^Binnenland De stemming bij onze athleten. Vrijdag, De Tienkamp begonnen. De equipe-wedstrijden. De training van de Hollanders. Competitie-indeeling. De wielerwedstrijden. De landengroepeering. Men houdt rekening met de Dutchmen. Berlijn 6 Aug. In „Kaiserslautern", het huis in het Olympisch Dorp, waar onze athleten gehuis vest zijn, blijft de stemming uiterst opge wekt. Men is bijzonder tevreden over de tot nu toe bereikte resultaten. Vanzelfsprekend blijven de perstaties van Osendarp en van Beveren onze glorie, maar ook stemt het geen in andere nummers is bereikt tot groote tevredenheid. De tiende plaats van Toscani o.v. is een onverwacht succes. Onze snelwandelaar heeft getoond tot de interna- i hooren- Bovendien is in den 50 K.M. loop gebleken, dat Toscani over een zeldzaam uithoudingsvermogen beschikt. Terwijl verschillende wandelaars uitgeput door de finish ging, was Toscani nog zoo fit, dat hu er zelfs niet aan dacht didect de kleedkamer op te zoeken. Het polstokhoog- «pring interesseerde hem zoo dat hij daar naar nog geruimen tijd bleef kijken! Een mooi resultaat is ook de negende plaats van Klasema bij hink-stap-sprong. Men begint bij de groote cracks in het Olym pisch dorp langzamerhand respect te krijgen voor onze athleten. Zelfs is men zeer bevreesd voor onze 4 maal 100 meter estafetteploeg. Overal hoort men spreken van de weergaloos snelle „Dutchmen", van wie men aanneemt, dat ze in de estafette een geducht woordje zullen meespreken. Vanzelfsprekend zijn hieraan ook groote nadeelen verbonden. Wanneer zeer veel wordt verwacht, is de kans op een teleur stelling juist groot. Dit wordt onze jongens door hun leiders goed voor oogen gehouden. Onze estafetteloopers zijn allen in puike conditie. Osendarp en van Beveren zijn de vermoeienissen van de 200 meter reeds weer te boven. Met de wissels gaat het meer dan perfect, zoodat er gegronde hoop is voor een uitstekend figuur in de esta fette. Brasser loopt de 100 meter in 11,6 aec. en springt 6.69 meter ver. Het weer was bijzonder fraai, toen van morgen in het groote stadion een aanvang werd gemaakt met de eerste nummers van tienkamp, n.1. 100 meter en verspringen. Overeenkomstig de voorschriften werd voor de 100 meter gestart in series van drie. Onze landgenoot Brasser lootte in de vier de serie met den Chileen Wensel en den Pool Plawryk. Brasser had een goeden start. Met den Pool was hij zeer snel weg. De chileen bleef ver achter. Brasser en Plawcryk leverden een vinnigen strijd om di eerste plaats. Met zeer gering verschil ging onze landge noot als eerste over de eindstreep. Hü bleek een tijd van 11.6 sec. te hebben gemaakt, waardoor volgens de nieuwe Olympische telling 686 punten worden toegekend. De Pool noteerde eveneens een tijd van 11.6 sec. Deze prestatie van Brasser is zeer be vredigend. Tot nu toe was zijn snelste tijd op de 100 meter 11.6 sec. De bette tijd maakte de Amerikaan Clark met 10 9 sec. De daarop volgende beste prestatie was die van den nieuwen wereld recordhouder, den Amerikaan Morris, die reeds 10.7 sec. heeft gelcopen, viel eigenlijk wei eenigszins tegen. Toen de aan den start verschenen deel nemers hadden geloopen, kwamen de IJslan der Vilmundarson nog in 't stadion, die zich verslapen had. De jury besloot alsnog hem te laten starten. Luide aangemoedigd door de duizenden toeschouwers liep de man uit Reykjavik alleen over de baan. Hij maakte den slcchtsten tijd van alle deelnemers, n.1. 12.6 sec. Na don 100 meter loop leidde C'ark (V. 8.) met 872 punten. Morris was tweede met 814 punten, terwijl de Zwitser Guehl, die 11.3 sec. had geloopen, met 760 punten de derde plaats bezette. Daarna volgden: 3 athleten met 735 pun ten (11.4 sec.), 4 met 710 punten (11.5 sec.) en 7 tienkampers met 686 punten (11.6 sec.) waarbij onze landgenoot Brasser. Het verspringen. Vervolgens werd met het verspringen be gonnen. De eerste sprong van Brasser was min of meer een mislukking. Hij bereikte slechts een afstand van 5.74 meter. De tweede sprong van Brasser was echter uit stekend, n.1. 6.69 meter, d.i. 1 centimeter beneden zijn beste prestatie op dit ondei- deel, welke hij in 1934 verrichtte. De der de sprong van Brasser de afstand werd niet bekend gemaakt was minder ver. Brasser op de tiende plaats. Na den 100 meter loop en het verspringen hadden drie Amerikanen de leiding. Clarck. die zoowel in de 100 meter als bij het ver springen de beste prestatie had verricht, leidde met 1849 punten. Tweede was Par ker met 1643 punten en de derde de wereld recordhouder Morris met 1810 punten. Onze landgenoot Brasser bezet thans de tiende plaats met een totaal van 1409 pun ten (100 m. 686 en verspringen 723 punten). De drie sprongen van Brasser bedroegen resp. 5.74 meter, 6.69 meter en 6.62 meter Toen Brasser zijn Nederlandsch record vestigde, had hij na de 100 meter (11.6 sec.) «n het verspringen (6.88 meter) 140 pu ten in totaal. Nederland wint in de voorronde van Denemarken. Het is den Hollandschen deelnemers aan en toeschouwers bü de equipe-wedstrijden °P degen, waarvan vanmorgen de yo ronden werden geschermd, angstig moede geweest toen Holland de eeis e Partijen tegen Denemarken verloor. Er volgde daarna een doublé tusschen van Hoorn en Leidersdorf, en toen g ^urde, wat men slechts vaag had du hopen: met ijzeren volharding wonnen de Hollanders de acht volgende partijen, ter wijl de laatste partij tusschen Weber en Leidersdorf in een doublé eindigde. Zoo won Holland tenslotte met —6 van Dene marken. Denemarken komt nu tegen Ame rika in de voorronde uit. Van de drie landen, die tezamen in de voorronde een groep vormen, komen er twee in de volgende ronde. Wanneer nu Denemarken van Amerika verliest, is De nemarken uitgeschakeld, zoodat Amerika en Nederland tezamen naar de volgende ronde overgaan. Anders moet nog tus schen Amerika en Nederland getrokken worden. De gedetailleerde uitslagen van de he denmorgen getrokken wedstrijden luiden: Nederland: N. P. van Hoorn 1 partij gewonnen, 1 doublé ,10 ontvangen treffers. J. D. Schepers 2 partijen gewonnen, 9 ontvangen treffers. W. Driebergen 3 gewonnen partijen, 6 ontvangen treffers. C. Weber 2 gewonnen partijen, 1 doublé, 9 ontvangen treffers. Denemarken: Soerensen 1 gewonnen partij, 11 ontvan gen treffers. Schroeder 2 gewonnen partijen, 10 ont vangen treffers. Leidersdorf 1 gewonnen party, 2 dou blés, 7 ontvangen treffers. Christiansen 1 gewonnen partij, 11 ont vangen treffers. Er werd geschermd om drie treffers, terwijl men, in tegenstelling met de dames wedstrijden, thans het electrische toestei inwerking kon zien, hetwelk de treffers automatisch door middel van een belsig- naal en een electrische gloeilamp aangeeft. Het was vanmorgen in het zwemstadion even vol als de laatste dagen, want het publiek voelt dat nu morgen de Olym pische zwemwedstrijden beginnen, de laatste hand wordt gelegd aan de training der zwemmers, die in de eerstvolgende da gen hun races moeten zwemmen. En natuurlijk bleef de Nederlandsche zwemploeg hierbij niet achter, zoodat wij vanmorgen om ongeveer 12 uur de heele Nederlandsche zwemploeg in het water zagen. Gisteren hebben wij gemeld, dat de offi cieel® starter heeft gedemonstreerd hoe hij bij het starten te werk gaat en daarvan werd vandaag bü de training geprofiteerd. Natuurlük werden er ook enkele baantjes getroken, maar voornamelük werd gelet op een felle en goede start volgens het systeem-Gaedeek. Piet Stam schünt volkomen geacclima tiseerd te zün, althans hü had zün zwem pakje voor een zwembroek verwisseld en trainde samen met Mooi en Metman ln keeren en starten. Rie Mastenbroek en Jopie Stroomberg waren gisteren beiden thuis gebleven in verband met een lichte influenza, maar vandaag reeds waren deze Hollandsche meisjes weer in het water, om onder leiding van de trainsters de laatste aanwüzingen te krügen. Mevr. Braun, mevr. van Wuyckhuizen en mevr. de Dood zün uiterst tevreden over haar pupillen en volkomen gerust zien zü de wedstrüden tegemoet, waarin onze zwemploeg moet bewijzen, dat Holland in derdaad een der voornaamste zwem- landen der wereld is en dat zün zwemsters sterker zün dan de overige deelneemsters. Vo e t b a L De Alkmaarsche clubs ln de aa. competitie. De Sportkroniek vermeldt heden de in deeling der klassen in afdeeling I. Zij zien er als volgt uit: 2e klasse A Hercules Hilversum O. S. V. O. V. V. O. Velox Vriendenschaar West-Frisia W. F. C. Zeeburgia Z. V. V. 2e klasse B A. F. C. Alcmaria Victrix B. F. C. Bloemendaal E. D. O. 't Gooi H. F. C. H. R. C. De Kennemers De Spartaan 3e klasse A Alkmaar Alkmaarsche Boys Assendelft Beverwük Helder Hollandia Kinheim Purmersteyn Succes Zaandük 3e klasse B D. E. C. D. J. K. D. W. V. Halfweg Jan Hanzenkwartier De Meteoor Schinkelhaven T. O. G. W. M. S. De Zeemeeuwen 4e klasse A Andük B. K. C. D. T. S. M. F- C. (bü toelating) Nieuwe Niedorp Schagen Strandvogels Texel Watervogels (bü toelating) De sprint over 1000 meter. De resultaten van de series van den sprintwedstrijd over 1000 meter luiden als volgt: Eerste serie: 1. Collard (België); 2. Gray (Australië); tyd laatste 200 meter 13.1 sec. Tweede serie: 1. Chaillot (Frankrük); 2. Ratseheff (Bul garije); tijd laatste 200 meter 12.4 sec. Derde serie: 1. Hicks (Gr. Brittannië); 2. Riquelme (Chi li) 13.3 sec. Vierde serie: 1. van Vliet (Nederland);?. pe*ce (Ca nada) 12.3 sec. Vijfde serie: 1. Pola (Italië); 2 Wing (China) 14 aec. Zesde serie: 1. Waegelin (Zwitserland); 2 Santorp (Noor wegen) 12.2 sec. Zevende serie: 1. Giles (Nw. Zeeland); 2. Gyoeffy (Honga- rye) 12.3 sec. Achtste serie: 1. Merkens (Duitschland), 2 Sellinger (Ver. Staten). 12.4 sec. Negende serie: 1. Dusika (Oostenrijk); 2. Clayton (Zuid Afrika) 15 sec. Tiende serie: 1. Magnussen (Denemarken); 2. Mazzini (Peru) 13.1 sec. De herkansingsritten. De herkansingsritten hadden tot resul taat: Eerste rit: 1. Gray (Australië); 2. Clayton (Zuid-Afrika); 3. Mazzini (Peru), tyd laat ste 200 meter: 13 seconden. Tweede rit: 1. Sellinger (Ver. Staten); 2. Gyoerffy (Hongarije); 3. Ratseheff (Bul- garüe), 13.2 sec. Derde rit: 1. Santorp (Noorwegen; 2. Ri quelme (Chili) 13 sec. Vierde rit: 1. Peace (Canada); 2 Wing (China), 15.1 sec. De vierduizend meter achtervolging. De resultaten van de voor wedstrüden der vierduizend meter achtervolging luiden als volgt: le rit: 1. Italië 4 min. 49.3 sec., 2 Canada 4 min. 58.2 sec. 2e rit: 1. België 4 min. 54 sec., 2. Honga rije 4 min. 57.4 sec. 3e rit: 1. Denemarken 4 min. 49.2 sec.; 2. Zwitserland 4 min. 56.2 aec. 4e rit: 1. Bulgarije (walk over). 5e rit: 1. Vereenigde Staten 5 min. 7.2 sec.; 2 Nederland (door vallen opgegeven). 6e rit: 1. Duitschland 4 min. 48.3 sec.; 2 Oostenrijk 5 min. 2.1 see. 7e rit: 1. Frankrük 4 min. 41.4 sec., (nieuw Olympische record); 2. Engeland 4 min. 50 sec. De Vereenigde Staten aan de spits. Van de 129 Olympische kampioenachap- pen waren tot Donderdagavond 37 num mers afgewerkt. Tot dan toe waren de behaalde gouden, zilveren en bronzen me dailles als volgt over de deelnemende naties verdeeld: e- z. br. pt. 1. Ver. Staten 12 9 2 56 2. Duitschland 8 9 8 50 6. Hongarüe 3 0 0 9 3. Italië 3 1 4 15 5. Egypte 2 1 2 10 4. Finland 2 3 4 13 8. Frankrijk 2 2 0 8 10. Estland 1 1 1 6 7. Japan 1 2 2 9 9. Zweden 1 1 3 8 N e d e r la n d staat op de 18de plaat* met 2 bronzen medailles, of 2 punten. (Wü hebben als puntentelling genomen: le plaats 3, 2e plaats 2 en 3e plaats 1 pnt.) 4e klasse B K. V. V. Meervogels Monnikendam (bü toelating) Q. S. C. Uitgeest Verkade Westzaan Zilvermeeuwen Resérve 2e klasse A A. F. C. II Ajax III Alcmaria Victrix II Blauw-Wit III D. W. V. II H. F. C. II H. R. C. II K. F. C. II W. F. C. II Reserve 2e klasse B D. W. S. H De Kennemers II O. S. V. II De Spartaan III T. O. G. II De Volewyckers II V. S. V. II W. M. S. II Zeeburgia III Z. V. V. II Reserve 3e klasse A Alcmaria Victrix II Alkmaarsche Boys II Helder II Hollandia II H. R. C. II K. F, C. III West-Frisia II W F. C. III Reserve 3e klasse B A. F. C. IV (bü toelating) Vriendenschaar II Assendelft II D. W. S. III K. V. V. II Meervogels II Purmersteyn IT Q. S. C. II S. C. A. II Z. F. C. III Alcmaria zit in een prachtige indeeling, die goede wedstryden doet verwachten, goe de vooral, omdat de clubs il deze afdeeling waarschynlük minder zwaar spelen, maar meer door spel hun doel trachten te berei ken. De Boys en Alkmaar zitten samen in de 3e klasse A. Dat beteekent dus al vast twee plaatselyke ontmoetingen. Verder beloven hier de wedstrijden tegen Helder, Hollan dia, Kinheim en Purmersteyn vooral inte ressant te worden. De overige klassen kan men zelf wel on der de loupe nemen. Tennis. WEDSTRIJDEN TE BERGEN AAN ZEE. Het jaarlijksche vierdaagsche tennis-tour- nooit te Bergen aan Zee op de banen van het Parnassia-park zün gisteren weder be gonnen, onder leiding van mr. J. J. H. J. van Reenen. De belangstelling voor dit tournooi van de zyde der spelers is zeer groot. In het heeren-enkelspel zijn 32 deel nemers, waaronder Metselaar, van Eek, Hoebe, enz., in het dames-enkelspel zijn 16 inschryvingen, waaronder mej. v. d. Horst, die verleden jaar één aankwam. 18 paren koren uit in het nummer heeren-dubbel, 24 paren in gemengd-dubbel en 8 in dames- dubbel. Het weer was gisteren nog guur en ook de wind was zeer hinderlyk. Zooals meestal werd op de openingsdag heel weinig ge speeld. Op volle kracht begint men eerst heden. Van de partijen is het enkelspel ge speeld vermeldde wy de volgende uitsla gen: Heeren-enkelspel, le ronde: J. Reyers sl. A. L. v. Reenen 61, 64. A. v. Löben Seis sl. R. v. d. Wall Bake 6—4, 6—3. Dames-enkelspel le ronde: Jkv. R. Gravin van Randwyk sl. mej.. N. Leenheer 62, 63. Mej. J. Heldring sl. Jkv. A. Besse van Heckeren van Molenkate. Zwemmen. D.A.W, n OP WEG NAAR HET KAMPIOENSCHAP DER RESERVE 3e KL. N.Z.B.? De Ham met 32 te Zaandijk verslagen. Doordat D.A.W. II in de afgeloopen com petitie gelyk met Nereus III (Zaandyk) en de Ham II (Krommenie) op de ranglijst eindigden, moesten deze 3 polo-zeventallen de strijd opnieuw met elkaar aanbinden. Woensdag j.1. werd de eerste wedstrijd reeds gespeeld, n.1. tusschen Nereus II en de Ham n in Pesie's bad. Deze wedstrijd werd doo:r de Ham met 31 gewonnen. Daar elk zevental maar 2 wedstrijden in totaal te spélen heeft, stond de Ham er, na deze over winning op Nereus III, dat voor het sterkste 7-tal doorging, er goed voor. Is het te verwonderen, dat D.A.W. met angstige gevoelens naar de Zaan trok om de Ham II partü te geven? Met de volgende samenstelling stelde D.A.W. II zich, in „ü*ig" water, op: v. Beek. J. Koel E. Biskanter J. Ooyevaar H. ten Hérkei G. Soecker E. Groothuizen D.A.W. was na de uitworp het eerste bij den bal en hét duurde niet lang of J. Koel, die zich goed vrü gezwommen had, scoorde de eerste goal, onhoudbaar in den boven hoek. Lang duurde de vreugde echter niet, want de Ham, den keeper met een keurig boog- per van D.A.W. uitgezwommen was, maar de bal niet goed vrij kon krügen, en over de keeper heen, verdween de bal in het open doel. Geen der partyen wist voor de rust meer te doelpunten. Na de rust was het Ooyevaar, die, nadat de D.A.W.-verdediging (die uitstekend op dreef was) een poosje handelend had moe ten optreden, na goed plaatsen den bal vry kreeg en na een rush op het doel den keeper van den keeper het nakijken gaf. Stand 2—1. Even later was het dezelfde speler, die, na eenige strubbelingen voor het doel van de Ham, de keeper met een keurig boog- balletje wist te verschalken. In de laatste minuten beleefde de D.A.W.-verdediging weer hachelüke momenten en de Ham wist zelfs den achterstand tot 32 in te loopen, met een goed schot van binnen de meter. D.A.W. was hierna echter op z'n hoede en toen het eindsignaal van scheidsrechter Meulenaer, die correct leidde, klonk, had D.A.W. verdiend gewonnen. Daar alle spelers zich ten volle en enthou siast hebben gegeven, verwachten we voor den wedstrijd van morgen tegen Nereus III in het bad van De Ham te Krommenie een gunstig resultaat. Laten de spelers vooral bedenken, dat er met overleg gespeeld moet worden, zoodat er niet roekeloos op los gezwommen wordt, en dan gelooven we, dat D.A.W. een goede kans maakt. CARTONNET GEWOND BIJ EEN AUTO-ONGELUK. De bekende Fransche zwemmer Jaques Cartonnet werd by een auto-ongeluk naby Nice ernstig gewond. De Fransche zwemmer was met een directeur van een Fransche filmmaatschappy en zyn echtgenoote een auto-tocht gaan maken. Op een bergweg naby Gras6e, die ter plaats zoo nauw is, dat twee voertuigen elkaar niet kunnen passec- ren, gebeurde het ongeval. Cartonnet, die er vry ernstig aan toe was, moest naar een ziekenhuis worden vervoerd. Zyn medepas sagiers werden slechts licht gewond. Boksen. MAX BAER REDT HET LEVEN VAN ZUN VADER. Max Baer, de ex-wereldkampioen zwaar gewicht, heeft het leven van zyn vader ge red door een bloedtransfusie. Baer Sr., die door een neusbloeding, welke drie dagen aanhiald, zoo veel bloed had verloren, dat voor het behoud van zfjn leven ernstig werd gevreesd, werd het eerst door mevr. Baer geholpen, die drie bloedtransfusies ten be hoeve van haar echtgenoot had ondergaan. Het had echter weinig geholpen, en de doc toren gaven den bejaarden man niet veel kans meer, toen Max den ernstigen toestand van zijn vader ter oore kwam. Onverwijld reisde hü naar de ouderlijke woning, waar by zich onmiddellyk voor een bloedtrans fusie beschikbaar stelde. Een kwart gedeelte van zijn bloed werd afgetapt en inderdaad scheen het bloed van zijn zoon den vader goed te doen. Hij is althans nu weer her stellende. Na de transfusie verklaarde de ex-wereld kampioen aan verslaggevers, dat hü niet de minste last van deze operatie had Max, die op zijn „come-back" is, zeide: „Ik gevoel mij zeer goed en zal trachten het wereld- „uaJSAOJaq a) iqoiMaS.iesMz deipsuaotduieq Schaken. HET SCHAAKTOURNOOI TE UTRECHT. In het schaaktournooi te Utrecht is be slist, dat de afgebroken partij Jongman- Appel door onzen stadgenoot is gewonnen. Kolven. HET JUBILEUM VAN „OP MAAT". Heden om negen uur begon de groote kolfwedstrijd, welke wordt gehouden ter gelegenheid van het gouden jubileum van de kolfclub Op Maat te Zuidscharwoude. (In ons vorig nummer publiceerden wij een foto van de jubileerende club, doch vermeldden abusievelük, dat deze club gevestigd is te Hoogwoud). De belangstelling voor dezen wedstrijd is bijzonder groot. In het voorwoord wordt op een per soon de aandacht gevestigd, n.1. op wülen den heer A. Kist Sr., wiens naam onuit- wischbaar is. Zün beeltenis hangt, omgeven door zyn behaalde lauweren, als een sieraad in de kolfbaan, waar thans de wedstrijden wor den gehouden. Deze traditie wordt voortgezet van vader op zoon. De eminente voorzitter van Op Maat is de heer A. Kist. Verder worden nog genoemd de heeren P. Molenaar en P. de Geus, die het zeld zame feit herdenkt, dat hü 50 jaren ge leden heeft meegeholpen, de kolfsocieteit op te richten en nu dus ook zün 50-jarig lidmaatschap viert. Zoo is thans de herdenking van het gou den jubileum van Op Maat aangevangen. Mogen deze geheel slagen en op waardige wijze worden gevierd. Paarden. DRAVERIJEN TE SANTPOORT. Ingeschreven 36, opgekomen 29 paarden. 1. Fanfare (eig. Gebr. Konünenburg, Den Haag, ber. J. Konünenburg); 2. Anna Bradsford Guy (eig. J. Haan te Wijde Wormer, ber. L. Kombee); 3. Our Dream (eig. K. Wijk te Harendermolen (Gr.), be rijder B. Bolwyn); 4. Wilhelm (eig. F. A. Bosveld, Den Haag, ber eig.) DRAVERIJEN TE STOMPWIJK. Ingeschreven 27, opgekomen 25 paarden. 1. Prinses (eig. Stal R. Wassenaar, ber. L. Ensing); 2. Senator Brever (eig. Gebr. Konünenburg, Den Haag. ber. J. Konünen burg); 3. Rose Morgan (eig. K. Wijk. Ha rendermolen (Gr.), ber. H. Mensinga); 4. Weidlooper (eig. J. de Vlieger, Nieuw- Vennep, ber. eig.) DE ONTSLAGEN BIJ DEN KONINKL. LLOYD. In overleg met het comité van de negen vakbonden kwamen gister de vertegenwoor digers der vier kantoorbediendenorganisa ties te Amsterdam bijeen ter bespreking van de situatie, ontstaan door de ontslagen, gegeven aan het geheele personeel van den Kon. Holl. Lloyd. Hoewel na een bespreking met de directie, denzelfden dag gehouden, bleek, dat een redelyke kans bestaat, dat het grootste ge deelte van het kantoorpersoneel vermoede- Ujk zal overgaan in dienst van de nieuw te stichten vennootschap, werd niettemin ge constateerd, dat toch ongeveer twintig kan toorbedienden op 31 Augustus of korten tijd daarna werkloos zullen worden, voorname lük als gevolg van het overgaan van den technschen dienst naar de K.N.S.M. In ver band daarmede is het volgend telegram ge zonden aan den minister van handel, nijver heid en scheepvaart: „Refereeren aan in 1935 door regeering gedane toezegging, dat met belangen perso neel K.H.L. ernstig rekening zou worden ge worden gehouden. Vernemen nu, dat alle 43 kantoorbedien den K.H.L. zün ontslagen, deels definitief tegen 31 Augustus, deels met toezegging, in September nog te kunnen werken. Verzoe ken dringend, spoedig een onderzoek toe te staan." ECONOMISCHE VOORLICHTINGSDIENST. Verschenen is een brochure, bevattende een overdruk van de artikelen van minister Gelissen, dr. Hirschfeld en dr. van der Kooy, welke onlangs, naar aanleiding van de reorganisatie van den economischen voorlichtingsdienst, in het weekblad Han delsberichten werden opgenomen. Het ge heel geeft een overzicht van de beteeken is der reorganisatie, alsmede enkele practisrhe wenken voor de gebruikers van den dienst Het ligt in de bedoeling deze brochure, teneinde aan den nieuwen dienst de noodige bekendheid te geven, door bemiddeling van e Kamers van Koophandel en Fabrieken ter beschikking van exporteurs en verdere be langhebbenden te stellen, zoolang de voor raad strekt. Aanvragen kunnen ook worden gericht tot den economischen voorlichtings dienst, Bezuidenhoutscheweg 107, 's-Gravcn- hage. DE VACANTIEREIS VAN DE KONINGIN EN DE PRINSES. Naar wij vernemen, zullen de koningin en prinses Juliana morgen uit Hohwald ver trekken en zich voor eenigen tijd naai Weissenburg (Berner Oberland) begeven. Ondanks het minder gunstige weer heb ben de koningin en de prinses van hun ver blijf in de Vogezen zeer genoten.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7