Olympische Kampioenen. Olympische Records. 10.000 H. hardloopen: SALMINEN (Finland) 30 min. 15.4 sec. Kogelstooten (heeren): Woellke (Duitschland) 16.20 M. Speerwerpen (dames): Tilly Fleischer (Duitschland) 45.18 M. Hoogspringen (heeren): Jonhsson (Ver. Staten) 2.03 M. Gewichtheffen (licht gewicht): Mohammed Mesbak (Egypte) 342.5 K.G. Gewichtheffen (halfiw. gewicht) Louis Hostin (Fr.) 372.5 K.G. Kogelslingeren Hein (Duitschland) 56.49 M. Het kogelslingeren. Het voetbaltoumooi. De bronzen medaille van Osendarp. Een HoHander Nederlandsche zwemsters vertrokken. Onze wielrenners in conditie De 200 M. lZuid-SUvlë' - Speerwerpen dames: oud 43.69 M., nieuw 45.18 M- t. n. v. Tilly Fleischer, Duitscfcl* Kogelstooten heeren: oud 16.005 M., nieuw 16-20 M- t. n. v. Woellke, Duitschlsfld# Hoogspringen heeren: oud 1.98 M., nieuw 2-03 M' t. n. v. Johnsson, Ver. Staten- 100 H. hardloopen dames oud 11.8 sec., nieuw 11-4 seC' t.n.v. Stephens, Ver. Staten. Kogelslingeren: oud 55.74 M., nieuw 56.49 M- t.n.v. Hein, Duitschland# In de halve finale van het kogelslingeren had zich voor den eindstrijd gekwalifi ceerd: Blask (Duitschland), 55,04 meter, Warngard (Zweden) 54,03 meter, Hein (Duitschland) 52,44 meter, Koutonen (Finland) 51,90 meter, Rowe (Ver. Staten) 51,53 meter, en Favor (Ver. Staten) 51,07 meter. Het resultaat der finales was: 1. en Olympisch kampioen Hein (Duitschland) 56,49 meter (nieuw Olympisch record), 2. Blask (Duitschland) 55,04 meter, 3. Warn gard (Zweden) 54,83 emter, 4. Koutonen (Finland) 51,90 meter, 5. Rowe (Ver. Staten) 51,53 meter, 6. Favor (Ver. Staten) 51,01 meter. Italië wint van de Ver. Staten en Noorwegen van Turkije. Gisteravond zijn de eerste wedstrijden uit het Olympisch voetbaltoumooi gespeeld. In het Mommsenstadion vond bij regen achtig weer de ontmoeting Noorwegen-Tur- kije plaats. Het bezoek was wel zeer matig. De Noren speelden een technisch beter spel en hadden dan ook niet al te veel moei te met hun tegenstanders. Niettemin speel den de Turken beter dan men van hen ver wacht had. In de 34ste minuut van de eerste helft scoorde de Noorsche middenvoor Mrtinsen het eerste doelpunt (10). Tot de rust bleef de stand zoo. Daarna werden de Noren pro ductiever. De linksbuiten Brustad scoorde uit een hoekschot het tweede doelpunt, Mar- tinsen bracht den stand 8 minuten voor het einde op 30,terwijl Kvammen even later het vierde doelpunt maakte, zoodat het ein de kwam met een 40-overwinning voor Noorwegen. In het Poststadion bestreden de Italianen en de Amerikanen elkaar. Hier waren 5000 toeschouwers aanwezig. De met groote geestdrift spelende Italia nen waren vrijwel den geheelen wedstrijd in de meerderheid, maar doelverdediger en backs der Amerikanen verdedigden zoo star, dat succes voor de Italianen in de eerste speelhelft uitbleef. Zoo kwam de rust met blanco stand. Negen minuten na de hervatting eindelijk slaagde de Italiaansche rechtsbuiten Frossi er in, den Amerikaanschen doelverdediger te passeeren. Na een botsing met den Ameri kaanschen middenvoor werd de Italiaan sche rechtsback Rava uit het veld gezon den. Er werd niet meer gedoelpunt, zoodt^ Italië met 10 won. Onderhoud met de heeren Lotsy en Korver. Berlijn, 3 Augustus. Vanzelfsprekend heeft de prachtige prestatie van Osendarp op de 100 meter in het Hollandsche kamp groot enthou siasme verwekt. Osendarp werd na af loop van alle kanten gefeliciteerd, in de eerste plaats door de bestuurderen van het Ned. Olympisch Comité, door de K.N.A.U.-officials, en verder door alle leden van de Nederlandsche equipe, hockeyers, schermers, wielrenners, kort om iedereen inbegrepen. Des avonds in het Olympisch dorp was de stemming natuurlijk buitengewoon opge wekt. Maar toch heeft de chef de mission Karei Lotsy zeer terecht de domper op de feestvreugde gezet. Hij heeft in „Kaiserslautern" de athleten b(j elkaar geroepen en hen daarbij gewezen, dat van feestvieren nog geen sprake is, om dat de 200 meter voor Osendarp en van Beveren morgen voor de boeg staat en last but not least ook de 4 x 100 meter nog op het programma staat. In het Olympisch dorp spraken wij den heer P. Korver, coach van de athletiek- ploeg, die met Lotsy samen eigenlijk de lei ding der athleten heeft. Wij zullen er uit halen, wat er uit te halen 5s, aldus de heer Korver, de knie van Osen darp is afgeschreven, hij loopt geweldig. Lotsy is een leider zonder weerga, inplaats dat wij met de bussen naar en van het Olympisch dorp gaan, brengt hij ons met zijn eigen wagen naar het stadion om den tocht zoo kort mogelijk te doen duren, ter wijl een wagen toch nog altijd geriefelijker is dan een autobus. Het is logisch, dat wij de athleten zooveel mogelijk buiten de sfeer van het stadion houden, waar het enthou siasme niet van de lucht is, waar onze athle ten zoo gemakkelijk uit hun concentratie kunnen worden gebracht. Nu zullen wij eerst, aldus de heer Korver, zien wat Osen darp en van Beveren op de 200 meter in de series verrichten. Zij zullen in vorm zijn, ongetwijfeld. Mocht het onverhoopt niet het geval zijn, dan zullen zij uit de kwart-finales worden teruggetrokken om hen geheel te sparen voor de 4 x 100 meter estafette. Maar vertelt u nu eerst eens, aldus zei den wij, van de 100 meter van vanmiddag. Een fenomenale prestatie. De series zijn gemakkelijk gewonnen, doch in de kwart eindstrijden zei Osendarp al tegen mij, antwoordde de Nederlandsche coach, dat deze zoo sterk bezet waren. En toen volgden de halve eindstrijden en dit waren 12 loopers van extra klasse. En dat Osen darp in den eindstrijd derde werd. welnu, het is duidelijk, dat dit voor het kleine Hol land een fenomenale prestatie is geweest. Wy zijn, vervolgde de heer Korver, de heer Lotsy en ik na de halve eindstrijden bij Osendarp in de kleedkamer geweest. Tinus, hebben wij gezegd, je kunt 3 worden. Je moet niet vergeten, dat Wykoff een oude rot is van 1928 en Borchmeyer is ook niet een van de jongsten meer. Bovendien zal Strand- berg niet zoo heel veel kunnen presteeren, omdat hij in de halve finale een dijspiertje heeft verrekt. Jij bent jong, jouw spieren zijn dus beter dan die van de oude rotten, jij kunt dus derde worden. En toen heeft Osendarp de tanden op elkaar gezet. Hij is snel, hij is sterk, maar hij heeft ook een wil. En deze laatste heeft tenslotte over Wykoff gezegevierd. De heer Korver deelde ons tenslotte nog mede, dat Osendarp verscheidene telegram men uit Nederland had ontvangen, behalve van zijn familie, o.a. ook van zijn vereeni- ging „De Trekvogels" te Den Haag, Wim Peeters uit Zwolle, drs. van Leeuwen, secre taris van de K.N.A.U., den heer Herberts, bestuurslid van den K.N.V.B. De andere Nederlanders. Tenslotte vroegen wij den heer Korver nog zijn opinie over de prestaties der Neder landsche dames. Wy wezen er op, dat mej. Koning en mej. de Vries 12.9 eil 13 sec. had den geloopen en dat dit toch boven haar normale tijden was. Dit moet u geheel wijten aan de weinige internationale routine, die onze dames nog hebben. De dames-athletiek in Nederland staat nog geheel in de kinderschoenen. Dan spelen de zenuwen een groote rol en zij komen eigenlijk moreel geslagen aan den start. De moed zinkt haar in de schoenen en daardoor gaat het niet soepel, doch integen deel zeer stroef. En wat tenslotte Houtzager betreft, hij is uitgezonden om internationale routine op te doen. Inderdaad hij heeft de grens van 46 meter bij het kogelslingeren niet gehaald, doch niettemin heeft hij reeds heel veel ge leerd, juist van de andere athleten. De Zweed Warngard werkt reeds enkele dagen tezamen met hem op. Hij is derde geworden vandaag en dat bewijst toch wel, dat Hout zager een goed voorbeeld aan hem heeft. Maar nu, aldus besloot de heer Korver het onderhoud, gaan wij tot den 200 meter over. De heer Lotsy enthousiast. In de Halle der Nationen liepen wij ook nog den heer Lotsy tegen het lijf. Ook hij was opgetogen over het groote succes van Osendarp. Hij vond het erg prettig met den heer Korver en de athleten samen te wer ken. Ik wijd mij geheel aan hen om hen maar zoo goed mogelijk aan den start te brengen. Ook hij was van meening, dat Strandberg gehandicapt was door de spier- verrekking. Hij zal ook niet op de 200 me ter kunnen uitkomen. En weet u, aldus Lotsy, wie ook zoo bui tengewoon enthousiast was? Dat was Kreigs- man, de vroeger coach van de Nederlandsche athleten. Al had zijn eigen landgenoot nu verloren, hij gunde het onzen jongens zoo bijzonder graag. En vond u het niet sympathiek van Le- wald en de Baillet Latour, dat zij Osendarp tijdens de ceremonie protocolaire nog eens extra feliciteerden en Osendarp hartelijk op de schouders klopten? Beiden gunden het den Hollandschen ath- leet gaarne. Al was het maar om den Ame rikanen te laten zien, dat ook in Europa nog sprinters van extra klasse bestaan. Wat Osendarp presteerde. De thans 20-jarige Osendarp begon eerst in 1933 intensief de athletiek te beoefenen. Hij werd in dat jaar juniores-lid van de Haagsche voetbalvereeniging V.U.C. Hij kwam direct op de 100 M. uit der kampioen schappen van de K.N.A.U. en plaatste zich derde achter Berger en Jansen. Eind De cember werd Osendarp lid van de Haagsche athletiekvereeniging „De Trekvogels" en wijdde zich daarna geheel aan de athletiek. Hij startte in Engeland, waar hij vierde werd op de 100 meter en in hetzelfde jaar eindigde hij achter Berger zoowel op de 100 als op de 200 meter in de kampioenschappen Te Turijn, tijdens de Europeesche kampioen schappen trad de Hagenaar plotseling sterk op den voorgrond. Hy werd vijfde op de 100 meter en derde op de 200 meter. Voorts liep Osendarp toen in de 4 x 100 meter esta fette mee Nederland werd toen derde in de finale en met een tijd van 41.5 sec. werd het Nederlandsch record verbeterd. Aan het eind van het seizoen 1934 liep Osen darp nog in Zweden, waar hij de 100 en 200 meter won en in Parijs, waar hy tweede werd achter Borchmeyer. In den winter van 1934 op 1935 trainde hy eiken Zondag te Amsterdam onder leiding van Kossak. In 1935 viel het eerste groote succes: Osendarp werd bij de A.A.A.-kampioenschappen eerste op de 220 yards en tweede op de 100 yards. Ook de beide titels van Nederlandsch kam pioen, 100 en 200 meter kwamen toen op zjjn naam te staan. Succes op succes volgde, Zweden bracht hem dat seizoen lauweren, in Dusseldorf won hij de 100 en 200 meter en liep in de Nederlandsche estafetteploeg mee, waarbij een nieuw Nederlandsch re cord werd gevestigd van 41.4 sec. In den winter 1935-1936 trainde Osendarp tweemaal per week onder leiding van Kor ver te Amsterdam. Hij won dit seizoen de 100 yards in Engeland en met de nationale ploeg de 440 yards estafette. Beide Neder landsche titels kwamen weer in zyn bezit. Vooral de tijd op de 200 meter was fraai, n.1. 21.1 sec., waarmede het Nederlandsche record geëvenaard werd. De jeugdige Tinus Osendarp heeft dufi in enkele jaren tyds wel een zeer sucoeevtwe) athletiek-loopbaan bereikt. OtympraeW prijewinnaor. Osendarp verteH atfn ervenn***1 Holland kan tevreden zijn, want het is natuurlijk reeds lanS kend onze sprinter Osendarp slaag de er op waarlijk grootsche wyzc in de derde plaats te bezetten in de finale van de 100 meter sprint en be wees verreweg de snelste sprinter van Europa te zijn en inderdaad, wat wy allen gehoopt hadden, een der drie al- lerbesten van de geheele wereld. En nauwelijks was Osendarp van het klei ne podium afgedaald, waarop hij als Olym pisch prijswinnaar was bekranst of wij spoedden ons naar de geweldige kleedruim ten in de catacomben van het groote stadion om te probeeren den aartsvluggen Hollan der even te spreken te krijgen. Eerst botsten wy in onze haast tegen^ het fenomeen Owens op, daarna .kwam Metcalfe naar binnen en tenslotte was het inderdaa onze landgenoot, die heelemaal alleen zyn kleedkamer ging opzoeken. Het blonde, echt-Hollandsche hoofd boven een donker-blauw trainingspak zag er moe maar doodgelukkig uit. Feitelijk wandelde hij in gedachten, den Olympischen eerepalm en de bronzen medaille bekijkend, die hy zooeven verdiend had. Natuurlijk kon hij niet veel zeggen, toen wij hem spraken, maar wat hij ons vertelde, getuigde ervan, dat Osendarp zich voor deze finale, de kans van zyn leven, ten volle heeft gegeven. „Nog nooit", zegt hij, „heb ik zoo fel van me afgebeten. Mijn start was om te begin nen al uitstekend en dat Is het halve werk Op onze vraag of hij inderdaad speculeer de op de derde plaats, vertelde hy, dat hy niet wilde letten op de twee eerstaangekn- men Amerikanen, Owens en Metcalfe. om dat hij toch wist, dat deze sterker waren dan hij. „Maar Wykoff hield ik in de gaten. Hij was sneller dan ik weg en hij bleef zoolang, voor, dat ik een moment dacht hem niet te kunnen houden. Maar wat er op vijftig meter gebeurde, kan ik eigenlijk niet precies definieeren. Ik voelde ineens dat ik nog «neller kon, terwyl ik meende op topanelheid te loo- pen. Dat inspireerde mij. Ik gooide alles op alles en liep op mijn concurrent in". Toen herinnerden wij hem aan den gewel digen strijd op de laatste twintig meter en hoe enerveerend deze zelfs voor de toe schouwers was geweest. Osendarp s oogen begonnen te schitteren. „Weet u, hoe ik die laatste meters geloo pen heb? Met mijn oogen stijf dichtgekne pen, mijn tanden op elkaar, doorbijtend en mij tot het alleruiterste inspannend". Wij begrepen niet, dat hij op deze wijze kon zien, dat hij inderdaad de derde plaats bezet had en toch wist hij het wel, want hij kwam springend van vreugde naar de start plaats terug. „Even voor de finish keek ik op zij en tot mijn vreugde zag ik links voor mij alleen Owens en rechts slechts Metcalfe. Toen wist ik zeker een medaille verdiend te hebben Men liet onze kampioen niet lang onge moeid. Eerst moest hy mee naar een repor tage-wagen van de Deutsche rundfunk, die een gramofoonplaat-interview met Ossen- darp had genomen. Wij werden mee den wagen ingenomen en hoorden toen, dat Ossendarp aan de luisteraars vertelde, eerst in 1934 met sprinten begonnen te zijn en dat hy dolblij was met deze olympische zege. „Nu ga ik me heusch verkleeden". Maar ook dit plan kon niet doorgaan, of hij had moeten weigeren gehoor te geven aan het verzoek van een ander Nederlandsch deelnemer, die speciaal naar beneden was gegaan, om Ossendarp naar de deelnemers tribune te brengen, waar men onzen kam pioen even by wijze van voorproef wilde huldigen. „Ik ben waarachtig ontdaan, maar die krans en die medaille vind in ongeloofelij k prettig voor later". Een gejuich van het groepje Hollandsche deelnemers op de tribune, maakte het on mogelijk nog verder iets te vragen. Trou wens het was misschien teveel geworden, na al deze grootsche indrukken, die vanzelf sprekend ook by Osendarp zelf nog moeten bezinken tot wellicht de mooiste sport- herinnering van zijn leven. Zwemmen. Hedenmorgen zyn Willy den Ouden, An- nie Timmermans en Dien Kerkmeester, die onder leiding van mevr. van Wijckhuise de Nederlandsche en meer speciaal de Rotter- damsche kleuren op de Olympische spelen zullen moeten hooghouden, met den Duit- schen trein van het Delftschepoortstation te Rotterdam naar Berlijn vertrokken. Vanzelfsprekend bevonden zich reeds ge- ruimen tijd voordat de zwemsters op het perron kwamen zeer veel belangstellenden op en buiten het station. Vele clubleden, vrienden en kennissen waren gekomen om de drie zwemsters en den reserve-polospeler den heer J. van Woerkom, die met denzelf den trein vertrok, uitgeleide te doen. Er werden handen en zoenen gegeven, de meisjes hadden van allen kanten bloemen en beste wenschen voor de toekomst in ont vangst te nemen. Bij het vertrek, dat geens zins een officieel karakter droeg, was als officieel persoon alleen de voorzitter van den zwemkring voor Rotterdam en omstre ken, de heer G. Langelaar Jr., op het sta tion aanwezig. Een foto, even voor de opening: de deelnemers staan gereed het stadion hinnaa te marcheeren. Toen gistermiddag te 12 uur onze wiel renners juist met hun karretjes gereed waren om met de dagelyksche training te begin nen, ontlastte zich boven het terrein, de stortbui, die reeds geruimen tijd had ge dreigd en die nu in een oogwenk de baan in een glimmende spiegel veranderde. Meestal kan men rustig afwachten tot de regen is opgehouden, omdat het hout dan in een mi nimum van tijd is drooggewaaid. maar toen de regen bleef vallen, besloot Guus Shil ling de training voor vandaag dan maar op te geven. „Dat is op het oogenblik heelemsal niet erg", verklaarde hy, „en morgen doen we het ook kalmpjes aan". Bernard Leene, wiens verlof pas Zaterdag is begonnen en die daardoor niet eerder dan Zondag in Berlijn kon zyn, heeft Zondag al een half uurtje gereden. Maar tot Vrijdag avond toe heeft hy trouw eiken avond ge traind onder leiding van Gerards op de Ri s- wijksche wielerbaan en de heer Swaab de Beer en Schilling verklaarden ons, dat ook hy in uitmuntenden vorm ia. „De eenige zorg. die we nu hebben", zei de heer Swaab de Beer, „is ervoor te waken, dat de jongens in vorm blijven". Omtrent de keuze van de renners, die in derdaad voor Nederland zullen rijden, staat nog niets vast. Alle uitgezondenen staan ingeschreven en indien mogelijk zal pas op het laatste oogenblik worden beslist, wie teruggetrokken zal worden, teneinde alle risico's te vermijden in geval een der geko zenen kort voor den aanvang der wedstiij- den op een of andere wijze buiten conditie mocht raken. De wegrenners hebben het gister zwaar der gehad en in de ochtenduren het geheele parcours van den 100 K.M. langen route af gelegd, behoudens de laatste 10 K.M. op het gen moeilijkheden biedende traject van de hun bekende Avusbaan. De eigenlijke weg hebben zij dus thans geheel verkend. Zon der hun laatste krachten te geven, hebben ze in goed tempo en zonder moeilijkheden het parcours afgelegd, waarbij van Hove door kort voor het einde weg te loopen ervoor zorgde, dat er nog een felle achtervolging ontstond, waarbij de anderen hem ongeveer aan het eindpunt wisten in te halen Osendarp en van Beveren eerste in hun serie. De series 200 meter heeren, met het loopen waarvan vanmorgen een aanvang is gemaakt, hebben het volgende resultaat gehad: le serie: 1. Van Beveren (Neder land) 21,4 sec., 2. Beswick (Argentinië) 22,1 sec., 3. Tanigoetsji (Japan) 22,2 sec., niet geplaatst: 4. Salcedo (Philippynen) 5. Sakellariou (Griekenland), 6. Almeida (Brazilië). Niet gestart: Kovacic (Zuid- Sla vië). 2e serie: 1. Osendarp (Nederland) 21,7 sec., 2. Schein (Duitschland) 22 sec 3. Pennington (Engeland) 22,1 sec., niet geplaatst: 4. Yazawa (Japan), 5. Donde- linger (Frankrijk), 6. Frick (Liechten stein). Niet gestart: Bauer (Zuid-Slavie) 3e serie: 1. Owens (Ver. Staten) 21,1 sec. (nieuw Olympisch record), 2. Orr (Canada) 21,6 sec., 3. Neckermann (Duitschland) 21,8 sec., niet gepS 4 Sweeney (Engeland), 5. Guzmann (Phi lippynen), 6. Christensen (Denemarken). 4e serie: 1. Humber (Canada) 22,1 sec 2. Gyenes (Hongarye) 22,1 sec.. 3. Rieneï (Oostenryk), 22,4 sec., niet geplaatst* 4 Bronner (Frankrijk), 5. Tsjen (China) see0 ?eritf Haenni (Zwitserland) 21,8 sec 3' Si rra?u°Ud'S (Gnekenland) 22,1 pUatst- 4 n( ugar0e) 22'2 8ec ,uet «■- Chinal M fnaher (Zuid-Afrika), 5. Poh (China). Niet gestart: Strandberg (Zw. - den), wegens SDierverrekkin» (Oostenrijk). relcklng en 21 secne2 1MThlUniSSen Zuid-Afrika 'M sec., 2. Macphee (Canada) 21,8 sec., 3. Strandvall (Finland) 22.6 sec., niet ge plaatst: Fahoum (Egypte), 5. Lioe (China), 6. Fondevila (Argentinië). 7e serie: 1. Packard (Ver. Staten) 21,2 sec.. 2. Grimbeek (Zuid-Afrika) 21.8 sec., 3. Steinmetz (Duitschland) 21.9 sec., niet geplaatst- 4. Whiteside (Br. Indië). Niet gestart: Holmes (Engeland). Gutierrat (Columbia) en Caldana (Italië). 8e serie: 1. Robineon (Ver. Staten) 21,6 sec., 2. Tammisto (Finland) 22,2 sec. 3. Hofmeister (Argentinië) 22.3 sec., niet fa- plaatst: 4 Minai (Hongarije), S. de Vrifit (België). 6 Koenig (Oostenrijk). Niet ge start: Sanchez (Columbia). Van Beveren en Osendarp wia- nen onbedreigd hun serie 296 M Toen vanmorgen om half elf de atle tiekwedstrijden werden voortgezet, was het stadion weer dicht bezet. Begoonen werd met de series 200 meter, waarin Mat landgenooten van Beveren en Osendarp startten. Van Beveren. die in de eerste serie van zes loopers startte, lootte de vierde baan. zoodat hij bij den start twee tegenstanders voor zich zag. De volgorde der loopers in deze serie was: Almeida (Brazilië), Ta- niguchi (Japan), Sakellariou (Grieken land), van Beveren (Nederland), Salcedo (Philippynen) en Bes-vick (Argentinië). Onze landgenoot spurtte fel weg en reeds op 50 meter kon worden vastgesteld, dat hij sterker was dan zijn tegenstanden. Zonder inspanning kwam van Beveren aan den kop. Geen der andere loopers kon hem ook maar eenigszina bedreigen. Met grooten voorsprong ging van Beevren als eerste door de finish in d en tijd van 21.4 sec., d. 1. slechts 0.2 sec. boven het Olym pisch record. Tweede was Beswick in 22.1 sec. en derde Taniguchi in 22.2 sec. Osendarp kwam in de tweede serie uit De volgorde der loopers was: Schein (Duidtschland), Yazawa (apan), Osen darp (Nederland), Dondelinger (Frank rijk), Frick (Lichtenstein) en Penninftan (Duitschland). Deze serie was voor Osendarp een walk over. Met het grootste gemak nam hij de leiding. Reeds op 80 meter voor de finish bemerkte de Hollander, dat hij zonder eenige inspanning zou winnen. Hy hield zich zelfs min of meer in. Mei drie meter voorsprong werd Osendarp eerste. De uitslag was: 1. Osendarp 21,7 sec, 2. Schein 22 sec., 3. Pennington 22,1 sec. In de volgende serie slaagde Owens, wiens loopen den indruk wekt» alsof hij nog lang niet geheel gaf, er In b* Olympisch record, dat in 1932 door Tolan te Los Angeles werd gevestigd met 21.2 •*-• te verbeteren en te brengen op 21.1 sec. Uit elke serie in totaal waren het er 8 plaatsen drie loopers zich in de kwart-

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6