De Olympische Spelen 1940. De keus op Tokio gevallen. S5 stf 'JrzA*-sss De Nederlandsche deel nemers bij onzen gezant. De training der Nederlandsche deelnemers. Onze scnermers en schutters gearriveerd. Het Hockey-tournooi. De Olympische fakkel. De „hindenburg" naar Berlijn. De opening der Olympische Spelen. Reeks van plechtigheden in de Olympische stad. De Ronde van Frankrijk. ALKMAARSCME COURANT vm ZATERDAG 1 AUG. fGSê DE OLYMPISCHE SPELEN Berlijn, 31 Juli. Het Internatio naal Olympisch Comité heeft in zyn vergadering van Vrijdag met 36 tegen 27 stemmen besloten de Twaalfde Olympische Spelen van 1940 te Tokio te doen houden. Spannende momenten in Hotel Adlon. Vrijdagavond ruim half zeven... en nog steeds vergaderen achter de gesloten deu ren der conferentiezaal in hotel Adlon de leden van het Internationaal Olympisch Co mité, die de belangrijke beslissing zullen nemen waar in 1940 de Olympische Spelen zullen worden gehouden, Tokio of Helsing- fors. Zoowel Finland als Japan zijn er even fel op om over 4 jaar als gastheer voor de 12e Olympiade te mogen optreden en hoe wel de beslissing, die nu elk oogenblik moet vallen, misschien achter de gesloten deuren reeds gevallen is, voor elk land dat voorne mens is ook aan de volgende Spelen deel te nemen even belangrijk is, zijn het toch vooral de Finnen en de Japanners, die het besluit met de grootste spanning tegemoet- zien. In den gang voor de conferentiezaal staan meer dan vijftig Japanners bijeen, journa listen vooral, maar ook officials en belang stellenden, terwijl ook een tiental Finsche journalisten en officials nerveus heen en weer loopen, in de wetenschap, dat het zeer twijfelachtig is of het hun nog zoo jonge land zal gelukken, de vele duizenden be zoekers, die een Olympiade nu eenmaal al tijd trekt, naar Helsingfors te krijgen. Het is bijna kwart voor zeven en nog steeds komt niemand uit de conferentiezaal te voorschijn. Het tooneel doet ons denken aan de belangrijke momenten, die wij in Genève wel eens meemaakten als in den Volkenbondsraad de belangrijkste besluiten werden genomen, waar het lot van Europa van afhangen kon, en als de vertegenwoor digers der geheele wereldpers zich in de couloirs verdrongen om zoo spoedig moge lijk Iets uit de geheime zitting op te vangen. Plotseling klinkt het ergens uit de groep Journalisten, die boven aan het trapje staan, dat naar de conferentiezaal leidt: „Tokio". Verschillende Japanners rennen weg, om een telefooncel te bereiken, maar andere stemmen roepen hen terug. Een grappen maker heeft deze streek verzonnen en voor al de „neutrale" journalisten hebben even plezier. Maar dan gaan de deuren van de zaai open en verschijnen de leden van het I. o. C. en graaf de Baillet uatour deelt mede, dat 't toch Tokio is, en dat de con ferentie zich met 36 tegen 27 stemmen ervoor heeft uitgesproken, de Spelen in 1940 in de hoofdstad van Japan te houden. De Finnen zijn zichtbaar teleurgesteld. De dikwijls zoo ondoorgrondelijke gezichten der Japanners verraden duidelijk vreugde en voldoening en opnieuw hollen de Japan- sche journalisten weg om zoo spoedig mo gelijk telefoon of telegraaf te bereiken, zoodat enkele oogenblikken later alle lijnen van hotel Adlon geblokkeerd zijn. Nog geen beslissing inzake de winter spelen. Naar wij vernemen heeft het I.O.C. in zijn zitting van gister nog geen beslissing genomen omtrent de plaats, waar de win terspelen in 1940 gehouden zullen worden, zoodat het nog geenszins vaststaat, dat dit ook in Japan zal geschieden. Een besluit hieromtrent zal pas het volgende jaar in 1937 genomen worden. De meening van baron Schimmel- penninck. Wij hadden na afloop der I.O.C.-zitting nog even een kort onderhoud met den voor zitter van het N.O.C., baron Schunmelpen- ninck van der Oye. Omtrent het besluit van het congres viel op het oogenblik nog wei nig te zeggen. Men kon natuurlij reeds rekening ermee houden, dat de uu - zending van athleten en andere sportbeoe e- naars naar Tokio zeer veel duurder zal zyn dan b.v. naar Helsingfors, maar deze moei lUkteld «.ld. m« .Ik met de voorbereiding van de °^mP*che Spelen 1940 en de wijze, waarop de Neder landers in deze dagen te Berlyn alles v^r bereid vinden, geeft ons het vo wen, dat het N.O.C. ook de v°°rde"ld^ voor Japan naar zijn beste krachten^ we^ ten te volbrengen en de bijzon ZQ0 heden, die aan een uitzending n ver afgelegen land zijn verbonden, zal w ten te overwinnen. ^^„kwcstie. Omtrent de verschillende punten die het congres behandelde, vernamen mateur- van Nederlandsche zijde o-a- de ^ateu^ kwestie ter sprake is gebracht, die tot ver ■chillende moeilijkheden leidt <^derlandsche volge heeft gehad, dat de deelne- voetballers aan de Olympiade di- men. Hoewel verschillende vertegenwoor^ kers het Nederlandsche standp de hadden anderen er bezwaar e^e tot bestaande regelen te gaan wyz:ig bjjna een oplossing van het probleem, rfanig ïonder uitzondering door allen a werd erkend, is men niet gekomen. Ud«n «I dl. mensche" ge- ™»d..g '.d.cM echter kets*»* i-gt im dat o«k splinter, dien b.lh .„qwooo^-l In het Nederlandsche legatiegebouw aan de Rauchstrasse heeft de Neder landsche gezant te Berlijn, graaf van Limburg Stirum, Vrijdagmiddag de Nederlandsche deelnemers aan de Olympische Spelen met hun verzorgers en de verschillende officials, waaronder de voorzitter van het N.O.C., baron Schimmelpenninnck van der Oye, ont vangen. Hoewel het een officieele receptie was, droeg de ontvangst een uiterst genoeglijk karakter. De gezant ontving de verschillen de groepen, waarvan velen met de door de Rijksweer beschikbaar gestelde autobussen uit het Olympische dorp waren gekomen, en die allen gekleed waren in het blauwe jasje met den opgestikten gouden leeuw van het N. O. C. Het was een aardig idee, dat behalve de ter gelegenheid van de Olympische Spelen in Berlijn aanwezige Nederlanders ook tal van leden van de Ne derlandsche tijdelijke kolonie waren uitge- noodigd en aldus kennis konden maken met onze vertegenwoordigers bij de Spelen. Vooral eenigen der jongste leden van de Nederlandsche kolonie maakten van deze gelegenheid druk gebruik om handteekenin- gen van athleten, hockey-spelers, vijfkam pers en andere sportbeoefenaren te verza melen, in de hoop, dat de schenker van het autogram binnenkort een aan den hemel der Olympische sterren schitterenden naam zou mogen dragen. Er waren ook verschillende Duitsche autoriteiten aanwezig, alsmede de vlotte jongens en meisjes van den Duitschen Orde dienst in hun fleurige witte pakjes, die den verschillenden Nederlandsche ploegen zijn toegevoegd en onze jongens en meisjes overal waar zij inlichtingen of hulp wen- schen, zoo trouw ter zijde staan. Een strijkje zorgde voor dansmuziek en het duurde niet lang of Nederlandsche deelnemers in blauwe uniform, Duitsche helpsters in wit costuum, Duitsche gasten en Nederlandsche „burgers" bewogen zich over den dansvloer en het was bijna 7 uur toen de laatste gasten afscheid namen van den gezant, die onze Olympische deelne mers en deelneemsters een zoo charmante ontvangst had bereid. De Nederlandsche deelnemers bevinden zich in uitmuntende conditie en zoowei onze jongens en meisjes als de leiders en verzorgers der verschillende Olympische ploegen betuigen bij elke gelegenheid wan neer men hen spreekt, hun groote tevreden heid niet alleen over de verzorging der athleten, doch ook over de conditie, waarin de Nederlanders zich bevinden. De wielrenners blijven puik in vorm en vooral Arie van Vliet blijft op de baan, die volgens den heer Swaab de Beer minstens zoo snel is als die te Rome, prachtige tijden maken. Na de gelukkig niet ernstige val- partijtjes van de eerste dagen, die mede veroorzaakt werden door de groote drukte op de baan, hebben de Nederlanders gedaan weten te krijgen, dat hun trainingstijd werd vastgesteld* des middag6 tusschen 12 en 2 uur, als practisch alle andere wielrenners het middagmaal gebruiken, zoodat de Hol landsche renners daardoor in letterlijken zin voor de training de baan alleen hebben. Ook de wegrenners voelen zich in uit muntenden toestand en hebben gisteren 60 70 K.M. getraind op een traject, dat ver schillende stijgingen en afdalingen had. Onze athleten trainen dagelijks op het sportterrein West-End-Charlottenburg des morgens van 10—12 uur en des namiddags van 57 uur, terwijl zij tusschentijds dik wijls gebruik maken van de gelegenheid tot lichaamsoefening, die het Olympische dorp in overvloed biedt. Met groote ingenomen heid spreken allen over de prachtige ligging en comfortabele inrichting der verblijven in het Olympische dorp. De dames-athleten en andere vrouwelijke deelneemsters, die in het Frauenheim zijn ondergebracht, hebben uiteraard minder af wisseling in den vrijen tijd als die van het Olympische dorp, waaruit zelfs elke vrou welijke bezoekster streng geweerd wordt, in ruime mate biedt. Vandaar dat leiders en verzorgers der athleten de hand over het hart hebben gestreken en alle dames, onze gister gearriveerde schermster inbegrepen, gisteravond onder vertrouwde leiding een bezoek bachten aan de voorstelling in den Wintergarten. In de dagen voor de Olympische spelen is het bijna een gewoonte geworden om 's middags om ongeveer half vijf op het sta tion Friedrichstrasse aanwezig te zijn. Want vrijwel iederen dag brengt de Hollandsche trein een aantal Nederlandsche deelnemers aan de Olympische spelen en vooral nu vandaag de spelen officieel geopend wor den, komen onophoudelijk buitenlandsche épuipes in Berlijn aan. Gistermiddag was het de beurt aan de Hollandsche schermers om voor het eerst kennis te maken met de stad, waar zij straks voor eere-titels den strijd met sterke buitenlanders aan moeten meten. Maar er wachtte ons nu een verrassing. Want de eerste Hollander, dien wij op het perron ontmoetten, was overste W. J. M. Linden, secretaris van de Kon. Ned. Ver. van scherpschutters. Het bleek, dat behalve de Hollandsche schermers ook de vier schutters met leiders zouden arrivee- ren. Aanwezig was ter begroeting van de ge zamenlijke Hollanders de Nederlandsche chef de mission, K. J. J. Lotsy, die gisteren de „zooveelste" ploeg binnenhaalde en naar het Olympisch dorp begeleidde. Ver over tijd kwam de trein aan en wij ontdekten dadelijk de jolige gezichten van een aantal schermers met mej. C. v. d. Klaauw als Centrum. „Hoe de reis is geweest? Schrijf maar dat wij hartstochtelijk gebridged en heerlijk ge geten hebben", aldus overste Eenhoorn, die onze schermers begeleid had. In het begin van de reis was er nog eenige strubbeling geweest, omdat de wagen uit den Haag te laat in Utrecht arriveerde, zoodat de Ha genaars eerst in Amersfoort hun „colle ga's" in den strijd konden begroeten. Maar verder was de geheele reis vlot verloopen. De trainers Mastboom en Spronk zorgden goed voor hun schermers en de heer Lotsy gaf aanwijzingen voor een juist verloop van vertrek naar de bussen. In den tusschentijd waren ook de schut ters bij het groepje gekomen. Overste Linden begroette dr. B. Brand uit Utrecht chef d'équipe, voorzitter van de Kon. Ned. Ver. van scherpschutters, en de heer A. Verburgt uit Utrecht, penning meester van dezelfde vereeniging. Gezamenlijk werd vertrokken onder ge leidde van de Schupo-auto's. De schutters logeeren niet in het Olym pisch dorp, doch in hotel Alsenbrueck, dat evenwel ook buiten Berlijn gelegen is, zoodat de schutters gedurende hun trai ning niet gestoord worden door het drukke stadsleven. De kleine optocht reed langs Unter den Linden, waar groote luidsprekers muziek nummers lieten hooren. Een vroolijke ontvangst derhalve van Hollanders, die straks moeilijke gevechten te leveren krijgen. Nu, zooals verwacht werd Spanje zich definitief uit het Olympisch hockey-tornooi heeft teruggetrokken en er dus elf deelne mende landen zijn overgebleven, is er eeni ge wijziging gekomen in het hockey-pro- gram. Dit luidt thans aldus: Dinsdag 4 Augustus: 4.30 uur Frankrijk-Zwitserland. 6.00 uur n.m. N e d e r 1 a nd-België. Op het tweede terrein te 6.00 uur n.m. Afghanistan-Denemarken. Woensdag 5 Augustus: 4.30 uur Japan-Amerika. 6.00 uur n.m. Indië-Hongarye. Donderdag 6 Augustus: 4.30 uur N e d e r la n d-Zwitserland. 6.00 uur Duitschland-Denemarken. 7 Augustus: Frankrijk-België. Britsch Indië-Amerika. 8 Augustus: Japan-Hongarije. Duitschland-Afghanistan. 9 Augustus: Hongarije-Vereenigde Staten. Britsch Indië-Japan. 10 Augustus: Frankrijk-N e d e r la n d. België-Zwitserland. 11 Augustus: Troostronde. 12 Augustus: Halve finales. 13 Augustus: Troostronde. 14 Augustus: Eindstrijd en wedstrijd om de derde plaats. Van de Nederlandsche scheidsrechters zal de heer Evekink Dinsdag a.s. een der lei ders zijn van den wedstrijd Frankrijk- Zwitserland, jhr. Quarles van Ufford Woensdag a.s. van den wedstrijd Indië- Hongarije en de heer van 't Lam Donderdag a.s. van den wedstrijd Duitschland-Dene marken. Het Olympische vuur nadert thans in snel tempo de Duitsche hoofdstad. Gister middag is de fakkel te Dresden aangeko men. De ceremonieele plechtigheid geschied de op het plein voor het ministerie van fi nancien, waar de burgemeester Zoemer den nieuwen fakkel aanstak. Hy verwel komde de Grieksche journalisten, die, op weg zijnde naar Berlijn, bij de ontvangst aanwezig waren, terwijl hij wees op de be- teekenis van de Olympische gedachte als de idee van den vrede tusschen de volkeren. Vervolgens gaf hij den fakkel aan den volgenden looper, die onder groote geest drift van de verzamelde emnigte de tocht voortzette. Het luchtschip „Hindenburg" zal ter ge legenheid van de opening der Olympische spelen, Zaterdagmiddag gedurende een uur boven Berlijn en in het bijzonder boven het rijkssportveld kruisen. Het luchtschip zal des ochtends vroeg van de nieuwe vliegha- ven Rhein-Main bij Frankfurt naar de Duitsche hoofdstad vertrekken. De Olympische fakkel is op zijn weg naar Berlijn gisteravond Meissen gepasseerd. De geheele bevolking was uitgeloopen om de plechtigheid welke voor het raadhuis ge schiedde, te aanschouwen. Er werden ver- schilende redevoeringen gehouden waarin het Olympische vuur in het nachtelijk duis ter zijn tocht vervolgde. De Nederlandsche deelneming aan de openingsplechtigheid. De Nederlandsche deelnemers aan de lympische spelen zijn hedenmorgen te onge veer 10 uur bij het Olympische dorp bijeen ge komen om zich gezamenlijk met autobussen naar de plaats van opstelling voor het ope- ningsdefilé te begeven nabij het Rijkssport veld. De Nederlandsche groep zal geopend wor den door den hockeyspeler Rein de Waal, die de vlag zal dragen. Achter hem marcheert de leider van de Nederlandsche uitzending, Karei Lotsy, die dag en nacht in touw is en kans ziet, elke moeilijkheid voor elke Nederland sche deelnemer of voor elke collectieve ploeg in een oogwenk uit den weg te ruimen en in deze dagen nog duidelijker dan reeds eerder het geval was toont, dat hij niet alleen weet wat concentratie maar ook wat organisatie is. Dan volgen in de blauwe uniformkleeding met den gouden leeuw in alphabetische volg orde de athleten, de hockeyspelers, de scher mers, de schutters, de wielrenners en de zwemmers, in dit geval slechts mevr, Braun met Piet Stam en Haasmann. Noch bij de athleten, noch bij de wielren ners zullen de sprinters aan het défilé deel nemen. De opstelling van den stoet begint tegen half één en tegen vier uur zullen de deelnemers het stadion binnen marcheeren, en zoowel de heer Lotsy als de diverse trainers vonden het ongewenscht, de sprinters aan de hieraan verbonden vermoeienis bloot te stel len. Om dezelfde reden zullen de vijfkampers niet aan het défilé deelnemen. Vandaag is het de groote dag voor Berlijn en vindt met een reeks van plechtigheden, die reeds vroeg in den morgen is aange vangen, de officieele opening plaats van de spelen der 11de Olympiade, die reeds we ken lang en in het bijzonder in de laatste dagen haar stempel op de rijkshoofdstad heeft gedrukt. Er is geen enkele straat in de mililoenenstad, waar niet huis aan huis de vlag is uitgestoken en het rood-wit van de hakenkruisvlag wappert, naast het witte dundoek met de vijf Olympische ringen. De hoofdstraten zyn bovendien gepavoiseerd met behulp van lange vlaglijnen, die tus schen boomen en lantaarns zyn gespannen, terwijl op de pleinen reusachtige vlaggen- bosschen reeds van verren afstand zichtbaar zyn. Het toch reeds lastige verkeer in de Ber- lynsche hoofdstraten is in de laatste twee, drie dagen gezwolen tot een stroom, die nauwelijks door de breede verkeersaders kan worden geleid en de verkeers-stagnaties op de kruispunten worden steeds langduri ger, ondanks de pogingen der verkeerspoli tie, die sedert gisteren in een nieuw wit zo- meruniform is gestoken, om eenige orde in de chaos te brengen, zoodat men zich ang stig afvraagt wat het aanstonds moet wor den, als honderdduizend toeschouwers naar het rij kssportveld zullen stroomen om de openingsplechtigheid bij te wonen, terwijl vele duizenden medewerkers zich met al lerlei voertuigen eveneens naar de plaats van de plechtigheid zullen begeven. Reeds dagen lang verdringt zich een dichte menigte nabij de Brandenburger poort en in het bijzonder voor hotel Adlon, waar de leden van het int. olympisch comi té hun intrek hebben genomen en het voor durend een aan- en afrijden is van auto's, die de standaard dragen van schier alle landen der wereld. Vanmorgen was het nog iets erger, nu de publieke belangstelling zieh concentreerde op Unter den Linden, waar de plechtige opening werd ingeleid met een kerkdienst in de Hedwig-Kirche voor de katholieken, in de Domkerk voor de protestanten, ge volgd door een plechtigheid aan het Ehren- denkmal voor den onbekenden soldaat en de plechtige inkomst van den olympischen fakkel, die te Athene is ontstoken en door een estafette naar Duitschland is gebracht, waar hij vandaag zyn bestemming bereikt en het olympische vuur zal doen opvlam men. En te 4 uur vanmiddag vangt de eigenlijke openingsplechtigheid in het olympisch sta dion zelf aan, bijgewoond door alle eere- gasten en de hoogsten in den land, terwijl vanavond een grootsch massafeest van de jeugd de reeks van ceremonieën zal beslui ten. En dan beginnen Zondag de wedstrijden zelf en zullen de beste sportslieden uit alle deelen der wereld gedurende zestien dagen hun krachten meten om te trachten de gouden medaille en daarmede de olympisch eerepalm te veroveren voor hun land in een strijd, die naar wy hopen door zyn eerlijk heid en sportieven geest geheel in overeen stemming zal zyn met de oorspronkelijke olympische gedachte waaraan hy is ont sproten. Wielrennen. Vervaecke herovert de tweede plaats in het algemeen klassement. Uitste kende prestaties van de Nederland sche renners. Gisteren is de 19e etappe van de ronde van Frankrijk verreden. Deze etappe, die van La Rochelle naar Angers voerde over een afstand van 213 K.M., was in drie stuk ken verdeeld. Het eerste gedeelte liep van La Rochelle naar La Roche sur Yon over een afstand van 81 K.M., dan volgde een rit tegen het horloge van deze plaats naar Cholet, een afstand van 65 K.M. en tenslotte ging het van Cholet naar Angers, welke route 67 K.M. lang was. De Belgen toonden zich weer de beste rijders, want behalve het derde gedeelte, dat door een Franschman werd gewonnen, waren zoowel het eerste gedeelte als het tijdrijden voor de Belgen. Maar ook onze landgenooten hebben zich uitstekend geweerd en dan wel in de eerste plaats Albert van Schendel en Middelkamp* In het algemeen klassement schoven beiden dan ook naar voren, Albert van Schendel zelfs vier plaatsen. Het eerste gedeelte van de etappe van La Rochelle naar La Roche sur Yon ging over een nauwelijks geaccentueerd terrein. Door de „keien" werd een kalm tempo gereden, alleen een aantal onafhankelij ken, de Lu xemburger Mersch, de Belg Kint en onze landgenoot Albert van Schendel zetten er een steviger vaart achter en liepen dan ook spoedig een aantal minuten op de an deren, waarbij ook Middelkamp en Anton van Schendel waren, uit. Tenslotte won de Belg Kint in den sprint en noteerde een tijd van 2 uur 49 min. 29 sec. Vervolgens kwa men binnen Thietard (Frankrijk) als eerste onafhankelijke, dan de onafhankelyken Marcaillou en Antoine, vervolgens de Lu xemburger Mersch, Berty, Gelateau, Dubois (allen Fransche onafhankelyken), waarna Albert van Schendel als negende in denzelf den tijd doorwam. Als tiende kwam de Zwitser Am berg binnen, in den tijd van 2 uur 51 min. 38 sec. -• In een groep, waarin ook de favorieten re den, kwamen vervolgens Anton van Schen del en Middelkamp als 20ste en 21ste aan in den tijd van 2 uur 55 min. 10 sec. De tijdrit was weer voor de Belgen. Eerst werden een aantal onafhankelyken gestart, vervolgens de Franschen, dan weer een ploeg onafhankelyken, dan de ploeg Luxem- burg-Spenje-Nederland-Zwitserland en als laatste de Belgische renners. De Belg Vervaecke ging als eerste van zijn landgenooten in den besten tijd van alle ploegen, n.L 1 uur 30 min. 6 sec. over de eindstreep. Achtereenvolgens kwamen in denzelfden tijd binnen de Belgen Kint, Syl- vain Maes, Meulenberg, van Overberghe, Hendrickx en Neuville. Óp de achtste plaats kwam toen Middelkamp binnen, die in den sprint voor achtereenvolgens Albert van Schendel, Mersch (Luxemburg), Canardo (Spanje), Berrendero (Spanje), Ezquerra (Spanje), Alvarez (Spanje), M. Clemens (Luxemburg), P. Clemens (Luxemburg), Amberg (Zwitserland) en Anton van Schen del binnenkwam. De Franschen moesten op Le Greves, die een bandbreuk had, wach ten. De derde af te leggen afstand van Cholet naar Angers was voor een Franschman. Paul Maye won in den eindsprint van Du- cazeaux en passeerde als eerste de finish in den tijd van 1 uur 38 min. 30 sec. In den zelfden tijd kwamen vervolgens binnen Ducazeaux (Frankrijk) als eerste onafhan kelijke, M. Clemens (Luxemburg), Lesueur (Frankrijk), Amberg (Zwitserland) en Le- may (Frankrijk) onafhankelijke. Vervolgens passeerde Le Greves (Frankrijk) in een tijd van 1 uur 42 min. 23 sec., evenals Meulen berg (België) en Bertocco (onafhankelijke). Op de 10e plaats kwam de Spanjaard Ca nardo met een tijd van 1 uur 42 min. 44 sec., terwijl onze landgenooten Middelkamp, Anton en Albert van Schendel, resp. op de 11e, 12e en 13e plaats in denzelfden tijd door kwamen. In het algemeen klassement is de grootste gebeurtenis dat Vervaecke de twee de plaats op den Franschman Magne kon veroveren. Dit was een prestatie van den eersten rang en de suprematie van de Bel gen in dez ronde is hiermede eens te meer bewezen. Vervaecke zal zijn tweede plaats, die hy na zooveel taaie wilskracht en door zettingsvermogen heeft herwonnen, wel niet meer afstaan. Albert van Schendel heeft zyn schitterend rijden van gister beloond gezien met een opschuiving naar voren van niet minder dan vier plaatsen in het alge meen klassement Van de 19e naar de 15e plaats is hij gegaan en ook Middelkamp heeft een plaats gewonnen. Anton van Schendel heeft zyn 33ste plaats gehand haafd. Het algemeen klassement luidt! 1. Sylvain Maes (België) 126 uur 40 min. 46 sec.; 2. Vervaecke (België) 127 uur 8 min. 32 sec.; 3. Magne (Frankrijk) 127 uur 10 m. 32 sec.; 4. P. Clemens (Luxemburg) 127 uur 35 min. 16 sec.; 5. Mersch (Luxemburg) 127 uur 35 min. 16 sec.; 6. Canardo (Spanje) 127 uur 42 min. 38 sec.; 7. M. Clemens (Luxem burg) 127 uur 44 min. 32 sec.; 8. Amberg (Zwitserland) 127 uur 58 min. 19 sec.; 9. Kint (België) 128 uur 2 min. 12 sec.; 10. Leve) (Frankrijk) onafhankelijke, 128 uur 3 min. 13 sec.; 15. Albert van Schendel (Neder land) 128 uur 31 min. 29 sec.; 23. Middel kamp (Nederland) 128 uur 54 min. 40 sec.; 33. Anton van Schendel (Nederland) 129 uur 49 min. 19 sec. Het landenklassement ie onveranderd ge bleven. Motoren. AANVAL VAN GILERA OP HET WERELDRECORD. Naar de K.N.M.V. via bijzondere relatie* verneemt, gaat Gilera, de voornaamste Itali* aansche motorrijwielfabriek, zich thans ook op snelheidswedstrijden toeleggen. In de kringen der betrouwbaarheidsritten heeft dit merk zich reeds een reputatie van buitengewone solidi teit verworven, o.a. doordat een Gilera-team tot tweemaal toe in de Internationale Zesdaag- sche zegevierde. De Gilera-fabriek heeft thans al h«t mate riaal aangekocht van Rondine, de viercylinder- racemachine, die het vorige jaar groote sen satie verwekte door in handen van haar ont werper Ir. Taruffi onverwacht het wereldre cord in de 500 cc.-klase te verbeteren en het absolute wereldrecord van den Duitscher Henne op B.M.W. 750 cc, tot op slechts 12 K.M. te benaderen. De denkbeelden van Rondine zullen in de nieuwe Gilera worden verwerkt, terwijl de machines van een veerend frame worden voor zien. In October a.s, reeds denkt men een aanval op het wereldrecord te kunnen doen en voor het seizoen 1937 zullen ook machines voor deelname aan wegraces worden vervaardigd. Dit laatste nieuws is voor de K.N.M.V. een gereede aanleiding geweest om zich terstond met de Gilera-fabriek in verbinding te stellen, teneinde zich ervan te verzekeren, dat deze geduchte mededinger indien eenigszins moge lijk aan de T.T.-races in 1937 zal deelnemen. In motorkringen worden de resultaten der Gilera-Rondine-combinatie met groote span ning tegemoet gezign,

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5