IVO ROL PROFESSOR SLIM EN ZOON £<uuU en JuittèoM 3ocfa» met tOedt goedb De Nederlandsche tandpasta Ernstig auto-ongeluk. Glimlachje Opleiding lagere land- en tuinbouwakte. poets dus met DOOS 20 CT. TUBE 40 ENI 60 CT. Twee personen gedood, twee gewond. Hedenmorgen te omstreeks half tien heeft nabü de Ginkel, op ongeveer drie kilometer van Ede, tusschen Ede en Arnhem, een auto-ongeluk plaats gehad, dat aan twee personen uit Rotterdam het leven heeft gekost, terwijl twee an dere personen, eveneens uit Rotterdam, werden gewond. Op genoemd tijdstip reed een auto, waar in Vier personen, twee dames en twee hee- ren gezeten waren, met een vaart van on geveer 80 a 90 K.M. op den natten beton weg. Vóór dezen wagen reed een vracht auto, terwijl uit tegenovergestelde richting een auto naderde, bestuurd door den heer L. C. C. Veen uit Nijmegen. Hoewel door de gladheid van den weg het slipgevaar zeor groot geacht moest worden, wilde de be stuurder van de eerstgenoemde auto, de heer van de Kraan uit Rotterdam, tusschen de beide andere auto's, door passeeren. De gevolgen waren ontzettend. Op het oogen- blik, dat de autobestuurder zou passeeren, slipte zijn wagen, vloog met groote snelheid tegen een der langs den weg staande hoo rnen om vervolgens een halven slag om te draaien en weer met den kop in de richting Ede op den weg terug te komen. Direct schoten personen toe om hulp te verleenen. De auto bleek geheel vernield te zijn. De inzittende ongeveer vijftigjarige me vrouw Wildeboer uit Rotterdam was op s'.ag gedood, terwijl haar 18-jarige dochter me juffrouw Wildeboer na eenige oogenblikken den geest gaf. De beide heeren, de 18-jarige van de Kraan uit Rotterdam, die den wagen had bestuurd en de ongeveer vijftigjarige heer Wildeboer uit Rotterdam, waren bei den ernstig gewond. Nadat door twee mili taire doktoren de eerste hulp was verleend, zijn beide naar een ziekenhuis te Arnhem overgebracht. Het verkeer ondervond door het ongeval eenige stagnatie. De lijken van de beide slachtoffers zijn naar het ziekenhuis te Ede vervoerd. Gebleken is, dat de familie Wildeboer de auto gehuurd had van een autoverhuurin richting te Amersfoort. Zij was gelogeerd bij „Zomers Buiten" te Amersfoort en maakte een uitstapje in de omgeving. RUMOER TE SLIEDRECHT. Gistermiddag te vijf uur is het in Slie- drecht zeer rumoerig toegegaan. Op dit uur werd het resultaat verwacht van de Aan het bureau der gemeentelijke ar- besprekingen omtrent de steunregeling, beidsbeurs was echter een kennisgeving gepubliceerd, waarin werd medegedeeld, dat B. en W. heden Vrijdag een conferen tie in Den Haag zullen hebben. De hon derden, die zich te vijf uur bij het gemeen tehuis hadden verzameld, werden door de politie en de marechaussee uit elkaar ge dreven, waarbij verschillende klappen zijn gevallen. Eenige personen zijn in arrest gesteld. In het centrum der plaats was het voortdurend min of meer rumoerig en de politie had handen vol werk om de orde te bewaren. PER VOUWBOOT NAAR INDIE. Vermetele reis van een jongen Duitscher. Ernst Brosowski is een werklooze jeug dige kantoorbediende uit Berlijn, die de laatste jaren in de stad zijner inwoning niet aan den slag had kunnen komen en die nu een vermetele reis is begonnen: hij is n.1. met niet anders dan een kleine vouwboot en een tent op reis gegaan met als einddoel Indië of Australië. Op 1 Juni is hij uit Berlijn vertrokken. Eerst voer hij de Elbe af via Hamburg naar Cuxhafen. Buitenom de Waddeneilanden koos hij de Noordzee, waar hy veel met zwaar weer te kampen heeft gehad. Tot twee maal toe moest hij op een eenzamen vuur toren zijn toevlucht zoeken en ook is hij een keer op een zandplaat geworpen, waar hij een heelen nacht vastgezeten heeft. Later heeft hij de binnenwateren van Oost-Fries land weer opgezocht. Zoo bereikte hij Ter- munterzijl aan den Dollart en daarmee de Nederlandsche wateren. Via de Groninger en Friesche kanalen peddelde hij naar de Lemmer. Op het Snee- kermeer had hy al met den straffen wind en den verraderlijken korten golfslag te kampen. Zoo achtte hij het beter het IJsel- meer maar met een heusche boot over te Maak nou voort, Keer!Ik heb nog maar één worsje over! steken. Gisteren is hij aan De Ruyterkade te Amsterdam aangekomen. De jongeman zit nu in moeilijkheden. Hij is zonder g'-ld op zak aan boord gegaan en kan nu zijn boot niet inlossen. Niettemin is hy vol goeden moed. 13 Utrecht en Rotterdam zoekt hij straks de Zeeuwsche wateren en de Belgische kust op. Zoo hoopt hij ten langen leste via de Mid- danlsche Zee, de Roode Zee enz. het Az:a- tische gebied te bereiken. Over drie jaar meent hij Australië te hebben bereikt. Tegen dien tijd hoopt hij talrijke talen te hebben kunnen leeren door zijn bezoek aan allerlei landen. In dat geval denkt hij ge makkelijker een baantje te kunnen vinden, later, als hij weer in Berlijn terug !s HET NATIONALE KAMP DER PADVINDERS VEREENIGING NEDERLAND. Na een regenperiode welke geen einde scheen te willen nemen heeft Woensdag een aantal doortastende knapen van het natio naal kamp der padvindersvereeniging „Ne derland" pluvius begraven. Een kleine grafheuvel op het door bebos- sching omzoomde heideterrein, waarop dit prachtig georganiseerde kamp verrezen is, duidt de plaats aan van dit symbolisch ge baar, hetwelk pluvius dermate schijnt te hebben geïmponeerd, dat gister de regen althans voor zoover dit in Hellendoorn was te constateeren, en dat was tot laat in den middag is uitgebleven. En zoo vertoonde zich zelfs, tusschen dik ke wolkenbanken, een vriendelijk zonnetje, toen tegen twaalven, vergezeld van ir. C. Beets, voorzitter van het bestuur van de padvindeersvereeniging Nederland, een hoo- ge bezoekers bij het kamp arriveerde: prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen. De minister werd bij den ingang begroet door mr. dr. R. H. baron de Vos van Steen- wijk, commissaris der koningin in de pro vincie Drente, voorzitter van den raad van toezicht van de padvindervereeniging Ne derland, terwijl bij het welkom, behaive de hoofdkampleider, hopman Cevaal, o.m. me de aanwezig waren Hellendoorn's loco-bur gemeester, de heer E. Boers, die den we gens ziekte verhinderden burgemeester ver tegenwoordigde, zoomede de gemeente-se cretaris, de heer J. Vierdag. Tijdens den rondwandeling van den mi nister ging het kampleven zijn gewonen gang en waren voor het hooge bezoek geen bijzondere maatregelen getroffen. Een duizendtal padvinders telt dit kamp, waaronder een vierhonderdtal welpen, die, vanwege hun leeftijd, den nacht niet in ten ten, doch in kamphuizen doorbrengen. De outillage van het kamp zelf is tot in de perfectie verzorgd, men beschikt over een eigen waterleiding en de jongens zelf hebben, onder deskundig toezicht, een ste- vigen uitkijktoren gebouwd, aan welk kar wei geen spijker te pas is gekomen. Een ernstig woon' Na het bezoek aan het kamp vereenigd de minister zich met andere gasten in hot< van den Berg te Hellendoorn aan een lunch welke was aangeboden door het bestuur dei P.V.N. en het was hier dat de tafelpresident, ir. C. Beets, de gelegenheid vond, zich met een toespraak tot zijn gasten te richten. Herinnerende aan den stortvloed van he melwater die de laatste dagen over het kamp is uitgestort, deed spr. uitkomen, dat het kamp hierin een beeld is van de padvinders vereeniging Nederland. Ook de vereeniging heeft geen helderen hemel boven zich. Zij leeft, zeide spr., onder den schaduw van misverstand in het verleden, zij mist rech ten, die aan de leden van de wereldbroeder schap der padvinders toekomen. Wij hebben in de afgeloopen jaren ons padvinderswerk gedaan in het vertrouwen, dat het goede recht van onze zaak, dat de goede geest, die ons bezielde, zou doordrin gen in Nederland, alleen reeds omdat de fei ten voor ons zouden spreken. In uw hulp, zei spr. tot den minister, de aanwezigheid van uwe excellentie in ons midden, mag ik het bewijs zien, dat u onze zaak, een goede Nederlandsche zaak, de warme stralen van de zon waardig heeft geacht. De heer Beets richtte verder woorden van welkom en waardeering tot twee buiten- landsche bezoekers, den heer Basdevant, vertegenwoordiger van het hoofdbestuur van de Eclaireurs de France, een der drie federatief met elkander verbonden Fransche padvindersbewegingen, welke 15.000 leden telt, en tot den heer Fransch-Dutreux, ver tegenwoordiger van het hoofdbestuur van de Eclaireurs du Luxembourg, waarbij spr. naar voren bracht, dat ook deze beide pad vindersorganisaties met dezelfde ideeën be zield zijn als de P.V.N. De minister antwoordt. Minister Slotemaker de Bruine, de rede van ir. Beets beantwoordende, zeide, dat hij zyn aanwezigheid bij de P.V.N. gaarne zou willen verklaren. Spr. merkte in dit ver band op dat er gesproken wordt van een zekere splitsing in de Nederlandsche pad vinderswereld, op het bestaan waarvan spr. niet zou kunnen ingaan. Wel deed de minis ter uitkomen, dat hij het buitengewoon ge lukkig zou achten, als zy niet bestond of als zy zou plaatsmaken voor coöperatie. Wij leven zoo zeide de minister voorts in een sombere wereld en daarom is het te meer noodig, dat allen, die van goeden wille zyn, de roeping voelen om wry vingsvlakken weg te werken, niet om ze te doen ontstaan. Spr. hoopte, dat zijn aanwezigheid er toe zal mogen bijdragen dat men in Nederland zeggen zal: Er schijnt een kwestie te zijn en ze schijnt van belangrijken aard, maar we hebben geen tyd om te vetdeelen, maar alleen lust om mede te werken aan een stre ven, gericht op eenheid van lyn en daad. Ambtsbezigheden verhinderden den mi nister, ook na den lunch nog te blijven, de overige gasten woonden in de middaguren op het terrein van Hellendoorn's voetbalver- eeniging een aantal zeer interessante de monstraties by van de deelnemers aan het kamp, demonstraties welke de belangstel ling trokken van een talrijk publiek, dat de uitingen van vaardigheid en van gezonde vreugde die temidden van een aan atuur- schoon zoo rijke omgeving ten beste werden gegeven, op hoogen prijs heeft gesteld. BRANDSTICHTING. In den laten avond van 10 Mei j.1. ont dekten voorbijgangers dat brand was uit gebroken in een tegen twee woningen aan gebouwde schuur op den Dordtschestraat- weg te Rijsoord onder de gemeente Rid derkerk. Met een emmer water werd het vuur gedoofd, doch bij de blussching werd een sterke spirituslucht waargenomen, welke het vermoeden wettigde, dat kwaad willigheid in het spel was. De eigenaar van de schuur, de 22-jarige tuindersknecht K. S., en de 18-jarige tuindersknecht J. W. T. werden gearresteerd en hadden zich gisteren voor de rechtbank te Rotterdam wegens uitlokking van opzettelijke brand stichting en opzettelijke brandstichting te verantwoorden. Beiden legden een vol ledige bekentenis af. Verdachte T. zeide, dat S. twee dagen vóór den brand had gevraagd de schuur in brand te willen steken, omdat hy met het geld van de verzekerings-maatschappij uit financieele moeilijkheden hoopte te raken. T. zou een belooning van 300 krijgen als het plan lukte en ontving een gulden om materialen te koopen. Eisch tegen ieder der verdachten een jaar gevangenisstraf. PROF. DR. D. VAN EMBDEN. Aftreding als voorzitter Amster- damsche vryz.-dem. Aan de leden der vrijzinnig-democrati sche vereeniging te Amsterdam is mede gedeeld, dat prof. dr. D. van Embden we gens drukke werkzaamheden het voorzit terschap dezer vereeniging neerlegt en uit het bestuur zal treden. De vereeniging is een plaatselijke afdee- ling der v.-d. party. ROEKELOOS. Gevallen bij poging om in een rijdenden trein te stappen. Een reiziger, die gistermorgen den snel trein van kwart voor elf uit Utrecht naar Amsterdam nog trachtte te halen, hoewel deze reeds in beweging was, is bij deze poging gevallen en tusschen het perron en den trein geraakt. Onmiddellijk nadat de trein tot staan was gebracht, schoot van alle zijden hulp toe, om het slachtoffer te bevrijden. Met een gebroken arm en een paar gekneusde ribben is de man naar het St. Antonius-ziekenhuis vervoerd. FABRIEKSSTEUN 1936. In de staatscourant van heden is opge nomen een beschikking van den minister van landbouw en visschery,, waarbij be paald wordt, dat uit het landbouwcrisis fonds steun zal worden verleend aan de producenten van fabrieksturf. Steun zal worden verleend tot een zoo danig bedrag, dat door de N.V. Verkoop- antoor Fabrieksturf, gevestigd te Assen, oor door haar bemiddeling afgeleverde abrieksturf aan de producenten een toe- lag van 24.75 per dag werk zal kunnen worden uitbetaald. ONZE ZUIVEL OP DE AGRARISCHE JAARBEURS. Het Zuivelbureau te 's-Gravenhage be richt: De bezoekers van de komende Jaarbeurs, welke van 8 tot 17 September zal worden gehouden, kunnen voor de eerste maal ken nis maken met de „Agrarische Jaarbeurs". Onder dezen naam zal men n.1. een op ini tiatief van het Jaarbeursbestuur tot stand gekomen groepeering aantreffen, waar voor de medewerking werd gevraagd van een groot aantal organisaties op het ge bied van land- en tuinbouw, veeteelt en boschbouw, welke een aparte plaats zal in nemen in het kader van de Algemeene Ko ninklijke Nederlandsche Jaarbeurs. Het Zuivelbureau heeft, gezien de be- teekenis voor ons land van de meykvee- houdery en de daarop gebouwde zuivelbe reiding en -handel in het binnenland en naar alle werelddeelen, gemeend daarbij niet achterwege te mogen blijven en is voornemens deel te nemen met een inzen ding, waarvoor medewerking werd toe gezegd door het Rykszuivelstation te Leiden, bestaande uit een collecte produc ten en statistisch materiaal. Voorts zal men er sprekende uitbeeldingen aantreffen van da beteeken is der zuivelproducten, ont leend aan de voorlichting van de sport beoefenaars, de jeugd, het hotel- en res taurantbedrijf en vanzelfsprekend de huis vrouwen. Aan een tweetal buffetten zal gelegenheid zijn kennis te maken met de nieuwste melkdranken en eenvoudige kaasgerechten. Op deze wijze wordt gestreefd naar voorlichting van het publiek, niet alleen in het belang van de betrokken industrie, maar ook van het gezondheidspeil van het Nederlandsche Volk. KIND VERDRONKEN. By het spelen achter de woning is het 1 jarig zoontje van den landbouwer W. J. uit de Veldekstraat te Vaasen (Veluwe) gister morgen in een met water gevulde tobbe ge vallen en verdronken. Pogingen om de le vensgeesten nog op te wekken bleven zon der resultaat UIT EEN BOOM GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. De wegwerker J. Ruiter te Heeken in de gemeente Raalte was Dinsdag J.L bij het opruimen van boomen langs den rijksweg bezig een kruin af te zagen. Plotseling ge raakte dit bovenstuk aan het wankelen en stortte naar omlaag, den arbeider, die zich op een der Ukken had neergezet, in zyn val meesleurend. Ernstig gewond werd de man onder het hout vandaan gehaald en naar het ziekenhuis te Raalte overgebracht, al waar hij gister aan de gevolgen van het on geval is overleden. MISLUKTE RIJWIELDIEFSTAL. Een onbekende poogde een meisje een fiets te ontnemen. Gistermorgen heeft op de Nassaukade bij de Zaagpoortsbrug te Amsterdam een bru tale overval plaats gehad. Een 17-jarig meis je, dat in gezelschap van haar broertje op de fieU reed, werd aangevallen door een on geveer 50-jarigen man, die haar van haar rijwiel duwde en ermede van door ging, be werende dat de fiets van hem was. Het meisje verzette zich uit alle macht, daarbij krachtig door haar broertje ter zijde ge staan. Weldra kwam er van alle kanten pu bliek toegeloopen, met het gevolg dat de man de fiets los liet en er vandoor ging kon niet worden aangehouden. Eerst gister avond heeft het meisje aangifte gedaan van het gebeurde bij het politiebureau Marnix- straat HEFFING OP BOTER. De commissie-noteering voor Neder landsche boter is voor de week van 10 15 Augustus vastgesteld op 80 cenU per kilogram. EEN CLANDESTIENE ZEND AMATEUR BETRAPT. Door den ryksradiocontroledienst is tegen een bewoner van de Jacob van Lennepkade te Amsterdam proces-verbaal opgemaakt wegens het gebruik van een clandestiene zendinrichting, werkende in den 5-m. band. ARRESTANT ONTSNAPT. MAAR WEER GEGREPEN. Gisterochtend is in het paleis van justitie te Den Haag een arrestant, die voor den of ficier van justitie was geleid, aan zijn be waking ontsnapt Hij sUagde erin het ge bouw uit te rennen en sprong in het water aan de Princessegracht. Weder op het droge komende, kon hij door eenige toegesnelde rijksveldwachters gegrepen worden. ONBEWAAKTE OVERWEG. Auto door trein gegrepen. Chauffeur gedood. Hedenmorgen omstreeks half zeven is op den on bewaakten overweg in den Leyen- schenweg onder Bilthoven een melkauto, van de N.V. Utrechtsche Melkinrichting door den sneltrein UtrechtAmersfoort gegrepen. De auto werd ongeveer twee honderd meter medegesleurd. De chauf feur, de 29-jarige W. de Bruin, werd uit den wagen geslingerd en op slag gedood. De auto is totaal vernield. De aanrijding geschiedde toen de auto op het midden van de rails was. Het uit zicht ter plaatse is aan beide zijden goed. Naar men ons mededeelde was het he denmorgen de derde maal, dat de Bruin met de auto den overweg moest passeeren. De trein ondervond een vertraging van ongeveer zes minuten. AUTO VAN EEN DIJK GEREDEN. Gistermorgen te omstreeks vier uur is een vrachtauto tusschen Millingen en Nij megen, ter hoogte van het plaatsje Lent, vermoedelijk ten gevolge van het sprin gen van een der voorbanden, van den dyk gereden en eenige malen over den kop ge slagen. De bestuurder van de auto kwam er met lichte ontvellingen af. De naast hem gezeten heer G. J. Croon, expediteur te Nijmegen, was er ernstiger aan toe. O a heeft hy een schedelfractuur bekomen De auto werd totaal vernield. ZIEKTE VAN WEIL. Bij een 23-jarigen veehoudersknecht te Zwammerdam is een geval van de ziekte van Weil geconstateerd. De patiënt is naar het acadamisch ziekenhuis te Leiden over gebracht. ONGELUK MET EEN GELADEN REVOLVER. Aan de gevolgen overleden De 4 -jarige J. K te Ulestraten die k het spelen met een revolver door een sch dat door haar broertje gelost werd in a! buik werd getroffen, is Donderdag'in v, ziekenhuis Calvariënberg te Maastrirh! aan de bekomen verwonding overleden STAKING BIJ DE N.V .HAARLEMSCBP STOOMVERFFABRIEK VERWACHT De Nederlandsche Vereeniging van p. brieksarbeiders meldt ons, dat zV enk»' dagen geleden bij de N.V. Haarlemich® Stoomverffabriek te Haarlem een ultima turn gesteld heeft als verweer tegen een aangekondigde loonsverlaging van 14 per uur. De directie heeft hierop nog in W geheel niet gereageerd, zoodat de staking naar het zich thans laat aanzien, op Augustus aj. zal ingaan. De directie rr>kcnt blijkbaar op een staking van slechts sg* korten duur, want zij heeft aan haar af nemers een circulaire gezonden, waarin wordt meegedeeld, dat de kantoren van -k zaak van 10 tot en met 15 Augustus geslo ten zullen zijn. De Nederlandsche Vereent, ging van Fabrieksarbeiders echter ia v»> meening, dat deze berekening alleen dan kan uitkomen, indien de directie bereid is aan de opvattingen der arbeiders in voldoende mate tegemoet te komen. BOTSING MOTOR EN VRACHTAUTO. Gistermiddag is bij het Piashuis te Loos- drecht de bootbouwer W. A. v< d. Oever, die per motorfiets naderde, tegen een ach- teruitrydenden vrachtauto gereden, Jljj werd tegen den grond geslingerd en hevig bloedend opgenomen. Hij bleek een dubbe le sleutelbeen en eenige wonden aan armen en beenen te hebben opgeloopen. In zorg- wekkenden toestand is hij naar het zieken huis gebracht. DE INBRAAK TE ALPHEN A. D RUN. De burgemeester van Zwammerdam, de heer P. Hoogen boom. is thans uit het bui tenland in zijn woonplaats teruggekeerd, zoodat nu definitief kon worden vastge steld, wat door de inbrekers, die zich in den nacht ven Vrijdag op Zaterdag J.L toegang tot zijn woning hebben verschaft, is gesto len. Het blijkt, dat inderdaad al hat tafelzilw is gestolen, alsmede een aantal gouden en zilveren voorwerpen, waarbij een gouden horloge met dito ketting. Ook een spaarpot van de kinderen hebben de dieven zich toe geëigend. doch in de haast hebban zü nog een groot aantal sieraden, die in een toilet tafel geborgen waren, over het hoofd ge zien. Er is reedt eerder bjj den heer Hoogen- boom ingebroken en bij die gelegenheid werd eveneens al het tafelzilver gestolen. Ven de dieven ontbreekt tot dusver elk spoor, i Gratie cursussen, welke X jaar en I maanden sullen duren. Het ministerie van Landbouw en Vistcherij deelt mede: bet lager land- en tuinbouwonderwijs, sooals dit reeds gedurende tal van jaren ia den vorm van avondcursussen wordt gegeven, mtg zich in de blijvende belangstelling van onze land en tuinbouwende bevolking verheugen. In den loop dier jaren is dan ook resds ge bleken, dat de meerdere ontwikkeling en bet ruimer inzicht van onze land- en tuinbouwers in de mogelijkheden tot verbetering van hun bedrijl voor een belangrijk deel is te danken aan dit onderwijs. Een en ander wettigt dan ook een voortsetting ven dit cursusonderwijs, zoo mogelijk op nog ecnigszins uitgebreider schaal dan tot dusverre geschiedde. Daartoe is bet echter noodig, dat het getal bevoegde leerkrachten voor die cursussen aict alleen op peil wordt gehouden, doch dat tevsnt wordt getracht dit aantal nog gclaidclijk uit I* breiden. Ter bereiking van dit doel ligt het ia het voornemen in het s.s. najaar op verschil lende plaatsen weder met cursussen ter opl*1' ding voor de akten land- en (oi) tuinbouwkunde lager onderwijs aan te vangen. Zij, die aan één dezer cursussen wenschea deel te nemen, moeten in het bezit zijn van da akte van bekwaamheid als hoofdonderwijzer oi alf onderwijzer. Deze cursuszen duren 2H jaar en zijn kozteloos toegankelijk. De eventuecle reiskosten worden van rijks wege vergoed voor zoover die kosten per ra" heen en terug meer bedragen dan 1.25. Aanmeldingen voor dese cursussen kun»*® o. a. geschieden bij den Rijkslandbouwconsu* lent te Schagen, bij witn tevsns naders inlich tingen kunnen worden ingewonnen. 115. Het was zoo koud, dat professor u - vond, d„t Pietje een p.„ «iX«Wie waar Pietje geen zin in had. Hy mocht echter nu>T voor hy ze aangetrokken had en dus liep Pieti» ,me® wanhopig gezicht achter zijn vader aan 6611 '16. Professor Slim wilde zyn zoontje allerlei m°°' dingen laten zien. Door een vergrootglas toonde hij he de meeldraden vun een wilgenkatje, maar er was m PletJe geen land te bezeilen. Het ventje jankte 'lia door en zei voor de honderdste keer, dat hy geen hanu schoenen aan wilde.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8