^Buitenland Gemeenteraden Tzowticiaal Humws - Hevige strijd om Addis Abeba en Dessie. LANGENDIJK ZUIDSCHARWOUDE HEERHUGOWAARD GROOTEBROEK HEILOO WARMENHUIZEN BERGEN - ^"hêrïm^hitheit WIERINGEN ;W atcrsport. ALKMAARSCHE ROEI- EN ZEIL- VEREENIGING. Vierde competitiewedstrijd. Begunstigd door uitstekend wedstrijdweer werd j.1. Zaterdag op de Alkmaarder Meer de 4e competitiewedstrijd der Alkmaarsche Roei en Zeilvereeniging gehouden. Doordat des morgens de weersomstandigheden minder gunstig waren, was de animo der zeilers niet al te groot: alleen de 6 M. B. M. klasse kon starten. Om 3.15 uur startten vier deelnemers, in de volgende volgorde: Popeye, Kamana, Dool aard. Wetterwille. Voor den wind kwam er weinig verandering in deze volgorde, alleen de Popeye zakte af naar de derde plaats. Na het ronden van de boei in de Stierop wist de heer Erdtsieck met een mooie slag de leiding te veroveren, die hij gedurende den wedstrijd niet meer afstond. Het verdere ver loop van den strijd was zonder spanning, de booten raakten steeds meer uit elkaar, en van strijd was geen sprake. Dat gemoedelijkheid steeds een kenmerk :s van de wedstrijden der A. R. Z, V. getuige het volgende voorval: door den sterken wind was de boei in de Woude spoorloos verdwenen, zoodat alle booten in het wilde wegvoeren. De heer Erdtsieck was echter zoo handig z n pik- haak, voorzien van een zakdoek, over boord te zetten, op die manier een boei improviseerend. Degeen, die in de laatste ronde achter lag, pikte het heele geval weer op, zoodat de wed strijd toch doorgang kon vinden. De volledige uitslag luidt: 1. Doolaard (F. Erdtsieck). 2. Kamana (J. Helder). 3. Wetterwille (H. Brink). 4. Popeye (W. Burlage). Op 12 Sept. zullen de laatste wedstrijden plaats vinden. De correspondent van de „Excelsior" te Djiboeti seint: „Volgens uit het bin nenland van het Abesinisch gebied ontvangen berichten en volgens verha len van reizigers, die hier zijn aange komen, zyn Addis Abeba en Dessie aangevallen door Abessinische krijgers. In beide streken duurt de strijd voort. Tengevolge van den neerstroomenden regen kunnen de Italiaansche vliegtuigen niet worden gebruikt. Talrijke berichten verze keren, dat groepen Ethiopische rebellen de hoofdstad zijn binnengerukt en dat er aan beide kanten ernstige verliezen geleden zyn. Onder de bevolking is een paniek uitgebro ken. Ras Seyoem valt Dessie aan, aan het i Ras Seyoem hoofd van een leger, dat is samengesteld uit Walla- en Galla-stammen. Volgens nog niet bevestigde berichten zou ras Seyoem de stad na een buitenge woon hevigen strijd hebben bezet. Daarbij zouden zevenduizend dooden zijn gevallen. Ook bij Dessie duurt de strijd voort. Rome ontkent bezetting Dessie Van gezaghebbende zijde worden de be richten tegengesproken, die melding maken van een bezetting van Dessie door Abessi nische troepen onder bevel van ras Seyoem. Hieraan wordt toegevoegd, dat de toestand in Italiaansch-Oost-Arika volkomen nor maal is. Een interview met den Negus. In een interview met een vertegenwoor diger van den „Sunday Chronicle" heeft de Negus verklaard, dat hij zijn leven niet in ballingschap zou eindigen. Hij is voorne mens zich bij zijn troepen te voegen in het nog niet door de Italianen bezette Zuid- Westelijke deel van Abessinië. „Ik zal den strijd voor de onafhankelijk heid van mijn land nooit opgeven. Ik heb alle hoop, dat ik elders de leeningen zal kunnen krijgen, die mij te Geneve voor de voortzetting van den oorlog geweigerd zijn En nu hier een comité gevormd voor dit doel en de verkregen resultaten zijn zeer bevredigend van nu af aan zijn mijn troe pen in het Noorden en Zuid-Westen er ze ker van geen gebrek te hebben aan levens middelen, wapens of munitie. HET LIJK VAN EEN ABESSINISCHE MOEFTI GEVONDEN. Zondagovhtend is op straat te Algiers het lijk van een Abessinischen Moeftig gevon den. Er wordt een onderzoek ingesteld naar deze misdaad, welke groote beroering in Mohammedaansche kringen heeft gewekt. BERGBEKLIMMER OMGEKOMEN. Bij bestijgen van Langkofel ver ongelukt. Bij bestijging van den noordelijken wand van den Langkofel in Zuid-Tirool is de 25- jarige Karl Genrad uit Weenen voor de oogen zijner vrienden omlaag gestort en ge dood. DE TOESTAND IN CHINA. Tsjang Kai Tsjeck zendt ultimatum. Tsjang Kai Tsjeck heeft een ultimatum tot Kwangsi gericht en de regeering aldaar uitgenoodigd, zich voor vijf Augustus tc onderwerpen. Tsjang Kai Tsjeck zal een *rafexpeditie uitrusten. De gevechten dhn de grens tus- schen Kwangsi en Kwantoen duren voort. De vreemdelingen moeten naar Woetsjau vertrekken. Alle in Kwangsi wonende vreemdelingen hebben van hun onderscheidene diploma tieke vertegenwoordigers den raad ge kregen, zich voor 5 Augustus naar Woets jau te begeven. Dien datum loopt het door Tsjang Kai Tsjeck gestelde ultimatum af en zal het Separatistische regiem in Kwangsi van kracht worden. Zes buitenlandsche kanonneerbooten lig gen thans voor Woetsjau voor anker. Strijd tusschen kwantoeng en Kwangsi. Volgens hier ontvangen officieele berich ten vindt een bloedige strijd plaats tusschen de troepen van Kwantoeng en Kwangsi op de grens van beide provincies. Verwoede gevechten tusschen Kwangsi en Kwangoeng. Gemeld wordt, dat verwoede gevechten plaats vinden tusschen de Kwangsi-troepen en die van Kwangtoeng, die tot de centrale regeering behooren. Driehonderdduizend man der laatste zouden de „opstandige" provincie omsingelen en slechts wachten op het sein om op te rukken. Men meent te weten, dat Tsjang Kai Sjek zich per vliegtuig naar Kwangtoeng zal begeven, om het bevel over dit leger op zich te nemen. Kwangsi-generaals vormen drie legers. Des Kwangsi-generaals hebben besloten tot de vorming van drie nieuwe legers. De taak van het eerste leger zal zyn, een verde digende positie tegen de provincie Kweitsjau in te nemen, die van het tweede de verde diging tegen de provincie Hoenan, terwijl het derde in den Woetsjau-Joelin-sector het ofensief in Zuid-Oostelijke richting naar Kwantoeng zal openen. EEN BENEFIET-STIERENGEVECHT. De vereeniging van stierenvechters heeft aangeboden een stierengevecht te houden, waarvan de opbrengst geheel ten bate zal komen van de socialistische jeugdbonden en van het finds voor de inrichting van nood hospitalen. VISSCHERSBOOT VERGAAN. Vijf opvarenden verdronken. Bij Grodno (Noord-Oost-Polen) is een visschersboot vergaan, waarop zich vijf le-» den van een familie bevonden die verdron ken zijn. WIELRIJDERS TEGEN EEN AUTO GEBOTST. Ernstig ongeluk te Lyon. Zondag is een aantal wielrenners, die in de omgeving van Lyon een wedstrijd ver reden, tegen een auto gebotst, de wielren ners reden een berg af, terwijl de auto deze opkkjm. Een van de renners, de Belg Jean Mure, werd gedood en een landgenoot van hem, Marice Vandenaele, werd ernstig ge wond. Een der renners werd lichter ge kwetst. KLIMATEN OP BESTELLING. In een tweetal laboratoria te Tasj kent Oezbekistan, zijn een paar speciale „kli maatkamers" in aanbouw, waar binnenkort de meest uiteenloopende weersomstandig heden zullen kunnen worden geschapen, zooals bijv. de droge hitte van de woestijn, het vochtige klimaat aan de zee, de ijle berg lucht en de strenge koude der prairies. Het doel is, den invloed van het klimaat op den mensch vast te stellen en verschil lende klimatologische verschijnselen te be- studeeren. De hermetisch afgesloten kamers zijn voorzien van dikke glazen kijkgaten en electrisch licht, omdat de onderzoekers naar binnen kunnen zien. PIJPLEIDING VAN IR AH DOOR GESNEDEN. Sabotagedaad der Palestijnsche Arabieren. De pijpleiding van Irak is nabij de Jordaan doorgesneden, en de eruit stroomende petroleum is aangestoken. Ofschoon de sabotage op het grondge bied van Transjordanië heeft plaats ge vonden, doch zeer dicht bij de grens, gelooft men, dat de vernieling het werk is van Palestijnsche Arabieren. Naar vernomen wordt was het vuur, dat ontstond, toen de petroleum uit de doorge sneden pijpleiding in brand werd gestoken, weldra gebluscht. De schade is niet groot. Een Britsch officier en 3 soldaten zyn naby de joodsche kolonie, niet ver van Je- nin, door Arabische vrijbuiters beschoten en gewond. MUSSOLINI PER VLIEGTUIG NAAR ABESSINIE? De Romeinsche correspondent van de „Daily Telegraph" verneemt uit betrouw bare bron, dat Mussolini voornemens is m het najaar, zoodra de regens voorbij zijn, Abessinië te bezoeken. Het is niet mogelijk van dit gerucht een officieeel bevestiging of ontkenning te verkrijgen. Men gelooft, dat de duce de reis zal maken met een der nieu we Italiaansche vliegtuigen, die met krach tige motoren van een nieuw soort zijn uit gerust. In het toestel zullen zich drie be stuurders bevinden en het zal worden ver gezeld door verscheidene andere vliegtuigen van hetzelfde type. Mussolini, zoo wordt verwacht, zal de Abessinische slagvelden, Addis Abeba an Harrar bezoeken. ERNSTia MIJNONGELUK IN DE V. S. Negen mijnwerkers omgekomen. Negen mijnwerkers zijn omgekomen in een mijn naby Dugoin in Illinois. Zy waren den mijn ingezonden om de oorzaak op te sporen van den rook, die uit de 200 meter diepe schacht opsteeg. De geheele ploeg kwam om het leven. Er was een felle brand uitgebroken, die het niet mogelijk maakte, de lijken naar de oppervlakte te brengen. KOLONEL LINDBERGH IN KOPEN HAGEN. Kolonel Charles Lindbergh en zyn vrouw zyn Zondagavond per vliegtuig vanuit Staaken in Duitschland te Kopenhagen aan gekomen. ZWARE BRAND TE MOSKOU. Zes personen gewond. In de bakkerij „Konservator" is een zwa re brand uitgebroken, waardoor het gebouw in de asch werd gelegd. Vier brandweer lieden en twee arbeiders werden ernstig ge wond. VAAR-VOORSCHRIFTEN. Voor kanalen StolpenSchagen en SchagenKolhorn. Ged. Staten van Noord-Holland hebben vastgesteld, dat het kanaal Stolpen—Schagen slechts mag worden bevaren met vaartuigen en vlotten, waarvan de lengte niet meer be draagt dan 68 M., de breedte niet meer dan 8.50 M. en de diepgang niet meer dan 2.50 M.; en het kanaal Schagen—Kolhorn met vaartui gen en vlotten, waarvan de lengte niet meer bedraagt dan 40 M., de breedte niet meer dan 5 M en de diepgang niet meer dan 2 M. en waarvan de bovenzijde met inbegrip van de lading en uitstekende gedeelten niet hooger ligt dan 2.40 M. N.A.P. De diepgang van de schepen, varende van en naar het Waardkanaal of den Wieringer- meerpolder, mag niet meer bedragen van 1.70 M. De gemeenschappelijke lichtbedrijven. De rekening van de gemeenschappelijke lichtbedryven heeft ditmaal een ander aanzien dan vorige jaren, nl. wat betreft die van het gasbedryf. In plaats van een voor- deelig saldo, zooals wy dat gewend zyn, ia er over het aar 1935 een verlies gemaakt van 1438.59. Het gasverbruik is terugge- loopen. De rekening van het electriciteita- bedrijf heeft echter een voordeelig saldo van 10390.70. De gemeenten krijgen hier van elk een bijdrage van 2000. Naar aanleiding van de stopzetting van de werkverschaffing (baggerregeling) al hier, deelt men ons van bevoegde zyde mede, dat er momenteel 4 arbeiders in deze werkverschaffing zyn opgenomen. Voor de zen beteekent dit een strop. Naar wy ver nemen, zullen pogingen in het werk wor den gesteld, om aan het benoodigde aantal arbeiders toe te komen, zoodat de werkver schaffing zal kunnen doorgaan. Hiervoor zouden 8 a 10 arbeiders moeten zyn. Dan kan men in overleg treden. Dat behoorde niet bij het Plan. Toen eenige jongelui Zondagmorgen per rijwiel reclame makende voor het Plan van den Arbeid langs den Middenweg fietsten, raakte een hunner, die niet op de zich langs den weg bevindende richel lette, voor de woning van den heer Kuiters plot seling het beheer over zijn 'iets kwijt, met het gevolg, dat hij hals over kop in de daar ter plaatse juist niet erj heldere sloot tuimelde. Nadat in de timmermanswerk plaats van den heer K. een reiniging na het modderbad had plaats gevonden, werd de tocht voortgezet. Rijwielpad. Door het personeel van den polder is thans het stuk Middenweg van den Basser- weg tot aan de R.K. kerk aan den hoek Hondenweg onder handen genomen voor aanleg van een rijwielpad langs de ooste lijke boomenry. Iets wat ongetwijfeld door de vele wielrijders ten zeerste gewaardeerd zal worden. Hy had nog wat te goed. Door de politie werd in deze gemeente een „koopman" aangetroffen, die blijkens het politieblad nog een maand gevangenis straf moest ondergaan. Hij is naar Alkmaar overgebracht. Landdag van de Comm. Partij Noord-Holland. Zondag had op het sportterrein aan den Kennemerstraatweg de landdag plaats, welke door ongeveer 1300 bezoekers(sters) was bezocht. Het was een demonstratie voor „Werk en Vrede". Verschillende transpa ranten, welke de aandacht vroegen voor meer steunverleening, het plan van den ar beid en erkenning van de Sovjet-Unie, wa ren op het terrein te vinden. Muziek van de „Voorwaarts" te Haarlem, het tooneel „Soli dariteit", spreekkoren van Uitgeest en Oud- karsel vroegen de aandacht van de congres sisten. De voorzitter, de heer J. Vrouwe Jr., te Uitgeest, sprak het openingswoord, gevolgd door den massa-zang van de Internationale en andere strijdliederen. Spreker was mr. de Leeuw uit Amsterdam, met het onderwerp „De strijd tegen het fascisme". De spreker betoogde, dat het gaat tegen het fascisme, meer werk en nooit meer oorlog. Hy ging na den stryd in 1914-1918 en men moet zich verbazen, dat na 22 jaar het volk nog niets heeft geleerd. Wy betreuren dat van gan- scher harte en vragen den vrede. Onze stryd is een stryd tegen den oorlog. Wie den oorlog Italië-Abessime gevolgd heeft, weet hoe de fascisten over vrede denken. Nog meer vraagt onze aandacht de ge we - dige stryd van de fascistische officieren gesteund door het fascisme, in Spanje. We weten het, die onlusten hebben tienduizen- den menschen het leven gekost. Ook tiert he fascisme welig in Azië en Japan. Spr deed een boekje open over de gruwelen te die lan den, waar het fascisme de „leiding heert. We moeten ons, aldus spreker, goed voor oogen stellen, dat in die andere waar het Hitler-barbarisme hoogtij viert, het met den vrede gedaan is. Ook hier viert het fascisme, onder leiding en welk een leiding zeide spreker - hoogty. Met een brutaliteit wel ke grenst aan het ongelooflijke, gaan de Mussertvrienden docr, gesteund door de fascistische landen. Spr. vertelde van den terreur onder de arbeiders en deelde mede, dat de „ontbon den" weer-afdeelingen soc. arb. afranselden (Abcoude). Hebben we wat van de Ned. regeering te verwachten? Neen, zeide spr„ want de regeering, of althans een deel daarvan, is besmet met het fascisme. En wie meenen dat het niet zoo erg is, verwees spr. naar de bewapende bende aan de Bel gische en Nederlandsche grens. Laten we. zeide spr., onzen doodsvijand niet te licht achten. We moeten internationaal het fas cisme bestrijden en alle arbeiders en vredesvrienden mobiel maken voor den stryd. Laten we bedenken dat onze macht groot is als we allen te samen een dam op werpen tegen den vloed van het fascisme. Hoe groot de macht der vredesvrienden is, kan men zien in Spanje waar we zullen overwinnen. (Applaus.) Spr. kwam terug op aller medewerking zoowel internationaal als in ons land. Er staan straks met de verkiezingen gewichtige belangen op het spel. Alle partijen moeten één zyn. Spr. zou het betreuren als de sociaal-democraten niet met ons optrokken en niet alleen zij, maar allen die den vrede willen. Door den regen werd de voetbalmatch tusschen Kennemerland-Zaanstreek, die veel belangstelling trok, ontijdig gestaakt. Gasfitter benoemd. Aan het gem. gasbedryf alhier, is door B. en W. met ingang van 10 Aug. tot gas fitter benoemd, op een proeftijd van een jaar, de heer Th. B. Hellen kamp uit Nijme gen. Voor deze betrekking hadden zich 87 sol licitanten opgegeven. De gecombineerde feestdag Ver- eenigingsbond „De Eendracht". De feestdag van de by den Vereenigings- bond „De Eendracht" aangesloten vereeni- gingen is gister voor het grootste deel in het water gevallen. De voetbalwedstrijden op het B. S. V.- terrein tusschen B. S. V. I en Monniken dam I, Alcm. Victrix I en Stormvogels I (IJmuiden) konden des middags nog voort gang hebben, doch tengevolge van de regenbuien brachten zy niet het verwachte bezoek. Gezien de omstandigheden, was het aantal belangstellenden, een 500, zeker bevredigend. Dit getal bewijst zeker, dat onder gunstige weersomstandigehden deze wedstrijden zeker zich in groote belang stelling zouden hebben kunnen verheugen. Des avonds zouden „Bergens Harmonie", de Koorvereeniging „Bergen", de Stem des Volks, Bergen's Mannenkoor en de gym nastiekvereniging „Be Quick" in het Openlucht-Theater een bonte avond geven. Het programma was zoo samengesteld, dat het de zekerheid bood de belangstel ling van de gasten te zullen trekken. Voor de in Bergen vertoevende vreemdelingen heeft het zeker eenige bekoring om eens kennis te nemen van het gezellige dorpsleven, dat in het winterseizoen in het bovengenoemde vereenigingsleven tot uiting komt. Pluvius maakte het noodzakelijk om dezen avond af te gelasten. In Bergen wordt dit seizoen zeker het noodige gedaan om de vreemdelingen ge paste avond-afleiding te geven. Het weer werkt daartoe al zeer weinig mede. Juli was sinds 1751 de natste van alle Juli-maanden en Augustus zet zich ook niet beter in. Nog enkele weken en het zomerseizoen is weer voorbij. In Bergen verlangt men dan ook vurig, dat het nu eindelyk eens echt zomer zal worden. Volgens de officieele lyst in „De Bad- bode vertoeven momenteel 4449 vreem delingen in Bergen en Bergen aan Zee Uit verveling weten de menschen niets beter* te doen dan, wanneer het even droog is, langs de straten te wandelen. Anderen bepalen zich er toe om in de vol gepropte huizen een kaartje te leacen waarvoor men toch waarlijk geen bad- brenat bezoek.t- Het druilerige regenweer zo°wel de Sasten als de pension houders, die met hen geen raad weten in een geprikkelde stemming Th«!erdügaVOnd werd in het Openlucht- Theater de actueele film „Top Hat" ver- CWltth'-Tw' oSSll. «EK? onraiddel. tooning van hpt ffme* de ver" van voorstelling v.„ Deze geestige persiflage op de rom.« tische liefde (ook Brusse. die een Vc^~ stelling bijwoonde, noemde in zijn rubrieC „Onder de menschen" in de N. R Crt v»n Zondag voorbeeldig) wordt op ui'tste kende wijze gespeeld. Moge het weer Woensdag nu eindelijk eens medewerken De raad vergaderde Vrijdagmiddag 3 uur onder voorzitterschap van hurgemeester Kolff. Afwezig waren mevr. D. Wit—Slikker en de heeren Oden en Wigbout. Ingekomen was van de Hoofdeommfa.fr voor de Normalisatie in Nederland een ver zoek om subsidie, berekend naar 3 cent per inwoner. Hierop werd op voorstel van B. en W„ met het oog op den slechten flnaneieelen toestand der gemeente, afwijzend beschikt. De gemeenterekening dienst 1935 en da rekening der zeegras-exploitatie over 1935- 1938 werden aangeboden. Het nazien dezer rekeningen werd opge- dragen aan de heeren de Haan, Oden en M. Kool). Een nieuwe verordening werd vastgesteld voor de reductie op de personeele belasting voor koffiehuizen e.d., waarbij deze werd teruggebracht van 2/3 op 1/3 der huurwaar- de voor die inrichtingen. Destijds is besloten tot een reductie van 2/3, maar nu de ge meente 75 opcenten op de gemeentefondsbe- lasting moet heffen, wenschen Ged. Staten deze verordening niet ter goedkeuring voor te dragen, voordat de raad heeft besloten deze reductie terug te brengen tot 1/3 der huurwaarde. Noodgedwongen moest de raad dus hiermede instemmen. Verder werd vastgesteld een verordening op de heffing en invordering van een ver- gceding voor het verstrekken van inlichtin gen of opgaven uit het bevolkingsregister. B. en W. deelden mede, dat als gevolg van den steeds slechter wordenden toe stand der gemeentefinanciën de laatste Jaren weinig is gedaan aan de verbetering der straten. Slechts met het gewone onderhoud en dan nog in beperkte mate is volstaan. Noodzakelijk moeten echter thans eenige herstratingen worden verricht en wel de Koningstraat: een gedeelte van de Elft en de Elf straat. De kosten zullen bedragen 3180 in totaal Het voorstel werd aangeno men. De heer Jn. Lont zeide naar aanleiding van dit besluit, dat er destijds nogal wat te doen is geweest over de kwaliteit van de door de fa. Stoel geleverde klinkers, welke voor de Koningstraat gebruikt zijn. Dit schünt achteraf nogal meegevallen te zijn. De voorzitter bevestigde dit. De straat heeft vanaf 1925 gelegen, dat is dus nor maal. De algeneene politieverordening werd aangevuld met een bepaling, waarbij aan sluiting aan den ophaaldienst van huisvuö voor de perceelen, gelegen binnen den kring, waar het vuil geregeld wordt opgehaald, verplichtend wordt gesteld. De oorzaak daarvan is, dat den laats ten tyd voortdu rend vuil en afval op allerlei willekeurige plaatsen, bij voorkeur in weggreppela, wordt neergegooid. Daar verschillende der tegenwoordige he llingen omtrent het agentscha der arbeids bemiddeling niet meer aan de wettelijke voorschriften voldoen, werd een nieuwe ver ordening op het agentschap der arbeidsbe middeling en den dienst der werkloosheids verzekering vastgesteld. Verder werden vastgesteld een le en 2e suppletoire begrooting. dienst 1936. Door Ged. Staten van Noordholland b be slist, dat door de gemeente aan het bestuur der Vereeniging voor Christelijk Nationaal Onderwys alhier alsnog moet worden uit gekeerd een bedrag van 12333.50 ter zake van de kosten van stichting enz. van het hulpgebouw te Den Oever, vermeerderd met rente, alsmede de huur van het terrein der hulpschool en van het Christelijk Tehuis voor Zuiderzee-arbeiders. Daar B. en W. zich nog met de conclusies dier beslissingen, noch met de overwegin gen, die daaraan ten grondslag liggen, kon den vereenigen, doch h.1. de gemeente het recht geheel aan haar zyde heeft, stelden zij voor hun op te dragen tegen die beschikking in beroep te gaan by de Kroon. De heer Boersen was bang, dat het de ge meente nog meer zou kosten, terwijl d# kans op succes vermoedelijk gering zal zijn. De voorzitter deelde mede, dat reeds vroe ger omtrent deze hulpschool advies was ge vraagd aan de Vereeniging van Nederland sche gemeenten en ook deze meende, dat de gemeente niet tot betaling der kosten van de schulpschool verplicht was. Ten slotte werd algemeen goedgevonden in beroep te gaan. Aan den Koningsweg zal over een leng» van 110 meter rioleering worden aangelegd- De kosten bedragen 1 280. Verder zal de rioleering aan den Koogerweg worden ver nieuwd, waarbij grooe buizen zullen w orden gebruik, afkomstig van de tocvoerleiding tot de brandput aan dien weg. Deze is ver vuild, maar behoeft geen dienst meer doen, daar hierin thans kan worden voor zien door plaatsing van brandkranen op waterleiding. In verband met de wijziging van het u gestooten bedrag der begrooting dienst moest de rekening over dat jaar opnieu worden valtgesteld. j Bij de rondvraag werd critiek uitgroef over het feit, dat de plaatselijke veearts angm* Hoedemaker gepasseerd is bij de vervi van den keuringsveearts voor de v'e «e keuring gedurende diens verlof. De beer Boer uit Schagen is n.1. als eerste vervang aangewezen en de heer Hoedemaker si* opvolger. ,T.nt De voorzitter antwoordde, dat hierom bij het gemeentebestuur van Den He reeds inlichtingen zijn gevraagd. f B. en W. werden gemachtigd reeds over te aan tot het teren van den Noo weg te Den Oever. w. Ten slotte werd nog een perceel grond verkocht aan de Zwinstraat 2.50 per M2. Hierna sluiting.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8