijn cabine plaats nam, had zijn medepassa gier zich vergewist of er soms spelende mngens rond de auto waren, van wie het bekend was, dat zy graag het eindje Wog- numsche Buurt tot den Overweg aan den Bergerweg willen meerijden. Op dat oogenblik waren er evenwel geen jongens en alles leek veilig. De chauffeur G. K. reed reeds langzaam achteruit toen plotseling een der spelende jongens, de 5-jarige Gerrit Byl, die aldaar woonachtig is, de auto zag en ouder ge woonte hangende aan den achterkant, het kleine eindje wilde meerijden. Vermoedelijk doordat het ventje in zyn haast om toch vooral mee te rijden, niet goed uitkeek waar hy eyn handen plaatste, greep hij mis en viel dien ten gevolge onder de vrachtauto, met 't droevige gevolg, dat het rechter-achterwiel hem over het lichaam reed. De chauffeur, dit bemerkend, stopte on middellijk, doch toen was het reeds te laat en de inmiddels toegesnelde heer Staps kon slechts het zwaar gewonde knaapje onder de auto weghalen. Met behulp van eenige omstanders werd het ventje langs den rand van den weg gelegd, waarna het binnen enkele oogenblikken overleed. Direct werden de geneeskundige dienst, de politie en Dr. Louis gewaarschuwd, die toen zij ongeveer 10 minuten na het onge val ter plaatse verschenen voor een hope loos geval stor.den. De trainer Mijnders, van Alcmaria, die reeds eerder op de plaats van het ongeval was gearriveerd, vermocht al evenmin iets aan het inwendig gekneusde jongetje te doen. Het lijkje werd per ziekenauto naar het Centraal ziekenhuis overgebracht. Begrypelykerwys veroorzaakte dit onge luk in deze buurt veel consternatie en langen tijd bleven groepjes menschen het ongeval bespreken. De politie heeft van een en ander proces verbaal opgemaakt 85 JAAR BIJ DE POLITIL. Heden herdenkt de heer I. Roorda, hoofd agent bij de politie alhier, den dag, waarop hy vóór 25 jaar in dienst trad bij de politie. Dit feit werd in internen kring gevierd. HET WAPEN VAN HEEMSKERK. Wy vermelden nog gaarne, dat het door ons genoemde verbouwingswerk van Het Wapen van Heemskerk, is uitgevoerd door den hr. J. Bakker, aannemer alhier, die alle eer had van zyn werk. Gisteravond zijn de nieuwe zalen met een zeer geanimeerd in tiem feestje ingewijd. VISCHDIEFSTAL. VERZET en OPRUIING TE CASTR1CUM. Naar wy vernemen is een der daders van de vischdiefstal uit het meertje in het duin gepleegd Zondag j.L in vereeniging door een vijftal Amsterdammers, door de A'dam sche politie opgespoord en overgege ven aan de politie te Castricum. Dit bleek n z.g.n zware jongen te zyn die niet minder dan meer dan 20 strafdelicten achter den rug heeft en meer dan 10 jaar gevangenis straf heeft uitgezeten. Voor alle mogelijke strafdelicten heeft hij al veroordeelingen achter den rug. Dit is aanleiding geweest om deze verdachte voor den officier van justitie te leiden welke hem voorloopig heeft opgeborgen. De politie heeft daardoor een goede slag geslagen. Nader vernemen wy dat de bewuste persoon eerst sedert 5 weken weder vrij was. TIJDELIJKE SLUITING WAAIGAT. Burgemeester en wethouders hebben zich genoodzaakt gezien in verband met de bouwvalligheid van den topgevel aan de westzijde van het middenschip der Groote Kerk met ingang van morgen het Waaigat tijdelijk te sluiten voor alle verkeer met het oog op het dreigend gevaar voor personen en goederen. Van dien da tum af zal men dus het postkantoor niet meer kunnen bereiken van de zijde van het Kerkplein. SCHILDERS EN TIMMERLIEDEN. Men vestigt er onze aandacht op, dat het bericht in ons vorig nummer inzake de va- cantie van de bouwvakarbeiders aanleiding *ou kunnen geven tot de meening, dat de schilders wèl werken, maar alleen daar waar geen arbeid voor de bouwvakken wordt verricht. Dit is niet juist, want de schilders hebben de eerste helft van de volgende ook vacantie en werken dus heele- maal niet. BERGEN PAST OP UW ZAAK. In het nummer van Dinsdag j.1. maakten wy melding van het feit, dat een tourist, die in Bergen op een particulier terrein met fün auto met aanhangwagen een plaats ha ingenomen, proces-verbaal had gekregen, omdat krachtens de verordening op woon wagens in die gemeente de politie zich op bet standpunt stelde, dat deze wagen naar woonwagenkamp moest worden verwezen. De A.N.W.B., hiermede in kennis gesteld, vond een dergelijk optreden wat al te ge en verzekerde haar lid van rechtskundigen bijstand. Heden werd de zaak voor het kan tongerecht behandeld. De ambtenaar van bet O. M. vorderde vrijsraak. Men zie hier voor het kan tong jrechtverslag- In verband met de bouwvalligheid van de Lroote Kerk zyn, op advies van de Rijks commissie voor de monumentenzorg, maat regelen genomen om alle verkeer in het Waaigat af te sluiten. Voor het zoo ongelukkig gelegen postkan toor wordt hiervoor een nóg ongelukkiger toegang gemaakt aan.,., de smalle Begij nenstraat, omdat de afsluiting wel minstens een jaar zal duren. Het wordt nu toch waarlijk eens tyd, dat Den Haag voortgang maakt met de voort zetting van de restauratie der Groote Kerk. Zooals men zich zal herinneren werden voor enkele jaren de kosten daarvan be groot op een half millioen. Dit bedrag werd toen bijeengebracht en op advies van den architect, den heer v. d. Kloot Meiburg te Voorburg, werd de restauratie opgedragen aan een aannemer te Voorburg tegen een percentage van het verwerkte loon en de ge kochte materialen. Het resultaat was, dat de restauratie voor de helft af was, toen het gevoteerde bedrag was besteed. Opnieuw bleek 400.000 noodig, welk be drag het Rijk uit het Werkfonds wilde ver schaffen wanneer de gemeente 60.000 bij droeg en de provincie steun verleende. Een bijlage van B. en W. verscheen, waar in, met het oog op het groote gemeentebe lang, werd voorgesteld met deze regeling accoord te gaan. Onder den invloed van de vakbonden, die het werk niet in werkver- schaffingsloon wenschten uitgevoerd te zien, verzette 's raads meerderheid zich tegen de regeling en B. en W. namen de bijlage terug voor het plegen van nader overleg met. de regeering. Later bleek, dat ook Ged. Staten geen voorstellen tot steun verleening wenschten te doen, wanneer dit werk in werkverschaf fing zou worden uitgevoerd, omdat ook zy van oordeel waren, dat men hier met nor maal werk te doen had. Toen bij de onderhandelingen van het gemeentebestuur kwam vast te staan, dat ook de architect erkende, dat het werk in werkverschaffing duurder zou worden, ont viel aan minister Slotemaker de Bruine het argument, dat financieele overwegingen daartoe noopten. Men zou nu mogen ver wachten, dat spoedig overeenstemming werd verkregen. De portefeuille van minister Slotemaker de Bruine kwam inmiddels in andere han den en de zaak bleef hangende. Inmiddels wordt de toren te Ransdorp zonder verzet van de vakorganisaties in werkverschaffing gerestaureerd, hetgeen er op wijst, dat er wijziging in het standpunt van de vakbonden is gekomen. Wy wezen hierop heden den wethouder van sociale aangelegenheden, die echter pertinent verklaarde, dat hij er zich tegen zal blyven verzetten om het gevaarlijke en verantwoordelijke werk tegen werkver- schaffingsloonen uit te voeren. Wanneer daartoe besloten wordt, aldus de wethouder, niet ten onrechte, dan wordt elk werk aan de arbeidsmarkt onttrokken. He Alkmaarsche belang, ook dat van de werkloozen, vordert echter, dat de Groote Kerk gerestaureerd wordt. Wanneer het de regeering er niet om te doen is, om hier de voorgestane aanpassings politiek door te voeren en minister Colyn heeft nog onlangs betoogd, dat daaraan een halt moet worden toegeroepen dan dier.t ze eindelyk eens met een regeling te komen. Misschien kunnen de partyen elkaar hier vinden door het minder gevaarlyke deel van de restauratie in werkverschaffing uit te voeren. HET ONGELUK TE OUDORP. In aansluiting op ons bericht van gister inzake het ongeval by den opbouw der ker mis te Oudorp deelt men ons mede, dat de knaap Piet Nieuwboer, nadat hy aanvanke lijk bij zijn zuster was binnengebracht, met een gebroken dybeen naar het Sint Eliza- bethziekenhuis vervoerd is. JOURNALISTIEK. Met ingang van 1 Augustus a.s. is de heer Fr. Otten, redacteur-verslaggever aan het „Noord-Hollandsch Dagblad" alhier, be noemd tot redacteur van „De Noorderpost" te den Helder. „De Noorderpost" wordt als kopblad van de Vereenigde Katholieke Pers, uitgave van de N.V. „De Spaarnestad" uitgegeven. Den heer Otten, die reeds 10 jaar aan het Noord-Hollandsch Dagblad alhier werk zaam is, wacht in den Helder een zware taak, waarmede wy hem echter gaarne ge luk wenschen, omdat er voor een jong jour nalist zeker een groote bekoring ligt in een geboden gelegenheid om in een nieuwe streek een plaats voor een blad te ver overen. DE ALKMAARSCHE KAASWIMPEL. Ons werd heden de ten behoeve van auto mobilisten en wielryders, door de Lange- straatvereeniging in den handel gebrachte kaaswimpei getoond. Deze wimpel op wit linnen uitgevoerd in gele en blauwe kleuren, maakt een frissche en prettige indruk. De Waagtoren, de kaasburry en het op schrift „Kaaswimpel Alkmaar", alsmede de hoed van een kaasdrager zyn in blauw uit gevoerd, terwyl de kaasjes en een deel van den achtergrond in gele kleur zyn gehou den. Het is waarlyk een heel aardige wim pel, die stellig aan de auto van iedere Alk maarsche automobilist behoort te worden aangebracht. Voor Alcmaria V.V.V. ligt hier zeker een taak om dit te bevorderen, wat mogelyk is om iedere automobilist en motorrijder, die de a.s. races bezoekt zoo'n wimpel te schen ken. Het viel ons heden op, dat nog maar en kele winkeliers in het Fnidsen en de Mag- dalenenstraat begrip toonen, dat de kaas wimpel een prachtig middel is om de toe risten iets langer in de stad te houden. Uit stedebouwkundig oogpunt trekken de middeleeuwsche smalle straten, de toeristen wel het meest. Wanneer aan weerskanten in deze straat jes de kaaswimpel hangt, dan zullen de vreemdelingen ongetwyfeld, op een onver klaarbare wyze nog sterker tot deze straat jes getrokken worden, omdat toeristen, als alle menschen, nu eenmaal nieuwsgierig zyn. In de nog komende drukke weken doe men hier zyn voórdeel mee. Opvoering opera „Martha" door de Alkmaarsche Opcra-vereeniging. De Alkmaarsche Opera-vereeniging, di recteur Jac. Jansen, heeft met het uitstel len van de opvoering van de opera Martha geluk gehad. Woei er de vorige week Vrijdag een voor een muziek- en zangavond hinderlyke wind, gisteravond was het na een zonnigen zomerdag bladstil, zoodat de zang en de muziek, dank zy .de .goede accoustiek in dit theater, prachtig overkwamen. In dezen tijd van' motorraces en zwem baden doet het nog weldadig aan, dat een belangrijke groep mensdien, voor het grootste deel uit het bedrijfsleven, met al hun moeilijkheden, lust en tijd weten te vinden om een dergelijk belangrijk en veel- eischend werk in te studeeren en uit te voeren. Dank zij de schitterende costumes het stuk speelt in Engeland in den pruikentijd en wij zien elegante lady's, edellieden, hof dames, burgers, landlieden en meisjes in schilderachtige kleederdrachten en mede door de uitnemend verzorgde belichting, kreeg men een voorstelling te zien, die in dit opzicht af kon worden genoemd. In 1847 werd „Martha" van F. von Flotow voor het eerst in Weenen opge voerd. Weènen was in extase, hoewel men toen niet over die belichting beschikte, waarmede thans gewerkt kon worden. Gisteravond bleek, dat ook het publiek van thans nog volop van deze opera kan genieten. Dit bewees het applaus, dat zelfs by z.g. open doek, door het theater klonk. Wy houden van de iomantiek, die in deze opera tot uiting komt, vooral in den zang en de muziek, waarover wij gaarne onzen muziekvérSlaggever het woord geven. De romantiek werd gisteravond nog ver hoogd door de verschijning van de wilde konyntjes op het speelvlak, die reeds zoo gewoon geraakt zijn om daar in het avond uur hun maaltijd té doen, dat zij zich niet in het minst storen aan daar optredende spelers. Wy zagen dezen winter de Alkmaarsche Opera-vereeniging voor het eerst met „Martha" voor het voetlicht treden en kon den gisteravond constateeren, dat sinds dien het werk veel dieper was ingestudeerd. Toch zouden wy gaarne zien, dat de solisten en zangers met hun spel nog wat vlotter optraden en wat minder den dirigent noodig hadden. Voor dilettanten bUjft echter al- tyd de moeilykheid, dat een werk voor één of hoogstens twee uitvoeringen moet worden ingestudeerd en dat daarna weer naar een nieuw stuk gegrepen moet worden, om opnieuw de belangstelling te trekken van steeds hetzelfde greepje donateurs. Voor de zomergasten, in Bergen was het desondanks gister in het Openlucht-Theater een avond van te waaraeeren afleiding. Jac. Jansen bewees wederom volop, dat hy als dirigent groote kwaliteiten bezit Wat hy met de dilettanten weet te bereiken is meer dan gewoon en ging ver uit boven de verwachting van de bezoekers. Het Openlucht-theater, waarin Zaterdag de schitterende revue en Jazz-film „Top Hat" met den oerkomischen Edward Everet Horton vertoond wordt en Woensdag de 4e voorstelling van „Romanesk'' door het Nieuw Schouwtooneel wordt gegeven, is voor Bergen als zomervacantie-oord zeker een belangryke aanwinst. Onze muziekverslaggever schrijft De opvoering van de opera „Martha" in het openlucht-theater die door het ongun stige weer al één maal moest worden uit gesteld, kon gisteravond doorgaan. De Alkmaarsche operette-vereeniging die on der leiding van Jac. Jansen die opvoering ondernam, heeft de aanwezigen een pret- tigen avond bezorgd, wat voor één deel op rekening van de overbekende muziek gezet moet worden. Vele van die melodieën werden soms zachtjes meegezongen, en met dat soort muziek is de opera kwistig be deeld. Zooiets was den componist Friedrich Fletow wel toevertrouwd. Een goede vertolking verkreeg die mu ziek -door den zang der hoofdpersonen mevr. J. Moolenaarvan Vliet, mevr. G. Homan Besse en de heeren G. Oldenbroek, T. Ha- neghem en F. Verschuur. Behalve in hun solonummers gaven zy die ook in hun ensemble stukken. Het koor dat zich op dit groote podium veel gemak- kelyker beweegt dan op een heel wat klei ner tooneel in een zaal, werkte aan het wel slagen dezer opvoering in hooge mate mede en het orkest strijkorkest met piano orgel en 'n enkel blaasinstrument in di ouverture nog niet zoo erg op streek, wera allengs beter. DE „AJAX" NAAR VALENCIA VERTROKKEN. Naai wij vernemen is het stoomschip „Ajax" van de Kon. Ned. Stoomb. Mij. van Gibraltar naar Valencja vertrokken, waar het schip ter beschikking wordt gesteld van den Nederlandschen consul. Het bericht omtrent de inneming van Va- lencia door de opstandelingen had in dit verband mede de by zonder aandacht van de geïnteresseerde instanties hier te lande, doch men neemt thans aan dat dit bericht geen betrekking heeft op de zeehaven, doch op de aan de grens van Portugal gelegen vesting van denzelfden naam. Internationale verwikkelingen gevreesd. De diplomatieke correspondent van de „Morning Post" meldt, dat de inter nationale betrekkingen tot den burger oorlog in Spanje te Londen ongerust heid beginnen te wekken. Het is vol gens dit blad geen geheim meer, dat de meeningen in de Fransche regeering zeer verdeeld ?yn omtrent de vraag of Madrid met bommenwerpers tegen de militairen moet worden gesteund. Of schoon Parys zich Zaterdag tegen een dergelyken steun heeft uitgesproken, bestaat de verwachting, ddt dit besluit nog steeds herroepen kan worden. Het behoeft geen betoog, dat wanneer Frankryk de Spaansche regeering zou steunen, andere landen de Spaansche militairen te hulp zouden komen. Daar door zou een buitengewoon ernstige toestand ontstaan. Interview van de „Popoio Di Roma" met Franco. In een interview met den vertegenwoor diger van de „Popoio Di Roma" te Tetoean verklaarde generaal Franco, dat geheel Andaloesie in handen van de militairen is, de rooden in het gebied van San Sebastian zyn door de nationale troepen verslagen en de commandant is gearresteerd. De natio nale troepen, die uit Saragossa zyn vertrok ken, hebben de legermacht van Catalonie verslagen. Alle havens aan de Middelland- sche zee en den Oceaan zyn in handen van de militairen, met uitzondering van Malaga, dat nog in handen van de regeering is. Ook Valencia is in handen van de nationale troepen. Verder verklaarde Franco, dat nog twee oorlogsbodems zich by hem hebben gevoegd, terwijl de Spaansche oorlogssche pen, die zich in Spaansch Guinea bevinden, snel aankomen, om zich onder zyn bevel të stellen. Naar wy vernemen, is thans aan "het geheele personeel, dat nog in dienst is van de Kon. Holl. Lloyd tegen morgen ontslag aangezegd. In den ontslagbrief aan het personeel wordt verklaard, dat een der voorwaar den, waarop de regeering bereid is ver dere financiëéle steun te verleenen voor het in het standhouden van een nationale scheepvaartverbinding met de Oostkust van Zuid-Amerika is, dat de huidige organisatie door een andere organisatie moet worden vervangen en dat in verband hiermede het geheele personeel moet worden ontslagen. Wy vernemen verder, dat na 1 Augustus het bedryf van den Kon. Holl. Lloyd voorloopig met los personeel zal worden voortgezet, totdat de nieuwe organisatie zal zyn tot stand gekomen. Een gedeelte van het tegenwoordige personeel de K.HX. zal zeer waarschyn- lyk in dienst van de nieuwe organisatie overgaan. Hieronder valt niet het scheepvaarttechnisch personeel, daar het technische gedeelte van het nieuwe bedryf, zooals bekend, verzorgd zal worden door de Kon. Ned. Stoomboot maatschappij. Het is nog niet bekend, hoeyeel leden van het personeel door de nieuwe organisatie zullen worden overgenomen. Olympische spelen. TOENEMENDE DRUKTE IN BERLUN. De drukte in Berlyn neemt toe, maar vooral in en om het Reichssportfeld met zyn verschillende trainingsgelegenheden. Duizenden en duizenden kinderen oefenen vpor het laatst voor het plechtig openings feest van morgenavond. In het groote sta dion zelf is het een geroezemoes van belang. Telkens klinkt door de luidsprekers een zware stem, die instructies geeft aan deelne mers en deelneemsters, in wit zomersch trainingscostuum verspreid over alle terrei nen, maar nimmer buiten het bereik van die stem. Het doet het vaderlandsche hart goed, nu ook herhaaldelijk Nederlandsche deelnemers te ontmoeten met hun blauwe jasjes en ge- borduurden gouden leeuw. Al hun wenschen zijn bevredigd. Alleen verlangen zy naarNederland sche kranten, die of te laat of heelemaal niet komen. De stemming in alle deelen van het Nederlandsche kamp is voor tref felyk. Hellendori, 31 Juli. Vanmorgen is de Olympische fakkel op Duitschen bodem aangekomen en wel in de kleine grensgemeente Heilen dorf, die slechts 450 inwoners telt. Vandaag was het hier echter onge woon druk, daar de plechtigheid van de overreiking der fakkel door byna 30.000 menschen werd by gewoond. Langs den geheelen weg van de grens naar Hei lendorf, die byna 2 K.M. lang is, waren bevlagde masten opgericht. Terwyl verschillende delegaties van sport- ereenigingen en andere organisaties op- narcheerden, kwamen ook de vele eere- asten aan. 0.m. waren aanwezig de Ryks- tadhouder Martin Mutschmann, de Saksi sche ministers Fritsch, Lenk en Kamps en eenige militaire autoriteiten. Precies te elf uur 45 Duitsche tyd kon digde de fanfare de aankomst van den laat- sten Tsjechischen looper aan de grens aan. Hier nam de eerste Duitsche looper, Gol- dammer, de brandende fakkel over om daarmede het vuur op het altaar in Heilen dorf te ontsteken. Toen nam ryksstadhouder Mutschmann het woord. Hy zeide o.m.: „De fakkel van het heilige vuur van Olympia gaat thans voor het eerst in de handen van Duitsche sportlieden over. De heilige vlam is door zes landen gesneld en de Olympische gedachte is gemeengoed ge worden niet alleen van de duizenden sport beoefenaars, maar van de geheele jeugd van al deze volken. Duitschland beUjdt de Olympische gedachte niet uit doelmatig heidsoverwegingen, maar in de overtui ging, dat het voor een groot denkbeeld strydt. Het Olympisch programma moet de wereld duidelyk maken, dat zy van twee dracht en zwakte slechts kan genezen, in dien zy de Olympische gedachte als draag ster van cultuur beschouwt. Het licht van de fakkel zal fel opflikkeren in het duister der wereldcrisis en de vyanden, die den volken den vrede hebben ontnomen, bannen. Het Olympische vuur zal de wereld echter ook openbaren, hoe onzinnig de gruwel sprookjes zyn, die over Duitschland ver spreid zyn. Allen zullen er zich van kun nen overtuigen, dat ons vaderland een land van orde en rust is en bewoond wordt door een vredelievend volk van hanfl- en hoofd arbeiders". Na de rede van den rijksstadhouder wer den duiven opgelaten. De eerste Duitsche looper ontstak zyn fakkel aan het altaar om daarna zyn loop te beginnen. Hy werd overal stormachtig toegejuicht. 4844 deelnemen. De inschryvingstermyn van de Olympi sche Spelen is op 28 Juli voor alle takken van sport gesloten. Volgens berekening tot dien dag bedraagt het aantal deelnemers 4844, waarvan 4503 mannelijke en 341 vrou- welyke. Hiervan heeft Duitschland het grootste aantal met 382 mannen en 45 vrouwen. Op Duitschland volgt Amerika met 323 mannen en 44 vrouwen. De verdere volgorde is Hongarije met 266, Groot-Britannië met 240, Frankryk met 238, Italië met 231, Zwitser land met 230, Oostenryk met 219 en Tsjecho-Slowakye met 195 deelnemers. Voorts hebben meer dan 100 deelnemers de Olympische ploegen van België, Canada, Denemarken, Finland,Japan, Nederland Polen, Zuid-Slavië en Zweden. HINDERWET. By besluit van 30 Juli 1936 is aan de N.V. A. Meiboom's Handelmaatschappy, alhier, vergunning verleend tot het oprich ten van een inrichting voor het snyden van eternit, met plaatsing daarin van een elec- tro-motor van 5 P.K. en twee liften, elk voorzien van een electro-motor, resp. van 3 en 2 P.K., in de pecreelen Oudegracht nrs. 2640, alhier. Alkmaar, 31 Juli 1936. Burgemeester en wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. R. VEENDORP, lo.-secretaris. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 2 AUGUSTUS. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. H. Dekker, A'dam; 6 uur, ds. K. J. v. d. Berg, A'foort. Kapelkerk, 10.30 uur, ds. M. W. J. van Linschoten, Haarlem. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. v. Dalsum, Hoorn. Et?. Luth. Kerk, mej. Da. M. p. Stol, Haarlem. Doopsgezinde Kerk, geen dienst Ger. Kerk, 10 en 6 u., ds. Dekker, A'dam. The Star of Hope Mission, 8 uur, de heer Sevensma, A'dam, in Central, (3 Augustus). Vrij Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 uur, ds, Ruys (by ongunstig weer); 7.80 uur, ds. Ruys; onderwerp: Heilige eenzaamheid. Leger des Heils (stichter Wtlliatn Booth), Limmerhoek; Zaterdagavond 8 uur open luchtsamenkomst op de Steenenbrug; Zon dagmorgen 7.30 uur bidstond, 10 uur hei- ligingsdienst, 3.30 uur n.m. openluchtdienst by den Kattenberg, 7.30 uur n.m. bidstond, 8 uur n.m. verlossingsdienst; Dinsdagavond 8 uur samenkomst voor Gods volk; Donder dagavond 8 uur heiligingsdienst. Stads-Evangelisatie, Laat 56, 10 uur, wfj- dingdienst; 8 uur en Donderdagavond 8 uur, openbare samenkomst. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. v. Mullem, (bus voor den overkant). BARSINGERHORN, 10 uur, ds. Tinholt. Doopsgez., 10 uur, ds. v. d. Veen. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk, 10 uur en 3.30 uur n.m., ds. j. Mulder, Leeuwarden. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. O. Norel, A'dam. BERGEN AAN ZEE, 10.30 uur, ds. G. W. Oberman van Utrecht, Lith. dienst. BURGERBRUG, geen dienst. DIRKSHORN, 10.30 uur, ds. de Leeuw. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMONDBINNEN, 10 uur, mej, v. Vliet. GROET, 10.30 uur, ds. Boeke. GROOTSCHERMER, 10 u., ds. Kastein. HEILOO, 10.45 uur, ds. Bloemhoff, on derwerp: „De Olympische fakkeldragers en andere". Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan10 uur, de heer A. v. GinkeJ, A'dam. HEERHUGOWAARD, 2.30 uur, ds. v. d. Kam. KOEDIJK, geen dienst. LIMMEN, 2. uur, ds. Bloemhoff. NIEUWE NIEDORP, av. 8 uur, ds. Boeke. OOSTGRAFTDIJK, 10 uur, ds. Loysen. OUDE NIEDORP, geen dienst. OUDESLUIS, 10.30 uur, ds. Enklaar. OUDORP, 9.30 uur, ds. Bloemhoff. OTERLEEK, 10.30 u. (n.t.) cand. E. Baart, Alkmaar. PETTEN, geen dienst. SCHAGEN, 10 uur, ds. Makkink, van Leiden. SCHERMERHORN, geen dienst. SCHOORL, 9 uur, ds. Boeke, jeugddienst; 2.30 uur, jaarlyksche hagepreek, onderwerp: „Wat in Spanje leeft" (koorzang), SCHOORL, yrije Ev. Gem., 10.30 u., tuin Roode Leeuw, ds. Ruyss; hagepreek met viool (by gunstig weer). SINT MAARTENSBRUG, geen dienst. SINT PANCRAS, 9.30 uur en 7 uur, (o. t.), ds. Molenaar. STOMPETOREN, 10.30 uur, ds. Heep. Evangelisatie, 10 uur, de heer Hopman, van Amsterdam. URSEM, geen dienst. VEENHUIZEN, 10.30 uur, ds. v. d. Kam. WESTGRAFTDIJK, geen dienst. WINKEL, geen dienst. ZUIDSCHERMER, 10 uur, ds. Boerendonk.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3