De Lange De Moraaz Bankiers te Alkmaar sinds 1805 JTk'LH raadsfracties van S.D.A.P. bergen noordscharwoude beverwijk 't zand zuidscharwoude broek op langendijk De troebelen in Barcelona. Stad en Omgemtg. JUooiHciaat 1liemx Weer&eeicAt Stedelijk Museum Ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 91 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Aug. eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 10—5 en 7—9 uur; 's Zondags van 10 tot 9 uur. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Top-Hat (jazz-film); hoofdrollen Fred As- taire en Ginger Roger. Toegang voor eiken leeftyd. Zondagmiddag van 2 uur af doorlooper.de voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De Huurling (rom.); hoofdrollen Victor Mc Laglèn en Freddie Bartholomeus. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer David Copperfield (naar het boek van Charles Dickens). Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Hartedief (rom.); hoofdrol Shirley Temple. Extra: Wolf-Indianen (sens.); hoofdrol Jack Perrin. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 1 Augustus. 9.15 uur, Openluchttheater te Bergen, bioscoopvoorstell ing. Zondag 2 Augustus. Gecombineerde feestdag te Bergen van alle bij den bond Eendracht aangesloten vereenigingen: voetbal, muziek-, zang- en tooneeluitvoering in het openlucht-theater. Maandag 3 Augustus. 9.15 uur, Openluchttheater te Bergen, bioscoopvoorstelling. De heer C. Rotmans Jr. schrijft in de N. R. Crt. over een ook door ons gepubli ceerd relaas van een der Nederlandsche employé's van de kunstzijdefabriek te Barcelona het volgende: Dit relaas is sterk gekleurd. Over Maandag 20 en Dinsdag 21 Juli wordt daarin b.v. geschreven: „Maandag 20 en Dinsdag 21 Juli werd de toestand steeds erger. Overal in de stad klonk geweervuur, de lijken van menschen en dieren bleven op straat liggen. Een ge organiseerde bende stak systematisch alle kerken in brand en wierp er, wanneer de gebouwen in lichterlaaie stonden, eenige hand bommen in, teneinde de mogelijkheid van blussching te voorkomen. „Bepaald wanhopig werd de toestand toen op last der overheid de gevangenis sen werden geopend en het gespuis werd gewapend om aan de zijde der regeering tegen de rebellen te vechten. „Gruwelijke tooneelen speelden zich af. Dronken bandieten trokken met het ge weer in den aanslag door de straten van Barcelona en schoten op ieder, die hen in den weg kwam". Dit beeld moet, aan de hand van eigen ervaring op de genoemde dagen, van a tot z fantasie worden genoemd. Op beide dagen heb ik de stad zeer veel doorkruist. Ongetwijfeld waren er Maandag nog kwartieren, waar men beter deed, in ver band met het gevecht, niet te komen. Zoo ontried men my van de zijde der legale regeerings-autoriteiten om op Maandag morgen naar den Hollandschen consul te gaan. Dit gebouw gevestigd Calle Domingo 9, lag n.1. in de richting van een der ka zernes, welke door de opstandelingen nog was bezet. De beschieting daarvan deed het gaan naar den Hollandschen consul ontraden. Lijken van paarden zijn onge twijfeld een of twee dagen, misschien ook wel eens drie, blijven liggen en daarna verbrand. Dat lijken van menschen bleven liggen is niet door mij geconstateerd. De Roode-Kruisdienst was, dit is wel geble ken, zeer goed georganiseerd. Zoodra een gewonde of gedoode werd gemeld, waren de Roode Kruis-auto's present. Van dron ken bandieten was bij mijn rondgang geen sprake, nog minder dat op ieder, die in den weg kwam, zou zijn geschoten. In dit geval zou trouwens het aantal dooden, dat bij ons vertrek op Vrijdagmorgen 24 Juli uit Barcelona op ruim 300 werd ge steld, nog wel wat hooger zijn geweest. Persoonlijk heb ik meegemaakt het aan houden van een auto beschilderd met de initialen van C.NT. (conféderation nationale de travail) en waarmede een opstandige fas cist trachtte te ontvluchten. Hij werd her kend en de auto werd aangehouden. Onge twijfeld gaf dit in de straat eenige opwin dende tooneelen, doch daar bleef het bij en zelfs daar werd niet geschoten. De auto werd onder geleide van een soldaat van het Cata- laansche leger naar het betreffende regee- ringsgebouw gebracht. Het intérieur der kerken is inderdaad of in brand gestoken of op straat geworpen. Dit laatste geschiedde eveneens uit z.g. missiehuizen. Uit een dezer missie-huizen heb ik op de gewapende, doch ook o pde al daar aanwezige ongewapende burgers zien schieten. Mijn indruk is, dat hij of zij die dit deed of deden, er hierdoor het leven zal of zul len bij inschieten. Van wat op straat gewor pen werd, werd niets geroofd. Wel liet men het interieur der kerken rustig uitbran den, zonder dat een poging werd gedaan om te blusschen. Van gruwelijke tooneelen en meer van dat fantastische fraais is my dan ook niets gebleken. Van de kunstzijdefabriek zelf en wat daarin zou hebben plaats gevonden is my persoonlijk niets bekend. Wel treft het mij dat ik, op Woensdag 22 Juli in het Holland- sche consulaat gekomen, met iemand sprak, die zeide als opzichter aldaar te werken. Deze man deed mij in het geheel geen gru welverhalen van de fabriek, hoewel het on derwerp van het gesprek uit den aard de toestand te Barcelona was. Van de vele personen, waarmede ik te Barcelona gesproken heb, vernam ik steeds weer, dat het gevaar van zich op straat te begeven, lag in het feit dat men door ver dwaalde kogels kon worden getroffen. Verder deed men vanzelf ook goed om zoo wel op Zondag 19 Juli, alsook nog een ge deelte van den Maandag vooral die wijken te ontloopen, waar het straatgevecht tus- schen opstandelingen en regeeringsgetrou- wen werd gevoerd. In de rest van de stad werd wel geschoten, ook nog op Dinsdag en hoewel minder, op Woensdag, doch dat was dan een schieterij over en weer tusschen de op de daken zich verscholen houdende fas cisten en arbeidersmilitie of politie. Ook de door den Hollandschen consul ge- organiseerden terugtocht per s.s. Tiberius is zonder een enkel gevaar verloopen. Reeds op Donderdag 23 Juli werd geen schot meer gehoord en op Vrijdag 24 Juli vroeg in den ochtend zijn wij van de Plazza del Angel naar de haven geloopen zonder een enkel schot te vernemen. Op dit oogenblik was de regeering te Barcelona blijkbaar den toe stand volkomen meester. Natuurlijk heeft ieder, die op het moment van de revolutie-poging der fascisten te Barcelona was, eenige angstige uren en da gen doorgemaakt. Niemand is daaraan ont komen, ook al niet, omdat men van de om standigheden in eerste instantie weinig af wist en de verschijning van zooveel schie tend materiaal geen alledaagsch schouw spel is, doch men hoede zich wel voor over drijving en eenzijdige voorlichting. C. ROTMANS Jr. DE BURGEMEESTER AFWEZIG. De burgemeester is van 3 tot en met 30 Augustus a.s. afwezig. OUDE RIJWIELPLAATJES ENZ. Nu het oude rijwielplaatje weer verv,"^e" moet worden door een nieuwe, doet de Ned. T.b.c.-vereeniging, een neutrale vereeniging, waarvan ook Alkmaarders profitecren, een beroep op hen, die oude plaatjes hebben. Op het consultatiebureau aan de Schetel- doekshaven worden de plaatjes ingezameld, terwijl het bureau natuurlijk ook gaarne ande re metalen, als hondenpenningen, e. d. in ont vangst neemt. GESLAAGD. Te Utrecht slaagde voor het tweede gedeel- te theoretisch tandheelkundig examen de heer A. Hartong van Ark te Alkmaar. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht Juli 1938. In den loop der maand Juli werd op de spaarbankboekjes ingelegd i 182.300,97 en terugbetaald 166.411,27. Het aan de inleggers verschuldigde kapi taal bedraagt thans 3.915.078,63. Het aantal in den loop van Juli nieuw uit gegeven boekjes bedraagt 96. Ingetrokken werden 88 boekjes. Het aantal in omloop zynde boekjes bedraagt thans 12146. Van dit aantal behooren 8310 aan perso nen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2187 aan personen elders woonachtig en 1649 aan schoolspaarders. Onder de in Juli uitgereikte nieuwe boek jes zyn begrepen 6 boekjes voor jonggebo renen (op deze boekjes plaatst de Spaar bank een eersten inleg van 1. De lediging in den loop der maand Juli van 385 spaarbusjes leverde een bedrag van 5010,70 aan kleine besparingen op. SPREEKUUR WETHOUDER. Wethouder van Slingerland is a.s. Maandag verhinderd zijn gewone spreekuur ten Stad- huize te houden. GESNAPT! Twee fietsendieven betrapt en gearresteerd. Gisteravond heeft de Alkmaarsche politie twee rijwieldieven vrijwel op heeterdaad kunnen betrappen. Het gebeurde namelijk in de Akerslaan, waar de dienstdoende rijwiel-agent twee personen met elkaar zag staan praten. Op zich zelf is dat niets vreemd, maar 't wordt bedenkelijk, wanneer zulke men schen grondig trachten te verdwijnen bij nadering van een agent. Zoo was het gisteravond. Toen de agent naderde, verdween een der twee op zijn fiets Ijlings in de Liefdelaan. De andere, een voetganger, werd natuurlijk even aan den tand gevoeld, vooral toen hy een goede be kende van de politie bleek te zijn. Op een vraag van den agent, wat de twee met elkaar te bepraten hadden, antwoordde de bekende onbekende, dat er heelemaal niet tusschen de twee gepraat was. Dat was natuurlijk voldoende, om den vluchtenden fietser te achtervolgen en deze werd op de Wilhelminalaan aangehouden. Hij beweerde, de fiets van zijn makker even naar huis te willen brengen, welke bewering niet heelemaal klopt met het antwoord van den eerste. g 't Resultaat was, dat tenslotte beide per sonen, zekere D. en M„ die hier ter stede in een logement hun onderdak hebben, wer den opgesloten. Hedenmorgen deed een bewoner uit de Akerslaan aangifte van diefstal van zijn fiets. De rest is te raden: een gelukkige eige naar van een fiets en twee rywieldieven, die voorloopig wel geen fietsen meer zullen kunnen stelen! DE NIEUWE INGANG VOOR HET POSTKANTOOR. Met ingang van Maandag 3 Augustus a.s. worden in verband met de afsluiting van den doorgang achter de Groote Kerk, de toegang tot het Post- en Telegraafkantoor en de brie venbus verplaatst naar den gevel van het gebouw gelegen tegenover de Bagijnenstraat. ALKMAARDERS CONCERTEEREN IN „ZONNESTRAAL" TE HILVERSUM. Donderdagavond heeft het Alkmaarsch dubbel mannenkwartet Zang en Vriendschap van den heer Corn. Jonker een concert gege ven in het sanatorium Zonnestraal te Hil versum. In de als 't ware geheel van glas opge trokken groote concert-eetzaal, waar de patiënten tesaam gebracht waren, werd het zeer gevarieerde programma afgewerkt De diverse liederen van het kwartet, waaronder met pianobegeleiding, oogstten ook hier weer grooten bijval. Ter afwisseling van den kwartet-zang zang t lid P. Dalenberg een paar zeer mooie bas-aria s en zorgde het lid A. Haasbroek door zijn levensliedjes hoofdzakelijk voor een vroolijke stemming, welke zeker het hoogtepunt bereikte met zijn succes-num mer „Het deftige dorp". Beide zangers werden op een Bechstein- vleugel talentvol begeleid door den heer Corn. Jonker. Aan het einde van den avond dankte de directie den heer Jonker en zijn mannen, namens allen, voor het mooie door hen ge bracht, daarbij wijzende op het bijzondere contact hetwelk dezen avond had bestaan tusschen luisteraars en uitvoerders; deze avond, zoo zei de spreker, was er wel een met een heel prettige sfeer en hij eindigde met een „goede reis en tot wederziens". ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 2 Augustus is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zyn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling bij opbod gehouden op Donderdag 30 Juli 1936, ten overstaan van den notaris mr. J. W. van der Heide te Alk maar, van de navolgende perceeleh, gelegen in de gemeente Alkmaar: 1. Een huis en erf aan de Snaarmanslaan no. 86, groot 1 Are 14 centiaren 2400 2. Een huis en erf aan de Snaar- manslaan no. 88, groot 1 A 13 c.A. 2250 3. Een huis en erf aan de Run straat no. 3, groot 41 c.A 440 De afslag en combinatie blijven bepaald op Donderdag 6 Augustus 1936, des avonds 7 uur, in het café „Het Gulden Vlies" van den heer W. Mooy aan de Koorstraat te Alkmaar. ZONNESTRAAL EN RIJWIELPLAATJES. Het plaatselijk Zonnestraal-comité geeft te kennen, dat zy even als vorig jaar weer gaarne oude rijwielplaatjes ten dienste der t.b.c.-bestryding in ontvangst zal nemen aan onderstaande adressen zyn bussen ge plaatst: E. J. v. d. Vis, Houtweg 201; H. Habiecht, Rochdalestraat 11; C. van Mens, Friesche weg 34a; C. Kes, Nicolaas Beetskade 16; H. P. de Graaf, rijwielhandel, Zijdam 8. HANDELSSCHOOL TE ALKMAAR. Aanmelding voor het tweede toelatings examen voor de Handelsschool met vier jarigen cursus kan uitsluitend schriftelijk plaats hebben by den wnd. directeur der school, Doelenstraat, hoek Nieuwesloot, vóór 20 Augustus a.s., met opgave van volledigen naam en geboorte-datum van de(n) candidaat, adres van den vader, de laatstbezochte school, en de klasse, waar voor toelating wordt gewenscht. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 31 Juli: New-York 1.47 1/81/4; Londen 7.38 1/239; Berlijn 59.23/25; Parijs 9.69 1/2—70 1/2; Brussel Belga) 24.81—82 1/2; Zürich 48.02—05; Kopenhagen 32.90—33.05; Stockholm 38.— 38.15; Oslo 37.05—20; Praag 6.07—10. OPHEFFING KAASFABRIEKEN TE BEEMSTER. Na een langdurige overweging schijnt men van plan te zyn om de reeds lang bestaande kaasfabrieken „De Eendracht" en „De Vlijt" te Beemster in de naaste toekomst op te heffen en tot aansluiting by een z.g.n. zoet- fabriek over te gaan. Reeds worden stappen in deze richting gedaan. VLIEGENDE BURGEMEESTERS. Met een vliegtuig van de K.L M. hebben in den nacht van Donderdag op Vrijdag een tiental personen den nachtdienst Amster dam Keulen meegevlogen, waaronder de burgemeester van Alkmaar en Bergen, voorts de heeren mr. J. P. Bosman, lid van het hoofdbestuur der A.N.V.V. en D. G. G. Margadant, directeur van gemeente werken. Het gezelschap vertrok om half twaalf uit Amsterdam en kwam om onge veer een uur 's nachts te Keulen aan. Nadat de post was uit- en ingeladen, waarmede eenige uren gemoeid waren, ver trok het gezelschap weer en was ongeveer 5 uur in den morgen in Amsterdam terug. WEER BRAND IN HOTEL TROMPENBURG TE EGMOND AAN ZEE. Voor de tweede maal in enkele dagen tyds ontdekten badgasten een beginvan brand ih hotel Trompenberg te Egmond aan Zee. De eerste maal, de vorige week Zaterdag, gaf dit reeds te denken. Op een kamer op de bovenste verdieping, die niet in gebruik was, verbrandde toen een ledikant en het was slechts aan toevallige ontdek king te danken, dat het hotel niet in vlam men opging. De balken van het dak waren reeds gloeiend heet. Een aankondiging. Woensdag bemerkte weder één der bad gasten een brandlucht op dezelfde ver dieping. Bij onderzoek bleek, dat op de ka mer van één der bedienden de gordijnen en het behang in brand gestaan hadden. Thans was het vuur bij gebrek aan voedsel echter vanzelf gedoofd. Waar bovendien op een andere kamer nog de sporen van brand in het bed van één der logeergasten gevonden werden, mengde men de politie in de zaak. Deze meende tegen één der gasten bezwa rende aanwijzingen te hebben en ging tot aanhouding over. De aangehoudene, een dame uit Amsterdam, ontkende echter ten stelligste iets van den brand af te weten. Nadat de politie-deskundige van Ledden Hulsebosch een onderzoek ingesteld had, werd zy voorloopig weder op vrije voeten gesteld. Ook de tweede verdachte, de be diende op wiens kamer de brand ontdekt werd, is voorloopig weder vrij gelaten. Het onderzoek duurt inmiddels voort. De ex ploitant van het badhotel, de heer A H. van L. uit Purmerend, staat boven elke ver denking, daar zijn hotel geheel bezet is en de exploitatie zeker loonend is. De verdenking schijnt op de dame geval len te zyn, doordat zij juist één dag voor het uitbreken van de eerste brand een ka mer betrok, die bovendien vlak bij de ka mers ligt waar brand ontstond, terwijl ook relaties, die zij onderhoudt met den brand in verband gebracht worden. ART. 247 WETB. VAN STRAFRECHT. Door de politie te Den Helder ie een 50- jarige kellner aangehouden verdacht van over treding van art 247 W. v. S. Hij is naar hier overgebracht. AANBESTEDING. Onder architectuur van den heer N. J. Schaap, bouwkundige hier ter stede, is gister aanbesteed het verbouwen van de perceelen 111 en 113 aan het Fnidsen, waarvoor de in schrijving als volgt: R. Kuyper te Heiloo 5260, J. Huiberts te Alkmaar 5288, J. Bakker te Alkmaar 5469, K. Klaver te Alkmaar 5498, Th. A Hoogewerf te Ursem 5549, J. F. Middelbus- ker te Amsterdam 5810, J. Stam te Alkmaar 5900, Gebr. Pilkens te Alkmaar 5925, C. Noort te Bergen 5930, Co. Feijea te Heiloo 5934, R. Bot te Alkmaar 5934, N. Tromp te Alkmaar 5945, E. v. La tam te Alkmaar 6070, N. Bijl te Alkmaar 6388, J. Faua te Nieuwe Niedorp 6467, R. Holman 6600, J. N. Schuit 6700, Crum en Fister 6800 en C. Koopman 9178, allen te Alkmaar. De begrooting was 5400. Gevonden voorwerpen. Een geruite pet, lederen voetbal, zilveren armband, bruine portemonnaie met ritsslui ting, zwarte rozenkrans, kilometerteller van rijwiel. Binnenbrandje. Donderdagavond omstreeks 7 uur had een kleine binnenbrand plaats in het kinder pensioen „Bingo" aan de Beemsterlaan te Bergen. Een der kinderen, in een bovenkamer te bed liggende, zag plotseling rook en waar schuwde de pensionhoudster. Toen deze boven kwam, zag zy tot haar ontsteltenis, dat de gordijnen vlam hadden gevat. Terwijl de brandweer gewaarschuwd en de torenblok werd geluid, gelukte het met eenige emmers water de vlammen te doo- ven, zoodat de brandweer geen dienst be hoefde te doen. Naar de oorzaak van den brand wordt een onderzoek ingesteld. Concert. Donderdagavond werd door de har monie „Excelsior", dir. de heer P. Pranger, een concert gegeven op het schoolplein! wat uitstekend geslaagd is. Een talrijk publiek was op dezen mooien avond tegen woordig. Medewerking voor dit concert werd ver leend door twee vereenigingen uit Broek op Langendijk, n.1. het fanfarecorps Ad- vendo", dir. G. van Kalken en het man nenkoor ,,De Lofstem", dir. Paul Kok Zoowel de muziek als de zang stond op hoog peil en het was voor de bezoekers een hoogst kunstvolle avond, waarop de con- certeerende vereenigingen met trots te rug kunnen zien. d* wethouders, w.Ut.™ we gemeente in het bevin h.- maand zal kiezen. De benoeming heeren W. van Dok (S D A P i r»r» w r Out <HK.) uj, J' •«V;Od. de Wit aJhi.r i, Huishoudschool te Bereen (nhi voor h.t huSS'en^S hÏÏ'vo'- maentebestuur bericht j ,d4(^ werkver- naar waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag 1 Augustus. Medegedeeld door het Kon. NederL Mat. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 766,3 m.M. te Toulouae. Laagste barometerstand 749,3 m.M. te Akureyri. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 2 Augustus: Zwakke tot matige zuidwestelijke tot noordwestelijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen; waarschijnlijk nog regenbuien, weinig verandering fai temp», ra tuur. Buttcnlandwh weeroverzicht Wellicht eenire opklaring; overigen» nog somber weer. De secundaire depressie, welkt gisteren over de Britache eilanden wis gelegen, be woog zich in oostelijke richting en breidde zich nog in omvang uit Haar ongeveer noord-zuid verloopende as strekt zich van zuid-Noorwegen via ons land naar midden- Frankrijk uit De kern van de hoofddepraa- sie reikt van IJsland tot midden-Noorwe gen. Het weer blijft onder den depressie- invloed regenachtig en koel over bijna ge heel West-Europa. Tal van stations meldden hedenmorgen weer zware regens, zoo tipte Kinn (zuid-Noorwegen) 25. München 18, Le Havre 14 en Ween en 11 m.M. af. De hoogedruk in het zuidwesten week verder terug. Over de Baltische Staten be vindt zich nog een rest van het hoogedruk- gebied, dat gisteren over Duitschland en Polen was gelegen. In den heertehendan weerstoestand is nog weinig verandering te wachten. Kleine lurhtdrukdalingen over Engeland wijzen op aanhouden van het regenachtige weer en hoewel eenige opkla ring te wachten is, zal In de temperatuur nog weinig verandering komen. Aardappelziekte. In het etmaal van 't avonds 30 Juli tot 's avonds 31 Juli is in Friesland, in de streek tuaachen Hoorn en Enkhuiaan, op de Zuidhollandsche eilanden en in het midden van het land de weersgesteldheid critiek geweest voor het optreden van aardappel ziekte. OVERZICHT VAN HET WEER IN JULI. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochteodtemperatuur oen halva graad beneden normaal. In de eerste deckda was de temperatuur een graad boven normaal, in de tweede en derde decade een graad beneden normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 7den en den 20sten, resp. 5 graden boven en 2)4 graad beneden normaal. De gemiddelde maximum-temperatuur was een graad beneden, het gemiddelde mi nimum een halve graad boven normaal. Het aantal dagen met een maximum temperatuur boven 25 graden bedroeg te de Bilt 1 tegen 6 normaal. De neerslag was in Friesland, Zuidhol land, Zeeland, Noordbrabant en Noord- Limburg 100 tot 135 procent boven nor maal, in het overige deel van het land 40 tot 90 procent boven normaal. Te de Bilt werden 162 uren zonneschijn waargenomen tegen 209 normaal. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.20 uur tot 4-53 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater 2 3.22 3.53 W 0.15 3 4.05 4.34 0.40 1.00 4 4.48 ft.15 1.23 1.43 5 5.25 5.53 2.03 233 6 6.05 6.32 2.46 3.05 7 6.48 7.15 337 3.44 8 7.30 7.56 4.11 435 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater 2 3.19 3.50 0.03 3 4.02 4.31 0.28 0.48 4 4.45 5.12 1.11 1.30 5 5.22 5.50 131 111 6 6.02 639 2.34 2.53 7 6.45 7.12 3.15 3.32 8 737 7.53 3.V 4.13 i Boilenveiling te Broek op Langen dijk. De tweede droge bloembollenveiliBl welke Vrydagmorgen in het veilingsgebouw van de L. G. C. werd gehouden, mocht sich verheugen in een goede opkomst van de zijde der handelaren, terwijl ook meer kweekers acte de presence hadden gegeven. De aanvoer was grooter dan verleden wees. n.1. ruim 500.000 bollen. Er werd over he* algemeen meer gekocht dan verleden week, de prijzen waren goed. Van de partijen, welke verleden week waren doorgedraaid, werd nu af en toe verkocht. Geveild werd wederom onder de voorwaarde, dat contan moest worden betaald, voor welke betalt"» een korting wordt verleend van 3/4 maand tot Mei 1937.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2