SAST;sasarïïy: PROFESSOR SLIM EN ZOON HERDENKING KONINGIN-MOEDER. Kreunt blJ h#t moRument te Den Haait. Aan dan vooravond van den geboortedag haar nagedachtenis willen ,Aren den voet van het monument te Den h!Ï kransen neer te leggen. In don namiddag te drie uur was dit geschied door den Oranjebond te Delft W#1? u dr Z!Ch mel vaandel en muzek opstelden. Een krans van beukenbladen en leliën met oranjelint, bleef herinneriJÏ aan deze korte hulde achter. nnenn8 Te half acht verscheen het bestuur van de Haagsche afdeeling van protestantsch Nederland, welker voorzitter ds K H F Gravemeüer een korte rede hield om'te ge- tuigen van de groote liefde, die koningin Ehma voor ons volk had en waarvan zij bti iedere gelegenheid opnieuw getuigde Men MUve h«r gedenken au een bSere ,en voor ene volk. Nemen, dr afdeclin. legde spreker daarop een krans met gele rozan en blauw lint op het monument. Vervolgens verscheen een deputatie van aüüwüHÜod'iSa W"rv.an de heer Lokollo, Ambonach lid van den provincialen raad van Java, tich tot woordvoerder maakte en in een korte rede naar voren bracht hoe 'n ,d* V#rre *«we«ten de bevolking eerbied, liefde en aanhankelijkheid koester- de voor de beminnelijke figuur van konin- gin Emma. De linten van de krans droegen het opschrift „Ambonsche regenten en volk". Hierna trad het koor ven de Haagsche af- deeling van de Nederlandache Vereeniging voor den Volkszang naar voren om onder >~z drie liederen ten gehoore te brengen. Al* eerste nummer zong het koor „Mein Waldeck", daarna „Gelukkig vaderlandt" uit Valerius' Gedenckklanck en ten slotte het „Wilhelmus", waarna twee kranten, één van de afdeeling en de andere van het koor, werden neergelegd. De laatste hulde was die van het Haagse h comité voor volkafeesten, welks bestuurs- leden zich voor het monument opstelden, WMrna de voorzitter, generaal-majoor bd. J. O. Wagner, een krana met tint In de Haag- ach# kleuren bU de andere voegde. Te half negen was de plechtigheid ge ëindigd. Een krans op het rraf te Delft. Ter herdenking ven den geboortedag van wijlen de koningin moeder is Zaterdag na mens de vereeniging Oranjedag door den vice-voorzitter, dr. J. Thomee, een krans gelegd op het graf in de Nieuwe Kerk te Delft. ONJIISTHEID BIJ WETHOUDERS- VERKIEZING? Raadselen te Smilde. Door de raadsleden R. van der Werf (v.d A. Vredeveld en A. Luiting (s.d.a.p.), H ten Ca te. F. Ossel en D. Boeecher (c.h.) u aan den burgemeester van Smilde (Dr.) het verzoek gericht om een spoedeischende raadsvergadering te beleggen naar aanlei ding van de wethoudersverkiezing, gehou den op Dinsdag 28 Juli J.L Vóór de verkiezing was een bespreking gevoerd, waardoor de verwachting was ont staan, dat tot wethouder gekozen zou wor- den of wel een v.d. of wel een c.h., doch geen a r. Na twee vrije stemmingen kwa men in herstemming een v.d. en een a.r, Verwacht werd dus. dat nu de v.d. gekozen zou worden, daar 11 stemmen werden uit- gtgebracht. doch de uitslag was dat da stemmen staakten, op lederen candidaat vijf stemmen en één blanco. Hierna had een loting plaats, welke ten gunste uitviel van den a.r., den haer K. Eleveld. Het stembu reau was gtvormd door de haaren M. Mes ken en A. Vredeveld. Eerstgenoemde las da namen af. Na de vergadering werd door da zas haaren. die da bespreking vooraf had den gevoerd, de uitslag besproken en werd verwondering geuit over den uitslag, zelfs werden tagenover elkander verwijten ge daan. Eenparig werd echter verzekerd, dat ieder zijn stem op den v.d., den heer Bijls- ma, had uitgebracht. Deze had dus geen vij f stemmen, doch zes stemmen op zich vereenigd en zou dut verkozen zijn. Alle ze» heeren zijn er dan ook van overtuigd, dat hat stembureau een vergissing gemaakt moet hebben en dat de heer Eleveld op on juist# wijze is gekozen. Bovengenoemde hebben hun verzoek aan dan burgemeester vergezeld doen gaan van een schriftelijke verklaring, dat zij hun stem by do gehouden wethouderaverkiezing uitgebracht hebben op den heer K. Bijlama. In de aangevraagde raadsvergadering zal ten voorstel worden Ingediend om de Kroon te verzoeken de t-enoeming van den heer K. Eleveld nietig te verklaren. Glimlach e Zij:dus dan ontmoeten wc aikaar bU dis kiosk!--- •I» van ons wat te laat mocht zijn, wacht ja wal op me, ha ven EEUWFEEST VAN DE SFHINX. Zaterdag herdacht de N.V. kristal-, glas- en aardewerkfabriek „De Sphinx" te Maas- tncht, voorheen Petrus Regout en Co., het feit, dat voor honderd jaar begonnen werd met de fabricatie van huishoudelijk aardewerk. De intiem gehouden herdenking werd bijgewoond door minister Gelisscn, minister Slingenberg, mr, dr. van Sons- beeck, commissaris der konigin in Limburg, den directeur-generaal van handel en nij verheid, den burgemeester van Maastricht, den consul van België en den directeur van het economisch-technologisch instituut in Limburg. Na een korten rondgang door de fabrie ken sprak de voorzitter van don raad van bestuur der N.V., de heer Adolphe Regout, een korte herdenkingsrede uit, waarin hij o-a. den stichter der fabriek, Petrus Regout, memoreerde als een man met groote ener gie, die niet alleen deze fabriek tot bloei gebracht heeft, maar ook o.a. meewerkte aan het totstand komen van verscheidene andere industrieën. Na een overzicht van den groei der fabrieken gegeven te hebben, zeide de heer Regout dat in de laatste jaren de voor het grootste deel verloren gegane export gedeeltelijk werd gecompenseerd door de binnenlandsche markt, waarbij spr. zijn erkentelijkheid betuigde aan de regee- ring, die, waar noodig en mogelijk, haar steun verleend had. Tot slot bracht spr, dank aan beambten en arbeiders, die steeds daadwerkelijk hun steun verleend hadden, Minister Gelisgen hield daarna een korte toespraak waarin hij de geschiedenis, den groei en de toekomst van de zaak van tech nische zijde belichtte en de mededeeling deed, dat benoemd was tot officier in de orde van Oranje Nassau de heer J, F, E. Regout en tot ridder in die orde de heer J. J. Tans. Daarna hield minister Slingenberg een uitvoerige rede, waarbij hij vooral den na druk legde op het groote sociale belang, aan deze industrie verbonden, en aan het slot waarvan hij vooral wees op het gewicht van den socialen vrede en het ruimer in zicht dat bij de werknemers ontstaan is, dat hunne belangen samengaan met die van de onderneming. Minister Slingenberg reikte daarna de zilveren medaille, verbon den aan de orde van Oranje Nassau, uit aan den opzichter Rompelberg en de me daille in brons aan de arbeiders Ramaekers, Keulen en mej. G. Herben. Tenslotte nam de heer Robert, consul van Belgie, het woord. Hü wees op de hartelijke betrekkingen, welke steeds tusschen zijn land en „De Sphinx" hebben bestaan en trots velerlei handelsbelemmeringen thans nog bestaat. Hy deed den heer Ad. Regout, voorzitter van d"n raad van bestuur, mede deeling van z\jn benoeming tot officier in de Kroonorde van België. PAARD IN DE WEIDE OP HOL GERAAKT. Later dood gevonden. Een stamboekpaaid van dan haer Wil- lemse te Heyen in Noord-Limburg, dat op harddraverijen verscheidene eerste prijzen heeft behaald, en een waarde vertegen woordigde van 1200, is in zyn weide op hol geraakt en door de omrastering ge sprongen. waardoor een paal hat dier diep in het onderlichaam drong. Later vond de eigenaar hat paard, dat met verzekerd was. dood in de weide. BAKKERIJ TE DEN HELDER UITGEBRAND. De brandweer eischt reorganisatie. In den nacht van Zaterdag op Zondag, omstreeks 4 uur, werd de vrouw van den bakker J. Sohornagel, wonende In het per ceel Weststraat no. 98 te Den Helder, plot seling wakker door een scherpe brandlucht, die haar slaapkamer binnendrong. Onmid dellijk drong het tot haar door dat er brand uitgebroken was en zij haastte zich haar echtgenoot en zoon, die nog rustig sliepen, te wekken. Het bleek de hoogste tijd te zjjii, want toen de verschrikte bewoners in aller ijl het perceel wilden verlaten, kon dit niet eens meer op de normale wijze geschieden Zij wisten zich in veiligheid te brengen vi-'i een raam en een ladder. Korten ti'd later werd de brand op het hoofdbureau van po ütie gemeld, waarmen onmid'Hjk maatrege len nam en met het slangenwagentje er op uittrok Op het terrein van den brand aan gekomen bleek alras, dat men met dit ge brekkige bluschmiddel niets kon uitrichten en men voelde nog eens ter dege aan den lijve, dat de brandweer ter plaatse een al- geheele reorganisatie en verbetering be hoeft. Gelukkig dat deze er binnen afzien- baren tijd dan ook zijn zal. De brand, welke blijkbaar in de bakkerij ontstaan is, deelde zich daarop aan het aan grenzende woon- en winkelhuis mede, dat weldra eveneens in lichterlaaie stond. Do brand nam op dit moment bepaald ontstel lende afmetingen aan, zoodat assistentie dringend gewenscht was. Evenals bij vroegere gelegenheden kwam toen de marine steun verleenen. Van het opleidingsschip voor machinisten en stokers Hr. Ms. Schorpioen stuurde men een spuit met eon kwieke bediening en tezamen met de politiespuit, bjj welke zich verschilend-.i particuliere spuitgasten aansloten, werd het vuur nu krachtig bestreden en binnen het uur was het gevaar voor uitbrei ding geweken. Eerst om half zeven kon de marine inrukken, Vermelding verdient ook, dat het water- kanon van Willemsoord nog op het terrein ven den brand geweest is, doch eigenlijk behoede het geen dienst meer te doen. Bij wijze van demonstratie werd echter toch 'n hoeveelheid water op het nabrandende per- ceel geworpen. Tot 9 uur ongeveer is men met het slangenwagentje met het nablusschen in actie geweest terwfil ook in den loop van den Zondag af en toe in gegraoen moest worden als hier of daar het vuur dreigde op te flakkeren. Omtrent de oorzaak van den brund tast men nog in het duister. De schade l» aanzienlek, daar de geheeie bakkerij en het woonnuis nagenoeg zijn uit gebrand. Ook het aangrenzende perceel heetf nog schade opgeloopen. De heer Schornagel had alles verzekerd. V AC ANTIECURSUS BINNENVAART. De Prinses Juliana te Amsterdam terug. Zaterdagmiddag is het instructievaartuig Prinses Juüana van het Onderwijsfonds voor de scheepvaart, aan boord waarvan deze week de directeuren en leeraren der binnenvaartscholen en vertegenwoordiger» van verschillende organisaties hebben deel genomen aan een vacantiecursus, te Am sterdam teruggekeerd. Op hot laatste gedeelte van den tocht, van Lemmer naar Amsterdam, heeft des mor gens dr. Joh. Hanrath van de afdeeling han delsstatistiek van het Centraal Bureau voor do statistiek te 's Gravenhage een inleiding gehouden over „Statistiek van en voor den schipper" en de organisatie en het nut van de statistiek. Des middags heeft de heer A. Th. W. Wakkers, leeraar aan de Binnenvaartschooi te Rotterdam, een inleiding gehouden over het onderwijs in de Engelsche taal op de Binnenvaartscholen. De oudste deelnemer aan den vacantie cursus, de heer B. Demmer, uit Volendam, heeft daarna den directeur van het Onder wijsfonds voor de scheepvaart, den heer G. de Jong, dank gebracht voor de uitstekende organisatie van dezen vacantiecursus, De heer G. de Jong wees er in zijn slui tingsrede op, na dank gebracht te hebben aan de inleiders, waardoor deze cursus zoo goed is geslaagd, dat het thans moeilijke tyden voor den binnenschipper zijn. Wel licht zal het geheeie binnenscheepvaartbe- dryf van vorm veranderen, doch de vaart zal behouden blijven, want in Nederland, met zijn prachtig net van waterwegen, zal het vervoer van massagoederen te water steeds het voordeeligst blijven. Het Onder wijsfonds zal voortgaan te trachten aan de schipperskinderen lager onderwijs te doen geven en aan de 'ouderen voldoende vak kennis te doen bijbrengen, opdat zij ook in het moderne bedrijf werkzaam zullen kun nen blijven. INTERNATIONAAL FOLKLORISTISCH FEEST. De deelnemers aan het Internationaal Folklorietisch feest, die Vrijdagavond te Scheveningen zijn aangekomen, hebben Zaterdagochtend om half twaalf een korten omgang door de binnenstad gemaakt. De stoet werd opgesteld op het Korte Voorhout, waar het talrijke publiek aanstonds gele genheid werd geboden de fraaie costuums te bewonderen en met de muziek- en volks dans van de Franechen en Duitschers ken nis te maken. De stoet begaf zich vervol gens naar het stadhuis, waar deputaties van de vertegenwoordigende landen (Frankrijk, Duitschland. Hongarije, Polen, Tsjecho- Slowakye, Joego Slavië en Nederland) door den waarnemend burgemeester, prof. ir. C- L. van der Bilt, Werden ontvangen. Namens de deputaties voerden nog het woord de heeren Guy ie Floch. leider van de Fransche groepen, von Peinen, namens de Duitache groepen en van der Ven. De sprekers gaven allen uiting aan hun dank baarheid voor de ontvangst en wazen op de betekenis van de folklore, welke kan bijdra gen tot een verbroedering der volkeren. Terwijl het college van B. en W. en ge- noodigden op het bordes van het stadhuis hadden plaats genomen, defileerden de deelnemers voor hen, daarbij, ondanks den regen, door een talrijk publiek gadegesla gen en hartelijk toegejuicht. In autocars begaven de vreemdelingen zich naar Scheveningen, waar zij des mid dags een matinee gaven. Zomerbal in het Kurhaus. In de van speciale decors voorziene en met doek en groen versierde zalen van het Kurhaus te Scheveningen bereikt# het In ternationale feest Zaterdagavond zijn hoogte punt op het zomerbal. De belangstelling was bijzonder groot en de orkesten zorgden aanstonds voor de juiste stemming. Omstreeks 10 uur deden de 15 buitenland- sche groepen haar f eestelij ken Intocht, har telijk begroet door de aanwezigen. Het Zeeuwsch a capellakoor zong het eerste couplet van het Wilhelmus, het tweede cou plet werd door de aanwezigen meegezon gen. De dansmuziek bracht velen vervol gens naar den dansvloer. De buitenlandsche fraaie costumes gaven een bijzonder cachet aan dezen avond. Op het tooneel was het Tsjepo-Hojoe-paradij J ingericht, een Deutsche Ecke was gebouwd, waar het gejodei van Ober-Baiern voor de noodige stemming zorgde. Ook het Holland- sche pierement ontbrak niet. De groepen voerden in den loop van den avond haar volksdansen uit, begeleid door eigen orkesten, waarbij men gelegenheid kreeg met den Franschen doedelzak kennis te maken. Tot in den nacht duurde het feest voort. Het programma van Zondag is door het slechte weer vrijwel geheel in de war ge stuurd. De openluchtdemonstraties konden niet doorgaan. Alleen de demonstraties in de hotels hebben plaats gehad. Ooit de groote liehtstoet moest, met het oog op het slechte weer, worden afgelast. NIJVERDAL HONDERD JAAR. Het industrie-dorp Nij verdal, gemeente Hellendoom, gelegen op de grens van Sal- land en Twente, viert zijn eeuwfeest. Reeds eenige dagen is men druk in de weer geweest, het dorp te versieren en men is daarin uitstekend geslaagd. Zaterdag zijn de feesten ingezet. Tegen 10 uur kwamen 1200 schoolkinde ren op het Markplein bijeen, om daar een aubade te brengen. De eere-voorzitter, dr. L. C. van den Steen van Ommeren, burgemeester van Hellen doom, die reeds eenige weken ongesteld is, was in staat uit zijn ziekenkamer het feest met behulp van een microfoon-installatie, met een korte toespraak te openen. Later werd nog door den oudsten directeur der Ned. Handel-Maatschappij te Amsterdam, den heer Thaudin Chabot, een gedenksteen welke werd aangebracht in een nis aan de noordzijde der Kon. Stoomweverij, onthuld en overgedragen aan de N.V. Kon. Stoom weverij. Na den middag is nog een gesehenk van Oud-Nijverdallers aangeboden, bestaande uit een teakhouten bank, welke geplaatst is bij het standbeeld aan de Grootestraat. Na den middag werd de tentoonstelling „Nijverdal voorheen en thans" geopend- Deze week worden de feesten voorgezet. TUMULT IN DEN RAAD VAN DREUMEL. laadsleden uiten hun afkeuring over beleid der politie. In de Zaterdagmiddag gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Dreumel, is het bijzonder heftig toegegaan. Het Hbld. schrijft daarover: Zooals men zich wellieht zal herinneren, heeft in Maart van dit jaar in het dorp een zware brand gewoed, welke wai ontstaan in een café. De brand sloeg over op een aantel in de omgeving staande boerderijen en een oogenblik dreigde het ge heeie dorp een prooi der vlammen te wor den. Dit was mede het gevolg van het feit, dat een aantal mannen, die aan het blusschings- werk deelnamen, uit den kelder van het café een hoeveelheid sterken drank hadden gehaald en zich daaraan te buiten gingen. Toen eenigen hunner in staat van dronken schap verkeerden, wilde de gemeenteveld wachter Leendc-s hen arresteeren. De man nen verzetten zich en kregen steun van het publiek, dat tegenover den veldwachter en den ter assistentie aangekomen rijksveld wachter een dreigende houding aannam. Toen eenige belhamels in het arrestanten lokaal waren opgesloten, maakte een groep mannen aanstalten de arrestanten te gaan bevrijden. De burgemeester vaardigde daarop een verbod van samenscholen af, dat gedurende zes weken gehandhaafd bleef. Er kwam ook rijksveldwacht uit omliggende gemeenten. Deze politiemannen hebben des avonds in het dorp eenige charges uitgevoerd en met sabel en gummistok rake klappen uitge deeld. Verscheidene kwaadwilligen en nieuwsgierigen werden gewond. Onder hen bevond zich wethouder Cruysen, die op het erf van zijn woning stond. In den vergadering van den gemeenteraad van Zaterdagmiddag heeft de geschiedenis een zeer rumoerig naspel gehad. Aan de orde kwam n.1. een voorstel van den bur gemeester crediet te verleenen, in verband met transport en vergoeding rijksveldwach ters, die uit andere dorpen in Maas en Waal waren ontboden. Wethouder Mollenberg vroeg het woord en zeide, dat de burge meester zonder eenige noodzaak politiever- sterking had ontboden. Hü zeide voorts, dat de mentaliteit van de gemeentepolitie in geen enkel opzicht deugt en dat het gevraagde crediet moet worden afgewezen. Wethouder Cruysen, hieana het woord voerende, zeide, dat het optreden van de po litie zich gekenmerkt had door barbaarsch- heid, ruwheid, onbeschoftheid, partijdigheid en grofheid. Men heeft spreker zonder eenige reden afgeranseld, terwül niet werd opgetreden, waar zulks volkomen op zyn plaats zou zijn geweest. Spreker was van cordeel, dat de ingedien de onkostennota veel te hoog was, zooals wel meer rekeningen te Dreumel te hoog zijn en verklaarde, dat de raad geen ver antwoording kan dragen voor uitgaven, die door den burgemeester zonder geldige re den werden gedaan. Immers wanneer de po litie met wat meer tact was opgetreden, was de poiitieversterking volkomen overbodig geweest. De leden van den raad, de heeren Van - 1 1 aiw*—? Deursen en Kooymans, laakten eveneens ln felle bewoordingen het beleid van den burgemeester en veldwachter. Zij verklaar den, dat de „machtswellust" van de veld wachters moest plaats maken voor beter be grip van de mentaliteit der bevolking en verklaarden, dat zij geen goedkeuring aan het verlangde crediet zouden hechten. Taan de burgemeester, zonder op het gesprokene te antwoorden, het voorstel in stemming wilde brengen, ontstond een hevig tumult. Er werd met de vuisten op tafel geslagen, terwijl de leden door elkaar schreeuwden. Ten slotte werd het gevraagde crediet ge weigerd. DIEF OP HEETERDAAD BETRAPT. Toch nog ontkomen. Uit een woning in de Ruysdaejstraat t« Amsterdam werd Zaterdag door een onbe voegde, die zich door opensluiting toeging had verschaft, een dameshorloge ont vreemd. De dader werd verrast door den «oen des huizes en wierp tijdens de achter volging het horloge weg. Hij wist te ontko men. DAME DOOR AUTO GEGREPEN, Slecht werkende remmen. Zaterdagmiddag stak de 57-jarigi mejuf frouw K. zonder op het verkeer te ietten te Haarlem het Statenbolwerk over, juist toen een vrachtauto, bestuurd door iemand van Broek in Waterland, passeerde. Zij werd door de auto gegrepen en liep een schedel breuk op. In hoogst ernstigen toestand is si.i naar de Mariastichting overgebracht. De auto, waarvan de remmen niet goed func- tionneerden, is in beslag genomen. DOODELIJK ONGEVAL IN SCHIEDAM. Zaterdagavond is de 5-jarige Piet Santra op den hoek van de B. K. Laan an de West-Vrankenlandschestraat te Schiedam tegen een met een paard bespannen wagen aangeloopen, eronder geraakt en everraden. Het kind is naar het ziekenhuis vervoerd en aldaar overleden. NIEUW-MALTHUSIAANSCHEN ROND. Zaterdagmiddag is het bondsbureau van den Nieuw Malthusiaar.schen hond, in de Dr. Kuyperstraat te 's-Gravenhage, onder belangstelling van zeer velen geopend met een rede van den bondsvoorzitter, den heer J. C. Hueting, die er zijn vreugde over uit sprak, dat de gestage bloei en greei van den bond; die thans meer dan 50.000 leden'telt, verdeeld over 46 afdeeljngen, de vestiging van een centraal punt noodzakelijk hebben gemaakt. Hij betoogde daarbij o.m., dat, on danks veel tegenkanting, verandering te be speuren valt in de mentaliteit, die voor heen tegenover het streven van den bond vüandig stonden en hij besprak voorts het werk van de consultatie- en inlichtingen- bureaux. Met vreugde werd de medewer king van de medici aan den arbeid en het streven van den bond geconstateerd. Verschillende sprekers brachten daarna hun gelukwenschen aan het hoofdbestuur. Er waren bloemstukken en andere geschen ken van verschillende afdeelingen. Onder de aanwezigen waren ook de hee ren L. Buurman, wethouder van soeiale zaken en L. Hoejenbes, directeur van den dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon te Den Haag. „HET COSTUUM ONZER VOORiOUDERS". Een tentoonstelling te Arnhem. Zaterdag zijn te Arnhem de Zomerfeesten begonnen, welke tot 18 Augustus zullen du ren. De stad heeft een feestelijk aanzien, de straten en vele gebouwen zijn vprglerd. Langs de singels en de grachten ig een feestverlichting aangebracht, zoodat veeral des avonds de stad een imposanten aanblik biedt. Tijdens de feesten wordt in het gebouw „Musis Sacrum" de tentoonstelling „Het costuum onzer voorouders" gehouden. Daarvan had Zaterdagmiddag onder groote belangstelling de officieels opening plaats, welke o.m. werd bijgewoond door dan com missaris der koningin ir. de provincie Gel derland, mr, S, baron van Heemstra, gene raal b d. F. A, Hoefer, directeur van h#t Ned. Legermuseum, generaal Sillevis, com mandant der 2e brigade, den burgemeester van Arnhem, de heer H. P. J. Bloemers, burgemeesters uit den omtrek en tal van andere burgerlijke en militaire autoriteiten. De openingsrede werd uitgesproken door mevrouw van Heemstra—van Oosterzee, echtgenoot# van den commissaris der ko ningin. Namens het Haagsche tentoonstel- iingscomité „Het costuum onzer voor ouders" bracht mevrouw van den Bosch de gelukwenschen van dat comité over. Voorts vinden in diverse gedeelten van de stad feestelijkheden plaats. Op de bekende Sonsbeek-weide is een Lunapark verrezen met vele attracties. 107. Die muis kon daar natuurlijk onmogelijk blijven zitten als er gasten kwamen en de professor besloot dan maar eens op de muizenjacht te gaan. Heel voorzichtig sloop hy naderbij, maar de muis deed net of hij niets zag. 108. Net toen de professor hem wilde pakken, wipte hij weg en was in een paar sprongen de heele kamer doorgewipt. De professor achter hem aan, „Eens kijken of ik jou niet te pakken kan krijgen," zei de professor tegen de muis.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11