H tpcouiHjïflftf Tlieiws &e ly&ste. Wa&rSorg. feuilleton ET HELSCH COMPLOT r i Jladiopeoqramma s sasssaS" CASTRICUM EGMOND AAN ZEE EGMOND BINNEN BEVERWIJK OUDE NIEDORP Op uitstapjes moet men op alles bedacht zijn. Neem daarom altijd 'n kokertje of zakdooije met de snel werkende "AKKERTJES" mee, dat is de beste waarborg tegen hoofdpijn, over-vermoeidheid, koorts, griep. Voortzetting feestweek. Niettegenstaande het zeer slechte weer van de laatste dagen is het programma van de feestweek, zij het dan niet geheel nor maal, afgewerkt. De hondendressuur werd, in verband met den steeds toenemenden regen uitgesteld tot 4 uur, waarna op het Vitesse-terrein onder leiding van den leider van de hon denclub, den heer Dijkstra een vijftal hon den de dressuuroefeningen deden. In verband met de weersomstandigheden was er vrij veel publiek aanwezig, dat heeft genoten van het interessante werk dat de honden te doeh kregen en goed deden. Een mooie demonstratie die veel belang stelling heeft verwerkt. 's Avonds waren er volksspelen. Er was veel volk op de been en nu het weer wat was opgeklaard was de animo niet alleen van de deelnemers maar nog meer van kijk- lustigen zeer groot. Er werden jongens-wedstrijden gehouden in zakloopen, hardloopen met hindernissen, mastklimmen, touwtrekken, blaasslaan en fietsen met hindernissen. Vooral blaasslaan en mastklimmen waren de favoriete num mers en menig hartelijk applaus ging op. Ver in de omgeving waren de lachsalvo's te hooren. Een en ander werd opgeluisterd met grammofoonplaten door luidsprekers, kers. Zondag zette door met dreigend weer, dat in den namiddag nog erger werd door de steeds aanhoudende regenvlagen. Op die manier kon van den optocht met versier de wagens van neringdoenden en plaatse lijke vereenigingen niets komen. Als eerste nummer kregen we den gecos- tumeerden voetbalwedstrijd te zien van Vi- tesse. Veel publiek was er opgekomen. Door den schuld van den regen, die niet van de lucht was, was tijdens de eerste helft het publiek al zoo goed als geheel van het ter rein verdwenen, maar nog meer door de schuld van Vitesse zelf. want van een ge- costumeerden wedstrijd was in geen enktl opzicht sprake. De twee elftallen hadden zich beperkt tot het geheel verschijnen als nikkers, en dan nog niet eens geheel natuur lijk. Een volgenden keer beter. Een nu de optocht. We schreven al dat deze dreigde geheel in het water te vallen, want de regenvlagen waren tegen 5 uur niet van de lucht. Gelukkig werd het tegen 7 uur geheel droog en bleef dit tot na af loop van den optocht. Er is iets werkelijks grootsch naar voren gebracht en we behoeven voor andere plaatsen in het geheel niet onder te doen. Van de 45 ingeschreven nummers waren er niet minder dan 34 opgekomen, terwijl er nog een moest worden uitgenomen om dat het paard dat als trekkracht moest die nen, te gevaarlijk werd. Het geheele traject van den optocht was door de politie behoorlijk afgezet, een twee tal motorrijders hielden de menigte aan den kant van den weg. De jury bestaande uit de heeren Aukes, van Diepen, Stokman en Dingerdis, had een niet gemakkelijke taak, want het was een keur van wagens die zich kwamen presen teeren, en de een was nog mooier en aan trekkelijker dan de andere. De volgende prijzen werden toegekend: a. Als meestpassende in de V. V. V.-week le prijs, het medaille van den burgemees ter, De forensenbond afd. Castrium. b. Schoonste geheel: le prijs de Kruis vaart, plaquette van de Castr. Drukkerij, 2e prijs Roode Kruis, afd. Castricum en om streken; 3e prijs D. O. S. gymnastiekver- eeniging; 4e prijs Vitesse voetbalvereeni- ging; 5e prijs Reddingsbrigade en E H B O.: 6e prijs Wit-Gele-Kruis. c. Origineelste groepen 2e prijs IJsclub; 3e prijs Castric. brandweer. Aan de pl. neringdoende werden de vol gende prijzen toegekend: a. Meestpassende in eigen zaak: le prijs P. van Duin met Leegwater me daille van den heer Aukes; 2e prijs Castri- cumsche Drukkerij; 3e prijs A. v. d. Wolff met Gasornamenten. Wegens gebrek aan deelnemers in de ko mische afdeeling werden de daarvoor be schikbare prijzen toegekend aan de rubriek a. genoemd en wel als volgt: le prijs Steemans vrachtdienst, medaille van den heer Bakker; 2e prijs J. Burgering: 3e priji filiaal Singer Maatschappij; 4e prijs De Groots kolenhandel. b. Rubriek meest passsende in de V.V.V.- week: 2e prijs gebr. de Wit, autodienst; 3e prijs J. Burgering. c. Originineelste: le prijs P. van Duin, de lauwertak van J. Steemans kolenhandel; 2e prijs J. Steemans vrachtdienst; 3e prijs Castricumsche druk kerij; 4e prijs C. de Groot, kalkovenindus trie. d. Rubriek mooiste geheel: le prijs N. W. Portegies, beker van de Castric. courant; 2e prijs Autovrachtdienst de Winter; 3e prijs drukkerij Hette Woud stra; 4e prijs J. Steemans vrachtdienst. e. Juryprijzen Fanfarekorps D. I. U. me daille van de juryleden; 2e prijs Patronaats fanfare, zilv. medaille V. V. V. Castricum Vooruit. Ten slotte reed nog mede, buiten mede dingen een versierde sjees van den bloe mist de heer Cools. Dit was een ju weeltje van versierkunst. Hem werd een eere-prijs toegekend. De bekendmaking van de prijzen had on der een enormen toeloop van menschen plaats op het feesterrein vanaf de muziek tent door den voorzitter van de jury, den heer Aukes, waarna de heer v. d. Berg, se cretaris van het uitvoerend comité, de jury hartelijk heeft bedankt voor het zeer moei lijke werk door haar verricht. Zondag is wel de mooiste dag geweest. Castricum heeft wel op een overtuigende manier en schitterende wijze getoond wot men hier den vreemdeling kan toonen. Lantaarn geramd. De heer C. Schreuder uit Bussum had bij zijn bezoek aan deze gemeente het ongeluk op den Watertorenweg met zijn auto een lantaarn van de straatverlichting omver te rijden. Hoewel hij geen visitekaartje achter liet, zal hij toch de schade moeten betalen, daar zijn autonummer genoteerd is. De Hoeverweg geheel gereed. De straatweg naar Egmond aan den Hoef is thans, ook wat de vernieuwing van het oude traject in de kom van Egmond aan den Hoef aangaat, gereed gekomen. Ook op dit oude gedeelte, waar langs voortaan alleen het verkeer vanaf Alkmaar en Bergen naar Egmond aan Zee gaat, zijn zooveel mogelijk aan beide kanten tegeltrottoirs aangebracht. Hoewel overigens de oude klinkerbestrating gehandhaafd is, is ook dit stuk zoodoende zeer verbeterd. Met het nieuw aangelegde traject in Egmond aan den Hoef en de as falteering van de rest van den straatweg, die voorts een breed betegeld wandel- en fietspad heeft, is Egmond aan Zee in het bezit gekomen van een modernen toegangs-' weg. die passend aansluit bij het wegennet, dat van Egmond aan den Hoef naar de om liggende gemeenten leidt. Tafeltennistournool. Op 12 en 13 Augustus wordt onder de auspiciën van de V.V.V. in de zalen van hotel Welgelegen een tafeltennistournooi gehouden. Er zal gespeeld worden volgens het poule-systeem, zoodat iedere inschrijver op meerdere wedstrijden kan rekenen. Zoo wel voor heeren- als voor dames-enkelspel zijn twee klassen, waarvoor men kan in schrijven, terwijl voor hen, die nog weinig geoefend zijn bovendien een propaganda- klasse is ingesteld. Verder is er nog 1 klasse, zoowel voor heeren dubbel-, als voor dames dubbelspel en gemengd dubbelspel. Geboren: Johanna Maria, dochter van Leendert Prins en Wilhelmina van Eeten. Johanna Glijnzina, dochter van Jacob Zwart en Grietje Zwart. Ondertrouwd: Piter Hollenberg en Maartje Zwaan. Petrus Johannes Nijs- sen en Johanna Genet. Albert Zwart en Comelia van der Vaart. Getrouwd: Simon van der Meulen en Grietje Zwaan. Pieter Hollenberg en Maartje Zwaan. Petrus Johannes Nys- sen en Johanna Genet. OUDKAR8PEL. (JULI). Geboren: Hiekje, dochter van Arie Leijen en Tjikje Geertsma. Alida Cor- nelia, dochter van Adrianus Johannes de Wit en Maria Engelina Prins. Martinuc, zoon van Cornelis Molenaar en Hendrika Hessing. Arie, zoon van Jan Duijves en Trijntje Dissel. Getrouwd; Petrus Bommer te Scha- gen en Maria Hendrika Bruin. Hen rt Aarts en Jacoba Spaansen. Geboren; Johannes Adrianus, zoon v. Johannes Adrianus Heddes en Anna F>c- tom. Wilhelmus Franciscus, zoon van Ni- colaas Apeldoorn en Francisca Helena Han- sen. Agatha Catharina, d. van Cornelis Klaver en Hillegonda Cornelis IJpelaan. Comelia, d. van Petrus Smit en Maria Schuit. Johannes Arnoldus Ntcolaas, v. Petrus Josephus Brouwers en Margaretha Johanna Schellings. Johannes, zoon van Bernardus Glorie en Petronella Huiberts. Paulus, zoon van Adelbertus de Waard en Johanna Groen (geb. te Alkmaar). Getrouwd: Hendrik Nicolaas Ursem te Heiloo en Johanna Maria Schol ten. Een jubilaris bij de B. E. T. Het was Maandag een halve eeuw ge leden dat de heer E. Klokman te Noord- dorp, toen nog een jongmaatje als groente- koopman op de Zaan zijn intrede deed aan het Beverwij ksch marktwezen waarbij hij 40 jaar onafgebroken by de toenmalige vei ling „De Eendracht" zich als een trouw opkooper heeft leren kennen. Voor den aanvang der fruitmarkt werd dit feit door de oudste, dir. der B. E. T.- markt, den heer D. Kluft, in een korte toe spraak herdacht waarbq de Jubilaris als herinnering een fraai bouquet in ontvangst had te nemen, terwijl natuurlijk een foto graaf zorgde, dat dit gebeuren op de gevoe lige plaat werd vastgelegd. Daarna zette B. E. T. het gewone werk voort. Geboren: Pancratius Gerardus, zoon van Gerrit Veldman en Hendrika Maria Kazenbroot. Bob, zoon van Willem Teu- nis Jan Buddendorf en Johanna Maria Lui mes. Wilhelmus Comelis, zoon van The- odorus Jacobus Stadegaard en Afra Marie Schilder. Comelia Agatha, dochter van Petrus Cornelis Tesselaar en Alida Maria Roozendaal. Andreas, zoon van Antho- nius Ruiter en Adriana Bakker. Anna Petronella, dochter van Jacobus Beerepoot en Maria Elisabeth Heeremans. Antonius Jozefis Albertus. zoon van Albertus Petrus Wauters en Elisabeth Maria Rosalia van Campen. Ondertrouwd: Pieter de Boer en Geertruida van Oostveen te Baarn. Wou ter van de Pol te Alkmaar en Comelia Ca tharina Sinnige. Overleden: Coenraad Terbeek, oud 82 jaar, weduwnaar van Maartje Groot, daarna van Maartje Moras. BEZOEK VAN LABEYRIE AAN BERLIJN. Ook een besoek aan mr. Trip. De president van de Banque de France, Labeyie heeft gisteren een bezoek gebracht aan den president van de reichsbank, Schacht. Schacht bood een lunch aan, waar aan ook de Fransche ambassadeur, Fran co is Poncct en minister van buitenlandsche zaken Von Neurath aanzaten. Vermoedeiyk zal dr. Schacht nog in den loop van deze maand een tegenbezoek aan 49) Vrij naar het Engelscb door ANN1E 8WAN. „Mijn lieve meisje, je kunt erop rekenen, dat we al het mogelijke zullen doen. Ik wist het gisteravond al. Mrs. King is me alias komen vertellen. Ze waren met haar op White's Moss, by haar broer te gast en ze zijn gisteren allemaal met haar mee naar Edinburg gekomen". „Maar het is een leugen, een gemeene leugen", riep ze uit. „Dat moesten ze toch direct weten. Zy miss Dempster doodenl Zij zou zelfs geen vlieg kwaad kunnen doen". „Dat weten we, Christina en we zullen het beste hopen. We zullen alles doen om haar onschuld te bewezen. Mr. Marshall King heeft gezegd, dat hy zyn halve for tuin ervoor over heeft en dat zy de beste raadgevers en verdediger zal hebben". Maar Christina luisterde met duidelijk ongeduld. „Maar ze moeten er haar vandaag nog uithalen. Het zal haar dooden, als ze in de gevangenis moet biyven", zei ze, terwyi ze haar handen wrong. „Ik weet, hoe het daar is, al ban ik er zelf nooit in geweest. Wie heeft de beschuldiging tegen haar inge diend, dr. Guthrie?" „Mrs Da'pleish". „Ja, maar daar zal nog wel iemand an ders achter zitten", merkte Christina slim op. „Dat durf ik te zweren. Daar is ze niet brutaal genoeg voor. Ik kan u wel vertellen, wie haar daartoe aangezet heeft. Maar ik ben hierheen gekomen om u te vertellen wat ik gezien heb", voegde zy er met een veelbeteekenend knikje aan toe. „Ik heb het al dien tyd verborgen gehouden, waar voor, weet ik eigeniyk zelf niet. Mag ik u vertelen, wat ik den nacht, dat ik Dalgleiih en den dokter bespied heb, gezien heb. Het was de nacht, voordat miss Dempster stierf". De dominé keek haar doordringend aan. Hy had veel ondervinding van haar klasse en soortgenooten en wist, dat hun verkla ringen niet altyd te vertrouwen zyn, omdat zij dikwyis geneigd zyn te overdryven. Maar het kon geen kwaad naar haar ver haal te luisteren. Hy zei haar dus, dat zy voort kon gaan en zy gaf hem een kort eu bondig relaas van de gedenkwaardige ge beurtenissen van dien nacht. De geestelyke luisterde ingespannen zonder zyn oogen ook maar een oogenblik van het gezicht van het meisje af te wen den. „Dit is heel belangryk en waardevol, Christina zei hy, toen zy haar verhaal beëindigd had. „Zoo belangryk dat het waarschijnlgk je meesteres kan redden. Ben je bereid dit onder eede in het gerechtshof te verklaren, wanneer je opgeroepen wordt?" „Zou ik dat niet willen? Wanneer kan ik erheen gaan, al gauw, zoodat ze haar vry- laten?" vroeg ze koortsachtig. „Nee, nee, in geen weken zelfs in geert maanden kunnen wy iets doen. Het hot houdt op het oogenblik zelfs geen zitting". „In geen weken of maanden? En moet zy al dien tyd in de gevangenis biyven?" „Ik ben bang van wel, tenzy ze haar tegen borgtocht vryiaten, maar dat wordt in een dergeiyk ernstig geval meestal niet gedaan". „O, het is verschrikkeiyk! De wet is heel, heel hard en onrechtvaardig!" riep ze in groote verontwaardiging uit. „Dat vinden wy alleen maar zoo, op het oogenblik. Tracht kalm te biyven, meisje. Je bent, geloof ik, heel erg verlangend haar van dienst te zyn?" „Ja, ik zou voor haar willen stervenzei ze eenvoudig. „Je kunt je meesteres op het oogenblik het beste dienen door stil te zyn. Vertel aan niemand, totdat het juiste moment gekomen is, wat je vandaag aan my vei- teld hebt. Je kunt het gerust aan m(j over laten en er op vertrouwen, dat je getuigenis op het laatste moment gebruikt zal worden. Dus, mondje dicht, Christina, zal je dat niet vergeten?" Ze knikte en legde haar vinger op haar lippen. „Je mag me komen opzoeken zoo dikwyis je het gevoel hebt, dat Je er met iemand over moet spreken. Ik beloof Je, dat lk je weten- wat er gebeurt en waar- schyniyk zal jy het voorrecht hebben hot woord uit te spreken, waardoor alles voor je meesteres een gunstige wending zal ne men. Begryp je dat?" Christina knikte weer en haar gezicht gloeide. „Iets heeft me ertoe gedwongen, dien nacht naar beneden te gaan", zei ze een voudig. „Er was iets niet in orde en ik moest het zien". Woensdag 5 Augustus. HILVERSUM, 1875 M. (VARA- uits.) 8— Or.pl. 9.30 Kookpraatje. 10.— VPRO-morgenwydlng. 10.16 Voordr. en gr.pl. 11.— R^U: Tuin- bouwpr. 11.30 Orgelspol. 12.— Or.pl. 12.48 De Bohomians. 1.30— I,45 Gr.pl. 2.— De Flierefluiters, m. m. v. zang, mandoline, hawail'an- gltaar. 2.30 Voor de vrouw. 3.— Voor de kinderen. 4.30 Or.pl. 8.— Dansmuziek. 8.30 RVU.: Cyclus Zomergenot. 7.03 Sportuiti. 7.15 VARA-orkest. 8.— Berichten. 8.03 ANP-Nieuwsber., VARA-varla. 8.15 De Flierefluiters, zang, mandoline, hawaiïan-gitaar. 8.35 Voordracht. 9.— Fantasia. 10.— ANP-Nieuws ber. 10.05 VARA-orkest. 11.—12.— Gr.pl. HILVERSUM, 301 M. (NCRV-ults.) 8.— Schriftlezing. 8.15—9.30 Or.pl. 10.30 Morgendienst. 11.30—12. Chr. Meisjeskoor „Oefening en Stichting". 12.18 Ensemble v. d. Horst. 1.45 Gr.pl. 2.— Orgelspel. 3.— Chr. Lectuur. 3.30—3.45 Or.pl. 4.Sopraan en piano. 5.— Kinder uur. 8.— Gr.pl. 6.30 Afgestaan. 7.— Ber. 7.15 Gr.pl. 7.45 Rep. 8.— ANP- ber. 8 15 De Accordeon Harmonist en een ensemble. (9.Causerie dVer de Ind. Prot. Kerk en om 10— ANP-ber.) 10.30—11.30 Gr.pl. Na afloop schriftlezing. DROITWICH. 1500 M. 11.05 F. Lio- nel John's orkest 12.05 Orgelspel. 12.35 Gr.pl. 1.20 BBC-Empire- orkest en soliste. 2.20 Hotel Victo ria Orkest. 3.05 Piano-recital. 3.35 St. Holda's orkest. 4.20 Vesper 5.10 Gr.pl. 5.35 Dansmuziek. 6 20 Ber. 6.50 BBC-Militair orkest. 7.35 Po pulair concert. 8.20 Joodsche man nenkoorzang. 8.50 Variété-progr. 9.50 Ber. 10.10 Rep. 10.28 Sopraan en het Wethmar pianokwintet. II.35—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS. 1048 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 11.20 Orkestconcert 2.50 Symphonieconcert. 4.20 Or.pL 5.50 Orkestconcert. 8.20 Spaansche mu ziek. 9.05 Voordr., RadiotooneeL 11.05—12.35 Dansmuziek en popu lair concert. KEULEN, 356 M. 8.20 Orktestcon- cert 8.20 Populair concert. 9.20 Vrooiyk concert 10.50 Orkestcon- eert. 1.20 Blaaiconcert 3.20 Dans- muslek en populair concert 6.40— I.10 Gevar. concert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 14.20 Dansmuziek. 1.30—2.20 j! Schnyder's orkest 5.20 Gr.pL 6.20 Planoduetten. 7.20 Gr.pl 6.20 J. Schnyder's orkest. 0.20 Symph.- concert, mmv. solist. Hierna tot II.20 Qr.pl. 484 M.; 12.20 J. Schny der's orkest. 1.302.20 Gr.pL 5.25 Dansmuziek. 6.36 J. Schnyder's orkest. 8.20 Gr.pl. 9.20 Symph.-con- eert, mmv. solist. 11.—11.20 Qr.pl. DEUTSCHLANDSENDER. 1871 M. e 30 Militair concert en Olymp. rep. 10.20 Ber. 10.38 Olympia-Echo. 11.05 Weerber 11.20 Or.pL 11.60 Sollstenconcart 12 20 Gr pl. 1.10— 15 Sluiting. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBl'TIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.11.20, Parys Radio 11.20—12.20, Keulen 12J0— 13.20, Brussel VL 13.20—13.20, Keu len 13 30—14.50. Parijs R. 14.50 16.30. Keulen 18.20—2030. Brussel Fr. 20.20—23 20 Weenen 23 20— 24.—. Lijn 4: Brussel VL I.9.20, Nor» mandil 9.2010.25, Lond. Reg. 10.35—14.20, Droltwlch 14.20—1638, Lond. Reg. 15.20—17.35, Droltwlch 17.30—18.20, Luxemburg 18.20— 18.50, Droitwich 18.50—21.20, Wee nen 21.20—22 40, Lond. Reg 23.40 —24.—. Parys brengen. Gisteravond is Labeyrie naar Amsterdam vertrokken, waar hy een bezoek zei brengen aan den president van de Nederlandsche bank. Trip. Deze bezoeken van Labeyrie zyn zuiver beleefdheidsbe- oeken, overeenkomstig de ge woonte van een nieuwen president van een centrale bank om zich aan zyn collega's voor te stellen. In September zal Labeyrit zich vermoedelijk naar Londen begeven om een bezoek te brengen aan den president van de bank of England. NIEUW SOORT ONVERWOESTBAAR PAPIER. Het tot de bibliotheek van de academie van wetenschappen der Sovjet-Unie behoo- rende laboratorium voor het bewaren en restaureeren van documenten, heeft een nieuwe papiersoort vervaardigd, welke 1000 jaar kan bestaan zonder onderhevig te ziln aan de vernielende werking van den tand des tyds. Het recept voor de vervaardiging van dit papier werd verkregen door het on derzoek van Egyptische en andere oude pa piersoorten, wstrby men het geheim van de bestendigheid van deze soorten heeft ont dekt. Volgens den leider van het laborato rium, professor Tichonow, komt de vervaar diging van het nieuwe papier niet duurder uit dan van het gewone papier. Te Leningrad is men met de productie van deze nieuwe papiersoort begonnen. DE ONLUSTEN VAN SAINT ZAUHARIE. Ten aanzien van de onlusten van Saint Zacharie tusschen politieke tegenstanders bericht de „Temps" nader dat een lid van de weer-organisatie van de Fransche volks party, welke wordt geleidt door den vroe- geren communist Dorlot, in zyn huis werd aangevallen door leden van het volksfront. Deze wilden het huis binnendringen om zich van den man meester te maken. Op het vuurgevecht, dat hiervan hat gevolg w« werden vier personen gewond. De burge meester die eveneens bedreigd werd, telefo neerde om politie-versterking. 20 gendar men werden hierop naar de plaats gazonden, doch in den ochtend waren deze er nog niet in geslaagd de extremisten die ten getale van 200 zyn verzameld, te verdrijven. De extremiaten willen den burgemeester ter dood brengen. DREIGBRIEFSCHRUVRR AAN SHIRLEY TEMPLE GEARRESTEERD. De New-York Herald Tribuna bericht, dat een 10-jarige Jongen te Omaha is gearres teerd. dia bekend heeft de dreigbrief te hebben geschreven aan den vader van Shlrley Temple. waarin hy aan aom van 25000 dollar e lachte, anders zou het fUm- kind worden ontvoerd. Deze som moest op een bepaalde plaaU ln Nebraska uit sen vliegtuig worden geworpen. ZIJN VLIEGEN BACILLENDRAGEIS VAN TYPHUS? Volgens resultaat vaa ondsrsoek niet In verschillende streken van Hongarije heeft men trachten vut te stellen, in hoe verre het aantal voorkomend* vliegen ver band houdt met het aantal typhus-gevallen. Twee assistenten van den openbaren ge zondheidsdienst hebben daartoe in een jur tyd 1.118.013 vliegen gevangen. Het ge middelde aantal vliegen per maand black in Augsutus hat grootst te zyn, terwijl het grootste weekcyfer in de eerste week van October bleek te liggen. Op grond van hun wurnemmgan konden de beide geleerden vutstellen, dat de dichtheid dar vlitgen geen varband houdt met de verbreiding van typhus, en dat dus de vliegen niet al* typhus-bacillendragers beschouwd kunnen worden. „Daar behoeven wy ons niet in te ver diepen", zei dr. Guthrie. „Het was een van die ingevingen, die slechts heel zelden tot ons komen. Ga nu ruatig san je werk en denk er aan. dat je meesteres van je ver- Tn\d,t ,le trouw zult A1« het mo- gelijk is, zal ik zien, of er niat een kans la, dat je haar eens mag komen opzoeken" Ze bedankte hem heel hartelyk en 'ver dween Toen zy weer op het plein kwam, drong de werkelykheid van alles eerst racht tot haar door. W.n, VOor de deuJ Tan nummero 84 had zich een klein# menachtn- menigte verzameld en er «tonden twee polltie-agenten op de stoep. HOOFDSTUK XXXII. De arm der wet. Toen Christina de itraat overstak w«rrf •chrlk en ontzetting vervuld. Ken'T haar. *'Ch ""tuuriyk tot v«C mur Tk^^hlJL" ,'a8li« moete" het huis te doorzoeken^ 5?h iMkr#'#n °m Papie. uit 2yn zak en hield ÏJÏ 'lUK schrikte oogen voor m iU ver" met te begrimen u.t U 8chencn het le doen om dekaïn* °ns ^namelyk kamer' waar miss Dempslei in gestorven is", legde hy met een soort geduldige goedgeluimheid uit, oznder tanig vertoon van arrogantie of tirannie. „Ik ben byna een vreemde in dit huis, mynheer en ik wu niet hier, toen ml#s Dempster stierf', zei miss Cummlngs be vend. Op dat oogenblik kwam Christina tusschenbeide. „Myn meestere» hacft my da zorg van hur huis opgedragenzei ze rustig en on bevreesd, wat miss Cummlngs met verba zing vervulde. „Als u my verteit, wat u hier komt doen. kan lk u misschien van dienst zyn". De agent wendde zich, kenneiyk opga- lucht, tot haar. Hy had al direct gezien, dat da twee oudjes hem toch niet erg be hulpzaam konden zyn. Met een blik nam hy hat meisje van top tot teen op en *Un toon wu verzoenend en zelfs eerbiedig- Tlna, die zich nu keurig wiat te gedragen- bemerkte, dat zy een gunstigen indruk f*' maakt had. „Als u miss Dempsler's kamer wenscht te zien, agent, wilt u dan maar avan me* naai boven garf? De bedden zyn nog niet opge maakt, maar dat kunt u ons niat kwa|U^ namen, daar het nog geen negen uur i*' - Toen se echter bemerkte, dat miss Cum- mlngs ontsteld keek zy het vooruitzien- dat de twee agenten zoo zonder campl'IT1'" ten haar slaapkamer binnen zouden ga811' ging ze verder: „Deze dame heeft erin 8'" slapen. Mag ze misschien even eerst g>811 om een paar duigen op te ruimen. Ik ka' u in dien tusschentyd de andere kamer laten zien en de bibliotheek, waai mr Dempster gewoonlijk zat en het bureau- waar zy altyd aan schreef' Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10