tucfUvaaet jeugdige inbrekers. d" koninklijke militaire kapel. BADGAST TE ZANDVOORT BESTOLEN. Ten nadeeel van een in de Smedestraat te Zandvoort logeerenden badgast is een portefeuille inhoudende achthonderd gulden aan bankpapier en een spaarbankboekje ontvreemd. De portefeuille was geborgen in een jas, die aan een kapstok in de gang hing. De buitendeur had den geheelen morgen half open gestaan. Verscheidene malen was er gebeld, maar de bewoners waren, omdat zij geen last van venters wilden hebben, niet te voorschijn gekomen. Verdacht van dezen diefstal wordt een drietal venters, die in de omgeving zeer brutaal waren opgetreden. De politie stelt een onderzoek in. ERNSTIGE GEVOLGEN VAN EEN STOEIPARTIJ. Een stoeipartij tusschen twee zoontjes van de familie K. in de woning Tholenstraat 14 in Tuindorp (Buiksloot) te Amsterdam, had wel een zeer droevig slot. Zondagmorgen, terwijl de ouders afwezig waren, gingen de twee jongens resp. tien en dertien jaar oud, in de woonkamer voor de aardigheid met elkaar stoeien. De oudste, A. K was daarbij zoo onvoorzichtig om een schaar die op tafel lag, op te nemen en deze te werpen naar zijn tienjarig broertje. Het voorwerp drong het ventje juist beneden het rechter schouderblad in den rug en drong door tot in de long. Hevig bloedend zeeg de jongen ineen. Het oudste knaapje snelde onmiddellijk naar buiten om hulp en vertelde aan buren het gebeurde. Dezen waarschuwden de politie en den geneeskun digen dienst. Een ambulance-auto bracht het jonge slachtoffer, wiens toestand ernstig is, naar het O.L. Vrouwegasthuis te Am sterdam, waar hij ter verpleging is opgeno men. HANDELSOVEREENKOMST MET DEN IERSCHEN VRIJSTAAT. Het departement van buitenlandsche za ken maakt bekend, dat op 31 Juli j.1. te Du blin bij notawisseling een overeenkomst tus schen Nederland en den Ierschen Vrijstaat tot stand is gekomen tot regeling van de wederzijdsche handelsbetrekkingen gedu rende de periode 1 Augustus 1936 tot en met 31 Juli 1937. EEN NIEUW SCHIP VOOR DE KONINKLIJKE SHELL. Opdracht aan de Nederlandsche Scheepsbouwmaatschappij. Naar wij vernemen heeft de Koninklijke Shell groep aan de Nederlandsche Scheeps bouw-Maatschappij opdracht gegeven voor den bouw van een dubbelschroef tankschip van 4000 ton geheel van hetzelfde type al3 er door de N. S. M. dit jaar één en verleden jaar twee zijn afgeleverd. Het schip, waar van de machines geleverd zullen worden door Werkspoor, is bestemd voor de vaart tusschen Curagao en Maracaibo. ERNSTIG MOTORONGELUK. Een doode. Gistermiddag omstreeks 12.20 uur wilde de motorrijder S. Kranendonk uit Maas- damp op den rijksweg Moerdijk-Breda in een bocht een auto passeeren. Hij reed hier toe met groote snelheid. Hij verloor de macht over zijn stuur en vloog tegen een boom. K. sloeg over het stuur van zijn rij wiel en bleef bewusteloos en bloedend uit neus en ooren liggen. Bij aankomst in het diaconesseziekenhuis in Breda is K spoedig overleden. De politie stelt een onderzoek in. EEN GELUKKIGE GEMEENTE. Het eiland Rozenburg hoort tot de geluk kige gemeenten, die kunnen bogen op een goede afsluiting der financieele resultaten van het vorige jaar. De gemeenterekening sluit n.1. met een batig saldo van 8000. RADIO-REDE VAN KRISHNAMURTI. Welke niet doorging. Zondagmiddag zou Krisnamurti, die, zoo als men weet, in verband met het sterkamp te Ommen in ons land vertoeft, voor den radiozender te Hilversum een korte toe spraak houden over een humanitair onder werp. Toen het moment van de toespraak aan gebroken was, verscheen de omroeper voor de microfoon en deelde mede, dat de radio- controlecommissie bezwaar had gemaakt te gen enkele passages ir. de reden. Den heer Krishnamurti was in overweging gegeven, om deze passages uit zijn red te schrappen. Deze had zich hiertegen echter verzet en weigerde tenslotte de aangekondigde rede te houden. TEGEN DE BOOMEN GEREDEN. Drie gewonden naar een zieken huis. Op den drukken Hoogeweg bij café De Tweede Steeg, bij Amersfoort, reed Za terdagmiddag de 47-jarige heer J. Dijkstra uit Zeist in een auto in de richting Hoeve laken. Hij passeerde een vrachtauto en reed toen weer naar de rechterzijde van den weg. Daarbij is de wagen vermoedelijkt ge slipt, waardoor de heer D. de beheersching over het stuur verloren schijnt te hebben. De auto raakte twee boomen en een licht mast, welke laatste aknapte, en zwenkte daarna naar links, waar hij door een stapel trottoirbanden werd gekeerd vlak aan den rand van de sloot. De 76-jarige moeder van den bestuurder, mevr. W. Dijkstra, zat juist aan de zijde in den wagen, welke de boomen raakte. Zij brak enkele ribben, terwijl de bestuurder een gebroken sleutelbeen en eveneens en kele gebroken ribben had, evenals zijn 26- jarige zoon. Alle drie zijn per ziekenauto naar het zie- fcpnhuis De Lichtenberg vervoerd, waar zij fijn verbonden. Den jongsten zoon van den heer D. mankeerde niets. Het gezelschap op wieg naar Leeuwarden. De toestand der slachtoffers is niet le vensgevaarlijk, PLEZIERBOOT AAN DEN GROND GELOOPEN. Geen gevaar voor de opvarenden. Gisteravond te ruim zeven uur is de plezier- boot De Schelde van de Rotterdamsche Tram- wegmaatschappij op ongeveer 200 meter a - stand van den steiger van Oostvoorne aan den grond geloopen. De boot was des morgens met eenige honderden passagiers, leden van e kleine Stem uit Rotterdam, voor een bezoek aan het eiland te Oostvoorne aangekomen. Toen het schip des avonds te zeven uur weer vertrok is het bij het zwaaien uit de vaargeul en op een zandbank geraakt. Hoewel het ver blijf aan boord voor de passagiers op den win- derigen Zondagavond als deze niet aangenaam was, bestond er geen gevaar. JACHT OPGEPIKT. Behouden te IJmuiden binnenge bracht. Het Engelsche stoomschip Starling, op weg van Londen naar Amsterdam, heeft op 25 mijl ten westen van Scheveningen het Nederlandsche zeiljacht met hulpmotor Raziki opgepikt en te IJmuiden binnenge bracht. Het jacht verkeerde in moeilijkhe den, toen de Starling passeerde. De beman ning, die eenige zware uren in het slechte weer had meegemaakt, was zeer uitgeput. Er waren drie mannen aan boord. Bij het langszij komen van de Starling heeft het jacht eenige schade aan bakboord bekomen. VISCHCONSERVENINDUSTRIE IN ONS LAND. Bij drie ondernemingen te IJmuiden zijn plannen in voorbereiding om aldaar een vischconservenindustrie te vestigen. De heeren E. de Pee en N. Hol hebben zich geassocieerd met een Zweedsche con- servenfabriek. Zij zullen de fabriek „De Oester" inrichten en een geheel nieuw pro cédé toepassen. Verder zal de N.V. Vischhandel „De Byenkorf" een fabriek openen onder den naam Nesco (Nederl. Conservenfabriek) en tenslotte zal ook de heer Job Gouda een dergelijke fabriek oprichten. EEN PLEIZIERVAART, DIE LANG DUURDE. Een zangkoor uit IJmuiden deed Vrijdag met een groot gezelschap een boottocht naar het eiland Urk. Een pleiziervaart kon de tocht niet genoemd worden bij storm en zwaren regenval. Men bereikte echter Urk, maar toen des middags de tijd van vertrek was aangebroken, was het weer nog slech ter en stond de havenmeester van het eiland niet toe de terugreis met de boot der Alk maar Packet te maken, omdat de boot z.L niet zeewaardig was. Omdat het eiland niet op een gezelschap van 250 logeergasten gerekend had en er ook geen plaats voor had en daar de honger zich bij de zangers en zangeressen deed gel den, is het gezelschap 's avonds elf uur met een boot van den dienst KampenUrk Enkhuizen naar IJmuiden vertrokken, waar men Zaterdagmorgen tegen 5 uur arri veerde. Een boottocht op het IJselmeer blijkt bij slecht weer geen pleziervaart te zijn. TWEE SCHAPEN ETEN BANK BILJETTEN. Met den dood bekocht. Toen de heer T. J. Annema, veevervoer der te Broek onder Akkerwoude gem. Dan- tumadeel. Vrijdagavond van de veemarkt te Leeuwarden huiswaarts keerde, kwam hij tot de ontdekking, dat de inhoud van zijn portefeuille, welke hij in zijn jas naast zich had liggen, tot een bedrag van 55 verdwe nen was. Daar de heer A. het vermoeden had dat twee schapen, die hen vervoerde, hei geld, bestaande uit drie briefjes van 10 en één van 25 hadden opgegeten, besloot hij in overleg met den eigenaar van de die ren dez in de gemeentelijke slachtplaats te Murmerwoude te laten slachten. Daar bleek inderdaad dat de schapen den diefstal ge pleegd hadden, daar de bankbiljetten in ge- eelten te voorschijn kwamen. Aangezien de nummers nog zichtbaar waren zijn de biljet ten ter inwisseling naar de Nederlandsche Bank gezonden. NEDERLANDSCHE VEREEN1GING VAN SPIRITISTEN HARMONIA. Dezer dagen hield de Nederlandsche ver. van spiritisten .Harmonia" haar 51ste jaar- lijksche algemeene vergadering te 's-Gra- venhage. Aanwezig waren de afgevaardig den van 27 afdeelingen, vertegenwoordi gende circa 2600 leden. Aan het hoofdbestuur werd opgedragen te bepalen, waar de volgende jaarlij ksche al gemeene vergadering zal worden gehouden De begrooting en de jaarverslagen werden goedgekeurd. Goedgekeurd werden de voor stellen van het hoofdbestuur en de ver schillende afdeelingen, benevens de alge meene leiding en de -redactie van het orgaan spiritistische bladen. Hierna werd overgegaan tot de bestuurs verkiezing. De voorzitter, de heer Kake- beeke, had gemeend om verschillende rede nen, zijn functie niet langer te kunnen waarnemen. Voor en tijdens de vergadering werd echter van alle zijden zoo dringend verzocht, op dit besluit terug te komen, dat de heer Kakebeeke voor den aandrang be zweek en besloot de taak van president weer op zich te nemen. In de vacature van den heer Borman, die wegens ziekte in het afgeloopen jaar zijn functie had moeten neerleggen, werd voor zien door benoeming van den heer Göbel voorzitter van de afdeeling Den Haag I tot bestuurslid. De algemeene vergadering werd gevolgd door twee landdagen. Zaterdagmiddag werd besteed aan een rondrit. Tevens hadden de talrijke deelne mers gelegenheid te luisteren naar de radio rede van den heer Felix Ortt, die voor deze gelegenheid werd uitgesproken en waarvan het onderwerp was „Van het hier namaals". Zaterdag werd ook een feestavond ge houden, Zondagochtend een wijdingsbijeen komst, DRONKEN ACHTER HET STUUR. Tusschen Arnhem en Doesburg is Zater dagmiddag een autorit met een botsing te gen een boom geëindigd. Twee passagiers en een chauffeur in dronken toestand wa ren in Arnhem in een auto gestapt. Toen z(j een verkeerspaal hadden geramd, reden zij zonder meer door. Onder de gemeente Rheden werd een wielrijder rakelings voor bij gereden. De politie te Rheden nam aanstonds maat regelen de wegmisbruikers aan te houden en telefoneerde naar de omliggende P'aat~ sen. Bij Dieren werd de Rijksweg afgezet, doch de gezochte auto kwam niet opdagen. De auto was bij Ellecom een zijweg ingesla gen in de richting van Doesburg. In deze plaats was de gemeentepolitie echter ook gewaarschuwd en had posten uitgezet. Zoo ver kwam het echter niet met de wegmis bruikers. Tusschen Dieren en Doesburg reed hun auto n.L tegen een telefoonpaal, welke ge kraakt werd. Een juist passeerende automo bilist reed ijlings naar Doesburg, waar de politie gewaarschuwd werd. De chauffeur en de twee inzittenden werden naar het po litiebureau overgebracht, waar zij ingeslo ten werden. De auto werd in beslag geno men. Het bleek, dat de bestuurder van de auto ongeveer anderhalf jaar geleden ook reeds een ernstige aanrijding gehad heeft, waar bij een menschenleven viel te betreuren. Zijn rijbewijs was toen ingetrokken; sinds eenigen tijd was hij nu echter weer in het bezit van een rijbewijs. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 56-jarige A. Slingenberg, die Vrijdag nacht aan den Plaszoom te Rotterdam door een auto werd aangereden, is Zaterdagnacht aan de bekomen verwondingen overleden. De auto, waarmede de aanrijding geschied de is in beslag genomen. Tegen den bestuur der is proces-verbaal opgemaakt, terzake van het veroorzaken van den dood door schuld. BRAND IN EEN PAKHUIS TE AMSTERDAM. Een surveilleerend agent van politie nam, te ongeveer half acht, ter hoogte van perceel Heerengracht 155 te Amsterdam een hevige brandlucht waar, terwijl hij ook het geknetter van vlammen hoorde. Genoemd perceel bestaat uit een groot pakhuis met kantoren en toen het eerste brandweermateriaal ter plaatse was en brandmeester Wezendorp zich met zijn mannetjes toegang had verschaft tot het gelijkstraatsche gedeelte, ontdekten zij aan de achterzijde zulk een zwaren vuurgloed, dat de bevelvoerder onmiddellijk een tweede alarm deed geven, dat weldra ver sterking ter plaatse bracht. In het pakhuis, dat sinds Zaterdag in gebruik is bij de N.V. Nema, waren honderden kartonnen pakken met Sund-maidrozijnen opge slagen .zoomede flesschen slaolie en vaten azijn. Het was vooral in de eerstgenoemde voorraden, als ook in emballage-artikelen, dat de vlammen gretig voedsel vonden, doch toen twee slangen waren uitgelegd, van welke de eene door een aangrenzende nauwe steeg en de ander binnendoor werd geleid, werd een massa water over het vuur uitgestort en verminderde dit ziender- oogen, zóó snel zelfs dat in tien minuten het pleit ten gunste van de brandweer be slecht was en de brandwachts zich nadien konden bezig houden met het uiteenhalen van de nog smeulende resten. Over de oorzaak van den brand staat nog niets vast. DE POSITIE VAN DEN HEER VAN ZWANENBERG. In de zaak van de geheime prijs afspraak. Het Hbld. heeft onlangs een geheime af spraak der baconfabrikanten openbaar ge maakt, om bij de aanbesteding der baconberei- ding door de overheid een derde op den prijs te leggen, waardoor ruim anderhalve ton na deel, per jaar, voor de overheid bestaat. In vervolg hierop schrijft het blad thans: „De heer S. van Zwanenberg moet, in zijn kwaliteit van leider der grootste Nederland sche bacononderneming, wel op de hoogte zijn geweest van deze afspraak. Tegelijkertijd ech ter is de heer Van Zwanenberg Regeerings- commissaris voor commercieele aangelegenhe den, in welke kwaliteit hij dus tot taak en plicht heeft, om bij commercieele transacties, zooals b.v. het aanbesteden der baconberei- ding, den minister te adviseeren en de belan gen daarbij van de overheid te verdedigen. In zijn tweede, praevaleerende kwaliteit heeft het derhalve op zijn weg moeten liggen, mi nister Deckers op de hoogte te stellen van die voor de overheid nadeelige afspraak. Onze vraag is dus: heeft de heer Van Zwanenberg dit gedaan? Van tweeën één: öf de heer Van Zwanenberg heeft den minister de afspraa1: verzwegen, óf hij heeft dr. Deckers ervan op de hoogte ge steld. Dit laatste dus dat de minister in die afspraak heeft toegestemd achten wij in hooge mate onwaarschijnlijk op grond van onze inlichtingen, doch velledige zekerheid daarom trent bezitten wij niet. Een derde mogelijk heid, n.1. dat de heer Van Zwanenberg zélf niet op de hoogte is geweest van de afspraak, la ten wij buiten beschouwing. Voor een juiste beoordeeling der verant woordelijkheden zal het dus noodig zijn, dat van bevoegde zijde wordt medegedeeld, hoe deze vork in den steel zit. Dén zal het moge lijk zijn, om ook in dit belangrijke opzicht con clusies te trekken. Klare wijn!" Ook de „Vee- en Vleeschhandel behandelt dit aspect der zaak en voegt er aan toe: „In een dergelijke eigenaardige positie ver eert waarschijnlijk ook de heer Oonk, adj.- ïrecteur der Veehouderijcentrale. Deze was vroeger procuratiehouder bij de N. V. v. Zwa nen erg Oss en was en is vermoedelijk nog commissaris van de Uithoornsche baconfabrie- ken (Zwanenberg). Indien dit laatste inderdaad nog het geval is, dan hebben we weer de vreemde figuur, dat een ambtenaar in functie van afspraken op de hoogte moet zijn, die een benadeeling van het Landbouwcrisisfonds be- teekenen." In den nacht van Vrijdag op Zaterdag om streek. half vijf zagen twee surveilleerend. rijksveldwachters op de Stadhouderslaan te Soest twee jongelieden, die bezig waren een stuk kaas te verorberen. De politieagente hielden de jongen, aan, waarbij bleek, dat «I in het bezit waren van inbr.k.r.werktuig.n, o. m. een beitel en zeep. Het waren de 17-jari- ge M. en de 18-jarige B., twee jongens die voor korten tijd hun Mulo-diploma B hadden be haald en in Soest wonen. Dienzelfden nacht was aan het politiebureau te Soest kennis ge geven, dat was ingebroken in de zuivelfabriek van den heer Mastenbroek aan den Hartweg, waar kaas en ruim 10 was meegenomen en bij den bakker J. v. d. Beerekamp aan de Koninginnelaan, waar niets was ontvreemd, maar waar zeep was gebruikt bij het indruk ken van een ruit. Op het politiebureau werden de jongens aan den tand gevoeld. Er bleek al spoedig dat zij bovengenoemde inbraken had den gepleegd. Bij'verder onderzoek bekenden zij eveneens schuldig te zijn aan de inbraak bij den heer Hooft, aan den Korten Brinkweg, waar verschillende sieraden waren ontvreemd, alsmede aan'de inbraak in het clubhuis van de voetbalvereeniging „Esvac" en in het theehuis van de tennisbaan in het Burgemeester Deketh-park, waar chocolade en andere snoe perijen waren ontvreemd. De jongens, zonen van nette families te Apeldoorn, zullen ter be schikking van de justitie worden gesteld. DE NIEUWE STEUNREGELING. Een telegram van het N.V.V. Het bestuur van het N.V.V. heeft aan den minister-president en aan den minister van sociale zaken het volgende telegram gezon den: „Hebben kennis genomen van communi qué inzake wijziging steun- en werkver- schaffingsregelen. Achten verschillende maatregelen, welke verbeteringen inhouden en waarop door het N.V.V. reeds herhaal delijk is aangedrongen, dringend noodzake lijk. Tegen intrekking huurtoeslag moet ons bestuur echter met den grootsten ernst waarschuwen. Duizenden gezinnen zijn on mogelijk in staat zonder toeslag de huur te betalen. Verwachten van dezen maatregel groote moeilijkheden. Dringen daarom ten sterkste op handhaving huurtoeslag aan". BUITENLANDSCHE DIENSTBODEN. Vergunning noodig. In verband met vele bij hem ingewonnen inlichtingen vestigst de directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling er nog eens de aan dacht op, dat voor het in dienst hebben van buitenlandsche dienstboden een vergunning noodig is. Aanvragen om vergunning tot het doen verrichten van arbeid door buiten landsche dienstboden dienen te geschieden op formulieren, welke kosteloos verkrijg baar zijn bij de openbare arbeidsbeurzen of agentschapen der arbeidsbemiddeling. Deze formulieren dienen te worden in gevuld door den werkgever en daarna ge frankeerd te worden toegezonden aan den directeur voornoemd, te 's-Gravenhage, Be- zuidenhoutscheweg 97. Voorts wordt nogmaals erop gewezen, dat aanvragen tot het in dienst nemen van bui- tenlandsch vrouwelijk personeel, dat nog niet in Nederland vertoeft, vergezeld moe ten gaan van een geneeskundige verkla ring, dat de aangevraagde vrouwelijke ar beidskracht een goede gezondheid geniet en een van overheidswege verstrekte ver klaring, dat zij van goed zedelijk gedrag u. Indien de aanvragen niet tijdig worden in gediend, d.w.z. voor 1 September 1936. kan er niet voor worden ingestaan, dat voor 1 October as. op de aanvrage wordt beslist. Zij, die na dien datum arbeid doen verrich ten door vreemdelingen zonder in het bezit te zijn van de vereischte vergunning, kun nen in moeilijkheden geraken, omdat hier op straf is gesteld. SOCIALE STUDIEWEEK ROLDUC. Zondagmiddag half 5 ia in d« vermaard* onderwijsinrichting Rolduc, gemeente Kerk- rade, de 12e Limburgsche Sociale Studieweek geopend, die morgennamiddag zal worden ge sloten. Het aantal deelnemen, leeken en gees telijken, hoogleeraren en arbeiders, bedraagt over de 500 een record-aantaL Als algemeen onderwerp wordt in zeven lessen behandeld het onderwerp: de moderne werkloosheid. Bij de 'opening Zondagmiddag in de aula van Rolduc waren o.a. aanwezig de ministers Gel,,sen *n Deckers, de oud-mmister, mr. Meenberghe en ir Bongaerts, het Eerste Ka merlid Andriessen, de Tweede Kamerleden Hermans, Kuyper, ir. Driessen, v. d. Wevden Loerakker, mgr Eras uit Rome, mgr. van Schalk, geestelijk adviseur van het r k Werk Door mgr. dr. Poel,, leider der studieweek werd een uitvoerige inl.iding gehouden' waarin hg o.a herdacht het overlijden van jhr mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck MA,J8 lr"d daarna °P Prof. dr werp: economische oorzaken van d. j werkloosheid. d* mod«rne Heden is het 60 jaar celpHon a !S.h" ..koninklijk""ver- In verband met dit fpit'k«„/4 l. tend in het kamp Waalsdorn hedenoch- diging van het in ons land 6 hul" muziekkorps plaats gehad P°Pul®'« regiment grenadiers" da" Sd* h*1 do van majoor van Alnh ?Cr comman- regimentscommandant luw heeft de J- A. G. van An^el e' ^tenant-kolonel den, waarin h(j namens J?*8praak «ehou- officieren, korporaals "1Cleren' onder- van het regiment manschappen recteur van den kanTi i!menteerde den di" ther Boer apel' kaPltein C. l. Wal- daarna een foto^'^de 2lndi|dc hem de kuldigujg, geoflawn ter gelegenheid van de herdenking vin k 29-jarig bezit van den koninklijken titni Vervolgens hebben de officieren beide regimenten kapitein Walther BrT* met den dag van heden gelukgewenst^/ ERNSTIG ONGELUK LANGS DEN W*Q Een motorrijder, die niet (oed lette; twee zwaar gewonden. Gisteravond te omstreeks half twaalf 1 de motorrijder W. uit Amsterdam op Rijksstraatweg bij de Maaldrift te Wtlgn naar tegen een stilstaande auto van den heer van D. uit IJmuiden, aangereden. W. en in de zijspan gezeten dame, wier identiteit nog onbekend is. werden beiden zwaar wond en zijn in bewusteloozen toestand per ziekenauto naar het Academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd. De auto, die langs den weg geparkeerd stond, was wel verlicht, en het ongeluk moet dus te wijten zijn aan onoplettendheid vm den motorrijder. DERDE NEDERLANDSCHE SCHELDE- VLUCHT. Ditmaal begon de Scheldevlucht, die zfcg ook nu weer in de belangstelling van sem velen mocht verheugen, met een teleurtt^, ling. De Soesterbergers. vijftien in m schitterden door afwezigheid. Een telefoontje met de autoriteiten al daar bracht het bericht, dat het weer daar te ongunstig was. Niettemin ging de Scheldevlucht door begunstigd door zeer goed weer, hoewel ia' de bovenlucht het zicht niet te best was. De „Scheldemeeuw" werd ditmaal gewon- nen door de P. H.-D. S. A.. het zrifgeboin^ de toestel van de Delftsche studenten Atm club, bestuurd door den heer Ir. O. A. Rejj. ning. Tweede werd de heer A. K. Korptrs. hoek met de P. H.-F. K. C.. derde werd het autogirotoesteL bestuurd door den heer R. J. van den Velden, vierde werd Tjaling Viser, vijfde H. Rollman en zesde mr. J. J, Vriezendorp. De zilveren beker voor beroepsvllefm werd behaald door den heer Arents Twee de werd de heer H. W. Nieuwdorp. De heer Koek. voorzitter van de Zeeuwscha afdaa ling reikte met een hartelijk speaehje dan beker uit VLIEGTUIG IN DE RIVIER GESTORT. Door onbekende oorzaak ia een vliegtuig in den rivier Jeniaaei gestort Een inzitten de verdronk. De piloot en drie passagiers werden ernstig gekwetst. BLERIOT OVERLEDEN. De pionnier van de luchtvaart Luis Ble- riot, is Zaterdagmiddag te zijnen huize overleden. Hu was de eerste vlieger, die over het Kanaal, in 1909, is gevlogsn. Hij was in 1872 in Cambrai geboren. POSTVLIEGTUIG OP ZUID AMERIKA VERMIST. Sedert Zondagochtend 4 50 uur heeft men niets meer gehoord van het postvliegtuig, dat te 2.45 van Le Bourget naar Zuid* Amerika is vertrokken. Het toestel moest op het vliegveld van Toulouse landen, doch is daar niet aangekomen, terwijl te 4M de radio-verbinding met het toestel staakte, blijkbaar doordat de radio-installatie van het vliegtuig defect raakte. Men hoopte, dat het toestel doorgevlogM zou zijn naar Barcelona, aangezien de weers omstandigheden te Toulouse niet gunstig waren, doch ook te Barcelona heeft man niets van het vliegtuig vernomen. DE VERDWIJNING VAN HET BKITSCHf WATERVLIEGTUIG. Met betrekking tot de verdwijning van een Engelseh watervliegtuig tusschen Jersey en Guernesey meldt de agent van Lloyd's, dat de bemanning van een vliegtuig dar marine een groote olievlek heeft waarge nomen op ongeveer 5 mijlen ten Zuid-Ooi ten van Aurigny. Wrak van vliegtuig gevonden? Inzake de verdwijning van het Engelsche watervliegtuig „Cloud of Iona" tusechen de Jersey-eilanden en Guerneaey, heeft de vertegenwoordiger der British Airways Jersey aan de pers verklaard, dat een der vliegtuigen die aan het opsporingswerk deelnemen, op zee nabij Aurigny een wrak heeft opgemerkt, dat gelijkenis vertoonde met de ropm van een vliegtuig. Nader wordt gemeld: Motorbooten hebben Zondag de wrak stukken van het watervliegtuig Cloud Sona aangetrofen bij de Minquiers eiland jes. In verband hiermede heeft men de hoop opgegeven voor de inzittenden van het toe stel. daar het thans onwaarschijnlijk wordt geacht, dat zij het ongeluk hebben over leefd. VERONGELUKT POSTVLIEGTUIG GEVONDEN Mali gered- Men heeft in de bergen ten zuiden van Mazamet in Frankrijk het postvliegtuig 8e' vonden dat den dienst onderhield tusschen Le Bourget en Toulouse. Zondagochtend het in een storm geraakt en tegen de berg rotsen te pletter gevlogen. De uit drie koppen bestaande bem»nn,"J werd bij het ongeluk op slag gedood, mail, welke aan boord van het toeetel was. is terecht, daar 't vliegtuig wel vernield maar niet in brand geraakte. de VIERDAAGSCHE LUCHTDIENST SANTIAGO—NEW YORK. Robert Thach, de vice-president van,.°^ Pan-American Airways heeft aangekondMF dat binnen zes of acht maanden een vi daagsche luchtdienst tot stand zal kf?eVtr tusschen Santiago, Buenos Aires en Xork,

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 12