ALKMAARSCHE COURANT Werkverschaffing en steunverleening. Twee K's. Wijziging in de verdeeling der daarvoor beschikbare gelden. onze Kaasmarkt onze Krant Beiden van groot belang voor den handel. ACTUEEL NIEUWS ACTUEELE ADVERTENTIES. PAS OP DIE JAS! Eén is géén OUDORP De regeering heeft in de laatste we ken herhaaldelijk contact gehad met de besturen der vakcentrales, die sterk den nadruk legden op het feit, dat als gevolg van de rouleering van de te werkstelling in het algemeen, vooral ten plattelande de nood hoog is geste gen. Naar aanleiding van deze besprekingen heeft de regeering deze aangelegenheid aan een ernstig onderzoek onderworpen. Zij is daarbij tot de conclusie gekomen, dat in derdaad eenige tegemoetkoming in de ge opperde bezwaren gewettigd is. Vermits uit den aard der zaak wegens den nood der schatkist het totaal der be schikbare geldmiddelen niet voor verhoo ging vatbaar is, is naar een mogelijkheid gezocht om te komen tot een meer recht vaardige verdeeling der beschikbare gelden. Hierbij moest mede nader in oogenschouw worden genomen het vraagstuk van den huurbijslag, waaromtrent reeds geruimen tijd is gebleken, dat deze op de algemeene aanpassing van de huren aan een lager ni veau een sterk remmenden invloed heeft ge had. Vooral na de verwerping van het wets ontwerp inzake de vaste lasten zal deze rem los gezet moeten worden. Na besprekingen met de vertegenwoordi gers der vakcentrales en de contact-com missie van de vereeniging van Nederland- sche gemeenten heeft de minister van socia le zaken een complex van wijzigingen in de steunregeling aangebracht, gepaard gaande met nadere voorschriften ten aanzien van de werkverschaffing. Tevens zal de distri butie van goedkoope levensmiddelen wor den uitgebreid. De te nemen maatregelen zijn de navol gende: Huurbijslag. De huurbijslag zal in twee etappes wor den afgeschaft in dier voege, dat met in gang van de week 30 Augustus5 Septem ber a.s. de thans geldende bijslag tot de helft wordt verminderd, terwijl de tweede helft komt te vervallen met ingang van de week, die 9 Mei 1937 aanvangt. Voorzoovee] ook in verband met deze afschaffing, een verlaging van de huur van arbeiderswoningen wenschelyk zal zijn, stelt de minister zich voor, deze te bevorde ren door: 1. Mede te werken ana huurverlaging van reeds bestaande woningwetwoningen; 2. Den aanbouw van goedkoope woningen op grond van de woningwet aan te moedi gen; 3. Den gemeenten te vergunnen, om de huur van particuliere woningen, welke op een h.L voor de tegenwoordige omstandig heden redelijk bedrag is teruggebracht, op verzoek van den huiseigenaar af te houden van den steun en aan dien eigenaar uit te keeren. De maximum-uitkeering voor de middel-groote en groote gezinnen. De maximum-steunuitkeeringen voor de ondersteunden met middelmatige en groote gezinnen worden voor loonen boven t 15 verhoogd, doordat voor deze groepen het maximum-steunbedrag een hooger percen tage van het loon zal mogen bedragen, dan tot heden het geval was. Tarief steunverleening platteland. De tarieven der laagste klasse worden met 0.50 per week verhoogd. Langdurige werkloosheid. Arbeiders, die langdurig werkloos zijn, zullen ten aanzien van de steunregeling n.et meer beschouwd worden als te behooren tot hun eigenlijke beroep of vak, weshalve voor deze arbeiders met betrekking tot de steun verleening in den vervolge een door den minister van sociale zaken vast te stellen standaardloon zal worden aangenomen. Steun aan jongere arbeiders. Voor de jongere arbeiders, die, hoewel zij reeds in loondienst werkzaam zyn geweest, in verband met hun toenmaligen jeugdigen leeftijd nog niet het loon van een volslagen arbeider hebben verdiend, zal door den mi nister van sociale zaken eveneens een standaardloon worden vastgesteld, dat meer in overeenstemming is met het loon, dat zy met hun inmiddels bereikten hoogeren leef tijd zouden kunnen verdienen. Werkverschaffing. In het omende winterseizoen zal de gele genheid tot tewerkstelling by de werkver schaffing worden uitgebreid. Ten einde zulks mogelijk te maken, zijn nieuwe plannen an werkverschaffing by de regeering voor- ^Deze" uitbreiding zal gepaard kunnen gaan met een minder straffe toepassing van het rouleersysteem. 4»rreinen Aangekocht zijn eenige groole terrei in de provincies Drente, Groningen, j land en Noordbrabant, welke zen zullen worden ontgonnen. Bovendien zijn in eenige streken ten behoeve groote particuliere ontginningen subsidies in uitzicht gesteld. ,„n v(1_ Daarnaast zal medewerking Wü -e leend voor eenige ^elangr^ Limburg provincie Noordholland. Ook wordt de werkverschaffing uitge Tevens sullen, vuo, werkverschaffingsloonen naae worden aan de loonen in het vrije Eenige technische herzieningen. Evenals reeds het geval is ten aarVng_ van de uitkeering welke towtmend g leden uit een werkloozenkas ont g len de andere inkomsten van e J gen dersteunde inwonende gezinsle e bedrage voor een werklozenkas vQor niet, naar den aard dezer den 2/3 of geheel op het steunbedrag van. kostwinner in mindering worden g dan nadat deze inkomsten met een bepaald bedrag per week per gezinslid zijn vermin derd. Voor gezinsleden beneden 18 jaar is dit bedrag vastgesteld op 20 cent per week, voor gezinsleden boven 18 jaar op 50 cent. In aansluiting by hetgeen reeds lang geldt ten aanzien van de toepassing der steunregeling zal voortaan het loon voor tewerkgestelden, die geen bijdrage voor een werkloozenkas! verschuldigd zijn, 0.50 per wek minder bedragen dan het loon, dat ver diend wordt door degenen, die wel zooda nige bijdragen betalen. Distributie van levensmiddelen. De regeering heeft besloten de beschik baarstelling van levensmiddelen aan werk- loozen krachtig ter hand te nemen. Daartoe zal de geheele distributie gecen traliseerd vanwege het departement van sociale zaken plaats vinden en zullen, voor zoover mogelijk, verschillende levensmidde len aan de distributie worden toegevoegd. Zooals bekend zal zijn, wordt, in opdracht van den minister van sociale zaken en in samenwerking met het departement van landbouw en visschery, thans gehakt in blik vervaardigd. Een 15-tai fabrieken is met het maken van dit product bezig, zoodat, naar mag worden verwacht, de regeering in het najaar en in den komenden winter over een behoorlijk kwantum blikvleesch zal kunnen beschikken.. Sinds December 1934 heeft distributie plaats van versche groenten. Deze distribu tie is geleidelijk uitgebreid en zy neemt nog steeds toe. Hoewel versche groenten een product is, dat zich uitermate moeilijk voor distributie leent, is hiermede resultaat van beteekenis bereikt. Bij den huidigen vorm van groente-distri butie blijven er echter nog bezwaren en leemten in de dsitributie bestaan. Teneinde aan deze bezwaren tegemoet te komen en de leemten aan te vullen, heeft de regeering besloten om een' hoeveelheid groenten te doen inblikken. Naar verwachting zal hiertoe binnen en kele weken kunnen worden overgegaan. Geen vernietiging van groenten meer. Door dezen maatregel zal zoo goed als ze ker kunnen worden voorkomen, dat vernie tiging van groenten plaats heeft, terwijl de distributie daarmede zeer zal zijn gebaat. Verder wordt als goedkoop voedingsmid del onvermengde margarine aan werkloo- zen en armlastigen verstrekt. Door deze distributie, in het vervolg ook door het de partement van sociale zaken plaats zal heb ben, wordt in een groote behoefte voorzien. Aan dit product zal door dte regeering binnenkort een belangrijk kwantum bak en braadvet worden toegevoegd. Het ligt in de bedoeling van den minister van sociale zaken om in de komende maan den met spoed te doen onderzoeken, of nog meer voedingsmiddelen aan de reeds ge noemde kunnen worden toegevoegd. Tenslotte wordt er met nadruk de aan dacht op gevestigd, dat vorenstaand com plex van maatregelen geen besparing be oogt op de totale uitgaven voor werkloozen- zorg, doch ten doel heeft door wijziging in de verdeeling der beschikbare gelden reke ning te houden met de gewijzigde en zich nog steeds wijzigende omstandigheden. Voorzoo veel van de bovenbedoelde wijzi gingen het gevolg mocht zijn, dat de steun van bepaalde personen daalt, zal de vermin dering aanvankelijk beperkt worden tot ten hoogste 1.25 per week. GEEN BOUW VAN TURKSCHE DUIKBOOTEN. De onderhandelingen niet tot een goed einde gekomen. Naar de „N.R.Cr." van de zijde van de scheepsbouwindustrie verneemt, strookt bet Reuter-bericht uit Ankara over den bouw van Turksche duikbooten hier te lande, op genomen in ons Donderdagochtendblad, in zooverre niet met de werkelijkheid, dat in verband met de betalingsvoorwaarden, die Turkije stelde men vroeg een veel te langen termijn voor afbetaling van een contract tot den bouw der booten geen srake was. Onderhandelingen over den bouw van vier duikbooten in Nederland voor Turksche rekening loopen al maanden, ook met de regeering is er over gesproken, ze zijn echter niet, zooals uit het Reuter- bericht zou te concludeeren zijn, tot een goed einde gekomen. INBRAAK BIJ EEN BURGEMEESTER. Tijdens afwezigheid van de be woners. Vanfnorgen ontdekte de dienstbode bij haar komst in de woning van den burge meester van Zwammerdam, den heer P. Hoogenboom, dat de huisdeur openstond en binnen licht brandde. Zij durfde de woning niet binnen gaan en riep de hulp in van een gemeentewerkman, die juist passeerde. Deze constateerde, dat inbrekers hun slag hadden geslagen. Zij moeten zich door inklimming via de serre toegang hebben verschaft door een raam van de bovenverdieping, terwijl zij de woning aan de achterzijde door de keu kendeur hebben verlaten. Alles was over hoop gehaald: kasten en laden stonden open. Daar de burgemeestersfamilie momenteel in het buitenland vertoeft, konden de die ven rustig te werk gaan. De juiste opgave van hetgeen is ontvreemd, kon dus nog niet worden gedaan. Onder andere is het tafel zilver verdwenen. UITVOER EIEREN NAAR DUITSCHLAND. Het geldcontingent voor den uitvoer van eieren naar Duitschland is voor de maand Augustus 7yt kleiner dan in Juli 1936. HULP AAN NEDERLANDERS IN SPANJE. s.s. „Vent-s" ter beschikking van de regeering. Naar wij vernemen, zal het stoom schip „Ajax" van de Kon. Ned. Stoom boot Mij. dezer dagen door de regeering van Valencia uit Barcelona naar Mar- seille worden gezonden, waarna het schip zyn reis in den gewonen dienst zal voortzetten. Instede van de „Ajax" zal dan door de reederij de „Venus", welk schip Maandag a.s. te Gennua zonder lading zal zijn, ter beschikking van de regeering worden gesteld. De „Venus" zal in dit verband met een vijftigtal z.g. harmonica-bedden en an dere voor het vervoer van een groot aantal passagiers noodzakelijke benoo- digdheden worden uitgerust. WIELRIJDER GEDOOD. Ernstig ongeluk te Groningen. Tegen middernacht is de 50-jarige wiel rijder de heer J. Feringa, wonende aan de Friesche straatweg te Groningen even bui ten de grens dezer gemeente, door een hem achterop rijdende auto gegrepen. De wiel rijder kreeg een klap van de rechterkoplamp waarna hij door de voorruit ging. De man liep ernstige verwondingen op. Nadat de eerste hulp was geboden werd het slachtoffer naar het academisch zieken huis te Groningen overgebracht. Hier is hy in den nacht overleden. De autobestuurder de heer F. S. uit Haar lem, verklaarde door een tegenligger te zijn verblind. De auto is in beslag genomen. Het rywiel werd totaal vernield. VISSCHER TE WATER GERAAKT. En verdronken. De bijna 60-jarige G. J. van Rhijn, reiziger en magazijnbediende te Hoogeveen, is gis teravond gaan visschen in het Griendtsveen- kanaal, naby de Hanindo-fabrieken. Te om streeks half negen is hij daar nog gezien. Hedenmorgen ontdekte men in zijn pen sion, dat hy daarin niet was teruggekeerd. Zyn bed was onbeslapen. Bij een ingesteld onderzoek bleek de fiets van den heer van Rijn nog nabij de Hanindo-fabrieken te staan, terwijl zijn hengel in de haven van Griendtveen drijvende werd gevonden. On middellijk werd door de rijks- en gemeen tepolitie het water met een dreg afgezocht. Ter hoogte waar de heer van Rhyn had zit ten visschen, is na eenigen tijd het lyk op gehaald. POOLSCHE MINISTERS TE EINDHOVEN. Gisteren brachten de in ons land vertoe vende Poolsche ministers een bezoek aan de Philips-fabrieken te Eindhoven. Na ontvangst op het hoofdkantoor door de directie, werd een bezoek gebracht aan het laboratorium en de radlo-aparatenfabriek. Hier werd o.m. den Poolschen autoriteiten een beeld gegeven van de radiofabricage te Eindhoven en tevens hoe deze industrie zich de laatste jaren in Polen heeft ontwikkeld Na de lunch op de golflinks vertrok het gezelschap per auto naar Lutterade, ter be zichtiging van de myn „Maurits", alwaar ook een ontmoeting plaats vond met Pool sche mijnwerkers. Het gezelschap ging daarna door naar Maastricht, alwaar door minister Slingen- berg een diner werd aangeboden, waaraan o.m. ook minister Gelissen aanzat. PLAFOND INGESTORT. In het raadhuis te Hillegersberg. Gisteren om elf uur trok het de aandacht van den gemeente-secretaris, den heer J. v. Ballegooy, die in zyn kamer in het raad huis te Hillegersberg zat te werken, dat veel kleine kalksplinters van het plafond naar beneden kwamen. Hoewel eenigszins ongerust, bleef de heer v. Ballegooij toch doorwerken. Eenige minuten later kwam evenwel de helft van het zware ouderwet- sche plafond met een hevigen slag naar be neden. De slag werd in alle lokalen gehoord en de ambtenaren stroomden- van alle zij den toe. De heer van Ballegooij had nog kans ge zien op het laatste oogenblik door de deur, die toegang geeft tot de burgemeesterska mer, te ontkomen. Men vermoedt, dat de draden van het vlechtwerk zyn doorgeroest en dat deze den last van de kalklaag, welke ongeveer 20 c.M. dik is, niet meer konden dragen. VEELBELt VENb. Op een school aan den Lange Hilleweg te Rotterdam ontdekte een onderwijzeres, dat uit haar taschje, dat in een lokaal hing, een binkbiljetje van honderd en een van tien gulden verdwenen was. Een door de politie ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat een zesjarig leerling van de onderwijze res zich aan dezen diefstal had schuldig ge maakt. Het biljet van honderd gulden werd in de ouderlijke wonir.g gevonden. De moeder van den knaap beweerde van het geheele geval niets af te weten. Ook het biljet van tien gulden kon achterhaald worden, omdat het diefje het geld aan een mede-scholier ter hand had gesteld. Vermoedelijk heeft de jongen zich al eerder aan diefstal schuldig gemaakt, daar gebleken is, dat hij onlangs geld heeft uitgedeeld onder de jongens van zijn klas. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienst plicht wegens kostwinnerschap betreffenden den hieronder genoemden persoon, de uit spraak gedaan, achter zijn naam vermeld: WILHELMUS MUURLINK, lichting 1935, Uitspraak: voorgoed vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den tienden dag na den dag dezer bekendma king in beroep worden gekomen door: a. Den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettelyken vertegen woordiger; b. Door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettelyken vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet, met re denen omkleed, worden ingediend bij den burgemeester ter secretarie dezer gemeen te, afdeeling Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de koningin zorgt. Alkmaar, 31 Juli 1936. De burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Een prima reflector en een wit achter- spatbord op uw fiets baten niet als er zoo iets gebeurt I (U weet toch, dat die witte achterspatborden ook overdag vrplichi zijn?!) Jtackt&ecuMeu DE BOTERMARKT. ALKMAAR, 1 Aug. 1936. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen voor: groothandel 72)467)4 en kleinhan del 72)467)4 cent. Handel matig. Kip- eieren (groothandel) 3.203.45 en Eend eieren 2.25. Handel goed. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 1 Aug. 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 14 Melkkoeien 150200; 6 Nuchtere kalveren (slacht) 612; 2 Vette scchapen 16; 3 Bokken en geiten 8. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 1 Aug. 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 145000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Aug. 1936. 28000 K.G. Aardappelen: Eigenheimers 2.30, Sch. muizen 1.80f 2.40, Blauwe eigenheimers f "1.502.40, Drielingen 1.70 en Bonken 1.50—2; 4100 K.G. To maten: A 4.30—4.80, B 4.70, C 3.10 en CC 2; 225 K.G. Bieten 2.70; 300 K.G Peen 3.20; 550 K.G. Slaboonen f 7—8.50: 105 K.G. Tuinboonen 2.90; 42000 K.G. Roode kool 1—/ 1.90; 20000 K.G. Gele kool 1.30—2.30, alles per 100 K.G. 130 stuks Bloemkool le s. f 14.5015.10, 2e s. 6.50. NOORDSCHARWOUDE, 1 Aug. 1936. (Noordermarktbond). 16400 K.G. Aardap pelen: Eigenheimers 1.902.20, Schot sche muizen 1.40--/ 2.40, Blauwe Eigen heimers 1.902.50, Drielingen f 1.10 f 1.50, Grove 1.101.50; Ronde duc 1.10—1.80; 1100 K.G. Zilveruien 3.40, zilvernep f 3f 6, drielingen 2.803.10; 2000 K.G. Gele neD f 4.50—4.80; 800 K.G. Bieten 1.40; 2600 K.G. Spercieboonen 6 507.90; 400 K.G. Tuinboonen 2.30 3.10; 9000 K.G. Roode kool f 11 20; 21600 K.G. Witte kool 1.40—1.90; 5200 K.G. Gele kool 1.201.50, alles per 100 K.G. PURMEREND, 31 Juli 1936. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aard appelen: Sch. muizen 6386 cent en BI. Eigenheimers 6388 cent, kleine: Schotsche muizen 38—56 cent en Blauwe 3854 cent per kist, 25 K.G.; Slaboonen: dubbele 0.94, dubb. z. dr. 1.121.19 en enkele z. dr. 1.70 per kist, 15 K.G.; Snijboonen: Stok 1.85—2.40, Stam (breede) 0.451.30 en Tuinboonen 24—27 ct. per kist, 15 K.G.; Oud nieuws? Ja, maar dan toch niat voor dia tallooza automobilisten, die avond» „rustig'' mat maar één koplamp aan rijden I En toch is het klelnita/ ongeval altijd nog duur der dan een nieuw g'oeilampjel Peulen 2 per kist, 50 K.G.; Roode Aalbes sen 1132 en Zwarte bessen 41 per 100 K.G.; Klapbessen 0.501.35 per 10 K.G.; Perziken 18 per 100 stuks; Kom kommers 12.40 per 100 stuks; Toma ten: A 5f 8 per 100 K.G.; Bloemkool 8 17 en Roode kool f 1.606.10 per 100 stuks; Spinazie 2269 cent en Postelein 2648 cent per kist, 6 K.G.; Sla 0.50 1.90 per 100 krop; Andijvie 1029 ct. per kist; Rabarber 2.30—/ 5.60 per 100 krop; Wortelen 4f 10.40 per 100 bos; Uien 1.20—1.45 per 25 K.G.; Prei 1.90 per 100 bos. Druiven: Frankenthalers 42—46 ct. en Alicant 4246 cent per K.G. Meloenen: Suiker 6—27 en Net 5—/ 20 per 100 stuks. Appels: Yellow Transparant 6—26 en Peren: Janbaasje 26.50, Kruide nierspeer 7—18 en Suikerpeer 5—9. alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN. 31 Juli 1936. Schot sche: muizen 2.50, grove 1.50 en drielin gen 1.70; Eigenheimers 2.50; Gele Nep 4.50; Uien drielingen 3; Zilver: nep 3.40—3.50, drielingen 3.40 en uien 70 cent; Roode kool 1; Gele kool 1.20— 1.80 en Slaboonen f 5.70. Aanvoer: 6600 K.G. Aardappelen; 150 K.g. Gele nep; 50 K.G. Uien; 725 K.G. Zlveruien; 2000 K.G. Roode kool; 1150 K.G. Gele kool en 15 K.G. Slaboonen. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 1 Aug. 1936. Op de heden gehouden eieren veil ing waren in totaal 140000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 5860 3.35 3.55, 60—62 3.40—3.65, 62—64 3.50— 3.75. QemeetUeeadett Vrijdagavond vergaderde de raad dezer gemeente onder leiding van den burgemeester, den heer W. Bos. Alle leden waren aanwezig. De navolgende stukken waren inge komen: a. Een schrijven van den heer J. Meijer te Alkmaar, mededeelende, dat bij de ge stelde voorwaarden voor ruiling der grond, waarop het trottoir langs den Frieschen- weg is aangelegd, niet aanneemt. De voorzitter deelde mede, dat met den heer Meijer over dit punt is onderhandeld en dat de overdracht afstuitte op de trans portkosten voornamelijk. Op voorstel van den heer Van der Post werd besloten dit punt aan te houden, ten einde een en ander nog eens te bespreken .aangezien in een openbare zitting enkele punten moeilijk kunnen worden aangeroerd. b. Een schrijven van den inspecteur der directe belastingen ie Alkmaar, betreffende de indeeling der gemeenten in klassen waarby een gedeelte der gemeente in de voor de heffing der personeele belasting, 4e, de rest (dorpsgedeelte) in de 7e klasse komt te vallen. De heer Staa brak een lans voor een andere indeeling. Z. i. is het verschil te groot, wat hij met eenige cijfers demonstreerde. Hij zou een heffing der personeele belasting willen voorstellen, waarbij deze onbillijke verhoudingen ko men te vervallen; misschien zou een com missie dit kunnen onderzoeken. De voorzitter antwoordde, dat de in- .specteur over de classificatie adviseert, zoodat thans wijziging moeilijk is te ver krijgen. Hij wilde echter gaarne het voor stel van den heer Staa tegen het volgende jaar onder oogen zien. Voor 1 September a.s., op welk tijdstip de beslissing moet zijn gevallen, is dit niet meer mogelijk, en zou hy willen voorstellen, voor 1937 met het voorstel van den Inspecteur accoord te gaan, en daarna dit punt nader te onderzoeken. Aldus besloten. c. Een schrijven van Ged. Staten, waarbij zij den aankoop van eenige rentegevende stukken goedkeuren, werd voor kennisge ving aangenomen; d. Eveneens een schrijven van het P.E.N. te Bloemendaal, waarbij mededeelingen werden gedaan betreffende het verstrekken van spaarbusjes aan lichtgebruikers voor vast-recht. c. Een schrijven van Ged. Staten, hou dende enkele bemerkingen op het raadsbe sluit tot aanvulling der politieverordening. B. en W. stelden voor aan deze opmerkingen te voldoen, en de verordening wederom in te zenden. Aldus werd besloten. f. Een schrijven van de Ged. Staten, me dedeelende, dat de voorgestelde verhooging van de wethouderssalarissen met 50 met het oog op de tijdsomstandigheden, niet wordt toegestaan. Voor kennisgeving aange nomen. g. Een schrijven van den minister van sociale zaken, mededeelende, dat de loon- norm voor arbeiders uit deze gemeente bij de werkverschafifng te Schoorl, voor allen is gebracht op 0.27 per uur. De heer Staa juichte dit zeer toe en be tuigde zijn erkentelijkheid voor de mede werking, die bij het totstand komen hier van is verleend. Hij maakte echter een op merking over de behandeling van een ge strafte bij de werkverschaffing. Z. i. had dit geval beter moeten worden onderzocht, hoewel de persoon in kwestie er zelf ge lukkig geen nadeel van heeft ondervonden Hij vroeg scherper onderzoek, wilde dit weer eens mocht voorkomen. h. Een schrijven van den minister van sociale zaken, mededeelende, dat de steun regeling is verlengd tot 2 Januari 1937. Voor kennisgeving aangenomen. i. Eveneens een schrijven van Ged. Sta ten betreffende de vastgestelde verordening op het in bouwexploitatie brengen van gronden door particulieren. j. Eveneens een schrijven van den rijks inspecteur voor de werkverschaffing te Midden-Beemster, betreffende stopzetting der werkverschaffing te Schoorl tot 19 September a.s. k. Een schrijven van den directeur van Gemeentewerken te Alkmaar, betreffende overname van den Ventweg met trottoir langs den Frieschen weg van den heer Met I te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7