/M!£,otrs1.bt«p r Vakvereenigingleider vermoord. Fransch voorstel tot niet-inmenging der Spaansche aangelegenheid Laatste berichten DE OLYMPISCHE SPELEN. De tweede dag. HEILOO BEVERWIJK ,,r- ST. MAARTENSBRUG DEN MELDER. Agenda Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 91 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Aug. eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 10—5 en 7—9 uur; 's Zondags van 10 tot 9 uur. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Top-Hat (jazz-film); hoofdrollen Fred As- taire en Ginger Roger. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. De Mc City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Huurling (rom.); hoofdrollen Victor Laglen en Freddie Bartholomeus. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer David Copperfield (naar het boek van Charles Dickens). Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Hartedief (rom.); hoofdrol Shirley Temple. Extra: Wolf-Indianen (sens.); hoofdrol Jack Perrin. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 3 Augustus. 9.15 uur, Openluchttheater te Bergen, bioscoopvoorstelling. Ceuta kon de correspondent constateeren. dat Ceuta weinig geleden schijnt te hebben van het bombardement van de regeerings- vloot. Verder zag hij manschappen van het vreemdelingenlegioen, die zich blijkbaar ge reed maakten naar Spanje over te steken, hetzij per schip, hetzij per vliegtuig. Op het vliegveld van Tetoean zag hij zeven vlieg tuigen, waarvan twee Junkers en een Mar- chetti. Hij kon evenwel niet zien hoeveel er in de hangars stonden. Naar verder vernomen wordt zijn drie caids (inlandsche hoofden), die weigerden mede te werken bij de insciptie van de in landers, gefusilleerd. Tanger en Gibraltar weigeren peseta's. In Gibraltar en Tanger worden geen pe seta's meer aangenomen in verband met de instabiliteit van deze munt. Malaga is nog steeds in handen van de regeeringstroepen. Een vliegtuig van de re- geeringstroepen heeft pamfletten afgewor pen boven Tetoean, waarin het vreemdelin genlegioen wordt aangespoord zich tegen ge neraal Franco te keeren. De bisschop van Tanger, een Spanjaard, heeft 500.000 peseta's ter beschikking van Franco gesteld. Zaterdag hielden de troepen van Franco op den weg van Tetoean naar Tanger de vreemdelingen aan en fouilleerden dezen, belangrijke sommen werden in beslag ge nomen. De laatste Spaansche onderzeeër, welke averij had opgeloopen, heeft Tanger verla ten. Scheuring in Volksfront het gevolg? Uit Barcelona wordt uit betrouwbare bron vernomen, dat de voorzitter voor Catalonie van het Algemeen Vakver bond is doodgeschoten. Het is niet mo gelijk, met zekerheid de verantwoorde lijkheid voor de misdaad vast te stellen, doch in welingelichte kringen te Bar celona geeft men toe, dat de moord het werk is van de nationale vakvereeni- ging. Men hecht veel belang aan deze daad, die in verband met mogelijke wraak nemingen tot een scheuring in het Volksfront zou kunnen leiden. Solidariteitsbetoogingen met Spaansche volksfront in Rusland. In de groote bedrijven te Moskou en Le- ningtrad hebben gisteren drukbezochte betoo- gingen van solidariteit met het volksfront in Spanje plaats gevonden, dat „heldhaftig zijn vrijheid verdedigt tegen de fascistische mui ters", Arbeiders, arbeidsters en ingenieurs spraken vol toorn over de „fascistische mui ters, die ernaar streven de vrijheid van het Spaansche volk in stroomen bloed te laten ondergaan". Met afschuw werd gesproken over de „Duitsche en Italiaansche fascisten, die wapens en vliegtuigen den muitenden Spaanschen generaals ter beschikking stellen". In talrijke bedrijven werden inzamelingen ge houden om het Spaansche volk hulp aan te bieden, begroetingstelegrammen werden ge zonden aan „het Spaansche volk", aan de Spaansche regeering en aan president Azana. Zoon van Caballero gevangen genomen. De „Daily Herald" meldt, dat de zoon van den socialistischen leider Largo Caballero, in handen der fascisten gevallen is. Een brief uit Madrid van Jose Diaz Alor. vice-voorzitter van den bond van vakvereenigingen, ver meldt, dat Caballero's zoon zijn militairen dienst verrichtte, toen de fascisten hem te Segovia gevangen namen. „Met het oog op de door de fascisten bedreven wreedheden", zegt de briefschrijver, „zou men zich niet be hoeven te verbazen indien Caballero's zoon gefusilleerd wordt". Toegang voor vreemdelingen verboden. De Spaansche regeeringsautoriteiten heb ben thans voor alle vreemdelingen den toe gang tot Spanje verboden. Daarentegen worden Spaansche staatsburgers die naar hun land willen terugkeeren toegelaten. Deze terugkeerenden zijn meerendeels jeugdige arbeiders, die hun betrekking in Frankrijk verlaten om toe te treden tot de regeeringsmilitie. Alleen op het grensstation Cerberes passeeren dagelijks ruim 100 Span jaarden. De treinen uit Barcelona echter, die slechts tot het grensstation rijden, bren gen dagelijks 200 tot 300 vreemdelingen en vluchtelingen naar Cerberes. De hotels in Zuid-Frankrijk, aan de Middellandsche zee en aan de Golf van Biscaye zijn overvol met 1 Spaansche uitgewekenen. Het goederenver keer over de Spaansche grens staat volko men stiL De afzenders halen hun goederen aan het grensstation terug, daar zij vreezen dat zij anders door de Spaansche autoritei ten in beslag genomen worden. Te Rome en Londen overhandigd Welingelichte Britsche kringen geven te kennen, dat de Fransche ambassadeur Zondagochtend op het ministerie van buitenlandsche zaken een mededeeling heeft overhandigd, waarin onderhande lingen worden voorgesteld inzake het sluiten van een overeenkomst tot niet- inmenging in de Spaansche binnenland- sche aangelegenheden. Men voegt hieraan toe, dat het document direct aan de bevoegde ministers is doorge zonden. Lord Halifax, die Eden tijdens diens verlof vervangt, en Baldwin hebben gister middag van den inhoud van het document kennis genomen. Zij hebben gistermiddag over het Fransche voorstel telefonisch on derhouden. De eerste indruk, welke men van de Fransche suggestie ontving, was „sympathiek". Men zegt, dat het inderdaad van het grootste belang is dat het binnen- landsche conflict niet uitgroeit tot een bui tenlandsche aangelegenheid. Reuter weet te melden, dat uit Londen nog geen formeel antwoord aan Parijs is gezonden, maar het verluidt dat besprekingen over in de Fran sche nota te berde gebrachte punten tus- schen de belanghebbende mogendheden langs diplomatieken weg zullen worden ge voerd. De strijd aan het Smosierra-front. Naar een verslaggever van Havas meldt, is de linkervleugel der regeeringstroepen aa.n het Smosierra-front opgerukt zonder last te ondervinden van de opstandelingen, die gebrek aan munitie schijnen te hebben. De rooden zouden een aanval voorbereiden. Droriot waarschuwt zijn vroegere kameraden. „De vonk van den Spaanschen opstand kan een Europeesche oorlog ontketenen, tenzij Frankrijk een stricte neutraliteits politiek volgt en ophoudt wapenzendingen aan te moedigen voor de Spaansche regee- ringsaanhangers", aldus verklaarde Jacpues Doriot, de vroegere communistische leider en thans hoofd van de Fransche fascistische volkspartij. Doriot deed een scherpen aan val op zijn vroegere linksche vrienden en beschuldigde hen ervan, dat zij de versche ping van wapenen en munitie naar de re geering van het folksfront te Madrid blijven aanmoedigen, ondanks hun tegenspraken. OVERSTROOMINGEN IN TURKIJE. 18 slachtoffers. Tengevolge van zware wolkbreuken en hagelbui in het district van Siwas in Turkije ernstige overstroomingen plaats gehad. Tien woonhuizen werden verwoest, ter wijl 18 personen verdronken. ACTIE VOOR GROOTERE VEILIGHEID OP DE WEGEN. Zwaardere straffen voor overtreders in Zeeland. De Nieuw-Zeelandsche minister van het verkeerswezen, Semple, heeft bijzonderhe den bekend gemaakt van een actie om het aantal verkeersongelukken te verminderen en maatregelen te treffen in verband met het toenemende automobielverkeer. De voornaamste der voorgestelde maatregelen zijn: 1. Verhooging der eischen voor het ver krijgen van een rijbewijs. 2. Samenvoeging der verschillende ver keerswetten tot een uniforme regeling. 3. Verbod op te groot aantal arbeidsuren voor chauffeurs. 4. Zwaardere straffen voor verkeerszon- daars. De laatste 13 jaar, zoo verklaarde de mi nister, is het aantal verliezen door verkeers ongelukken grooter geweest dan het aantal der nieuw-Zeelandsche slachtoffers in den wereldoorlog, of, om het anders te zeggen, indien men vier kinderen heeft, is een daarvan voorbestemd om bij een auto-on geluk te worden gedood of gewond. De laatste 7 jaar zijn 1250 menschen ge dood of gewond. De minister is tevens voor nemens verbeteringen aan te brengen op gevaarlijke spoorwegovergangen en andere plekken die gevaar opleveren, en toezicht uit te oefenen op de conditie der verkeers middelen. Owze JioloHÏën DE INBRAAK BU DEN GEMEENTE VELDWACHTER TE WILSUM. Nog een vijfde verdachte te Am sterdam aangehouden. Naar aanleiding van de in den nacht van 20 op 21 Juli 1.1. te Wilsum, in de woning van den gemeenteveldwachter gepleegde inbraak heeft de Amsterdamsche centrale recherche vandaag nog een vijfde verdachte aangehouden, die op transport is gesteld naar Kampen. De vier andere zijn Donder dag 1.L te Amsterdam gearresteerd. Deze laatsten hebben allen bekend. Eerst mar LINKS, dan naar RECHTS eitkijken vóór a oversteekt, en.... even uw beurt af wachten. (Neem lie ver een latere tram dan., de auto van den „Eerste Hulp dienst".) DE MODERNE VIJFKAMP. Het degenschermen. Hedenmorgen om 9 uur moest in de Turn- hall op het rijkssportveld-complex het on derdeel degenschermen van den modernen vijfkamp beginnen. De Hollanders. De stemming bü de Hollandsche deelne mers is uitstekend. Zij hebben gisteren goed gereden bij den terreinrit en hebben dus ook hoop verkre gen op behoorlijke resultaten in het degen schermen van vandaag. De luitenants van der Hor£ en Serre waren alleen niet bijster te spreken over de hun toegewezen paar den, die wel goed sprongen, maar welker uithoudingsvermogen gering was en bij 3500 meter vrijwel uitgeput bleek te zijn. Luitenant Serre was zelfs gedwongen zijn paard even in draf over te laten gaan, want noch de sporen noch de zweep hadden eenige nuttige uitwerking op de snelheid van het paard op rechte stukken. Maar vandaag staan zij weer voor een nieuw onderdeel, waarin luitenant van Geen de sterkste is. Wij hebben gisteren reeds gemeld, dat de diverse deelnemers van een land eerst onderling trekken en zoo kwa men van Holland luitenant van Geen en lt. van der Horst het eerst op den looper. Zoo als het goede kameraden betaamt, wonnen onze deelnemers elk een partij. Daarna moesten onze landgenooten trek ken achtereenvolgens tegen Mexico, Peru, Zweden, Zwitserland, Hongarije, Ver. Sta ten, Duitschland, Griekenland, Oostenrijk, België, Finland, Frankrijk, Engeland en Italië. Zoodat resumeerend elk der Hollanders 42 partijen te schermen hebben. Een buiten gewoon zware dag dus. De partij tegen de Zweden was zeer be langrijk, omdat de Zweden bekend staan als uitstekende degenschermers en in hun equipe zelfs Thofelt, de finalist op degen bij de spelen in Los Angeles, hadden opgeno men. Het begon zeer goed, toen lt. van Geen een keurige partij scherme tegen Georg von Boisman en vrij snel de beslis sing in zijn voordeel bracht Van der Horst verloor van Gyllenstierna en Serre ging ten onder tegen Thofelt die prachtig afstand houdt en een bewonderenswaardige kijk op tijd heeft. Lt. van Geen deed het beter tegen Gyl lenstierna en won met een snelle steek op de mouw. Dit inspireerde lt. van der Horst klaarblijkelijk, want ook hij won vervol gens van von Boismon en omdat lt Serre hierbij niet wilde achterblijven sloeg ook hij Glyllenstierna. De belangrijkste partü was toen die tusschen lt van Geen en Thoelt Beide schermers riskeerden niets, vooral Thoelt leek ons iets terughoudender dan gewoonlijk. Lt van Geen loerde zijn kans, die kwam in de allerlaatste seconde, inderdaad toucheerde hij zijn tegenstander, maar op het zelfde moment bracht Thofelt onzen landgenoot een touche aan, zoodat de ze partij onbeslist bleef. Lt SeiTe en lt van der Horst verloren tenslotte respectie velijk van von Boisman en van Thofelt De wedstrijden in het degenschermen van den modernen vijfkamp duren den geheelen dag voort HET TOURNOOI VRIJ WORSTELEN. In bat tournooi worstclan, vrijen stijl, afdec- ling middengewicht, zijn na da aarstc ronda Voliva (Ver. Staten, Luukko (Finland), Poilvc (Frankrijk) en Sysel (Tsjecho-Slowakije) nog zonder strafpunten. In bet Bantam-gewicht luidt de stand na de tweede ronde: Herbert (Duitschland) 0 strafpunten, Zom- bori (Hongarije), Tuvesson (Zweden) en Flood (Ver. Staten) 1 strafpunt, Nizzola (Italii) 2 strafpunten. De Japanner Tamba is met 5 strafpunten afgevallen, terwijl Nic (Tsjecho- Slowakije), Jurado (Philippijnen) en Thorot (Br.-Indiê) met 6 strafpunten zijn afgevallen. DE MODERNE VIJFKAMP. De stand bij het degenschermen. De regen heeft het organisatie-comité ge dwongen de verdere partijen naar de Turn- hallc te verleggen. Momenteel is de stand der Hollanders als volgt: Lt. van Geen 6 gewonnen partijen, 3 verlo ren en 1 doublé. Lt. v. d. Horst 4 gewonnen, 5 verloren. Lt. Serré 3 gewonnen, 5 verloren en 1 doublé. Op het oogenblik trekken de Hollanders te gen de Zwitsers. Uit den stand kan men opmaken dat de wedstrijden nog niet ver gevorderd zijn. Athletiek. JESSE OWENS' WERELDRECORD NIET ERKEND. Er stond te veel wind. Naar wy vernemen, kan het wereldrecord van Jesse Owens, dat hij gisteren vestigde door de 100 meter in 102 seconden te loo- pen, niet worden erkend, daar gebleken is, dat de loopers begunstigd werden door een sterken wind in den rug. TWEEDE DAG DER ATHLETIEK WEDSTRUDEN. Houtzager bij het kogelslinge. .a uitgeschakeld. Het programma van de Olympische athletiekwedstrijden was vanochtend wei nig omvangrijk. Het vermelde slechts het nummer kogelslingeren, waaraan onze landgenoot Houtzager deelnam. Hij werd echter uitgeschakeld, omdat hij niet voldeed aan de eisch: een worp van 46 m. Zijn verste worp was 45 m. Vanmiddag zuUen 17 athleten, n.1. 3 Ame rikanen, 3 Zweden, 3 Finnen, 3 Duitschers, 1 Italiaan, 1 Estlander, 1 Franschman, 1 Japanner en 1 Chileen den strijd voortzet ten. Hockey. HET OLYMPISCHE HOCKEYTORNOOL Het Nederlandsche elftal tegen België. Het Nederlandsch elftal, dat Dinsdag om 6 uur des avonds tegen België speelt, ts naar wy vernemen, als volgt samengesteld: Doel: J. de Looper (Hilversum). Achter: De Waal (Amsterdam) en Wes terkamp (H. D. M.) Midden: H. de Looper (Hilversum), van der Haar (H. H. Y. C.) en van Llerop (Hil versum). Voor: Gunning (Bloemendaal), Schnitger (P. W.), van den Berg (Amsterdam), de Roos (Bloemendaal) en Sparenberg (Hil versum). Onze hockeyspelers hebben zich vandaag heel rustig gehouden. In de morgenuren werd in het Olympisch dorp een balletje geslagen, terwijl in de middaguren een bezoek aan het Olympisch stadion werd gebracht. Men moest toch we ten, hoe Osendarp en van Beveren het er in de halve eindstrijden zouden afbrengen! PRACHTIGE TOEKANS OF PEPER VRETERS IN ARTIS. Voor zijn mooi en soortrijk bevolkt vogel huis ontving Artii uit Brtzilil een belangrijke zending Toekans of Pepervreters, waarbij twee soorten, de Groenbek- en de Zwartsnaveltoe- kan in tal van exemplaren vertegenwoordigd zijn. Toekans zijn met hun vervaarlijke bonte „reclame"-snavels en opvallend kleurige borst- tooi wel zeer opmerkelijke verschijningen on der de boomvogels van het tropisch „regen woud" van Zuid-Amcrika. Hun enorme, door spongieus beenweefsel verstevigde, licht- en toch vrij krachtig gebouwde bekken trekken terstond ieders aandacht en wekken bij velen den indruk van geduchte wapens. Toch is het voornaamste wapen van alle Toekans,.., de vlucht en schijnen hun vervaarlijk uitziende snebben, evenals de wonderlijke bombarieena- vels der Indische Neushoornvogels, minder als wapen, den wel als herkenningsteekenen te dienen. Bij deze „under the roof of the jungle" voortdurend op tocht naar voedsel de takken afreizende boomvogels, die daarbij sterk ge neigd zijn tot sociaal verband, al bemerkten wij weinig van „gezellig" onderling verkeer, schijnen de kleuren van snavel en borst wel voornamelijk de biologische beteekenis van soortkenmerkend waarnemingsbeeld te heb ben, waaraan de individuen van bepaalde soorten elkander bij hun onderlinge voeling houden in het dichte gebladerte der oerwoud kruinen van -lature terstond bemerken en her kennen kunnen. Voorts zullen dan ook de snerpende, knarrende stemgeluiden der Toe kans bij het elkaar vinden en herkennen op grootcn afstand nog een rol speler. Opmerkelijk is de voorliefde van alle „Pe pervreters voor de lange, vuurroode en scherpsmakende vruchten van de Spaansche- of Cayennepeper. Merkwaardig is in het bij zonder ook hun zonderlinge slaaphouding, waarbij kop en snavel niet, zooals bij de mees te vogels op den rug gelegd, maar voorzoover op de borst rustend gehouden worden, terwijl alle staartveeren „krampachtig" steil omhoog staan, in onze oogen niet bepaald een gemak kelijke houding. (Ongecorrigeerd). ProMnciaat Hieums Concert Kunst na Arbeid. 4 Het tweede buiten-concert van V. V. V. kwam door het ongunstige weer in het ge drang. Niettemin ging het toch door en wel in de groote tooneelzaal van de Rustende Jager, die tjokvol was. (Voor velen was zelfs geen plaats). We maakten dezen keer kennis met de muziekvereeeniging „Kunst na Arbeid", uit Hoorn, directeur de heer G. H. Boedwijn. Dit uit 45 personen bestaande corps speelt in de superieure eere-adeeling en dus was de verwachting hoog gespan nen. Welnu, nog nooit heet Heiloo een zoo sumblieme vertolking van de zware stuk ken gehoord. Er is contact tusschen direc teur en leden. Alle 8 nummers oogstten een welverdiend applaus, doch na de „Sympho- msche dichting Tinlandia" van Jean Si- belius en de suite London (Londen Every y) van Eric Coates, groeide het appl.u, aan tot een ovatie. De avond werd besloten met de „Vivat Hornae". marsch van Gerard H. Boeawyn. Aan het einde van de avond heeft de heer W. Bruul aan directeur en leden een woord van dank gebracht, hetwelk met applaus werd onderstreept. Veiling. Door notaris Bremmen werden Zater dag in Hotel Oud-Meresteyn in veiling ge bracht de diverse gebouwen ingericht voor kantoren en fabrieken, eigendom van de s'«arenfabriek voorheen Gebr Majoor en de N.V. Sigarettenlabhek voorheen gX Melchers, gelegen aan de Breestr «n <u 68 en Koningstr. 55 en 90 in int i' °n 4020 M2. m toUal «root •««.kocht voor ,,k.„h,g t"w££E B. en'w. 'stelten T' "*rantiefonds. een verzoek den n V00r '"«evolge de 8ih.?° H#en>l<erksche V.V V en h*rcu" 1937 volleerond bÜik? voorjaar van te Heemskerk vele1b p°,lUe ln het quette" voor het ^rakk" "M'r" drag groot 300 voor hef ®en be' nevens een subsidie van 001 "«-O™» kuh h«Z Rotkreup^j Onder de schapen van den veehoud*, B. Appel te St. Maartenabrug is de gevree- de ziekte rotkreupel uitgebroken. Onbezoldigd veldwachter benoemd By beschikking van den commies*,!, der koningin is tot onbezoldigd veldwach ter dezer gemeente benoemd de heer J Kwekel, belast met het toezicht op de door de Hertgelsportvereeniglng „Den Helder" gepachte vischwateren. £uchtoaact DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Kievit, thuisreis, is Zaterdag te Medan aangekomen: de Nachtegaal, uitreis, landde te Athene; de Djalak bleef wegena motor storing te Gaja; De Kwak is op de thuisreis te Bagdad gearriveerd. De Nachtegaal, uitreis, bereikte Bagdad. De Kwak (thuisreis) is om 10.19 uur (A T.) te Boedapest aangekomen en om 11.oj uur weer vertrokken. Het vliegtuig wordt hedenmiddag tusschen 4 en 5 uur op Schip- hol terug verwacht Jieck School Ten Den Haag zijn voor het examen Duitach L o. geslaagd de heeren D. Gerrits- ma te Alkmaar en R. Jofriet te Den Oever. Stad enOmg f. COUWENHOVEN. f Zaterdagmiddag werd op de Algemeens Begraafplaats te Stompetoren, onder het gelul van de kerkklok, het stoffelijk over schot ten grave gedragen van den heer P. Couwenhoven, oud-dijkgraaf van de Schermer en oud-heemraad van da Ult- wa terende Sluizen in Westfriesland. Onder de belangstellenden op de be graafplaats merkten wU op den dijkgraaf van de Schermer, den heer Kramer Glynia den penningm. den heer Groot, de heem raden Posch en Groot de oud-heemraden de Boer en de Jong. Voorts merkten w\j op mr. Schenkeveld uit Alkmaar en den oud-secre:ar;s van Schoorl, de heer Smits. De baar was met een drietal kransen bedekt. In overeenstemming met den geest van den overeldene werd er aan de groeve niet gesproken. Een schoonzoon, burgemeester Klerk van Krommenie, sprak namens de familie een dankwoord. STEUN AAN SCHA PENHOUDERS In de ataatacuorant van heden is opge nomen een beschikking van den minister van landbouw en viaachery, krachtens wel ke uit het landbouwcrisisfonds de scha- penhouders uit de gemeente Texel tot een totaal bedrag van ten hoogste fl:33.M0 steun wordt verleend. Voorts wordt voor deze steunverleening een commissie van advies ingesteld, welke onder voorzitterschap zal staan van mr. A. F. Kamp, burgemeester der gemeente Texel. TER ONTNUCHTERING. Aan het bureau van politie ia Zaterdag middag een persoon vanaf het Stations plein ter ontnuchtering in bewaring ge steld .Tegen hem is proces-verbaal opge maakt. Terzake hetzelfde feit moest de politie gistermiddag optreden tegen een dronken persoon, die zich op het Ritsevoort op hield. Ook tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. BADHUIS „HET WITTE KRUIS" KWEERENPAD. In het badhuis aan het Kweerenpad war den gedurende de maand Juli, de navolgen de baden genomen: Kuitpbaden 139, le klas Douche 95, 3* klas Douche 283, 3e klas Douche 495. Werkloozen en hun gezin kunnen op ver toon van hun stempelkaart een douce a 9 cent, doch alleen de eerste 4 dagen der week, bekomen. Olympische spelen. JONGETJE TE WATER GEVALLEN. Gistermiddag ongeveer één uur geraakte de 9-jarige Lukie van den Burg spelenderwijs* is bet water van den Kooltuin. Het jongetje ging Icopje onder. De jeugdige H. Stikvoort. die daar stond ta visachan, wist dan knaap behou- dan op hat droge te brengen. THE BARBER SHOP. De heer Kees Bakker, dia in zijn z*** aan het Scharloo een zoodanig succaa had, dat hij naar méér ruimte moest omzien, heeft die gevonden in het perceel Gees- terweg 15, waar wijlen de heer Spruit heeft gewoond. Een vrij belangryka inwen dige verbouwing is noodig geweest om ta krygen, wat verlangd werd, maar nu men bezig ls de laatste hand aan het wérk te leggen, blijkt, dat er een goed ingerichte heeren-kapperszaak is tot stand gekomen. De groote toilettafel, waaraan tegelijk drie klanten kunnen worden bediend, heeft leidingen voor koud en warm water, wat van groot belang mag worden ge" acht, als men, bedenkt, dat Iedere klant, die geknipt wordt, gratis wordt gewas- schcn, een behandeling waarmee de on dernemer veel succes heeft geoogst in zijn vorige zaak. Dat de heer Bakker het diplome d' hon- neur heeft verworven, moge een aanbeve ling te meer zijn om zijn niauwt kapi«l°n (door hem genoemd The Barber Shop) te bezoeken.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2