H.O.L.L.A.N.D. Olympische Kampioenen. Olympische Records. 10.000 H. hardloopen: SALMINEN (Finland) 30 min. 15.4 sec. Kogelstooten (heeren) Woellke (Duitschland) 16.20 M. Speerwerpen (dames): Tilly Fleischer (Duitschland) 45.18 M. Hoogspringen (heeren): Jonhsson (Ver. Staten) 2.03 M. Gewichtheffen (licht gewicht): Mohammed Mesbak (Egypte) 342.5 K.G. Gewichtheffen (halfxw. gewicht) Louis Hostin (Fr.) 372.5 K.G. Kogelslingeren Hein (Duitschland) 56.49 M. 100 M. heeren: Jesse Owens (Ver. St.) 10.3 sec. 100 H. dames: Helen Stephens (V. St.) 11.5 sec. Discuswerpen dames Gisela Mauermayer (Duitschl.) 47.63 M. 400 H. horden Hardin (V. St.) 52.4 sec. 800 H. heeren Woodruff (V. St.) 1 m. 52.9 sec. Verspringen heeren Jesse Owens (V, St.) 8.06 M. Floretschermen équipe: Frankrijk. 200 H. heeren: J. Owens (V. St.) in 20.7 sec. 50 K.H. snelwandelen: Whitlock (Eng.) in 4 u. 30 min. 41 sec. Discuswerpen heeren Carpenter (V. St.) 50.48 M. Polsstok hoogspringen Meadows (V. St.) 4.35 M. Floretschermen dames Ilona Eleck-Schacherer (Hong.) Gewichtheffen (middengewicht) Touni (Egypte) 387.5 K.G. Gewichtheffen (zwaargewicht) Manger (Duitschl.) 410 K.G. 1500 M.: Lovelock (Zweden) 3 min. 47.8 sec. Speerwerpen Stoeck (Duitschl.) 71.84 M. Floretschermen Gaudini (Italië) 7 gew. part. Hink stop-sprong Tajima (Japan) 16 M. Pistoolschieten Oyen (Duitschland). 110 H. horden Towns (V. St.) 14.2 sec. 80 H. horden dames Valla (Italië) 11.7 sec. Het hockey-tornooi. Speerwerpen domos: oud 43 69 M., nieuw 45.18 M. t n. v. Tilly Fleischer, Duitschl. Kogelstooten heeren: oud 16.005 M., nieuw 16.20 M. t. n. v. Woellke, Duitschland. Hoogspringen heeren: oud 1.98 M., nieuw 2.03 M. t. n. v. Johnsson, Ver. Staten. 100 M. hardloopen dames oud 11.8 sec., nieuw 11.4 sec. t.n.v. Stephens, Ver. Staten. Kogelslingeren oud 55.74 M., nieuw 56.49 M. t.n.v. Hein, Duitschland. Discuswerpen dames: oud 40.56 M., nieuw 47.63 M. t. n. v. Gisela Mauermayer (Duitschland). Verspringen heeren oud 7.73 M., nieuw 8.06 M. t. n. v. Jesse Owens (V. St.) 100 H. heeren: oud 10.4 sec., nieuw 10.3 sec. t. n. v. Jesse Owens (Ver. St.) 100 M. dames: oud 11.8 sec., nieuw 11.4 sec. t. n. v. Helen Stephens (Ver. St.) Discuswerpen oud 49.50 M., nieuw 50.48 M. t. n. v. Carpenter (V. St.) Polsstokhoogspringen oud 4.315 M., nieuw 4.35 M. t. n. v. Meadows (V. St.) Gewichtheffen (middengewicht) oud 378.4, nieuw 387.5 K.G. t. n. v. Touni (Egypte). 1500 M.: oud 3 min. 51-2 sec., nieuw 3 min. 47.8 sec. t. n. v. Lovelock (Nw.-Zeeland). Hink-stap-sprong oud 15.72 M., nieuw 16 M. t. n. v. Tajima (Japan). 110 M. horden oud 14.2 sec., nieuw 14.1 sec. t. n. v. Towns (V. St.) Het voetbal-tornooi. De zeilwedstrijden. Holland telt een woordje mee. Athletiek. 100 M. heeren. Osendarp ca v. Bcveren in de demi-finales. Osendarp finaliaL Osendarp 3de in de finale. 200 M. heeren. Osendarp en v. Beveren in de finale. Osendarp 3de, Beveren 6de. 80 M. horden dame». Mej. ten Braake 5de in de iinale. 50 K.M. wandelen. Toscani 10de in den 50 K.M. wandelweg strijd. Onze roeiers in goede conditie. Nederland verslaat Zwitserland met 41. De kleine Hollandsche kolonie, die zich gistermiddag in het olympische hockeystadion zoo heeft doen hooren, heeft dat inderd. met alle recht en re den gedaan. De wedstrijd van onze Oranje-spelers tegen de Belgen stond niet op het peil, dat wij van het Neder- landsche hockey gewend zijn. Gisteren was er echter een nieuwe geest in ons elftal gevaren, of liever wy zagen het Nederlandsche hockey-elftal zooals wij dat van vroeger wedstrijden gewend zijn. Onze spelers hadden er kennelijk zin in, er werd gevochten om elke meter grond en voor het doel waren onze voor hoede-spelers buitengewoon doortas tend, zoodat de Zwitsersche keeper voor zeer moeilijke problemen is komen te staan, waarvan hij er een aantal met groot talent heeft weten op te lossen, maar waarvan er vier hem toch te machtig bleken te zijn. Dit succes van ons elftal is in de eerste plaats te danken aan den wil om te winnen, die sprak uit het geheele optreden van de Oranje-spelers. Wij behoeven na dezen wed strijd feitelijk geen namen te noemen, omdat alle Oranjehemden uitstekend voldaan heb ben. Misschien een kleine fout was de nei ging van de kanthalfs om te ver op te drin gen, waardoor de snelle Zwitsersche vleu gelspelers nu en dan gevaarlijk in ons doel gebied konden doordringen. Maar daar ston den dan steeds aanvoerder de Waal en Wes terkamp een sublieme partij te vertolken, terwijl tenslotte keeper de Looper zeer be trouwbaar was. In de voorhoede deden van den Berg en Schnitger niets voor elkaar onder en af en toe hadden beide spelers inderdaad geniale momenten, waaruit bijv. het vierde doelpunt van van den Berg geboren werd. Wanneer ons hockey-elftal, dat altijd van klasse is geweest, dit spelpeil weet te behouden, dan zal het in dit olympisch toumooi nog wel verder komen, waarbij het alleen maar jam mer is, dat Nederland reeds een punt ver loren heeft door het gelijke spel tegen de Belgen. De Zwitsers speelden lang niet onver dienstelijk, maar de groote fout in deze ploeg was het tempo van spelen. De spelers zelf waren wel snel, maar zij moesten klaar blijkelijk te lang nadenken om de goede combinatie te vinden en dan was de kans meestal reed vsrkeken. De wedestrijd. Onder leiding van den scheidsrechter Liegeois (België) en dr. Hoermann (Duitschland) stelden de elftallen zich op. Holland is vrijwel voortdurend in den aanval geweest, maar door zenuwachtigheid was de afwerking slordig. Bovendien waren de Oranjehemden niet bijster fortuinlijk. Het eerste succes kwam tenslotte na veel vergeefsche pogingen en ongelukkig schie ten, toen Gunning den bal aangegeven kreeg van de Looper. Handig passeerde hü den Zwitserschen linkshalf, maar werd ge hinderd, waardoor hij slechts kon doorspe len naar Schnitger. Deze maakte den bal buitengewoon listig vrij en speelde hem keurig op v. d. Berg toe, die hard en hoog scoorde (10.) Er waren toen 22 minuten gespeeld. Deze goal scheen de Zwitsers tot nog grooter inspanning te prikkelen. Zij werden nu ge vaarlijk en de Hollandsche verdediging moest alle zeilen bijzetten om het gevaar te bezweren. Vijf minuten later hadden zij succes bij een scrimmage (11) maar direct daarop zigzagden de Hollanders door de vijande lijke verdediging heen en voordat een Zwit ser kans had gezien onze spelers den voet dwars te zetten, had Schnitger na aangege ven van v. d. Berg wederom voor Nederland gescoor''. (21). vlak hierop was het pauze. De tweede helft. Direct na de hervatting zaten de Hollan ders prachtig voor het Zwitsersche doel en na enkele oogenblikken scoorde Schnitger weer (31). Van de Poll in actie bij het speerwerpen. De finale 80 Meter borden voor dames. Tweede van links mej. Ter Braake, die vijfde werd. De binnenspelers van onze ploeg werden toen eenigzins teruggetrokken en daarom kon onze voorhoede niet zoo heel veel meer uitriohten, al bleven de aanvallen van v. d. Berg c.s. gevaarlijk. De Zwitsers verdedigden verder hard nekkig. En wanneer wij denken, dat er in den stand geen verandering meer zal komen, gaat plotseling v. d. Berg er alleen vandoor, hij speelt den bal vrij, combineert nog even met de Roos en dan met een prachtig schot van opzij scoort onze middenvoor de vierde goal (4—1). Nog meer zijn de Hollanders na deze goal in den aanval, omdat de Zwitsers kennelijk teleurgesteld verder spelen. Maar de scho ten van de Roos en van Schnitger hebben verder geen resultaat, zoodat Holland zyn tweede match in het Olympisch hockey- tornoci met sprekende cyfers heeft gewon nen. De stand in groep C is thans: Holland 2 1 1 6—3 3 Frankrijk 11 1—0 2 België l 1 2—2 1 Zwitserland 2 2 1—8 0 Duitschland slaat Dennemarken met 6—0. In het Olympisch hockeytornooi is voor groep B de wedstrijd DuitschlandDene marken gespeeld, die, zouals te verwachten was, gemakkelijk door de Duitschers werd gewonnen. De Denen verdedigden met hand en tand, maar in technisch opzich waren zij toch verre de minderen. Terwijl beide ploe gen een epen spel speelden, stak het binnen- trio der Duitschers uit boven het Deensche, waardor het succes reeds verklaard is. In het Deensche team waren de doelverdediger Weiss en de spil Holst de besten, terwijl in de Duitsrhe ploeg de verdediging niet altijd even safe was. Reeds in de eerste minuut kreeg de Duit- sche linksbinnen Seherbart een uitstekende kans, die hü echter miste. In het in de 12de minuut ontkwam het Deensche doel op nieuw aan een doorboring. Na 20 minuten scoorde Weiss het eerste doelpunt voor Duitschland. terwijl Schertbat 7 min. later den stand op 20 bracht. Na de rust bleven de Duitschers in de meerderheid. De linksbuiten Beisiegel scoorde het derde doelpunt waarna Weiss na fraai solospel opnieuw doelpuntte, daar na kwam Denemarken gevaarlijk opzetten, zoodat de Duitsche doelverdediger meerma len moest optreden. De Deensche voorhoede had echter geen succes, waarna de beurt weer aan Duitsch land was gekomen. Weiss doelpuntte nog tweemaal, zoodat het einde kwam met een 60 overwinning voor de Duitschers. EngelandChina 2—6. In het Mommsum-stadion is de Olympi sche voetbalwedstrijd EngelandChina ge speeld, die door de Engelschen ia gewonnen. Ongeveer 9.000 toeachouwers waren getuige van deze ontmoeting. Voor de ruat slaagden de ploegen er niet in te doelpunten. Na de hervatting scoorde de Engelache middenvoor Dodds het eerste doelpunt, terwijl elf minuten later de links- biiten Finch den stand op 20 voor Enge land bracht Daarmede kwam ook het einde. Peru elimineert Finland. Peru is ar door een stevige overwinning op de Pinsche voetballers in geslaagd, zich in da volgende ronde te werken. Het sterke punt der Zuid-Amerikanen was de aanval, waartegen de Finsche verdediging niet op gewassen was. By de ruat was de stand 31 voor Peru. Na de hervatting bleef de krachtsver houding ongeveer dezelfde. Peru scoorde nog vier maal, en eerst, toen zij met 71 achter stonden, konden de Finnen opnieuw scoren. Het einde kwam met een 73 over winning voor Peru. Kiel, 6 Augustus. Het weer is heel wat beter geworden dan gisteren. De regen heeft opgehouden en in helderen zonneschijn werden de wedstryden voortgezet. De wind, thans west, was wel licht minder krachtig dan gisteren. Kortom het was ideaal zeilweer. Kagchelland was in de Nederlandsche ko lonie weer de held van den dag Bij den start lag hij ongeveer op de zesde plaats, maar reeds bij den eersten boei had hy zich tot nummer een opgewerkt en evenals gisteren hield hy die plaats hardnekkig vast. weer waren zijn beide zwaarste concurrenten de Engelschman Krogmann, die van tyd tot tijd, vooral op de ruim bezeilde gedeelten der baan zeer gevaarlijk werden. Met 29 seconden voorsprong won de Nederlander voor Engeland en Duitschland. In totaal pun- tenaantal staat scott nog vooraan met een punt meer dan Kagchelland en drie punten meer dan Krogmann. Over de zesmeterklasse is niet veel te zeg gen. „De Ruyter" startte prachtig ala eerste maar even daarna kreeg de Nederlandsche boot opnieuw averij. Het stuurboord-hoofd- want begaf zich en Carp gaf op. Daarna had eerst Engeland en daarna langen tijd Duitschland de leiding, maar beide kruisten onvoordeelig. zoodat ze door verscheidene anderen werden voorbij geloopen. Dicht byeen gingen de zesmeters over de eind streep onder aanvoering van ItaJii. Zure- den gaf op en er waren in deze klaam eeni- ge protesten. De Stars startten onder leiding ven de Amerikaanache boot Bob Maas lag midden in de vloot en lag na het eerste kruisrak op de negende plaats, wist zich dan echter flink naar voren te werken. Op den tweeden boei rondde hy als vijfde. Daarna werd hij door niemand meer gepasseerd en passeerde hij ook geen andere boot. maar toch werd hü vierde, daar de Rirtugeesche boot, welke voor hem lag. de mast brak. De Duitsche boot, welke heden won, had van het begin tot het «iade de leiding. Berlijn 6 Augustus. De Nederlandsche roeiers, die gisteren te Berlyn zyn aangekomen hebben vanmorgen de baan by Gruenau verkend. Het water is daar ter plaetee nogal ruw, zoodat zy zich daar geheel op zullen moeten instellen. Alle roeiers zijn echter in uitste kende conditie, hetgeen uit hun prestaties bleek. De heer Jongejan, chef d'équipe van de Nederlandsche roeiploeg, toonde zich dan ook zeer tevreden over de train ingsresultt* ten. Des middags werd rust gehouden en als ontspanning den hockeywedstrijd tusschen Nederland en Zwitserland by gewoond. Wat betreft het deelnemen van onze vier, deelde de heer Jongejan nog mede, dat in geschreven was zoowel voor het nummer vier met als zonder stuurman, hetgeen geen moeilijkheden meebrengt, daar de eerste heats van beide nummers op verschillende dagen verroeid zullen worden. Van de resultaten, die dan bereikt zullen worden, zal het afhangen, welk nummer la ter teruggetrokken wordt. i istoulschieten voor den Modernen V yfkunip.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6