horst? i Jeuilleton Liet hëlsch complot JUcht&zakeH i' «-ss Benauwd op de Wentel dien last van U af door intijds Abdijsiroop te nemen. Thans slechts 75 ct. per flacon! STOMPETOREN AKERSLOOT BERGEN WARM EN HUIZEN 't ZAND Kantongerecht te Alkmaar. ta». zou ie HEEMSKERK Wilt Ge verlichting in den kortit mogelij ken tijd? Wilt Ge dat benauwde gevoel, dat overmatige fluimen doen ophouden, pleeg dan geen verxuim door te wachten en Uw hoest te laten ontaarden in een of andere gevreesde kwaaL Nog rijn Uw organen ge- xond, laat ze niet ziek worden door het met ziektekiemen beladen slijm. Weer op na tuurlijke wijze de ziekteaanval af. Zore? dat die taaie slijm die U het ademen bemoeilijkt, wordt verwijderd. Neem Abdijsiroop, die stopt den hoest, maakt Uw ademhalings organen gezond, geeft Uw borst de weer stand die deze noodig heeft en zal U weer vrij, ruim en diep doen ademhalen. Moedt en A. Nederweert en de heeren C. Broek, F. Snoeks Jr., W. van Eenennaam Jr. en mr. J. J. Spit. Dit comité zal de volgende Week een of meer feestdagen organiseeren, zoowel voor de kinderen als voor ouderen. Dan is er nog een tafeltennistournooi, ge organiseerd door den heer Douwes uit Am sterdam in samenwerking met de V.V.V., terwijl mogeljjk ook nog tenniswedstrijden georganiseerd zullen worden. Egmond doet dus wel zijn best om zijn badgasten het verblijf zou aangenaam mo gelijk te maken, nu het weder voor het Strand zoo ongunstig blijft. Vlieger-wedstrijd. Een comité te Egmond heeft een vlie gerwedstrijd georganiseerd. Woensdagmiddag verzamelden zich voor hotel „Trompenberg" de deelnemers voor deze luchtkamp in het vliegeren. Er waren strandvliegers van de eerste, tweede en derde grootte. Ook de staartvliegers werden in drie klas een naar hun grootte verdeeld. De wedstrijd op het strand bestond in afstand- en hoogvliegen. Het werk van de jury, bestaande uit de gasten van „Trompenberg", de heeren: Boekman, v. Welkes en v. Borssum nam nu een aanvang. Tenslotte kondigde het comité het einde van den wedstrijd, welks uitslag *s avonds pm 8 uur in het hotel „Trompenberg" werd bekend gemaakt. De prijsuitdeeling was op zichzelf een at tractie. De heer Boekman herinnerde zich z'n eigen jeugd en wist heel goed, hoe de kin deren dachten over lang redeneeren, daar om ook zou het niet te lang gemaakt wor den. Maar hij wilde toch even de aandacht er op vestigen hoe de wedstrijd was geor ganiseerd. Spreker dankte ook V. V. V. van Egmond, die de le premie aan dezen vliegerwedstrijd verbonden, had geschonken, n.L een foto toestel. De 2e premie was door den burgemeester beschikbaar gesteld en nog een 3e door een schenkster, die niet werd genoemd. Al deze medewerkers aan den vliegerwed strijd bracht de spr. naar voren. Aangezien dit feest niets had gekost stel de spr. voor, dat straks een bus langs de toeschouwers zou gaan om bij deze gelegen heid ook de E.R.B. te gedenken. (Krachtig applaus). Het foto-toestel als le premie werd ge wonnen door jongeheer J. Ten Bruggencate. De 2e premie won een kleine jongen F. Eichhorn. Deze premie was een zeer groote bal. Voor de eigengemaakte vlieger verwierf Jongeheer E. de Zeeuw een tennisracket en de jongedame F. Welkes een parasol. Nadat de premies waren uitgereikt kwa men de prijzen aan de beurt, die de ver- schilende strand- en staart-vliegers hadden veroverd. Strandvliegers van de le grootte hoog vliegen R. Stikkel le pr.; Netty Boekman •vrwa'VWV V w 53) Vtjj naar bet Bagekeh óooc AMftE fi. 8WAN. ..O, ja, maar daar ben ik niet bang voor. Ik kan ze nog wel versteld doen staan"] zei ze. Toen begon ze plotseling zachter té spreken en keek hem daarbij van terzijde aan. „Meikle zou graag weten, of we een gedeelte van het geld, dat u ons beloofd hebt, voor de zitting kunnen krijgen. We hebben hier erg veel onkosten gehad en het zal nog wel even duren voor we veel geld binnen krijgen. We zouden honderd pond best kunnen gebruiken, mr. Ruthven". Nu hadden de Ruthvens Meikle en zijn vrouw tweehonderd pond beloofd, op voor waarde, dat zij eerst de geruchten zouden verspreiden, dat miss Dempster vermoord zou zijn en daarna een aanklacht tegen miss Harman bij den officier van Justitie in dienen. Dat hadden zij gedaan om in de eerste instantie tenminste, hun namen er buiten te laten. Het eerste gedeelte van het programma had mrs. Meikle, toen zij nog mrs. Dalgleish was, getrouw uitgevoerd. Ze had een paar verdachte en boosaardige ge ruchten en toespelingen losgelaten in de buurt, waar zij bij haar zuster gewoond had, wel wetend, dat die daar spoedig ver- 2e pr. en M. van Borssum 3e pr. Voor den afstand J. Joling le pr. en J. de Vries 2e pr. Strandvliegers, 2e grootte. Hoogte le pr. Barbas; 2e pr. B. Heres; 3e pr. P. Pronk. Troostpr.: kinderen de Roos en Langedijk. Voor afstand in dezelfde groep: De kinderen J. Boon, Penning en Trom petter achtereenvolgens le, 2e en 3e prijs, en troostprijs de ongejuffr. Schiffers. Strandvliegers 3e grootte: Voor de hoogte le, 2e en 3e prijs kinderen van de Julianakolonie. Troostprijs Ria v. Borssum. Afstand le prijs: G. Siffels, 2e Ch. Hartog. Staartvliegers le grootte: Hoogte: J. v. d. Pol le prijs, Husman 2e prijs, L. Wijker 3e prijs. Troostprijs F. Har- tog. Afstand: le pr. K. Verlaan, 2e pr. C. Schol. Staartvliegers, 2e grootte: Hoogte: J. van Ingen le pr.; C. Stikkel 2e pr.; Groet 3e pr.; troostpr. J. de Kok. Voor den afstand: le pr. G. Boon; 2e pr. Penning; 3e pr. Trompetter. Staartvliegers, 3e grootte. Hoogte: le pr. P. Jonker; 2e pr. A. Visser. Afstand: le pr. E. Dekker; 2e pr. Jb. Co- nen; 3e pr. G. v. d. Pol. De toen nog resteerende prijzen werden bij loting aan verschillende kinderen toege wezen. Als slot vertoonde de heer A. ten Brug gencate op verdienstelijke wijze een pop penkast. Het is een alleszins geslaagde dag geweest. De opbrengst van de collectie voor de E. R .B. bedroeg 8.65. Een excursie. Woensdag en Donderdag trok een groo te autobus gevuld met de leden van de afd. van den bond van boerinnen en andere plattelandsvrouwen voor het houden van een excursie naar Bloemendaal, waar men eenige uren de gast zou zijn in het P.E.N.- gebouw. In de ontvangzaal verwelkomde de heer Leeuwenhart de bezoeksters, en hield mevr. Roers een rede over het gebruik van elec- trisch gevoerde toestellen, waarbij lichtbeel den werden vertoond. Daarna werd het ge bouw bezichtigd, waarover slechts één roep van bewondering klonk. Vervolgens schaar den de dames zich om de koffietafel en na het gebruik der geserveerde spijzen trok men naar Schiphol, waar men onder des kundig geleidde de raadselen der vlieg kunst poogde te begrijpen. In de beste stem ming kwamen de beide groepen in het dorp aan. De kermis. De kermis, welke Zondagmiddag aan vangt met een harddraverij, belooft dit jaar bijzonder varieerden te worden. Behalve goede dansmuziek in de café's worden Maandagmiddag kinderspelen om mooie prijzen georganiseerd, terwijl Dins dags 's avonds de volwassenen hun beste beentje voor moeten zetten in verschillende wedstrijden. Maandagavond voert „Aurora" het „Ge- neraals-vrouwtje" op, een gezellig kermis- stuk, met een bezetting van de rollen, die weer veel goeds verwachten doet en Dins dagavond spelen heeren veteranen een ge- costumeerden voetbalwedstrijd, welke de kermisvreugde zeer zeker verhoogen zal. Ook de zweefmolen die eenige jaren ont brak, verrijst weer voor café Kamsteeg, zoo dat men, indien Pluvius zijn gaven thuis wil houden, aan afleiding geen gebrek zal hebben. Op verzoek van de Amsterdamsche recherche zijn door de politie te Akersloot Woensdagmorgen twee zolderschuiten ge laden met anthraciet, op de Alkmaarder- meer aangehouden en in beslag genomen die onrechtmatig werden vervoerd naar den Helder. In den namiddag zijn deze schuiten weer naar Amsterdam teruggegaan daar de recherche deze zaak verder in onderzoek heeft. De heer G. Hop, alhier, slaagde voor het gewone politie-programma. Het examen werd op 3, 4, 5 en 6 Augustus te Utrecht af genomen door den bond van Christelijke politie-ambtenaren in Nederland. der verspreid zouden worden. Ruthven zag wel in, dat het niet ver standig zou zijn te trachten haar nog langer met vage beloftes zoet te houden. „Daarom ben ik juist hier gekomen", zei hy, terwijl hy in zijn zak tastte naar zijn chèque-boek. „Ik zal u vandaag een chèque voor vijftig pond geven. Is dat ge noeg voor een paar weken? Voor één April zal ik u de andere vijftig geven. De tweede honderd moeten natuurlijk wachten, tot na het verhoor. Of u die zult krijgen, hangt af van de wijze, waarop u het er daarbij afbrengt". Nadat hy de chèque geschreven en aan haar gegeven had, vroeg hy nogmaals waar Meikle was. „Die zit in de schuur, tusschen de bier vaten antwoordde zij. „Hy is ze, geloof ik, aan het tellen. Hij is zeker bang, dat ze wegloopen". „Ik loop wel even langs hem. En nog maals, proost. Dat het met de herberg en met ons zelf goed mag gaan. Buiten gekomen wenkte Ruthven het rijtuig, dat hy had laten wachten en reed snel naar de stad terug, waar hy aan het begin van de Nicolsonstraat uitstapte. HOOFDSTUK XXXV. De laatste hinderpaal. Patrick Ruthven was met iemand bezig, toen hy zyn vader's sleutel in het slot hoorde omdraaien. Daar hy wist, dat hy naar „De Viersprong" geweest was, hield hy zijn patiënt niet zoo lang als gewoon lijk en kwam, nadat hy hem weggestuurd Aan onze veiling werd verhandeld in 1936: Aardappelen 1.482.300 Kg.; tuinboonen 385 K.g.; zilver uien 14.625 Kg.; slaboonen 388 Kg; roode kool 14.975 Kg: «ele kool 3.050 Kg.; gene nep 775 Kg.; bloemkool In Juli 1935 werd verhandeld: Aardappelen 1.1991.694 Kg; tuinboonen zilver uien 24.625; slaboonen 356 Kg; roode kool 2.275 Kg.; gele kool 8ele neP bloemkool 2.030 stuks. De omzet bedroeg in Juli '36 39.399.88 tegen 47.138.28 in Juli 1935. Jubilenm. Ter gelegenheid van het feit, dat de ge broeders Keizer te 't Zand, gedurende 30 jaar hun melk hadden geleverd aan de N.V. „Hollandia" te Vlaardingen, werden zij verrast met een mooie rooktafel, terwijl hun zuster een fraaie tinnen kandelaar in ontvangst had te nemen. Voorts kreeg de familie Keizer een bloemenmand cadeau. De familie werd bovendien persoonlijk ge complimenteerd door den directeur van het filiaal van Hollandia te Purmerend en diens echtgenoote, alsmede door den heer en mevrouw de Best van het te 't Zand geves tigde filiaal. (Zitting van 7 Augustus) Fiets onbeheerd achtergelaten. A. V. L. had op 31 Juli zijn rijwiel van des avonds tien uur tot ongeveer 2 uur 's nachts onbeheerd en niet afgesloten laten staan. L. die ten aanzien van het juridische be toog dat hy aanvoerde, een poging deed zijn vader in diens voetsporen te volgen, had hiermee nog maar weinig succes. Eisch 3.of 3 dagen. Uitspraak 1.of 1 dag. Slechte remmen-inrasle. De chauffeur P. N. K. uit Oosterblokker, was op 26 Mei op de Purmerenderweg te Zuid-Schermer aangehouden om de rem men van zyn voertuig te laten controleeren. Bij de gehouden proefneming was gebleken dat de heandrem zoo goed als geheel niets uitrichtte. Aangezien de toestand zoo bleek te zyn dat alleen vernieuwing der remmen resultaat zou opleveren, was de wagen in beslagge nomen. Eisch 20.— of 10 dagen. Uitspraak 11— of acht dagen. De grossier N. G. S. uit Uitgeest was even eens aangehouden door de verkeerspolitie ter remmen-controle. Ook in dit geval was gebleken dat d handrem elke functie wei gerde. Eisch 15.— of 10 degen. Uitspraak 7.50 of 5 dagen. A. K., bloembollenkweeker uit Limmen, had een vorige maal voor den kantonrech ter terechtgestaan eveneens omdat de rem men van zyn auto niet goed in orde waren. Aangezien de kantonr. het toen wenschelyk achtte den verbalisant te hooren, was de zaak aangehouden. Get H. Visser, rijksveldwachter, ver klaarde dat de motor van den wagen bij aan trekken van de handrem gewoon door bleef loopen en niet eens afsloeg. Ook van het verweer van verd. die beweerd had een zie ke naar het ziekenhuis te vervoeren bleef niet veel meer over. Eisch 20.of 15 dagen. Uitspraak 12. of 8 dagen. G. P„ koopman te Heiloo was op 29 Juli ook in de val geloopen, waarbij kwam vast te staan dat de handrem van zijn wagen niet voldoende in orde was Eisch 15.of 15 dagen. Uitspraak 1 6. of 6 dagen. De koopman J. v. D. uit Amsterdam was op 30 Juli op de Kennemerstraatweg de dupe geworden van niet goed werkende rem men. Een controle bracht n.L aan het licht dat ook by hem de handrem slecht en de voetrem maar zoo zoo in orde was. Een ver weer van den verdachte waarbij deze ver telde dat zijn remkabels rekten en eiken dag bijgesteld moesten worden, leverde wei nig op. Eisch 20.of 15 dagen hechtenis. Uit spraak 12.— of 8 dagen. had, direct naar de eetkamer. „En, hoe gaat het daar met hun?" vroeg hy, terwyl hy een gespannen blik op zijn vader wierp. „Niet zoo kwaad, lykt me. Maar ik ben daar dat meisje Caldwell tegen gekomen". „Caldwell! En wat deed die daar? Spion- neeren of zoo iets?" „Een bezoek brengen. Mrs. Meikle scheen er niet bijster mee verrukt te zijn en zei, dat ze haar gauw afgescheept heeft. Maar mrs. Meikle is niet erg te vertrouwen. Die kletst te veel. Ik heb Meikle gezegd, dat hy haar beter onder den duim moest hou den. Ik zal bly zyn, wanneer alles afge- loopen is". „jy zit altyd te jammeren, oude heer", merkte Pat luchtig op. „Maar het is ten minste een troost, dat de kwelling niet lang meer kan duren. Vandaag over veertien dagen weten wy waarschynlijk, waar wy aan toe zyn". Dien avond, toen hy uitging om twee bezoeken te maken, zocht hy ook dr. Gar- diner in de Rankeillourstraat op. Hy vond hem in half-dronken toestand aan de tafel zitten, met een whiskyflesch voor zich. Ruthven nam de flesch, sloot haar in de kast op en stak den sleutel in zyn zak. „Wat een idioot ben je toch, Gardinerl De heele wereld zou voor je open staan en wat doe? Je drinkt! Zelfs op dit oogen- blik ben je stomdronken. „En wat zou dat? ik wil dronken zyn Dat is iets verrukkelyksl Blyf van myn whisky af. „Jo hebt meer gehad, dan goed voor je is. Ga mee een eind omloopen, Gardiner. Zonder spiegel gereden. De reiziger J. G. uit Enkhuizen, had op 15 Juni het ongeluk zyn spiegel, welke zich op zyn motorfiets bevond te breken. Alsof dit nog niet voldoende was, werd hy een paar kilometer verder te Beemster aange houden en wegens het ontbreken van de ge noemden spiegel geverbaliseerd. Het verweer van G., die vertelde rat hij onmogeiyk intusschen een nieuwen spiegel had kunnen koopen, vond by den kantonrechter een goed onthaal die dan ook slecht» 1.— of 1 dag oplegde. Teveel kennis gevierd. Mej. G. Tr., ateliermeisje te Amster dam, had op 27 Juli de Heiloërkermis be zocht De feestroes waarin zy en haar twee vriendinnen verkeerden was zoo groot dat zy by haar terugkomst op den Bergerweg 't fietspad eenvoudig niet hadden gezien en 't procesverbaal dat zy daarvoor kregen moet wel heel ontnuchterend hebben gewerkt Eisch 3.— of 3 dagen. Uitspraak 1— of 1 dag. Zonder licht gereden. De loopknecht S. L. de V. te Alkmaar, had op 27 Juli eveneens komende van de Hei- loër kermis zonder licht langs den Kenne merstraatweg gereden. Eisch 1 4.— of 4 dagen. Uitspraak 2.50 of 2 dagen. De gepen», ambtenaar A. A. M. S. uit Alkmaar, had op 26 Juli even een fiets van zyn zoon geleend, doch kwam tegen het donker worden tot de ontdekking dat do lantaarn van de fiets van zoonlief min of meer verwoest was. Juist op het moment dat S. afstapte om zyn verderen weg maar wandelend te vervolgen, was hy door een agent geverbaliseerd. Eisch 5.— of 5 dagen. Uitspraak 3.— of 3 dagen. Mej. C. M. uit Castricum bleek in het be zit te zyn van een fiets voorzien van een lantaarn die „'t zoo altemet eres dee". Jam mer voor haar dat in een moment waarop de lamp het net niat „dee", een agent haar opmerkte. Eisch 4.— of 4 dagen. Uitspraak 1— of 2 dagen. Geen badlljsten ingeleverd. De verpleger P. v. B. uit Bakkum had een proces-verbaal gekregen omdat hy geen lyst van de gasten die in zyn huis verblyf gehad zouden hebben, by het gemeentebe stuur had ingeleverd. B. betoogde uitvoerig dat hy wel verhuurde doch dit jaar als zoo danig nog geen gasten had gehad. De gasten die er by hem waren geweest waren kennis sen en familieleden geweest en hadden niet 1 betaald. Daarom achtte hy zich ook niet ver plicht hun namen aan het gemeentebestuur op te geven. Aangezien hy evenwel ook ter terecht zitting de namen van de gasten niet wilde zeggen, werd de zaak aangehouden tot over drie weken, wanneer de gemeenteveld wachter aangaande deze kwestie als getui ge zal worden gehoord. Te lange lading. De chauffeur H. P. te Krommenie, was op 1 Aug. op den Kennemerstraatweg te Alkmaar geverbaliseerd omdat de lading meer dan 1 M. te ver achter zyn vrachtauto uitstak. Ook bleek hieraan geen roode doek te zyn bevestigd. Eisch 8.of 8 dagen. Uitspraak 4. of 2 dagen. Door de tunnel gefietst De dienstbode G. G. uit Alkmaar, had door de tunnel aan den Bergerweg gefietst louter en alleen uit belangstel' ing voor den verlichtingsavond te Bergen, waar zy liefst zoo vlug mogelyk wüde aankomen. Het spreekw. „Haastigen spoed is zelden goed' bleek ook hier al weer van toepassing te zyn. Eisch 8.of 8 dagen. Uitspraak 5.— of 5 dagen. „MAGNETISCHE KRACHTEN" OP PATIËNTEN AANGEWEND. Vier leden van „Het Huizenblok" we gens onbevoegd uitoefenen der ge neeskunde veroordeeld. Voor den Amsterdamschen kantonrechter mr. de Hartog stonden vandaag vier leden van de vereeniging „Het Huizenblok" te recht, verdacht van onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Zy behandelden in het vereenigingslokaal in de Witte de With- straat te Amsterdam hun patiënten met „magnetische liefdeskrachten", verstrekten soms medicynen en namen een geringe be taling in ontvangst. De zaken werden afzon- Ik wil wedden, dat je er vandaag nog niet uit geweest bent". „Nee, maar er zyn heel wat patiënten by me geweest en ik heb myn werk ge daan", zei hy op gekwetsten toon. „Je zult er nog eens voor hangen Gar- drner, als je werkt terwyl je dronken bent" zei Ruthven openhartig. „Ik ben je beste vriend, als je het maar gelooven wilde. Hier is je hoed en ga nu maar mee. We gaan een eind samen omloopen". Gardiner grinnikte, maar stribbelde met tegen Niemand zag hen het huis verlaten en ofschoon het in de straat vry vol was hepen ze onopgemerkt het nauwe straatje uit naar het Queens Park. „Zyn er in den laaUten tyd nog men schen by je geweest, Gardiner, die je ge- massaV' ^zei K en massa s zei hy met de flux de oaroU» «n een echten dronkaard. „Ze willen alJe Dempster s ziekte weten hé, hé!" tel WaarTr T Ztak- hebt de oude dame' toT' Gardlner? Je leven gezien" "°g nooit van een dronken lacht die Ruth /J met kelyk ergerde, «"^ven onuiUpre- op"rei^ging"-i*®"8 V00r J® «mondheld derlyk behandeld. De eerste verdachte een ongeveer 40-jarige man, die een vroT.v voor een ruggemergaandoening had beh deld. De verdachte ontkent. Ik heb nooit zegd, dat ik haar genezen kon, ik heb aiv „goddelyke krachten" overgebracht Kantonrechter: Ja, een dokter kan niemand garandeeren dat hy beter Wat u deed is in stryd met de wet u no de haar door de gave, die u meent te ten, te genezen. Verdachte: De hoop, dat zy zou genera heb ik nooit opgewekt. Bovendien b«,Tv er mee opgehouden.... K Kantonrechter: Dat hoor ik met genoe»#* De ambtenaar van het O.M. was van ml. ning dat een flinke straf gerechtvaardbtó ia. weshalve hy 100 suba. 50 dagen eisch? De kantonrechter wilde er rekening mL houden, dat door de combinatie al veel b<w! ten zyn betaald en dat verdachte zyn he. dryf zal staken, zoodat hy hem veroordeel tot 25 boete. e De volgende verdachte, een juffrouw was eveneens lid van de vereeniging Huizenblok" en ook zy had „magnetfi krachten" gebruikt om patiënten te genezen Zoo had zy iemand behandeld, die suik..' ziekte had. Verdachte had na de hehande! ling geneesmiddelen verstrekt en er beta Ung voor aangenomen. De ambtenaar van het O.M. requireerde 100, doch de kantonrechter veroordeelde de „genezende" juffrouw tot 15 boete om dat de man het toch maar betalen moet" De derde verdachte, een handelsreizen, had zyn „liefdeskrachten" aangewend om een juffrouw, die last van haar zenuwen had, te genezen. Ook hy bekende en het O.M. vroeg wederom f 100 boete. De kan tonrechter veroordeelde den reiziger tot f 25 boete, omdat hy meende, dat de man geen kwade bedoelingen had gehad. Een bejaarde weduwe besloot de rfl der verdachten. Zy was slechts éénmaal in het vereeniging* gebouw geweest en meende filantropisch werk te doen, door een patiënt te behandelen die laat van zenuwen had. De kantonrechter veroordeelde haar tot 10 boete, omdat zy slecht» één keer haar krachten op patiënten had aangewend. ZES MAANDEN WEGENS AUTO- ONGELUK. W AARBIJ TWEE DOODEN. Voor de rechtbank te VHertogenbosch stond gister terecht de 26-jarige garage houder F. J. M. uit Eindhoven, die op 20 Maart j.L met een auto, waarin drie per sonen waren gezeten, te Geldrop in een sloot is gereden. Hierby zijn twee perso nen n.L door verdrinking om het leven ge komen. De officier van justitie zeide in zijn re quisitoir, dat hy in aanmerking wilde nemen dat beklaagde onder den invloed van sterken drank verkeerde en bekend staat als een zeer woest rijder. Hij eischte zes maanden gevangenisstraf met ontzeg ging van de bevoegdheid om motorrijtui gen te besturen voor den tyd van een jsar. De raad kwam Woensdags vond bijeen. De gemeenterekening, idem G E B-. Wo ningbedrijf en Alg. Armbestuur, werden san geboden. Het kohier rioolbelasting werd vastgesteld op 115. De besturen der hier gevestigde scholen vroegen eerlang weer te mogen rekenen op geldelyke bijdragen in gevolge de L.O.-wet De hier gevestigde vereeniging van gei tenhouders verzocht den raad instemming t» willen betuigen met het doel en streven dezer vereeniging. Hoogstwaarschyniyk wel als een gevolg dat het bestuur t z. t met subsidie-aanvro- gen voor den dag zal komen, besloot de raad op voorstel van B. en W. om met deze instemming te wachten totdat de vereeni ging wettelyk goedgekeurd zal worden. Verzoek van bewoners van den Matweg, om deze weg in het openbare net te doen opne men. Dit adres ging, evenals de twee vorige, terug naar B. en W. voor prae-advies. Van Ged. Staten was een schryven bin nen gekomen om op de a s. begrooting 100 te brengen voor hoogert bezoldi ging van den ambtenaar van den Burgen. Stand. De raad scheen daar weinig voor te voe len daar in 1934 besloten was dit sslM* soenlyke menschen om willen gaan en e®1 behoorlyke praktyk hebben?" „Ik heb hier genoeg te doen, Patty. jongen", antwoordde Gardiner luchtig. zouden me hier niet kunnen missen". Het was een duistere, maanlooze natf de lucht was zacht en ergens ver weg het donkere blauw van den hemel kelde een eenzame ster. Ze waren nu boog boven de stad gekomen en konden de zenden lichtjes ervan zien. Het pad heel smal, maar gedachtig aan den droos'" toestand van zijn metgezel, liet Ruthves hem aan den binnenkant loopen cn hem stevig by zyn arm vast. Lang^o® maar zeker klommen zy hooger, totd»^, den top bereikt hadden, waar een fn,*®Y wind woei. Hier was het zelfs voor io®f»jw die vast op zyn voeten stond, op een keren nacht als dezen niet veilig- Rutn liet den arm van zyn metgezet los en zelf aan den binnenkant van het pad „Hiet waait een lekker windje, dat j« spoedig weer nchter zal maken En kunnen wy misschien eens behoorly P* ten". het Maar Gardiner verviel, geduron^7?izwy- ontnuchteringaproces, in een <Lep s' gen. Zoo liepen ze nog een Pa*r weet niemand. den verder. Wat daarna gebeurd is, Maar, hoewel twee menschen ]'"lg^,aren, Kadicalweg naar boven l8elo°P? heuing. ging er slecht» één langs de bunedeti die naar Duddington leidde, n zuid- en bereikte met een omweg langs kant van de stad zyn hms^ veryoigd).

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10