Nederlandsche zwemsters in Berlijn, t' Frrnhe,m Olympische Kampioenen, Olympische Records. 10.000 M. hardloopen: Kogelstooten (heeren): Speerwerpen (dames): Hoogspringen (heeren): Gewichtheffen (licht gewicht): Gewichtheffen (halfzw. gewicht) Kogelslingeren 100 M. heeren: 100 M. dames: Discuswerpen dames 400 M. horden 800 H. heeren Verspringen heeren Floretschermen équipe De Olympische zeilwedstrijden. Het Olympisch voetbal- tournooi. MET OLYMPISCH HOCKEY-TOURNOOI. Nederland—België 2—2. Frankrijk wint van Zwitserland. (2—1.) Het vrij worsteltournooi. Olympische indrukken. Speerwerpen dames: Kogelstooten heeren: Hoogspringen heeren: 100 H. hardloopen dames Kogelslingeren Discuswerpen dames: Verspringen heerent 100 H. heeren: 100 H. dames: SALMINEN (Finland) 30 min. 15.4 sec. Woellke (Duitschland) 16.20 M. Tilly Fleischer (Duitschland) 45.18 M. Jonhsson (Ver. Staten) 2.03 M. Mohammed Mesbak (Egypte) 342.5 K.G. Louis Hostin (Fr.) 372.5 K.G. Hein (Duitschland) 56.49 M. Jesse Owens (Ver. St.) 10.3 sec. Helen Stephens (V. St) 11.5 sec. Gisela Mauermayer (Duitschl.) 47.63 M. Hardin (V. St.) 52.4 sec. Woodruff (V. St.) 1 m. 52.9 sec. Jesse Owens (V. St.) 8.06 M. Frankrijk. IWard, de Fin Lethinen en de Amerikaan Zamperini eveneens geplaatst werden. - Over het algemeen was er in deze races Van strijd niet veel te bespeuren, hetgeen tonder meer te begrijpen is, omdat zoo als wij boven reeds zeiden uit iedere se rie de vijf best-geplaatsten naar de finale overgaan, die op 7 Augustus gehouden wordt Bob Maas zeilt mast over boord. Kagchelland vierde in de Jollen- klasse. De Ruyter van mr. Carp op de tiende plaats. Gister was het hondenweer^ Harde zuid westenwind en regen. Des morgens liepen er al geruchten over uitstel of zelfs afstel yan de wedstrijden. Eindelijk kwam het be richt: „Een uur uitstel", dat later tot ander half uur gerekt werd. Ongeveer 12 uur werd eindelijk gestart voor de achtmeter-, zesmeter- en starklasse op de Buiten-Foerde, voor de Olympiajollen in de haven. In de groote booten had Neder land pech. De De Ruyter in de zesmeter- klasse kreeg voor de afvaart een scheur in het groote zeil, die al varend steeds grooter werd. Het was Carp daardoor onmogelijk goed aan den wind te liggen, zijn zeil stond slecht en na aanvankelijk een goede plaats te hebben ingenomen, zakte hij steeds meer terug om tenslotte als tiende van de twaalf jachten te eindigen, met slechts Frankrijk en Polen achter zich. Hij startte als een der eersten, maar na het eerste kruisrak lag hij nummer vijf achter Duitschland, Zweden, Noorwegen en Argentinië. In het volgende rak met ruimen wind, kon de Ruyter weer een plaats winnen, in het daaropvolgende kruisrak kon de Nederlandsche boot zelfs als derde eindigen. Helaas scheurde toen het zeil meer en meer, het stond er als een zak bü en natuurlijk zakte het jacht toen steeds meer af. De Duitsche boot had intusschen mooi de leiding genomen, met de Zweedsche boot als tweede, die echter al spoedig zijn stif- faker verspeelde waardoor nr. 3, Noorwe gen, inliep, hetwelk op zijn beurt door Fin land en Engeland bedreigd werd. In het tweede kruisrak liep Zweden Duitschland voorbij en hoewel de Zweedsche boot even voor de eindstreep nogmaals door de Duit- scher gepasseerd werd ging deze laatste met den Noor mee, inplaats van deze van den Zweed af te houden, zoodat het eindresul taat werd: Zweden, Duitschland, Engeland, Finland, Noorwegen, Argentinië, Ver. Sta ten, Zwitserland, Italië, Nederland, Frank rijk en Polen. Een protest van Zweden te gen Noorwegen is nog niet uitgemaakt. In de starklasse had Bob Maas, die goed gestart was, het ongeluk even daarna zijn mast te breken, waardoor hij natuurlijk uit geschakeld was. Duitschland en Zweden liepen nu spoedig ver uit en werden met grooten voorsprong respectievelijk eerste en tweede van de twaalf booten tellende vloot. De Ver. Staten werden derde. Bij de Olympiajollen ging het gelukkig beter. 25 jollen waren aanwezig waarbij alleen Spanje ontbrak. Kagchelland startte als zesde of zevende. Na het eerste kruisrak had zich aan het hoofd een groep gevormd, bestaande uit de Duitsche, Nederlandsche, Engelsche, Chileensche en Finsche zeilers. Later werd Chili derde. In het laatste kruisrak gelukte het de Engelschman Scott de leiders, die wel wat al te veel op elkaar letten, te passeeren, en als eerste over de eindstreep te gaan. Toen kreeg de Chileen een gelukkig vlaagje, dat hem weer op de derde plaats bracht. Zoo werd de uitslag Engeland, Duitschland, Chili, Nederland, enz., een resultaat waarmee Kagchelland ze ker mogen gelukwenschee 'vant zyn weer was het niet. Het bleef hard waaien en her- haaldelijk veegden buien over het water, die behalve wind ook veel regen brachten. Zweden werd bü de Olympiajollen zesde en had een bijzonder goed algemeen resul taat: eerste in de achtmeterklasse en in de zesmeter-klasse, tweede bü de starklasse, zesde bü de jollen. De resultaten luiden: Olympiajollen: 1. Engeland (Scott) 1 uur 30 min. 43 sec., 25 p.; 2. Duitschland (Krog- mann) 1 uur 31 min., 24 p.; 3. Chili (Wich- mann Harbeck) 1 uur 32 min. 17 sec., 23 p.; 4. Nederland (Kagchelland) 1 uur 32 min. 29 sec., 22 p.; 5. Denemarken (Christen- sen) 1 uur 34 min. 16 sec., 21 p.; 6. Zweden (Eriksson) 1 uur 34 min. 31 sec., 20 p. Zesmeterklasse: 1. Zweden 1 uur 59 min. 44 sec., 12 p.; 2. Duitschland 2 uur 13 sec 11 p.; 3. Groot-Brittannië 2 uur 30 sec., 10 p.; 4. Finland 2 uur 51 sec., 9 p.; 5. Noorwe gen 2 uur 1 min. 9 sec., 8 p.; 6. Argentinië 2 uur 1 min. 40 sec., 7 p.; 10. Nederland 2 uur 5 min. 54 sec., 3 p. Starklasse: 1. Duitschland 1 uur 57 min. 37 sec., 12 p.; 2. Zweden 1 uur 59 min. 3 sec., 11 p.; 3. Ver. Staten 2 uur 5 min. 31 sec., 10 p.; 4. Gr.-Bittannië 2 uur 6 min. 13 sec., 9 p.; 5. Noorwegen 2 uur 8 min. 29 sec., 8 p.; 6. Portugal 2 uur 9 min. 26 sec., 7 punten. Nederland opgegeven wegens ge broken mast. Jollenklasse: 1. Engeland 1 uur 30 min. 41 sec., 25 p.; 2. Duitschland 1 uur 31 min., 24 p.: 3. Chili 1 uur 32 min. 17 esc., 23 p.; 4. Nederland (Kagchelland) 1 uur 32 min. 29 sec., 22 p.; 5. Denemarken 1 uur 34 min. 16 sec., 21 p. Japan slaat Zweden met 32. In het kader van het Olympische voetbal- tournooi is gisteren de ontmoeting Zweden- Japan gespeeld. Voor de rust speelden de Zweden tegen den sterken wind in, maar niettemin geluk te het hun, hun tegenstanders terug te dringen. De Japanners verdedigden zich echter goed. Zü konden niet verhinderen, dat na 24 minuten de Zweedsche rechtsbin nen Persson zün land de leiding gaf. Daar na werden de aanvallen van Japan veelvul- diger, maar Zweden had geluk, toen zün verdediging een zeker schünend doelpunt van den Japanschen linksbinnen Takesji Kamo nog kon voorkomen. Acht minuten voor de rust doelpuntte Persson opnieuw uit een voorzet van den linksbuiten Hallman. De rust kwam met de stand 20 voor Zwe den. Een groote verrassing was het, dat de Ja panners na de rust de overwinning uit het vuur sleepten. Met den steun van den wind kwamen zü steeds meer opzetten. Reeds vier minuten na de rust doelpuntte de linksbui ten Sjoko Kamo en niet al te langen tijd daarna scoorde de rechtsbinnen de gelük- maker. De Zweden bleven gedurende de rest van den speeltüd overtuigend in de meerderheid. Zü bestormen keer op keer het Japansche doel, doch verder dan eenige hoekschoppen brachten zü het niet. Vüf mi nuten voor het einde, scoorde de Japansche rechtsbuiten Matsoenaga het derde doelpunt van Japan. De Japansche linksbinnen werd gewond en moest op een baar van het veld gedragen worden. Er werd niet meer ge doelpunt, zoodat Japan den wedstrüd won met 32. Het zal thans op 7 Augustus tegen Italië uitkomen. Duitschland overspeelt Luxemburg. In het Poststadion werd de wedstrüd DuitschlandLuxemburg gespeeld. Hier wa ren tienduizend toeschouwers anawezig. In de eerste minuten was Luxemburg wat in de meerderheid, doch het duurde niet lang of Urban wist de score voor Duitsch land te openen. Eerst na een half uur werd deze voor sprong vergroot De Luxemburgsche keeper kon een schot van Homann slechts gedeel- telük verwerken, zoodat Siraets Reiter het leer kon inkoppen. De rust kwam met 20 voor Duitschland. Toen de Duitschers na de hervatting den wind mee hadden, steeg de score sneL Reeds na drie minuten doelpuntte Simets Reiter en in de zesde minuut bracht Gauckel de stand op 40. Na 9 minuten werd het 50 door toedoen van Urban. Intusschen miste de Luxemburgsche voorhoede eenige kan sen. Na een half uur spelen scoorde Simets Reiter opnieuw en in het resteerende kwar tier maakte Duitschland nog twee doelpun ten door Urban en Gauckel, zoodat het een 90-overwinning behaalde. Nederland heeft het op den eersten dag van het olympisch Hockeytornooi tegen Bel gië niet verder dan een gelük spel 22 kunnen brengen, een uitslag waarmede de Belgen dubbel en dwars tevreden waren, getuige ook hun uitbundig gejubel na het eindsignaal. Over het geheel genomen is Nederland meer in den aanval geweest, vooral in de tweede helft, toen de oranjehemden vrüwel voortdurend domineerden en het Belgische doel herhaaldelük in gevaar verkeerde. Maar pech met schieten en schitterend ver dedigen van de befaamde achtertrio van den Merghel, Adelot en Wellens waren de oorzaken, dat verdere doelpunten uitbleven. Vlak voor tüd wist België den gelü kmaker te scoren en in de resteerende minuten hield menige landgenoot zün hart vast, zou Ne derland misschien nog verliezen en dan vol komen onverdiend? Gelukkig is het zoo ver niet gekomen. Frankrijk won met 10 van Zwitserland in een match, welke niet op een bü ronder hoog peil stond. Met rust was de stand nog blank. Eerst enkele minuten voor het einde scoorde de rechtsbuiten Sartorius voor Frankrijk het winnende punt. Door de uit slagen van heden is de stand in groep C. geworden: Frankrijk ,1 1—0 2 België 1 2—2 1 Nederland 1 22 1 Zwitserland 1 01 De wedstrijd. Het gezellige Hockeystadion was met eenige duizenden toeschouwers gevuld, toen precies 6 uur met de ontmoeting Neder landBelgië werd aangevangen. De opstelling der beide elftallen was: Nederland. Doel: J. de Looper Jr. (Hilversum). Achter: de Waal (Amsterdam) en Wester kamp (H.D.M.) Midden: H. de Looper Sr. (Hilversum), van der Haar (H.H.Y.C.) en van Lierop (Hilversum). Voor: Gunning (Bloemendaal), Schnitger (P.W.), van den Berg (Amsterdam), de Roos (Bloemendaal) en Sparenberg (Hil versum). België. Doel: van den Merghel. Achter: Adelot en Wellens. Midden: Leplat, Rensburg en Putz. Voor: van der Branden, Delaval, Portiel- je, Delheid en van der Putte. De leiding berustte bü de heeren Rein- berg (Duitschland) en Furgeot (Frankrük). Aanvankelük waren de Oranjehemden meer in den aanval en Ernst van den Berg c.s. trachtte eenige malen door te breken Doch tot gevaarlüke situaties voor het Bel gische doel kwam het noorhands niet. Na ongeveer 10 minuten namen de Belgen den aanval over. Energiek zetten zü enkele attaques op en toen op eenigszins eigenaar dige wüze midvoor Portielje den bal in vrüe positie was het niet buitenspel? voor de stick kreeg, scoorde deze met een hoog onhoudbaar schot 01. Verwoed vielen de Oranjehemden toen aan. Zü kregen een strafcorner toegewezen, die door Sparenberg genomen, door Schnit ger ingezet werd. Een der Belgen deed den bal van richting veranderen, zoodat keeper van den Merghel tevergeefs poogde het witte ding uit zün doel te houden 1—1. De aanvallen onzer landgenooten waren beter van opzet en na ruim 20 minuten spe len had een schot van Schnitger succes Aan de beide züden werden nog energieke pogingen ondernomen om de score te ver anderen, doch dit mocht niet gelukken, zoo- dat de rust met een 21 voorsprong voor Nederland inging. De tweede helft Na slechts vüf minuten rust werd het spel hervat. Westerkamp geraakte even gebles seerd bü een aanval der Belgen, doch kon onmiddellük weer meespelen, gelukkig maar, want invallers worden niet toege staan. Holland was direct sterk in den aanval. Enkele corners werden genomen, doch het Belgische doel ontsnapte vaak op het nip pertje aan een doorboring. Er werd in snel tempo gespeeld, maar Nederland bleef be slist sterker. Een prachtig schot van de Roos stopte van den Merghel op keurige wüze. Het overwicht van de Nederlanders was zoo groot, dat de Belgen slechts bü uitzondering voor het Nederlandsche doel kwamen en doelman de Looper kreeg dan ook geen moeilük werk te doen. Op het Belgische doel daarentegen wer den corners genomen en het mocht een won der heeten, dat het niet doorboord werd. Een pr« chtig staaltje van technisch kun nen gaf van den Berg te beste, toen hü in volle rush een bal van van Lierop kreeg toegespeeld, deze meenam zonder aarzelen en doorgaf aan Schnitger, die intusschen midvoor was gaan spelen, doch diens schot ging rakelings naast. Gelijk. Vijf minuten voor het einde slaagde mid voor Portielje er in uit een doelworsteling gelük te maken, op volkomen onverwachte wüze. In de resteerende minuten ontkwamen beide doelen nog enkele malen op het nip pertje aan een doorboring. Zoo kwam het einde met een gelük spel 2—2. Nabeschouwing. Na afloop spraken wü nog even den se cretaris van den Nederlandschen Hockey- bond, Jhr Quarles van Ufford, die als zün meening te kennen gaf, dat hü werkelük zün hart had vastgehouden, of Nederland nu van België zou gaan verliezen. Het ging niet, aldus de hockey-official, alleen in het eerste gedeelte der tweede helft liep het weer gesmeerd. Een fout is geweest, dat voor de rust meer op de vleugels werd gespeeld, dan had er nog meer kracht van onze voorhoede uit gegaan. Over den scheidsrechter Furgeat was de heer Quarles minder goed te spreken. Hü heeft het spel kapot gemaakt door telkens voor nietige overtredingen te fluiten. Het is ontzaglük moeilük een goed hockey-scheids- rechter te zün. Hü moet medewerken om het spel op te bouwen. Maar deze scheidsrech ter brak in de eerste plaats af. AfghanistanDenemarken 66. In groep II van het Hockey-tournooi is gisteren de wedstrüd AfghanistanDene marken gespeeld, die met den merkwaardi- gen uitslag 6—6 eindigde. Reeds spoedig komen de Denen met 3—1 voor waarna Afghanistan den stand op 3—3 ^ee. brengen. Opnieuw nam Denemarken e leiding, doch met de rust was de stand 5—4 ten gunste van Afghanistan. Na de hervatting haalde Denemarken oo het maakte gelijk en kwam een doelpunt voor, doch een tiental minuten voor het ein de scoorden de Afghanen opnieuw, zoodat het einde met gelijk spel (6—6) kwam. Vroolijke intocht langs de Vla Trlumphalls. Berlün, 4 Aug. Met den gebruikelü- ken trein van 16.26 uur is Dinsdagmiddag aan het station Friedrichstrasse weer een groote groep Nederlandsche deelnemers aan de Olympische spelen te Berlün aangeko men. Deze groep bestond geheel uit beoefe naars van de verschillende watersporten, want verwacht werden de zwemsters, de nog ontbrekende zwemmers, de polospelers en de roeiers. Onder de wachtenden op het perron, die de Nederlanders welkom wilden heeten, be vond zich de echtgenoote van onzen gezant te Berlijn, gravin van Limburg Stierum, die vergezeld was door den gezantschapssecre taris mr. E. Star Busmann en speciaal naar het station was gekomen om persoonlijk kennis te maken met de meisjes, die niet VrÜdag j.1. ter Nederlandsche legatie gehou den receptie hadden kunnen deelnemen. Dit hartelüke gebaar van mevr. van Limburg Stirum werd zoowel door deelnemers als of ficials op hoogen prüs gesteld. Voorts waren aanwezig namens het N.O.C. onze Olympische attaché te Berlün, de heer van Randag en natuurlük Ma Braun, met de reeds sedert verleden week hier trainende Rie Mastenbroek, Piet Stam en Haasmann. Verder zagen we den heer Kellenbach van den Ned. Zwembond en dr. Meurer, den oud ste coach van onze roeiers, die reeds eerder per auto in Berlün was aangekomen en nu op de overige leden van zün ploeg wachtte. Onder luid gejuich reed de trein het sta tion binnen. Onze jongens en meisjes, reeds op eenigen afstand kenbaar aan de blauwe jasjes, hingen wuivend en roepend uit de coupéraampjes en opnieuw was het een drukte van belang toen allen uitstapten, door elkaar riepen en handen drukten. De zwemsters hadden gereisd onder lei ding van mevr. van Wuykhuizen en mevr. de Dood, terwyl met de zwemmers Mooi, Scheffer en Metman en met de polospelers waren meegekomen de chef d'équipe Jan de Vries en de verzorger Frans Kuiper. De roeiers waren vergezeld door de beide coaches de heeren dr. Marres en Jongejan. Mevr. van Limburg Stirum maakte ken nis met de verschillende officials en liet ook verschillende deelnemers aan zich voor stellen, waaronder in de eerste plaata ver schillende zwemsters en daarbü natuurlük Willy den Ouden. De beide juist gearriveerde verzorgsters van onze zwemmeisjes hadden natuurlük honderd uit te vragen aan hun reeds hier verblüvende collega mevr. Braun en de meisjes bestormden Rie Mastenbroek met vragen, terwül Piet Stam en Haasmann de overige jongens inlichtingen over de heer lijkheden van het Olympische dorp gaf. Voor het station verdeelden de pas gear- riveerden zich in twee groepen. De roeiers vertrokken per autobus naar Koepenick, waar zü in een groot, modern schoolgebouw zün ondergebracht en op betrekkelük kor ten afstand van de roeibaan te Gruenau zit ten, terwül zwemsters en zwemmers geza- menlük plaats namen in een der groote rüksweerbussen, die de meisjes zou afzetten bü het Frauenheim en daarna de zwemmers en polospelers naar het Olympische dorp zou brengen. De belangstelling van het publiek voor het station concentreerde zich voomamelük op de meisjes, want haar faam gaat „die Hollandische Schwimmerinnen" reeds voor af. Uit het publiek wezen velen elkaar Wil ly den Ouden aan of beten zich haar aan wezen, en voordat zü in de autobus stapte had Willy dan ook reeds verscheidene malen haar handteekening moeten zetten. In de autobus ging het vroolük toe en nog terwül voor het station gewacht werd op de bagage klonk het eene bed na het andere en „Wü zün niet bang" werd afge wisseld door de „YeU" van onze Hollan- ders: »H - O- L- L- A- N- D Holland spreekt een woordje mee, Je Maintiendrai, Je Maintiendrai, Je Maintiendrai". Staande op de banken met de hoofden boven het geopende dak uit en een half do- zün popospelers en zwemmers boven op de kap ging het langs de Friedrichstrasse Unter den Linden en onder de Brandenburger Tor door langs de breede „Via Triumpha- lis zooals de in elkaar verlengde liggende groote verkeersstraten genoemd worden rechtstreeks uit de binnenstad naar Olympisch stadion r\i die U" ae binnenstad naar het Olympisch stadion leiden. Overal herkende men de Hollandsche zwemsters, overal werd gewuifd en gegroet en het werd een vroo- lye intocht in de stad, waar vandaan zeker onze zwemsters toch wel een of meer gou den medailles hopen mee terug te brengen Voor het hek van het Frauenheim stapten ma#r aUeen de mochten het hek passeeren, waar alle mannen Z! buiten gehouden worden Onmiddellük liep men 'tegen eenige Am, rikaansche zwemsters op, die belanjstebend en bijna eerbiedig vroeaen- a Dutsch swimmers?" De jongens verHr" zich ten afscheid aan dan l frdron«en het hek en h^venTen - voor aan, dat een luid gelach bif^n geloei uitlokte en in het büzonder bdHbuÏÏS" Olympisch dorp bracht terwhl w het Morgen begint voor allen h» i stige voorbereiding voor dë f te ern' strijden. Tegen 10 uur wordf®" wed* geblazen in het zwemstadi ver*amelen zwemsters en zwemm^ ZUlIen aUe gezamenlüke trainers hun leidin« der voorzetten om ons w laten maken *en *oed ««uur ie In het Frauenheim. dorP kaü do8oëdnnge°nUWwïdtet 01ympi,che het Frauenheim toegëia,^ een man tot Olympische dorp echter Ü1 het op den regel mogeliik uitzondering speciale vergunning nog wel eens «en r toegelaten, die zich dan natuurlük wetende welk voorrecht hem ten deel ia gevallen toch nog altüd half een indringer voeh en zich beschroomd laat rondleiden door de vriendelüke dames, die met de leiding van het huishouden zün belast In het groote nieuwe gebouw achter de sportvelden, dat bestemd is om na de apelen een school'voor sportleeraren met internaat te worden. In den rechtervleugel zitten alle Duitsche deelneemsters büeen, in den linkervleugel ia de groote eetzaal, waar elk land zün eigen tafel heeft De Nederlandsche tafel, die in een der hoeken «taat, biedt echter, nu alle zwemsters eveneens gearriveerd zijn, geen plaats meer voor allen tegelük, zoodat onze meisjes nu voortaan in twee ploegen de maaltijden moeten gebruiken. In de ruime hal is een informatiebureau ingericht en hierbü bevindt zich een ont vangzaal, waar de meisjea bezoek, eventueel ook van mannelüke relaties, mogen ontvan gen. Breede trappen leiden naar de lange gan gen, waar naast elkaar de frissche, ruime kamers zün gelegen, die plaats bieden aan twee personen. In elke gang ia slechts een waach- en douchelokaal, die echter 36 waachbakken en 12 douchet bevatten. De Nederlandsche meisjes, zwemsters, athleten en ook onze schermsters, zitten al len bü elkaar in het achterste gedeelte van d^ eerste etage. De uitslagen van het vrij worstel-toumaoi, dat eerst hedenochtend eindigde, luiden als volgt: Bantamgewicht: 1. (Olympisch kampioen) Zombori (Hongarije) met 4 strafpuntaa; 2. Flood (Ver. Staten) 5 strafp.; 3. Ertert (Dutschland) 5 strafp. Vedergewicht: 1. (Olympisch kampioen) Pihlajamaeki (Finland) met 1 strafpunt; 1. Millard (Ver. Staten) 2 strafp.; 3. Joenaaon (Zweden) S strafp. Lichtgewicht: 1. (Olympisch kampioen) Karpati (Hongarije) met I straf punten; L Ehrl (Duitschland) 4 strafp.; 2. Pihlaja maeki (Finland) 7 strafp. Weltergewicht: 1. (Olympisch kampioen) Lewis (Ver. Staten) met 3 straf punten; t Andersson (Zweden) 4 strafp.; 2. Schlehnar (Canada) 6 strafp. Midden gewicht: 1. (Olympisch kampioen) Poilve (Frankrijk) met 2 strafpunten; 1 Voliva (Ver. Staten) T strafp.; 2. Klrerd (Turkije) 6 strafp. (reeds eerder afgeval len). Halfzwaargewicht: 1. (Olympisch kam pioen) Fridell (Zweden) met 2 s'rafpunten; 2. Neo (Estland) S strafp.; 2. Siebert (Duitschland) 8 strafp. Zwaargewicht: L (Olympisch kampioen) Paluaaala (Estland) met 2 «trefpunten; 1 Klapuch (Tsjecho-Slowaküe) 4 strafp.; 3. Nystroem (Finland) 8 strafp. De uitslag van het landen klasaamint luidt: 1. Vereenigde Staten, 9 punten; I. Hon garije, 6 punten; 3. Zweden, 8 punten; 4. Estland, 8 punten; 8. Finland, 8 punten; 6. Duitschland, 4 punten. (Van een specialen verslaggever.) Berlün, 4 Aug. In deze dagelykscha vluchtig neergetikte causerie is voorwaar geen isegrim of de een of anders nurks aan het woord. Integendeel vriendelijk is myn gemoed en ik lach bovendien graag mis schien af en toe een beetje al teveel „op zün Gromngsch", maar goed ik lach dan toch maar. Het is gezond en kost bovendien niks. Maar ik ben ook een enthousiast sportbeoe fenaar niet enkel in een makkelijken stoel, maar nog veel meer op het groene veld, dat my hulde zü den ietwat aani- kenden de Genealet, die dezen schoonen re gel uit den gazenveder vloeien liet heel wat beter ligt dan het groene laken. En juist omdat my de sport zoo na aan het hart ligt, daarom betreur ik tenzeerate het besluit der heeren, die het weten moeten, maar het müns bescheiden inziens helaas niet weten, oud 43.69 M., nieuw 45.18 M. t n. v. Tilly Fleischer, Duitschl oud 16.005 M., nieuw 16.20 M« L n. v, Woellke, Duitschland. oud 1.98 M., nieuw 2.03 M, 1 n. v. Johnsson, Ver. Staten. oud 11.8 sec., nieuw 11.4 sec. t.n.v, Stephens, Ver. Staten, oud 55.74 M., nieuw 56.49 M. t.n.v. Hein, Duitschland. oud 40.56 M., nieuw 47.63 M. t. n. v, Gisela Mauermayer (Duitschland). oud 7.73 M., nieuw 8.06 M- t. n. v. Jesse Owens (V. St.) oud 10.4 sec., nieuw 10.3 sec. t. n. v. Jesse Owens (Ver. St.) oud 11.8 sec., nieuw 11-6 sec. t n. v. Helen Stephens (Ver- St.)

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6