^Bitweniand PROFESSOR SLIM EN ZOON De vijfkamp. De schermwedstrijden voor dames. verdronken. een politiehond joeg herdenking verjaardag wijlen de koningin-moeder. 4. Indien de Nederlandsche gezant Spanje verlaten heeft, aan wien is dan na zijn ver trek de bescherming der Nederlanders en der Nederlandsche belangen in Spanje op gedragen? uitvoering capitulanten- reglement 1935. moeilijkheden tusschen communisten en n.s.b.-ers te schiebroek. finale. Het zijn drie Duitschers: Schein, Neckerman en Steinmetz; drie Amerikanen- Owens, Packard en Robinson; drie Canadee- zen: Orr, Humber en Mcphee; twee Neder landers: Osendarp en van Beveren; twee Hongaren: Gyenes en Sir; twee Fin nen. Strandvall en Tammisto; twee Zuid- Afrikanen: Theunissen en Grimbeek; twee Argentijnen: Beswick en Hof meister, de Ja panner Taniguchi, de Engelschman Penning- ton, de Oostenrijker Riner, de Zwitser Haen- ni en de Griek Frangoudis. De uitstekende Zweedsche looper Strand- berg was niet aan den start verschenen. In de demi-finale 100 meter is de Zweed gisteren geblesseerd geraakt, waardoor hij zich ook op de 100 meter niet voor de volle 100 percent kon geven. Het is vrij zeker, dat Strandberg ook niet zal starten in de Zweedsche 4 maal 100 meter estafetteploeg. Van de bekende sprinters, die werden uit geschakeld noemen wij Sweeney (Enge land) en Dannaher (Zuid-Afrika). De Engelschman Holmes startte niet. Het verspringen; Klasema niet ge plaatst. Vanmorgen werd tevens met het versprin gen een aanvang gemaakt. Elke deelnemer kreeg driemaal gelegenheid om een afstand van 7.15 meter te bereiken. Alleen de ath- leten, die 7.15 meter of meer sprongen, plaatsten zich in den eindstrijd. Er werd in twee groepen van 25 gespron gen. Onze landgenoot Klasema sprong in de tweede groep. Het gelukte hem niet den voorgeschreven afstand te bereiken, zoodat hij niet in de finale werd geplaatst, waar- voer zich een vijftiental athleten klassifi- ceerde. De zeven meter grens is de laatste jaren slechts bij hooge uitzondering door een Ne- derlandsch athleet bereikt. Ons nationaal record staat met 7.32 meter nog steeds op naam van H. de Boer. Van de 43 deelnemers plaatsten zich de volgende zestien: Owens, Clark en Brooks (Ver. Staten), Baeumle, Long en Leichum (Duitschland), Maffei en Caldana (Italië), Togami en Ta- jima (Japan), Paul (Frankrijk), Vosolsobi Tsjechoslowakije), Richardson (Canada), Stenqvist (Zweden), Berg (Noorwegen) en Castellar de Oliveira (Brazilië). Het degenschermen. De wedstrijden in het degenschermen als onderdeel van den modernen vijfkamp, die gistermiddag werden gehouden, moesten des avonds worden voortgezet in het Huis van de Duitsche Sport. De Hollanders die aan vankelijk goed begonnen waren, vielen mis schien iets tegen en toen zij gisteravond om 10 uur hun laatste partijen geschermd had den, bleken zij de volgende resultaten be reikt te hebben: Lt. v. d. Horst 18 gewonnen partijen, 2 doublés, totaal 38 punten; Lt. van Geen 17 gewonnen partijen, 9 dou blés, totaal 40 punten; LL Serré 12 gewonnen partijen, 9 doublés, totaal 33 punten. Vooral luitenant van Geen was na een zeer goed begin, niet buitengewoon sterk in den loop van den dag, zoodat zijn totale prestatie onder zijn normale kunnen blijft. De uitslag was: 1. Lemp (Duitschland), 2. Weber (Ver. Staten), 3. Ecuyer de la Court (België), 4. Handrick (Duitschland), 5. Thofeld (Zwe den). De Hollanders werden: 20. luitenant van Geen, 25. luitenant v. d. Horst, 34. luitenant Serré. De stand na 2 onderdeelen is: 1. Handrick (Duitschland) P- 2. Ecuyer de la Court (België) 7tf pt. 3. Enthofelt (Zweden) 14 pt. Mej. C. M. van der Klaauw in haar groep geplaatst. Het was vanmorgen na de massale en overweldigende drukte bij de wedstrijden in het groote Olympische stadion een ver- poozing in de turnzaal, op eenige minuten gaans van het stadion, het verloop der floret- wedstrijden voor dames gade te slaan. Er waren ongeveer een tweehonderd toe schouwers in deze uit twee gedeelten be staande zaal en onder de aanwezigen zagen wij onze heeren-schermers en ook mevrouw Braun en Rie Mastenbroek, die ook belang stelling voor andere sporten hebben. Er werd geschermd in zes groepen van zeven schermsters, waarbij de vi" bes'"e*" plaatsen aan de volgende ronde zullen deel nemen, in totaal dus 24. Mej. v. d. Klaauw plaatst zich. Onze landgenoote mej. C. M. ^dn ^r Klaauw uit Scheveningen werd m haa sro *p vieïde. loodat 4i du, m, ,u„t m d. volgende ronde komt „itti«»e Allereerst kwam zy uit tegen het pitti.e, doch weinig geroutineerde schermatertje de Tuscan. Jven veelhe'd van der Klaauw beduusd door waar. van beweging en het vervaar ij mee zij bestookt werd en voor h had zü een treffer te pakken. Daarna h« stelde zij zich, wist ontvan- nemen en won tenslotte met 8 D.wf ÏU" >re«,r tegen de Hongaarsche kampioen^ hier. Elek was te verwachten en zij door allerminst terneerslaan. Tsiecho- Haar derde partij ging tegen de Tsjech Slowaaksche schermster Rtuso _teer^ei weinig elegante wijze haar flore rlijk doch af en toen in haar uitvaüeg ndge- bleek te zijn. Rustig pareerde onze lan g^ noote de op haar gerichte aanJ? wyze. nutte haar kansen op doeltreffende wt) Zij won met twee ontvangeni tre Tegen de Oo,..nru«he B-*» ser verloor zij en wist slechts de te plaatsen. Haar laatste party g ak. Frangaise Andree Boisson won J Mejj. van der Klaauw behaalde in totaal 3 overwinningen, wat haar zes punten gaf, ontving 15 treffers in totaal, hetgeen na frl. Schacherer het minst in haar groep was. Zy werd vierde geplaatst en komt daarmede in de volgende ronde. Wat de verdere partijen betreft, het be hoeft geen betoog, dat het een genot was Helen Mayer, Ilona Schacherer of Ellen Preis bezig te zien. Daarnaast viel het ech ter op, hoe weinig mooie stijl vele andere deelneemsters te zien gaven. Mej. van der Klaauw maakte hierbij zeker geen slecht figuur, met haar rustige weloverwogen be wegingen, waarbij zij niet, zooals men vaak zag, maar lukraak op haar tegenstandster afstormde, waardoor er weinig van de ele- gance van deze sport overbleef. In iedere groep was reeds waar te nemen, dat één van de deelneemsters ver boven de anderen uitstak. Zoo mogen Helen Mayer (Duitschland), Hedwig Hass (Dutschland), Ilona Schacherer Elek (Hongarije), Ellen Preis (Oostenrijk) en Friederike Wenisch (Oostenrijk) wel haast als de vyf sterksten worden beschouwd. Wielrennen. Trainingswedstrijden. Morgen(Woensdag-)avond worden op de Alkmaarsche Wielerbaan weer trainingswed strijden gehouden. Deze avonden zijn in zeer korten tijd populair geworden en trekken voortdurend meer publiek. De nieuwelingen zullen weer strijden om den Lotisicobeker (80 ronden) en verder een koppel wedstrijd houden, terwijl de amateurs a.o. een koppelachtervolging zullen rijden en eveneens een 80 ronde-race over den beker. Het programma is varieerend en brengt voor elk wat wils. Voetbal. UIT 'T ALCMARIA-KAMP. Op de Zondag j.i. jehouden seriewed strijden, georganiseerd door M. E. V. O., heeft Alcmaria V wel een zeer mooi re sultaat behaald doordat zij beslag wist te leggen op den eersten prijs. In een goed gespeelden wedstrijd wisten onze jongens hun eersten wedstrijd tegen M. E. V. O. met 21 te winnen. Het begin was wel wat vreemd voor hen, omdat het veld nogal klein is en doordat we nog verrast werden door eenige regenbuien, werd het er niet beter op. Maar ondanks dat alles kwamen beide partyen er beter „in". Tenslotte won ons elftal met 21 en verdiend. 's Middags moest er tegen Oudorp I ge speeld worden om den eersten prijs, be staande uit een prachtigen beker. Inmiddels was het met zacht regenen opgehouden, maar met stralen viel het uit de lucht. Maar ondanks alles hebben we een goede party voetbal gezien met als uitslag 6—3 in het voordeel van Alcmaria V. Nadat de stryd tot 33 gelyk opging, maakte de rechtsbuiten een pracht doel punt. Vanaf de zylyn verdween de bal in den bovenhoek. De keeper werd er totaal door verrast. Er moest toen nog 10 minuten gespeeld worden, dus werd er een „schepje" opge gooid en met succes! Het einde kwam met 63. Aanvoerder Geerlings en je mannen, nogmaals van harte hoor! Des avonds om 8.30 kon „Dolf' den beker in ontvangst nemen met een toepasselijk woord van den voorzitter van M. E. V. O. Ook Geerlings sprak nog een woord van dank tot de aanwezigen. Hierna werd nog gezellig nagepraat over den verloopen Zondag. Het aws jammer, dat het weer niet mee werkte. Het was jammer, dat het weer niet mee- dag en dat is hoofdzaak. Een dankwoord aan het M. E. V. O.-bestuur en de leden mag niet achterwege blijven. V i s s c h e n. VISCHWEDSTRIJD TE OUDKARSPEL. De uitslag van de gehouden vischwed- strijd op het Waardje in schuitjes gehouden was als volgt: le pr. A. Visser voor de groot ste baars 23)4, 2de pr. J. Bruin idem 21J4. le prijs voor de grootste hoeveelheid maat- baars, K. Koster met 10 st., 2de pr. idem F. Polman met 5 st. le pr. grootste aantal baar D. K. Plak- man met 10 st., 2de pr. idem, St. de Rijke met met 9 st. De wedstrijd had als steeds een geani meerd verloop. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. De kapitale boerderij van den heer G. Veldman te Suameer bij Heerenveen is gistermorgen, vermoedelijk tengevolge van hooibroei, in vlammen opgegaan. Zestig wagens hooi werden door het vuur verteerd. De inboedel kon gedeeltelijk behouden worden. De schade wordt door verzekering gedekt. VERZET TEGEN DE POLITIE. In het stempellokaal. Hedenochtend werd de assistentie der politie ingeroepen in een stempellokaal op het Kortenbosch te Den Haag, waar een man het den ambtenaren erg lastig maakte en zich niet op vordering van deze wilde ver wijderen. Toen de man door een agent van politie naar buiten werd gebracht, kreeg hij hulp van een broer, die den politieman op den rug sprong, zoodat de agent ter zelf verdediging genoodzaakt was den sabel te trekken. Hierbij werd de broer aan het hoofd verwond. Beide mannen werden overgebracht naar het politiebureau aan de Prinsestraat en vervolgens naar het hoofdbureau. Tegen den eersten is procts-verbaal wegens huis vredebreuk en verzet en tegen den tweeden alleen ter zake van verzet opgemaakt. Te Kimswerd (Friesland) is de bejaarde landbouwer W. Tuinenga in de gracht bij zijn boerderij verdronken. Gistermorgen heeft men het lijk opgehaald. TWEEHONDERD man op DE vlucht. Een rumoerige bespreking van den toe stand in Spanje heeft gisteravond te Am sterdam om tien uur in de van Woustraat aanleiding gegeven tot eenig geharrewar tusschen politieke tegenstanders. Er ont stond een volksoploop, als gevolg waarvan een politie-agent, vergezeld van zijn hond, zich genoodzaakt zag de menigte tot door- loopen te manen. Toen hieraan geen gevolg werd gegeven, liet hij den riem, waaraan hy den hond vast had, eenigszins vieren. Het dier greep daarop een der omstanders beet. Dit was voor de menigte aanleiding om zich schielijk uit de voeten te maken. De rust was toen dra weergekeerd. Gistermiddag vier uur hebben de protes- tantsche jongerengroepen in protestantsch Scheveningen in tegenwoordigheid van vele belangstellenden een krans gelegd aan den voet van het gedenkteeken voor wijlen ko ningin Emma in het Rosarium. Nadat het vaandel der groep zich vóór het monument had opgesteld, zongen de aanwe zigen Psalm 68 10, gevolgd door een korte toespraak van den voorzitter, den heer G. Nieuwenhuijsen, die daarna, mede namens eenige andere afdeelingen, den krans bij het monument legde. De onder-afdeeling „Prinses Juliana", onder leiding van mevr. T. Massaarvan Driel, zong vervolgens „Blyf bij ons Heer". Tot slot hieven de aanwezigen op de wijze van het Wilhelmus een door den heer Nieuwenhuijsen gedacht gelegenheidsgezang aan. Des avonds werd in „Thabor" aan de van Boetzelaer-laan een bijeenkomst gehou den waarin de heer Nieuwenhuisen een toe spraak hield, gevolgd door de opvoering van een historisch leekenspel PARTICULIERE AUTOBUSSEN. Waarom geen inbeslagname, als zij de voorschriften van B. en W. overtreden? Het Tweede Kamerlid Donker heeft de volgende vragen gericht tot den minister van justitie: 1. Heeft de minister kennis genomen van het onder dagteekening van 28 Juli 1936 door B. en W. van Rotterdam op vra gen van het raadslid mr. F. A. Nelemans ge geven antwoord, uit welk antwoord blijkt, dat de ambtenaar van het openbaar minis terie bij het kantongericht te Rotterdam aan de politie opdjacht heeft gegeven niet tot inbeslagneming over te gaan van de particuliere autobussen die sedert 1 Juli 1936 stelselmatig overtreden het bepaalde in het besluit van B. en W. ter uitvoering van Art. 136bis van de verordening op de straatpolitie tot aanwijzing van vaste stop plaatsen, doch slechts proces-verbaal van de overtredingen op te maken. 2. Is de minister niet met steller dezer vragen van oordeel, dat het de taak der overheid en mitsdien ook van het openbaar ministerie is om met allen ten dienste staande middelen stipte naleving te bevor deren van de door het wettig gezag getrof fen regelingen en zulks temeer in een geval als het onderhavige. I Waar het overtreden van deze door het wettig gezag getroffen maatregelen stelsel matig en doorloopend geschiedt en zelfs tevoren aangekondigd is? 3. Is de minister bereid te onderzoeken, welke overwegingen den ambtenaar van het openbare ministerie by het kantonge recht te Rotterdam tot bovenomschreven opdracht hebben geleid en mede te deelen, wat daarover zyn oordeel is? RUZIE ONDER KAMPEERDERS. Zondagavond ontstond op het kampeer terrein te Zandvoort een twist tusschen den tenthouder D. K. en den kamperder K. R. Op het laatst liep de woordenwisseling zoo hoog, dat K. handtastelijk werd en R. ach tervolgde. Deze laatste vluchtte in de tent van een zekere H. H., waar K. twee ruiten insloeg en R. met een messteek onder het schouderblad verwondde. Begrijpelijkerwijze ontstond er een groote verwarring, doch verschillende personen trachtten R. van K. te bevrijden. Dit geluk te pas even later. R. werd in een tent ver bonden en bleek er nog tamelijk goed te zyn afgekomen. Politie en marechaussee stelden na telefonische kennisgeving van het gebeurde een onderzoek in. AAN DE GEVOLGEN BEZWEKEN. Het anderhalfjarig dochtertje van den heer P. aan de Meytenstraat te Amsterdam trok Vrijdagmiddag in een onbewaakt oogenbilk een potje met geest van zout van de aanrecht. Het kind kreeg de vloeistof in het gezicht en werd ernstig gewond. In het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde is het meisje gisteravond overleden. VAN ZIJN FIETS GEWAAID. Gistermiddag is op den Bovenkerkerweg te Nieuwer-Amstel de 65-jarige C. de Vries uit Aalsmeer tengevolge van een windvlaag met zijn rijwiel komen te vallen. De man kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat hij zijn linker onder- en bovenbeen brak. Per auto is hij naar zijn woning vervoerd. VECHTPARTIJ TUSSCHEN DRONKEN FIETSGANGERS. Zondag werd in de buurtschap Vasse on der Tubbergen Stoppel-Zondag gevierd, 's Avonds tegen ongeveer half negen zijn een achttal jongelui van 20 tot 22 jaar, toen zij huiswaarts keerden, met elkaar slaags ge raakt. Ze verkeerden allen onder de invloed van sterke drank. Vier hunner werden met messen en zichten flink toegetakeld, waarbij de 21-jarige E. met een scherp voorwerp zoodanig in zijn rug werd gestoken, dat zijn longen ernstig gevaar lopen. Enkele andere jongelieden liepen verschil lende snywonden op. De plaatselijke dokto ren hebben de eerste hulp verleend. Alle acht personen zijn ter ontnuchtering inge sloten. De toestand van E. was zeer ernstig. INBRAAK. Tijdens een korte afwezigheid der bewo ners is Zaterdagavond ingebroken bij den gemeente-secretaris van Nieuwer-Amstel, den heer J. van Stekelenburg, woonachtig aan den Amstelveenschen weg aldaar. Al les werd overhoop gehaald, kasten en laden geopend. Ontvreemd is ongeveer 250, als mede eenige gouden sieraden. ROEIBOOT OMGESLAGEN, INZITTENDE VERDRONKEN. Gistermiddag is bij den ingang van de Nieuwe Haven op den IJsel te Deventer een noodlottig ongeluk gebeurd. De 47-jarige gehuwde H. K„ die zich in zyn roeiboot aldaar bevond, kwam in botsing met de uit varende stoomboot „Burgemeester van Marle". De roeiboot sloeg om, waardoor K. te water geraakte en verdronk. DE SMOKKELARIJ VAN SIGARETTEN- PAPIER. Een dienstorder van de Nederland- sche Spoorwegen. In verband met het feit, dat reizigers van internationale treinen zich herhaaldelijk schuldig maken aan frauduleuzen invoer en vervoer van sigarettenpapier uit België, dat dan ergens in den trein wordt verstopt om het later gedurende de reis weer voor den dag te halen als het gevaar geweken is, heeft de directie der Nederlandsche Spoor wegen het personeel opgedragen op alle ruimten, welke als bewaarplaats kunnen dienen, zooveel mogelijk het oog te houden en de aanwezige douane-ambtenaren tijdig te waarschuwen, indien het verdachte be wegingen van reizigers opmerkt. EEN OPLICHTER. Hij vroeg voorschot op voorschotten, die niet werden verstrekt. De politie te Amersfoort heeft een zeke ren B„ wonende in de Edisonstraat, ver dacht van oplichting, in arrest gesteld. B. gaf z.g. voorschotten, doch liet zijn slacht offers vooraf een bedrag van 2.50f 12.50 betalen. Daarna moesten de gegadigden weer 12.5050 betalen voor contract- en informatiekosten. Het voorschot bleef ech ter uit, omdat B. „door zijn bankrelaties in Londen in de steek gelaten werd". Hij is opgesloten en zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Vier gewonden. Gisteravond had te Dubbeldam een ern stig auto-ongeluk plaats, waarbij vier perso nen werden gewond. De heer de L. uit Dordrecht reed met vijf familieleden in een huurauto naar den Kop van 't Land, toen hy met de auto van den weg afraakte. De wagen sloeg in volle vaart om en werd ernstig beschadigd. Vier van de zes inzitten den moesten naar het gemeenteziekenhuis te Dordrecht worden overgebracht waar bleek, dat mevr. de L. er het ernstigst aan toe was. De anderen konden, na verbonden te lijn, het ziekenhuis weer verlaten. De auto moest naar Dordrecht worden gesleept. WAAR IS DE NEDERLANDSCHE GEZANT IN SPANJE? Een vraag aan den minister. Het Eerste Kamerlid mr. van Vessem (n.s.b.) heeft de volgende vragen gericht tot den minister van buitenlandsche zaken: 1. Is het bericht juist, volgens hetwelk Harer Majesteits buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister by de Spaansche re geering op 26 Juli j.1. uit Spanje zou zijn vertrokken? 2. Zoo ja, wat is dan de reden van dit vertrek; heeft het geheele personeel van het gezantschap Spanje verlaten en waar be vindt de gezant zich thans? 3. Is de minister niet van meening, dat in de tegenwoordige moeilijke omstandigheden de Nederlanders en de Nederlandsche be langen in Spanje meer dan in gewone om standigheden de hulp en bescherming van den Nederlandschen diplomatieken verte genwoordiger behoeven? De minister van binnenlandsche zaken heeft o.m. aan de colleges van Ged. Staten de volgende circulaire gezonden: Tot dusver kwam het meermalen voor, dat een functionnaris, voordat hij in zijn ambt of betrekking vast werd benoemd, in tijdelijken dienst werd aangesteld of op ar beidsovereenkomst naar burgerlijk recht werd werkzaam gesteld. Deze handelwijze zal ten aanzien van die ambten en betrek kingen, welke zijn aangewezen om door ca- pitulanten te worden vervuld, voor den vervolge uitgesloten moeten worden geacht. Immers de capitulanten zullen dienen over te gaan van den eenen pensioengerechtig den dienst in den anderen. Voor zoover een ambtenarenreglement zich met dezen regel niet verdraagt, zal het dienovereenkomstig moeten worden gewijzigd. Wat nu betreft de thans reeds in tijdelijken dienst benoemden en degenen, die bereids op arbeidsovereen komst werkzaam zijn, zal gehandeld dienen te worden als is voorgeschreven in art. 13, 3de lid van het capitulantenbesluit. Het schijnt wenschelijk, dat in de gemeentelij ke verordeningen, vastgesteld krachtens art. 179 der gemeentewet, een soortgelijke bepaling worde opgenomen. Ook eer. bepa ling, als vervat in het 2de lid van voormeld artikel 13, ware trouwens in deze verorde ningen op te nemen. Aan hen, die tijdelijk in eenige functie worden benoemd of die daarin op arbeidsovereenkomst worden werkzaam gesteld zal dus te kennen moeten worden gegeven, dat zy aan een zoodanige benoeming of aan een dergelijke tewerkstel ling geen aanspraak zullen kunnen ontlee- nen op een vaste aanstelling in een ambt of een betrekking, aangewezen om te worden vervuld door capitulanten. Wij lezen in de N.R.Crt.: Op de terreinen van den Wilgenpias te Schiebroek is Zondagochtend een bijeen komst gehouden uitgaande van de Commu nistische Party, afd. Rotterdam. De commu nisten werkten Zaterdagavond laat nog aan de voorbereidselen. Omstreeks half twee in den nacht van Zaterdag op Zondag verschenen eensklaps een aantal fascisten, vermoedelijk afkomstig uit Hillegersberg en Schiebroek, die in de buurt van den Wilgenpias op straten en plei nen allerlei fascistische leuzen kalkten. De kalkers dachten dat de communisten reeds lang huiswaarts waren gekeerd, doch dit was een misrekening. Er bleken nog eenige communisten aan den arbeid te zijn. Toen zij kennis namen van de leuzen, ont staken zij in woede en slechts weinige minu ten later werd er o het Stationsplein een ware veldslag geleverd. De politie verscheen spoedig. De fascisten vluchtten. Eenigen tijd later, toen de com munisten de fascistische opschriften weder hadden verwijderd, kwamen uit enkele richtingen auto's, waarin fascisten zaten, doch daar de politie aanwezig was werden verdere incidenten voorkomen. Tegen twee N.S.B.-ers is proces-verbaal opgemaakt, daar zij plakmateriaal bij zich droegen, aangezien de Schiebroeksche ver ordening het aanplakken van des nachts 12 uur to des morgens 8 uur verboden ver klaart. Over het gebeurde wordt ook nog een andere lezing verstrekt. Zaterdagavond laat waren vier N.S.B.-ers aan den Molensingel by den Wilgenpias aan het verspreiden van propaganda-lectuur. 109. Het werd een wilde jacht. De mui6 kroop achter tafeltjes om en de professor kroop er onder door. De scherven van bloempotten vlogen in het rond, doch de professor dacht niet aan opgeven. Eindelijk had hij de muis bij zijn staart te pakken, tot groot vermaak van Pietje. 110. Op dit oogenblik gebeurde er iets vreeselijks. Pietje had al zijn knikkers in de kamer laten slingeren, en op enkele daarvan stapte nu zijn vader. Daar had je het al. Floep ging zijn vader tegen den vloer.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7