Agenda a^.v-ss £H s=ss-:; Een avontuur te Palma. De toestand in Abessinie. De toestand in Griekenland Vreemdelingen op de Kaasmarkt. lU» Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 91 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Aug. eiken 'dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 10—5 en 7—9 uur; 's Zondags van 10 tot 9 uur. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het leven is niet zoo kwaad (hum.); hoofd rollen Lou Bandy en Fientje de la Mar. Toegang*voor alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half «.hoofdnummer Jonge Harten (rom.); hoofdrollen Rini Otte en Lissy Dernburg. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende Voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Zij trouwde haar baas (rom.); hoofdrollen Claudette Colbert en Melvyn Douglas. Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Vroolijke vagebonden (hum.),; hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Eiken middag matinee, aanvang 2.30 uur. De Italiaansche regeering zal alle prac- tische voorstellen welke door Parijs zijn ge daan, aan een welwillend onderzoek onder- werpen. Met zijn toestemming bevordert Italië tevens, dat de tegenover Spanje in acht te nemen neutraliteit absoluut en universeel Is. Hiermede komt het tegemoet aan de ver wachtingen van al die groote nationale stroomingen der volken en van de regee ringen, die bij het streven naar een feite lijken vrede het concrete probleem der fei ten en middelen zien en die zich niet door de ficties en stilzwijgende politieke voorbe houden van deze of gene regeering, of door deze of gene partij laten misleiden en daar mede de soliede basis voor een dergelijke vrede vernietigen. Italië wil, dat de neutraliteit in haar draagwijdte en middelen nauwkeurig wordt bepaald. Het Italiaansche antwoord eiacht een nauwkeurige interpretatie der beteeke- nis van de betoogingen, welke in eenige landen ten gunste van een der Spaansche partijen zijn gehouden en welke volgens de algemeene opvatting slechts behooren tot de handelingen, welke in tegenstelling zijn met de door de Fransche regeering geëischte neutraliteit. In dit verband bespreekt het blad de geld inzameling in Sovjet Rusland, de recrutee ring van vrijwilligers in Frankrijk en de verklaringen van officieuse dagbladen en •personen, waarbij men zijn houding tracht te rechtvaardigen door gebruik te maken van anti-fascistische leuzen. Deze leuzen, welke niet onverantwoordelijke bladen en politici van eenige landen thans tegenover Duitschland en Italië doen hooren, baant den weg voor een nieuw conflict in Europa in plaats van de neutraliteit tegenover Spanje te verzekeren. Deze leuzen hebben inder daad ten doel de geesten der eene natie te gen de andere in het harnas te jagen. Zij scheppen de duidelijke voorwaarden voor een politieken aanval op Italië en Duitsch land. Een dergelijke agitatie zal de landen in kampen veredeelen en op de basis der politieke opvattingen leiden tot een blok vorming. Een dergelijke blokvorming zou nog gevaarlijker zijn dan de reeds bestaan de militaire blokvorming. Stappen van Engelsche diplomaten. De Engelsche diplomatieke vertegen woordigers in Rome en Lissabon hebben heden stappen gedaan ter ondersteuning van het Fransche streven naar niet-inmen- ging in de Spaansche zaken. Naar te Lon den verluidt zou nog geen antwoord zijn ontvangen van de russische regeering. Tot dusverre schijnt men echter hier geen voor nemens te koesteren in Moskou eveneens stappen te doen tot steun van het Fransche initiatief. Van Franschen kant verwacht men geen moeilijkheden van den kant van Moskou. Instemming van andere naties. De Fransche regeering heeft thans van Engeland, Duitschland, Italië, Sovjet-Rus land, België, Tsjecho Slowakije en Neder land bericht ontvangen, dat men instemt met het denkbeeld van non-interventie in Span je. Men wacht thans nog op het antwoord van Portugal. In Fransche diplomatieke kringen wordt thans gewerkt aan de opstel ling van een tekst, volgens welke de over eenkomst zal worden gesloten. Hierbij zul- ,m,g Van wapens' oor- logsmateneel of luchtvaart-materieel aan f Marokko en ander gebied onder Spaansche souvereiniteit worden ver boden. De passagiers van de Oldenbar- nevelt maken een bombardement mee. De Jóhan van Oldenbarnevelt van de Stoomv. Mij. „Nederland" is gistermiddag te Amsterdam teruggekeerd. De reis heeft in Palma, een toeristenhaven op de Zuid kust van Mallorca, die op den terugreis wordt aangedaan voor de passagiers een „Spaansch avontuur" opgeleverd. Op 31 Juli, 's morgens om zeven uur, was het schip de baai van Palma binnen- geloopen om enkele toeristen aan boord te nemen. Aanvankelijk zoo vertelde een der opvarenden, de heer G. Leenheer leek alles tamelijk rustig. We waren op veiligen afstand voor anker gegaan. Natuurlijk wis ten we aan boord, dat het in Spanje een heksenketel is, maar we hadden niet ge dacht, dat we er nog van zoo dichtbij ken nis mee zouden maken. Voor alle zekerheid was order gegeven, dat niemand van boord mocht en dat was maar goed ook. Tegen half elf verschenen twee bombardementvliegtuigen boven de stad. De hel was losgebroken. Langer dan twintig minuten hebben zij de hoofdge bouwen van de stad, een prachtige kathe draal, waar we misschien een paar kilo meter aflagen, gebombardeerd, ook een fabriek en een versterking, achter de kerk gelegen, moesten het ontgelden. We kon den met den kijker de bommen duidelijk zien vallen en uiteenspatten. Op een paar plaatsen brak brand uitmaar de groot ste verrassing zou nog komen: het afweer geschut van de stad begon te werken en de mitrailleurkogels vielen bij ons aan boord, op het vierde klasse voordek en op het sloependek. Daar vonden we er later een rechtop in het dek staan. Niemand merkte er iets van, voor we alweer goed en wel vertrokken waren. U begrijpt, dat we daar haast mee maakten. Om 11 uur liepen we de baai uit, waar een Italiaansch oorlogsschip lag, dat met zijn afweergeschut de bombardements vliegtuigen volgde. Als ze te dicht by de haven waren gekomer.we hebben nog een officier van het Italiaansche schip aan boord gehad om den kapitein de noodige inlichtingen te geven. Ook eenige vluchte lingen zijn aan boord gekomen, o.w. een Engelsche dame, die door een granaat scherf was gewond. Ja, in Palma was het verre van rustig en ik was blij, toen we weer in volle zee waren. De Spaansche agent, die aan boord was gekomen, had erg weinig lust om weer naar Palma te rug te gaan, maar tenslotte zag hij toch de noodzakelijkheid in en is hij maar weer in de sloep gestapt. Verder heeft de reis niets bijzonders opgeleverd en Spaansche oor logsschepen hebben we niet gezien, aldus besloot de heer Leenheer het relaas van zijn kennismaking met de Spaansche revolutie, een kennismaking, die nog goed is afge- loopen. Italiaansche mededeel in zen. Ten aanzien van de berichten in de buiten- landsche pers wordt thans van officieele Italiaansche zijde medegedeeld, dat in het gouvernaat Amhara volledige rust heerscht, alles is veilig en de bevolking werkt spontaan samen met de Italianen. lederen dag brengen enkele Italiaansche motorrij ders zonder incidenten de post naar Gondar en Debra Tabor. Gouverneur-generaal Biroli heeft zonder escorte een tocht door zijn gebied gemaakt zonder lastig te zijn gevallen. In verschillende streken aanvaardt de bevolking bankbiljetten van de Italiaan sche bank als betaalmiddel, terwijl zy vroe ger steeds weigerden papieren geld van de bank van Ethiopië te aanvaarden. Ook de Koptische geestelijkheid werkt samen met de Italiaansche regeering, Aboena Abraham, de bisschop van westelijk Abessinië heeft doen weten, dat hij na den regentijd een bezoek zal brengen aan Addis Abeba. De markten van Debra Marcos en Debra Tabor worden weer meer dan ooit door de bevol king bezocht. De vorming van een inboorlingen- leger. Ten aanzien van het in de Times gepubli ceerde bericht over aanwerving van Abes- sinische inboorlingen door de Italiaansche autoriteiten, doet men in welingelichte kringen opmerken, dat Italië, zooals dit reeds tevoren verzekerd is, bedoelingen heeft tegen niemand en dat, wanneer aan wervingen plaats gevonden hebben, het moet gaan om enkele afdeelingen, die noodig zijn voor politie-operaties in verband met de organisatie van het gebied. De onderwerping van Ras Seyoem. Uit Addis Abeba wordt vernomen, dat Ras Seyoem zijn onderwerping voor maar schalk Graziani heeft herhaald. Ras Seyoem had zich twee maanden geleden reeds on derworpen. Graziani heeft bij deze gelegen heid, na een veertigtal Abessinische hoof den, die zich eveneens onderwierpen, de hand te hebben gedrukt, een verklaring af gelegd, waarin hij o.m. zeide, dat bij de laatste gebeurtenissen de opstandelingen, die onder Averra Consa tot voor de poorten van Addis Abeba gekomen waren, daar staal en vuur hebben ontmoet. Voor de laatste maal beloofde Graziani cleme,.tie aan hen, die zich overgaven. Daarna echter zal on verbiddelijk recht worden gedaan. Italiaansche verliezen bij politie diensten. Tijdens politie-operaties in Oost-Afrika hebben sinds 1 Juli j.1. tien officieren, drie onderofficieren en 32 soldaten of zwarthem- den den dood gevonden. Een officier en vier soldaten zijn bezweken aan hun ver wondingen, een officier en 44 zwarthemden worden vermist, vier officieren, acht on der-officieren, 99 soldaten en 27 zwarthem den zijn aan ziekte gestorven. Bovendien hebben 73 werklieden door ziekten en onge- valen den dood gevonden. De situatie lang den spoorweg. Generaal Gallina, de commandant van de colonne, welke belast was met de zuive ring van de spoorlijn naar Djibouti van roovers en saboteurs, is in de hoofdstad te ruggekeerd. Hy verklaarde dat de alge meene situatie in het spoorweggebied be vredigend is. De spoorlijn wordt door de Italiaansche troepen beheerscht. Het ver keer vindt zonder incidenten plaats, en van den spoorweg wordt een steeds grooter ge bruikt gemaakt. Daarom zyn de sneltreinen weer ingevoerd. De gouverneur van Erythrea Guzzoni verklaarde het volgende aan den correspon dent van Stefani: De toestand in mijn ge bied en vooral in de nieuwe uitgestrekte gebieden van het vroegere keizerrijk is volkomen rustig en er wordt hard gewerkt om den aanleg van wegen, de inrichting van het bestuur en de economische verhef fing van het land te bespoedigen. De be volking houdt zich rustig bezig met de landbouw en werkt vreedzaam met de autoriteiten samen. De gouverneur voegde hieraan toe, dat hy zich o.a. wil bekomme ren om het land van de ongelukkige dank bare bevolking, welke gedurende 40 jaren systematisch in bloedige razzia's is onder worpen, waardoor het land is verarmd en ontvolkt. Minister-president Metaxas heeft heden de buitenlandache pers ontvangen. Hij her nieuwde de verklaring van de boodschap van het kabinet van Woensdag en zeide ver der, dat de genomen maatregelen een mini mum beteekenen voor de verdediging van het regiem. Ten aanzien van de buitenland- sche politiek zeide hy, dat deze onveran derd blijft. In antwoord op de vraag of het juist was, dat troepen aan land waren gezet op de Lemmos-eilander, zeide Metaxas, dat hier geen troepen aan land waren gezet, doch dat Griekenland hiertoe wel gerech tigd was, zooals ook de Turken hebben toe gegeven. Griekenland zal zeker van dit recht gebruik maken, als het dit noodig oordeelt. De dictatuur een verrassing. Naar wordt vernomen, heeft de nieuwe dictatuur van Metaxas de politieke kringen verrast. Men kan nog niet voorzien, welke houding de partijen zullen aannemen, doch men vermoedt, dat naast de communisten de extremistische partijen van minder be lang en de liberalen van Sofoelis Staanmen verklaart, dat Metaxas voor het afkondigen van de dictatuur, een overeenkomst heeft gesloten met de militaire leiders, wien hij heeft beloofd, dat geen wijziging zou worden gebracht in het huidige officierscorps. Alle communistische kamerleden zijn gear resteerd, behalve de leider van de party, Sklavenasa, die in Zwitserland vertoeft, ook anderen, die met de communisten samen gingen zijn gearresteerd, zooals het liberale kamerlid Kazos en professor Valos. De algemeene staking verloopt kalm, dank zij de maatregelen van de regeering. Alle verbindingen met het buitenland zijn ver broken. Naar verluidt, heeft de vroegere minister van oorlog, Papagos, thans chef van den generalen staf een belangrijk rol gespeeld in dezen staatsgreep. Het leger bevindt zich nog steeds in alarmtoestand, gedurende den nacht patrouilleeren cavalerie en gendarmen door de straten, de openbare gebouwen en strategische punten zijn door militairen bezet. BLOEDIGE ONGEREGELDHEDEN OP MADEIRA. De verhooging van de boter- en melk prijzen op Madeira heeft aanleiding gege ven tot relletjes, waarbij de politie met de wapens tusschenbeide moest komen, met het gevolg dat verscheidene personen ge dood of gewond zijn. Onmiddellijk zijn uit Lissabon twee oor logsschepen naar Funchal vertrokken met vliegtuigen, infanterie en mitrailleurafdee- lingen aan boord. MammU!» en overspannen, ?nrustig Nerveus en slapeloos. Men gebruikt(hier tegen de zenuwstillende en zenuwsterkende Mijnhardt's ZenuwtabletUn Glazen Buisie 75 ot Bjj Apoth. en Drogisten. ONGEREGELDHEDEN OP CORSICA. In het Corsicaanscbe dorp Azzana hebben zich tydens de ter gelegenheid van St. Domi- nicus (4 Augustus) gehouden processie on geregeldheden voorgedaan. Een jongmensch van 21 jaar werd door een revolverschot gedood. Gendarmen, die ter verstrekking arriveer den, hebben 8 personen gearresteerd. JAFANSCH SCHIP GEKENTERD. 27 personen verdronken. Op de rivier Yaloe is bij de stad Toenghoea, niet ver van Moekden, een rivierboot ge kenterd. 27 personen verdronken, 16 worden ver mist. GROOTE KERKBRAND IN HONGARIJE. In Cegled, op ongeveer 60 K.M. ten Zuidoosten van Boedapest is gistermiddag in de beroemde protestantsche kerk brand uitgebroken. Het vuur greep snel om zich heen. De koepel van de kerk stortte in. Tengevolge van den hevigen wind sloeg het vuur ook over naar negen belendende huizen, wier daken afbrandden. NOODWEER TEISTERT N. O. POLEN. Dorpen verwoest. Het district Nieswits; (N. O. Polen) is geteisterd door een ontzettenden storm, welke verwoestingen heeft aangericht in verscheidene dorpen, waar de daken van de huizen werden gerukt en boomen wer den ontworteld. Eenige personen liepen kwetsuren op, te velde staande gewassen werden vernield, terwijl een kerkgebouw schade opliep. Het is niet precies te zeggen hoeveel kaasjes er vanmorgen op de markt waren, maar evenmin hoeveel vreemdelingen er ge weest zyn. Er was van beide een groote aanvoer en hoewel de handelaren en kaasdragers zich voornamelijk over het eerste verheugd heb ben, keken de Alkmaarders allereerst naar de duizenden gasten, die Alkmaar voor he den op hun vacantieprogramma geplaatst hadden. Dat komt omdat de gemeente op de kazen wat toe moet leggen, maar op de vreemde lingen weer wat cadeau krijgt. Er zyn bepaalde zaken, die van dien kor ten maar sterken vreemdelingenstroom ex tra profiteeren, allereerst de lunchrooms en café s en voornamelijk natuurlijk die dicht by de kaasmarkt zyn gelegen. Het décor waarin Alkmaar heden dan kaashandel liet optreden was niet zoo mooi als het wel zyn kon. De achtergrond, ons wondermooie Waaggebouw, was natuurlijk present, maar de mooie blauwe zondoor- goten luchten waaruit de carillonnist zyn vroolijke klokketonen neerstrooit, lieten vandaag weer heel wat te wenschen over. Het was een grauwe regenlucht en het heele kaastooneel was daardoor somberder en minder kleurrijk dan het zijn kan. Maar.... het was droog, het was Vrydag en het was vacantie en, zooals gezegd, we hebben dit jaar nog niet zoo'n druk bezoek gehad als dezen morgen het geval was. Elf nar. Om elf uur, toen het groote steekspel zou beginnen en de beroemde Alkmaarsche rui ters met gevelde lansen en steigerende paar den onder den torentrans zouden verschij nen, was er op de Mientbrug en de ruimte daarvoor, geen centimeter straatruimte of er stond een belangstellende toeschouwer op. De massa van nieuwsgierige toeristen liep verder vanaf den Zijdam tot voorbij ons bureau en er was geen gaatje meer open om iemand te laten passeeren. De vice-voorzitter van de Bergensche V.V.V., die vanuit ons bureau de drukte be keek, slaakte de verzuchting, dat wanneer slechts het vijfde deel van deze menschen- massa een bezoek aan de bloemententoon stelling of het openlucht-theater in Bergen zou brengen, de V.V.V. daar een bijzonder gewaardeerd extra'tje zou kunnen verdie nen. Maar Alkmaar is geen Bergen en het is merkwaardig, dat vyf houten poppetjes een openluchtspel kunnen geven, dat veel en veel meer belangstellenden trekt dan eenig tooneelgezelschap ooit tegelijkertijd bij el kaar zou kunnen brengen. Zelfs in Amerika spreekt men met bewon dering over de Alkmaarsche ruitertjes. De kaasmarkt is interessant, maar onze kla roenblazer en onze ruitertjes zijn voor vele toeristen nog honderdmaal interessanter. „Van Alkmaar de Victorie", beieren onze torenklokken en dan is het een oogenblik doodstil op de markt want dan is het mo ment suprème aangebroken, waarvoor men ontelbare kilometers in treinen, auto's of booten gezeten heeft om het te kunnen mee maken. De voorstelling. De beurt van optreden is allereerst aan den Alkmaarschen klaroenblazer. Zijn voor ganger is gepensionneerd en rust uit in het gemeentemuseum. Die is van ouderdom heelemaal stijf geworden en het is te be grijpen, dat een plaatsje op den buiten-bo venkant van een toren alleszins geschikt is om er gewrichtsrheumatiek op te loopen. Klaroenblazer nummero twee is dan ook al stijf in zyn rechterarm geworden. Vroe ger kon hy den steel van zijn bazuin naar zyn houten lippen brengen. Tegenwoordig drukt hy dien tegen den onderkant van zijn kin aan, wat niet verhindert dat deze stads- trompetter „evengoed" zijn bazuingeschal laat hooren of beter gezegd niet laat hooren, want er is geen sterveling op de heele markt die er wat van opvangt Gelukkig wordt de aandacht voor zijn musicale prestaties dan ook afgeleid door dat tegelijkertijd de ruitertjes op den voor grond treden. „Nou moet je kijken, jochie", zei een ent housiaste moeder tegen haar negenjarigen spruit „nou komen d'r ruiters te paard op den toren". „Hoe hebben ze die paarden de trap opge kregen?" informeerde het jochie belangstel lend, maar tegelijkertijd ziet hij het groene valdeurtje openklappen en daar komt rui tertje no. 1 al te voorschijn. Hij draaft ook al heel wat jaartjes mee en zyn paard is ook geen stamboekhengst met een bekroning van de laatste keuring .Het is wat stijf in zijn pooten in zijn beenen zeggen de paardenvrienden en de Alkmaarsche ridder maakt met den verstijfden vederbos op zyn helm dan ook wel een beetje een zieligen indruk. Hy schuift eigenlijk voorbij. Ruitertje ge zien, kastje weer dicht, maar dan gaat er weer een deurtje open en rydt nummero twee een eererondje. Er komen er niet min der dan elf, hoewel er in werkelijkheid maar vier zijn, maar zooiets gebeurt ook wel eens bij bekende tooneelgezelschappen en als de menschen het niet weten hebben ze er ook geen last van. „Kijk, kijk", zeggen honderden vaders en moeders en wijzen met uitgestrekten vinger naar het voortglijdende torenwonder. Zij tillen hun spruiten in de lucht, ver draaien hun halsen en verrekken hun lede maten om gezamenlijk niets van het inte ressante schouwspel te missen. „Very nice", zegt een Engelsche dame „Wundersam" beaamt een Duitsche me neer met een bril op. Inderdaad, zooiets is in Engeland, noch in Frankrijk of Duitschland te vinden. Daar moet je voor naar Alkmaar komen In Duitschland op de Olympische spelen zyn ruiters op een grasveld te bewonderen maar ruiters boven op een toren nee' zooiets is alleen op de Alkmaarsche "kaas markt te bekijken. „C'est admirable", zegt een dikke Fransch- man en hy zegt tegelijkertijd „pardon" om- dat hy m zyn enthousiasme een tegen hem opgeperste juffrouw op haar teenen trapt Het laatste ruitertje is voorbij gedraafd de klaroenblazer kykt hautain en werkeloos' op zyn internationaal auditorium neer en de menigte komt tot het besef dat de nr>»n luchtvoorstelling afgeloopen J 0pen* Nog een uurtje - misschien twee uurtjes duizenden weer verHw»n„„ in alle richtinI ffl' ^eggezwermd „meHneerJ'in'eenh«rHUWt bruln««brande iai d'r i. u T *rU*en confectiebroek au k k'"" 1 lm. ntauw naar waarnemingen, verricht fn den morgen van Vrijdag 7 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 8 Augustus: Zwakke tot matige wind meest uit noor delijke richtingen; meest half bewolkt; waarschijnlijk weinig of geen regen; iets wsrmer overdag. Bnltenlandach weeroverztcht De depressie over Scandinavië vulde weer verder op, tengevolge waarvan de hoog®, druk zich verder naar het noordoosten uit breidde. De secundaire depressie, welke gisteren over de Iersche zee lag, vulde op en trok oostwaarts. Zij bevond zich hedenmorgen voor onze kust. Een nieuw lagedruk-gebied verschen bij IJsland, hoogstwaarschijnlijk zal dit in noordoostelijke richting trekken. Over het algemeen zijn de weersomstan digheden weer sterk verbeterd. Over het grootste gedeelte van Duitschland, over Oostenrijk, Zwitserland en het zuidelijk deel van Frankrijk, is het rustig weer met geringe bewolking. De secundaire veroor zaakte nog betrokken of zwaar bewolkt» lucht over ons land, België. noord-Frank rijk. west-Dultschland en oost-Engeland. Zware regens vielen nog over Scandtotv^ terwijl verder Schotland en de Faroer nog regen van beteeken Is hadden. De tempera tuur steeg over bijna het geheele gebied, slechts over noord-Scandinavië en op dt Britsche eilanden daalde zij. Ten onzent is een omloopen van dan wind naar het noorden, met afnemende be wolking en lichte temperatuurstijging ever- dag te verwachten. De vooruitzichten voor den Zondag zijn gunstig. Aardappelziekte. In bet etmaal van avonds 4 Augustus tot avonds 5 Augustus is in de streek tus schen Hoorn en Enkhulzen de weersgesteld heid critiek geweest voor het optreden van aardappelziekte LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.12 uur tot 9 02 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN EEK. (la Zomertijd). Augustus. Hoorneter Dat 8 9 vm. 7.30 8.16 nam. 7.56 844 Laagwfjar vm. nam. Lil 4 23 4 52 Ü8 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOKD AAN ZEL (la Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm. 8 7 27 7 53 3 59 4.12 9 8 13 8.41 4.40 4.55 reau om dadelyk weer terug te keerea met de mededeel mg: „O jóh, 't binna niks as die Olympische speile". Inderdaad, wie interesseert zich voor Olympische spelen sis de heele markt en de heele toren vol verrassingen alt waarbij snelwandelen, muziek en paardensport een vooraanstaande plaats innemen. De groote vraag is, hoe houden wij dis menschenmasse ten bate van onzen mid denstand ook nog 's middags in onze ge meente? Het is een vraag die nog nimmer een af doend antwoord beeft gevonden. TER BESCH'KKING VAN DE JUSTITIE GESTELD. Ais verdacht van bet wegnemen van een damestasch, inhoudende circa 75, in een café aan den Kanaalweg te Den Helder zijn door de politie een tweetal bezoekers van dat café aangehouden. Zy zijn ter beschikking van de Justitie te Alkmaar gesteld. HECHTENIS TE GOED. Gisteren heeft de politie tweemaal op straat een man aangehouden, welke beida personen nog gesignaleerd stonden tot het ondergaan van hechtenisstraf, waartoe zij naar het bekende gebouw aan den Gees tersingel zyn overgebracht. RIJWIELPLAATJE GESTOLEN. Door een bewoner van de Paternoster straat is aangifte bij de politie gedaan van zijn nieuw rywielbelastingplaatje. Men zij gewaarschuwd voor dergelijke diefatallen. GESLAAGD. Heden slaagde voor het Staatsexamen B te Amersfoort da heer J. P. Keuning, uit de Rijp, leerling van het Murmellius-gymn** aium te Alkmaar. VERLOTING R.K. HERSTELLINGSOOR» VAN SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL „MGR. MUTSAERS". Bij de trekking van deze verloting *iF in onze omgeving o.a. drie prijzen, bestaan" de uit coituum of rijwiel, gevallen nameiy op de nummers': 90, 19878 en 21523. PRUS BEHAALD. De chr. zangv. „Immanuel" te Alkmaar, directeur de heer W. Keizer, behaalde op het gisteren te Bunschoten gehouden co cours een eersten prijs in de afdeeling muntendheid met 310 punten.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2